Cubase - Jak správně založit NOVÝ PROJEKT -

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 окт 2024

Комментарии • 8

  • @standaklapuchambientmusic
    @standaklapuchambientmusic 4 месяца назад +1

    Děkuji 👍👍🙂🙂

  • @MartinKaiser-fn4ky
    @MartinKaiser-fn4ky 4 месяца назад +1

    super

  • @vladohudec
    @vladohudec 8 месяцев назад +1

    cau, zacal som tiez pouzivat cubase a riesil som akurat tento problem :) . Ja mam ten problem, ze robim nejaky projekt, nejaku skladbu, tu skladbu dokoncim a ked chcem zacat skladat novu skladbu, chcem pouzivat tie zvuky a nastroje, ktore som pouzival v tej predchadzajucej skladbe. Cize nie zakladat novy projekt, ale pokracovat s tym poslednym projektom a tam robit novu skladbu, so zvukmi, ktore tam uz mam. A ked pouzijem nejake audio sample, tie sa mi ukladaju do toho stareho projektu, nie do toho noveho. Cize ako zacat novu skladbu s tym predoslym projektom, ale aby sa mi audio sample neukladali do stareho projektu, ale do toho noveho? Je tam funkcia Back up Project, tak mi to fungovalo, ale niekedy mi to blblo a aj tak ukladalo tie nove sample do toho predosleho Audio adresara v tom predoslom projekte, tak asi sa to robi nejako inak?

    • @oTomanStudio
      @oTomanStudio  8 месяцев назад

      Zdravím, pokud je ta situace taková, že chcete použít rozpracovaný nebo hotový projekt jako vzor pro jiný, tak je opravdu nejlepší udělat kopii pomocí Back up Project. Jak ale píšete, Cubase si pamatuje i data, která byla v originálním projektu uložená a vyžaduje k nim při zakládání nového projetku přístup. Proto je nutné v té Back up kopii jít do části Pool, ve které Cubase skladuje všechna nahraná data a ty v této části (bacha opravdu jen v té Back up kopii) vymazat. A teprve z tohoto prázdného projektu vytvořit šablonu (Template) a tu používat jako vzor pro zakládání nového projektu. Jinak, dají se ukládat i presety mixu, jako soubor, který se dá vyexporotovat, (ale tam to musí být opravdu 1:1 při přenášení do nového projektu. Nebo se dají uložit presety celého kanálu. Ale to je pro velký mix zdlouhavé.

  • @milansimko3501
    @milansimko3501 9 месяцев назад

    Díkes! Akú vzorkovaciu frekvenciu odporúčate? Môže byť v pohode aj 44100 Hz ak to budem ďalej posúvať na mix a mastering do profi štúdia?

    • @oTomanStudio
      @oTomanStudio  9 месяцев назад

      Určitě; i když bych se případně informoval jaké požadavky masteringové studio má. Jinak tohle rozlišení pro bežnou domácí práci stačí.