Ott a “16 N vagyis 160 kiló” orbitális hiba. (Passzív ékek) Eleve nem keverjük a N(ewton)-t, ami erő, a “kiló”-val, ami, ha kilógramm akar lenni, akkor tömeg. A Newton a maszócuccoknál rövid idejű erőhatást takar. A köznyelv a kilógrammot használja súlyméresre az állandó gravitációs együttható miatt, de ez a hardvereknél nem keverendő össze. Dehámár: 16N statikus erőt 1,6 kg tömeg fejt ki 10m/s2 gravitáció mellett, 160 kg tömeg statikus terhelése 1,6 kN lenne. A képen látható 4-es ék 10kN jelölése 1000kg tömeg (1 Tonna) statikus terhelésének felelne meg. A másikon látható 10/6 kN jelölés dinamikus és statikus terhelést jelent, vagyis itt kanyarodik vissza az első mondatomhoz a történet, az ék hiába bír el 10 kN dinamikus rántást, statikusan hosszú ideig csak 6kN terhelést garantálnak, ami 600 kg tömeg ráakasztását jelenti.
Szuper, nagyon élveztem.
köszi!
Csak Így tovább!
Köszönjük szépen!
Ott a “16 N vagyis 160 kiló” orbitális hiba. (Passzív ékek) Eleve nem keverjük a N(ewton)-t, ami erő, a “kiló”-val, ami, ha kilógramm akar lenni, akkor tömeg. A Newton a maszócuccoknál rövid idejű erőhatást takar. A köznyelv a kilógrammot használja súlyméresre az állandó gravitációs együttható miatt, de ez a hardvereknél nem keverendő össze.
Dehámár: 16N statikus erőt 1,6 kg tömeg fejt ki 10m/s2 gravitáció mellett, 160 kg tömeg statikus terhelése 1,6 kN lenne. A képen látható 4-es ék 10kN jelölése 1000kg tömeg (1 Tonna) statikus terhelésének felelne meg. A másikon látható 10/6 kN jelölés dinamikus és statikus terhelést jelent, vagyis itt kanyarodik vissza az első mondatomhoz a történet, az ék hiába bír el 10 kN dinamikus rántást, statikusan hosszú ideig csak 6kN terhelést garantálnak, ami 600 kg tömeg ráakasztását jelenti.
hiánypótló!
Köszönjük!