A szabadúszás rétegei 4/4 - Az árazás

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 дек 2024

Комментарии • 19

  • @room132studio
    @room132studio 3 месяца назад

    A végén említetted a szerződést az ügyféllel. Online módon mi a bevett szokás az aláírásra és visszaküldésre, hogy hivatalos is legyen?

  • @biborkaporcza234
    @biborkaporcza234 5 лет назад +3

    Szia, nekem olyan kérdésem lenne, hogy portfólió véleményezésre lesz e lehetőség?

  • @Ary634
    @Ary634 5 лет назад

    Tudom, volt már hasonló videó, de vannak még tippjeid alkotói válság kezelésére, deadline-ok tartására?

  • @karo77lina
    @karo77lina 5 лет назад

    Köszi a videókat, nagyon hasznosak! :) Szerinted milyen projekteket vagy részfeladatokat érdemes órabérre megadni? Itt arra gondolok, hogy egy kreatívabb feladatnál (logo, arculat, termék) a koncepció kidolgozásának ideje elég nehezen meghatározható, amit persze bele kell számolni, nem lehet csak a kivitelezést, ami lehet, hogy tényleg csak 5 perc, de a kutatással, ötleteléssel, formai kísérletezéssel elment x idő. Nekem az órabéres árazás a jobban mérhető és kevésbé kreatív folyamatokra (pl tördelés, retusálás, mutációk készítése, módosítások) szokott inkább működni.

  • @dyfjtkiyeu
    @dyfjtkiyeu 5 лет назад

    Említetted már a guideguide-ot és egy-két bővítményt, de konkrét téma még nem volt ha jól emlékszem. Tehát a kérdésem, milyen plugineket használsz/javasolsz időspórolásra?

  • @henriettaliebhardt1587
    @henriettaliebhardt1587 4 года назад

    Engem a szerződés meg írása foglalkoztat, mit fontos bele írni és mi az ami teljesen felesleges? Egy példát is felehet rá hozni ha így könnyebb a megválaszolása. Köszönöm a videókat hasznos tartalmak mindenképp.

  • @mezomuro
    @mezomuro 4 года назад

    Azt lehet tudni,hogy egy hónapban mennyi a nettó kereseted?
    Válaszodat előre is köszönöm!

  •  5 лет назад

    Ha egy weboldalnál azt mondod, hogy meg tudod csinálni ennyiért és annyiért is, akkor részletezed, hogy miben kap mást a drágább árnál?

  • @Adam.Netuddmeg
    @Adam.Netuddmeg 5 лет назад +1

    4:22 a valószínűség számítás nem így működik :D nem 25% az esélye, hogy nemet mond, hanem annyi, amennyi a gondolkodásmódjából fakad. A négy kimenetnek nem azonos a valószínűsége. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy 50% az esélye, hogy telitalálatod lesz a lottón: vagy megnyered vagy nem. Ami nyilvánvalóan teljesen hülyeség.

    • @matyas.design
      @matyas.design  5 лет назад +1

      De, a valoszinuseg szamitas pont igy mukodik, amit belekeversz az mar pszichologia. Ha van 2 golyo egy uvegben, amibol az egyik rossz valasztas es vakon belenyulsz akkor 50% eselyed van, hogy a rosszat huzod ki. Ha 4 golyo van es ugyanugy egy rossz akkor javulnak az eselyeid. A golyo nem a haverom, nem nottunk fel egyutt csak irt egy uzenetet, hogy jo lenne ha kihuznam az uvegbol, nem tudom hogy az aljan, a tetejen, a jobb oldalhoz simulva szeret-e lenni.

    • @Adam.Netuddmeg
      @Adam.Netuddmeg 5 лет назад

      @@matyas.design Amit leírsz az teljesen igaz, de a videóban nem erről beszéltél. Attól, hogy 4 lehetőség van, a lehetőségek valószínűsége egyáltalán nem biztos, hogy egyenlő. A te példádban feltételezed, hogy a megrendelő azonos valószínűségekkel választ a lehetőségek közül, pedig ezt semmilyen információ nem támasztja alá. Ha például úgy hív fel téged, hogy 90% a valószínűsége, hogy egyáltalán nem fog téged választani, akkor 90% lesz az esélye, hogy elutasítja az ajánlatod és a maradék 10% oszlik fel (valamilyen vélt vagy valós eloszlással) a három válaszlehetőséged közül.

    • @matyas.design
      @matyas.design  5 лет назад +2

      Ez is igaz, de mivel ezek az informarciok az ajanlatkeszitesnel nincsenek a birtokomban nem oszthatok vagy szorozhatok vele. Semmilyen informacio nem tamasztja ala de nem is cafolja, mivel errol nincs informacio.

    • @Adam.Netuddmeg
      @Adam.Netuddmeg 5 лет назад

      @@matyas.design Így van. A módszer hatékonyságát egyébként nem vitatom, de ez már a viselkedési közgazdaságtan és a pszichológia területe, amihez annyira nem értek :)

    • @SgtHigh
      @SgtHigh 5 лет назад +2

      Jaja van lehetőség 300, 600 és 900 ezres webdesignra és ilyenkor jön a kérdés: 150 ezerért van valami? :D

  • @BattleAudioRecords
    @BattleAudioRecords 5 лет назад +1

    Idő alapú árazás szerintem nem nagyon működik ebben a témában.
    Lehet egy óra alatt megcsinálsz egy holt egyszerű nem kreatív feladatot, de lehet annyi időbe telik egy illusztráció, mondjuk egy logókészítéshez, ami már kreatív, sokat kellett hozzá tanulni, mondjuk telt 10 évedbe, hogy arra a szintre juss, hogy csípőből menjen.
    Nem kell szó szerint venni a példát, csak demonstráció.
    Lehet az elsőre mondanék inkább 5000-et, mert kvázi semmit se csináltam, de a másikra viszont 50E-et.
    Nálam ez csak úgy működik, hogy ránézek a kész termékre, és érzem "mennyit ér", legalábbis az én szememben.
    Nyilván átfut az agyamon mennyit dolgoztam vele kb., befolyásolhatja az összeget, pláne ha napokba telt, vagy egy akár egy hétbe, többe, de nem 100%-ig mérvadó akkor sem.

    • @nagybence2126
      @nagybence2126 4 года назад +1

      Erre csak annyit kérdezek, hogy akkor előrre hogy fogod ezt beárazni a megrendelőnek? Feltételezem, hogy nem fogod azt mondani, hogy megmondom mennyibe kerül, ha kész. Én is ez alapján áraznék a legszívesebben, de előre hogyan kalkulálod be?

  • @nora_9581
    @nora_9581 5 лет назад

    Szabadúszásnál több egyéniség van a munkában, vagy ez lényegesen nem tér el a stúdiói munkától?

    • @matyas.design
      @matyas.design  5 лет назад

      Ezt kicsit reszletezned, mert nem ertem a kerdest.

    • @nora_9581
      @nora_9581 5 лет назад +1

      Valahogy úgy értem, hogy ha teljesen egyedül dolgozik valaki, többet tud-e belevinni a saját stílusából? Vagy igazából nem változik a stúdiói eredménytől?