Kikicsoda, Mimicsoda, Mithogy, Mithogyne (MixFactor Studio) Vígh Arnolddal

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 авг 2024

Комментарии • 38

  • @tbluedogproject
    @tbluedogproject 6 месяцев назад +3

    Húúúú!!! Ez aztán az igazi pofán vágós igazság. Képzelem, hogy páran tökig sértődtek volna ha megmutatnám ezt a videót itt felvidéken. Köszi.

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад +1

      Semmi sértő nincs benne! Kérlek is, hogy mutasd meg...! ❤

  • @gyorgyszentgallay1374
    @gyorgyszentgallay1374 6 месяцев назад +1

    Pontosan ugyanezeket gondolom minden felmerült témáról, és ez most számomra nagyon megnyugtató :D Az egész videót bekeretezném és öt nagy felkiáltójel kíseretében kötelezővé tenném minden dalszerzőnek/produceraspiránsnak, főleg manapság. Szuper levezetés, gratulálok!

  • @raczj0917
    @raczj0917 6 месяцев назад

    Szia! Nagy köszönet ezért a videóért! Tisztába tetted a dolgokat. A legjobbkor jött. Üdvözlettel józsi

  • @petison78
    @petison78 6 месяцев назад +1

    Abszolút egyetértek, az "igazi" jó Producer az olyan mint a svájci bicska, mindenhez is ért, jó a zenei ízlése és tudja, hogy mi áll jól az előadó(k)nak. Egyébként abban igazad van, hogy a Splice, meg egyéb helyekről beszerzett minták, loopok változatlan vagy minimális korrekcióval való felhasználása nem zeneszerzés, de ha valaki kreatív, akkor samplerrel igencsak meglehet bolondítani, hogy nem ismered fel a mintát/loopot. Nyilván ezt már resampling-nek híjják :))
    Egyébként csak nemrégen találtam erre a csatornára. Már jó ideje követem az MPW-t, meg más tartalomkészítőket, de téged is követlek, hiszen úgy gondolom, hogy mindenkitől lehet tanulni valami hasznosat, akár pozitív, akár negatív értelemben.

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад

      Természetesen. Én is használok Splice-t, csak nem azzal kezdem a dalírást, hogy "na nézzünk egy loopot valahonnan". Köszi, hogy itt vagy!

  • @kaposibali
    @kaposibali 6 месяцев назад

    Ismét egy kiváló videó! Egyértelmű, könnyen befogadható és tanító! Teljes mértékben egyetértek minden gondolatoddal! Viszont a Splice téma az valóban nagyon megosztó! Például nem egy olyan népszerű dalszerző van kinek sláger dallama simán szembe jön veled a Spliceon! Én hiszem azt, hogy ha nem esel át vele a ló túloldalára és "jól" használod akkor még inspirálódni is lehet belőle! Köszönöm ezt a videót!

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад +2

      Természetesen. Én is használok Splice-t, csak nem azzal kezdem a dalírást, hogy "na nézzünk egy loopot valahonnan".

  • @DomotoriJenci
    @DomotoriJenci 6 месяцев назад

    Kedves Arnold! Ez ismét egy nagyszerű videó volt! Szívből gratulálok! Nagyon hasznos dolgokat osztottál meg. Lényegében szó szerint egyetértek az elhangzottakkal.

  • @mesterbantu9658
    @mesterbantu9658 6 месяцев назад

    Totálisan osztom a véleményed 💪🏼 Köszönjük

  • @AdamDani
    @AdamDani 6 месяцев назад

    Kiralysag! 🎉

  • @CSBLD
    @CSBLD 6 месяцев назад

    szép szavak :)
    és teljesen igazad van,és tudom mire gondolsz. :D

  • @EpicRapBeats
    @EpicRapBeats 6 месяцев назад

    Nagyon érdekes volt! Egész pontosan szavakba foglaltad amit én is csinálok, így végre megnyugodtam hogy jogosan nevezhetem magamat producernek 😅

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад

      Szuper vagy! Ossz meg velünk egy szerzeményed

  • @ItsAdamGregus
    @ItsAdamGregus 6 месяцев назад +1

    Nekem az a legnagyobb gondom, hogy nem igazán van itthon olyan képzés, ahol beülök egy profi szakember mellé és ott a gyakorlatban tanulom a szakmát élesben. Ez szerintem nagyon nagy hiány itthon és autodidakta módon ezt legalább olyan nehéz elsajátítani, mint mondjuk netről tanulni hegedülni. Ha nincs ott valaki, aki azonnal belenyúl a dolgokba vagy a hirtelen felmerülő kérdésekre választ ad éles helyzetben, akkor saját kútfőből lehet évekig rossz irányba haladok és rengeteg időt feleslegesen elvesztegetek.
    Mit javasolnál, merre induljak e téren ? Van itthon tematikusan felépített képzés, ahol ezt a szakmát személyesen, gyakorlatias légkörben lehet tanulni megbízható profi szakemberektől ?

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад

      És mit látnál/látnátok erre a legjobb megoldásnak a részünkről? Nekünk vannak ötleteink, amiket hamarosan elmondunk, de kíváncsiak lennénk a Ti elképzeléseitekre!? Mi lenne az ideális platform? Online masterclass, egyedi tartalmak, személyes meeting, esetleg havonta egy hosszúhétvégés tanfolyam!?

    • @ItsAdamGregus
      @ItsAdamGregus 6 месяцев назад

      @@mixfactortv én abszoulút a havi 1x-2x személyes tanfolyamot preferálnám kis létszámban, ahol az elméletet egyből gyakorlati fogásokkal elmélyítenénk és a következő személyes találkozásig otthoni feladatokkal gyakorolnánk. Ha nem is hosszú hétvégén, de mondjuk vagy szombat vagy vasárnap reggeltől estig akár több hónapon keresztül, mint bármely más “esti” suliban.
      Nekem személyesen nem a zeneszerzés a gondom, sok ötletem van, gitáron játszom,itthon fel tudom pötyögni stb…viszont a mix/master résszel teljesen vakon vagyok sajnos 😅

  • @MattGeroly
    @MattGeroly 6 месяцев назад

    🔥🔥🔥

  • @deneswebb
    @deneswebb 6 месяцев назад

    Imádom a videóidat! 👏✌️Eddig úgy gondoltam, hogy a producer a manager és a befektető. A költséghatékony producer azért csinál saját maga több feladatot is, hogy ne kelljen másnak fizetni érte. Tévedek?

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад +1

      Igazad van! Zenei-producer és producer között van különbség. Pl. filmes világban tényleg Ő a pénz ember.

  • @user-pw8bp6pj5t
    @user-pw8bp6pj5t 6 месяцев назад

    Hello. Abban igazad van, hogy a a loopok összerakása nem zeneszerzés. De van amikor nincs ötlet és inspirációnak jó. Ill akiket én ismerek ők ki is veszik ezekez egyből amint rajöttek milyen irányba menjenek. Meg a home körülmenyek közt megalkottott lábdob basszus 10ből 10szer le lesz cserélve amint a producerhez kerül. Ismét jó video lett köszönjük.

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад +1

      Természetesen. Én is használok Splice-t, csak nem azzal kezdem a dalírást, hogy "na nézzünk egy loopot valahonnan".

  • @AkosTothHotClub
    @AkosTothHotClub 6 месяцев назад

    Michelin csillagos Hammmérnök. 😄

  • @adambalogh5050
    @adambalogh5050 6 месяцев назад

    17:40 Shit in,Shit out. Felvetel,es producalas a magja a jo zenenek. Sokkal konyebb megfelelo hangszerekkel, megfeleloen felvett dalt keverni. Ha pontatlan, hamiskas, nem megfelolen elokeszitett,olcso hangszert, berendezest hasznalsz,azt egy pontig javithatod, de tekergetheted napestig, nem fog ugy szolni mint egy tisztessegesen jol szolo zene.

  • @tbluedogproject
    @tbluedogproject 6 месяцев назад

    Mi volna az a tanács amit egy kezdő hangmérnőknek adna, aki szeretne saját házistúdiót nyitni és működtetni?

    • @tbluedogproject
      @tbluedogproject 6 месяцев назад

      @mixfactortv Javítottam a kérdést mivel tele volt hibával. Bocsi.

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад +2

      Tanács? Hm. Senkire ne hallgass és kísérletezz minél többet! A magad hibáján tanulod meg a leggyorsabban és a legjobban a szakmát. És ráadásul, ha Te majd másképp csinálod, mint bárki más, pont attól leszel izgalmas és különleges!

    • @tbluedogproject
      @tbluedogproject 6 месяцев назад

      @@mixfactortv Köszönöm.

  • @janijszentkiralyiofficial
    @janijszentkiralyiofficial 6 месяцев назад

    Mr. Splice! 😂 - I’m a composer, producer, mixing engineer and mastering engineer! Nope dude, you are a f…. Bedroom producer, mixing and mastering engineer! 🎉

  • @dodgeatmosphere
    @dodgeatmosphere 6 месяцев назад

    Jean Michel Jarre hogyan rakhatta volna össze az Equinox hangzásvilágát egy szál gitárral? A Daft Punk hogy rakta volna össze a koncepcióit sampling nélkül? Beyonce, JayZ, Madonna, Moby mind régi sample alapokon hoztak létre top számokat. Az, hogy melyik alkotót mi inspirál, tök egyedi. Értem a kritikát a Spliceból legózó tömeggyártók felé, de a lényeg aztem a koncepció. David Guetta hiába használ saját partokat és csinál csilliárdokból trackeket, gyakorlatilag az utóbbi években csak kínos kliséket tud megszülni mert zéró koncepciója van. Amiket mondasz, az a klasszikus "dal", melódia fogalmába tökéletesen illeszthető. Instrumentális, kísérleti zenei koncepcióknál nem feltétlen. A mixing-mastering topic-kal viszont mélyen egyetértek. Én is arra jutottam, hogy egyből meg kell építeni a teljes riget, nem lehet a végére hagyni mert utána baromi nehéz már belenyúlni.
    Köszi a videot, nagyon hasznos és gondolatébresztő volt. Szeressük a zenét, ez a lényeg.

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад +1

      Amit leírtál, azok nagyon speciális helyzetek, amikhez evidens, hogy speciálisan is kell hozzáállni. Instrumentális zenében is van dallam, amit először a konyhában fütyörészel és nem rántott be sehonnan egy mások által már elkészített loopot Jean Michel Jarre sem. A rap, hiphop meg kulturálisan is dobra épülő műfaj. Én a dalszerzésről akartam beszélni általánosságában. A nap végén viszont nem beatbox-olsz a konyhában Te sem, hanem valamit énekelsz az említett előadóktól még Te is... És bárki bármit mond, egyikőnk sem a loopokra emlékszik vagy azokat dúdolja tusolás közben!

    • @dodgeatmosphere
      @dodgeatmosphere 6 месяцев назад

      A helyzet az, hogy a mai szórakoztató club zene 90%-a ebből a speciális rétegből érkezik - d&B, electro, dubstep, tech. Szerintem a Kraftwerk és Giorgio Moroder sem dúdolt bass lineokat a konyhában de a Carbon Based Lifeformsról sem tudom elképzelni, hogy gitározzák a teraszon a Frogot. :) Ezek a művészek megtaláltak valami marha jó hangzást és arra ültették rá az egész koncepciót. Vangelis tökéletesre fejlesztette az elektronikus hangszeren történő teljes improvizációt (van róla egy remek video is). Kylie Minogue 50 felé is tudja, hogy bármilyen common EDM slágert sem lehet eladni, ha nincs benne valamilyen hangzásbeli trükk. Én imádom a melódiát, ne érts félre: funky, jazz a szívem csücske. De be kell látni, hogy vannak stílusok, amik nem a melódiát helyezik központba és nincs ezzel semmi gond. Ha valakit az inspirál vagy szórakoztat, hogy egy ambient trackben 6 percig egy akkord szól és közben a háttérben egy esőt imitáló sample megy, akkor az. :) A lényeg az, hogy a zenének van inspiráló ereje és ez egy elemi erő. Értem amit mondani akarsz a videoval, de szerintem fontos hangsúlyozni, hogy ez klasszikus dalra igaz, minden másra már nem feltétlen. Olyan ez, mint a műsorgyártás: egy 4 órás drámán biztos másképp gyártanak le, mint egy Sas kabarét.
      És íme a heti kedvencem: egy generatív ambient track, ahol sem dalszerző, sem szövegíró de még valójában olyas valaki sincs aki tudná, mi lesz a következő pillanatban:
      ruclips.net/video/6JeZR13dLLI/видео.html&lc=Ugz_CSybWs06XQMYoUd4AaABAg

  • @humanmask
    @humanmask 6 месяцев назад +1

    Szerintem nem is akar mindenki zeneszerző lenni ebben az értelemben, illetve nem mindenki gondolkodik ilyen szintű zenei produkciókban. És azt sem gondolom, hogy ne lehetne pl egy jó house vagy techno zenét írni úgy, hogy egy looppal kezdi az ember, vagy akármi mással. A zongora gitár ének kombó szükségességét el tudom képzelni, ha valaki egy rádió slágert céloz, de én úgy vagyok vele, hogy utálom a sláger zenéket. Unalmasak, kiszámíthatóak egy cseppet sem egyediek. Nekem... hogy jót tesz e a zenének ámblokk, hogy több ember próbálkozik a saját kevésbé profi módszerével? Szerintem igen. Régen mi volt. Rádió...30 számot ismételgettek agyhalálig. Utána hála istennek kinőtt az undergrounddal sok új zenei stílus is. Ma meg már rengetegen hozzáférnek a zeneíráshoz egy laptoppal meg egy hangfallal. Lehet, hogy több a rossz zene, de a jó is. Az apró technikai dolgokkal egyetértek a videódban, de azt, hogy egy zene nem fog működni, ha nem egy zongorával meg gitárral írták, az nekem kicsit sok....

    • @idogepgyar
      @idogepgyar 6 месяцев назад +1

      Most több a jó zene, mint régen, változatosabbak a rádiók? Nézd meg a hetvenes években mik voltak a NÉPSZERŰ műfajok: jazz, soul, disco, rnb, hard-rock, progresszív-rock, folk, country és az elektronikus zenék is megjelentek és népszerűek voltak az évtized végére. Ezzel szemben ma mi a mainstream? Pop zene van és a trap. Minden más kis túlzással rétegzene. Nyilván több emberhez eljut és darabra sokan hallgatják, de a kínálat borzalmas - ritkán, keresve-kutatva lehet jó előadókra, együttesekre bukkanni.
      A zene nagyon elinflálódott azzal hogy ennyi mindenkinek hozzáférése van (tudom, ez nagyon elitista megközelítés), de ha valaki nem teszi bele azt a 10-20-xezer órát, amit régebben egy átlagos zeneipari szakmunkás beletett a karrierjébe, addig ez nem fog változni. Egyre kisebb a hangszeres tudás és az általános szakértelem részaránya: valakinek eszébejut a kocsmában 2 jó/frappáns sor, szókapcsolat, 1 hét múlva a beatmaker span megcsinálja ai segítségével az ötlettelen alapot, következő héten leforog a klipp (nagyobb költségvetéssel, mint amit emberünk a zenébe beletett) és egy hónap múlva meg már tátog a hajógyár session-ben és ő az új feltörekvő tehetség...

    • @mixfactortv
      @mixfactortv  6 месяцев назад

      Amit leírtál, azok nagyon speciális helyzetek, amikhez evidens, hogy speciálisan is kell hozzáállni. Még egy instrumentális zenében is van dallam, amit először a konyhában fütyörészel és nem rántott be sehonnan egy mások által már elkészített loopot a legnagyobb techno house DJ sem, hanem a nulláról elkészítette. A techno is, ahogy a rap, a hiphop kulturálisan is dobra épülő műfaj. Én a dalszerzésről akartam beszélni általánosságában. A nap végén viszont nem beatbox-olsz a konyhában Te sem, hanem valamit énekelsz a kedvenc előadóidtól még Te is... És bárki bármit mond, egyikőnk sem a loopokra emlékszik vagy azokat dúdolja tusolás közben!

    • @laszlosomogyi9918
      @laszlosomogyi9918 6 месяцев назад

      Nyilván egy profi teljesen más szintén mozog mint az amatőrök. Amatőr szinten nincs egyetlen jól éneklő ismerősöd sem , nem haverod sem a Curtis, sem a Tóth Vera sem az összes többi. Ott ülsz a kis szobában amatőr vagy , próbálkozol összerakni zenéket .Azért vagy Amatőr mert minden szinten hiányos a tudásod. Olcsó eszközöket használsz és a szakmai tapasztalatokat is most szerzed meg. Ebben a totális amatőrizmusba illeszkednek a Splice hangminták , meg a loopok. Profi szintre eljutni nyilván évek munkája, de talán nem is akar eljutni mindenki oda. Ír egy pár zenét és élvezi az amatőrizmust. Milyen szövegéróról beszélünk itt meg mixing mérnökről ??? Amatőr szinten nincsenek ilyenek. 1 személyes produkció van kis pénzen. A kis pénz meg kis foci. Ennyi.....