Rak gruczołu krokowego - radioterapia odc. 5

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 ноя 2022
  • lek. Bogumiła Hanas
    Radioterapia to metoda stosowana w leczeniu raku prostaty. Wykorzystuje się ją w leczeniu radykalnym, czyli takim, którego celem jest całkowite wyleczenie choroby nowotworowej oraz w leczeniu po nawrocie choroby. Czy radioterapii należy się bać? Pacjent, którego kwalifikuje się do leczenia radioterapią jest pod stałą opieką lekarza - radioterapeuty. Jest przez niego prowadzony za rękę i wspierany na każdym etapie leczenia. Radioterapia nie boli, a dzięki temu, że do prowadzenia leczenia wykorzystuje się coraz to nowocześniejsze urządzenia, skutki uboczne radioterapii są minimalizowane. Nowoczesne urządzenie to nie tylko mniej skutków ubocznych, ale bardziej ukierunkowane na zmianę, precyzyjne leczenia, a tym samym większa szansa na całkowite wyleczenia raka prostaty.

Комментарии • 5

  • @jerzyszlezak3716
    @jerzyszlezak3716 9 месяцев назад +2

    Jestem 2 miesiące po radioterapii w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu. Lekarzem prowadzącym była Pani doktor Bogumiła Hanas. Przez trzy tygodnie miałem teleterapię przy pomocy akceleratora. Po dwóch tygodniach przerwy przeszedłem brachyterapię. Wszystkie zabiegi bezbolesne. Jestem pod wrażeniem podejścia personelu medycznego do pacjenta. Empatia, cierpliwość, dokładność i jasność informacji na każdym etapie leczenia. Jestem pełen podziwu i wdzięczności całemu personelowi a w szczególności Pani doktor Bogumile Hanas, Panu doktorowi Krystianowi Lichoń i technikom akceleratora "niebieskiego". Hasło szpitala "LECZYMY SERCEM I WIEDZĄ" w pełni odpowiada rzeczywistości.

  • @gregor6363
    @gregor6363 Год назад +3

    Jakie są wyniki leczenia metodą radioterapii.?

  • @Quairen322
    @Quairen322 11 месяцев назад

    Wszystko ładnie pięknie ale to chyba inaczej wygląda.

    • @jerzyszlezak3716
      @jerzyszlezak3716 9 месяцев назад +1

      Jestem miesiąc po radioterapii w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu. Lekarzem prowadzącym była Pani doktor Bogumiła Hanas. Przez trzy tygodnie miałem teleterapię przy pomocy akceleratora. Po dwóch tygodniach przerwy przeszedłem brachyterapię. Wszystkie zabiegi bezbolesne. Jestem pod wrażeniem podejścia personelu medycznego do pacjenta. Empatia, cierpliwość, dokładność i jasność informacji na każdym etapie leczenia. Jestem pełen podziwu i wdzięczności całemu personelowi a w szczególności Pani doktor Bogumile Hanas, Panu doktorowi Krystianowi Lichoń i technikom akceleratora "niebieskiego". Hasło szpitala "LECZYMY SERCEM I WIEDZĄ" w pełni odpowiada rzeczywistości.