A PSZICHOLÓGIA SZAKRÓL

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 ноя 2024

Комментарии • 25

  • @DalmaTTV
    @DalmaTTV 9 месяцев назад +1

    Nagyon hasznos beszélgetés volt, köszönjük szépen így még utólag is.

  • @istvanszemok8859
    @istvanszemok8859 Год назад +1

    Nekem ez a videó, hihetetlen hasznos volt. Olyan szuper kérdéseket válaszoltatok meg, amire nem lett volna rálátásom.
    Kapukat bezárt és nyitott is meg.
    Pszichológiát bezárta a gyenge középiskolai tanulmányi eredményeim miatt. Mentálhigiénés szakember felé nyílhat nekem út, én ezt látom ésszerűbbnek.
    Azóta már megnéztem pár videótokat, szuper témák, rendkívül szimpatikus személyek vagytok.
    Én totál azt érzem, tőletek szívesen kérnék lelki segítséget.
    Amit megmondom őszintén, nem sűrűn szoktam érezni.

  • @klaudiavitanyi6115
    @klaudiavitanyi6115 2 года назад

    köszönöm ezt a videót❤

  • @ZoeSmile89
    @ZoeSmile89 Год назад

    Sziasztok! Köszönöm az infokat! Van esetleg informactiotok arrol, hogy a levelezos pszichologia kepzesek milyenek? Masoddiplomaként kezdenem gazdasagi (hr) alapszakos diplomaval, es ez a munkarend kisgyerek mellett jobban beleferne. Elore is koszonom! 😊

    • @vargagretapszichologus
      @vargagretapszichologus  Год назад +1

      Szia! Sajnos nincs a levelező képzésben tapasztalatunk. Hallomásból az akkori levelezősöktől annyit tudunk, hogy a Debreceni Egyetemen teljesen megegyezik a vizsgakövetelmény a nappalisokéval, ami jó hír, mert ezek szerint ugyanazt a tudást kapják meg a levelezősök is, mint a nappalisok.

  • @boglarkaabelteki4515
    @boglarkaabelteki4515 3 года назад +3

    Sziasztok! Nagyon jo lett a video😍. Az lenne a kerdesem, hogy mi a velemenyetek arrol ha valaki kulfoldon akar tovabb tanulni, es angol nyelven vegezne el az egyetemet. Mennyi eselyt lattok arra, hogy valakinek ugy sikeruljon? Vagy annyira nehez, hogy erdemesebb inkabb magyar nyelven vegigcsinalni az egeszet.

    • @vargagretapszichologus
      @vargagretapszichologus  3 года назад +2

      Szia Boglárka! :) Köszönjük a visszajelzést, örülünk, hogyha tudtunk a videónkkal neked segíteni! ❤ Sajnos egyikünknek sincs tapasztalata abban, milyen külföldön végezni a pszichológia szakot. Hogyha az adott nyelvben otthonosan mozogsz, biztosan nem lesz nehezebb számodra, mint a hazai egyetemeken a pszichológia szak. Egyébként a nyelvismeret itthon is nagyon hasznos, mert a legtöbb kutatás idegen nyelven érhető el. A szakon legalább annyi külföldi cikket kellett elolvasnunk, mint magyar nyelvűt, így a szakszavakat legalább két nyelven megtanultuk. Angol és német nyelvek a leghasznosabbak, egyébként, a cikkek szempontjából. Összegezve, itthon biztosan nem fog hátrány érni, (sőt!!!), hogyha külföldi egyetemen végzed el a pszichológia szakot. :)

  • @garcia1992100
    @garcia1992100 3 года назад +3

    Sziasztok!
    Szeretnék 1, 2 könyvcímet kérni, amit egy laikus is könnyen megért, tanulhat belőle, közel áll a szakirodalomhoz, de távol a klisés bullshittől. Nagyon érdeklődöm a szak iránt, néhány könyv elolvasásával próbálnám eldönteni magamban, hogy érdemes e jelentkeznem pszichológia szakra, megtalálom e benne az érdeklődésem. Meg persze a leírtakat hasznosak lehetnek a fejlődésemben is. :)

    • @vargagretapszichologus
      @vargagretapszichologus  3 года назад +5

      Szia! A klasszikusokon túl (Cole: Fejlődéslélektan, Atkinson: Pszichológia) jó szívvel ajánljuk Judith Hermann Trauma és gyógyulás című könyvét, valamint Weinhold-tól az Intimitáskerülés és Törj ki a társfüggőségből! című könyveket. Daniel Pink Motiváció 3.0 című könyve is jó, vagy Norman Doidge-tól a Változó agy - csak hogy általános pszichológiai könyveket is ajánljunk. :)

    • @garcia1992100
      @garcia1992100 3 года назад

      @@vargagretapszichologus Már rendelem is, nagyon köszönöm! :)

  • @powermetallistic2293
    @powermetallistic2293 2 года назад

    Köszönöm.

  • @jazmin1372
    @jazmin1372 3 года назад +1

    Sziasztok🤍
    Én azt szeretném kérdezni,hogy esetleg csinálnátok-e olyan videót a jövőben,persze ha ti is szeretnétek,hogy esetleg milyen hasznos konkrét tanulási tippeket,módszereket tudtok ajánlani,ami lényegre törő,de közben alapos.Sokszor úgy érzem eltudok veszni a részletekben,és az időmet is nehezen osztom be,hogy mellette a pihenésre is jusson.Előre is köszönöm!Nagyon sokunknak tudna segíteni ebben biztos vagyok😊

    • @vargagretapszichologus
      @vargagretapszichologus  3 года назад

      Köszönjük a témaötletet! Mindenképpen észben tartjuk, és igyekszünk egy beszélgetést építeni köré. :)

  • @krizaxe1
    @krizaxe1 Год назад

    Sziasztok!
    Tök jó és hasznos lett a videó!
    Én jelenleg 30 évesen fontolgatom, hogy újra visszaülök az iskolapadba, és a pszichológia szak az, ami nagyon foglalkoztat.
    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek reális lehet-e ennyi idősen felvételt nyerni, és elvégezni az alap- és mesterképzést, illetve láttatok-e hozzám hasonlóan későn újrakezdő diákot a szakon?
    Egyébként biológiából és angolból tervezek újra leérettségizni emelt szinten a felvételihez, mivel a korábbi érettségi eredményeim biztosan nem lennének elegendőek.
    Előre is köszi, ha válaszoltok!

    • @vargagretapszichologus
      @vargagretapszichologus  Год назад +1

      Szia! Az életkorod ne tántorítson el tőle, sőt! A pszichológia pontosan az a tudomány, aminek nagyon is jót tesz, hogyha van egy bizonyos élettapasztalat a hátad mögött, amire ráépíted. Akik gimi után kerülnek a pszichológiára (köztük én is), gyakran megtapasztalhatják a pályakezdéskor, hogy néhány kliens esetleg nem veszi őket annyira komolyan, mint az idősebb kollégákat, hiszen “mit tudhat ilyen fiatalon a problémákról?”. Te ezt az élményt lespórolhatod. :)
      Sokan vannak újrakezdők az egyetemen, leginkább levelező szakon, de nappalin is üde színfoltjai a csoportnak az átlagnál idősebb hallgatók. Úgyhogy hajrá! :)

    • @krizaxe1
      @krizaxe1 Год назад

      @@vargagretapszichologus Nagyon köszönöm!

  • @szarosgatyax.7262
    @szarosgatyax.7262 3 года назад +3

    naggyon jó let a videjó tecik

  • @Bobojsza84
    @Bobojsza84 2 года назад +8

    Szar lett a hang.

  • @natalianikolics799
    @natalianikolics799 3 года назад +2

    Sziasztok!
    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy milyen típusú embereknek ajánljátok a szakot, illetve annak is, aki nem bírja a maximalizmust. Az is érdekelni hogy miből, és milyen szinten érdemes érettségizni, és ti miből tettétek. Előre is köszönöm!

    • @vargagretapszichologus
      @vargagretapszichologus  3 года назад +5

      Szia, Natália!
      Már nem emlékszem, erre kitértünk-e a videóban, de talán fontos lehet, hogy a pszichológia az a szak, ahova nehezebb bekerülni, mint bent maradni és teljesíteni a követelményeket. Tehát az elvégzéshez nem "kell" maximalistának lenni, inkább ennek a kezelésére érdemes felkészülni, hogy lehet lesznek többen a csoportból, akik viszont mindenből maximumon igyekeznek majd hajtani, és ennek a nyomását egyszerűen csak érdemes elengedni. :)
      Én leginkább azoknak ajánlom a szakot, akik szeretnek tanulni és olvasni, mivel maga a szakma olyan, hogy az egyetemet követően sem szűnik meg a tanulás. Nem feltétlen a ráépülő képzésekre gondolok, hanem inkább a tudományág mélységeire és szélességeire. Mindig van benne új felfedeznivaló, amiben fejlődhetünk. :)
      Én biológiából tettem emelt szintű érettségit, ami azért is volt hasznos, mert több féléven keresztül is volt biológia tárgyunk. Jól lehetett később hasznosítani.
      Ezen kívül érdemes számolni azzal, hogy több mesterszakon követelmény a két középfokú nyelvvizsga megléte a mesterdiplomához. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon nehéz államvizsgára készülés mellett még a nyelvvizsgára is készülni, és izgulni, hogy időben sikerüljön, és ne csússzon a diploma megszerzése. Nagy előnyt jelenthet, ha már jóval előbb teljesítve van. :)
      Remélem, tudtam ezzel segíteni neked!
      Szép napot, Gréta

    • @natalianikolics799
      @natalianikolics799 3 года назад

      @@vargagretapszichologus Igen, köszönöm szépen!

    • @sakkmatt
      @sakkmatt 3 года назад +1

      Ha fel tetted ezt a kérdést akkor neked nem való ez a szak csak max alapszinten. Az emberi pszihé néha igen kiakasztó tud lenni ha nem tabuként vizsgáljuk. Rózsaszin bugyiban nem leszel jó pszihé kutató."A bárányok hallgatnak"