В мене всі бабусі і дідусі жили на Сумщині. Всі в один голос матюкали совок. Дуже полюбляли згадувати молодість, але я жодного разу не чув про шанування совка. А потім я переїхав в Київ і просто ахуїв від кількості совкодрочерів, причому майже всіх вікових категорій. Дуже добре що зараз таких вже майже не залишилося
Дякую вам, Валентине, за ваш цікавий економіко-історичний екскурс. Тільки будь ласка, будуйте графіки/гістограми в тих місцях, де ви називаєте багато чисел, - з візуалізацією числа легше читаються
Рекордні врожаї це звичайно чудово, але в нас є одна тиха величезна проблема - виснаження землі. Дегенеративне і агресивне використання агрономами земельних ресурсів може призвести до того, що на наших чорноземах буде рости лише кульбаба. Було б круто, якби Ви розкрили цю тему для мас
@@footballpostercomua Украина уже много лет пороизводит большое количество сельхоз продукции. Бизнес научился производить нужный товар. Поскольку производство не падает, думаю бизнес следит за состоянием своей земли и вкладывает в нее что может.
@@vvdvlas8397 Як працюють аграрії я маю можливість спостерігати безпосередньо, адже сам із села. Безпосередньо бачу, як і скільки в землю вливають добрив, аби врожайність не падала. І об'єми різних стимуляторів/добрив/отрут від шкідників з року в рік аж ніяк не зменшується. Вже зараз цілі села мають в своїх криницях не придатну до споживання воду або взагалі пересихають. Відсутність нормальних сівозмін і тотальне розорювання будь-якого клаптику землі: придорожні ділянки, пасовища, сади (тільки в моєму селі викорчували 30 га саду, 50 га пасовища за останні 5 років; і так в кожному районі). Виснаження землі - це бомба вповільненої дії. Але ж в нас прийнято "поки півень не клюне"...
@@footballpostercomua Отчасти с Вами соглашусь. Любое производство, не только сельхоз., имеет и плюсы и минусы. Это естественно. Можно конечно забросить землю - пусть заростает в дикую. Но будет ли это полезно людям? Что касаемо минусов в конкретных районах - на мой взгляд, нужно опираться на существующие законы и политиков которые их пишут. Брать пример с того же Запада - как это делать. К сожалению, в этих вопросах не хватает образования у специалистов и сильно лоббирование.
В срср була купа лісів, дерев так багато, що більше нікуди - однак усе населення хотіло собі "стєнку" із Югославії 🤣 І таке саме з будь-яким іншим товаром: автомобілями, одягом, їжею тощо
Бабуся завжди випікала хліб сама. Думав економія, а ні- говорили що хліб в магазині дуже низької якості... Слухаючи розповіді який був сильний СРСР ніяк не міг зрозуміти- маючи таку міць- низька якість продуктів (і товарів в цілому), відсутність чогось свого (а тільки копії застарілих західних зразків" і тд. З 2005 (як з'явився інтернет) почав багато читати про цей період історії і зрозумів- нічого дивного- "найкраща держава у світі" просто популізм....
@Dereksizzz D4 важко сказати за країну в цілому, але в моєму регіоні 2 пекарні посередньої якості і з десяток які роблять хліб дуже якісно. Схильний вважати що така ситуація по всій країні. Знаю що хліб дуже поганої якості на болотах, особливо після того як його дозволили робити з фуражного зерна. З.І. По роботі бував на дуже великій кількості підприємств з виробництва в тому числі і продуктів харчування- є варіанти не для слабкодухих але, особливо, сучасні заводи не мають чим злякати середньостатистичну людину.
@Dereksizzz D4 якщо то підпільний цех який робить "паль"- то так- там страшно просто знаходитись, а не те що спостерігати за його роботою. Але якщо виробництво має всі дозволи і документи в цілому- скоріш за все там все буде гарно. Зараз більшість технологічних процесів взагалі приховані від людського ока. Якось доводилось бувати на звичайному середньостатистичному підприємстві ФОПа- так там було чистіше і стерильніше ніж у більшості наших лікарень... Від себе додам- готую сам тільки тому що на сьогодні це значно (!) дешевше чим купувати готову їжу. Але це все поки є час- як тільки роботи стане більше- не виключено що перейду на напівфабрикати) З приводу боліт- значно простіше годувати людей неліквідом якщо вони ніколи не їли якісної їжі... Просто потрібно бачити дитину яка спробувала вперше українській або європейський смаколик- зазвичай емоції просто зашкалюють (мова йде про дітей з "замкадья")
@Dereksizzz D4 ето бьіло в 90-е, когда производства не имели нормальной санитарии))) уже давно у всех современное западное оборудование, если московитьі не побомбили.
ми пекли ще в нульових, поки предки живі були. Нині я знаю що в містах дехто пече в печах чи в духовках, в магазинах то лайно. В ФРН де я живу хліб також повне лайно, хоча він тут як делікатес. Перепалений та гливкий, тобто по якості як в Україні. Мені легше, я хліб майже не вживаю. А тісто тпу макарон давно викинув з раціону, і хвалю себе за це рішення. Я сало (наркотик наш) не вживаю зже 60 років, з народження, і 25 років як свинину.
Мій покійний дід по матері їздив на оту цілину в Казахстані. Казав, що на другий рік на тих розораних землях у степу виросло велике ніфіга, а люди тікали з тої цілини ще в перший рік.
Я живу нажаль у російськомовному середовищі, і серед 4х бабусь тільки одна каже що в срср було класно, останні змінили свою думку щодо совка. Та й у цілому в нас ватних на багато менше стало, це радує.
Сбылась мечта построили олигархическую, криминальную страну, самую нищую в Европе, так спешили в ЕС, что по пути потеряли самолетостроение, ракетостроение, судостроение, машиностроение, флот, науку, есть чем гордиться
Дуже дякую за прекрасний матеріал! Наші успіхи у сільському господарстві очевидні й надзвичайно важливі як для нас, так і для світової продовольчої безпеки. Звісно, хочу відмітити, що і в наш час, на жаль, спостерігаємо помітну деградацію землі - часто вноситься недостатня кількість добрив, особливо органічних. Але вважаю, що цей процес все ж таки сповільнюєтся: пам'ятаю, на початку десятих усюди на Черкащині та Київщині восени спалювали стерню. На щастя, зараз така практика в тих самих місцях спостерігається значно рідше. Плюс, вважаю, що з відкриттям ринку землі якість її обробки поступово покращуватиметься (пробачте, хто впроваджуватиме ресурсозатратні та такі, що потребують часу задля окуповування, технології на орендних полях?)
@@osavova Ну мабуть ще імпортні товари дешевше, це і є конкуренція, зробити так щоб у тебе було дешевше так краще а не споживач повинен покупляти дорожче і гірше бо "Народноє"
@@sircatangry5864 у нас роблять не гірше ніж імортне. Я про ситуацію,коли люли свідомо не бачать хорошого українського. Ви мені здаєтесь одним з тих про кого я писав попередній коментар. Так накинулись на мене.
@@osavova Ну тоді з людини яка бере продукт який гірший і дорожчий будуть глузувати і думати що з нею щось не так бо вона переплачує за щось. Беручи в увагу що більшість працездатних українців беруть що дешевше то не думаю що така проблема розповсюдженна. А от проблема бізнесу через яку більшість працездатних українців беруть дешевше а не якісніше це вже що держава повинна вирішити.
В 70-ті та 80-ті роки не існувало комбікормів для свиней. Тому селяни скуповували хліб в магазинах і вигодовували здоровенних кабанів по 250 кілограмів. Один здоровий кабан їв до десяти буханок хліба за день. А ще й кролям перепаьютало по скибці і курям. В магазині ковбас, яєць, молока і м'яса не було але зате було вдосталь хліба. Дрібну картоплю варили на бензинових пальниках на паливі що здобувалося по 5 рублів за каністру. Корову ніде було пасти бо все було розоране. В магазині лежала старезна стара ставрида і тюлька. Та ще якісь простенькі цукерки. Всі необхідні продукти селяни вирощували власноручно. Іншого виходу не було.
Де це була така жахлива картина в 70 і - 80- і роки? У нас в ті роки в селах майже в кожному дворі були корови, свині, птиця і випасати де, не було проблем, череда була по сотні коров. А тепер коров вже майже нема, ніхто не держе,
взагалі хлібом свиню годувати не можна, вона хворіє, погано плодиться і м'ясо не те. Це саме про курей, про кіз. Для них ця їжа ненатуральна. Їм якраз комбікорм тре
Не держе не тому, що нічим годувати, а тому що люди хочуть чистої роботи, а не з коровами у навозі. І так всюди. І до чого тут "тоді було", і тоді люди хотіли з села втекти до чистих контор, та не всмі вдавалось@@АлександрКраснюк-з9ы
"Де це була така жахлива картина в 70 і - 80- і роки? У нас в ті роки в селах майже в кожному дворі були корови, свині, птиця і випасати де, не було проблем, череда була по сотні коров. " А в Совке, в городах за мясом очереди, да еще и скандалы, за то что кости подкладывали. Сейчас в Сильпо или на базар зайдешь - любое мясо.
За розповідями мого дідуся, нашого прадіда розкулачували 2 рази. Коли збирались в трете, а його в логиря посадити. Його друг дізнався про це і звечора зміг попередити. На ранок коли прийшли комуняки його не знайшли, він за допомоги свого сина 14років. Забили свого бичка, і по темряві вивіз на базар, а сам імігрував у Грузію. Через пів року віп прислав товаришу телеграмму з адресою де він є. І прабабуся з дітьми їх було 3,переїхали до нього в Грузію.Де він за пів року, вже був бригадиром у ковгоспі.
Дуже схожа ситуація. Мій дід тікав від Голодумору також в Грузію,Тільки дітей було п'ятеро. Це була Херсонщина. ВНОЧІ СПУСКАЛИСЬ НА ЧОВНІ ПО Дніпру до Херсона, а вдень спали в плавнях і очеретах.Потім сухогруз в Батумі. Через декілька років вернулись назад.
На самом деле мы не знаем был ли Хрущ настолько припудренным. Сама идея внедрить кукурузу не такая уж и плохая, а вот реализация вполне комуняцкая. Все начальнички, чтоб выпендрится, решили насадить кругом, где можно и где нельзя. И кто его знает, на сколько сам Кукурузник в этом провале повинен, просто он крайний. И нам показательный пример, что комуняки это не личности это системное болото.
кукурудза це гавно дл організму, тому я її вже давно не вживаю взагалі, є професор Берг США який розповідає чому. Да й хліб то гавно, це ще в 80-х навіть в ссср вчені писали. А Берг теж саме озвучує.
Доречі, про агроімперію)). Агро це не стільки про грунти, скільки про людей і технології, які приходять за накопиченням капіталу у сільському господарстві. З часом наші технології використання та відновлення грунтів вирівняються і випередять загально світові і це властивість капіталізму - рухатись в інтенсивний розвиток. Біотехнології, генна інженерія, біохімія добрив, зберігаючі енергію технології, ускладнене виробництво вже готової продукції і таке інше.. Їжа буде дорожчати у всьому світі і дорога їжа ще більше.
наймерзенніше, це те, що ті, хто тоді жер отой хліб... спочатку хліб з горохом, а потім з канадського зерна (ще й знав, що у тому зерні знаходили канадьскі доляри), тепер на сурйозних щях стверджує, що такого не було. Унікальні істоти!
Дякую вам за вашу працю! Було б цікаво почути вашу думку щодо проблем сучасної аграрної сфери України та способи покращення умов для ведення аграрного бізнесу.
@@extragay4665 с какого перемуга человек должен неиметь права розпоряжатса плодами свего труда? Может ты такой справедливый работаеш ефективно как бизнесмен а на себя тратиш только на еду а все остальное раздаеш? Что мне кажется единственное чего ты хочеш ето чтобы у тех кто хорошо работает забирали продукты их труда и отдали тебе, но в таком случае будет совок 2.0 будеш в очереди за хлебом стоять и жопу пальцем вытирать зато жаба душыть небудет что кто-то жывет лучше тебя (но это не точно всегда найдеца какой-то куркуль на которого свою зависть можно повесить)
@@budart Ну конечно если речь идёт о советском союзе так сразу "ДЕФЕЦИТ" и "ГОЛОДОМОР", люди видимо не понимаю что дефецит в СССР был в конце 80-х годов, в результате провальных реформ горбатого. Ну и во вторых по вашему нормально что один, нажился на рекете и приватизации советской промышленности, а другие имеючи ветерана труда (говорю сейчас про Украину, так как сам живу) 150$ в месяц
@@extragay4665 типичный комуняка если кто-то жывет лучше значит он бандит-рекетир только вопрос у кого грабит рекетир? неужели не у капиталиста(бизнесмена). Может ты вспомниш как обычный "пролитарий" которому дали в собственность акцыи завода , продавал их за палку колбасы будущим олигархам вместо того чтобы производить товар нужный потребителю. Мне кажется что то что у тебя 2почки это несправедливо одну нужно отдать тем кому нужна пересадка
Ще хотілося почути, яка складова заробітної платні, в ціні аграрної продукції? За рахунок чого наша продукція конкурентноспроможна? Чи не за рахунок копійчаних зарплат робітників? Це та сама історія, як ми мали все, на момент розвалу срср, але попали в дупу. Тільки зараз ми теж в дупі, вже за рахунок збагачення власників агрохолдингів.
Хлопи, вельме дякую за ваші відео! Кожного разу як дивлюсь, дуже лякаюсь гучної реклами та прислухаюсь до тихої мови.. Тому чекаю на опанування компрессора при обробці звуку:) :*
Колгоспи всі були, як розповідав батько, збитковими. Для показухи в області спеціально штучно організовували 1-3 "передових" колгоспи, куди кидали всі ресурси і фінансування. В ці "потьомкінські" колгоспи в разі потреби привозили високе начальство, а особливо зарубіжних гостей і демонстрували "успіхи" та "переваги" радянської колгоспної системи.
Пам'ятаю, що після публікації статті Абалкова в часи перебудови, жартували: це смішніше ніж вся творчість Жванецького. Там порівняли сільське господарство СРСР і США: кількість колгоспників в десять разів більше, ніж фермерів; кількість обробляємої землі вдвічі більше, ніж в США; кількість тракторів і комбайнів в ШІСТЬ разів більше ніж в США. В результаті СРСР щорічно купував до 40 млн. тон збіжжя, щоб не було голоду.
Ще цікавий фактор, що в 80роках, продукцію сирзаводу в Чорткові знищували за містом, бо Москва не забирвла продукцію. Чому не продавали в містах поряд. Кажуть, що то було періодично. Розповідала людина , яка там працювала. І про пальне, яке виливали просто так. Зрозуміло, що раціональність в совєтах була відсутня.
Коментар для просування Оли́ва - назва для низки класів природних і штучних матеріалів: нафтопродукти, дьогті, синтетичні оливи, а також парафіни, церезини, озокерити, певні олігомерні продукти тощо.
Може вже досить цивілізованому світу рятувати рашку від голоду?.. нехай тополя з іскандерами їдять! Треба вже сьогодні готувати суспільну думку до принципу "ніякої гуманітарки ядерним терористам" у стосунах з постросійськими країнами недолуго-східного регіону.
Тут ситуация такая, что РФ на сегодняшний день является крупнейшим экспортёром зерна в мире, - я уже не в курсе что там у них по мясу или овощам, но с голодухи точно не помрут. Разговор наоборот, идёт о том, чтобы ограничить экспорт зерна из РФ, момент только в том, что основными импортёрами зерна являются африканцы и ЮВА, а они не сильно спешат вводить санкции против Путина.
@@МаксимЛевашов-ъ8д если ты крупнейший экспортёр чего-то в мире, это не значит, что у тебя самого этого должно хватать, да ещё и в разумных ценах :) А дальнейшие ваши слова равны нулю, так как выше я уже указал, почему вы выдали свой нулевой уровень в знании экономики
Любой товар,и еда,в том числе,это чей-то труд.Дешёвая еда была только тогда,когда у советских селян не было паспортов и они были,по сути,рабами.Хочешь дешёвой еды,купи домик в деревне и производи еду сам.
В ролике было сказано, что в СССР шла безудержная пропаганда советской модели управления страной и экономикой. Спорить не станем - всё правильно сказали, не подкопаешься. Непонятно только, что поменялось с того времени, - сам ролик по сути, является агиткой и мешаниной из надёрганных как попало фактов. Отакоï :-( P S. Что там слышно про референдум по продаже земли? Когда обещают? После капитуляции РФ? :)
По последующим подсчетам за экспорт энергоресурсов в 1974-1989 гг. было выручено 176 млрд инвалютных рублей, 50 % из них ушло на закупки зерна и продовольствия.На мировом рынке господствовали противоположные тенденции.С 1973 по 1985 г. цена на нефть возросла с 25 до 250 долларов за тонну.Мировые цены на зерно были более низкими и стабильными. Например, средняя цена пшеницы в 1985-1988 гг. составляла 120 долл. за тонну
Хах люди й досі думають що тоді були найкращі продукти, а люди не хворіли, а жили дуже довго. Зараз працюю трохи в полі, і агрономи сміялися що зараз Хрущов би їм руки цілував і дав десять разів героя суююзу скільки у них виходить зібрати на один га. А по розрахунках великих радянських учених на даний момент грунти уже мали бути не придатні до використання..
у нас в місті був (кажу був, бо місто порозбомбили) старий цвинтар, і ми на ньому пари прогулювали. Так там стільки молодих людей, похованих у 60-70-т, скільки дітей.... Брехня про довге радянське життя...Не розумію, чому люди, які тоді ж жили, потім брехали про таке...
@@РаминаАлимханова дуже просто, у мене в селі сусідка то її 93роки, і усі говорять що люди здоровіші були, однак при питанню де її однолітки то усі замовкають, а одноліток не має. Так і зараз є люди яким повезло із здоров'явм.
Хліб коштував 16 коп. за одну буханку, на один карбованець -6 буханок хліба, всі хто хотів- кормили свиней. Худобу продавали по 1крб. 92коп. Якщо я продав бичка 4центнера вищої вгодованості по 1,92крб, я отримав 768 крб, і якщо сама висока ціна на цеглу була 35 крб. за тисячу , то я міг купити 20000 штук цегли, а це майже на невелику сільську хату. Основні досягнення України- це мінімальна пенсія на селі яка рівняється 20 совєцьких крб, ото досягнули!
😂😂😂 оце рай про який не знали мої батьки і строїли хату із саману.я живу на вулиці яка була збудована в часи СРСР и можна побачити в якому лайні жили люди . А також можна побачити маєтки за 100 тищ баксів які збудовані декілька років тому.
До речі, у Сахарі може реально бути дефіцит піску, адже пустельний пісок часто не підходить під будівельні потреба, оскільки піщинки мають заокруглену форму, а це може спричинити до швидкого зносу будівлі , оскільки для будівництва треба піщинки з гострими гранями які ліпше з'єднуються у бетоні. Не знаю чи я так усе зрозумів, але свою задачу я виконав - написав розлогий коментар, а може навіть ще допоможу більше коментарів мати))
Цікаве відео, дякую. Але дивитись на телевізорі неможливо, навіщо ви вставляєте кадри з повністю білим екраном? Після відеоряду з темним фоном б'є по очах страшенно!
Як моя бабуся що жила в селі на Сумщині казала "ми Америку доженемо, але переганяти не будемо щоб вони не бачили наш голий зад"
У бабусі з гумором все було норм)))
Вже пів хвилини заспокоїтися не можу) бабуся з гарним гумором
Шикарно
В мене всі бабусі і дідусі жили на Сумщині. Всі в один голос матюкали совок. Дуже полюбляли згадувати молодість, але я жодного разу не чув про шанування совка. А потім я переїхав в Київ і просто ахуїв від кількості совкодрочерів, причому майже всіх вікових категорій. Дуже добре що зараз таких вже майже не залишилося
@@barlace5771 так в києві як у столиці номенклатури жохуя совкової було
Класний у вас канал.
Дуже важливу справу робите.
Яку?
Дякую вам, Валентине, за ваш цікавий економіко-історичний екскурс.
Тільки будь ласка, будуйте графіки/гістограми в тих місцях, де ви називаєте багато чисел, - з візуалізацією числа легше читаються
Це відео настільки розсмішило, що аж не міг стримати сміх в голос😂
Побільше б таких відосів про фейли совіцької економіки🙌
Рекордні врожаї це звичайно чудово, але в нас є одна тиха величезна проблема - виснаження землі. Дегенеративне і агресивне використання агрономами земельних ресурсів може призвести до того, що на наших чорноземах буде рости лише кульбаба. Було б круто, якби Ви розкрили цю тему для мас
Займитесь лучше футболом, а не "величезной проблемой", высосаной из пальца.
@@vvdvlas8397 1. Чому Ви стверджуєте, що ця проблема "вьісосана із пальца"?
@@footballpostercomua Украина уже много лет пороизводит большое количество сельхоз продукции. Бизнес научился производить нужный товар. Поскольку производство не падает, думаю бизнес следит за состоянием своей земли и вкладывает в нее что может.
@@vvdvlas8397 Як працюють аграрії я маю можливість спостерігати безпосередньо, адже сам із села. Безпосередньо бачу, як і скільки в землю вливають добрив, аби врожайність не падала. І об'єми різних стимуляторів/добрив/отрут від шкідників з року в рік аж ніяк не зменшується. Вже зараз цілі села мають в своїх криницях не придатну до споживання воду або взагалі пересихають. Відсутність нормальних сівозмін і тотальне розорювання будь-якого клаптику землі: придорожні ділянки, пасовища, сади (тільки в моєму селі викорчували 30 га саду, 50 га пасовища за останні 5 років; і так в кожному районі). Виснаження землі - це бомба вповільненої дії. Але ж в нас прийнято "поки півень не клюне"...
@@footballpostercomua Отчасти с Вами соглашусь. Любое производство, не только сельхоз., имеет и плюсы и минусы. Это естественно. Можно конечно забросить землю - пусть заростает в дикую. Но будет ли это полезно людям? Что касаемо минусов в конкретных районах - на мой взгляд, нужно опираться на существующие законы и политиков которые их пишут.
Брать пример с того же Запада - как это делать. К сожалению, в этих вопросах не хватает образования у специалистов и сильно лоббирование.
В срср була купа лісів, дерев так багато, що більше нікуди - однак усе населення хотіло собі "стєнку" із Югославії 🤣
І таке саме з будь-яким іншим товаром: автомобілями, одягом, їжею тощо
Бабуся завжди випікала хліб сама. Думав економія, а ні- говорили що хліб в магазині дуже низької якості... Слухаючи розповіді який був сильний СРСР ніяк не міг зрозуміти- маючи таку міць- низька якість продуктів (і товарів в цілому), відсутність чогось свого (а тільки копії застарілих західних зразків" і тд. З 2005 (як з'явився інтернет) почав багато читати про цей період історії і зрозумів- нічого дивного- "найкраща держава у світі" просто популізм....
@Dereksizzz D4 важко сказати за країну в цілому, але в моєму регіоні 2 пекарні посередньої якості і з десяток які роблять хліб дуже якісно. Схильний вважати що така ситуація по всій країні.
Знаю що хліб дуже поганої якості на болотах, особливо після того як його дозволили робити з фуражного зерна.
З.І. По роботі бував на дуже великій кількості підприємств з виробництва в тому числі і продуктів харчування- є варіанти не для слабкодухих але, особливо, сучасні заводи не мають чим злякати середньостатистичну людину.
@Dereksizzz D4 якщо то підпільний цех який робить "паль"- то так- там страшно просто знаходитись, а не те що спостерігати за його роботою. Але якщо виробництво має всі дозволи і документи в цілому- скоріш за все там все буде гарно. Зараз більшість технологічних процесів взагалі приховані від людського ока. Якось доводилось бувати на звичайному середньостатистичному підприємстві ФОПа- так там було чистіше і стерильніше ніж у більшості наших лікарень...
Від себе додам- готую сам тільки тому що на сьогодні це значно (!) дешевше чим купувати готову їжу. Але це все поки є час- як тільки роботи стане більше- не виключено що перейду на напівфабрикати)
З приводу боліт- значно простіше годувати людей неліквідом якщо вони ніколи не їли якісної їжі... Просто потрібно бачити дитину яка спробувала вперше українській або європейський смаколик- зазвичай емоції просто зашкалюють (мова йде про дітей з "замкадья")
@Dereksizzz D4 ето бьіло в 90-е, когда производства не имели нормальной санитарии))) уже давно у всех современное западное оборудование, если московитьі не побомбили.
ми пекли ще в нульових, поки предки живі були. Нині я знаю що в містах дехто пече в печах чи в духовках, в магазинах то лайно. В ФРН де я живу хліб також повне лайно, хоча він тут як делікатес. Перепалений та гливкий, тобто по якості як в Україні. Мені легше, я хліб майже не вживаю. А тісто тпу макарон давно викинув з раціону, і хвалю себе за це рішення. Я сало (наркотик наш) не вживаю зже 60 років, з народження, і 25 років як свинину.
@@WQRTyxcoizu Я не знаю чи всі євреї їдять сало, але знаю що окремі не їдять.
Мій покійний дід по матері їздив на оту цілину в Казахстані. Казав, що на другий рік на тих розораних землях у степу виросло велике ніфіга, а люди тікали з тої цілини ще в перший рік.
Да, можете ещё прочитать про такое явление как "бегство из деревень"
Я живу нажаль у російськомовному середовищі, і серед 4х бабусь тільки одна каже що в срср було класно, останні змінили свою думку щодо совка. Та й у цілому в нас ватних на багато менше стало, це радує.
@@ymyihklrm так и сейчас можно взять советскую квартиру за бесценок
Сбылась мечта построили олигархическую, криминальную страну, самую нищую в Европе, так спешили в ЕС, что по пути потеряли самолетостроение, ракетостроение, судостроение, машиностроение, флот, науку, есть чем гордиться
Дуже дякую за прекрасний матеріал!
Наші успіхи у сільському господарстві очевидні й надзвичайно важливі як для нас, так і для світової продовольчої безпеки. Звісно, хочу відмітити, що і в наш час, на жаль, спостерігаємо помітну деградацію землі - часто вноситься недостатня кількість добрив, особливо органічних. Але вважаю, що цей процес все ж таки сповільнюєтся: пам'ятаю, на початку десятих усюди на Черкащині та Київщині восени спалювали стерню. На щастя, зараз така практика в тих самих місцях спостерігається значно рідше. Плюс, вважаю, що з відкриттям ринку землі якість її обробки поступово покращуватиметься (пробачте, хто впроваджуватиме ресурсозатратні та такі, що потребують часу задля окуповування, технології на орендних полях?)
Дякую Вам ♥️
Хотів би почути за ситуацію в Україні з працевлаштуванням та ФОПом, ті закони які тормозять а також ті які заважають вести бізнес в Україні.
Згоден ! Ця їхня 'допога' бізнесу триндець якись !
Споживачі,які купують виключно імпортні товари, " бо в нас хорошого не роблять" шкодять більше за уряд і ВР.
@@osavova Ну мабуть ще імпортні товари дешевше, це і є конкуренція, зробити так щоб у тебе було дешевше так краще а не споживач повинен покупляти дорожче і гірше бо "Народноє"
@@sircatangry5864 у нас роблять не гірше ніж імортне.
Я про ситуацію,коли люли свідомо не бачать хорошого українського.
Ви мені здаєтесь одним з тих про кого я писав попередній коментар. Так накинулись на мене.
@@osavova Ну тоді з людини яка бере продукт який гірший і дорожчий будуть глузувати і думати що з нею щось не так бо вона переплачує за щось.
Беручи в увагу що більшість працездатних українців беруть що дешевше то не думаю що така проблема розповсюдженна.
А от проблема бізнесу через яку більшість працездатних українців беруть дешевше а не якісніше це вже що держава повинна вирішити.
В 70-ті та 80-ті роки не існувало комбікормів для свиней. Тому селяни скуповували хліб в магазинах і вигодовували здоровенних кабанів по 250 кілограмів. Один здоровий кабан їв до десяти буханок хліба за день. А ще й кролям перепаьютало по скибці і курям. В магазині ковбас, яєць, молока і м'яса не було але зате було вдосталь хліба. Дрібну картоплю варили на бензинових пальниках на паливі що здобувалося по 5 рублів за каністру. Корову ніде було пасти бо все було розоране. В магазині лежала старезна стара ставрида і тюлька. Та ще якісь простенькі цукерки. Всі необхідні продукти селяни вирощували власноручно. Іншого виходу не було.
Де це була така жахлива картина в 70 і - 80- і роки? У нас в ті роки в селах майже в кожному дворі були корови, свині, птиця і випасати де, не було проблем, череда була по сотні коров. А тепер коров вже майже нема, ніхто не держе,
взагалі хлібом свиню годувати не можна, вона хворіє, погано плодиться і м'ясо не те. Це саме про курей, про кіз. Для них ця їжа ненатуральна. Їм якраз комбікорм тре
Не держе не тому, що нічим годувати, а тому що люди хочуть чистої роботи, а не з коровами у навозі. І так всюди. І до чого тут "тоді було", і тоді люди хотіли з села втекти до чистих контор, та не всмі вдавалось@@АлександрКраснюк-з9ы
Скуповували хліб, щоб кормити худобу? Можливо. Багато хто просто крали з полів, колгоспу, щоб прогодувати хазяйство.
"Де це була така жахлива картина в 70 і - 80- і роки? У нас в ті роки в селах майже в кожному дворі були корови, свині, птиця і випасати де, не було проблем, череда була по сотні коров. " А в Совке, в городах за мясом очереди, да еще и скандалы, за то что кости подкладывали.
Сейчас в Сильпо или на базар зайдешь - любое мясо.
ДЯКУЮ 💙💛
За розповідями мого дідуся, нашого прадіда розкулачували 2 рази. Коли збирались в трете, а його в логиря посадити. Його друг дізнався про це і звечора зміг попередити. На ранок коли прийшли комуняки його не знайшли, він за допомоги свого сина 14років. Забили свого бичка, і по темряві вивіз на базар, а сам імігрував у Грузію. Через пів року віп прислав товаришу телеграмму з адресою де він є. І прабабуся з дітьми їх було 3,переїхали до нього в Грузію.Де він за пів року, вже був бригадиром у ковгоспі.
Дуже схожа ситуація. Мій дід тікав від Голодумору також в Грузію,Тільки дітей було п'ятеро. Це була Херсонщина. ВНОЧІ СПУСКАЛИСЬ НА ЧОВНІ ПО Дніпру до Херсона, а вдень спали в плавнях і очеретах.Потім сухогруз в Батумі. Через декілька років вернулись назад.
На самом деле мы не знаем был ли Хрущ настолько припудренным. Сама идея внедрить кукурузу не такая уж и плохая, а вот реализация вполне комуняцкая. Все начальнички, чтоб выпендрится, решили насадить кругом, где можно и где нельзя. И кто его знает, на сколько сам Кукурузник в этом провале повинен, просто он крайний. И нам показательный пример, что комуняки это не личности это системное болото.
кукурудза це гавно дл організму, тому я її вже давно не вживаю взагалі, є професор Берг США який розповідає чому. Да й хліб то гавно, це ще в 80-х навіть в ссср вчені писали. А Берг теж саме озвучує.
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦💪❤️❤️💪💪
Доречі, про агроімперію)). Агро це не стільки про грунти, скільки про людей і технології, які приходять за накопиченням капіталу у сільському господарстві. З часом наші технології використання та відновлення грунтів вирівняються і випередять загально світові і це властивість капіталізму - рухатись в інтенсивний розвиток.
Біотехнології, генна інженерія, біохімія добрив, зберігаючі енергію технології, ускладнене виробництво вже готової продукції і таке інше.. Їжа буде дорожчати у всьому світі і дорога їжа ще більше.
наймерзенніше, це те, що ті, хто тоді жер отой хліб... спочатку хліб з горохом, а потім з канадського зерна (ще й знав, що у тому зерні знаходили канадьскі доляри), тепер на сурйозних щях стверджує, що такого не було. Унікальні істоти!
Дякую за праві політичні погляди
Цікаве, файне, відео. Дякую!
Дякую вам.
Лайк та комент для поширення контенту.
Успіхів
Контент, як завжди, чудовий
Знаючи таке не важко зрозуміти чому Україна повинна мати сильну армію. Дуже важливий матеріал, дякую за Вашу працю.
Дякую, як завжди цікаво та фахово 👍
Для більшої правди додам що зараз приватні фермери теж підробляють що засівають поля котрі повинні відпочивати. І таким чином є багато чорного кєшу
Як завжди цікаво. Дякую за роботу!
Я казали за часів совка - "Страна ідєет сємі мільнимі шагамі к комонізму, скотина неуспевает" тому немає ковбаси, масла та інших продуктів.
Cumунізм
Обожнюю ваші ремарки від себе 👍🔥
Це щось неймовірне ! Дякую !
Дякую, шикарний огляд)
Подяка та вподобайка за Вашу працю
Дякую за випуск!
Топ контент. Треба в школі показувати.
Дякую за чудове і пізнавальне відео❤
Дуже цікава інформація. Дякую за вашу працю
Дякую вам за вашу працю! Було б цікаво почути вашу думку щодо проблем сучасної аграрної сфери України та способи покращення умов для ведення аграрного бізнесу.
Це в його плани не входить, повірте
@@sindar5964 Але у нього дуже багато запросів на нову ідею для відео
Гарний канал.Дякую😀❤💛💙❤
Дякую за чудове відео 💛💙
Дуже цікаво❤ один з улюблених каналів на ютубі🎉
дякую за вашу цікаву і необхідну працю !!!
Дякую це цікаве та дуже корисне відео, продовжуйте далі просувати капіталізм в маси
Дякую за вашу працю
Дякую за працю. ХАЙ КВІТНЕ УКРАЇНСЬКИЙ ЮТУБ. Слава Украине!!! Героям нашим Слава!!!
Лайк, дякую за відео і тему
Це ж треба так конструктивно і послідовно єбать комуністів, але технології по обробці земель брати з біблії))
Тут показується що комуняка відсліший ніж людина яка вирощюще щось 2000років тому
Бо коли у комуністів середньовічні методи обробки землі, то і технології краще брати з Біблії :)
Капіталізм нації! Комунізм ворогам!
Хахахах треба запам'ятати 😁
Молодец, пускай нами будут править свиньи с жаждой наживы
@@extragay4665 с какого перемуга человек должен неиметь права розпоряжатса плодами свего труда? Может ты такой справедливый работаеш ефективно как бизнесмен а на себя тратиш только на еду а все остальное раздаеш? Что мне кажется единственное чего ты хочеш ето чтобы у тех кто хорошо работает забирали продукты их труда и отдали тебе, но в таком случае будет совок 2.0 будеш в очереди за хлебом стоять и жопу пальцем вытирать зато жаба душыть небудет что кто-то жывет лучше тебя (но это не точно всегда найдеца какой-то куркуль на которого свою зависть можно повесить)
@@budart Ну конечно если речь идёт о советском союзе так сразу "ДЕФЕЦИТ" и "ГОЛОДОМОР", люди видимо не понимаю что дефецит в СССР был в конце 80-х годов, в результате провальных реформ горбатого. Ну и во вторых по вашему нормально что один, нажился на рекете и приватизации советской промышленности, а другие имеючи ветерана труда (говорю сейчас про Украину, так как сам живу) 150$ в месяц
@@extragay4665 типичный комуняка если кто-то жывет лучше значит он бандит-рекетир только вопрос у кого грабит рекетир? неужели не
у капиталиста(бизнесмена). Может ты вспомниш как обычный "пролитарий" которому дали в собственность акцыи завода , продавал их за палку колбасы будущим олигархам вместо того чтобы производить товар нужный потребителю. Мне кажется что то что у тебя 2почки это несправедливо одну нужно отдать тем кому нужна пересадка
В 1973году США дали СССР 1 миллион тонн пшеницы в замен на разрешение на выезд из СССР 50 тыс евреев, - т.е . 20 тонн за каждого еврея !
Интересный факт
Комуністичні лідери - типічні лохи.
@@JohnDir-xw3hf да , вот такой он был железный занавес в СССР, - нужна была виза на выезд из голодающей страны.
Ще хотілося почути, яка складова заробітної платні, в ціні аграрної продукції? За рахунок чого наша продукція конкурентноспроможна? Чи не за рахунок копійчаних зарплат робітників? Це та сама історія, як ми мали все, на момент розвалу срср, але попали в дупу. Тільки зараз ми теж в дупі, вже за рахунок збагачення власників агрохолдингів.
Коли наші чиновніки припинять 'допомогати' малому та середньому бізнесу , тоді країна розквітне !
дякую!
Дякую!
Дякую ♥️
Дуже класний контент. Не знав, що така прірва була з їжею.
дякую
Топ
Ваша праця надзвичайно важлива
З мене обовязок зайти з усіх акаунтів,запустити перегляди і поставити лайки
контент супер!
Хлопи, вельме дякую за ваші відео!
Кожного разу як дивлюсь, дуже лякаюсь гучної реклами та прислухаюсь до тихої мови.. Тому чекаю на опанування компрессора при обробці звуку:)
:*
Потрібно ностальгію замінити можливостями
Обожнюю ваші випуски. Приємний голос. Лише би гучніше трохи)
Колгоспи всі були, як розповідав батько, збитковими. Для показухи в області спеціально штучно організовували 1-3 "передових" колгоспи, куди кидали всі ресурси і фінансування. В ці "потьомкінські" колгоспи в разі потреби привозили високе начальство, а особливо зарубіжних гостей і демонстрували "успіхи" та "переваги" радянської колгоспної системи.
Садовина, городина - замість русифікованих офочі фрукти - лайк )
7 ц/ га. Серйозно ? У мене менше 30 то я вважаю врожай поганий. А якщо менше 20 то то взагалі поле пропало.
7ц з га на цілині вважали норм, і брали розміром посівних площ. В Україні тоді 20 було в середньому норма, а 30 вважали рекордними врожаями.
Для малого хозяйственника норма - 40+, для большой компании - 30, для страны - 20. А для СССР - х.й.
лайки комментарии для поддержки
Канал для тих, хто хоче і уміє користуватись мозком 🤘
Пам'ятаю, що після публікації статті Абалкова в часи перебудови, жартували: це смішніше ніж вся творчість Жванецького.
Там порівняли сільське господарство СРСР і США:
кількість колгоспників в десять разів більше, ніж фермерів; кількість обробляємої землі вдвічі більше, ніж в США; кількість тракторів і комбайнів в ШІСТЬ разів більше ніж в США. В результаті СРСР щорічно купував до 40 млн. тон збіжжя, щоб не було голоду.
Я эти тракторы и комбайны, в немалых количествах, видел на свалках в селах Калмыкии, когда был в стойотряде.
Частка врожаю утричі БІЛЬША ніж частка площ, не менша
Ще цікавий фактор, що в 80роках, продукцію сирзаводу в Чорткові знищували за містом, бо Москва не забирвла продукцію. Чому не продавали в містах поряд. Кажуть, що то було періодично. Розповідала людина , яка там працювала. І про пальне, яке виливали просто так. Зрозуміло, що раціональність в совєтах була відсутня.
Так совок все своє існування купував зерно в Європи та США!
Лайк за контент та на підтримку укр.ютюбу ❤❤
Так як ми йдемо до комунізму семи мильними кроками, скотина за нами не встигає))
Крутой вывод 💪🔥
Да будет так✊🫵
Коментар для просування Оли́ва - назва для низки класів природних і штучних матеріалів: нафтопродукти, дьогті, синтетичні оливи, а також парафіни, церезини, озокерити, певні олігомерні продукти тощо.
Може вже досить цивілізованому світу рятувати рашку від голоду?.. нехай тополя з іскандерами їдять! Треба вже сьогодні готувати суспільну думку до принципу "ніякої гуманітарки ядерним терористам" у стосунах з постросійськими країнами недолуго-східного регіону.
Цивілізований світ повинен зруйнувати Рашку.
Тут ситуация такая, что РФ на сегодняшний день является крупнейшим экспортёром зерна в мире, - я уже не в курсе что там у них по мясу или овощам, но с голодухи точно не помрут.
Разговор наоборот, идёт о том, чтобы ограничить экспорт зерна из РФ, момент только в том, что основными импортёрами зерна являются африканцы и ЮВА, а они не сильно спешат вводить санкции против Путина.
@@МаксимЛевашов-ъ8д если ты крупнейший экспортёр чего-то в мире, это не значит, что у тебя самого этого должно хватать, да ещё и в разумных ценах :)
А дальнейшие ваши слова равны нулю, так как выше я уже указал, почему вы выдали свой нулевой уровень в знании экономики
@@МаксимЛевашов-ъ8д росия- экспортёр ворованного украинского зерна. Другого зерна у росии нет.
Як це чому? Тому що планова економіка гівно
@Valentin Shershen так
Строго говоря, это даже не экономика в плане хозяйства. Это просто карточная система, которую маркситские шуе-идеологи возвели в карго-культ.
шкода, що при таких показниках виробництва продовольства їжа залишається ненормально дорогою
Если она будет дешовой, то ее никто не будет делать. Зачем?
Любой товар,и еда,в том числе,это чей-то труд.Дешёвая еда была только тогда,когда у советских селян не было паспортов и они были,по сути,рабами.Хочешь дешёвой еды,купи домик в деревне и производи еду сам.
Зараз парів майже немає, експлуатація земель нікуди не ділась
В ролике было сказано, что в СССР шла безудержная пропаганда советской модели управления страной и экономикой.
Спорить не станем - всё правильно сказали, не подкопаешься.
Непонятно только, что поменялось с того времени, - сам ролик по сути, является агиткой и мешаниной из надёрганных как попало фактов. Отакоï :-(
P S. Что там слышно про референдум по продаже земли? Когда обещают? После капитуляции РФ? :)
@@МаксимЛевашов-ъ8д Вы ебанулись. С того времени поменялось то, что Украина стала одной из ведущих производителей зерновых. Причем без коммуняк.
Аномальна розорюваність українських земель. Люди не тримають худобу, пасовиська оре трактор. Вільних земель нема.
Ага! И при этом мяса в магазинах завались.
Комунізм настанєт... Єслі погода буде хороша)
По последующим подсчетам за экспорт энергоресурсов в 1974-1989 гг. было выручено 176 млрд инвалютных рублей,
50 % из них ушло на закупки зерна и продовольствия.На мировом рынке господствовали противоположные тенденции.С 1973 по 1985 г. цена на нефть возросла с 25 до 250 долларов за тонну.Мировые цены на зерно были более низкими и стабильными. Например,
средняя цена пшеницы в 1985-1988 гг. составляла 120 долл. за тонну
Ловиш флешбеки від ваших відео та згадуєш гнилий врожай на полях в оточенні школярів і працівників НДІ
Ну, по-перше це цікаво слухати
Слава Збройним Силам України, допомагаємо нашим бійцям донатом
👍🙏🇺🇦
і весь той час вони продовжували виробляти танки, артелерію, та іншу воєнну техніку...
Гірші ніж у заходу
зато била калбаса па 2 20 и водочка па 4 50.верните брежнева будем жить па прежнему.
І зарплата по 80 рублів
@@Alaenoric 8000 грн. на сучасні гроші.
Спробуйте редагувати текст перед випуском відео. Бо якось геть незв'язно все звучить.
Ессно.
Связано это с тем, что агитация и манипуляции фактами существовали не только в СССР. Отакоï 😂
Хах люди й досі думають що тоді були найкращі продукти, а люди не хворіли, а жили дуже довго. Зараз працюю трохи в полі, і агрономи сміялися що зараз Хрущов би їм руки цілував і дав десять разів героя суююзу скільки у них виходить зібрати на один га. А по розрахунках великих радянських учених на даний момент грунти уже мали бути не придатні до використання..
у нас в місті був (кажу був, бо місто порозбомбили) старий цвинтар, і ми на ньому пари прогулювали. Так там стільки молодих людей, похованих у 60-70-т, скільки дітей.... Брехня про довге радянське життя...Не розумію, чому люди, які тоді ж жили, потім брехали про таке...
@@РаминаАлимханова дуже просто, у мене в селі сусідка то її 93роки, і усі говорять що люди здоровіші були, однак при питанню де її однолітки то усі замовкають, а одноліток не має. Так і зараз є люди яким повезло із здоров'явм.
Хліб коштував 16 коп. за одну буханку, на один карбованець -6 буханок хліба, всі хто хотів- кормили свиней. Худобу продавали по 1крб. 92коп. Якщо я продав бичка 4центнера вищої вгодованості по 1,92крб, я отримав 768 крб, і якщо сама висока ціна на цеглу була 35 крб. за тисячу , то я міг купити 20000 штук цегли, а це майже на невелику сільську хату. Основні досягнення України- це мінімальна пенсія на селі яка рівняється 20 совєцьких крб, ото досягнули!
😂😂😂 оце рай про який не знали мої батьки і строїли хату із саману.я живу на вулиці яка була збудована в часи СРСР и можна побачити в якому лайні жили люди . А також можна побачити маєтки за 100 тищ баксів які збудовані декілька років тому.
комент для просування коненту
4:42 в сухарі пісок не такий який всюди використовують просто по тій причині що він для цього не придатен.
Слава Україні
вітаю
Будь-ласка, залишайте посилання на первині джерела
До речі, у Сахарі може реально бути дефіцит піску, адже пустельний пісок часто не підходить під будівельні потреба, оскільки піщинки мають заокруглену форму, а це може спричинити до швидкого зносу будівлі , оскільки для будівництва треба піщинки з гострими гранями які ліпше з'єднуються у бетоні.
Не знаю чи я так усе зрозумів, але свою задачу я виконав - написав розлогий коментар, а може навіть ще допоможу більше коментарів мати))
Здається Саудівська Аравія імпортує пісок?
Це так бедуїнів розводять будівельні корпорації.
Яка назва фільму, що епізодично вставляється
🤘🇺🇦👏♥️💯
*На 3:51 «більше»
Цікаве відео, дякую.
Але дивитись на телевізорі неможливо, навіщо ви вставляєте кадри з повністю білим екраном? Після відеоряду з темним фоном б'є по очах страшенно!