Krize bank | Příprava na nemovitostní krizi | Jak ochránit své peníze | dolar, jüan, zlato, bitcoin

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024

Комментарии • 7

  • @ivetarichterova5131
    @ivetarichterova5131 Год назад +1

    🙂 diky za dobrý video 🎧💻

  • @Milangabriel2
    @Milangabriel2 Год назад +1

    Dobry rozhovor

  • @slavomir.L
    @slavomir.L Год назад +1

    👍👌💯

  • @martinkudlacek487
    @martinkudlacek487 Год назад

    +

  • @karelkarel994
    @karelkarel994 Год назад +2

    Jasně kupujte dluhopisy a bitcoiny😁😁😁, v dnešní době si kromě dluhů moc nekoupíte 🤭🤭🤭. Dluhy jsou v dnešní době top!

  • @armanidesigner
    @armanidesigner Год назад

    Aky mate nazor na dedolarizaciu a vplyv na americke akcie, crypto, kovy? Cina, Rusko, arabi nechcu uz platby za ropu v dolaroch.

    • @AddieKiller
      @AddieKiller Год назад

      Ze je to odvazny, naivny a skorej len populisticky pokus, ktory stoji a pada na iniciative Ciny, ktora je jedinou, plne konkurencieschopnou ekonomikou v tom pomyselnom "protizapadnom tabore". Je jeho jedinym tahunom a zvysne krajiny uz su bud jej kupeni vazali, alebo smiesni akteri, ktori maju hlavne vyplnat ten prebytkovy priestor. Ak niekto veri napr. "sile a jednote" BRICSu tak bude sklamany. Staci si pozriet v akom prisernom dezolatnom stave su vsetky z danych krajin. V prvom rade, ze su vsetci do radu lidrami v ek. nerovnosti a z toho vyplyvaju ich desive a kolosalne socialne problemy. Len Brazilia a JAR su strukturou stale kolonialne ekonomiky, Rusko tou svojou zase postsovietska...da sa iba hadat co z toho je horsie. Ich dlhofobo neudrzatelne modely z nich robia sustavne stagnujuce a krachujuce diery zavisle na vyvoze zdrojov, kde nefunguju zakladne statne institucie a miesto nich tam bujnie skor monumentalna korupcia a dusenie trhu statom!
      Brazilia a JAR su aspon este stale prakticky demokracie, kde sa volbami striedaju jednotlive garnitury a existuje nejaka forma delby moci. Oligarchizacia, monopolizmus a postatnovanie sice ostavaju, ale stale lepsie nez mat 23 rokov za ziva hnijuci autokraticky a neschopny rezim ako Rusko, alebo opat personalne kostnatejucu diktaturu ako ma Cina. Ta uz od padu politiky jedneho dietata trpi demografickou krizou, ktoru umocnili 3 roky Covidu. Spolu s krachom patrocnice v r.2017 a politikou najprv uplnych lockdownov a neskor nuloveho covidu sa Cina dostala do ek.stagnacie, v ktorej ostava dodnes.
      Jediny ek. a demogr. dynamicky rastuci clen BRICSu tak je India. Ta, rovnako ako Saudska Arabia, je strategickym bezpecnostnym spojencom a tiez primarnym ek. partnerom zapadu, menovite USA. Cina je zas v bloku s Iranom a Pakistanom. Resp. su jej vazalmi.
      K tej "dedolarizacii", ktora sa mimochodom slubuje odkedy BRICS v 2001 (ne)vznikol.
      Ide hlavne o to akym sposobom je cinska ekonomika uz od Tengovych trznych reforiem previazana s tou americkou + ostatnymi zapadnymi a naopak. Nazyva sa to Chimerrica. Cina nadalej zapad potrebuje ako odbytisko svojho lacneho tovaru kvoli financiam a know how. Zapad je zase odkazany na lacnu prac.silu a vyrobnu kapacitu Ciny. Arabske staty (vedene Saudmi, zhromazdene v Arabskej lige a v OPEC) si 2x rozmyslia, ktori partneri su pre nich dlhodobo vyhodnejsi a stabilnejsi z hladiska obchodnej vymeny, spoluprace v investiciach, tj. z hladiska pohybu kapitalu, zdrojov a prac.sily. Ci to bude Cina alebo USA. Ich spojenectvo a strat.partnerstvo s USA a zapadom zapocalo za 2.sv.vojny. Ek.spolupraca so zapadnymi firmami uz v 30.rokoch. Saudi a ich vazali na tom postavili svoje krajiny do sucasnej podoby a nikdy geopol.orientaciu nemenili. Takisto ani primarny zdroj svojich prijmov. Diverzifikacia a stabilny rast sa im daria iba na obchode a investicnej spolupraci so zapadom. Niesu tak hlupi aby naleteli cinskym intrikam, lebo arabske staty vidia, co Cina robi s tretim svetom. Ako si ho postupne kupuje cez vyvoz korupcie a nesplatitelnych dlhov na predrazenych investicnych kontraktoch. Cina si tak krajiny osedláva aj s ich zdrojmi.
      Saudi aj India su si tohto vedomi.