Kurde, też powyrzucałem, niedawno wywaliłem też grzałki z kuchenki , identyczne jak u ciebie. Złączki do opraw halogenowych MR11 widze. Grzałki widziałem dziwaczne na aliekspresie, mam jakieś wyciągnięte z opiekacza. Są to rurki "szklane" a w środku spirala drutu oporowego. Nie wiem czy to się może przydać, bo jednak spirala będzie zamknięta. Można kombinować z cegłą szamotowa, albo trochę drożej z płytami wermikulitu. Wermikulit jest dość delikatny, ale przetniesz czy nawiercisz go byle czym
Zamysł jest taki by wykonać kilka grzałek napowietrznych nie stanowiących oporów powietrza i nie magazynujących temperatury. W skrócie, jak stara Farelka 😝 Złączki moje to MR16 chyba.. Złożymy to zobaczymy. Może faktycznie będzie to dobra baza do budowy magazynu piaskowego energii cieplnej.
@@arkadiuszbialek8231 Powietrze wydaje się być najlepszym nośnikiem przy tak wysokich temperaturach. Wstępnie testować będę przez wymiennik aluminiowy z rekuperatora szafy sterowniczej. Muszę jeszcze sprawdzić kilka innych materiałów niż piasek zanim wszystko zmontuję. W grę wchodzi jeszcze glina i mączka stalowa.
@@arkadiuszbialek8231 Zawsze byłem zdania że człowiek całe życie goni za wygodą nie zdając sobie sprawy z faktu iż bardziej od wygód potrzebuje ciepła. Swoje instalację starałem się nie przewymiarować, by nie wpinając jej do sieci wykorzystywać jej potencjał przez cały rok w 100% na wiele sposobów. Zwrot inwestycji w niecałe 1,5 roku, tego życzę wszystkim.
Spirala grzejna w koralach do prodiża kosztuje 20zl na allegro i tak kombinuje żeby sobie zrobić grzejniczek akumulacyjny z ceramicznej donicy i piasku z taką spiralą
Już ogarnąłem, kupiłem 10 nowych grzałek do piekarnika i termoobiegu na składzie za 20zł. Czyli 5zł/kg 5 grzałek okrągłych już zadysponowałem do tego projektu.
STARE BEZPIECZNIKI TROCHĘ DUŻE ALE NA KOŃCÓWKI MOGŁY BY BYĆ .
I pomyśleć że swego czasu wyrzucałem 🤔
Kurde, też powyrzucałem, niedawno wywaliłem też grzałki z kuchenki , identyczne jak u ciebie.
Złączki do opraw halogenowych MR11 widze.
Grzałki widziałem dziwaczne na aliekspresie, mam jakieś wyciągnięte z opiekacza. Są to rurki "szklane" a w środku spirala drutu oporowego. Nie wiem czy to się może przydać, bo jednak spirala będzie zamknięta.
Można kombinować z cegłą szamotowa, albo trochę drożej z płytami wermikulitu. Wermikulit jest dość delikatny, ale przetniesz czy nawiercisz go byle czym
Zamysł jest taki by wykonać kilka grzałek napowietrznych nie stanowiących oporów powietrza i nie magazynujących temperatury.
W skrócie, jak stara Farelka 😝
Złączki moje to MR16 chyba..
Złożymy to zobaczymy.
Może faktycznie będzie to dobra baza do budowy magazynu piaskowego energii cieplnej.
@@mini2nanow jaki sposób planujesz odbierać ciepło z magazynu piaskowego?
@@arkadiuszbialek8231 Powietrze wydaje się być najlepszym nośnikiem przy tak wysokich temperaturach.
Wstępnie testować będę przez wymiennik aluminiowy z rekuperatora szafy sterowniczej.
Muszę jeszcze sprawdzić kilka innych materiałów niż piasek zanim wszystko zmontuję. W grę wchodzi jeszcze glina i mączka stalowa.
@@mini2nano to chyba jedyna sensowna ekonomicznie droga na zagospodarowanie nadwyżek z fotowoltaiki. Trzymam kciuki.
@@arkadiuszbialek8231 Zawsze byłem zdania że człowiek całe życie goni za wygodą nie zdając sobie sprawy z faktu iż bardziej od wygód potrzebuje ciepła.
Swoje instalację starałem się nie przewymiarować, by nie wpinając jej do sieci wykorzystywać jej potencjał przez cały rok w 100% na wiele sposobów.
Zwrot inwestycji w niecałe 1,5 roku, tego życzę wszystkim.
Spirala grzejna w koralach do prodiża kosztuje 20zl na allegro i tak kombinuje żeby sobie zrobić grzejniczek akumulacyjny z ceramicznej donicy i piasku z taką spiralą
Już ogarnąłem, kupiłem 10 nowych grzałek do piekarnika i termoobiegu na składzie za 20zł. Czyli 5zł/kg
5 grzałek okrągłych już zadysponowałem do tego projektu.