Witam mam zadoptowane pomieszczenie sufit jest betonowy chce go obniżyć i by pasowało to jakoś docieplić ,z tym że od góry jest to nie możliwe myślałem coś dać od spodu, , co by Pan polecił
2 года назад
Nie Pan tylko Rafał jestem🙂 zależy o ile chcesz obniżyć sufit, ale na stelaż od sufitu podwieszanego może położyć wełnę. Są różne grubości więc coś dobierzesz.
Witam, czy taki sufit jednoliniowy na powierzchni 20m2 zda egzamin? Stelaże CD 60 co 40cm. Esy co 50cm. Czy może gęściej zrobić esy? Np co 40cm. Chce jak najmniej obniżyć się od sufitu stąd decyzja o jednoliniowym
2 года назад+2
Jeśli potrzebujesz każdego cm to polecam m-system. Sufit na pojedynczym stelażu o którym piszesz powinien być ok, profile polecam dać co 40cm i esy w miarę gęsto.
W 10:09 laser daje Ci centralnie po oczach. Nie uszkadzasz tak wzroku?
Год назад+2
Jak bym ciągle patrzył w laser to pewnie bym sobie zespół oczy, ale okazjonalnie nic się nie dzieje. Przeważnie w walizce z laserem dostajesz okulary ochronne
Witaj mam pytanko co wybrałbyś na takie małe pomieszczenie profile czy system Atlasa? , co jest dla Ciebie wygodniejsze?
2 года назад+3
M system jest szybki i potrzebujesz mniej "elementów", ale wymaga większej dokładności przy montażu płyty. Stelaż zajmie więcej czasu ale wybaczy więcej przy plytowaniu. Dla laika wybrałbym stelaż.
Dzień dobry Powiedz mi proszę, czy tak samo mogę zrobić, ale na suficie, który ma 5m długości? Oczywiście profile łączone tylko czy nie za duża odległość? Pytam dla tego, bo nie mogę położyć jeszcze jednego rzędu, czyli kratownicy/krzyzowego z profili, bo mam za nisko i za dużo bym obniżył. Z góry dzięki Pozdrawiam
9 месяцев назад
Jeśli nie możesz zrobić krzyżowego to pomyslałbym o zmianie profili najgrubsze niż standardowe czyli z blachy 0,6 i dołożyłbym więcej esów
Prostopadle moze być ale co 40cm masz wiszacą plytę. Dawaj wspólną podkrętkę. W SE nie do pomyślenia. Zawsze z kierunkiem profili zwykle drewnianych, zawsze wspólna podkrętka np z osb ktorej nigdy nie brakuje ma budowie. Czy ścienny profil U łapałeś z sufitowym C pchełką?!
2 года назад
profil główny jest tylko wsunięty w profil przyścienny. Co masz na myśli jak wspominasz o wspólnej podkrętce?
@ wspólna, czyli na styku płyt dajesz od góry pasek czegoś sztywnego, by gk mial wzmocnienie. Czyli np 10cm x38cm plyty osb. Tak by gk tworzyla jedość. By nie odkształcala się a masa szpachlowa na łączach nie pękała.
Witam nie lepiej zawsze robić podwójny ruszt jest miej kołkowania esów . Drugie pytanie to czy kręcisz do obrysówki. Dobra nuta w tle :)
2 года назад
Pewnie że można, tutaj chciałem pokazać jak wykonać ruszt pojedynczy. W małych pomieszczeniach robię właśnie takie stelaże, natomiast na dużych powierzchniach idzie ruszt krzyżowy.
Dlaczego płyty w poprzek profilu cd , ja tego nie rozumiem. Uważam, że wzdłuż jest znacznie lepiej, chociaż by z uwagi na to, że większa powierzchnia płyty przylega bezpośrednio do profilu. Dlaczego się mylę?
Zasada jest taka, że robimy wszystko na krzyż, bo lepiej jest to ze sobą związane. Płyty na długich krawędziach są fabrycznie cieńsze i tam dajemy zbrojenie i masę do wypełnienia. Nie jest potem możliwe zobaczenie jak płyty są ułożone. Wychodzi to idealnie. Gdyby to zrobić bez skrzyżowania płyt z profilami, tak jak sugerujesz, to jednak te długie boki i profile CD pracowałyby jednocześnie i kto wie co wyjdzie po latach. Lepiej robić tak jak zaleca producent.
Rafał a płyta gk nie powinna czasem odwrotnie byc wzdłuż konstrukcji ? Chyba tak hehe Teraz aktualnie robimy dom pod Paryżem z kolegą i zrobil ze szwagrem klient tak samo jak Ty tylko ze duży sufit z wielką szyna konstrukcyjna nośna w srodku domu. Plyty pokręcili odwrotnie tak jak u Ciebie. My kleiliśmy laczniki, gladz po całości i Panie kolego 2 piekne pęknięcia wyszły na suficie pomimo zazbrojenia. Pokazaliśmy gościowi i wcześniej mówiliśmy ze jest źle pokręcone odwrotnie I roznie moze byc i stało się. I ratunku juz nie ma. Wczoraj primer bialy poszedl i za tydzień mat na sufit i welur na ściany i co bedzie to będzie. Narazie bardzo nie widac ale z czasem bedzie się pokazywać bardziej. U Ciebie sufit maly moze bedzie ok ale trza uważać karwasz.
2 года назад
Zobacz proszę ten film od 3 minuty.ruclips.net/video/TuPgC81MjSc/видео.html Też długo kręciłem równolegle.
@ Juz go oglądałem kiedyś. Dziwne faktycznie Norgips szkoli prostopadle krecic ale czemu ? Nigdy w praktyce nie widziałem we Francji by ktoś tak kręcił. Zawsze rownolegle wzdłuż profili. No i pęknięcia 2 na środku salonu wyszły nam a my byliśmy przed szlifowaniem, nawet nie zdążyliśmy wyjsc z budowy. Nigdy wcześniej po moim klejeniu łączników na nowy sufit coś takiego mi nie wyszło a robie to juz od 20 lat. Cos jest na rzeczy tylko co .
@@paris-remontykraszewski2497 systemy dopuszczają kręcenie równolegle i prostopadle, tylko przy kręceniu równolegle do profili max rozstaw to 40 cm, a prostopadle 50 cm. Płyta kręcona prostopadle jest po prostu sztywniejsza bo siedzi na większej ilości profili. No i łączenie cięte jest na całej długości podparte.
@@przemek3064 No popatrz a cala Francja kreci równolegle na rozstawie profili co 60 cm. Na płytach gk masz nawet kropki nadrukowane na środku plyty gdzie kręcić wkręty bo tam powinien być profil. Kręcąc równolegle wkręcasz wkręty gęściej niż co 50 cm jeśli jest prostopadle bo masz płytę podparta na całej długości profilem. Krótszy koniec cięty nie ma znaczenia przy kreceniu równoległym ze są tylko 3 wkrety co 60 cm , ta część plyty jest mniej istotna. To teoria mozna powiedzieć. A w sobotę byla praktyka na budowie jak wyszły 2 piekne pęknięcia na suficie u klienta który sam sobie pokrecil ze szwagrem prostopadle. Mnie to wali bo to nie moja robota byla ale gościowi pokazałem przed primerem żeby potem nie było ze to nasza wina. Mowie cos farba narazie zakryje ale z czasem bedzie się pokazywać. Teraz juz sie nie da nic zrobić, jedynie próbować się ratować siatka cienką na pęknięcie, gladz szlif.itp ale na to czasu nie ma ani gwarancji ze pekniecie nie przeniesie się poza pasek tejże siatki. Gdybym tego nie widział tych pekniec na swojej robocie to nic bym nie mówił. Plyty byly bardziej ruchome kręcone prostopadle bo dotykaliśmy tego i od razu gościowi mówiliśmy ze to jest takie sobie i pokręcone odwrotnie niż zazwyczaj sie to robi. Także praktyka pokazała nam jak temat wyglada. Krecac równolegle nigdy takich pekniec nie miałem. Na filmie jest mały sufit wiec napewno będzie ok. Ale osobiscie na dużym bym tego nie robil w ten sposób.
@@paris-remontykraszewski2497 sam kiedyś kręciłem równolegle co 60 i nic się nie działo ale teraz trzymam się teorii i robię jak system przykazał. Zawsze to jakaś poduszka ochronna w razie coś.
@ czy es co 80 wystarczy? I czy mocujesz je na srodku stalowymi kołkami czy zwykly szybki montaz ? Musze sie obnizyc minimalnie ile sie da. Pod sufitem instalacja z rekuperacji. Jest to stropodach dom z lat 70, co bys sugerowal na ocieplenie welna czy piana pur? :)
2 года назад
@@iksde360 zadzwoń do mnie jutro to coś poradzę więcej.numer masz na fb
Kiedy dajemy stelaż pojedyńczy a kiedy krzyżowy? 😉
2 года назад+2
Tak ogólnie i na szybko to, gry masz małą powierzchnie dajesz pojedynczy a przy dużych powierzchniach idzie krzyżowy. Oczywiście to duże uproszczenie bo każdy przypadek trzeba ocenić indywidualnie.
Te nożyce to są Milwaukee? Jak się sprawują bo chce kupić ze 2 sztuki jakiś lepszych brałem je pod uwage. Pozdro dobrze jakościowo wykonany film i sufit 👍
Robota swietna , a nie trzeba paroizolacji ? Łaczenie ślizgowe w rogach ? Wybacz jestem laikiem 😅
Год назад
Paroizolacji nie potrzeba, bo to jest na parterze. Co innego jeśli było by to poddasze. A co do połączenia ślizgowego to pomimo wielu prób zdążały mi się pęknięcia i dlatego klejami tuff tape.
Te uchwyty kątowe są trochę bez sensu bo angażują obie ręce. Ja mam wkrętarkę Milwaukee bddx kid ze ściąganą główką i w to miejsce zapinana się główkę kątowa. I nic nie lata i mogę kręcić jedną ręką.
nie wiem co to za moda skrobania rogów zupełnie to jest nie potrzebne i tak pozniej zazbrojone bedzie taśmą
2 года назад
A który, producent suchej zabudowy pozwala zbroić nie oryginalne boki bez fazowania? Nie neguje bo pewnie będzie się trzymało, ale według mojej wiedzy takie rzeczy są wbrew technologii.
@ te Esy co ile dałeś?! W SE rozstaw profili pod gips wymusza konstrukcja sufitu. Dzwigary co 56cm na rozstaw wełny, potem krzyżowo idą profile na gwożdzie z pistoletu co 30cm. Płyty wzdłuż ze wspólną na łączeniach. Ognioodporny sufit to gk x2. Takie przepisy w SE.
Witam czy na stelażu pojedynczym, wieszaki grzybkowe, profile xo 40cm , moge zasrosowac podwojne plytowanie?
Jak zawsze super odcinek👍👍👍 pozdrawiam.
Witam mam zadoptowane pomieszczenie sufit jest betonowy chce go obniżyć i by pasowało to jakoś docieplić ,z tym że od góry jest to nie możliwe myślałem coś dać od spodu, , co by Pan polecił
Nie Pan tylko Rafał jestem🙂 zależy o ile chcesz obniżyć sufit, ale na stelaż od sufitu podwieszanego może położyć wełnę. Są różne grubości więc coś dobierzesz.
Witam, czy taki sufit jednoliniowy na powierzchni 20m2 zda egzamin?
Stelaże CD 60 co 40cm. Esy co 50cm. Czy może gęściej zrobić esy? Np co 40cm.
Chce jak najmniej obniżyć się od sufitu stąd decyzja o jednoliniowym
Jeśli potrzebujesz każdego cm to polecam m-system. Sufit na pojedynczym stelażu o którym piszesz powinien być ok, profile polecam dać co 40cm i esy w miarę gęsto.
Cześć! Czy możesz podpowiedzieć co kupić do mierzenia wilgotności tynków gipsowych pod układanie płytek, czym ty mierzysz? Pozdrawiam Mariusz
W 10:09 laser daje Ci centralnie po oczach. Nie uszkadzasz tak wzroku?
Jak bym ciągle patrzył w laser to pewnie bym sobie zespół oczy, ale okazjonalnie nic się nie dzieje. Przeważnie w walizce z laserem dostajesz okulary ochronne
Jakiej używasz tyczki do lasera, czy jesteś z niej zadowolony, czy może wymieniłbyś na inną
To jest oryginalna tyczka pro. Jestem z niej zadowolony, sztywna, stabilna i sporą regulacja wysokości.
Ja mam tyczkę boscha i się telepie jak głupia, nie wiem czy połowę tańsza no name z allegro nie byłaby taka sama
@@Dooku8 ja z czystym sumieniem polecę tyczkę z pro.
Czy nie trzeba dawać foli parolizacyjnej ?
Jak mówi klasyk.
Zawsze drugi.
Pozdrawiam
Siema możesz mi doradzić jak zrobic oswietlenie sciany??chodzi mi tylko żeby ścianę oświetlają z cegly
Witaj mam pytanko co wybrałbyś na takie małe pomieszczenie profile czy system Atlasa? , co jest dla Ciebie wygodniejsze?
M system jest szybki i potrzebujesz mniej "elementów", ale wymaga większej dokładności przy montażu płyty. Stelaż zajmie więcej czasu ale wybaczy więcej przy plytowaniu. Dla laika wybrałbym stelaż.
Dzień dobry
Powiedz mi proszę, czy tak samo mogę zrobić, ale na suficie, który ma 5m długości? Oczywiście profile łączone tylko czy nie za duża odległość?
Pytam dla tego, bo nie mogę położyć jeszcze jednego rzędu, czyli kratownicy/krzyzowego z profili, bo mam za nisko i za dużo bym obniżył. Z góry dzięki
Pozdrawiam
Jeśli nie możesz zrobić krzyżowego to pomyslałbym o zmianie profili najgrubsze niż standardowe czyli z blachy 0,6 i dołożyłbym więcej esów
Dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia.
Prostopadle moze być ale co 40cm masz wiszacą plytę. Dawaj wspólną podkrętkę.
W SE nie do pomyślenia. Zawsze z kierunkiem profili zwykle drewnianych, zawsze wspólna podkrętka np z osb ktorej nigdy nie brakuje ma budowie.
Czy ścienny profil U łapałeś z sufitowym C pchełką?!
profil główny jest tylko wsunięty w profil przyścienny. Co masz na myśli jak wspominasz o wspólnej podkrętce?
@ wspólna, czyli na styku płyt dajesz od góry pasek czegoś sztywnego, by gk mial wzmocnienie. Czyli np 10cm x38cm plyty osb. Tak by gk tworzyla jedość. By nie odkształcala się a masa szpachlowa na łączach nie pękała.
@@arkadiuszk.3898 "Czyli np 10cm x38cm plyty osb" idea ok, ale moze lepiej dawac scinki plyt GK zamiast osb? Nie wystarczy?
@@DawidKliszewski my dajemy scinki osb jest mocniejsze od gk. Osb i tak jest pod ręką bo plyty osb ida pod gk na szkielecie scian.
@@arkadiuszk.3898 to jasne, bo i tak macie, ja osb nie uzywam, wiec sprobuje ze scinkami GK.
Ja zaczynając kręcić od całej płyty.ucinam fazę od ściany.
Czasem też tak robię.
Witam, czy profile ud przy krótszych bokach są potrzebne ? Pozdrawiam
Jako tako profile ud są to profile pomocnicze,żeby łatwiej wypoziomować sufit
Sufit 2.80 x 5 wystarczy jak dam stelaż pojedynczy czy lepiej krzyżowy?
Lepiej krzyżowy
Co ile powinien byc es wzdloz profila ?
Film obejrzalem ale nie wiem czy go zobaczylem bo wczorajszy bimber wiadomo co 🤣
Stelaż pojedynczy a krzyżowy, który kiedy i gdzie
Witam nie lepiej zawsze robić podwójny ruszt jest miej kołkowania esów . Drugie pytanie to czy kręcisz do obrysówki. Dobra nuta w tle :)
Pewnie że można, tutaj chciałem pokazać jak wykonać ruszt pojedynczy. W małych pomieszczeniach robię właśnie takie stelaże, natomiast na dużych powierzchniach idzie ruszt krzyżowy.
Czy kręcić do obrysów? Myślicie ze ten sufit jest pływający?
Jesli nie kręcić to na 2 ścianach profil U jest zbędny.
Dlaczego płyty w poprzek profilu cd , ja tego nie rozumiem. Uważam, że wzdłuż jest znacznie lepiej, chociaż by z uwagi na to, że większa powierzchnia płyty przylega bezpośrednio do profilu. Dlaczego się mylę?
Zasada jest taka, że robimy wszystko na krzyż, bo lepiej jest to ze sobą związane. Płyty na długich krawędziach są fabrycznie cieńsze i tam dajemy zbrojenie i masę do wypełnienia. Nie jest potem możliwe zobaczenie jak płyty są ułożone. Wychodzi to idealnie. Gdyby to zrobić bez skrzyżowania płyt z profilami, tak jak sugerujesz, to jednak te długie boki i profile CD pracowałyby jednocześnie i kto wie co wyjdzie po latach. Lepiej robić tak jak zaleca producent.
Jak najlepiej uzupełnić(wyprowadzić) i czym te szczeliny jeśli takowe powstaną między sufitem a krzywimy ścianami??
Masą konstrukcyjną typu uniflot, semin, Vario. Na to wklejasz flizeline i po temacie 🙂
@ dzięki 🖐️
Pozdro Rafał 💪
ja płyt nie fazuje ,każdy ma swoje metody ważne by nie pękało.
Rafał a płyta gk nie powinna czasem odwrotnie byc wzdłuż konstrukcji ? Chyba tak hehe Teraz aktualnie robimy dom pod Paryżem z kolegą i zrobil ze szwagrem klient tak samo jak Ty tylko ze duży sufit z wielką szyna konstrukcyjna nośna w srodku domu. Plyty pokręcili odwrotnie tak jak u Ciebie. My kleiliśmy laczniki, gladz po całości i Panie kolego 2 piekne pęknięcia wyszły na suficie pomimo zazbrojenia. Pokazaliśmy gościowi i wcześniej mówiliśmy ze jest źle pokręcone odwrotnie I roznie moze byc i stało się. I ratunku juz nie ma. Wczoraj primer bialy poszedl i za tydzień mat na sufit i welur na ściany i co bedzie to będzie. Narazie bardzo nie widac ale z czasem bedzie się pokazywać bardziej. U Ciebie sufit maly moze bedzie ok ale trza uważać karwasz.
Zobacz proszę ten film od 3 minuty.ruclips.net/video/TuPgC81MjSc/видео.html
Też długo kręciłem równolegle.
@ Juz go oglądałem kiedyś. Dziwne faktycznie Norgips szkoli prostopadle krecic ale czemu ? Nigdy w praktyce nie widziałem we Francji by ktoś tak kręcił. Zawsze rownolegle wzdłuż profili. No i pęknięcia 2 na środku salonu wyszły nam a my byliśmy przed szlifowaniem, nawet nie zdążyliśmy wyjsc z budowy. Nigdy wcześniej po moim klejeniu łączników na nowy sufit coś takiego mi nie wyszło a robie to juz od 20 lat. Cos jest na rzeczy tylko co .
@@paris-remontykraszewski2497 systemy dopuszczają kręcenie równolegle i prostopadle, tylko przy kręceniu równolegle do profili max rozstaw to 40 cm, a prostopadle 50 cm. Płyta kręcona prostopadle jest po prostu sztywniejsza bo siedzi na większej ilości profili. No i łączenie cięte jest na całej długości podparte.
@@przemek3064 No popatrz a cala Francja kreci równolegle na rozstawie profili co 60 cm. Na płytach gk masz nawet kropki nadrukowane na środku plyty gdzie kręcić wkręty bo tam powinien być profil. Kręcąc równolegle wkręcasz wkręty gęściej niż co 50 cm jeśli jest prostopadle bo masz płytę podparta na całej długości profilem. Krótszy koniec cięty nie ma znaczenia przy kreceniu równoległym ze są tylko 3 wkrety co 60 cm , ta część plyty jest mniej istotna. To teoria mozna powiedzieć. A w sobotę byla praktyka na budowie jak wyszły 2 piekne pęknięcia na suficie u klienta który sam sobie pokrecil ze szwagrem prostopadle. Mnie to wali bo to nie moja robota byla ale gościowi pokazałem przed primerem żeby potem nie było ze to nasza wina. Mowie cos farba narazie zakryje ale z czasem bedzie się pokazywać. Teraz juz sie nie da nic zrobić, jedynie próbować się ratować siatka cienką na pęknięcie, gladz szlif.itp ale na to czasu nie ma ani gwarancji ze pekniecie nie przeniesie się poza pasek tejże siatki. Gdybym tego nie widział tych pekniec na swojej robocie to nic bym nie mówił. Plyty byly bardziej ruchome kręcone prostopadle bo dotykaliśmy tego i od razu gościowi mówiliśmy ze to jest takie sobie i pokręcone odwrotnie niż zazwyczaj sie to robi. Także praktyka pokazała nam jak temat wyglada. Krecac równolegle nigdy takich pekniec nie miałem. Na filmie jest mały sufit wiec napewno będzie ok. Ale osobiscie na dużym bym tego nie robil w ten sposób.
@@paris-remontykraszewski2497 sam kiedyś kręciłem równolegle co 60 i nic się nie działo ale teraz trzymam się teorii i robię jak system przykazał. Zawsze to jakaś poduszka ochronna w razie coś.
W pomieszczeniu 4x4 wystarczy zrobic stelaz pojedynczy?
W teorii możesz ale musisz dać więcej esów, nie wiem o ile musisz się obniżyć ale w takim metrażu łatwiej i szybciej zrobić sufit krzyżowy
@ czy es co 80 wystarczy? I czy mocujesz je na srodku stalowymi kołkami czy zwykly szybki montaz ? Musze sie obnizyc minimalnie ile sie da. Pod sufitem instalacja z rekuperacji. Jest to stropodach dom z lat 70, co bys sugerowal na ocieplenie welna czy piana pur? :)
@@iksde360 zadzwoń do mnie jutro to coś poradzę więcej.numer masz na fb
Kiedyś były tylko pojedyncze w 30m2 i wisza do dziś.
Tylko esy co min 60cm. Rozstaw profili mozeszdac co 30cm.
Jak gzymsy to ciekawa propozycja to cove 90lub120 siniat.
Pokazał byś jak kable rozmieszczasz przed płyta?
Jakie kable?normalne z instalacji?
@ tak
Pchełki do profilu jeśli można wiedzieć jakiej długości (chłopie z twoich filmikuw można nabyć wiedzę ogromną)👌
Pchełki są jednego rozmiaru/wielkości. Dziękuję bardzo za taki komentarz 👍🙂
Z książek też można nabyć wiedzy, np. o pisowni i ortografii. "filmikuw"? Pozdrawiam.
Kiedy dajemy stelaż pojedyńczy a kiedy krzyżowy? 😉
Tak ogólnie i na szybko to, gry masz małą powierzchnie dajesz pojedynczy a przy dużych powierzchniach idzie krzyżowy. Oczywiście to duże uproszczenie bo każdy przypadek trzeba ocenić indywidualnie.
Te nożyce to są Milwaukee? Jak się sprawują bo chce kupić ze 2 sztuki jakiś lepszych brałem je pod uwage. Pozdro dobrze jakościowo wykonany film i sufit 👍
Nożyce są firmy Stanley i ogólnie nie narzekam.
4pro Rygips zastosuj.
Damn... teraz na to wpadłem z tymi halogenami, mam sufit na m systemie i 4 halogeny do montażu, nie wiem czy się zmieszczą. najwyżej tynk podkuje
Nierozumiem jak mozna podwieszac na tym M od Atlasa i krecić wkręty co 50cm?!
Co jeśli płyta gk ma długość 260 cm , ucinać 🤔
Cześć, kręciłeś się płytą do obrysówki?
Nie, właśnie dlatego ostatni profil jest 15 cm od ściany.
@ dzięki za odpowiedz :)
@ to po co obrysówka z lewej i prawej?!
@@arkadiuszk.3898 Zawsze robię obrys dookoła pokoju. Jeszcze nie spotkałem osoby która by robiła inaczej.
@@arkadiuszk.3898 jeśli nie będzie obrysu dokoła to po prostu będziesz mógł wcisnąć tą płytę do góry a tak obrys ją 'trzyma'
Ten gzyms jest z k.-g
Czy taśmy pod profile nie powinno być ?
Można dać, napewno nie zaszkodzi.
Komentarz taktyczny
Robota swietna , a nie trzeba paroizolacji ? Łaczenie ślizgowe w rogach ? Wybacz jestem laikiem 😅
Paroizolacji nie potrzeba, bo to jest na parterze. Co innego jeśli było by to poddasze. A co do połączenia ślizgowego to pomimo wielu prób zdążały mi się pęknięcia i dlatego klejami tuff tape.
Te uchwyty kątowe są trochę bez sensu bo angażują obie ręce. Ja mam wkrętarkę Milwaukee bddx kid ze ściąganą główką i w to miejsce zapinana się główkę kątowa. I nic nie lata i mogę kręcić jedną ręką.
Muszę sprawdzić ten sprzęt. Dzięki za komentarz.
Czarne plamy na suficie wyglądają jak resztki sadzy wygląda to więc na remont po pożarze.
Siemaneczko 👍
Witam
Siemka. Śniadanie zjedzone czas na oglądanie. Pozdro
nie wiem co to za moda skrobania rogów zupełnie to jest nie potrzebne i tak pozniej zazbrojone bedzie taśmą
A który, producent suchej zabudowy pozwala zbroić nie oryginalne boki bez fazowania? Nie neguje bo pewnie będzie się trzymało, ale według mojej wiedzy takie rzeczy są wbrew technologii.
Kolego spróbuj następnym razem esa na dybla metalowego montować, w sam środek nie po bokach :) tak jest bardziej prawidłowo i szybciej :) pozdro
Dyble lepsze:)
Z dyblami jest problem w mojej hurtowni, ale spróbuję. Ja daję po 2 kołki na ESA właśnie żeby była pewność że wszystko dobrze trzyma.
@ te Esy co ile dałeś?! W SE rozstaw profili pod gips wymusza konstrukcja sufitu. Dzwigary co 56cm na rozstaw wełny, potem krzyżowo idą profile na gwożdzie z pistoletu co 30cm. Płyty wzdłuż ze wspólną na łączeniach. Ognioodporny sufit to gk x2. Takie przepisy w SE.
Hej, jak się nazywa ten laser przestrzenny?
Zielony Laser Płaszczyznowy
PRO LK-360.3DG
Jeszcze takiej roboty to nie widziałem płyta do płyty i nie ma profila Dziadostwo!!!!°°!!!!
Gdzie brakuje profila?