Plovoucí základová deska - FIBRAN XPS

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 янв 2025
  • Výstavba plovoucí základové desky na extrudovaném polystyrenu.

Комментарии • 115

  • @RostislavSramek
    @RostislavSramek 26 дней назад +10

    Nic nestavím, ani nejsem v oboru..... ale video mi bylo doporučeno youtubem a bavilo mě ho celé sledovat 👌Dokonce jsem dal odběr a rád se podívám na další! Děláte to pěkně a pěkně se na to kouká, určitě to mnoha lidem pomůže 😊👍🍀

  • @janrektorik3553
    @janrektorik3553 21 день назад +2

    Vážený pane, pěkná práce! Poctivá a pečlivá. Ať se vám daří!

  • @tomaspixa255
    @tomaspixa255 16 дней назад +2

    Jako stavař říkám hezká čistá práce......gratulace..........

  • @ppitrss
    @ppitrss 28 дней назад +10

    Takhle se staví to je prostě nádhera se na to koukat. Mistře klobouk 🎩 dolu precizní práce👌

  • @igorstrycek4936
    @igorstrycek4936 2 дня назад

    Pekna praca, mal som tu cest vlastnit dom postaveny na plosnom zaklade. Vtedy som sa rozhodoval medzi xps a penosklom. Vybral som penosklo a ked vidim narocnost dosky na xps rozhodol som sa spravne. Klobuk dole ze sa vam to chcelo.

  • @kbobklad9013
    @kbobklad9013 27 дней назад +7

    Jako stavař nemůžu říct křivého slova. Výdutí šalungu se stává jednou za deset let 😂 přiznat chybu a ještě ji opravit je CHLAPSKY přístup k dílu. Jen to dobré do nového na stavbě i doma🎉❤

  • @jantousek932
    @jantousek932 27 дней назад +11

    Pane Stachu, rozhodl jsem se, že pokud budu realizovat stavbu RD. Tak základovou desku, budu chtít rozhodně od Vás na klíč. Je to sázka na jistotu😉 Ať se Vám daří v roce 2025.

  • @petrkral9804
    @petrkral9804 27 дней назад +3

    Krásná práce

  • @tadamec1988
    @tadamec1988 24 дня назад

    Zdravím, pěkná práce! Dělali jsme plovoucí deska na XPS v roce 2017 a ještě se o tom v Česku skoro nikde nepsalo, ale nadchlo nás to hned, jak jsme se o tomto způsobu dozvěděli. Ta tenká vrstva betonu s izolací je super! My jsme v podstatě udělali vanu z XPX a hydroizolace přišla až na desku. A armatury nám taky nevyšly tak, že bychom měli kari sítě, ale museli jsme poctivě vázat 2 t železa. Každopádně po těch letech jsme spokojeni.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  24 дня назад +2

      @@tadamec1988 já dělal první desku na XPS někdy v roce 2015, fotky mám jen u sebe v archivu, další někdy ve 2022, tu už mám tady na kanalu ve videích a tahle je třetí. Je to dobrý způsob založení stavby.

    • @KlukzHomole
      @KlukzHomole 18 дней назад

      o plovoucích deskách na XPS se tu píše min. od roku 2009 kdy jsem se s nimi seznámil- takže reálně to bude dříve.

    • @tadamec1988
      @tadamec1988 18 дней назад

      @@KlukzHomoleono se o tom sice psalo, ale tech informací bylo hrozne málo a když už, tak vetsinou jen teorie s max pár ilustracemi. Víc se psalo o penoskle.

  • @janvarga842
    @janvarga842 27 дней назад

    Smekám 🎩 ať se vám daří

  • @milospetr1866
    @milospetr1866 27 дней назад

    Umělecké dílo!👍

  • @Papamanc
    @Papamanc 26 дней назад

    pekná práca ste makac

  • @lukasssssable
    @lukasssssable 28 дней назад +1

    Neskutéčný🥰

  • @HugoStiglitz2009
    @HugoStiglitz2009 24 дня назад

    Perfektní práce a detailní zpracování od prvního kopnutí až po začištění těch řezů. Vše jak má být, moc se mi to líbilo. Je po Vánocích a já jsem to teď ve 2h ráno celé dal :D Takže to bylo zajímavé. Popravdě, to zvednutí bednění jsem čekal, že se stane, už jen kvůli té krátké páce opřené na těch nosnících, ale v duchu jsem si říkal, že s tím počítáte taky a vycházíte z praxe. Zase na druhou stranu je to dobře, že jsme viděli, jak elegantně a dobře to vyřešit. Mám k tomu pár připomínek, dává se také značící folie standardně i na vodovod? Možná tam byla, ale ve videu to bylo už zahrabané. Dále, to už nesouvisí se stavbou, ale chtěl bych Vás požádat o zvážení, jestli nepořídit externí mikrofon. Mohl byste mít kamerku o kousek dále a u toho komentovat postup a hlavně, dát na něj tu bambuli, nevím jak se tomu říká, aby to to ztlumilo ten vítr, něco nešlo rozumět. Jinak děkujeme za přínos, dále Vás budu sledovat, pomáhá mi to i v mých stavebních realizacích.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  23 дня назад +1

      @@HugoStiglitz2009 máte pravdu, ten mikrofon by potřeba byl, asi ho dokoupim jestli půjde propojit s tou mojí kamerou , když fouká tak zvuk nestojí za nic. Nad vodu jsem tady fólií nedal, je to hluboko, trasa krátká přímo do šachty a nic už se tam kopat jiného nebude. Jinak jí dávám standardně. Díky za shlédnutí v tuhle dobu 😉

  • @romanvybo
    @romanvybo 29 дней назад +1

    na toto sa tesim :)

  • @zipoSVK
    @zipoSVK 28 дней назад

    Super prace .toho styroduru je tam za pol mega😂

  • @karelrutte2606
    @karelrutte2606 28 дней назад

    👍👍👍

  • @karelhnizdo4651
    @karelhnizdo4651 14 дней назад

    A cena teto konkretni velice dobre zrekapitulovane a vyprezentovane zakladove desky?

  •  28 дней назад +3

    Krasna az puntickarska prace. A jelikoz se ma v komentarich hlavne kritizovat😄, tak jen dve poznamky: Izolovani spoju uzemneni je podle me naprosto zbytečné. Ochranu zajistí zasadity beton. Naopak bych ale na vyvody pouzil bud izolovany drat nebo navaril buzirku s lepidlem. Prechod mezi betonem a zeminou je z hlediska koroze nejkritictejsi(ale i touhle nas přežije).
    Na tu cast asfaltovych pasů, co vycnivaji ,bych neco dal jeste pred salovanim, aby vydrzely ciste.
    Ale to jsem hnidopich. Ani pro sebe bych to snad tak peclive nedělal a to jsem pacient😂

  • @RJanďáci
    @RJanďáci 12 дней назад

    Pěkná práce, ale přeci jen neměl by být ten beton tvrdý pro lepení polystyrenu na pěnu? Jinak vše ok.

  • @simonmeszaros2770
    @simonmeszaros2770 День назад

    asi na suchom kamenistom podlozi to nema az taky vyznam, kedze zem pod domom tiez reguluje vlhkost a teplotu. Mam skusenost so starym valkovym domom a sice steny su zateplene podlaha je vysypana a na tom podlaha. Preto ma to zaujalo ze vznikne zaizolovana stavba zo vsetkych stran, idealne na pasivny dom, ale predsa len mi neda otazku nie je to príliš? zemske teplo sa tiež odizoluje.

  • @zdenekz530
    @zdenekz530 16 дней назад

    viděl jsem systém Švédský teplý základ , kde nebylo potřeba dělat betonový podklad a kde byl jen uhutněný písek a nahoře pod kari sítěmi rovnou natažené podlahové topení a nebylo potřeba tolik betonu... to je ta stavba tak těžká, že tam byl potřeba tak silný beton?

  • @pavelmatus5548
    @pavelmatus5548 27 дней назад +2

    Precizní práce. Jste borec. Ale nedá mi to se zeptat, firma Stach nemá zaměstnance? Vždy děláte vše skoro sám, max pomocníci na pumpu atd.. na druhou stranu 2 bagry auto s rukou, spousta techniky, tak jak to máte? Jsem jen zvědavý, díky za odpověď, fandím a přeji ať se Vám daří i v roce 2025.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад +7

      @@pavelmatus5548 je to jednoduché, typické zaměstnance už nechci, všichni kdo pro mě dělají jsou na IČ. A tohle jsem si odmakal z velké části sám, protože to byla poslední letošní akce a věděl jsem že to i tak stihnu, navíc mě to bavi. Jinak s kamerou nemohu být na více místech najednou, proto solidní video jsem schopný udělat většinou jen tam kde dělám ja. Ostatní si třeba jen odkontroluju ráno, ale přes den už tam nejsem tak to netocim. Stačí takto ? 😁

    • @pavelmatus5548
      @pavelmatus5548 27 дней назад

      @@pasivnidomystachstavby stačí! Děláte to dobře. Já působím na Mostecku, ale být tam někde u Vás tak by jste byl jasná volba na vše co buduji.. opravdu radost se dívat!

  • @romanvybo
    @romanvybo 28 дней назад +2

    Paradna robotička :)
    Kurenie je podlahove? Videl som par zahranicnych prevedeni kde davali priamo uz do tejto zakladovej dosky kurenie a vyuzivali tu masu betonu ako akumulaciu.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  28 дней назад +1

      @@romanvybo ano znám, dělají to tak hlavně ve Skandinavii, nevím jak je zde řešeno vytápění, dělám jen samostatnou desku

  • @kamenskypatrik
    @kamenskypatrik 27 дней назад +2

    Dosť by ma zaujímal aký vyjde odpor toho základového zemniča, lebo v tom makadame/štrku to musí mať oproti zemi alebo betónu minimálnu styčnú plochu ale možno sa mýlim a vyjde to pekne.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад

      Zemnící pas je věčné téma. Někdo ho chce ukládat kvůli odporu na zeminu. Jiný ho chce kvůli jeho ochraně do betonu. Zde ho chtěl projektant do štěrku aby byl pod hydroizolacnim souvrstvím. Funkční to bude a mezi námi tam bude stát přízemní dům a okolo bude hustá zástavba i patrových domu, takže pokud do této lokality někdy uhodí blesk tak tento dům si to stejně nevybere.

    • @kamenskypatrik
      @kamenskypatrik 27 дней назад

      @@pasivnidomystachstavby Áno každý ma na túto tému iný názor, ale základový zemnič v betóne je najlepšie riešenie čo sa týka životnosti a rozdiel v odpore voči hline bude minimálny, sám ho mám v základových pasoch a každý zvod má odpor menší ako 2 ohmy. Ale ak to projektant tak navrhol tak vy ako firma zhotovujúca zákazku nemáte veľmi na výber.

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад

      @@pasivnidomystachstavby Super, že to sem píšete. Mě to zarazilo taky, ale když to navrhl projektant, tak není co řešit, je to jeho věc.

    • @milank.7761
      @milank.7761 22 дня назад

      @@pasivnidomystachstavby Jen k tomu uvažování o funkci zemnícího pásku: Nejedná se jen o ochranu před bleskem, ale i o uzemnění elektroinstalace objektu jako jsou svodiče bleskových proudů, přepěťové ochrany, ochranné pospojovaní a bod rozdělení soustavy TN-C na TN-C-S. Bez nějaké snahy kritizovat nebo poukazovat na konkrétní nesrovnalosti si myslím, že ten zemnící pásek v kamenivu je špatně.

    • @petrkostacky4920
      @petrkostacky4920 17 дней назад

      @@pasivnidomystachstavby Pěkná práce. Co se týká zemnění bych doporučil změřit zemní odpor než se začne stavět. Projektant počítal, že celá výkopová vana bude pod úrovní okolního terénu a mohla by tam být dostatečná vlhkost i když je pásek uložen v drti. Ve spodní části je ale zemní pásek nad úrovní okolního terénu, kde bude sucho.

  • @ryby198711
    @ryby198711 27 дней назад +1

    Dobry den, neni lepsim resenim davat druhou vrstvu lepenky ne na kolmo ale stejnym smerem jako prvni vrstvu jen s prekritim spoju orvni vrstvy? Tak se vlastne spoje vrstev ,, nepotkaji” nebo nekrizi.dekuji at se dari krasna prace

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад

      Ano, dělá se to i jak popisujete vy, nám to ale přišlo takto lepší i z důvodu kladení druhé vrstvy XPS ve druhém směru.

  • @oraclefromomaha1351
    @oraclefromomaha1351 28 дней назад +4

    no prace je to pekna, cista to bez debat....ale jako stavebniho inzenyra me vzdy fascinovalo jak muze nekdo pri smyslech navrhnout zaklady na sterkovym lozi...vsak si pod zaklady bude majitel delat bazen!!!

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  28 дней назад +1

      @@oraclefromomaha1351 ano, ideální by bylo jámu vyspadovat a vodu odvádět ale i v tomto provedení to bude Ok.

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад +1

      To by musel být blízko úrovni spodní vody ne? Jak se tam má voda dostat? Bude se pořád vsakovat směrem dolů....

    • @tomas2830
      @tomas2830 20 дней назад

      @oraclefromomaha1351 veď priemyselné objekty sa takto bežne stavajú, nevidím rozdiel pri dome. Ako sa tam tá voda dostane? ak dom nie je na svahu? spodná voda nie je vysoká? Tej stavbe sa nič nestane

  • @hopjo6356
    @hopjo6356 25 дней назад

    배관 문제생기며는 어떻게 해야 되나요?

  • @bohdankalmar86
    @bohdankalmar86 27 дней назад

    Dobrý deň .
    Viete mi povedať o koľko viac stojí takáto platňa od štandardnej ? ( cisto len materiál bez prace +-)
    Ďakujem

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  26 дней назад

      @@bohdankalmar86 ta samá varianta bez skladby XPS vycházela min. o 16-18.000 eur levneji

  • @dominikpetrek1023
    @dominikpetrek1023 27 дней назад

    Zdravím s tímto způsobem plovoucí základové desky jsem se díky Vašem videu setkal poprvé. Zajímalo by mně jestli jsou nějaké výhody, případně jaké o proti klasické základové desce- výkop základových pasů + ztracené bednění atd. Tento způsob my příjde nákladnější co se týče množství betonu a ten extrudovaný polystyren v několika vrstvách v celé ploše taky něco bude stát. A navíc to vypadá mnohem pracnější. Děkuji za odpověď a práci zdar.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад +1

      @@dominikpetrek1023 Ano, není to levné. Je to systémové řešení od Fibranu. Podobne se dělá např. i základová deska na penoskle. Ty budu mít v realizaci v příštím roce nejspíš dvě, tak to pak můžete vzájemne porovnat. Tuhle desku lidé nestaví proto že je to levné, ale proto že ji zkrátka chtějí a neřeší že jiná varianta by třeba byla o něco levnější.

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад +3

      Vemte si, že pomocí tohoto řešení je dům celý obalený izolací. Pokud stavíte zdivo na desce standartním způsobem, je vždy pod zdivem hmota betonu, která není zespod zaizolovaná. Standartní základové pasy nejsou obaleny izolací. Proto je sokl vždy studenější. Ytong je v tomhle ohledu o něco lepší, nebo cihelné tvárnice s izoalcí uvnitř (Heluz , Porotherm). nicméně tahle plovoucí základová deska je prakticky naprosto bez přiteplenejch :) mostů. Extrudák byť není izolací proti vlhkosti tak taky izoluje a vemte si, kde máte hlavní izolaci. 20cm nad zdrojem vlhkosit (zemina). Tohle řešení je prostě super, když to umožní terénní podmínky, geologický podmínky a investor má peníze :)

    • @davidcerny4312
      @davidcerny4312 23 дня назад

      @@pasivnidomystachstavby Jaká byla cena bez DPH za kompletní dodávku této základové desky a jaká byla plocha plovoucí desky? Děkuji za odpověď a moc pěkná práce!!

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  23 дня назад

      @davidcerny4312 Cena není veřejná informace. Plocha byla 195 m2. Jinak díky 😉

  • @robertbezak7605
    @robertbezak7605 27 дней назад

    Už som videl tento spôsob výstavby, a vždy som rozmýšľal nad životnosťou toho XPS. Zaujímal by ma stav toho polystyrénu po pár desiatkach rokov, resp. či to vydrží ten dlhodobý tlak.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад

      @@robertbezak7605 tak nějak to snad otestované mají ...

    • @tadamec1988
      @tadamec1988 24 дня назад

      Pokud vám do toho nenabourá cisterna s acetonem, tak si myslím, že to přežije několik generací.

  • @milanduro5721
    @milanduro5721 27 дней назад +2

    Velka skoda ze tu masu betonu ste od interieru "odrezali" prave tym xps. Daleko lepsi sposob vyhotovenia plavajucej dosky je s xps pod doskou. Bez vystuze s doskou hrubou 50cm je to aj lacnejsie, menej pracnejsie a mate kvantum akumulacneho materialu v interieri. Do tej dosky sa hned da zabudovat aj podlahove kurenie, pripadne vymennik tepla.

  • @tomas2830
    @tomas2830 24 дня назад

    Nie je lepšie hneď robiť násyp z 0-63 namiesto 32-63? kvôli lepšiemu "uzamknutiu", len sa pýtam?

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  24 дня назад +1

      @@tomas2830 myslím že ta 32-63 je docela dobrá, drželo to. V projektu byla frakce 16-32 ... To by bylo úplně blbě, to by už celé odplavalo pryč

  • @Odisovic
    @Odisovic 27 дней назад

    Nu "LPS" přechod materiálu musí být chráněn, tedy je vidět, že nebyl ošetřen např. 28:45, směrem do kamene a z něj, při přechodu z jednoho prostředí do druhého, tedy technologická hrubá chyba... A navíc porušení ČSN, které stavební zákon dává jako příkaz dodržet...

    • @fichtl500
      @fichtl500 16 дней назад

      zbourat a znovu!

    • @Odisovic
      @Odisovic 16 дней назад

      @@fichtl500 Mám to chápat, že nevíš co odpověď k obsahu a jediné= co tak můžeš udělat je sarkasmus blba? Nebo nástřel, že teď mě dáš fakta, že jsem napsal blbost? Tak co, pokračování blba nebo mě uzemníš znalostma?

  • @lukaschalupa752
    @lukaschalupa752 29 дней назад

    Upřímně, to mě tedy velmi zajímá, neb základová deska by měla ze své podstaty být pevná, což polystyrén není. Držím palce!

    • @michal181ify
      @michal181ify 27 дней назад +1

      to není polystyren čo použivaš Normane ,ked je to pevnosť v tlaku pri 10% stlačení min 500 kpa alebo nebodaj 700 kpa a to neni eps ale xps to prežije aj planetu, xps je nenasiakavy kedž ma uzavretu štrukturu buniek ,

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад +2

      Opravdu se jedná o standartní řešení. Je jen drahý :) Některý XPSka mají certifikát pevnosti, že se na něj zakládá základový hranol dřevostavby...a to je tlak na výrazně menší ploše ve výsledku. Nevím co to udělá za třeba 100let, ale proč to řešit. To už po světě chodit nebudete :)

    • @lukaschalupa752
      @lukaschalupa752 27 дней назад

      @@martinszpuk5665 Děkuji za vysvětlení, viděl jsem to a každopádně zajímavé řešení.
      Nenapadlo by mě to, ale může (a asi i bude) to mít dobré izolační vlastnosti odspodu.

  • @martinszpuk5665
    @martinszpuk5665 27 дней назад

    Bagr má asi svojí nivelaci, že?

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад +1

      @@martinszpuk5665 Ne 😉 bagr má nivelaci v mém oku, už to za ty roky vidím i z té kabiny jestli tam je nebo není rovina

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад

      @@pasivnidomystachstavby Tak to je hodně dobrý. Pěkná práce, je super vidět, že to vypadá stejně jako když to kreslím v počítači na projektu :D Akorát takovýho zhotovitele jsem ještě nepotkal.

    • @lgryc
      @lgryc 25 дней назад

      Tak to smekam. Ja si taky myslel ze ten bagr ma urcite nivelaci r​@@pasivnidomystachstavby

  • @michalsima1
    @michalsima1 26 дней назад

    proč nejsou ty boky taky z XPS, je to škoda

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  26 дней назад

      @@michalsima1 nejdříve se tam musí udělat svislá hydroizolace a teprve potom se to může zateplit ...

    • @michalsima1
      @michalsima1 25 дней назад

      @pasivnidomystachstavby ty brďo, musím říct, že sleduju i jiný stavitele těhle desek, ale vy máte a to neberte jako hejt , nějaký věci , který prostě ostatní nedělají. Udělají vanu, vysterkunou , oddrenazujou, zhutní kameni , štěrk , pisek...natáhnou folii jako izolaci od spoda asi radon, poskládají LEGO XPS včetně těch bočnic, železo a šup tam beton . Ale co zase o i dělají a u vás sem to neviděl mají XPS i jako plochou izolaci roztáhnou tu desku do stran a to pak zasipou asi aby mráz měl delší cestu pod základy ... pardon desku . A na závěr otázka nebojíte se, že když to máte na jedny straně navezeny a je tam kopeček, že to časem ujede nebo sedne bude se dovážet ?

  • @jandaair
    @jandaair 28 дней назад

    Proc?🫣 To musi byt drahe....vyhody?

    • @zipoSVK
      @zipoSVK 28 дней назад

      Aby si minul malo energie na prevádzku. Preto sa to vola Pasivny dom.

    • @scoopcz6413
      @scoopcz6413 28 дней назад +2

      Jako … práce vypadá hezky to jako jo. Ale nedává mě to smysl finančně. Musí to být dost drahé. Pak ten štěrk na terénem, není to nebezpečné při nějaké vetší vodě? A co mě tedy hlava nebere vůbec je to pospojení - za prvé ve štěrku a za druhé v některém místě nad terénem???????? To je přece arciblbost. Pásky bych dával do hlíny aby právě dobře vodili a ne do šutru. Jak to máte v projektu tohle?

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  28 дней назад +2

      Ano, je to drahé. Tohle prostě musíte chtít srdcem aby vám to dávalo smysl. Je to stejné jako s pěkným autem, je drahý ale prostě ho chcete 😉

    • @jandaair
      @jandaair 28 дней назад

      @@pasivnidomystachstavby a ty výhody? Řekl bych že vůbec žádné.jen to vyzdime peněženku

    • @romanvybo
      @romanvybo 28 дней назад

      @@jandaair tCh je vela a su nato aj pocetne studie :)
      Akumulacia tepla :)

  • @tomas2830
    @tomas2830 24 дня назад

    To debnenie by na budúce možno len stačilo priamo zakotviť cez kotvy do betónu do spodnej základne debnenia a zatiahnuť maticou, potom po odstránení debnenia len odpíliť kotvy... zabránilo by to tomu podvihnutiu a stačili by aj tie malé podpery. (aj keď v tomto prípade by sa poškodila hydroizolácia, takže možno lepšie noazaj zaradlovať o KARI siete)

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  24 дня назад +1

      @@tomas2830 normálně bych to kotvil jeste k betonu ale tím že pod tím bylo XPS s hydroizolační tak to bohužel neslo

  • @jduzivotem3985
    @jduzivotem3985 27 дней назад

    Jako fakt nadherná práce, jen nevím, jestli toho drbaní s detaily není zbytečně moc, přeci jen není to interiér... Škoda, že se zapomnělo na sklep...

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  27 дней назад

      To si nemyslím, naopak je tam stále ještě co zlepšovat.

    • @jduzivotem3985
      @jduzivotem3985 27 дней назад +1

      @@pasivnidomystachstavby Tak určitě, třeba pořádně připevnit ten šalung. Jen mě život naučil že není důležitý jen detail, ale i čas :-) Problém šalování byl úhel popěr, který převaděl tlak do stran na pohyb vzhůru, kde to nebylo fixováno

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  26 дней назад

      @@jduzivotem3985 jj, akorát to tam bohužel nebylo kam opřít aby to bylo více vodorovně a to byl ten problém ... ;)

  • @pampalinyloveczvierat8355
    @pampalinyloveczvierat8355 27 дней назад

    Je to super , ale to je extremne predrazena zakladova doska. A toho zeleza :DDD A ked Ti do toho buchne blesk tak Ti tu zakladovku roztrha na kusy. Bleskozvod a armatura su blizko pri sebe si myslim

    • @tadamec1988
      @tadamec1988 24 дня назад

      Jak se to vezme. Nemusíte řešit pak polystyren v podlaze, při stavbě s VPC, tak první šár nemusí být izolační, nemáte tepelné mosty atd. Nehledě na to, že stavba nebude sedat a praskat. My jsme ji udělali za cca 4k m2. Ale dělali jsme to v době, kdy se o tom v Česku ještě nikde ani nepsalo, takže některé části byly zbytečně předimenzované, jako například daleko větší vrstva kameniva atd. Takže kdyby člověk dělal teď a optimalizoval, tak třeba ještě 1/4 ušetří.

  • @davonlarratt126
    @davonlarratt126 17 дней назад

    CHlape dobrý akorát jste tam vidět jenom vy na pracovišti tam by mělo být více pracovníku s vámi aby vám mohli pomoc či zavolat pomoc kdyby se nedej bože něco stalo nějaký uraz nebo zdravotní komplikace myslet hlavně na bezpečnost a zdravý při práci!!!!!!!!!!!!!!!!

  • @slovakjakpica
    @slovakjakpica 2 дня назад

    V nemecku nato predavaju celé systémy a netreba tam robit ani debnenie, lebo to už je spčasťou systému...

  • @OrbrinWOW
    @OrbrinWOW 27 дней назад

    řešení supr ale návratnost tak 100 let, takže tohle prostě musíte chtít , jako posivní dům, jinak to smysl nedává..

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад +1

      Kdo staví na "návratnost"? Podívejte se notabene co se děje ve světě a jaký názory mají například Piráti a developeři na vlastní bydlení. Nebo takový Claus Schwab ten opěvovaný ekonomický geniální (genitální) vizionář. Pokud jejich názory a myšlenky a vize (tohoto typu lidí) budou pokračovat nadále, tak přijde znárodňování a ztráty majetků. Vemte si, že někdo si koupí S klasse jen tak....a to udělá službu jako fabie. Tak někdo udělá základy na pasech a někdo mercedes mezi základy :)

  • @anon-vojtisek
    @anon-vojtisek 10 дней назад

    Jen tu hudbu bych trochu ubral. :)

  • @zdenekkonecny1724
    @zdenekkonecny1724 25 дней назад

    To je tak jak bagruji a pak měřím kdo to kdy viděl dávat pod základovou desku ornici? Já být investorem tak tam nechám nasypat 0/32 kamene prasarna

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  25 дней назад +3

      @@zdenekkonecny1724 to nebyla ornice ale jílovitý vykopek pane chytrej ...

  • @lukaspetrun7550
    @lukaspetrun7550 26 дней назад

    Podla mna to je nezmysel taku dosku robit drahe a zbytocne

    • @Brake4601
      @Brake4601 25 дней назад +1

      Však váš barák to nebude a vy to neplatíte, tak co řešíte...🤣

  • @zajdlos4652
    @zajdlos4652 25 дней назад

    Jen jsem to tak po kouskách prolítnul,ale vždycky jsem narazil na ňáký lejzry, pípáky, a říkám si, jak se asi stavělo bez těch pípáků před tísícema a stovkama let😂😂😂😂 Dnešní stavitelství je bída🤔🤢🤢

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  25 дней назад

      @@zajdlos4652 no to si najdete nějaká stará videa našich tátu, tam je to ještě vidět ... Všechno se to zkoukavalo přes lavicniky z prken plus šlaufka ....

    • @zajdlos4652
      @zajdlos4652 25 дней назад

      @pasivnidomystachstavby 👍

  • @andybrezina
    @andybrezina 28 дней назад

    Asfaltovy Pás a polystirén EPS, XPS sa nemajú radi.

    • @romanvybo
      @romanvybo 28 дней назад +1

      To uz davno nieje pravda :) riesil som to 5rokov dozadu a pisal som prismo do isoveru s dotazom o konkretny asfaltovy pas a potom aj opacne.
      Dnes nemozu byt pouzite v asfaltovych pasoch rozpustadla, ak clovek nekupuje nejake dialniciarske alebo z trwtich krajin je to uuuuplne v pohode.

    • @andybrezina
      @andybrezina 28 дней назад

      ​@@romanvybo Tak potom super.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  28 дней назад +1

      @@andybrezina je to systémové řešení od Fibranu se všemi nalezitostmi

    • @martinszpuk5665
      @martinszpuk5665 27 дней назад +1

      @@romanvybo Ano, máte pravdu. Holt někdy by měl člověk dodržovat předpisy výrobce uceleného systému než vymejšlet vymyšlené.

  • @marekreznak1540
    @marekreznak1540 11 дней назад

    aspon beton nepopraska kdyz ho hned zakryjes polyšem🤣