Дякую за уроки. Все круто, подобається Ваш системний підхід. Є ще побажання по формуванню застережень по типу чому в деяких ситуаціях використовужмо HANING замість WHERE, та GROUP BY (як я зрозумів) має бути після WHERE
Дякую за відповідь) SELF JOIN не має власного синтаксису, він обумовлений тим, що поєднуємо одну і ту саму таблицю. А в залежності від ваших потреб це може бути LEFT, RIGHT, INNER, FULL джойни)))
Вітаю! Ми самі обираємо таблицю, яку хочемо залишити повністю і до якої будемо приєднувати дані з іншої таблиці. Наприклад, у мене є таблиця всіх співробітників. Назвемо її emp_tbl. Я хочу залишити всіх співробітників з цієї таблиці, та додати їх дати народження з іншої таблиці, яку назвемо birth_tbl. В цій таблиці є дати народження не для всіх співробітників, інколи дані відсутні і такі співробітники навіть не наводяться в цій таблиці. Отже для того, щоб приєднати таблиці і не загубити співробітників навіть якщо вони відсутні в birth_tbl, я буду використовувати Join. Зазвичай ми використовуємо LEFT JOIN, пропишемо: SELECT * FROM emp_tbl LEFT JOIN birth_tbl Цей тип джойну бере все, що є в таблиці зліва (якщо подивитись на наш код, таблиця зліва від LEFT JOIN - це emp_tbl) і приєднує те, що співпадає з таблиці справа (відповідно, дні народження з таблиці birth_tbl). При цьому для тих співробітників, які не знайдені в правій таблиці, в нашій результуючій таблиці буде вказано NULL в полі "день_народження". RIGHT JOIN ми майже не використовуємо (є окремі дуже специфічні випадки, але ми їх не розглядаємо тут). Він поверне все, що в таблиці справа (birth_tbl) і додасть інформацію з таблиці зліва. Отже, в наш результат потраплять тільки ті співробітники, які є в таблиці birth_tbl. Цей тип джойну не популярний, адже для цього результату ми все ще можемо використовувати LEFT JOIN, просто потрібно поміняти таблиці місцями: FROM birth_tbl LEFT JOIN emp_tbl Підкажіть, чи допоміг цей приклад?
Дякую за уроки. Все круто, подобається Ваш системний підхід. Є ще побажання по формуванню застережень по типу чому в деяких ситуаціях використовужмо HANING замість WHERE, та GROUP BY (як я зрозумів) має бути після WHERE
Професійно, максимально доступно пояснено
Нікіта, дякую величезне! Ви дуже кльово пояснюєте на простих прикладах та зрозумілою мовою. З нетерпінням чекаю на відео про вкладені запити та СТЕ 😉
Дякую за відгук! Вже завершую запис, все вийде одним великим курсом)
Дякую за важливе пояснення , легше виконувати проект !👍
Залишу вподобайку та коментар авансом. Дякую Вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!) Підписався
Дякую за відгук!
Дякую! Дуже гарно все розкладено !
Дякую вам! Переходьте до повного курсу - посилання під цим відео)
Дуже круте пояснення)
Топ формат, стисло, наглядно, зрозуміло.
дякую!
Дякую за пояснення!
Дякую вам)
дякую за чудові відео не розумію там на SELF JOIN частині очепятка чи дійсно потрібно теж писати INNER JOIN?🤔
Дякую за відповідь) SELF JOIN не має власного синтаксису, він обумовлений тим, що поєднуємо одну і ту саму таблицю. А в залежності від ваших потреб це може бути LEFT, RIGHT, INNER, FULL джойни)))
Дізнався про SELF. Але головне, що все викладено дуже просто, коротко й зрозуміло
Дякую за коментар та відгук!
Ну і відразу питання - коли продовження?))) дякую за ваш труд)
Одне не можу зрозуміти це Left Join/Right Join, адже в базі даних як зрозуміти яка таблиця ліва, а яка права, якщо їх там дуже багато?
Вітаю!
Ми самі обираємо таблицю, яку хочемо залишити повністю і до якої будемо приєднувати дані з іншої таблиці. Наприклад, у мене є таблиця всіх співробітників. Назвемо її emp_tbl. Я хочу залишити всіх співробітників з цієї таблиці, та додати їх дати народження з іншої таблиці, яку назвемо birth_tbl. В цій таблиці є дати народження не для всіх співробітників, інколи дані відсутні і такі співробітники навіть не наводяться в цій таблиці. Отже для того, щоб приєднати таблиці і не загубити співробітників навіть якщо вони відсутні в birth_tbl, я буду використовувати Join. Зазвичай ми використовуємо LEFT JOIN, пропишемо:
SELECT *
FROM emp_tbl
LEFT JOIN birth_tbl
Цей тип джойну бере все, що є в таблиці зліва (якщо подивитись на наш код, таблиця зліва від LEFT JOIN - це emp_tbl) і приєднує те, що співпадає з таблиці справа (відповідно, дні народження з таблиці birth_tbl). При цьому для тих співробітників, які не знайдені в правій таблиці, в нашій результуючій таблиці буде вказано NULL в полі "день_народження".
RIGHT JOIN ми майже не використовуємо (є окремі дуже специфічні випадки, але ми їх не розглядаємо тут).
Він поверне все, що в таблиці справа (birth_tbl) і додасть інформацію з таблиці зліва. Отже, в наш результат потраплять тільки ті співробітники, які є в таблиці birth_tbl. Цей тип джойну не популярний, адже для цього результату ми все ще можемо використовувати LEFT JOIN, просто потрібно поміняти таблиці місцями:
FROM birth_tbl
LEFT JOIN emp_tbl
Підкажіть, чи допоміг цей приклад?
Коли нове відео?
Вітаю! Зверніть увагу на посилання під відео - на каналі з'явився повний курс по SQL, куди увійшли нові відео