Már csak törtnénelemből tanultam a korról, úgyhogy javítson ki aki nem így látja. Egy átlagembernek lehet "nyugis" élete volt, pláne visszaemlékezve (ugyebár utólag minden megszepül) és a mai pörgös világhoz hasonlítva. De az legtöbbeknek csak utólag derült ki hogy iszonyú nagy hitelek árán éltek úgy ahogy, és az akkor keletkezett szakadékot a kelet és nyugat között mái nem sikerült teljesen áthidalni. Az államadósság azóta is viszonylag magas. Nem volt mélyszegénység, de nem is lehetett igazán felfele jutni a ranglétrán, vagy meggazdagodni, csak ha olyan kapcsolatod volt (ez sokszor ma is így van). Az meg egyszerűen nem igaz hogy nem voltak társadalmi retegek. Egy párttitkár gyereke messze jobb lehetőségekkel indult mint egy munkásé. Plusz minden egyéb kiváltság pl nyugati utazások, termékek stb.
@lyceum9971 Nem olvastak utána (az oral history fontos, de szubjektív) , ez már komolyan kutatott korszak, lásd Mező Gábor, Borvendég Zsuzsanna könyvei.
@@sasanyi Te Sándor! A két általad hivatkozott szerző, minden csak nem objektív történészi karakter. Egyáltalán nem tünnek tudatlannak, pláne nem úgy hogy egyikük sem élt még akkor. Lehet ez fájdalmas, de egyre több a hasonlóság a két rendszer között. Ami viszont most sokkal rosszabb, hogy a Kádár rendszerben persze könyebb volt a párttitkár gyerekének, de ma aki alulról jön annak sokkal nehezebb.
Én 14 voltam a rendszerváltáskor. El nem tudom mondani hogy utaltunk az úttörő nyakkendőt! Nekem senki ne magyarázza meg milyen jó volt!
Már csak törtnénelemből tanultam a korról, úgyhogy javítson ki aki nem így látja.
Egy átlagembernek lehet "nyugis" élete volt, pláne visszaemlékezve (ugyebár utólag minden megszepül) és a mai pörgös világhoz hasonlítva. De az legtöbbeknek csak utólag derült ki hogy iszonyú nagy hitelek árán éltek úgy ahogy, és az akkor keletkezett szakadékot a kelet és nyugat között mái nem sikerült teljesen áthidalni. Az államadósság azóta is viszonylag magas. Nem volt mélyszegénység, de nem is lehetett igazán felfele jutni a ranglétrán, vagy meggazdagodni, csak ha olyan kapcsolatod volt (ez sokszor ma is így van). Az meg egyszerűen nem igaz hogy nem voltak társadalmi retegek. Egy párttitkár gyereke messze jobb lehetőségekkel indult mint egy munkásé. Plusz minden egyéb kiváltság pl nyugati utazások, termékek stb.
Jobbos kormányok... Ehh, egy jobbos kormány sem volt.
Nepo baby Panna persze csak jókat mesél! 😆
Ez kínos, hogy lehet ilyen büszkén vállalni a tudatlanságotokat?!😢
Írd már le légyszi hol hibáznak. Én nem értek ehhez...
@lyceum9971 Nem olvastak utána (az oral history fontos, de szubjektív) , ez már komolyan kutatott korszak, lásd Mező Gábor, Borvendég Zsuzsanna könyvei.
@@sasanyi Jujjj...
@@sasanyi Te Sándor! A két általad hivatkozott szerző, minden csak nem objektív történészi karakter. Egyáltalán nem tünnek tudatlannak, pláne nem úgy hogy egyikük sem élt még akkor.
Lehet ez fájdalmas, de egyre több a hasonlóság a két rendszer között. Ami viszont most sokkal rosszabb, hogy a Kádár rendszerben persze könyebb volt a párttitkár gyerekének, de ma aki alulról jön annak sokkal nehezebb.
@74gaber Jé, megszólalt a zsűri: "hogy ki a xy, azt majd én döntöm el" tempód nem hat meg. Ne nézz madárnak kis csibész.