Відео цікаве! На мою думку, за старим правописом більш простіше. Для українців і за новим правописом зрозуміло. А для румунів,угорців рід іменника та відмінювання їх є дуже складним.Тому слово вжито в наз. чи род .відмінку визначити досить важко
а мені знається, що навпаки тільки все заплутали. Невже так важко було запам'ятати: апостроф перед я ю є ї, дефіс перед власними назвами, в решті випадків - разом. А зараз дурня якась? Чому півкулі - це не "половина" кулі?? Чи "півмісяць"??? І до ЗНО це теж увійде?
@@Mariana-mj3uo Добре, що вчасно. Перед ЗНО треба все вам знати. Бідні діти! ...як нас мучили з тими з'їздами партії, так вас тепер апострофами.....Все пройде. Не беріть, головне, близько до серця. Головне, заробляйте копійку щодня....згодиться.
Зараз дивлюся завдання гри "Сонящник" 2020 для 5-6 класів. № 29. Коли за новим правописом слова з ПІВ треба писати разом? А. пів огірка, Б. пів острова, В. пів аркуша, Г. пів ями, Д. пів літра.. Як ви гадаєєте, дитина повинна здогадатися про які ПІВ Літра йдеться? А якщо здогадається що про горілку, то це є нормальним?
У цьому тесті, найімовірніше, ПІВ із усіма словами має писатися окремо :) Якщо не вказане значення слова, то, мабуть, краще писати за загальнішим правилом, а не як виняток. Ми відео робили насамперед не для дітей, а приклад навели той, що й у новій редакції правопису :) На нашу думку, п'ятикласники не мусили б іще знати нової редакції, бо, мабуть, навіть не всі філологи з нею встигли розібратися...
Відео цікавеі і доступне для розуміння, а зміна у поавописі це дурість. Якимось дурням нічого робити і вони " мудрують", а кілька поколінь людей автоматично стають неграмотними.
Якщо в значенні "половина тисячі", то окремо. Однак є ще іменник "півтисяча", який пишемо разом: slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%BF%D1%96%D0%B2%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F%D1%87%D0%B0 . Тож має значення контекст, у якому вживається слово.
А які слова пишуться разом поможіть прошу!!! А пів/школи, пів/огірка, пів/ялти Б пів/вікна пів/озера пів/ яблука В пів/Києва пів/країни пів/острів Г пів/ями пів/Японії напів/забутий
Молодцы! Чем чаще менять правила языка, тем меньше людей будет его знать хорошо. Продолжайте! И да. А что за слово "пiв", в каком словаре его можно найти? Может имеет смысл пойти дальше и писать отдельно "при", "пре", "пiд"? Классно было бы - "при слів'я", "під їзд". P.S. Не нужно стесняться. Просто скажите, что все ваши новшества это тупой плагиат с польского языка.
Принципово не буду застосовувати цей так званий "новий правопис" ! З невідомих мені причин, українську мову перетворюють на галичанську говірку. Наступним кроком мабуть буде реформа мови, в результаті якої українська мова буде звучати приблизно так: "я ся смія", "мені сі так хоче", "файно", "ходЕла", "робЕла", і так далі...
У слові "півлітра" "пів-" із іменником творить нове поняття. Це легко перевірити: якщо хтось каже "треба купити півлітра" (без указівки речовини - півлітра чого), то зазвичай зрозуміло, що не про воду йдеться:) (хоча тут на сприйняття змісту можуть впливати різні чинники: мовленнєва ситуація, досвід мовців та ін.)
Ви не помиляєтеся :) І в слові "було" наголос на другому складі, а не на першому :) Після публікації помилки і нам видніші, але вже виправити їх тут не можемо... Дякуємо :)
Вітаю, шановні. А поясніть, будь ласка, те, що чомусь оминається увагою в новому правописі, а саме: у якій формі має бути прикметник/числівник, що стоїть перед такими формами. Рід і однина/множина. Наприклад "перші пів року чи "перша пів року"? За логікою нового правопису, видається, що другий варіант. Але ж він звучить дичиною. З іншого боку - перший тепер необґрутований.
Цікаве запитання) Тобто Ви вважаєте, що слово "пів" - жіночого роду і що означення має узгоджуватися саме з ним? У правописі зазначено, що числівник "пів" - невідмінюваний, про невідмінюваність "пів" ідеться і в академічному тлумачному словнику. Тобто цей числівник має не такі ж граматичні ознаки, як іменник "половина", тут навряд чи може йтися про форму жіночого роду, адже невідмінюване слово не може набувати формальних ознак вираження роду. Рід/число узгодженого означення в таких сполуках, як ми розуміємо, зумовлюється не так числівниковим компонентом, як іменниковим або числівниково-іменниковою сполукою загалом: "найважчий [один] рік", "найважчі [два] роки"... Тому "перша пів року" точно звучить дико, адже у мовленнєвій практиці частіше трапляються "перші пів року" (ГРАК видає 89 сполук «перші півроку», можете перевірити: uacorpus.org/). Погоджуємося з Вами, що додаткове пояснення щодо цих форм у правописі не було б зайвим :)
@@ukrmova_dyskurs Дякую за розгорнуту відповідь. У тому то й справа, що описується старий "пів", до якого питань нема, а після набуття ним окремого написання чи то ознак повноцінної одиниці (ще й з наголошенням за допомогою одноманітних прикладів на тому, що це тепер та сама "половина", але інакше написана) перевертається усе догори дригом у голові. Я тепер не розумію, на якій підставі наразі множина має бути в наведеному прикладі.
@@AJ_WeeLLeeY , це питання й справді варте уваги, ми дотепер ніде не натрапляли на рекомендації щодо вживання словосполучень "перше півріччя" (напишемо й далі разом) і "перші пів року". Цікаво також, звідки в останній словосполуці множина. Можливо, дія аналогії до інших числівниково-іменникових сполук? Дякуємо Вам за коментарі й за інтерес до нашого відео.
Тут відбувається чергування: Київ - Києва. У слові "Київ" склад "йів" закритий, а "йе" - відкритий. Це таке ж чергування, як у "піч - печі", "сім - семи".
Дякую, чудове відео
Дякую! Хоч, щось стало зрозуміліше)). 🙏✍️
Нові правила роблять набагато складніше, особливо, коли готуєшся до екзамену і пів життя (!) ти вчиш одне, а потім маєш перевчатися на інше!
По новому правопису все стало значно зрозумілішим🤗 Складність залишається лише в словах нових понять🤯
Дякую! Так зручніше і зрозуміліше :)
Дякую! Все зрозуміло! Я взагалі не дуже часто ставлю вподобайку та підписуюсь, але з мене вподобайка та підписка)
Дуже вдячна за корисну інформацію,стало простіше за новими правилами
Дякую за відео! Інформація дуже корисна, так ліньки було відкрити правопис і шукати з усіх параграфів той що потрібен..
Все дуже зрозуміло.Дякую вам велике 💗
Дякую за гарне відео❤
Дякую дуже. Ви класний вчитель. Ставлю👍
Це все, я вважаю, складним. Було би легше як би всі слова з словом "Пів" писали окремо.
Дякую за це відео, тому що мені легше подивитись відео на ютубі,а що до правопису він став простішим та кращим🙂
Дякую за доступне пояснення.:)
Дякую вам, раджу ваші відео своїм учням. Наснаги вам, та цікавмх ідей!
Дякуємо! І вам теж нових творчих здобутків, колеги :)
Відео цікаве!
На мою думку, за старим правописом більш простіше. Для українців і за новим правописом зрозуміло. А для румунів,угорців рід іменника та відмінювання їх є дуже складним.Тому слово вжито в наз. чи род .відмінку визначити досить важко
Стало намного понятней чем было раньше, спасибо
Дуже вдячна Вам за відіо. Усе зрозуміло і доступно.
Правильні зміни, на мою думку. Дуже гарне відео
Для тих , хто колись вже завчив один правопис тепер це стає плутаницею. Моя суб'єктивна думка.
Приємно знаходити щось цікаве для використання на уроці рідної мови! Молодці!
Дякую вам за таке зрозуміле пояснення.Все стало зрозуміло.
На мою думку тепер стало значно легше писати частку "ПІВ",ніж до 2019 року
Цікаве та зрозуміле пояснення. Дякую!
Дякую! ❤
НАВІЩО щось змінювати, я зараз у 6 класі ми вчимо СТАРИЙ правопис, а коли будемо здавати ЗНО, будемо писати за новим...
дякую за креативний підхід) наочно і доступно :)
Дякую, зрозуміла тему! 😁🙏
Абсолютно логічний правопис! Дякую за відео. І він не стільки новий, скільки старий український.
Дякую за інформацію
Дякую вам і спасибі
Дякую 👌 за пояснення. Щодо змін , то в кілька разів легше
Дуже інтересний урок дуже дякую буду вас дивитись кожного дня
Дякую, дуже доступно пояснили
Чудове відео!
Дуже корисну справу робите! Дякую!
Дуже складне
Дуже приємно бачити таке відео!!!
Дякую каналу за працю 👍🇺🇦
Після вашого відео все видається дуже простим. Дякуємо за корисні підказки.
Дякуємо Вам за добрі слова)
Спасибо за полезную информацию! Стало понятно!
а мені знається, що навпаки тільки все заплутали. Невже так важко було запам'ятати: апостроф перед я ю є ї, дефіс перед власними назвами, в решті випадків - разом.
А зараз дурня якась?
Чому півкулі - це не "половина" кулі?? Чи "півмісяць"???
І до ЗНО це теж увійде?
Оригінально та доступно
Дякуємо, дуже приємно! Працюємо далі :)
Велике дякую за відео
Дякую за чудовий ролик! Нові правила спростили написання слів з пів.
Дякую що пояснили)
Дякую за вiдео!
А також, Ви дуже гарно пояснюєте
ДЯКУЮ ✌
Простіше зробило,дякую вам
Дякую!
дуже допмагає
Дякую за необхідні мені знання) А щодо правопису, то як на мене, вона
(редакція правопису) спростила написання слів набагато.
Яка прекрасна зміна)
Хуйня
спасибо мы на уроке смотрели
хорошие изменения
Потрібно максимально запросити мову. Гарні зміни. Дякую за лік без . Більше потрібно освічених каналів на ютюбі.
Все просто і зрозуміло. Дякую
Дякую
Дякуємо! Цікаве відео!
теперь заживем ура !!!!!!!!!!!!!!!!!
Дякую🌺🥰🌸
Дякую
Допомогли з українською мовою❤
Дякую все зрозуміло
дякую дуже допомогло це відео
Простішим бо в минулому році вивчала по-старому взагалі заплуиалась
Дякую сьогодні К.р. за темою "Іменник"
У нас завтра дуже переживаю
Тепер краще!
Зміни супер.
Дякую.
Господи, я і не знала що пів яблука з апострофом хтось писав!
Svit Pet 🤣🤣я дізналася тільки тоді, коли до репетитора прийшла в 2012-му перед ЗНО))
@@Mariana-mj3uo Добре, що вчасно. Перед ЗНО треба все вам знати. Бідні діти! ...як нас мучили з тими з'їздами партії, так вас тепер апострофами.....Все пройде. Не беріть, головне, близько до серця. Головне, заробляйте копійку щодня....згодиться.
@@svitpet2153 ключове слово "копійку".
Для мене теж відкриття
Звичайно, простішим, хоча й раніше не складне було
За дуже хороше відео🥰
Дуже сподобалось відео! Дуже логічне пояснення! До речі, я навчалася в школі в шестидесяті роки. Тоді навчали писати саме так!
Зараз дивлюся завдання гри "Сонящник" 2020 для 5-6 класів. № 29. Коли за новим правописом слова з ПІВ треба писати разом? А. пів огірка, Б. пів острова, В. пів аркуша, Г. пів ями, Д. пів літра.. Як ви гадаєєте, дитина повинна здогадатися про які ПІВ Літра йдеться? А якщо здогадається що про горілку, то це є нормальним?
У цьому тесті, найімовірніше, ПІВ із усіма словами має писатися окремо :) Якщо не вказане значення слова, то, мабуть, краще писати за загальнішим правилом, а не як виняток. Ми відео робили насамперед не для дітей, а приклад навели той, що й у новій редакції правопису :)
На нашу думку, п'ятикласники не мусили б іще знати нової редакції, бо, мабуть, навіть не всі філологи з нею встигли розібратися...
Відео цікавеі і доступне для розуміння, а зміна у поавописі це дурість. Якимось дурням нічого робити і вони " мудрують", а кілька поколінь людей автоматично стають неграмотними.
вони за це“нiчого робити” великi гроши заробляють...
Очень полезное видео рекомендую
Логічно.Правильно.
Взрыв мозга🤯
Молодці старайтесь і все буде добре 🎃
Блядь, причем здесь хелоуин
@@db-fy6kd Это его мнение он и решает
Частка 'полу' хіба не запозичена з іншої мови й чи є сенс її використовувати?
Как познавательно.
Робити вам, більше, нема що!
Підкажіть, будь ласка, а півтисячі тепер пишемо окремо, бо половина тисячі?
Якщо в значенні "половина тисячі", то окремо. Однак є ще іменник "півтисяча", який пишемо разом: slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%BF%D1%96%D0%B2%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F%D1%87%D0%B0 . Тож має значення контекст, у якому вживається слово.
А які слова пишуться разом поможіть прошу!!!
А пів/школи, пів/огірка, пів/ялти
Б пів/вікна пів/озера пів/ яблука
В пів/Києва пів/країни пів/острів
Г пів/ями пів/Японії напів/забутий
На мою думку старі правела були кращі
Дякую! Вважаю, що більш складним! Скажіть, будь ласка, а як треба писати "напівюний/напів'юний"? Дякую!!!
Усе просто: "напів-" завжди пишемо разом із наступною частиною, а якщо друга частина починається з Я, Ю, Є, Ї, то потрібен апостроф :)
@@ukrmova_dyskurs щиро дякую!
Ви краще пояснюєте ніж Топ школа
Молодцы! Чем чаще менять правила языка, тем меньше людей будет его знать хорошо. Продолжайте!
И да. А что за слово "пiв", в каком словаре его можно найти? Может имеет смысл пойти дальше и писать отдельно "при", "пре", "пiд"? Классно было бы - "при слів'я", "під їзд".
P.S. Не нужно стесняться. Просто скажите, что все ваши новшества это тупой плагиат с польского языка.
Нє з угорського
Клас❤
Все логiчно
А я все так писав, як серце чуло😉
Нові правила зрозуміліші!
Спасибо
Дистанційне навчання тут?
Принципово не буду застосовувати цей так званий "новий правопис" ! З невідомих мені причин, українську мову перетворюють на галичанську говірку. Наступним кроком мабуть буде реформа мови, в результаті якої українська мова буде звучати приблизно так: "я ся смія", "мені сі так хоче", "файно", "ходЕла", "робЕла", і так далі...
Спасибо все поняла
Незрозуміло тільки чому пів літра води пишемо окремо ,а ,,півлітра'' разом ! То ж теж рідина....
У слові "півлітра" "пів-" із іменником творить нове поняття. Це легко перевірити: якщо хтось каже "треба купити півлітра" (без указівки речовини - півлітра чого), то зазвичай зрозуміло, що не про воду йдеться:) (хоча тут на сприйняття змісту можуть впливати різні чинники: мовленнєва ситуація, досвід мовців та ін.)
Дякую за пояснення і за вашу працю !
Топ
Гарне пояснення, єдине - наголос у слові ЧОГО на другому складі, чи я помиляюсь?
Ви не помиляєтеся :) І в слові "було" наголос на другому складі, а не на першому :) Після публікації помилки і нам видніші, але вже виправити їх тут не можемо... Дякуємо :)
Вітаю, шановні.
А поясніть, будь ласка, те, що чомусь оминається увагою в новому правописі, а саме: у якій формі має бути прикметник/числівник, що стоїть перед такими формами. Рід і однина/множина.
Наприклад "перші пів року чи "перша пів року"? За логікою нового правопису, видається, що другий варіант. Але ж він звучить дичиною. З іншого боку - перший тепер необґрутований.
Цікаве запитання) Тобто Ви вважаєте, що слово "пів" - жіночого роду і що означення має узгоджуватися саме з ним? У правописі зазначено, що числівник "пів" - невідмінюваний, про невідмінюваність "пів" ідеться і в академічному тлумачному словнику. Тобто цей числівник має не такі ж граматичні ознаки, як іменник "половина", тут навряд чи може йтися про форму жіночого роду, адже невідмінюване слово не може набувати формальних ознак вираження роду. Рід/число узгодженого означення в таких сполуках, як ми розуміємо, зумовлюється не так числівниковим компонентом, як іменниковим або числівниково-іменниковою сполукою загалом: "найважчий [один] рік", "найважчі [два] роки"... Тому "перша пів року" точно звучить дико, адже у мовленнєвій практиці частіше трапляються "перші пів року" (ГРАК видає 89 сполук «перші півроку», можете перевірити: uacorpus.org/).
Погоджуємося з Вами, що додаткове пояснення щодо цих форм у правописі не було б зайвим :)
@@ukrmova_dyskurs Дякую за розгорнуту відповідь. У тому то й справа, що описується старий "пів", до якого питань нема, а після набуття ним окремого написання чи то ознак повноцінної одиниці (ще й з наголошенням за допомогою одноманітних прикладів на тому, що це тепер та сама "половина", але інакше написана) перевертається усе догори дригом у голові. Я тепер не розумію, на якій підставі наразі множина має бути в наведеному прикладі.
@@AJ_WeeLLeeY , це питання й справді варте уваги, ми дотепер ніде не натрапляли на рекомендації щодо вживання словосполучень "перше півріччя" (напишемо й далі разом) і "перші пів року". Цікаво також, звідки в останній словосполуці множина. Можливо, дія аналогії до інших числівниково-іменникових сполук? Дякуємо Вам за коментарі й за інтерес до нашого відео.
Добре. А ось чому Києва, а не Київа? Я щось пропустила?
Тут відбувається чергування: Київ - Києва. У слові "Київ" склад "йів" закритий, а "йе" - відкритий. Це таке ж чергування, як у "піч - печі", "сім - семи".
@@ukrmova_dyskurs Вельми вдячна за пояснення. Успіху вашому каналу. :)
@@ukrmova_dyskurs Щиро Вам дякую
спасибо