Nagyon jól érthető, köszi a feltöltést! Nekem a gyakorlatban okzott nehézséget a számítások elvégzésénél, hogy osztás vagy szorzással kellene számolnom, bizonytalan voltam mindig. A szám háromszöget vizuálisan nagyon gyorsan megtudtam jegyezni itt pl az uri vagy qit módszerrel. Lehet, hogy nem helyes módszer, de nekem így rögzült egyszerűen, és ha bizonytalan vagyok, akkor ez alapján biztos a művelet.
Nagyon informatív videó! Az az érdekes hogy ebben az egy tanórányi videóban minden benne van amit 9.-ben tanítottak a szakközép iskolában. Ráadásul még érthetőbb is.
Q a Quarks, magyarul kvarkok jelentése. Az elektromos töltés kvantált, azaz minden test töltése egy legkisebb töltés, az ún. elemi töltés többszöröse. A kvarkok feltételezéséig úgy tűnt, hogy a természetben előforduló töltések között ez a legkisebb egység az elektron töltésnek nagyságával egyezik meg. Az elemi töltés nagyságát egységnek véve az elektron töltése -1.
A válaszok sorrendben kérdéseidre: 1. A klasszikus fizikai modell szerint az elektromos kölcsönhatás egyik alapmennyisége. Bővebb és pontosabb válaszért a kvantumfizika fejezeteit kell böngészni. 2. Elektromos töltéssel a protonok és elektronok rendelkeznek. Tehát a protonokban/elektronban nem elektromosság "lesz", hanem az egyik feltétele, hogy egy részecske proton/elektron legyen, hogy (egyéb tulajdonságok mellett) megfelelő nagyságú pozitív/negatív töltéssel rendelkezzen. Pontosabb, bővebb választ szintén a kvantumfizika ad. 3. Az elektronok egy teljes rendszerben megmaradnak. Kb úgy kell elképzelni, mint egy versenypályán az autókat. A verseny intenzitásától függően a néző orra előtt egy pillanatban adott mennyiségű verda száguld el, de az egész versenypályát tekintve a kocsik darbszáma nem változik. Azok körbe-körbe mennek.
Még jó, hogy minden nyolcadikos villamos mérnök akar lenni😮. Nem bántás ként de ez a videó egy nagyon jó példa arra,hogy miért kevés a mindenféle szakember az országban de talán a világon.
Kedves @BogyeszN1 ! Először is köszönöm, hogy hozzászóltál a videóhoz! Sajnálom, ha úgy érzed, hogy számodra nem tudott segítséget nyújtani. De kérlek engedd meg, hogy én sem bántásként, de megfogalmazzak néhány dolgot, amelyet nem csodálom, ha nincs türelmed elolvasni... De íme: 1. Az általad megfogalmazott állítás egy vélemény, nem pedig mindenre kiterjedő igazság. Sajnos sokan összekeverik ezt a két dolgot, vagyis meg vannak győződve, hogy a véleményük egyenlő az univerzális igazsággal. 2. A videóban bemutatott tananyag a 8-os fizika tantárgy ismeretanyagának egy része, megfelelő elméleti szinten (tehát teljesen sima általános iskolai, nem pedig középsulis faktos, vagy egyetemi szintű). Ezt én még nem is nevezném úgy igazán fizikának, inkább hívnám egy enyhén kiterjesztett természetismeretnek, némi 7-es matekkal megspékelve. Ez még az irónia keretien belül is messze meg sem közelíti azt, hogy valaki milyen szintű, terjedelmű tudással válhat villamosmérnökké. 3. Az elektromosságtannak mindig is lesz létjogosultsága, aminek rengeteg bizonyítéka, hogy az egyre fejlődő és biztonságosabb eszközök elterjedése ellenére is rengeteg a halálos kimenetelű, elektromos baleset. Sok közülük persze ipari, de a többség lakossági, Ezeknek jelentős része megelőzhető lett volna, ha van minimális fizika tudása az érintetteknek. 4. Ha csak a komment szekcióba belelapozol, akkor láthatod, hogy többen jelezték, hogy számukra segítség volt, és segítette a megértést. Nem azt mondom, hogy ez a videó a megváltás, sőt! Vannak sokkal jobban, igényesebben megszerkesztett, több szakértelemmel, jobb módszertannal elmagyarázott iskolai fizika tananyag content-ek RUclips-on, TikTok-on, vagy akár az Isntán is. De az már tény, hogy nem is kevés embernek segített ez, illetve más, általam készített videó. 5. Ezek a videók (ahogy a feltöltések dátumaiból is látszik) a covid19 miatti első karanténos távoktatás alatt készültek. A "stúdió" egy enyhén szólva is szerény felszerelés: egy "stock" irodai asztali pc + egy 90-es években használt basic mikorofon. Továbbá akkor még nem használtam kifejezetten a hagyományos táblát felváltó programokat (mint pl. a OneNote vagy a SMART Notebook) úgyhogy ezért a Paint... Ráadásul nem állt rendelkezésre tablet, vagy író-touch panel sem így az egérrel írtam a számolós részt... A hosszabb szövegeket gépeltem, az ábrákat pedig a paint eszköztárával készítettem. Köszönöm, hogy időt szántál rá, hogy elolvasd!
@@botondsipos3341 Persze, hogy szánok rá időt, hogy végig ollvassam. Igazad is van, viszon nem értem miért érzed úgy, hogy pl. Nekem nem volt értékes a videód.
Nagyon jók ezek a videók. De általában két hibát látok. Első , hogy egyes tanároknál túl elméleti, meghaladja 8. osztályosok felkészültségét, és elméleti szükségletét. a másik még jobban hiányzik, hogy nem látok feladat megoldásokat, kísérleteket, méréseket. A tanuló vagy érti vagy nem , vagy elhiszi, amit a tanár mond vagy nem, de a feladatok megoldásának, eredeményeinek, a kisérleteknek, méréseknek nem lehet ellentmondani, a gyakorlatban használt elméleti tudásról elmondhatjuk, a kisérletek, feladatok megoldása, a mérőeszközök használata, a mérések gyakorlásaa a tudás anyja. Hiába tanulják meg Ohm törvényét a tanulók, ha nem tudnak gyakorlatban egy feszültséget, vagy áramerősséget, ellenállást mérni. Létezik egy harmadik kapcsolási mód is a vegyes kapcsolás , azt a tanárok megsem említik, lehet nincs benne a programban? Egy feladat, próbáld ki magad: Három párhuzamosan kapcsolt ellenállás (izzólámpa) ellenállása rendre R1= 1210 ohm, R2 = 606,6 ohm, R3 = 484 ohm. Készítsük el a kapcsolás rajzát. Mekkora az izzólámpákon átfolyó áramerőssége? Mekkora az I (áramerősség) a főáramkörben 220 V feszültség esetén? Ha ezt a feladatot megoldod segítség nélkül, akkor elmondhatod, hogy érted a 8. osztályban tanult fizikát. Sok sikert a megoldáshoz. Eredmények: I1= 0,182 A , I2 =0,363 A , I3 =0,454 A , I = 0,999A
Legjobb videó!!! Ajánlom ha nem tanultál semmit és a teszt előtti estén kezdesz tanulni. Tökéletes
vagy ha szar a tanár
Nagyon hasznos videó, nem értettem az órán semmit de a videód segítségével meglett a 4-es😁
Legyél tanár!! Remélem az vagy !😍😍😍
Igen, az vagyok :)
Köszi 8.os vagyok ezt vesszuk es ez lesz tz be de megértettem köszi ❤️
Szuper! Örülök, hogy segített.
Nagyon jól érthető, köszi a feltöltést!
Nekem a gyakorlatban okzott nehézséget a számítások elvégzésénél, hogy osztás vagy szorzással kellene számolnom, bizonytalan voltam mindig. A szám háromszöget vizuálisan nagyon gyorsan megtudtam jegyezni itt pl az uri vagy qit módszerrel. Lehet, hogy nem helyes módszer, de nekem így rögzült egyszerűen, és ha bizonytalan vagyok, akkor ez alapján biztos a művelet.
Köszönöm szépen a videót, holnap írok tzt ebből és semmit nem értettem, most már sokkal több minden tudok! Köszi szépen :D
Állítólag a Q mint töltés jele a"Quntity of electricity"-ből ered.
Zseniális videók nagyon jó magyarázattal. Köszönõm az idődet és energiádat.
Quantity
Kedves Lajos!
Köszönöm a Q magyarázatát, és a bíztatást is!
Nagyon informatív videó!
Az az érdekes hogy ebben az egy tanórányi videóban minden benne van amit 9.-ben tanítottak a szakközép iskolában.
Ráadásul még érthetőbb is.
Ez egy nagyon jól érthető videó és egyáltalán nem lassú. Minőségi oktatás szerintem.
Q a Quarks, magyarul kvarkok jelentése. Az elektromos töltés kvantált, azaz minden test töltése egy legkisebb töltés, az ún. elemi töltés többszöröse. A kvarkok feltételezéséig úgy tűnt, hogy a természetben előforduló töltések között ez a legkisebb egység az elektron töltésnek nagyságával egyezik meg. Az elemi töltés nagyságát egységnek véve az elektron töltése -1.
Köszönöm a magyarázatot!
Coulomb számításokról tud valaki jó videót?(nem bánom ha olyan kellemes a hangja mint az úriembernek ennél a videónál)
Köszi a feltöltést. Most ismétlem át az alapvető fizikát. Iskolás koromban nem érdekelt, de most a munkám kapcsán nem árt tudnom egy kicsit. 😀
Elektromos töltés az mi? Hogyan lesz elektromosság az elektronokban. Az elektronok ha haladnak, utána honnan jönnek más elektronok ? Köszi a választ!
A válaszok sorrendben kérdéseidre:
1. A klasszikus fizikai modell szerint az elektromos kölcsönhatás egyik alapmennyisége. Bővebb és pontosabb válaszért a kvantumfizika fejezeteit kell böngészni.
2. Elektromos töltéssel a protonok és elektronok rendelkeznek. Tehát a protonokban/elektronban nem elektromosság "lesz", hanem az egyik feltétele, hogy egy részecske proton/elektron legyen, hogy (egyéb tulajdonságok mellett) megfelelő nagyságú pozitív/negatív töltéssel rendelkezzen. Pontosabb, bővebb választ szintén a kvantumfizika ad.
3. Az elektronok egy teljes rendszerben megmaradnak. Kb úgy kell elképzelni, mint egy versenypályán az autókat. A verseny intenzitásától függően a néző orra előtt egy pillanatban adott mennyiségű verda száguld el, de az egész versenypályát tekintve a kocsik darbszáma nem változik. Azok körbe-körbe mennek.
Tök jó fiúk, Tök jó!
Bolond vagy gege xddd
@@lipotibegyarok8786 Ez így mi akar lenni halló
Na ugye milyen izgalmas?
Tök jó
@@benike99benike64 há gege vót xdd
Köszönöm szépen ezt a videót mindent meg értettem
Még jó, hogy minden nyolcadikos villamos mérnök akar lenni😮. Nem bántás ként de ez a videó egy nagyon jó példa arra,hogy miért kevés a mindenféle szakember az országban de talán a világon.
Kedves @BogyeszN1 !
Először is köszönöm, hogy hozzászóltál a videóhoz! Sajnálom, ha úgy érzed, hogy számodra nem tudott segítséget nyújtani.
De kérlek engedd meg, hogy én sem bántásként, de megfogalmazzak néhány dolgot, amelyet nem csodálom, ha nincs türelmed elolvasni... De íme:
1. Az általad megfogalmazott állítás egy vélemény, nem pedig mindenre kiterjedő igazság. Sajnos sokan összekeverik ezt a két dolgot, vagyis meg vannak győződve, hogy a véleményük egyenlő az univerzális igazsággal.
2. A videóban bemutatott tananyag a 8-os fizika tantárgy ismeretanyagának egy része, megfelelő elméleti szinten (tehát teljesen sima általános iskolai, nem pedig középsulis faktos, vagy egyetemi szintű). Ezt én még nem is nevezném úgy igazán fizikának, inkább hívnám egy enyhén kiterjesztett természetismeretnek, némi 7-es matekkal megspékelve. Ez még az irónia keretien belül is messze meg sem közelíti azt, hogy valaki milyen szintű, terjedelmű tudással válhat villamosmérnökké.
3. Az elektromosságtannak mindig is lesz létjogosultsága, aminek rengeteg bizonyítéka, hogy az egyre fejlődő és biztonságosabb eszközök elterjedése ellenére is rengeteg a halálos kimenetelű, elektromos baleset. Sok közülük persze ipari, de a többség lakossági, Ezeknek jelentős része megelőzhető lett volna, ha van minimális fizika tudása az érintetteknek.
4. Ha csak a komment szekcióba belelapozol, akkor láthatod, hogy többen jelezték, hogy számukra segítség volt, és segítette a megértést. Nem azt mondom, hogy ez a videó a megváltás, sőt! Vannak sokkal jobban, igényesebben megszerkesztett, több szakértelemmel, jobb módszertannal elmagyarázott iskolai fizika tananyag content-ek RUclips-on, TikTok-on, vagy akár az Isntán is. De az már tény, hogy nem is kevés embernek segített ez, illetve más, általam készített videó.
5. Ezek a videók (ahogy a feltöltések dátumaiból is látszik) a covid19 miatti első karanténos távoktatás alatt készültek. A "stúdió" egy enyhén szólva is szerény felszerelés: egy "stock" irodai asztali pc + egy 90-es években használt basic mikorofon. Továbbá akkor még nem használtam kifejezetten a hagyományos táblát felváltó programokat (mint pl. a OneNote vagy a SMART Notebook) úgyhogy ezért a Paint... Ráadásul nem állt rendelkezésre tablet, vagy író-touch panel sem így az egérrel írtam a számolós részt... A hosszabb szövegeket gépeltem, az ábrákat pedig a paint eszköztárával készítettem.
Köszönöm, hogy időt szántál rá, hogy elolvasd!
@@botondsipos3341 Persze, hogy szánok rá időt, hogy végig ollvassam. Igazad is van, viszon nem értem miért érzed úgy, hogy pl. Nekem nem volt értékes a videód.
amúgy be volt kapcsolva a mikrofon már az elején, mert lehetett hallani a recsegést, amúgy köszönöm szépen 😀
Nem volt türelmem végignézni, brutál belassítja, hogy beszéd közben le is gépeled! 🤔
köszönöm a videot gyermekemet tanitom rola teljesen érthetö .
Ezt már nevezem fizika oktatásnak🔥👍
Köszönöm szépen, jó magyarázat, ja és senki nem válaszolt, szoval en válaszolok: RENDBEN! 😁😊
IZGAZLMAS VOLT MISIKEEE????
Fasza lett
Kiváló videó, gratulálok!
Nagyon szépen köszönöm!
Jó videók ❤❤
Köszönöm kedves Ágnes! Van kedved egy kávéhoz?
Nagyon jók ezek a videók. De általában két hibát látok. Első , hogy egyes tanároknál túl elméleti, meghaladja 8. osztályosok felkészültségét, és elméleti szükségletét. a másik még jobban hiányzik, hogy nem látok feladat megoldásokat, kísérleteket, méréseket. A tanuló vagy érti vagy nem , vagy elhiszi, amit a tanár mond vagy nem, de a feladatok megoldásának, eredeményeinek, a kisérleteknek, méréseknek nem lehet ellentmondani, a gyakorlatban használt elméleti tudásról elmondhatjuk, a kisérletek, feladatok megoldása, a mérőeszközök használata, a mérések gyakorlásaa a tudás anyja. Hiába tanulják meg Ohm törvényét a tanulók, ha nem tudnak gyakorlatban egy feszültséget, vagy áramerősséget, ellenállást mérni. Létezik egy harmadik kapcsolási mód is a vegyes kapcsolás , azt a tanárok megsem említik, lehet nincs benne a programban?
Egy feladat, próbáld ki magad: Három párhuzamosan kapcsolt ellenállás (izzólámpa) ellenállása rendre R1= 1210 ohm, R2 = 606,6 ohm, R3 = 484 ohm.
Készítsük el a kapcsolás rajzát. Mekkora az izzólámpákon átfolyó áramerőssége? Mekkora az I (áramerősség) a főáramkörben 220 V feszültség esetén? Ha ezt a feladatot megoldod segítség nélkül, akkor elmondhatod, hogy érted a 8. osztályban tanult fizikát. Sok sikert a megoldáshoz.
Eredmények: I1= 0,182 A , I2 =0,363 A , I3 =0,454 A , I = 0,999A
Aki sietni akar az tegye fel a gyorsaságot 1,5-re gyorsabb és érthető még