Bardzo przydatny film, natomiast zaproponowałbym inną metodę rysowania wykresów: Postać kierunkowa to: y = ax + b Dla takiego przykładu: y = 2x + 3, będzie to wyglądało tak: współczynnik b, czyli liczba "3" oznacza przecięcie z osią Y, natomiast liczba przy "x", czyli "2" oznacza o ile kratek należy się przesunąć w pionie, gdy przesuniemy się o jedną kratkę w poziomie, więc tutaj to będzie wyglądać w ten sposób, że przesuwamy się 1 kratkę w prawo oraz 2 kratki do góry. Dla ujemnego współczynnika przy "x" stosujemy analogiczną metodę z tą różnicą, że przesuwamy się w pionie do dołu. Jeżeli zaś współczynnik przy "x" jest w postaci ułamka zwykłego to robimy w ten sposób, że licznik oznacza przesunięcie kratek w pionie, zaś mianownik przesunięcie kratek w poziomie, weźmy taki przykład: y = 2/3x + 2, w tej sytuacji ponownie współczynnik "b" czyli "2" zaznaczamy na osi Y, natomiast współczynnik "a", czyli "2/3" oznacza przesunięcie 3 kratki w prawo oraz 2 kratki do góry. Jest to metoda, która pozwala na o wiele szybsze i sprawniejsze rysowanie wykresów. Jest to szczególnie przydatne gdy pojawiają się ułamki zwykłe. Pozdrawiam :)
liczenie dobre ale jak się źle narysuje proste to wychodzi jak wychodzi , jak się proste narysuje tak jak współrzędne na osi to wychodzi coś innego i w drugim przypadku wychodzi że to układ oznaczony 10:57
super do e-lekcji pozdrawiam z rodzinką!
Bardzo dobry poradnik polecam
Bardzo przydatny film, natomiast zaproponowałbym inną metodę rysowania wykresów:
Postać kierunkowa to: y = ax + b
Dla takiego przykładu: y = 2x + 3, będzie to wyglądało tak: współczynnik b, czyli liczba "3" oznacza przecięcie z osią Y, natomiast liczba przy "x", czyli "2" oznacza o ile kratek należy się przesunąć w pionie, gdy przesuniemy się o jedną kratkę w poziomie, więc tutaj to będzie wyglądać w ten sposób, że przesuwamy się 1 kratkę w prawo oraz 2 kratki do góry.
Dla ujemnego współczynnika przy "x" stosujemy analogiczną metodę z tą różnicą, że przesuwamy się w pionie do dołu.
Jeżeli zaś współczynnik przy "x" jest w postaci ułamka zwykłego to robimy w ten sposób, że licznik oznacza przesunięcie kratek w pionie, zaś mianownik przesunięcie kratek w poziomie, weźmy taki przykład: y = 2/3x + 2, w tej sytuacji ponownie współczynnik "b" czyli "2" zaznaczamy na osi Y, natomiast współczynnik "a", czyli "2/3" oznacza przesunięcie 3 kratki w prawo oraz 2 kratki do góry.
Jest to metoda, która pozwala na o wiele szybsze i sprawniejsze rysowanie wykresów. Jest to szczególnie przydatne gdy pojawiają się ułamki zwykłe.
Pozdrawiam :)
W samej funkcji masz punkt (0,b) przecięcie z osią y.Wyznaczasz miejsce zerowe przecięcie z osią x i rysujesz linię. 2x+3=0 2x=-3 x=-3/2 x= -1 1/2.
Dziękuję 😊😃
dziękuję za pomoc
Super
Wyjdź za mnie
@@wojciech9538 ja ciebie też (no homo)
Dziękuję!
liczenie dobre ale jak się źle narysuje proste to wychodzi jak wychodzi , jak się proste narysuje tak jak współrzędne na osi to wychodzi coś innego i w drugim przypadku wychodzi że to układ oznaczony 10:57
Zrozumiałam ale wsm nie umiałabym ułożyć zadania z tym związanym. Nie rozumiem po co to jest