Nekem a legfőbb problémám a hosszú idő kérések, szünetek amelyek alatt rettentő ( ráadásul nagyon gyökér) sok reklám van és így a 48 perces 3 óráig tart, valamint a könnyű fújás miatt rengeteg büntető és az ezzel járó játék megszakítás. Ezek miatt szoktam át az euroligara, amely ugyan kevésbé látványos, de sokkal dinamikusabb, rendszeresebb és jóval nagyobb hangsúlyt fektet a védekezésre! Szival én örülnék ha lenne legalább kisebb változás ezzek kapcsolatban!
@@sandorfuleki5060 lehet, hogy valamelyik fogadási oldalon nézi. Egyre több stream is van. Én most hétvégén nem sport tv-n néztem a Grizzlies Pacers meccset, hanem tippmixpro-n a Nets Magic-kel egyetemben. A minőség nem mindenhol a legjobb, de az szerintem nem akkora para. Bár én is kíváncsi lennék a válaszára. Bet365-ön is tudomásom szerint csomó meccset adnak.
Érdekes gondolatok Bazska köszönjük. ☺️ A hibát rendhagyó módon máshol keresnèm. Mekkora nagy szám és milyen érzés volt 10-20 éve egy meccs? Mekkora most? Full természetes minden ma már, hogy bárhol, bármikor bele tudok nézni a meccsbe, bele tudok tekerni, ha utólag nézem. Mennyire koncentrál, fókuszál egy néző a meccsre régen és most? Időkérés, jöhet a teló, lehet pörgetni, mire észbe kap eltelt 5 perc a meccsből. Nem a kosárlabda nem köti le az embert hanem figyelem zavarosak lettünk a felgyorsult, impulzív szar világunktól. 25 évig simafocit néztem akár napi hármat is. Most egyet nem tudok megnézni, mert nem köt le. Ugyanettől szenved a foci is. 5éve minden Phili meccset láttam. Mióta gyerkőcöm van végignèzni a sok meccset már nekem is sportteljesítmény, komoly logisztika. Most meg a Philit hagyjuk… Focival párhuzamot vonva, ezt még a focin vettem észre, hogy a szívvel teli, szerethető játékosokat, túl precíz gèpek váltották fel. Stat alapon minden. Emiatt az érzelmi kötődés nem alakul ki annyira. Ezen kívül szerintem a média is felhígult és nem is képes már átadni úgy a dolgokat, mint régen. Ha ott sincsen a szív benne akkor nem megy át az egész. Bazska te vagy az üdítő kivétel ilyen téren, de ez ezek is csak kusza gondolatok. Amúgy is jobb vagy pszichológiából, de biztatásodra leírtam. Hajrá Bazska, hajrá Embiid.
Egy picit off, szeretnék hazai vizekre evezni. Jó lenne ha mondjuk a Sport Tv vagy bármelyik sportcsatorna, közvetítené már az Euroligát és az Eurokupát. :)
Van egy rossz hírem, annyira kevés embert érdekel itthon az Euroliga meg az Eurokupa h a sport tv biztos nem fogja megszerezni a közvetítési jogokat mert alacsony lenne a nézettsége és nem érné meg. Itthon az NBA is csak egy kisebb réteget érdekel, hát még az euroliga meg az eurokupa. Sok nba fan van akit nem érdekel az európai kosárlabda, tehát ez nem így működik h aki nba-t néz az majd euroligat is fog. Mi nem Szerbia vagyunk, nálunk a kosárlabda egyébként sem egy túl népszerű sportág, nálunk a foci után a kezilabda ami nagyon népszerű, annak van komoly tradíciója nálunk, a kosárlabdának nincs.
Így van, nincs még egy olyan ország ahol a kézilabda népszerűségben top 2-es csapatsport lenne. Kik uralják a kézilabdát? Kik a legjobbak benne? Dánok, Norvégok, Svédek, Franciák, Spanyolok. Na most a skandináv országokban a foci mellett a jégkorong is jóval népszerűbb. A spanyoloknál, franciáknál meg nem is kérdés h a foci után a kosárlabda a 2. legnépszerűbb csapatsport. De a kelet-európai országokban sincs ilyen kezilabda mánia mint nálunk, mindenhol vagy a kosárlabda vagy a hoki előzi vagy mindkettő. A kézi globális népszerűsége meg végképp sehol sincs a kosárlabdához képest, USA-ban azt se tudják mi az a kézilabda, pályák sincsenek, de Angliában meg Olaszországban se létezik profi szinten ez a sport. Anno az olimpiákon sikeresek voltunk es azóta a kormányok mesterségesen pumpálják fel a kézilabdát, öntik bele az állami pénzeket, a milliárdosok is kezilabda klubokba fektetnek lásd Csányi Szeged. A röhej az egészben h így sem vagyunk benne igazán sikeresek sem klub sem válogatott szinten, pedig ennyi pénzt meg ekkora népszerűséget más országban nem látsz a kezilabda körül. Persze a Győri Eto kivétel de ott alig van magyar meg igazából a női kézilabdát csak pár ország veszi komolyan, legtöbb országban amatőr meg félprofi szinten működik civil munka mellett csinálják. Ez a női kezilabda fanatizmus itthon olyan mint a vízilabda, azt is 8-10 ország veszi komolyan az egész világon, nem véletlen h mi ezekben a csapatsportokban tudunk vagy tudtunk elérni valamit.
@@MaximMundruczó-i8i Nem tudok nem egyetérteni. Szeretem a kézilabdát is, de nem ennyire. Én világéletemben mindig a népszerű sportokat követtem. Foci, kosár, röpi, jéghoki. Minden Európai országban népszerűek csak nálunk nem. Szégyen és röhej. :D
Elolvasva a hozzászólásokat, bennem az merült fel hogy valahol ott van a kutya elásva, hogy a borítás meg a lépés barátságos megítélése miatt, illetve a támadójáték túlzott segítésével, eljutottunk oda, hogy ahhoz hogy szerintem nagyon benn kell védekezni. Szinte lehetetlen odaérni a 3-as próbálkozást úgy rendesen megzavarni..
Egyetértek, ráadásul ugye ottvan még a védő 3mp intézménye, aminek ugye szintén 2 következménye van: 1. Mivel nincs mögötted a melák aki besegít ha megvernek a paraméteren beljebb védekezel (ergó több 3mas) 2. A nagy melákokat nem lehet pályán tartani, mivel ki kell húzodjanak védekezni
Tudom, én még az old shool játékot játszottam, de a mostani lépésszabály abnormális. Ha már challenge, én erre is bevezetném. Mert a nulladik lépést még megveszem, hiszen videón is nehéz eldönteni, hogy mikor indult a pattintás, de az nem normális, hogy 4-5 lépést tesznek meg, mert már játszanak erre, nem véletlenül így sikerült.
Pár dolog: 1) Szeritnem nagyon alábecsülöd a play-in hatását. Persze az a 6 lejátszott szuper éles meccs is fontos, de nem ez a legnagyobb nyereég. Hanem az, hogy 8-10 helyett 10-12 csapat hiszi el konferenciánként, hogy érdemes az utolsó 20 meccsen is hajtani, mert meg lehet a playoff, ami a tankoló csapatok számát értelem szerűen ugyan ennyivel csökkenti. Ez nem tűnik soknak, de ha 20 helyett 24 csapat megy a győzelemre, akkor az éles-éles meccsek aránya 44%-ról 64%-ra emelkedik, a rossz-rossz meccsek aránya 11%-ról 4%-ra esik. Sajnos ezt ellensúlyozza a sok sérülés, ahogy te is mondtad. 2) Történelmileg nézve a top szupersztárok köré épülő dinasztiák és rivalizálások hozzák a legjobb nézőszámot. Márpedig a liga kicsit túl jó munkát végzett az egyenlőség terén (pl pont a play-in segít több egyenletesebben elosztani a tehetséget), vagy kevesebb a buta GM/Owner. Nem úgy néz ki, hogy lesz dinasztia mostanában, hacsak a Celtics rám nem cáfol. Ráadásul ők is az "unalmas" top csapat, valódi GOAT top 10 esélyes nélkül. 3) Reklámok, meccs tempója. Számomra egy elő NBA meccs nézhetetlen, pedig nem gen z vagyok, annyira lassú az állandó reklámok és időkérés miatt. Ha egydül nézem, iylenkor mindig kézbe kerül a teledon, ha társaságban, akkor elterelődik a beszélgetés témája. Mindjét esetben nagyon gyorsan másodlagossá, háttérzajjá változhat maga a játék is a reklámok között. El kellene fogadni, hogy az a meccskép, ami a lineáris tv-s sorozatok és filmek ellen jó, nem veszi föl a versenyt a tiktokkal vagy a netflixel.
Érvényes meglátások. Régen tényleg úgy volt, hogy ha egy sztárjátékos kiesett 20-30 meccsre akkor mindenki elkönyvelte, hogy vége az adott csapat szezonjának, könnyebben bedobták a törülközőt. Most, hogy papíron a 10. helyezett is bekerülhet a playoffba az alsó végeken nagyobb kitartást látok. Mondjuk én arra számítok, hogy zöld évtized lesz és a Celtics 3-4 bajnoki címet ki fog facsarni a mostani keménymagból, de az teljes mértékben igaz, hogy mindig a nagy csapatok és a nagy személyiségek vonzották be a "casual fanokat"... az biztos, hogy hatással van a nézettségre, hogy az utóbbi 6 évben? külföldi sztárok nyerték az MVP címeket és a fiatal amerikai szupersztárok sorra bebuktak. Morant, Zion azért mégis csak csalódás...Edwards nagyon rossz franchisenál van a G league Ignite program sem váltotta be a reményeket, Kuminga, Green,Scoot Henderson egyik se nőtt fel az elvárásokhoz. Egyébként nem tudom hányan ismerik idehaza az "east coast media bias" jelenséget, ami az időeltolódás és a magasabb népességű keleti part miatt van. Nyugatról könnyebb követni a keleti meccseket, mint fordítva ráadásul a keleti parton a populáció is magasabb emiatt a keleti csapatok és sztárok mindig több figyelmet kapnak minden major sportban. Az utóbbi években pedig eléggé sokat gyengült a keleti konferenciának az ereje nagy volt a játékos elvándorlás Nyugatra (Durant, Irving,Beal a magasan draftolt Wembanyama , Holmgren, Edwards is nyugaton landolt). Szerintem jobban megérzi a liga, ha a keleti konferencia billeg és nincsenek erős karakterek. Bulls az utóbbi 10 évben 2x szerepelt a rájátszásban pedig óriási fan bázisa van, 76ers már több, mint 20 éve nem tud áttörni a második körön, ahogy a Knicks sem...Detroit is csak vegetál mióta véget ért a nagy Billups-Rasheed Wallace korszak. Még a 10-es években ott voltak a Lebron James szupercsapatok, akiket én annyira nem szerettem, de megnéztem a meccseiket mert tudtam, hogy sztárok fognak játszani... a mostani Bostonért viszont tényleg fölösleges végigkínlódni a reklámokat.
@@petersteel8021 nekem "idehaza" van az east coast media bias, valóban kellemetlen egy hétköznap este megnézni egy Lakers vagy Warriros meccset a 3 óra eltolódás miatt. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a kelet-nyugat egyensúly lenne a probléma, például a legfontosabb Knicks idé extrém népszerű, mégsem látszik ez annyira a számokon.
Első: . Az NBA labda kerülete 75cm. Ha a labda nagyságát megváltoztatnák 77cm-re tehát 2 cm-el nagyobb lenne akkor a 3 pontosok hatákonysága drasztikusan lezuhanna és kevesebbet emelnék rá. Nem érné meg jobban 3 pontost dobni mint 2 pontosra törekedni kb ugyanakkora lenne a hatékonyság. Vagy a gyűrű méretének picit zsugorítása. Második: A játékosokról kellene csinálni kis portré filmeket, hogy közelebb kerüljenek a nézőkhöz érzelmileg és ezeket levetíteni amikor időkérés van vagy bármikor amikor megszakad a játék. Minden nézőben alakuljon ki érzelmi kötődés a játékosok felé. Harmadik: a közvetítést interaktívvá tenni a kommentátorokkal. A nézők is beleszólhatnának és az új nézők kérdezhetnének élőben. Ez izgalommal töltené el őket, hogy vajon az ő kérdéseiket beolvassák e a kommentátorok és nem kapcsolnák el a TV-t főleg nem szünetekben amikor lehet a kérdésekre válaszolni. Shaqtől kérdezhetne egy átlag ember és válaszolna neki, ez nagy élmény lenne a nézőknek. Ha a 70 éve működő rendszert megváltoztatod akkor az addigi statisztikák értelmetlenné válnának, és új időszámítást kellene kezdeni. Ez tönkretenné az NBA-t mert többet nem lehetne összehasonlítani a régi nagyok statjait a mai játékosokéval. Én például szeretem böngészgetni a statisztikákat nekem nagyon hiányozna.
Már most se lehet a régi statokat összevetni a mostaniakkal ezt elárulom:) Nézz meg egy 1980-2000kozotti nba meccset meg egy mostanit…. Teljesen mas kavehaz
Hello Bazska! Két alternatíva amin elgondolkodtam: 1. három pontos kérdés: Mi lenne ha túl lehetne tölteni a három pontos dobást, teszem azt lenne három lámpa a palánk felett, minden három pontos után felvillan egy lámpa, és ha mindhárom lámpa ég akkor a 3 pontos csak 2-t fog érni. A felvillant lámpákból elvenni pedig 2 pontos dobással lehet dobásonként 1-et. 2. alapszakasz: Szerintem úgy nem fájna senkinek a változtatás, ha az alapszakasz-playin-playoff meccsek arányát változtatnák ugyanannyi összmeccs mellett. Lusta vagyok most kiszámolni, de az elv az lenne hogy jóval kevesebb meccs az alapszakaszban, de több hely lenne a playinben/playoffban és így több igazán nagy téttel bíró meccs lenne, de az össz meccsszám kb megmaradna, amolyan kecske-káposzta szituáció lenne.
Frankenstein-t a saját teremtménye falja le. Ez a tripladobás oly mértékben nem tartozott a játék szerves részéhez, hogy még külön promótálni is kellett, hogy vállaljanak kicsivel többet. 79-80-as szezon volt az első idény amikor bevezették a hárompontos vonalat és még a 93-94-es szezonban is csak 10 dobást átlagoltak a csapatok...Ezek után jött egy szabályváltoztatás és egy jó lábbal beljebb húzták a hárompontost, aminek a legnagyobb nyertesei a Houston,Orlando, Knicks, Bulls voltak, akik rendelkeztek egy minőségi centerrel és azt sharpshooterek vették körbe...Dennis Scott karrierjének kifejezetten jót tett. A Bullsnak sem ártott ez a változtatás, mert játék nem hogy támadóbb lett hanem még védekezőbb, mert még inkább betömörültek a hárompontos mögé a csapatok és emiatt 3 év után vissza is állítottak a triplavonalat. Ez még az az éra volt, amikor még jót derültek azon ha egy Dennis Rodman elkezdett hárompontosokat hajigálni...Jordan is a karrierje során megdobott tripláinak a felét ezekben az években szerezte...még mondta is, hogy nem szereti a triplát mert elveszi a játékát. Még Bryant is úgy jött a ligába, hogy a tripla nem volt szerves része a játékának a 2002-2003-as szezonig senkinek se keletette fel a figyelmét a külső dobásaival aztán ez megváltozott, de még James,Wade, Carmelo Anthony sőt még Durant is úgy érkezett a ligába, hogy 30% körüli tripladobók voltak...ma meg már gyakorlatilag ez a legfontosabb terület ami a legnagyobb prediktív erővel bír, ha egy fiatal játékos upsideja a kérdés. A hand check eltörlése volt a nagy fordulópont, mert ott fordult át a magasember orientált liga egy periméterjátékos orientált ligává...ami egyébként akkoriban egy jogos döntés volt, mert annyira lassúvá és vedekező szelleművé vált a liga, hogy a Detroit pusztán a védekezésével elit pontszerző nélkül ripityára verte az ellenfeleit a 04-es playoffban. Erre jött a 2009-10 Lebron James-szabály, ami a lépéshibák terén tett engedményeket...nem volt ez így kimondva, jogy James-szabály de mindenki tudta, hogy ez neki szól, mert folyamatosan ellépegetett és a liga jövőbeli arcának ciki lett volna ezeket folyton befújni...erre jött az, hogy ha előre lehet plusz egyet lépni akkor már miért ne lehetne hátra is...jöttek a step back dobások ehhez még társultak egyéb változtatások, amik a támadójátékost védték...és ezzel periméter posztokon ki is haltak a védőspecialisták. Egy időben még voltak Bruce Bowenek,Tony Allenek, Andre Robersonok, Sefoloshák, Danny Greenek...ma már elképzelhetetlen, hogy valaki a ligában képes marad szimplán azzal, hogy az ellenfelek legjobb játékosait levédekezi 1-1-ben. Bryant idején rendszeres jelenség volt, hogy dobások után a védők szándékosan aláálltak a támadóknak...semmilyen szabály nem védte a támadójátékost, hogy legyen területe a leérkezésre, ma meg már James Harden szándékosan nyújtott lábbal esik le. Tehát voltak ott jól indokolható szabályváltoztatások is amik a játékosokat védték csak ezek még több területhez juttatták a támadókat és ma már nagyon más 35%-al dobni kintről, mint 20 évvel ezelőtt. SAjnos egyet kell hogy értsek Popoviccsal, hogy a triplákkal a játék sokat veszített a maga szofisztikáltságából. Régen volt vagy 40 különböző játékosarchetípus, akikből össze kellett gyúrni egy csapatot, ma már ez jóval kevesebb, mindenkinek ugyanazokat a dolgokat kell elsajátítania. Elvileg amúgy nem a pálya bővítése hanem épp, hogy a félpálya szűkítése lenne a megoldás... minél több ember, minél kisebb helyen általában a védelmet segíti...minél több a terület annál több előnye van a támadócsapatnak...ha a triplavonalat nem húzzák le a sarkig hanem azt levágják szélen és a sarok triplát ezzel gyakorlatilag kiiktatják a játékból, akkor elvileg a védelmeket már nem lehet úgy széthúzni... szűkül a külső dobások területe...kiszámíthatóbb, hogy hova megy a labda...talán ez a legkíméletesebb megoldás. Amúgy szerintem ez a new média sem tesz jót a ligának...nincs ekkora kereslet a sport talk show-kra. Ha van 1-2 szórakoztató show ahol izgalmas karakterek nézőpontok szállnak szembe egymással azt meghallgatja az ember, de mikor már 200-an indítanak podcastet... annak nem látom értelmét. Túl nagy a kínálat a minőség finoman szólva sem magas...megszűnnek a nagy narratívák... de azzal, hogy megszűnnek a nagy narratívák az önálló véleményeknek sincs semmilyen viszonyítási alapja. Nem csak a szurkolói konszenzusok, de a fő törésvonalak is eltörlődnek amelyek mentén a nagyobb csoportok eddig összecsaptak. Nem akarok senkit se ijesztgetni, de nekem van egy olyan érzésem, hogy a profi sportnak volt egy jó 40 éve a 80-as évektől egészen a Covidig. A II. világháború utáni évtizedekben a fejlett országok még kevesebb pénzt öltek a sportba, de ahogy közeledtünk a hidegháború vége felé és elindult a globalizmus annál jobb üzlet lett ez az egész és mostanra szerintem minden téren kifogytak az energiák és az illúziók. Az én olvasatomban ez annak az előjele, hogy ereszkedünk bele a III. világháborúba...Gazdasági válságok, globális világjárvány,ukrajnai háború, elnöki merénylet mellett a sport egy gyerekjátéknak néz ki, aminek nincs igazi tétje. Nehéz egy ilyen közegben komolyan venni bármiféle rivalizálást (még akkor is ha lenne).
Az utolsó bekezdés, ami necces, a többit jó volt olvasni. A lokális- vagy hidegháborúk nem szokták befolyásolni a sportot, annyira pedig nincs "világháború", hogy hatással legyen a népességre. Inkább azt mondanám, hogy a sporttal most történik meg, ami a rockzenével évtizedekkel ezelőtt. A túlhúzott üzleti jelleg, a könyörtelen iparszerűség eltünteti a szubsztanciát, és a nézők ezt megérzik. A fociban (soccer) már nagyon látványos, különösen a vébék, ebék hoznak egész más színvonalat és hangulatot, mint rég. A csatársorok eltűntek, megjegyezhető karakter alig. A hihetetlen marketing - és propagandagépezet tartja úgy-ahogy mozgásban a "sportot". Tíz-húsz éven belül gyökerét veszti az egész cirkusz, a pénzforrás lassan elapad, és valami másból csinálnak ipart. (Hunger games, gladiator games, massmurder games).
@@mireszoke9916 Elfogadom, hogy az utolsó bekezdés már nem illett a gondolatmenetbe. Lehet, hogy jobb lett volna magamban tartani, de az az igazság, hogy a végére már elfogyott a kakaó és ez a téma egy külön mélyebb kifejtést igényelne, mint ahogyan én ezt belengettem. Való igaz, hogy a túlzott iparosodás is egy probléma én ezt a szimbolikus térben már a háború előjelének tartom (most azt, hagyjuk miért). Az ukrán konlfiktust pusztán egy törésvonalnak látom a sok közül. Izraelben is eszkalálódni látom a dolgokat, Taiwain körül is érik a balhé... az elit és a társadalom többi része között is egyre növekvő szakadékot látni...én szerintem már benne vagyunk a háborús spirálba. A 29-es gazdasági világ válság után is kellett 10 év mire a folyamatok beértek egy nagy világszintű konfliktushoz, még a Covid óta csak 4 év telt el, de már így is eléggé feszültnek látom a világpolitikát. Mindamellett tisztában vagyok vele, hogy az M1 nyomja a háborús félelemkeltő propagandát, de az az igazság, hogy a valós veszély és a szándékos félelemkeltés nem zárják ki egymást. De tényleg nem akarok vészmadárkodni, a lényeg, hogy az utóbbi években a sport tétjei eltörpültek a valóság tétjei mellett és ez nem volt jó hatással a sportiparra.
Kinek vam ideje 3 órás meccseket nézni naponta? A meccsek is túl hosszúak. Én síkideg leszek amikor Yannis nekikezd a büntetőnek és előtte elvégez egy komplett bemelegítést és kihagyja a 30%át... pörgősebb és rövidebb meccsek kellenek az alapszakaszban és kevesebb ahogy mondtad. Én szinte csak összefoglalókat nézek az alapszakaszban. A rájátszás teljesen más ott végig lehet nézni egy meccset. A főcsoportok megszüntetése is kellene. Ha így megy tovább, akkor keleten negatív mérleggel 6ban lehet lenni, nyugaton ez 12. helyet ér 😮😱
Amúgy a büntetőre adott időt simán le lehetne venni 3 mp-re, és be is tartatnám, ellentétben a mostani öttel. Dobni meg lehet tanulni annyira, hogy ne kelljen 5 mp.
Tényleg kva hosszúak a meccsek, de ez nem csak az NBA hibája - minden amerikai major sport baszott hosszú hiszen teleokádják idióta reklámokkal… NFL, MLB, NHL, egyszerűen undorító. De hát kell az agymosás az amcsiknak, nem elég hülyék anélkül… :)
@@adrian8423a reklám a pénz miatt kell, a tv csatorna megveszi az nba-től a közvetítes jogát egy zsák pénzért. A tv csatona pedig reklámokból keres pénzt hogy bevétele legyen.
18:26 Bazska én nagyon peches vagyok!Én akkor voltam sulis amikor a Bulls-Utah meccsek voltak…Jordan, Malone, Kemp, Penny…Kártyagyűjtés…Én nem mondom, hogy a maiak nem ügyesek egy pillanatig sem…De számomra azt a varázst soha nem hozza vissza semmi….Pedig olykor nézek meccseket…És például pont ami mondasz.A meccskép is annyit változott azóta…Én azt élveztem és mivel a (számomra) aranykor soha nem jön vissza, így csak örülök hogy láthattam őket “élőben” játszani!Mint ahogy Ronaldinhot a fociban…Azt hogyan magyarázod el egy fiatalnak aki nem látta a meccseit hétről hétre…Nem tudod átadni…Pont ahogy az akkori NBA-t körbelengte egy misztikum, varázslat….Ezt csak akkor és ott jöhetett létre…Hatalmas karakterekkel minden csapatban…Jaj nehéz ezt megfogalmazni, de biztosan érted mit akarok mondani…Sok ilyen van az életben…Egyszer még éreztem azt, hogy majdnem behúz az NBA..A Lebron, Wade féle Heat-nél…Ja és amit még gondolok, hogy a dömping az tönkreteszi a varázst…Emlékszem éjszakánként hogy vártam azokat a döntőket (Bulls-Utah) meg az alapszakasz meccseket mert keveset adott a tv…Ma mi van?Naponta 36 focimeccs, NHL, Nfl, Motorsportok….Stb….El vagyunk kényeztetve és pokoli nehéz kitűnni valamivel!Jók a videóid, csak így tovább!
Annyira jól írtad le, vhogy így érzek én is... anno annyira vártam a Sonics meccseket, hogy lássam Kemp-et, amint széttépi a gyűrűt 🙂 Számomra egyszerűen az volt látványos... Plusz az arányok változtak meg teljesen és a jelenlegi arányok már nem igazán bizsergetnek meg, mint anno... pl azokban az időkben egyszerűen őrjöngtem egy 3 pontos után... most meg... "Jah...jól van... ez is bement..." Nem tudom ki, hogy érzi... DE nekem anno az a... nem is tudom, hogy írjam körbe igazán jól.. talán egyfajta "gettho feeling" annyira hitelessé tette az akkori zsákolások, stb utáni flexeléseket, vagy csak úgy szimplán a játékosokat, hogy csak nah... most meg... inkább hagyjuk is... Ezt talán úgy tudnám legjobban leírni, hogyha már említetted Ronaldinhot... hogy bármikor szívesebben megnézek, egy a favelák világából beszakadt brazil labdarugót játszani, mint egy 6 éves kora óta tudatosan, tervszerűen felépített játékost...
Nagyon jó videó lett. Szerintem: 1. NBA Cup-al vagy Emirates Cuppal nincs probléma. Egy plusz motiváció, egy plusz kupa, amit nyerhetnek a csapatok az csak jó. 2. Playin > szerintem tökéletesen felesleges. Az első / második hetedik / nyolcadikkal játszik így is egy erősen lejtő összecsapás. Erre még rátettek azzal, hogy az egyik alsó csapat egy meccs, a másik két meccs plusz terhelést kap, így még fáradtabb lesz, amikor a jobb csapat elé jut. Ezt kombinálva a sok sérüléssel, a szezon végével, magas terheléssel... 3. All Star. Sok éve felesleges. A zsákolóverseny nagyjából 10 éve egy kalap szar, cserejátékosok nyerik meg. A meccs lényege, hogy a sok ego összecsap és próbál minél több pontot dobni, míg védekezni senki nem védekezik. Az egész egy önmutogatás parádé. A hárompontos verseny még régebben jó volt, azonban a hárompontos "forradalom" ennek is keresztbe tett. 4. A fő gond valóban a 3 pontosok elszaporodása, a támadó játékos túlzott védelme, a védekezési eszköztár leszűkítése. 5. Én a 3 és 4 pontosra váltást javasolnám. Igen, ez az egyszerű összehasonlítást a korábbi rendszerrel ellehetetlenítené (bár mindenféle statisztikai módszerekkel már egy szoftver ezt kezelni tudná). 6. A javasolt többi 3-as változtatást rosszabnak tartanám. Nagyobb pálya > elvenné a játék dinamizmusát egy kicsit, felváltott 2 és 3 pont > nagyon izgalmas és mindenki bele is zavarodna. 7. Az időkérések számát csökkenteném, akár csak egyel is. Persze ez reklám szempontból nemigen működőképes, a válasz az lenne, hogy ennyivel kevesebb reklámidő. 8. A védekezésnél engedném a hand checkinget. Ez jobb nyomonkövetést, védekezést tenne lehetővé. 9. Jobban kellene fújni a lépéseket, borításokat. 10. Szerintem az alapszakasz rövidítés még talán valahogy működőképes lenne, azonban sajnos a konferenciák egyesítése nem. Ez termék szempontból is viszonylag egyszerű. Talán a Bulls ideje óta a nyugat mindig jelentősen jobb a keletnél. Ebből kifolyólag keleten mindig jóval kevesebb csapat jutna be, ami a nézettségnek és végső soron a sportág népszerűségének árt a keleti konferenciában.
Sziasztok! A barcelonai olimpia óta követem az NBA-t. Akkor mindenki a Bulls-nak drukkolt én gondoltam ha egy másik csapatból is vannak ketten az olyan rossz nem lehet.....így lettem Jazz szurkoló.Végigkövettem sok mindent ami azóta történt úgy mint a csapatnál és a ligában. Volt hogy jól ment nekünk volt hogy nem de végig nézhető volt a Liga és talán még a csapat is. Ha a csapat nem annyira volt bőven a ligában annyi hihetetlen nagy tehetség generációkon keresztül akik miatt érdemes volt követni a ligát. Félreértés ne essék most is vannak hatalmas tehetségek de valahogy a néhány "öregebben" kívül valahogy ezek az újabb generációs "sztárok" nem váltják ki azt az érzést amit akár egy korábbi korszak sztárjai. Itt van még a kedvenc csapat kérdése is amit az utóbbi években sikerült szisztematikusan leépíteni hála mr. Ainge kitartó munkájának. Ez így együtt már azt érte el hogy nem veszem meg a League Pass-t, vagy mint régebben oly sokszor nem maradok fennt azért hogy NBA-t lássak, ha néha szembe jön akkor meg, megnézem de valahogy a varázs eltűnt belőle.Lehet hogy a játék átalakulása is benne van ebben nem tudok számokat hogy mennyit is dobhattak korábban %-osan de egy Chriss Mullin, Reggie Miller vagy Ray Allen játékát ma is nézném
Pippen írta a könyvében, hogy az ő idejükben a hármas kuriózum volt, egy olyan skill, mint gamer játékokban a spec támadás, amire x skálád van és ha ellőtted, y idő amíg visszatölt (bocs a fura hasonlatért, de ez a lényeg 😀). Valljuk be, hogy ha nem egy Steph Curry showt csinálsz, hogy az olimpiai döntőben 5 perc alatt beszórsz 5-öt, különböző helyekről és mindenféle pozitúrákból, akkor bizony mondjuk ki, az uncsi. A Highlight-ok is sokszor egy dobóedzés, konkrétan nemhogy a meccset, a highlight-ot elunom a felénél és átnyomom... Az igazi látvány az igazán vegyes repertoár meccsek, ahol óriás hintába ültető cselek, betörések, zsákolások, alley oop-ok, eszes assistok mellett vannak hármasok is, nem pedig a hármasok mellett néha más is. És ez csak rosszabb irányba megy, konkrétan Edwards lenyilatkozta, hogy tudatosan vett vissza a betörésekből, zsákolásokból és idén ő is nagyobb arányban triplázik, tehát az a kevés pár ember egyike, aki hozta ezt a látványt, az is tudatosan kiszáll belőle 😥 Az alapszakasz pedig ezzel a meccs számmal és azoknak a végén jóval kisebb jelentőségével szintén az érdektelenséget táplálja. Ekkora kontrasztnak nem szabadna lennie a playoff és az alapsakasz közt. Míg a playoff-ban kihagysz egy meccsett a preferált csapataidból, másnap kilövöd a netet a telódon és nem mész emberek közé kb, nehogy megtudd az eredményt, mert kinyírja a vágyott izgalmat, amit a visszanézésnél vársz és nem mellesleg annak a 2 hónapnak és pár meccsnek az az egy meccs is nagyobb százaléka. Ellenben az alapszakaszban, ha kihagysz 2 hetet, mert felugrottál a K2-re kirándulni és nem volt térerőd, visszajössz és nem történt semmi, nem maradtál le semmiről. Persze ötletem nem lenne ennek javítására, úgyhogy igen, ezen a ponton csak pofázok, de a tény attól még tény 🧐
Imádom az NBA-at, a mait is. Viszont a problémák valósak. De a Tv-ben nem lehet végig nézni egy meccset. 2.5-3 óra. Ennek az időtartamnak a negyede, harmada a játék. Ha az időkérés alatt szép jeleneteket mutatnának vagy valami elemzést esetleg az éppen játszó csapatok előző meccseikből bevágásokat. Ehelyett megy az idióta dance cam stb. Erre ki kíváncsi egy közvetítés alkalmával? Kinek van erre ideje, türelme? Ezért nézem én is NBA appban a meccseket. Pedig jobban szeretem tv-be, magyar kommentárral. Kevesebb meccs? Vicc. 80-90-es években magángépek nélkül, fele ilyen orvosi stábbal végig nyomtak emberek teljes szezonokat. Nyáron 4-5 hónap szünet van. A legtöbb meccsen 25-30 percet kellene kosárlabdázniuk egy meccsen az alapszakaszban a rotáció miatt. Úgy hogy már a kisúját sem kell megmozdítania egy játékosnak az életben semmiért. Azt hiszem ez azért vállalható lenne. Olykor kiültetnek pihenni 25-28 éves játékosokat. Sok srác el van kényelmesedve. Kevesebb időkérés 4-4 + 1-1 2sec., 1-1 visszanézési lehetőség az utolsó negyedben. Az All Star komolytalan, szüntessék meg ilyenformában. Képtelenek +20 percet kosarazni rendesen, játékból presztízsből, szégyen. Az idei szezon elején olyan faultokat fújnak, hogy nevetséges. Negyedek átmennek 3 pontos és büntetődobó versenybe. Engedjék a keményebb játékot, ne legyen ennyi időkérés, kevesebb visszanézés. Nagyobb a terület, hogy több a jól dobó játékos. Ezt nehéz visszacsinálni, megváltoztatni. Meg lehetne jobban figyelni a lépéshibára, borításra stb., mert ezek azért elég alap szabályok. Kevesebb a presztízs meccs, a rivalizálás. Ez a sport alapja. Más természetűek, más vérmérsékletűek a mai srácok. Egyébként sok az eszméletlen stat. Ennyi képzett játékos egy érában sem volt szerintem. Sok izgalmas és jó meccs van. Ha elkapják a fiúk a lépést az alapszakaszban is nagyon magas színvonalú és jó meccsek vannak.
Szuper téma, köszi hogy megcsináltad és foglalkozol ezzel is, Bazska. A magam példájából kiindulva, engem a triplák egyáltalán nem zavarnak. Ami miatt képtelen vagyok bizonyos meccseket végig nézni, az azért van, mert hihetetlen sok a rossz csapat, akiknél még több az NBA színvonalát meg sem közelítő draftolt fiatal játékos. Nekem büntetés nézni jelenleg a Pistons, Hornets, Rockets, Raptors, Wizards, Nets, Pacers csapatait. Egyszerűen tucat játékosok vannak bennük, akiknek (egy két kivételtől eltekintve) semmi keresnivalójuk nincs egy NBA csapatban. Csak éppen belőlük lehetett választani a drafton, ami évről évre gyengébb felhozatalt tesz az asztalra. Ha melléteszem, hogy a jobb brigádokból hiányzik egy meccset a jellemzően 3 húzónévből 2, és ezek ellen a csapatok ellen játszanak, akkor már nettó időpazarlásnak érzem fent maradni meccset nézni.
Par modositasi javaslat: 1. a 3 pontos vonal megvaltoztatasa, hogy eltunjenek a saroktriplak amik a spacing katalizatorai. 2. Mivel szinte mindig a highflyerek miatt esett szerelembe vki az NBA-vel korszaktol fuggetlenul, a zsakolasert szinten 3 pontot adnek igy az egy szintre kerulne megterulesben a triplazassal igy talan kevesebb 3-ast emelnenek ra a jatekosok. 3. Legjobb 16 recorddal rendelkezo csapat keruljon be a playoffba. 4. NFL mintara csinalnek 6 db 5-os diviziot (3-3 nyugaton es keleten), mindenki jatszana mindenkivel 2x ami 58 meccs plusz a tobbi 4 divizio ellenfellel meg tovabbi 3-at, igy 70 meccses lenne az uj alapszakasz. 5, Biraskodas teljes atreformalasa: NBA legnagyobb gyengeje jelenleg, a legkisebb csunyan nezesre jon a technikai, nem lehet gyurun logni, reklamalni, semmit, koszonhetoen a Detroiti balhenak, engedni kellene a fizikalitast ugyan olyan mertekben mint azt lattuk a legutobbi Olimpian, behoznam europai szabalybol a gyururol felpattano labda szabadda valasat. Joker: All Star gala…legkevesbe megoldhato problema jelenleg, teljesen sulytalanna valt mara, leroviditenem a jatekidot es visszahoznam a Target Scoret, majd utolso negyedre a triplat eltorolnem teljesen kiserleti jelleggel
Nemrég az volt még a narratíva, hogy a főként triplákra építő csapatok nem lehetnek igazán eredményesek rájátszásban. Csabi egy alley oop -ban arról beszélt 1 éve, hogy a támadójáték hatékonyságát vizsgáló szakértők szerint a triplákra vonatkozó számítások megdőltek (mégsem éri meg annyit rádobni), így a szabályváltoztatások is okafogyottá váltak. A Boston győzelme ezt felülírta bizonyos mértékig, de ha idén egy más felfogásban játszó csapat nyer, akkor újra napirenden lesz mindez. Én ebbe nem avatkoznék be. A nézettség növelése, vagy megtartása nem biztos, hogy a szabályokon múlik. Ezzel együtt csatlakozni tudok azokhoz, akik alapszakasz mérkőzéshosszát problémának érzik. 10 perces negyedek mellett a sztárok statisztikai mutatói nem romlanának, legfeljebb a kiegészítő játékosok lennének kevesebbet pályán. A sérüléseket ezzel nem lehetne elkerülni, de a mérkőzések beleférnének 2 órás műsoridőbe is, amit könnyebb napirendbe illeszteni egy átlagos nézőnek/ szurkolónak.
Nagyon jó volt ez a videó is Bazska, köszi szépen! Én örülök ha heti 2 meccset meg tudok nézni, de abban egyetértek másokkal h az időkérések nagyon fárasztóak és unalmassá teszik a mérkőzéseket. Az all-star sztem évek óta nézhetettlen a komolytalan ziccerezés és a félpályás triplázások miatt. Nincs az a pénz h ezért felkeljek hajnalban és nézzem. Egyedül a tripla dobó versenyt éri meg nézni, legalabbis nekem. Tetszettek a változtatási javaslataid, szívesen megnézném élesben is.
Fura mert nekem a triplázás néha még ad is a hangulathoz 😅 mikor "robban" a stadion hogy bedobja xy! Viszont nem tudom kint melyek a legnépszerűbb csapatok, gondolom Lakers, GSW, Boston, Knicks...és ilyen szempontból nagyon nem mindegy hogy egy Edwards, Wemby, Doncic, Morant hol játszik vagy hol fog.
Ha van rá időm én élvezem a meccseket, de túl sok a meccs és az all-star egyáltalán nem érdekel. Majomkodás. Nem kéne négyet csak kettőt játszani konferencián belül. NFL szezon is van, és az európai foci is sűrített. Szerintem a játékban kár keresni a hibát. Főleg ha nagyot merítünk a sportot szeretők több ágat is követnek. Szerintem rossz a tv logikája, a több meccs nem kéne, hogy több pénzt hozzon. Ha egy meccsre nagyobb figyelem hárul, mert ritkább, az több pénzt kéne érjen. A sok sérülés és pihentetés meg biztosan nem tesz jót. Szerintem egyszerűen telített a piac.
A tripla validálásos ötletet adom! Én annyiban módosítanám, hogy akkor érne 3 pontot a triplavonalon túli dobás, ha ezt megelőzné egy sikeres középtávoli dobás. ;)
Szerintem semmi baj nincs a ligával. Én ma mai napig gyermeki lelkesedéssel tudok leülni egy tévés meccsre. Főleg ha Bazska, Csabi, Isti vagy Zsivera Gabi közvetít. Egész egyszerűen a világ lett gyorsabb és türelmetlenebb valamint a mai fiatalabb multitasking generációk figyelmetlenebnek. Ha valamit mégis változtatnék az a szezon hossza. Az a csapat aki nem jut rájátszásba gyakorlatilag 6 hónapot melózik egy évben. En picit ezt tolnám ki és maradhatna a 82 meccs.
Szerintem is maradjon ennyi merkozes, csak toroljek el a back-to-back meccseket. Talan egy honappal hosszabb lenne a szezon de ennyi. Mindenki jol jarna vele.
Én, aki lassan már 20 éve nézek NFL-t, és mostanában kezdek újra foglalkozni az NBA-vel, azt érzem, hogy egyszerűen a sok alapszakasz meccs miatt, nem mozgat meg annyira egy-egy meccs, mert mi van ha kikap az adott csapat? Hát marhára semmi. Az NFL-ben nem az, hogy egy-egy meccsnek, de sokszor konkréten egy-egy playnek is akár kis túlzással szezont meghatározó jelentősége van. Ott egyszerűen nem lehet kihagyni meccseket, mert tényleg minden számít. Innen nehéz rászokni arra, hogy az ember megnézze azt a rengeteg alapszakasz meccset, amit az NBA-ben játszanak. A rájátszásra persze odaülök fikszen, mert az már tényleg számít, neg persze az alapszakasz vége is, amikor úgy alakul. Persze ez most csak az NFL-el való összehasonlítás, de biztos vagyok benne, hogy ez is komoly faktor abban, hogy egyre kevesebb embert mozgat meg egy-egy NBA meccs.
Szerintem a legnagyobb probléma az még mindig a meccsek súlytalansága. Sok a meccs… és nem arról szól, hogy ki nyer, hanem hogy ki nem akar nyerni, hogyan kerüljék el a sérüléseket, hogyan éljék túl az alapszakaszt. Vagy kevesebb meccs kell, vagy maradjon ez a mennyiség, viszont akkor 5 győztes meccs érjen 1 et és egyből lesz az alapszakasz meccseknek tétje és szurkolhatóbb vibe-ja. A rájátszásban egyertelmuen az nfl playoff-ot koppintanám le, ez a 7 meccs mindig is egy kretén dolog volt. Ezek által lenne tűz és tét, így megjelenne a védekezés. A triplák esetében Balázs ötlete is jó, de én egyszerűen úgy oldanám meg, hogy az első és az utolsó negyedben engedném csak 3 pontot érni a dobást. Így egész érdekes taktikákat és nem vontatott unalmas meccseket látnánk A félpályán túlról érkező találatért viszont 4 et adnék. A kosarlabdara nagyon ráfér a szabályreform, talán jobban mint a labdarúgásra. Mondom ezt azért, mert a labdarúgást leszarom.
még talán annyival lőném meg a dolgot, hogy aki előbb eléri a 100 pontot az nyer és vége a meccsnek. Ez is előidézné a védekezést, izgalmasabb lenne nézni, és nem lenne hosszú a meccs.
Esetleg lehetne limitálni, azaz mondjuk 10 hárompontosa lenne egy csapatnak, ezt kellene beosztani. Vagy, mint a dobóversenyen lenne aranylabda. Azaz mondjuk az utolsó két percben a csapat kérhetne aranylabdát. Igen, ehhez időt kell kérni, mondjuk erre lenne speckó időkérés, azaz csak átmehetsz a támadótérfélre a játékmegszakítás után. Jelzed az aranylabdát és a színe is ilyen lenne. Az ezzel elért kosár duplán számít, bárhonnan dobod. Ha kosarat kap egy csapat, akkor megtarthatja az aranylabdát, vagy visszaválthat normál labdára, hiszen mondjuk egy rontott támadás után az ellenfél sem aranylabdával játszana.
Szerintem, több, de kis mértékű változás kellene. Tankolás: ami leginkább rontja a színvonalat, a tankoló csapatok. Csak az a jó sport, ahol ki tudják alakítani úgy a motivációs rendszert, hogy mindenki mindig győzni akarjon. Ez már önmagában sokat segítene. Triplák: centrikusan megnyújtani a 3-pontos vonalat, ami érje el az oldalvonalat, így nagyjából csak a sarok- és sarok közeli triplák szűnnének meg, a többi pedig nehezebb lenne, de még nem annyira zavarná be a statisztikát. A játékidő: szerintem, a 48 perc és a 4 részre osztottság jó, de negyedenként csapatonként max 1 időkérés legyen, aminek a hosszát is lehetne csökkenteni. (Ez persze a reklámok miatt sosem fog megtörténni). Büntetők: Csökkenteni kellene a büntetőre szánt időt. És az utolsó percben a taktikai faltolásra is kellene valami megoldás, mert ez a néző számára csak nyűglődés. Az összes többi jó úgy, ahogy van. Aki nem szereti az all-start, az legfeljebb nem nézi (ahogy én se), de még így is sokan fogják. A kupa is jó, bár valszeg sok embert nem érdekel (engem se), de legalább győzelemre motiválja a csapatokat.
Sziasztok. Minden negyedben maximalizálni kellene a triplák értékét. Azaz negyedenként pl 3 sikeres dobás után járna 3 pont. Utána minden sikeres próbálkozás ugyan úgy csak 2 pontot érne.
A legegyszerűbben megvalósítható változtatás az lenne, ha a szabályok szerint fújnának a bírók. Én régen megszállottan imádtam az NBA-t, de néhany éve már egyáltalán nem nézem. A triplázás előretörésével egyenes arányban lett számomra egyre kevésbé szórakoztató a liga. Olyan, mint a rák, egyre jobban elhatamasodik és kinyírja a szervezetet. Legszívesebben azt mondanám, hogy lépjünk vissza egyet és töröljük el. Ha nincs tripla, akkor teljesen új hozzáállás, új stratégia kell. Talán változatosabb meccseket láthatnánk. A 4 pontossal szerintem csak azt érnénk el, hogy még távolabbról dobálnának, sokkal rosszabb lenne. Bazska ötlete jó show elem lenne, de szerintem az a probléma vele, hogy technika igényes: alacsonyabb szinteken, amatőr játékban kivitelezhetetlen. A játék szerelmesei nem tudnának úgy játszani, mint ahogy az imádott ligában. Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a 4 negyedből csak 2ben ér a tripla.
Én például évek óta League Pass-szel nézem az NBA-t. Nem tudom az megjelenik-e valahol a nézettségi adatokban, hogy hányan vándoroltak át az évek során....
De nem pont, hogy ezek miatt lehet látványosabb a játék több zsákolással? Az átlag amerikai néző valszeg inkább showt akar látni nem csapat technikai megoldásokat.
@@balazspandi9782 Jó de gondolom európai szemmel cirkus, annak az értékítélete ez aki nyitott a sport mélységeire, a technikai megoldásokra, stb. Én úgy képzelem gazdasági kényszer számukra az átlag néző egyszerű igényeihez igazítani az NBA-t, biztos nem gonoszságból vagy hozzánem értésből rontják el a játék szépségét. Ha lenne 200 évnyi polgárosodás meg jobb oktatási rendszer az usa-ban, akkor utána lehetne ott is kulturáltabb sport stílus.
Engem a Kelet-Nyugat felosztás kevéssé zavar. De persze értem, hogy a nyugatiaknak igazságtalanabb. Nem zavarna, ha összevonnák, de ez nem egy fontos negatívum nálam. A hármasokról tetszik az ötleted. Az alapszakasz rövidítése szerintem már az első évben nyereséget hozna, amikor a rájátszásban, amikor a liga igazából kezdődik, mondjuk 5-el kevesebb sztár és más játékosok is kevesebben sérültek, és ami miatt izgalmasabbak, nézőcsalogatóbbak lennének. Az All-Star meccset viszont én nem szántanám be, hanem bevezetném, hogy a győztes konferencia kapja a pályaelőnyt, ha döntős lesz. Így nagyon kevés játékosnak lenne tét nélküli teljesen, akinek meg igen, azt a konferencia edzője lehozhatná, mert neki nem az. Ez szerintem hozzátehetne annyit, hogy ezért már kicsit próbálkozzanak, legalább a végén. De ha tévednék, akkor a másik módszer amit kipróbálnék Silverék helyében, hogy elkezdeném hangsúlyozni, hogy az all-star annyira lesz jó, amennyire a játékosok azzá teszik. Lehet, ha a liga áttenné a felelősséget, és nem mentegetné őket, akkor nem akarnának újra ilyen szégyent összehozni.
Az ötletrid egy része, már bennem is megfogalmazódott, de követek rengeteg amerikai csatornát, ott például ugyanúgy megemlítik, hogy manapsag többen néznek box score-t, highlights, mint sem rensesen meccset. Ez azzal is összefüggésben van, hogy sok fiatal szurkoló előbb nézett NBA-t, mint pattintott kosárlabdát. Nem akarok belemenni a tesiből felmentett kiadásba, de egy szurkoló számára a meccs nem igazán egyenértékű, mint azoknál, akik akármilyen szinten megmérettettek az idők folyamán. Egy másik problémára is rámutattál, hogy többen követnek játékosokat, mint csapatokat. Doncic nélküli Mavs is jó csapat, épp a szupersztár hiányzik. Micsoda sikersztorik tudnak lenni, amikor a sztár nélküli csapat fricskázza a Góliátot. A nagy tabellát szerintem úgy lehetne ávinni, hogy a PO kimaradó csapatoknak nincs luxusadó. Ezáltal hiaba esnek el pénztől, fizetniük sem kell sokat. Kevesebb meccses alapszakasznak akkor látom értelmét, ha legalább 36 csapatra felduzzasztják a mezőnyt. Addig meg a preseason szarságot kéne kiszedni, hatalmas baromság, tét nélküli meccseken elfáradni.
én league pass-en követem az NBA-t. az alapszakaszt 20 év után már untam, kivéve néhány rangadót. amióta Fantasy ligákban indulok, az alapszakasz újra érdekesebb lett. a 62 meccset ideálisnak tartanám. a triplák és az orvosi háttérnek köszönhető hosszabb karrierek miatt nem torzulnának sokat az all time számok. rájátszásnál szintén támogatnám a top 16-ot. a 15 legjobb NBA csapat + az Euroliga győztese vehetne benne részt. az All Star gálán a tripladobó az egyetlen érdekes versenyszám. zsákoló 5-10 évente 1x jön össze jóra. a fő meccs pedig teljesen érdektelen. a hárompontosokkal nekem nincs bajom. esetleg egy picit messzebb lehetne vinni, hogy legyen benne nehézség, hiszen most már sokan készségszinten szórják. ami furcsa számomra, hogy néha miket adnak meg assist-nak. régen mintha az lett volna a definíció, hogy ha max egy leütés után kosár van belőle. most meg szinte bármi anna számít. ugyanakkor az olyan nagy passzokat nem adják meg, aminél fault van, pedig ha bedobja a büntetőt a játékos, akkor szerintem megérdemelné a passz adó, hogy assist legyen.
Jól emlékszel, pontosan úgy volt a szabály hogy max 1 leütés még belefért. Illetve ha valami jelentős cselező mozdulatot csinált az illető stepback, hesitation, stb akkor már nem is járt az assist. Persze régen se 100%-osan tartották be a szabályt voltak kivételezések például Stocktonnal, de többnyire sokkal szigorúbb volt mint most, jelenleg a szabály úgy néz ki ha passz után azonnali a támadás a gyűrűre akkor majdnem mind1 hogy hány mozdulat és leütés történik. Az assist elinflálódásának egyik oka ez, a másik a rengeteg hárompontos dobás, ami miatt több ember vár a periméteren kitágult a pálya és könnyebb assistokat adni, illetve a támadások is gyorsabban zajlanak le. Emiatt annyira sok a dupladupla-tripladupla manapság, mert az NBA vezetősége úgy gondolja hogy a megnövekedett statisztikákkal nagyon szépen el lehet adni az NBA-t azoknak akik csak statisztikákat és highlightokat néznek, hogy "az NBA játékosai manapság mennyivel jobbak mint ezelőtt bármikor."
Esetleg a gyűrű méretének csökkentése vagy anyagának módosítása, hogy könnyebben kidobja a gyűrűt ért labdát? A régi statokkal összevetéshez: annyiban szerintem hülyeség, hogy rengeteg minden változott idővel (táplálkozás, edzés módszerek, orvostudomány, bíráskodás, labdák anyaga, gyűrűk és palánkok minősége, de még a parketta is teljesen más), így érdemes lenne mindenkit a maga korszakához viszonyítani és nem előrángatni 30 évvel ezelőtti statisztikákat.
Vezessék be a támadó 3 másodpercet, A hárompontosvonalon kívül. :-) Ennek a durvább verziója a 2 sec vagy pláne az 1 sec amikor csak visszalépéses triplát lehet dobni.
Szabályokat illetően nem változtatnék, viszont maximalizálnám, hogy hány 3-ast dobhat egy csapat egy meccsen. Mondjuk max. 10-et, utána is dobhatnak a vonalon túlról, de az már csak 2-t ér. Így közelebb fognak menni és feltámad a középtávoli dobás és a gyűrű alatti játék. Egyébként nagyon szeretem Curryt, de mindaz amiért most erről beszélünk, nagy százalékban neki köszönhető. Sajnos hosszú távon nem jó irányba vitte el a játékot.
Nem változtatnék a pályán. Régen az volt, hogy leigazoltak a csapatok egy óriást aki tud zsákolni. Szerintem az jobb ha hárompontost dobnak a játékosok, azt gyakorolni kell, abban munka van. Figyeljenek jobban oda a lépéshibákra. Illetve ha már nagyon módosítani akarnak akkor az egy játékos által játszott időt limitálják, így az edzőknek cserélniük kell és a padon ülő cserejátékosok is többet játszhatnak.
A színes triplavonalhoz: A férfiak átlag 5-6%-a színtévesztő, ez minimum 25-30 játékos. Az aktívak közül Austin Rivers, de állítólag Jordannek is voltak ilyen problémái. Én is a hosszú bruttó játékidőt emelném még ki. Ezen húznék a kevesebb és rövidebb időkérésekkel, valamint a max személyi hibák számát is csökkenteném talán. A 2 pontos érjen 3 pontot, a 3 pontos pedig 4-et ötletedet pedig kiegészíteném a 4x10 perces játékidővel. Így nem születnének űreredmények. És ha a korábbi statok a meccsszám csökkentése miatt is kukába kerülnek, akkor nem lenne akkor ellenállás talán.
Én is látom, hogy sok minden gagyibb lett, mint 15 éve. A hosszú time out agymenést okoz. Ugyanakkor az elmúlt két napban három meccset láttam. A Knicks játéka konkrétan odaragasztott a képernyő elé, de a Celtics is pont azt hozta, ami sokaknál hiányzik ; a csapatban gondolkodást. A pontrendszert szerintem úgy lehetne izgalmassá tenni, és a játékot kevésbé egobajnoksággá, ha mondjuk a lepattanók és az assistok is felfelé kerekített 10%-ot jelentenének a pontozásban az utolsó negyedig. Akkor megjelennének ezek a pontok, és onnantól mehetne a hajrában a zúzda. Egyetértek, hogy a sportszerű játékra jobban figyeljenek, és külön hiba legyen, ha abban vétenek.
Én egy ideje felveszem mediaboxon a meccseket és áttekerem az idokereseket, challangeket, igy max 1.5 ora alatt megtudom nezni és élvezhetőbb, élőben utoljára egyetemista koromban volt időm vegignezni...egyedül a karácsonyi meccsek kivételek es néhány playoff meccs. A sok tripla miatt nekem mostanaban olyan erzesem van, mintha kevesebb büntető lenne, de ez csak érzés, es a kevesebb büntető miatt kevesebb a holt idő viszont, hogy ne csak negativumokat keressünk. Az időkérések számát mindenképp csökkenteném, az all star selection maradhatna de a meccset felesleges lejatszani, mas drasztikusabb lépést én nem mernék lépni.
Kedves Bazska! Én a "Bulls Area"-ban rajongtam az NBA-ért, a 90'-es évek végéig követtem. Aztán jó időszak kimaradt és talán 8-10 éve figyelgetem újra. De már inkább csak az egykori nosztalgia iránti vágyból, melyet a mai játék már meg sem közelít. Mások sokkal összeszedettebben és szakmaibban leírták, én csak pár kusza gondolatot érzést dobnék föl, amik számomra elvesztek. Régen voltak karakteres posztok és ennek megfelelő feladatok, volt kemény védekezés (nem a Bad Boys-féle mészárszékére gondolok), szokatlan volt modern NBA-ben teret hódított "hárompontos-pornó". Ahogy nem volt jellemző, hogy a sztárjátékosok ennyit "sérülnek", vagy kiülögetnek meccseket. Volt trash talk, voltak karakteres játékosok, de nem volt általános az a nyegle nagyképűség és állandó flexelés, ami mostanra totál eluralkodott, és a kispadon ülő CSEREjátékosok sem érezték szükségét, hogy a meccs ideje alatt többet szerepeljenek, mint egy vándorcirkusz komplett társulata... Allstar... hagyjuk má'... A mai gálákon tapasztalt megnyilvánulások sértés a rajongók felé és saját maguk lejáratása. Érdemes megnézni mondjuk pl. a 93'-as Allstar meccset. Nyilván szubjektív, de nekem személyes kedvencem, amiért képes voltam fölkelni hajnalban, hogy élőben lássam és fölvegyem VHS-re. A mai Allstar meccseket szándékosan és tudatosan bojkottálom. Az alapszakasz meccseket is kizárólag felvételről tudom megnézni, hogy átpörgessem a sok holt időt, a totál bugyuta helyszíni közönségszórakoztatást és amitől agyvérzést kapok a "kiss-cam", "dance-cam" és hasonló eszementségeket... Lehet, hogy túl boomer vagyok, vagy ehhez amerikainak kell születni, de föl nem tudom fogni, hogy a meccsre látogató felnőtt emberek 99%-a miért megy le több mill. ember szeme láttára azonnal egy retardált idióta szintjére, amint rá pillant a kamera 1.5 mp-re... EGYETLEN DOLOG, amiért még szoktam NBA-t nézni, azok TI vagytok! Te, Csabi, Zsivera Gabi, Pisti, Kornél, Zümi, ...stb. mindenki (bocsánat, ha valakit kifelejtettem), aki a műsorban (és a háttérben is) dolgozik. Nagyon-nagyon hálás vagyok mindannyiótoknak a munkájáért, mert nélkületek sokkal szegényebbek lennénk. (Elnézést, ha a vége sziruposra sikeredett, tényleg nem nyilvános "felsz*pásnak" szántam, de valahol el kellett mondanom és úgy érzem, erre most ez volt a megfelelő hely.)
Ha csökkentenek az alapszakasz meccseken akkor akár növelhetnek párhuzamosan a rájátszáson is mondjuk ha az első körben nem is de a második körben mehetnének 5 nyert meccsig
Tetszenek a gondolataid Bazska, statisztikában hogyan vezetnék a 3 pontost ? annak is aki unlockol vagy csak aki érvényesíti ? Jó volt a kérdés, hogy mennyi meccset nézünk a TV-be... mert nem igazán adnak benne
Ezzel most a kisebbséget fogom képviselni, de nekem nincs bajom a középtávoli dobás kihalásával. Nem gondolom, hogy emiatt csökken a nézettség. Jó sok évbe telt, amíg a sportág ki tudta matekozni, hogy hogyan a leghatékonyabb játszani ezt a játékot, és kíváncsian várom, hogy meddig lehet még vinni ezt a tendenciát. A nézettség csökkenésének oka szerintem sokkal inkább generációs. Az itt hozzászólók nagy része szerintem simán csak nem veszi észre, hogy öregedett 15 évet, és csodálkozik, hogy nem lelkesedik ugyanúgy a kosármeccsekért, mint kiskamasz korában... Szerintem ha pont olyan lenne a kosárlabda, mint 15-20 évvel ezelőtt, akkor is kevésbé lelkesednénk már. Ez teljesen természetes. A mai kiskamaszoknál meg valóban marha nehéz lesz azt elérni, hogy 3 órás meccseket nézzenek végig. Ehhez túlságosan felgyorsult a világ. Az időkérések számának csökkentése, illetve "reset timeout"-okkal való kiváltása szerintem jó irány lehetne, bár így kevesebb reklámblokk férne el egy közvetítésben... (lehet, hogy erre kellene kitalálni valamit, hogy hogyan tudnak a TV csatornák ugyanennyi reklámot beletolni egy egy órával rövidebb meccsbe. A kipirosított triplavonalas ötleted mintájéra pl vetíthetnének reklámokat a pályára a kezdőkörbe :D) A challenge-eket sosem értettem, hogy miért a pályán lévő játékvezetőknek kell megítélniük. Ott ül egy csomó játékvezető a replay center-ben. Mondjanak ők ítéletet, és az legyen kész, mire az edző eldönti, hogy challenge-elni szeretne, vagy max 10mp késéssel. Az alapszakasz rövidítése szerintem jó ötlet, és szerintem lesz is elmozdulás ebbe az irányba, de szerintem a 20 meccses rövidiítés nagyon vad. Ha már 6-8 meccset le lehetne vágni, az elég lehetne ahhoz, hogy senkinek ne kelljen back-to-back napokon játszani.
Számomra egyértelmű, kevesebb meccset nézek, mert nagyon unalmas ez a sok tripla. Talán messzebb kellene meghúzni a tripla vonalat és eltörölni a sarok triplát.
Sok a meccs és brutális hosszú mindegyik. Én vasárnap szoktam nézni a Sport1-en, és mikor az első negyed tart 47 percig, akkor inkább elmegyek aludni. Ennyi alatt az NFL-ben (ahol a támadáshoz beállás egy külön népünnepély) lemegy másfél játékrész gond nélkül. A másik a bírói felfogás. Én értem, hogy védeni kell(ene) a játékosokat, de gyakorlatilag a védekezés az alapszakaszban nagyon alulértékelt lesz, mert az igazán fizikális védőket büntetik a játékvezetők. Majd ugyanezek a sporik a playoffban ha nem is mészárlást engednek, de gyakorlatilag sokkal többet. A tavalyi alapszakasz vége ebből a szempontból egyébként egy jó irány volt, de láthatóan az idei szezonra ezt megint elfelejtették. A végére pedig a tripla: Egy alapvetően győzelemre törő csapat 100%-ban minden matematikai marginal gain-t ki fog használni ahhoz, hogy pontelőnyt alakítson ki, és erre a tripla tökéletes. A meccs ettől valóban nézhetetlenné válik (A tavalyi Boston nekem minden idők legsótlanabb bajnokcsapata pont ezért), de azt nem látom magam előtt, hogy egy szép napon megszüntessék a hármast, vagy akár messzebb tegyék (ami szintén értelmetlen, mert a jó triplázók ettől nem lesznek szignifikánsan rosszabbak). Itt is valami erősebb védekezést kéne engedni szerintem, és az alapvetően támadó játékot/játékost támogató felfogást kellene egy picit "egalizálni".
A jó tripladobók igenis szignifikánsabban rosszabbak lesznek. Régen néztem egy statisztikát Lillard és Curry-ről akik ugye 28-30 feet is jó dobók és mint kiderült onnan "csak" 37-38%- hatékonysággal dobnak, míg közelebbről pedig 45%-ra is felugrik ez a szám. De ami még fontosabb hogy így valóban csak a jobb tripladobók dobnának rá mindent, és nem azt kellene néznünk ahogy egy 30-35%-os hatékonyságúnak épp van egy jó napja és dob 5/8-at és istenítik, majd kövi 3-4 meccsen meg folyamatosan 2/10, 1/6, 3/10-eket dob, egyszerűen rontja az egész meccs összképét, hogy folyamatosan kihagyják és másból se áll a támadás. Ehelyett ezek a játékosok megtanulnának a középtávoli helyzeteiket kialakítani és változatosabbá válna a játék. Úgyhogy én támogatom hogy távolabbra rakják a 3 pontos vonalt mondjuk olyan 26-27 feetre. A sarokban meg egyszerűen szűnjön meg, vagy az is megoldás hogy a sarokban mindig egy folyamatosan változó jelölővel mutatnák hogy mit kell a lábadnak érintenie ha azt akarod hogy hármat érjen, ez még egy plusz érdekességet is adna a játéknak.
Szerintem is le kell rövidíteni a szezont de ahogy mondtad a legtöbb tulaj nem menne bele azonban mi lenne ha kibővítenék az In-Season Tournamentet és például a kiesés szakasz vagy az egész nem számítana bele ezzel ugyanúgy nagyobb lenne a regular szezonos meccsek tétje de nem kellene kevesebb meccset szervezni + a kiesés szakaszban nem 4 negyed lenne hanem 3 vagy csak 2 szerintem ezzel még pörgősebb lenne de nem lenne annyira megerőltető a játékosoknak
25 дней назад+3
Az üres triplák mindig az adott play eredményei.. tessék jobban védeni ezeket. Én speciel imádom, mikor felrobban a csarnok egy komolyabb streak (1 jatekos bever egymas utan 3-4-et, vagy a csapat dob ellentmondast nem turoen) utan. Nekem a kozeptavoli semmivel nem ad tobbet mint a tripla, plusz ha nem lenne tripla akkor sem csungene mindenki a gyurun.. illetve megunnank a zsakolast is. Nezettseg kell? Legyen minden nap meccs (nyugatrol is!!) 21-22 ora korul es eskuszom mindet meg fogom nezni, sokmillio europai rajongotarsammal egyutt. A 62 meccses alapszakasz ugyanugy elrontana az osszehasonlitasi alapot mint a 2 helyett 3 3 helyett 4 pontos modszer. Az unlockolhato tripla pedig igazsagtalan.
Nem feltétlenül arról van szó hogy a középtávoli többet ad, a 3 pontos kísérlethez képest. Hanem arról hogy egyrészt más mozdulatsorok kellenek egy tiszta helyzethez ha középtávoli dobásról van szó, mert sokkal szűkebbek a terek, másik, hogy egyszerűen változatosabb és kiszámíthatatlanabb a játék tőle. Például KD, Booker, Kyrie, Jokic, CP3 és még páran akiknek van középtávoli játékuk is nézd meg mennyivel változatosabban játszanak, mint mondjuk teszem azt Harden. Ráadásul még hatékonyak is. De még ha nem is hatékony, mint mondjuk AI akkor is jobb volt nézni őt mert sose tudtad megmondani hogy honnan fogja ráemelni és ehhez milyen mozgásokat hajt végre, izgalmasabb tőle a játék.
Szerintem az alapszakasz is túl sok meccsből áll. Elég lenne mindenkivel oda-vissza játszani egyet-egyet. Nyilván pénzügyileg nem lenne fenttartható, de a kevesebb meccs talán emelné a színvonalat (kevesebb sérülés, nagyobb motiváció, nagyobb súlya lenne egy győzelemnek vagy vereségnek, igazságosabb lenne a szezon végén a tabella)
Agyalok azóta is ötleten és arra jutottam mi lenne ha… úgy gyorsítanánk a meccsen, hogy a büntetőknél csak az egyiket kell eldobni a másik automatikusan egy pont. A hárompontostól pedig úgy elvenni a kedvet, hogy ha egy csapat bedob egy triplát akkor három pont, ha utána kihagy egyet az büntetlen, de ha zsinórban kettőt kihagy az -1 pont. Mit gondolsz Bazska ez milyen hatással lenne? 😊
Az a baj ezekkel szerintem, hogy szerintem nehezen nyomon követhetők és teljesen szembemennek 100+ év kosárlabda hagyományával (a teljesítményért = kosárért kapsz pontot és nem vesznek tőled el mesterségesen). Nagyon kétséges, hogy a rajongók egy ilyen rendszert el tudnának-e fogadni. Elképzelve a helyzetet, a csapatod már az 5 dobást engedi el és mellé megy, az ellenfél jön fel vagy egyre jobban vezet, mire a szabály még mélyebbre ránt. Ez nekem nem lenne attraktív. A csapatok szempontjából a hullámvölgyeket mélyítené és a felzárkózást nehezítené meg, amelyek izgalmi faktorok. Sokkal több lenne az olyan meccs, amikor mondjuk a Boston vagy a GSW belemegy egy jó szériába, az ellenfél próbál felzárkózni, de nem tud, az extra büntetések miatt meg mondjuk nem 20, hanem 30 pontos hátrányba kerül. Jóval többen mennének haza / kapcsolnák el a meccset. A büntetős érdekes felvetés, de mi van a hárompontos büntetővel, ott két dobás lenne és a harmadik számít automatikusan?
Azt hiszem ezt még senki sem írta, de fontos lenne a jelenlegi nagyon szigorú finanszírozási szabályok, luxusadó és társai eltörlése. Az NBA-ből az emberek mit jegyeznek meg? Ahogy ebben a videóban is Larry Bird féle Boston, Jordan-Pippen-Rodman féle Chicago, Shaq és Kobe féle Lakers, Duncan-Robinson-Ginobili-Parker Spurs, Wade-Bosch-James féle Miami, Curry-Green-Thompson féle GSW. Vannak nagy rivalizálások is, azonban ezekhez csapatok kellenek, drága játékosokkal. Az új luxusadórendszer arra van kitalálva, hogy ezt szétrobbantsa. A GSW egyik utolsó esélyét ez már szét is lőtte darabra, valószínűleg, ha nem lesz bajnok a Boston, akkor őket is lebontja. Az a kérdés, hogy egy LBJ nélküli Cleavelandet, egy OKC-t, egy Orlandot, azért ki néz meg, mekkora a rajongótábora az adott városon kívül. Vagy ahogy Zion elsüllyed New Orleansban, úgy Wembanyama mikor unja meg azt, hogy mondjuk a luxusadó miatt nem hoznak majd mellé igazi sztárokat, akikkel bajnokságot nyerhetne. A sport nekem szép történetekről, diadalmenetekről is szól. Mondjuk a Lakers, a Bulls, a Warriors stb. De akár a 90-es évek végének Manchester United-e, a darts Phil Taylorja stb. Ezt az új szabály ellehetetleníti.
2x31=62, -20 meccs/2(hazai, vendeg), 10. 10 idegenbeli es 10 hazai meccsel lenne kevesebb, mivel csak a hazaibol van a csapatnak bevetele, ezert 10meccset kene “bealdozniuk”
Nekem pl a mai napig nem tiszta, hogy tevődik össze a 82 meccses alapszakasz. Addig megvan, hogy mindenki játszik oda-vissza egymással legalább 1-szer ami csapatonként már 58 mérkőzést jelent. Ha jól tudom a saját divízión belül 4-et játszik mindenkivel, a főcsoporton belül 3-at mindenki (ami megint nem fer, mert akkor valaki 2-t játszik otthon a másik 1-et) és a másik főcsoportból is van akivel 3-szor mérkőzöl meg... Ez sosem volt kerek, és azért nem mindegy, hogy egy Bostonnal kell nyugatiként 3 meccset játszanod, vagy egy Washingtonnal...
Keleti és nyugati csapatok csak 2x játszanak egy évben. Divízión belül játszanak egymással fixen minden évben 4 meccset és a maradék 10 csapattal éves rotáció szerint hol 3-at hol 4-et. Vagyis mindenkinek van 30 konferenciák közti meccse + 16 saját divízió + 24 és 12 mert általában a maradék 10 ből 6-al játszanak 4-et és csak 4-el 3-at... majd következő évben akivel 3-at játszottak azzal 4-et mennek. Tehát nyugatiként egészen biztos, hogy senkinek sem kell 3-at játszania sem a Bostonnal sem a Washingtonnal. Igazából az utazáson kívül a divízióknak sincs különösebb jelentősége egy időben még élt az a szabály hogy ha megnyered a divíziódat akkor automatikusan a konferencia top 3 kiemeltje között szerepelsz aztán egyre kellemetlenebb lett, hogy bizonyos években egyes divíziók annyira gyengén szerepeltek, hogy középszerű csapatok is kiemelést kaptak és végül eltöröltek mindenféle jutalmazást a divízió elsőséggel kapcsolatban. A lebonyolítás struktúráját illetően jelenleg a legnagyobb fórt a konferenciák közötti egyenlőtlenségek jelentik. Például a mostanihoz hasonló gyengébb keleti versenybe az is bele fog férni, hogy a Boston és a Cavs 15-20 meccsel a vége előtt elkezdjen tartalékolni...a playoffban sem mindegy, hogy 1-2 vagy 3 kemény párharcot kellett megnyerni a döntőig mennyit lehet pihentetni. Nyugaton már az első körben sem lesz ingyen ebéd. A clevelandi James csapatoknak is nagyon jól jött, hogy anno 50-54 győzelmekkel betudták húzni a keleti top 2 hely egyikét vagy ha nem akkor sem esett nehezükre megszerezni a pályaelőnyös helyek egyiket, így bőven akadt lehetőségük a kísérletezésre és a csapat évközi felforgatására...általában az első körökben is könnyed ellenfelek jöttek ez volt az egyik oka, hogy Lebron sorban 8 döntőt játszott, mióta átment Nyugatra összesen 2x jutott túl az első körön. Mondjuk a keleti franchise-ok játékosfejlesztése mindig is elmaradt a nyugati vetélytársakétól talán a Bostont és a Miami-t leszámítva egyik sem ért el kimagasló eredményeket, sőt még a Heat ilyen jellegű sikerei is megkérdőjelezhetőek. Tehát ha Keleten összeáll egy szupercsapat az nagyobb eséllyel fog hosszútávon versenyképes maradni. Nyugaton fordított a helyzet ott a szerencsétlenkedőket könnyebb összeszámolni, de még a Kingsnek vagy a Minnesotának is akadtak sztárjai.
Szerintem nem a sok hármassal van a gond, az csak egy következmény. Az alapvető gond a védekezés hiánya illetve a támadók túlzott segítése a szabályok / fújás által. Ezáltal az egész ilyen steertball sörmeccs szerű lett, de nem az a komoly streetball, inkább az amikor haverok lemennek labdázgatni. A másik probléma hogy nem látni ki-mi lesz a következő James vs Curry típusú szupersztár és az ehhez kapcsolódó rivalizálás. A védekezés kapcsán a következőket változtatnám: - Lépés / borítás normális megítélése. (Mi ez a hülyeség hogy leütés után amíg a labda a levegőben van annyit lépek amennyit akarok) - Védő 3mp eltörlése: Ez amúgy összefügg a sok hármassal és a középtávoli eltűnésével. Ha a palánk alatt nem lehet ott a nagy melák, védekezésben akkor automatikusan beljebb húzodsz kinnt (üresebb hármasokat lehet dobni), ráadásul ha egyszer megvernek abból ziccer lesz és nem középtávoli (mert nincs ott a melák) - El lehetne gondolkodni hogy a body checket visszahozzák
A Védő 3mp eltörlése érdekes ötlet. Értem, hogy a behúzódást mire érted, de a kirobbanthatatlan magas ember meg a zsákolásokat és ziccereket lehetetlenítené el / nehezítené meg. Az egyik hatás ugye az lenne, hogy a legnagyobbak védekezésben pl: Gobert, Wemby benn táborozgatnának a gyűrű alatt és bárki jön egy gyors layuppal pillantok alatt blokkolnák. A másik hatása nyilván a magasak kipihentsége lenne (hiszen kevesebbet kell mozogniuk), ezért az ő játékstílusuk irányába menne el a meccs / produktívabbak lennének. Így kérdéses az egész kimenetele: valóban, a védők kijjebb mehetnének, ezzel csökkentve a 3 pontosok hatásosságát, ugyanakkor a ziccer is esélytelenebb lenne, ezért jobban megérné kintről próbálkozni.
@@MEDVE1978 ha jól értem a legtöbbeknek (@bazska nak is pl) két fő problémája van a mai NBAvel. 1. Nincs pozizás / centerjáték 2. Eltűnt a középtávoli (mondjuk ez nekem személy szerint nem fáj, mindig is szar voltam leütésből középtávoliban, így zsigerből utálom ezt a dobásfajtát) Nos, továbbfolytatva a logikát, ha eltörlöd a védő 3mp-t és bennt tanyáznak a cenyák, akkor nehezebb lesz a ziccer, így a védő jobban ki tud húzodni. Ha kihúzodik a védő akkor nem tudsz hármast dobni, tehét megvered leütésből, de mivel ott a cenya nem viszed be ziccerig hanem ráemeled a középtávolit... (pfuj) Szóval ez szerintem (részben legalább) megoldaná mindkét fennt említett problémát ...
Én pont a tavalyi főcsoport döntő óta tértem vissza az NBA-hez kb 15 év után. 🎉 Mivel a (német) tv csak 7végén és botrányos SD minőségben ad 1-2 meccset, én az NBA appon nézem a meccseket. Jó lenne tudni, hogy azt is bele számolják-e a nézettségbe? (Főleg mivel maga a liga reklámozza azt a szünetekben.) Amúgy azt nem is értem miért nem terjeszkedik az NBA Európában sokkal jobban, amikor soha nem látott mennyiségű és minőségű top játékos játszik ott. Kezdhetnék mindjárt egy-egy meccs korábbra hozásával, hogy ne éjjel 1 és 4 közé essen EU idő szerint. Majd szóljatok, ha Silvermannak tanácsra van még szüksége. 😂
Csak a tippmix miatt belenéztem egy elég kiélezett NBA meccsbe, hát egy amerikai középiskolás cross country futóversenyen komolyabb hangulat van, mint ami ott volt. Szurkolás, atmoszféra, aura, feszültség 10/2 volt kb. Nem csodálom a rossz nézettségi adatokat.
A te ötleted nekem is eszembe jutott Bazska,csak az a baj hogy pl meccsek végén amikor mondjuk egy időkérés nélküli Gsw-Boston 99-102es meccsen Curry dobna egy egész pályás hármast de nem számítana mert még csak "unlockolná" a hármas dobást😅 és pl így kapna ki 1 ponttal a Gsw az egyenlítés helyett
Szerintem kurva hosszú a szezon. Indokolatlanul hosszú. Míg az NFL-ben lejátszanak 18 meccset + rájátszás ( ahol egy meccsen dől el ki jut tovább) addig itt lejátszanak akár 100 meccset egy szezonba rájátszással együtt. Kinek van erre energiája ezt követni? Én anno mindkettő ligát aktívan követtem NFL, NBA de őszínte leszek az NBA-be beleuntam. Beleuntam ebbe a brutál hosszú sok meccses szezonokba.
Idén lemondtam a League Pass-t több mint 10 év után. Az időkeresek/reklámszünetek miatt lassan nézhetetlen egy élő meccs. A Sport TV-s vasárnapi meccseket mindig nézem, a magyar közvetítés feldobja, hogy a szünetekben mindig kiveseztek egy témát. LP-n az elmúlt években a 40 perces vágott meccseket néztem, viszont így pislogni nincs ideje közben az embernek, nem élvezhető igazán így sem. A mai világban YT-n annyi highlight és 10 perces recap van, hogy napi másfél órát ki lehet tölteni vele - az átlag néző pedig inkább ezeket választja, mert nincs ideje naponta 3 órát NBA-t nézni.
A főcsoportok nélküli 16 csapatos playoff ott lenne problémás, hogy ha egymás után 3 évben a 16 csapatból 12 ex-nyugati, akkor felmerülne egy új kérdés, hogy "miért nem nézik a keleti államokban az NBA-t"?
Én pusztán azért nem nézem a meccseket, mert csóró egyetemistaként kicsit sokallom a havi előfizetés árát.🥲 Tavaly is csak a döntő miatt fizettem elő arra az időszakra
Rengeteg a meccs, szerintem ez elveszi a különlegességét egynek. Ennek a hatására a játékosok túl vannak terhelve, nem is csoda hogy sérültek a sztárok. Valamint a meccsek is rettentő hosszúak.
2 ok van sztem. Az uj szupersztarok nem olyan erdekesek mint 10-15 éve. Masik meg az illegalis streamek, mivel Amerikaban a TV-s meccseket nem tudod LP-en nezni.
Bazska az nem lehetésges szerinted, hogy Wemby elképesztő gyűrűvédése ráfogja kényszeríteni a csapatokat, hogy kevesebbet támadják a gyűrűt és visszatérjen a középtávolizás?
Igazából idén fizettem elő először league pass-re, de nagyon unalmasak a meccsek, kb alig nézek meg egyet-egyet. Kb az alapszakasz meccsek régi all-star meccseket idéznek, csak all-starok nélkül… Semmi védekezés. Ötletem sincs ezen hogy lehetne változtatni, de itt kell keresni a hibát szerintem. Lötyögés 48 percből kb 44 perc… Én amúgy a hármast nem törölném el, nem is nyúlnék hozzá, hanem 48 percről levenném 40 percre a játékidőt és valóban csökkenteni kellene a meccsek számát is. A kevesebb néha több. Amúgy az egész presztízs, versenyszellem veszett ki a játékból szerintem. Már csak a pénz számít meg a “szuper csapat” projektek. Nincsenek igazi párharcok… Az egész biznisz szagú lett sajnos. A bizniszhez meg show kell. Számok, statisztikák. Szerintem itt romlott el az egész!
egy-két gondolat... több dolog miatt csökken az NBA nézettsége... Szerintem legkevésbé az amerikai elnök választás az oka... inkább a túlárazott a NBA pass.... egyre jobban túl vannak fizetve a játékosok... egyre csökken a játékosok kvalitása... az alapszakaszban a csapatok "csalják" védekezést... a 3 pontosok számát periméter védekezéssel lehetne csökkenteni... továbbá egyes csapatok (pl.: Lakers) "tolása" sem segít a nézettségen... Évekkel ezelőtt felmerült bennem (még ha azt mondja Bazska, hogy ezzel fullba tolom a kretént), hogy a félpályáról túlról dob kosarat az 4 pontot érjen, és aki a saját 3 pontos vonalán belülről dob kosarat, az pedig 5 pontot érjen...
Kenny Smith mondta ki a lényeget: nincs ma már hand-checking, ergo nem lehet rendesen védekezni. Ezzel meg is ölték a játékot. Néztem a Boston Twolves meccset. Nevetséges triplakisérletcunami volt az egész. Ez lenne a világ legjobb ligája?! Nézhetetlen xar.😫
Világtörténelem legjobb csapatáról beszélsz. Szerintem baromi izgalmas, hogy egy végletekig átgondolt rendszerben úgy játszik a Celtics, mint Beethoven a hangszeren.
De csak a hazai meccseket kell figyelembe venni, mert a csapatnak az a kieső bevétel, és ott 41 helyett lenne 31, ha minden csapattal (a két újjal is) kétszer játszanak.
Az alapszakasz hossz hatása a karrier statokra szerintem nem kéne hogy baj legyen. Forma 1ben is régen meglépték, de az NFLben is pár éve lett eggyel hosszabb az alapszakasz. Most pedig még egy extra héten gondolkodnak
Az opciós tripla meg egyéb szabályozása szerintem baromság, abban is van meló hogy azt triplát viszonylag üresen el lehessen dobni. (pl curry és a zárások és labda nélkül mozgások). Én megkérdeznék valakit hogy mi volt '98 után? Vagy egy év spurs és csonka szezon után jött a Shaq és Kobe a ki triplázott és lett "arca" ligának. Értem hogy LBJ egy mindent uraló személyiség aki megfelelt ennek a szerepnek is, de az a szöveg hogy itt a játékosok rekordot döntenek, annak a korszaknak vége. Lehet Jokic rámcáfol de arra a jelenlegi CBA elég jó alap hogy komoly GM és edzői feladat egy tehetséges keretet bajnoki címekhez vezetni, miközben lehet ő az eddigi legjobb magas akit láttunk játszani, de 2szeres bajnok lesz csak. Mert még egy Curry, meg LBJ nem fog hirtelen kijönni a draftokról. Szóval nem játékosokat kéne hypolni hanem csapatokat, akikben benne van jelen és jövő is. Sose értettem a LBJ vs Curry meg hasonló dolgokat, még rajtuk kívül ott van 8 ember a pályán aki ha mást nem csinál tökön csap. Olyan ember aki 20+ éve nézem aktívan az NBA-t már sok játékost láttam megöregedni, akinek a primejához is volt szerencsém.
Szerintem az ötlet a triplákra nem lenne fair a játékosok statisztikái miatt. Ugyanolyan messziről dob két játékos, az egyiknek 2, a másiknak 3 pontot írnak jóvá?
Sok a mérkőzés ! Kevesebb alapszakasz mérkőzéssel nagyobb téttel bírna . Ez van sajnos fociban is ! Sok a sérülés , a pihentetés es rengeteg a meccs ! Kizsigerelik a játékosokat . Valóban minden a bevétel , a pénz? Tényleg annyi a mérkőzés , h már valóban a nézettség rovására fog menni.
Nekem a legfőbb problémám a hosszú idő kérések, szünetek amelyek alatt rettentő ( ráadásul nagyon gyökér) sok reklám van és így a 48 perces 3 óráig tart, valamint a könnyű fújás miatt rengeteg büntető és az ezzel járó játék megszakítás. Ezek miatt szoktam át az euroligara, amely ugyan kevésbé látványos, de sokkal dinamikusabb, rendszeresebb és jóval nagyobb hangsúlyt fektet a védekezésre! Szival én örülnék ha lenne legalább kisebb változás ezzek kapcsolatban!
Euroligát hol tudod nézni?🤔
@@sandorfuleki5060 lehet, hogy valamelyik fogadási oldalon nézi. Egyre több stream is van. Én most hétvégén nem sport tv-n néztem a Grizzlies Pacers meccset, hanem tippmixpro-n a Nets Magic-kel egyetemben. A minőség nem mindenhol a legjobb, de az szerintem nem akkora para. Bár én is kíváncsi lennék a válaszára. Bet365-ön is tudomásom szerint csomó meccset adnak.
@@sandorfuleki5060sajnos főleg csak kalóz oldalakon, de van euroliga pass is, azt hiszem!
Érdekes gondolatok Bazska köszönjük. ☺️ A hibát rendhagyó módon máshol keresnèm. Mekkora nagy szám és milyen érzés volt 10-20 éve egy meccs? Mekkora most? Full természetes minden ma már, hogy bárhol, bármikor bele tudok nézni a meccsbe, bele tudok tekerni, ha utólag nézem. Mennyire koncentrál, fókuszál egy néző a meccsre régen és most? Időkérés, jöhet a teló, lehet pörgetni, mire észbe kap eltelt 5 perc a meccsből. Nem a kosárlabda nem köti le az embert hanem figyelem zavarosak lettünk a felgyorsult, impulzív szar világunktól. 25 évig simafocit néztem akár napi hármat is. Most egyet nem tudok megnézni, mert nem köt le. Ugyanettől szenved a foci is.
5éve minden Phili meccset láttam. Mióta gyerkőcöm van végignèzni a sok meccset már nekem is sportteljesítmény, komoly logisztika. Most meg a Philit hagyjuk…
Focival párhuzamot vonva, ezt még a focin vettem észre, hogy a szívvel teli, szerethető játékosokat, túl precíz gèpek váltották fel. Stat alapon minden. Emiatt az érzelmi kötődés nem alakul ki annyira. Ezen kívül szerintem a média is felhígult és nem is képes már átadni úgy a dolgokat, mint régen. Ha ott sincsen a szív benne akkor nem megy át az egész. Bazska te vagy az üdítő kivétel ilyen téren, de ez ezek is csak kusza gondolatok. Amúgy is jobb vagy pszichológiából, de biztatásodra leírtam. Hajrá Bazska, hajrá Embiid.
Tízszer kedvelném ha lehetne barátom, a szívemből szóltál!
Egy picit off, szeretnék hazai vizekre evezni. Jó lenne ha mondjuk a Sport Tv vagy bármelyik sportcsatorna, közvetítené már az Euroligát és az Eurokupát. :)
Van egy rossz hírem, annyira kevés embert érdekel itthon az Euroliga meg az Eurokupa h a sport tv biztos nem fogja megszerezni a közvetítési jogokat mert alacsony lenne a nézettsége és nem érné meg. Itthon az NBA is csak egy kisebb réteget érdekel, hát még az euroliga meg az eurokupa. Sok nba fan van akit nem érdekel az európai kosárlabda, tehát ez nem így működik h aki nba-t néz az majd euroligat is fog. Mi nem Szerbia vagyunk, nálunk a kosárlabda egyébként sem egy túl népszerű sportág, nálunk a foci után a kezilabda ami nagyon népszerű, annak van komoly tradíciója nálunk, a kosárlabdának nincs.
@MaximMundruczó-i8i Pontosan ez a nagy baj. Rosszúl alakúlt ki Magyarországon a sport kúltúra.
Így van, nincs még egy olyan ország ahol a kézilabda népszerűségben top 2-es csapatsport lenne. Kik uralják a kézilabdát? Kik a legjobbak benne? Dánok, Norvégok, Svédek, Franciák, Spanyolok. Na most a skandináv országokban a foci mellett a jégkorong is jóval népszerűbb. A spanyoloknál, franciáknál meg nem is kérdés h a foci után a kosárlabda a 2. legnépszerűbb csapatsport. De a kelet-európai országokban sincs ilyen kezilabda mánia mint nálunk, mindenhol vagy a kosárlabda vagy a hoki előzi vagy mindkettő. A kézi globális népszerűsége meg végképp sehol sincs a kosárlabdához képest, USA-ban azt se tudják mi az a kézilabda, pályák sincsenek, de Angliában meg Olaszországban se létezik profi szinten ez a sport. Anno az olimpiákon sikeresek voltunk es azóta a kormányok mesterségesen pumpálják fel a kézilabdát, öntik bele az állami pénzeket, a milliárdosok is kezilabda klubokba fektetnek lásd Csányi Szeged. A röhej az egészben h így sem vagyunk benne igazán sikeresek sem klub sem válogatott szinten, pedig ennyi pénzt meg ekkora népszerűséget más országban nem látsz a kezilabda körül. Persze a Győri Eto kivétel de ott alig van magyar meg igazából a női kézilabdát csak pár ország veszi komolyan, legtöbb országban amatőr meg félprofi szinten működik civil munka mellett csinálják. Ez a női kezilabda fanatizmus itthon olyan mint a vízilabda, azt is 8-10 ország veszi komolyan az egész világon, nem véletlen h mi ezekben a csapatsportokban tudunk vagy tudtunk elérni valamit.
@@MaximMundruczó-i8i Nem tudok nem egyetérteni. Szeretem a kézilabdát is, de nem ennyire. Én világéletemben mindig a népszerű sportokat követtem. Foci, kosár, röpi, jéghoki. Minden Európai országban népszerűek csak nálunk nem. Szégyen és röhej. :D
Elolvasva a hozzászólásokat, bennem az merült fel hogy valahol ott van a kutya elásva, hogy a borítás meg a lépés barátságos megítélése miatt, illetve a támadójáték túlzott segítésével, eljutottunk oda, hogy ahhoz hogy szerintem nagyon benn kell védekezni. Szinte lehetetlen odaérni a 3-as próbálkozást úgy rendesen megzavarni..
Egyetértek, ráadásul ugye ottvan még a védő 3mp intézménye, aminek ugye szintén 2 következménye van:
1. Mivel nincs mögötted a melák aki besegít ha megvernek a paraméteren beljebb védekezel (ergó több 3mas)
2. A nagy melákokat nem lehet pályán tartani, mivel ki kell húzodjanak védekezni
Tudom, én még az old shool játékot játszottam, de a mostani lépésszabály abnormális. Ha már challenge, én erre is bevezetném. Mert a nulladik lépést még megveszem, hiszen videón is nehéz eldönteni, hogy mikor indult a pattintás, de az nem normális, hogy 4-5 lépést tesznek meg, mert már játszanak erre, nem véletlenül így sikerült.
Pár dolog:
1) Szeritnem nagyon alábecsülöd a play-in hatását. Persze az a 6 lejátszott szuper éles meccs is fontos, de nem ez a legnagyobb nyereég. Hanem az, hogy 8-10 helyett 10-12 csapat hiszi el konferenciánként, hogy érdemes az utolsó 20 meccsen is hajtani, mert meg lehet a playoff, ami a tankoló csapatok számát értelem szerűen ugyan ennyivel csökkenti. Ez nem tűnik soknak, de ha 20 helyett 24 csapat megy a győzelemre, akkor az éles-éles meccsek aránya 44%-ról 64%-ra emelkedik, a rossz-rossz meccsek aránya 11%-ról 4%-ra esik. Sajnos ezt ellensúlyozza a sok sérülés, ahogy te is mondtad.
2) Történelmileg nézve a top szupersztárok köré épülő dinasztiák és rivalizálások hozzák a legjobb nézőszámot. Márpedig a liga kicsit túl jó munkát végzett az egyenlőség terén (pl pont a play-in segít több egyenletesebben elosztani a tehetséget), vagy kevesebb a buta GM/Owner. Nem úgy néz ki, hogy lesz dinasztia mostanában, hacsak a Celtics rám nem cáfol. Ráadásul ők is az "unalmas" top csapat, valódi GOAT top 10 esélyes nélkül.
3) Reklámok, meccs tempója. Számomra egy elő NBA meccs nézhetetlen, pedig nem gen z vagyok, annyira lassú az állandó reklámok és időkérés miatt. Ha egydül nézem, iylenkor mindig kézbe kerül a teledon, ha társaságban, akkor elterelődik a beszélgetés témája. Mindjét esetben nagyon gyorsan másodlagossá, háttérzajjá változhat maga a játék is a reklámok között. El kellene fogadni, hogy az a meccskép, ami a lineáris tv-s sorozatok és filmek ellen jó, nem veszi föl a versenyt a tiktokkal vagy a netflixel.
Érvényes meglátások. Régen tényleg úgy volt, hogy ha egy sztárjátékos kiesett 20-30 meccsre akkor mindenki elkönyvelte, hogy vége az adott csapat szezonjának, könnyebben bedobták a törülközőt. Most, hogy papíron a 10. helyezett is bekerülhet a playoffba az alsó végeken nagyobb kitartást látok.
Mondjuk én arra számítok, hogy zöld évtized lesz és a Celtics 3-4 bajnoki címet ki fog facsarni a mostani keménymagból, de az teljes mértékben igaz, hogy mindig a nagy csapatok és a nagy személyiségek vonzották be a "casual fanokat"... az biztos, hogy hatással van a nézettségre, hogy az utóbbi 6 évben? külföldi sztárok nyerték az MVP címeket és a fiatal amerikai szupersztárok sorra bebuktak. Morant, Zion azért mégis csak csalódás...Edwards nagyon rossz franchisenál van a G league Ignite program sem váltotta be a reményeket, Kuminga, Green,Scoot Henderson egyik se nőtt fel az elvárásokhoz.
Egyébként nem tudom hányan ismerik idehaza az "east coast media bias" jelenséget, ami az időeltolódás és a magasabb népességű keleti part miatt van. Nyugatról könnyebb követni a keleti meccseket, mint fordítva ráadásul a keleti parton a populáció is magasabb emiatt a keleti csapatok és sztárok mindig több figyelmet kapnak minden major sportban. Az utóbbi években pedig eléggé sokat gyengült a keleti konferenciának az ereje nagy volt a játékos elvándorlás Nyugatra (Durant, Irving,Beal a magasan draftolt Wembanyama , Holmgren, Edwards is nyugaton landolt). Szerintem jobban megérzi a liga, ha a keleti konferencia billeg és nincsenek erős karakterek. Bulls az utóbbi 10 évben 2x szerepelt a rájátszásban pedig óriási fan bázisa van, 76ers már több, mint 20 éve nem tud áttörni a második körön, ahogy a Knicks sem...Detroit is csak vegetál mióta véget ért a nagy Billups-Rasheed Wallace korszak. Még a 10-es években ott voltak a Lebron James szupercsapatok, akiket én annyira nem szerettem, de megnéztem a meccseiket mert tudtam, hogy sztárok fognak játszani... a mostani Bostonért viszont tényleg fölösleges végigkínlódni a reklámokat.
@@petersteel8021 nekem "idehaza" van az east coast media bias, valóban kellemetlen egy hétköznap este megnézni egy Lakers vagy Warriros meccset a 3 óra eltolódás miatt. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a kelet-nyugat egyensúly lenne a probléma, például a legfontosabb Knicks idé extrém népszerű, mégsem látszik ez annyira a számokon.
Első: . Az NBA labda kerülete 75cm. Ha a labda nagyságát megváltoztatnák 77cm-re tehát 2 cm-el nagyobb lenne akkor a 3 pontosok hatákonysága drasztikusan lezuhanna és kevesebbet emelnék rá. Nem érné meg jobban 3 pontost dobni mint 2 pontosra törekedni kb ugyanakkora lenne a hatékonyság. Vagy a gyűrű méretének picit zsugorítása.
Második: A játékosokról kellene csinálni kis portré filmeket, hogy közelebb kerüljenek a nézőkhöz érzelmileg és ezeket levetíteni amikor időkérés van vagy bármikor amikor megszakad a játék. Minden nézőben alakuljon ki érzelmi kötődés a játékosok felé.
Harmadik: a közvetítést interaktívvá tenni a kommentátorokkal. A nézők is beleszólhatnának és az új nézők kérdezhetnének élőben. Ez izgalommal töltené el őket, hogy vajon az ő kérdéseiket beolvassák e a kommentátorok és nem kapcsolnák el a TV-t főleg nem szünetekben amikor lehet a kérdésekre válaszolni. Shaqtől kérdezhetne egy átlag ember és válaszolna neki, ez nagy élmény lenne a nézőknek.
Ha a 70 éve működő rendszert megváltoztatod akkor az addigi statisztikák értelmetlenné válnának, és új időszámítást kellene kezdeni. Ez tönkretenné az NBA-t mert többet nem lehetne összehasonlítani a régi nagyok statjait a mai játékosokéval. Én például szeretem böngészgetni a statisztikákat nekem nagyon hiányozna.
Már most se lehet a régi statokat összevetni a mostaniakkal ezt elárulom:) Nézz meg egy 1980-2000kozotti nba meccset meg egy mostanit…. Teljesen mas kavehaz
@PLPP95 Megváltoztak a szabályok vagy mi?
@@lajos3980 játék fejlődött. Mostani ligából kiszednél egy 15-20 pontos játékost az a 80as évekbe korszakos zseni lenne.
Hello Bazska! Két alternatíva amin elgondolkodtam:
1. három pontos kérdés: Mi lenne ha túl lehetne tölteni a három pontos dobást, teszem azt lenne három lámpa a palánk felett, minden három pontos után felvillan egy lámpa, és ha mindhárom lámpa ég akkor a 3 pontos csak 2-t fog érni. A felvillant lámpákból elvenni pedig 2 pontos dobással lehet dobásonként 1-et.
2. alapszakasz: Szerintem úgy nem fájna senkinek a változtatás, ha az alapszakasz-playin-playoff meccsek arányát változtatnák ugyanannyi összmeccs mellett. Lusta vagyok most kiszámolni, de az elv az lenne hogy jóval kevesebb meccs az alapszakaszban, de több hely lenne a playinben/playoffban és így több igazán nagy téttel bíró meccs lenne, de az össz meccsszám kb megmaradna, amolyan kecske-káposzta szituáció lenne.
Frankenstein-t a saját teremtménye falja le. Ez a tripladobás oly mértékben nem tartozott a játék szerves részéhez, hogy még külön promótálni is kellett, hogy vállaljanak kicsivel többet. 79-80-as szezon volt az első idény amikor bevezették a hárompontos vonalat és még a 93-94-es szezonban is csak 10 dobást átlagoltak a csapatok...Ezek után jött egy szabályváltoztatás és egy jó lábbal beljebb húzták a hárompontost, aminek a legnagyobb nyertesei a Houston,Orlando, Knicks, Bulls voltak, akik rendelkeztek egy minőségi centerrel és azt sharpshooterek vették körbe...Dennis Scott karrierjének kifejezetten jót tett. A Bullsnak sem ártott ez a változtatás, mert játék nem hogy támadóbb lett hanem még védekezőbb, mert még inkább betömörültek a hárompontos mögé a csapatok és emiatt 3 év után vissza is állítottak a triplavonalat. Ez még az az éra volt, amikor még jót derültek azon ha egy Dennis Rodman elkezdett hárompontosokat hajigálni...Jordan is a karrierje során megdobott tripláinak a felét ezekben az években szerezte...még mondta is, hogy nem szereti a triplát mert elveszi a játékát.
Még Bryant is úgy jött a ligába, hogy a tripla nem volt szerves része a játékának a 2002-2003-as szezonig senkinek se keletette fel a figyelmét a külső dobásaival aztán ez megváltozott, de még James,Wade, Carmelo Anthony sőt még Durant is úgy érkezett a ligába, hogy 30% körüli tripladobók voltak...ma meg már gyakorlatilag ez a legfontosabb terület ami a legnagyobb prediktív erővel bír, ha egy fiatal játékos upsideja a kérdés.
A hand check eltörlése volt a nagy fordulópont, mert ott fordult át a magasember orientált liga egy periméterjátékos orientált ligává...ami egyébként akkoriban egy jogos döntés volt, mert annyira lassúvá és vedekező szelleművé vált a liga, hogy a Detroit pusztán a védekezésével elit pontszerző nélkül ripityára verte az ellenfeleit a 04-es playoffban. Erre jött a 2009-10 Lebron James-szabály, ami a lépéshibák terén tett engedményeket...nem volt ez így kimondva, jogy James-szabály de mindenki tudta, hogy ez neki szól, mert folyamatosan ellépegetett és a liga jövőbeli arcának ciki lett volna ezeket folyton befújni...erre jött az, hogy ha előre lehet plusz egyet lépni akkor már miért ne lehetne hátra is...jöttek a step back dobások ehhez még társultak egyéb változtatások, amik a támadójátékost védték...és ezzel periméter posztokon ki is haltak a védőspecialisták. Egy időben még voltak Bruce Bowenek,Tony Allenek, Andre Robersonok, Sefoloshák, Danny Greenek...ma már elképzelhetetlen, hogy valaki a ligában képes marad szimplán azzal, hogy az ellenfelek legjobb játékosait levédekezi 1-1-ben.
Bryant idején rendszeres jelenség volt, hogy dobások után a védők szándékosan aláálltak a támadóknak...semmilyen szabály nem védte a támadójátékost, hogy legyen területe a leérkezésre, ma meg már James Harden szándékosan nyújtott lábbal esik le. Tehát voltak ott jól indokolható szabályváltoztatások is amik a játékosokat védték csak ezek még több területhez juttatták a támadókat és ma már nagyon más 35%-al dobni kintről, mint 20 évvel ezelőtt.
SAjnos egyet kell hogy értsek Popoviccsal, hogy a triplákkal a játék sokat veszített a maga szofisztikáltságából. Régen volt vagy 40 különböző játékosarchetípus, akikből össze kellett gyúrni egy csapatot, ma már ez jóval kevesebb, mindenkinek ugyanazokat a dolgokat kell elsajátítania.
Elvileg amúgy nem a pálya bővítése hanem épp, hogy a félpálya szűkítése lenne a megoldás... minél több ember, minél kisebb helyen általában a védelmet segíti...minél több a terület annál több előnye van a támadócsapatnak...ha a triplavonalat nem húzzák le a sarkig hanem azt levágják szélen és a sarok triplát ezzel gyakorlatilag kiiktatják a játékból, akkor elvileg a védelmeket már nem lehet úgy széthúzni... szűkül a külső dobások területe...kiszámíthatóbb, hogy hova megy a labda...talán ez a legkíméletesebb megoldás.
Amúgy szerintem ez a new média sem tesz jót a ligának...nincs ekkora kereslet a sport talk show-kra. Ha van 1-2 szórakoztató show ahol izgalmas karakterek nézőpontok szállnak szembe egymással azt meghallgatja az ember, de mikor már 200-an indítanak podcastet... annak nem látom értelmét. Túl nagy a kínálat a minőség finoman szólva sem magas...megszűnnek a nagy narratívák... de azzal, hogy megszűnnek a nagy narratívák az önálló véleményeknek sincs semmilyen viszonyítási alapja. Nem csak a szurkolói konszenzusok, de a fő törésvonalak is eltörlődnek amelyek mentén a nagyobb csoportok eddig összecsaptak.
Nem akarok senkit se ijesztgetni, de nekem van egy olyan érzésem, hogy a profi sportnak volt egy jó 40 éve a 80-as évektől egészen a Covidig. A II. világháború utáni évtizedekben a fejlett országok még kevesebb pénzt öltek a sportba, de ahogy közeledtünk a hidegháború vége felé és elindult a globalizmus annál jobb üzlet lett ez az egész és mostanra szerintem minden téren kifogytak az energiák és az illúziók. Az én olvasatomban ez annak az előjele, hogy ereszkedünk bele a III. világháborúba...Gazdasági válságok, globális világjárvány,ukrajnai háború, elnöki merénylet mellett a sport egy gyerekjátéknak néz ki, aminek nincs igazi tétje. Nehéz egy ilyen közegben komolyan venni bármiféle rivalizálást (még akkor is ha lenne).
Az utolsó bekezdés, ami necces, a többit jó volt olvasni. A lokális- vagy hidegháborúk nem szokták befolyásolni a sportot, annyira pedig nincs "világháború", hogy hatással legyen a népességre. Inkább azt mondanám, hogy a sporttal most történik meg, ami a rockzenével évtizedekkel ezelőtt. A túlhúzott üzleti jelleg, a könyörtelen iparszerűség eltünteti a szubsztanciát, és a nézők ezt megérzik. A fociban (soccer) már nagyon látványos, különösen a vébék, ebék hoznak egész más színvonalat és hangulatot, mint rég. A csatársorok eltűntek, megjegyezhető karakter alig. A hihetetlen marketing - és propagandagépezet tartja úgy-ahogy mozgásban a "sportot". Tíz-húsz éven belül gyökerét veszti az egész cirkusz, a pénzforrás lassan elapad, és valami másból csinálnak ipart. (Hunger games, gladiator games, massmurder games).
@@mireszoke9916 Elfogadom, hogy az utolsó bekezdés már nem illett a gondolatmenetbe. Lehet, hogy jobb lett volna magamban tartani, de az az igazság, hogy a végére már elfogyott a kakaó és ez a téma egy külön mélyebb kifejtést igényelne, mint ahogyan én ezt belengettem.
Való igaz, hogy a túlzott iparosodás is egy probléma én ezt a szimbolikus térben már a háború előjelének tartom (most azt, hagyjuk miért). Az ukrán konlfiktust pusztán egy törésvonalnak látom a sok közül. Izraelben is eszkalálódni látom a dolgokat, Taiwain körül is érik a balhé... az elit és a társadalom többi része között is egyre növekvő szakadékot látni...én szerintem már benne vagyunk a háborús spirálba. A 29-es gazdasági világ válság után is kellett 10 év mire a folyamatok beértek egy nagy világszintű konfliktushoz, még a Covid óta csak 4 év telt el, de már így is eléggé feszültnek látom a világpolitikát.
Mindamellett tisztában vagyok vele, hogy az M1 nyomja a háborús félelemkeltő propagandát, de az az igazság, hogy a valós veszély és a szándékos félelemkeltés nem zárják ki egymást.
De tényleg nem akarok vészmadárkodni, a lényeg, hogy az utóbbi években a sport tétjei eltörpültek a valóság tétjei mellett és ez nem volt jó hatással a sportiparra.
Kinek vam ideje 3 órás meccseket nézni naponta? A meccsek is túl hosszúak. Én síkideg leszek amikor Yannis nekikezd a büntetőnek és előtte elvégez egy komplett bemelegítést és kihagyja a 30%át... pörgősebb és rövidebb meccsek kellenek az alapszakaszban és kevesebb ahogy mondtad. Én szinte csak összefoglalókat nézek az alapszakaszban. A rájátszás teljesen más ott végig lehet nézni egy meccset. A főcsoportok megszüntetése is kellene. Ha így megy tovább, akkor keleten negatív mérleggel 6ban lehet lenni, nyugaton ez 12. helyet ér 😮😱
Nagyon röhögök azon, amit Giannisról írtál. 😂😂😂
XD Ráadásul tavaly meg tavaly előtt már 35%-át is kihagyta idén meg mostmár a 40%át is, fejlődik :D
Amúgy a büntetőre adott időt simán le lehetne venni 3 mp-re, és be is tartatnám, ellentétben a mostani öttel. Dobni meg lehet tanulni annyira, hogy ne kelljen 5 mp.
Tényleg kva hosszúak a meccsek, de ez nem csak az NBA hibája - minden amerikai major sport baszott hosszú hiszen teleokádják idióta reklámokkal… NFL, MLB, NHL, egyszerűen undorító. De hát kell az agymosás az amcsiknak, nem elég hülyék anélkül… :)
@@adrian8423a reklám a pénz miatt kell, a tv csatorna megveszi az nba-től a közvetítes jogát egy zsák pénzért. A tv csatona pedig reklámokból keres pénzt hogy bevétele legyen.
Király a Sólstafir póló! Bocsi az offért :)
18:26 Bazska én nagyon peches vagyok!Én akkor voltam sulis amikor a Bulls-Utah meccsek voltak…Jordan, Malone, Kemp, Penny…Kártyagyűjtés…Én nem mondom, hogy a maiak nem ügyesek egy pillanatig sem…De számomra azt a varázst soha nem hozza vissza semmi….Pedig olykor nézek meccseket…És például pont ami mondasz.A meccskép is annyit változott azóta…Én azt élveztem és mivel a (számomra) aranykor soha nem jön vissza, így csak örülök hogy láthattam őket “élőben” játszani!Mint ahogy Ronaldinhot a fociban…Azt hogyan magyarázod el egy fiatalnak aki nem látta a meccseit hétről hétre…Nem tudod átadni…Pont ahogy az akkori NBA-t körbelengte egy misztikum, varázslat….Ezt csak akkor és ott jöhetett létre…Hatalmas karakterekkel minden csapatban…Jaj nehéz ezt megfogalmazni, de biztosan érted mit akarok mondani…Sok ilyen van az életben…Egyszer még éreztem azt, hogy majdnem behúz az NBA..A Lebron, Wade féle Heat-nél…Ja és amit még gondolok, hogy a dömping az tönkreteszi a varázst…Emlékszem éjszakánként hogy vártam azokat a döntőket (Bulls-Utah) meg az alapszakasz meccseket mert keveset adott a tv…Ma mi van?Naponta 36 focimeccs, NHL, Nfl, Motorsportok….Stb….El vagyunk kényeztetve és pokoli nehéz kitűnni valamivel!Jók a videóid, csak így tovább!
Annyira jól írtad le, vhogy így érzek én is... anno annyira vártam a Sonics meccseket, hogy lássam Kemp-et, amint széttépi a gyűrűt 🙂 Számomra egyszerűen az volt látványos... Plusz az arányok változtak meg teljesen és a jelenlegi arányok már nem igazán bizsergetnek meg, mint anno... pl azokban az időkben egyszerűen őrjöngtem egy 3 pontos után... most meg... "Jah...jól van... ez is bement..."
Nem tudom ki, hogy érzi... DE nekem anno az a... nem is tudom, hogy írjam körbe igazán jól.. talán egyfajta "gettho feeling" annyira hitelessé tette az akkori zsákolások, stb utáni flexeléseket, vagy csak úgy szimplán a játékosokat, hogy csak nah... most meg... inkább hagyjuk is...
Ezt talán úgy tudnám legjobban leírni, hogyha már említetted Ronaldinhot... hogy bármikor szívesebben megnézek, egy a favelák világából beszakadt brazil labdarugót játszani, mint egy 6 éves kora óta tudatosan, tervszerűen felépített játékost...
Nagyon jó videó lett. Szerintem:
1. NBA Cup-al vagy Emirates Cuppal nincs probléma. Egy plusz motiváció, egy plusz kupa, amit nyerhetnek a csapatok az csak jó.
2. Playin > szerintem tökéletesen felesleges. Az első / második hetedik / nyolcadikkal játszik így is egy erősen lejtő összecsapás. Erre még rátettek azzal, hogy az egyik alsó csapat egy meccs, a másik két meccs plusz terhelést kap, így még fáradtabb lesz, amikor a jobb csapat elé jut. Ezt kombinálva a sok sérüléssel, a szezon végével, magas terheléssel...
3. All Star. Sok éve felesleges. A zsákolóverseny nagyjából 10 éve egy kalap szar, cserejátékosok nyerik meg. A meccs lényege, hogy a sok ego összecsap és próbál minél több pontot dobni, míg védekezni senki nem védekezik. Az egész egy önmutogatás parádé. A hárompontos verseny még régebben jó volt, azonban a hárompontos "forradalom" ennek is keresztbe tett.
4. A fő gond valóban a 3 pontosok elszaporodása, a támadó játékos túlzott védelme, a védekezési eszköztár leszűkítése.
5. Én a 3 és 4 pontosra váltást javasolnám. Igen, ez az egyszerű összehasonlítást a korábbi rendszerrel ellehetetlenítené (bár mindenféle statisztikai módszerekkel már egy szoftver ezt kezelni tudná).
6. A javasolt többi 3-as változtatást rosszabnak tartanám. Nagyobb pálya > elvenné a játék dinamizmusát egy kicsit, felváltott 2 és 3 pont > nagyon izgalmas és mindenki bele is zavarodna.
7. Az időkérések számát csökkenteném, akár csak egyel is. Persze ez reklám szempontból nemigen működőképes, a válasz az lenne, hogy ennyivel kevesebb reklámidő.
8. A védekezésnél engedném a hand checkinget. Ez jobb nyomonkövetést, védekezést tenne lehetővé.
9. Jobban kellene fújni a lépéseket, borításokat.
10. Szerintem az alapszakasz rövidítés még talán valahogy működőképes lenne, azonban sajnos a konferenciák egyesítése nem. Ez termék szempontból is viszonylag egyszerű. Talán a Bulls ideje óta a nyugat mindig jelentősen jobb a keletnél. Ebből kifolyólag keleten mindig jóval kevesebb csapat jutna be, ami a nézettségnek és végső soron a sportág népszerűségének árt a keleti konferenciában.
a rájátszás első körében a keleti első játszon a nyugati nyolcadikkal és így tovább.
a pályaelőny meg legyen annál, aki az All-Star meccset nyerte!
Sziasztok!
A barcelonai olimpia óta követem az NBA-t. Akkor mindenki a Bulls-nak drukkolt én gondoltam ha egy másik csapatból is vannak ketten az olyan rossz nem lehet.....így lettem Jazz szurkoló.Végigkövettem sok mindent ami azóta történt úgy mint a csapatnál és a ligában. Volt hogy jól ment nekünk volt hogy nem de végig nézhető volt a Liga és talán még a csapat is. Ha a csapat nem annyira volt bőven a ligában annyi hihetetlen nagy tehetség generációkon keresztül akik miatt érdemes volt követni a ligát. Félreértés ne essék most is vannak hatalmas tehetségek de valahogy a néhány "öregebben" kívül valahogy ezek az újabb generációs "sztárok" nem váltják ki azt az érzést amit akár egy korábbi korszak sztárjai. Itt van még a kedvenc csapat kérdése is amit az utóbbi években sikerült szisztematikusan leépíteni hála mr. Ainge kitartó munkájának. Ez így együtt már azt érte el hogy nem veszem meg a League Pass-t, vagy mint régebben oly sokszor nem maradok fennt azért hogy NBA-t lássak, ha néha szembe jön akkor meg, megnézem de valahogy a varázs eltűnt belőle.Lehet hogy a játék átalakulása is benne van ebben nem tudok számokat hogy mennyit is dobhattak korábban %-osan de egy Chriss Mullin, Reggie Miller vagy Ray Allen játékát ma is nézném
Pippen írta a könyvében, hogy az ő idejükben a hármas kuriózum volt, egy olyan skill, mint gamer játékokban a spec támadás, amire x skálád van és ha ellőtted, y idő amíg visszatölt (bocs a fura hasonlatért, de ez a lényeg 😀). Valljuk be, hogy ha nem egy Steph Curry showt csinálsz, hogy az olimpiai döntőben 5 perc alatt beszórsz 5-öt, különböző helyekről és mindenféle pozitúrákból, akkor bizony mondjuk ki, az uncsi. A Highlight-ok is sokszor egy dobóedzés, konkrétan nemhogy a meccset, a highlight-ot elunom a felénél és átnyomom...
Az igazi látvány az igazán vegyes repertoár meccsek, ahol óriás hintába ültető cselek, betörések, zsákolások, alley oop-ok, eszes assistok mellett vannak hármasok is, nem pedig a hármasok mellett néha más is. És ez csak rosszabb irányba megy, konkrétan Edwards lenyilatkozta, hogy tudatosan vett vissza a betörésekből, zsákolásokból és idén ő is nagyobb arányban triplázik, tehát az a kevés pár ember egyike, aki hozta ezt a látványt, az is tudatosan kiszáll belőle 😥
Az alapszakasz pedig ezzel a meccs számmal és azoknak a végén jóval kisebb jelentőségével szintén az érdektelenséget táplálja. Ekkora kontrasztnak nem szabadna lennie a playoff és az alapsakasz közt. Míg a playoff-ban kihagysz egy meccsett a preferált csapataidból, másnap kilövöd a netet a telódon és nem mész emberek közé kb, nehogy megtudd az eredményt, mert kinyírja a vágyott izgalmat, amit a visszanézésnél vársz és nem mellesleg annak a 2 hónapnak és pár meccsnek az az egy meccs is nagyobb százaléka. Ellenben az alapszakaszban, ha kihagysz 2 hetet, mert felugrottál a K2-re kirándulni és nem volt térerőd, visszajössz és nem történt semmi, nem maradtál le semmiről. Persze ötletem nem lenne ennek javítására, úgyhogy igen, ezen a ponton csak pofázok, de a tény attól még tény 🧐
Imádom az NBA-at, a mait is. Viszont a problémák valósak. De a Tv-ben nem lehet végig nézni egy meccset. 2.5-3 óra. Ennek az időtartamnak a negyede, harmada a játék. Ha az időkérés alatt szép jeleneteket mutatnának vagy valami elemzést esetleg az éppen játszó csapatok előző meccseikből bevágásokat. Ehelyett megy az idióta dance cam stb. Erre ki kíváncsi egy közvetítés alkalmával? Kinek van erre ideje, türelme? Ezért nézem én is NBA appban a meccseket. Pedig jobban szeretem tv-be, magyar kommentárral. Kevesebb meccs? Vicc. 80-90-es években magángépek nélkül, fele ilyen orvosi stábbal végig nyomtak emberek teljes szezonokat. Nyáron 4-5 hónap szünet van. A legtöbb meccsen 25-30 percet kellene kosárlabdázniuk egy meccsen az alapszakaszban a rotáció miatt. Úgy hogy már a kisúját sem kell megmozdítania egy játékosnak az életben semmiért. Azt hiszem ez azért vállalható lenne. Olykor kiültetnek pihenni 25-28 éves játékosokat. Sok srác el van kényelmesedve. Kevesebb időkérés 4-4 + 1-1 2sec., 1-1 visszanézési lehetőség az utolsó negyedben. Az All Star komolytalan, szüntessék meg ilyenformában. Képtelenek +20 percet kosarazni rendesen, játékból presztízsből, szégyen. Az idei szezon elején olyan faultokat fújnak, hogy nevetséges. Negyedek átmennek 3 pontos és büntetődobó versenybe. Engedjék a keményebb játékot, ne legyen ennyi időkérés, kevesebb visszanézés. Nagyobb a terület, hogy több a jól dobó játékos. Ezt nehéz visszacsinálni, megváltoztatni. Meg lehetne jobban figyelni a lépéshibára, borításra stb., mert ezek azért elég alap szabályok. Kevesebb a presztízs meccs, a rivalizálás. Ez a sport alapja. Más természetűek, más vérmérsékletűek a mai srácok. Egyébként sok az eszméletlen stat. Ennyi képzett játékos egy érában sem volt szerintem. Sok izgalmas és jó meccs van. Ha elkapják a fiúk a lépést az alapszakaszban is nagyon magas színvonalú és jó meccsek vannak.
Szuper téma, köszi hogy megcsináltad és foglalkozol ezzel is, Bazska.
A magam példájából kiindulva, engem a triplák egyáltalán nem zavarnak. Ami miatt képtelen vagyok bizonyos meccseket végig nézni, az azért van, mert hihetetlen sok a rossz csapat, akiknél még több az NBA színvonalát meg sem közelítő draftolt fiatal játékos.
Nekem büntetés nézni jelenleg a Pistons, Hornets, Rockets, Raptors, Wizards, Nets, Pacers csapatait. Egyszerűen tucat játékosok vannak bennük, akiknek (egy két kivételtől eltekintve) semmi keresnivalójuk nincs egy NBA csapatban. Csak éppen belőlük lehetett választani a drafton, ami évről évre gyengébb felhozatalt tesz az asztalra.
Ha melléteszem, hogy a jobb brigádokból hiányzik egy meccset a jellemzően 3 húzónévből 2, és ezek ellen a csapatok ellen játszanak, akkor már nettó időpazarlásnak érzem fent maradni meccset nézni.
Par modositasi javaslat: 1. a 3 pontos vonal megvaltoztatasa, hogy eltunjenek a saroktriplak amik a spacing katalizatorai. 2. Mivel szinte mindig a highflyerek miatt esett szerelembe vki az NBA-vel korszaktol fuggetlenul, a zsakolasert szinten 3 pontot adnek igy az egy szintre kerulne megterulesben a triplazassal igy talan kevesebb 3-ast emelnenek ra a jatekosok. 3. Legjobb 16 recorddal rendelkezo csapat keruljon be a playoffba. 4. NFL mintara csinalnek 6 db 5-os diviziot (3-3 nyugaton es keleten), mindenki jatszana mindenkivel 2x ami 58 meccs plusz a tobbi 4 divizio ellenfellel meg tovabbi 3-at, igy 70 meccses lenne az uj alapszakasz. 5, Biraskodas teljes atreformalasa: NBA legnagyobb gyengeje jelenleg, a legkisebb csunyan nezesre jon a technikai, nem lehet gyurun logni, reklamalni, semmit, koszonhetoen a Detroiti balhenak, engedni kellene a fizikalitast ugyan olyan mertekben mint azt lattuk a legutobbi Olimpian, behoznam europai szabalybol a gyururol felpattano labda szabadda valasat. Joker: All Star gala…legkevesbe megoldhato problema jelenleg, teljesen sulytalanna valt mara, leroviditenem a jatekidot es visszahoznam a Target Scoret, majd utolso negyedre a triplat eltorolnem teljesen kiserleti jelleggel
Nemrég az volt még a narratíva, hogy a főként triplákra építő csapatok nem lehetnek igazán eredményesek rájátszásban. Csabi egy alley oop -ban arról beszélt 1 éve, hogy a támadójáték hatékonyságát vizsgáló szakértők szerint a triplákra vonatkozó számítások megdőltek (mégsem éri meg annyit rádobni), így a szabályváltoztatások is okafogyottá váltak. A Boston győzelme ezt felülírta bizonyos mértékig, de ha idén egy más felfogásban játszó csapat nyer, akkor újra napirenden lesz mindez. Én ebbe nem avatkoznék be. A nézettség növelése, vagy megtartása nem biztos, hogy a szabályokon múlik. Ezzel együtt csatlakozni tudok azokhoz, akik alapszakasz mérkőzéshosszát problémának érzik. 10 perces negyedek mellett a sztárok statisztikai mutatói nem romlanának, legfeljebb a kiegészítő játékosok lennének kevesebbet pályán. A sérüléseket ezzel nem lehetne elkerülni, de a mérkőzések beleférnének 2 órás műsoridőbe is, amit könnyebb napirendbe illeszteni egy átlagos nézőnek/ szurkolónak.
Nagyon jó volt ez a videó is Bazska, köszi szépen! Én örülök ha heti 2 meccset meg tudok nézni, de abban egyetértek másokkal h az időkérések nagyon fárasztóak és unalmassá teszik a mérkőzéseket. Az all-star sztem évek óta nézhetettlen a komolytalan ziccerezés és a félpályás triplázások miatt. Nincs az a pénz h ezért felkeljek hajnalban és nézzem. Egyedül a tripla dobó versenyt éri meg nézni, legalabbis nekem. Tetszettek a változtatási javaslataid, szívesen megnézném élesben is.
Fura mert nekem a triplázás néha még ad is a hangulathoz 😅 mikor "robban" a stadion hogy bedobja xy! Viszont nem tudom kint melyek a legnépszerűbb csapatok, gondolom Lakers, GSW, Boston, Knicks...és ilyen szempontból nagyon nem mindegy hogy egy Edwards, Wemby, Doncic, Morant hol játszik vagy hol fog.
Az a baj, hogy lassan már nem js robban.
Ha van rá időm én élvezem a meccseket, de túl sok a meccs és az all-star egyáltalán nem érdekel. Majomkodás. Nem kéne négyet csak kettőt játszani konferencián belül. NFL szezon is van, és az európai foci is sűrített. Szerintem a játékban kár keresni a hibát. Főleg ha nagyot merítünk a sportot szeretők több ágat is követnek. Szerintem rossz a tv logikája, a több meccs nem kéne, hogy több pénzt hozzon. Ha egy meccsre nagyobb figyelem hárul, mert ritkább, az több pénzt kéne érjen. A sok sérülés és pihentetés meg biztosan nem tesz jót. Szerintem egyszerűen telített a piac.
A tripla validálásos ötletet adom! Én annyiban módosítanám, hogy akkor érne 3 pontot a triplavonalon túli dobás, ha ezt megelőzné egy sikeres középtávoli dobás. ;)
Szerintem semmi baj nincs a ligával. Én ma mai napig gyermeki lelkesedéssel tudok leülni egy tévés meccsre. Főleg ha Bazska, Csabi, Isti vagy Zsivera Gabi közvetít.
Egész egyszerűen a világ lett gyorsabb és türelmetlenebb valamint a mai fiatalabb multitasking generációk figyelmetlenebnek.
Ha valamit mégis változtatnék az a szezon hossza. Az a csapat aki nem jut rájátszásba gyakorlatilag 6 hónapot melózik egy évben. En picit ezt tolnám ki és maradhatna a 82 meccs.
Szerintem is maradjon ennyi merkozes, csak toroljek el a back-to-back meccseket. Talan egy honappal hosszabb lenne a szezon de ennyi. Mindenki jol jarna vele.
Én, aki lassan már 20 éve nézek NFL-t, és mostanában kezdek újra foglalkozni az NBA-vel, azt érzem, hogy egyszerűen a sok alapszakasz meccs miatt, nem mozgat meg annyira egy-egy meccs, mert mi van ha kikap az adott csapat? Hát marhára semmi. Az NFL-ben nem az, hogy egy-egy meccsnek, de sokszor konkréten egy-egy playnek is akár kis túlzással szezont meghatározó jelentősége van. Ott egyszerűen nem lehet kihagyni meccseket, mert tényleg minden számít. Innen nehéz rászokni arra, hogy az ember megnézze azt a rengeteg alapszakasz meccset, amit az NBA-ben játszanak. A rájátszásra persze odaülök fikszen, mert az már tényleg számít, neg persze az alapszakasz vége is, amikor úgy alakul. Persze ez most csak az NFL-el való összehasonlítás, de biztos vagyok benne, hogy ez is komoly faktor abban, hogy egyre kevesebb embert mozgat meg egy-egy NBA meccs.
Szerintem a legnagyobb probléma az még mindig a meccsek súlytalansága. Sok a meccs… és nem arról szól, hogy ki nyer, hanem hogy ki nem akar nyerni, hogyan kerüljék el a sérüléseket, hogyan éljék túl az alapszakaszt. Vagy kevesebb meccs kell, vagy maradjon ez a mennyiség, viszont akkor 5 győztes meccs érjen 1 et és egyből lesz az alapszakasz meccseknek tétje és szurkolhatóbb vibe-ja. A rájátszásban egyertelmuen az nfl playoff-ot koppintanám le, ez a 7 meccs mindig is egy kretén dolog volt. Ezek által lenne tűz és tét, így megjelenne a védekezés. A triplák esetében Balázs ötlete is jó, de én egyszerűen úgy oldanám meg, hogy az első és az utolsó negyedben engedném csak 3 pontot érni a dobást. Így egész érdekes taktikákat és nem vontatott unalmas meccseket látnánk A félpályán túlról érkező találatért viszont 4 et adnék. A kosarlabdara nagyon ráfér a szabályreform, talán jobban mint a labdarúgásra. Mondom ezt azért, mert a labdarúgást leszarom.
még talán annyival lőném meg a dolgot, hogy aki előbb eléri a 100 pontot az nyer és vége a meccsnek. Ez is előidézné a védekezést, izgalmasabb lenne nézni, és nem lenne hosszú a meccs.
Esetleg lehetne limitálni, azaz mondjuk 10 hárompontosa lenne egy csapatnak, ezt kellene beosztani. Vagy, mint a dobóversenyen lenne aranylabda. Azaz mondjuk az utolsó két percben a csapat kérhetne aranylabdát. Igen, ehhez időt kell kérni, mondjuk erre lenne speckó időkérés, azaz csak átmehetsz a támadótérfélre a játékmegszakítás után. Jelzed az aranylabdát és a színe is ilyen lenne. Az ezzel elért kosár duplán számít, bárhonnan dobod. Ha kosarat kap egy csapat, akkor megtarthatja az aranylabdát, vagy visszaválthat normál labdára, hiszen mondjuk egy rontott támadás után az ellenfél sem aranylabdával játszana.
Szerintem, több, de kis mértékű változás kellene.
Tankolás: ami leginkább rontja a színvonalat, a tankoló csapatok. Csak az a jó sport, ahol ki tudják alakítani úgy a motivációs rendszert, hogy mindenki mindig győzni akarjon. Ez már önmagában sokat segítene.
Triplák: centrikusan megnyújtani a 3-pontos vonalat, ami érje el az oldalvonalat, így nagyjából csak a sarok- és sarok közeli triplák szűnnének meg, a többi pedig nehezebb lenne, de még nem annyira zavarná be a statisztikát.
A játékidő: szerintem, a 48 perc és a 4 részre osztottság jó, de negyedenként csapatonként max 1 időkérés legyen, aminek a hosszát is lehetne csökkenteni. (Ez persze a reklámok miatt sosem fog megtörténni).
Büntetők: Csökkenteni kellene a büntetőre szánt időt. És az utolsó percben a taktikai faltolásra is kellene valami megoldás, mert ez a néző számára csak nyűglődés.
Az összes többi jó úgy, ahogy van. Aki nem szereti az all-start, az legfeljebb nem nézi (ahogy én se), de még így is sokan fogják. A kupa is jó, bár valszeg sok embert nem érdekel (engem se), de legalább győzelemre motiválja a csapatokat.
Sziasztok. Minden negyedben maximalizálni kellene a triplák értékét. Azaz negyedenként pl 3 sikeres dobás után járna 3 pont. Utána minden sikeres próbálkozás ugyan úgy csak 2 pontot érne.
Szia Baska. Nem nézek meccset.élőban későn van. Az ismétlés sem fő műsor időben van. Marad a yutub összefoglaló +a netes írott összefoglaló (kezdő 5).
A legegyszerűbben megvalósítható változtatás az lenne, ha a szabályok szerint fújnának a bírók.
Én régen megszállottan imádtam az NBA-t, de néhany éve már egyáltalán nem nézem. A triplázás előretörésével egyenes arányban lett számomra egyre kevésbé szórakoztató a liga. Olyan, mint a rák, egyre jobban elhatamasodik és kinyírja a szervezetet. Legszívesebben azt mondanám, hogy lépjünk vissza egyet és töröljük el. Ha nincs tripla, akkor teljesen új hozzáállás, új stratégia kell. Talán változatosabb meccseket láthatnánk. A 4 pontossal szerintem csak azt érnénk el, hogy még távolabbról dobálnának, sokkal rosszabb lenne.
Bazska ötlete jó show elem lenne, de szerintem az a probléma vele, hogy technika igényes: alacsonyabb szinteken, amatőr játékban kivitelezhetetlen. A játék szerelmesei nem tudnának úgy játszani, mint ahogy az imádott ligában. Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a 4 negyedből csak 2ben ér a tripla.
A sok tripla miatt dögunalom. A tegnapi boston meccs elso negyede pl nagyjabol egy tripladobo versenynek tűnt, szinte csak az volt.
Nagyon Köszönöm!
Basic NBA fan vagyok. De en is ellaposodni látom, úgy ahogy sokan mások.
Én például évek óta League Pass-szel nézem az NBA-t. Nem tudom az megjelenik-e valahol a nézettségi adatokban, hogy hányan vándoroltak át az évek során....
Nem az a baj. Amerikában nem úgy van mint itthon. Amit ad egy ottani TV adó, azt nem nézheted LP-en. Ezért megnézik inkább illegalis streamen.
A sok és hosszú időkérés, na meg az utolsó 1 perc átlagban 15percig tart. Hosszúak a meccsek, kevesebb szünet pörgősebb meccs.
Nem a tripla a gond hanem a lépés / borítás / kétszer indulás szabályok teljes ignorálása! Egy vicc az egész!
De nem pont, hogy ezek miatt lehet látványosabb a játék több zsákolással? Az átlag amerikai néző valszeg inkább showt akar látni nem csapat technikai megoldásokat.
@martinnagy5788 Lehet, hogy ezt akarja de ez a baj! Ez mar nem kosarlabda hanem egy cirkusz!
@@balazspandi9782 Jó de gondolom európai szemmel cirkus, annak az értékítélete ez aki nyitott a sport mélységeire, a technikai megoldásokra, stb. Én úgy képzelem gazdasági kényszer számukra az átlag néző egyszerű igényeihez igazítani az NBA-t, biztos nem gonoszságból vagy hozzánem értésből rontják el a játék szépségét.
Ha lenne 200 évnyi polgárosodás meg jobb oktatási rendszer az usa-ban, akkor utána lehetne ott is kulturáltabb sport stílus.
Engem a Kelet-Nyugat felosztás kevéssé zavar. De persze értem, hogy a nyugatiaknak igazságtalanabb. Nem zavarna, ha összevonnák, de ez nem egy fontos negatívum nálam.
A hármasokról tetszik az ötleted.
Az alapszakasz rövidítése szerintem már az első évben nyereséget hozna, amikor a rájátszásban, amikor a liga igazából kezdődik, mondjuk 5-el kevesebb sztár és más játékosok is kevesebben sérültek, és ami miatt izgalmasabbak, nézőcsalogatóbbak lennének.
Az All-Star meccset viszont én nem szántanám be, hanem bevezetném, hogy a győztes konferencia kapja a pályaelőnyt, ha döntős lesz. Így nagyon kevés játékosnak lenne tét nélküli teljesen, akinek meg igen, azt a konferencia edzője lehozhatná, mert neki nem az. Ez szerintem hozzátehetne annyit, hogy ezért már kicsit próbálkozzanak, legalább a végén. De ha tévednék, akkor a másik módszer amit kipróbálnék Silverék helyében, hogy elkezdeném hangsúlyozni, hogy az all-star annyira lesz jó, amennyire a játékosok azzá teszik. Lehet, ha a liga áttenné a felelősséget, és nem mentegetné őket, akkor nem akarnának újra ilyen szégyent összehozni.
Ultrákat a csarnokba mint nálunk szerbiában :)
Az ötletrid egy része, már bennem is megfogalmazódott, de követek rengeteg amerikai csatornát, ott például ugyanúgy megemlítik, hogy manapsag többen néznek box score-t, highlights, mint sem rensesen meccset. Ez azzal is összefüggésben van, hogy sok fiatal szurkoló előbb nézett NBA-t, mint pattintott kosárlabdát. Nem akarok belemenni a tesiből felmentett kiadásba, de egy szurkoló számára a meccs nem igazán egyenértékű, mint azoknál, akik akármilyen szinten megmérettettek az idők folyamán. Egy másik problémára is rámutattál, hogy többen követnek játékosokat, mint csapatokat. Doncic nélküli Mavs is jó csapat, épp a szupersztár hiányzik. Micsoda sikersztorik tudnak lenni, amikor a sztár nélküli csapat fricskázza a Góliátot.
A nagy tabellát szerintem úgy lehetne ávinni, hogy a PO kimaradó csapatoknak nincs luxusadó. Ezáltal hiaba esnek el pénztől, fizetniük sem kell sokat. Kevesebb meccses alapszakasznak akkor látom értelmét, ha legalább 36 csapatra felduzzasztják a mezőnyt. Addig meg a preseason szarságot kéne kiszedni, hatalmas baromság, tét nélküli meccseken elfáradni.
én league pass-en követem az NBA-t. az alapszakaszt 20 év után már untam, kivéve néhány rangadót. amióta Fantasy ligákban indulok, az alapszakasz újra érdekesebb lett. a 62 meccset ideálisnak tartanám. a triplák és az orvosi háttérnek köszönhető hosszabb karrierek miatt nem torzulnának sokat az all time számok. rájátszásnál szintén támogatnám a top 16-ot. a 15 legjobb NBA csapat + az Euroliga győztese vehetne benne részt. az All Star gálán a tripladobó az egyetlen érdekes versenyszám. zsákoló 5-10 évente 1x jön össze jóra. a fő meccs pedig teljesen érdektelen. a hárompontosokkal nekem nincs bajom. esetleg egy picit messzebb lehetne vinni, hogy legyen benne nehézség, hiszen most már sokan készségszinten szórják. ami furcsa számomra, hogy néha miket adnak meg assist-nak. régen mintha az lett volna a definíció, hogy ha max egy leütés után kosár van belőle. most meg szinte bármi anna számít. ugyanakkor az olyan nagy passzokat nem adják meg, aminél fault van, pedig ha bedobja a büntetőt a játékos, akkor szerintem megérdemelné a passz adó, hogy assist legyen.
Jól emlékszel, pontosan úgy volt a szabály hogy max 1 leütés még belefért. Illetve ha valami jelentős cselező mozdulatot csinált az illető stepback, hesitation, stb akkor már nem is járt az assist. Persze régen se 100%-osan tartották be a szabályt voltak kivételezések például Stocktonnal, de többnyire sokkal szigorúbb volt mint most, jelenleg a szabály úgy néz ki ha passz után azonnali a támadás a gyűrűre akkor majdnem mind1 hogy hány mozdulat és leütés történik. Az assist elinflálódásának egyik oka ez, a másik a rengeteg hárompontos dobás, ami miatt több ember vár a periméteren kitágult a pálya és könnyebb assistokat adni, illetve a támadások is gyorsabban zajlanak le. Emiatt annyira sok a dupladupla-tripladupla manapság, mert az NBA vezetősége úgy gondolja hogy a megnövekedett statisztikákkal nagyon szépen el lehet adni az NBA-t azoknak akik csak statisztikákat és highlightokat néznek, hogy "az NBA játékosai manapság mennyivel jobbak mint ezelőtt bármikor."
Esetleg a gyűrű méretének csökkentése vagy anyagának módosítása, hogy könnyebben kidobja a gyűrűt ért labdát?
A régi statokkal összevetéshez: annyiban szerintem hülyeség, hogy rengeteg minden változott idővel (táplálkozás, edzés módszerek, orvostudomány, bíráskodás, labdák anyaga, gyűrűk és palánkok minősége, de még a parketta is teljesen más), így érdemes lenne mindenkit a maga korszakához viszonyítani és nem előrángatni 30 évvel ezelőtti statisztikákat.
Vezessék be a támadó 3 másodpercet, A hárompontosvonalon kívül. :-) Ennek a durvább verziója a 2 sec vagy pláne az 1 sec amikor csak visszalépéses triplát lehet dobni.
Szabályokat illetően nem változtatnék, viszont maximalizálnám, hogy hány 3-ast dobhat egy csapat egy meccsen.
Mondjuk max. 10-et, utána is dobhatnak a vonalon túlról, de az már csak 2-t ér. Így közelebb fognak menni és feltámad a középtávoli dobás és a gyűrű alatti játék.
Egyébként nagyon szeretem Curryt, de mindaz amiért most erről beszélünk, nagy százalékban neki köszönhető. Sajnos hosszú távon nem jó irányba vitte el a játékot.
Nem változtatnék a pályán.
Régen az volt, hogy leigazoltak a csapatok egy óriást aki tud zsákolni. Szerintem az jobb ha hárompontost dobnak a játékosok, azt gyakorolni kell, abban munka van. Figyeljenek jobban oda a lépéshibákra. Illetve ha már nagyon módosítani akarnak akkor az egy játékos által játszott időt limitálják, így az edzőknek cserélniük kell és a padon ülő cserejátékosok is többet játszhatnak.
A színes triplavonalhoz: A férfiak átlag 5-6%-a színtévesztő, ez minimum 25-30 játékos. Az aktívak közül Austin Rivers, de állítólag Jordannek is voltak ilyen problémái.
Én is a hosszú bruttó játékidőt emelném még ki. Ezen húznék a kevesebb és rövidebb időkérésekkel, valamint a max személyi hibák számát is csökkenteném talán.
A 2 pontos érjen 3 pontot, a 3 pontos pedig 4-et ötletedet pedig kiegészíteném a 4x10 perces játékidővel. Így nem születnének űreredmények. És ha a korábbi statok a meccsszám csökkentése miatt is kukába kerülnek, akkor nem lenne akkor ellenállás talán.
Harom perces osszefoglalo is gecire unalmas.
Uresen dobaljak a harmasokat vedo nincs 3meteres tavolban.
Nezhetetlen szutyok
Én is látom, hogy sok minden gagyibb lett, mint 15 éve. A hosszú time out agymenést okoz. Ugyanakkor az elmúlt két napban három meccset láttam. A Knicks játéka konkrétan odaragasztott a képernyő elé, de a Celtics is pont azt hozta, ami sokaknál hiányzik ; a csapatban gondolkodást. A pontrendszert szerintem úgy lehetne izgalmassá tenni, és a játékot kevésbé egobajnoksággá, ha mondjuk a lepattanók és az assistok is felfelé kerekített 10%-ot jelentenének a pontozásban az utolsó negyedig. Akkor megjelennének ezek a pontok, és onnantól mehetne a hajrában a zúzda. Egyetértek, hogy a sportszerű játékra jobban figyeljenek, és külön hiba legyen, ha abban vétenek.
Én egy ideje felveszem mediaboxon a meccseket és áttekerem az idokereseket, challangeket, igy max 1.5 ora alatt megtudom nezni és élvezhetőbb, élőben utoljára egyetemista koromban volt időm vegignezni...egyedül a karácsonyi meccsek kivételek es néhány playoff meccs.
A sok tripla miatt nekem mostanaban olyan erzesem van, mintha kevesebb büntető lenne, de ez csak érzés, es a kevesebb büntető miatt kevesebb a holt idő viszont, hogy ne csak negativumokat keressünk.
Az időkérések számát mindenképp csökkenteném, az all star selection maradhatna de a meccset felesleges lejatszani, mas drasztikusabb lépést én nem mernék lépni.
A 3 pontos dobások megreformálására szóló ötleted szerintem egy jó megoldás lehetne. El kellene küldeni Adam Silvernek.
Kedves Bazska! Én a "Bulls Area"-ban rajongtam az NBA-ért, a 90'-es évek végéig követtem. Aztán jó időszak kimaradt és talán 8-10 éve figyelgetem újra. De már inkább csak az egykori nosztalgia iránti vágyból, melyet a mai játék már meg sem közelít.
Mások sokkal összeszedettebben és szakmaibban leírták, én csak pár kusza gondolatot érzést dobnék föl, amik számomra elvesztek.
Régen voltak karakteres posztok és ennek megfelelő feladatok, volt kemény védekezés (nem a Bad Boys-féle mészárszékére gondolok), szokatlan volt modern NBA-ben teret hódított "hárompontos-pornó". Ahogy nem volt jellemző, hogy a sztárjátékosok ennyit "sérülnek", vagy kiülögetnek meccseket. Volt trash talk, voltak karakteres játékosok, de nem volt általános az a nyegle nagyképűség és állandó flexelés, ami mostanra totál eluralkodott, és a kispadon ülő CSEREjátékosok sem érezték szükségét, hogy a meccs ideje alatt többet szerepeljenek, mint egy vándorcirkusz komplett társulata...
Allstar... hagyjuk má'... A mai gálákon tapasztalt megnyilvánulások sértés a rajongók felé és saját maguk lejáratása. Érdemes megnézni mondjuk pl. a 93'-as Allstar meccset. Nyilván szubjektív, de nekem személyes kedvencem, amiért képes voltam fölkelni hajnalban, hogy élőben lássam és fölvegyem VHS-re. A mai Allstar meccseket szándékosan és tudatosan bojkottálom. Az alapszakasz meccseket is kizárólag felvételről tudom megnézni, hogy átpörgessem a sok holt időt, a totál bugyuta helyszíni közönségszórakoztatást és amitől agyvérzést kapok a "kiss-cam", "dance-cam" és hasonló eszementségeket... Lehet, hogy túl boomer vagyok, vagy ehhez amerikainak kell születni, de föl nem tudom fogni, hogy a meccsre látogató felnőtt emberek 99%-a miért megy le több mill. ember szeme láttára azonnal egy retardált idióta szintjére, amint rá pillant a kamera 1.5 mp-re...
EGYETLEN DOLOG, amiért még szoktam NBA-t nézni, azok TI vagytok! Te, Csabi, Zsivera Gabi, Pisti, Kornél, Zümi, ...stb. mindenki (bocsánat, ha valakit kifelejtettem), aki a műsorban (és a háttérben is) dolgozik. Nagyon-nagyon hálás vagyok mindannyiótoknak a munkájáért, mert nélkületek sokkal szegényebbek lennénk.
(Elnézést, ha a vége sziruposra sikeredett, tényleg nem nyilvános "felsz*pásnak" szántam, de valahol el kellett mondanom és úgy érzem, erre most ez volt a megfelelő hely.)
Ha csökkentenek az alapszakasz meccseken akkor akár növelhetnek párhuzamosan a rájátszáson is mondjuk ha az első körben nem is de a második körben mehetnének 5 nyert meccsig
Tetszenek a gondolataid Bazska, statisztikában hogyan vezetnék a 3 pontost ? annak is aki unlockol vagy csak aki érvényesíti ?
Jó volt a kérdés, hogy mennyi meccset nézünk a TV-be... mert nem igazán adnak benne
Ezzel most a kisebbséget fogom képviselni, de nekem nincs bajom a középtávoli dobás kihalásával. Nem gondolom, hogy emiatt csökken a nézettség.
Jó sok évbe telt, amíg a sportág ki tudta matekozni, hogy hogyan a leghatékonyabb játszani ezt a játékot, és kíváncsian várom, hogy meddig lehet még vinni ezt a tendenciát.
A nézettség csökkenésének oka szerintem sokkal inkább generációs. Az itt hozzászólók nagy része szerintem simán csak nem veszi észre, hogy öregedett 15 évet, és csodálkozik, hogy nem lelkesedik ugyanúgy a kosármeccsekért, mint kiskamasz korában... Szerintem ha pont olyan lenne a kosárlabda, mint 15-20 évvel ezelőtt, akkor is kevésbé lelkesednénk már. Ez teljesen természetes.
A mai kiskamaszoknál meg valóban marha nehéz lesz azt elérni, hogy 3 órás meccseket nézzenek végig. Ehhez túlságosan felgyorsult a világ.
Az időkérések számának csökkentése, illetve "reset timeout"-okkal való kiváltása szerintem jó irány lehetne, bár így kevesebb reklámblokk férne el egy közvetítésben... (lehet, hogy erre kellene kitalálni valamit, hogy hogyan tudnak a TV csatornák ugyanennyi reklámot beletolni egy egy órával rövidebb meccsbe. A kipirosított triplavonalas ötleted mintájéra pl vetíthetnének reklámokat a pályára a kezdőkörbe :D)
A challenge-eket sosem értettem, hogy miért a pályán lévő játékvezetőknek kell megítélniük. Ott ül egy csomó játékvezető a replay center-ben. Mondjanak ők ítéletet, és az legyen kész, mire az edző eldönti, hogy challenge-elni szeretne, vagy max 10mp késéssel.
Az alapszakasz rövidítése szerintem jó ötlet, és szerintem lesz is elmozdulás ebbe az irányba, de szerintem a 20 meccses rövidiítés nagyon vad. Ha már 6-8 meccset le lehetne vágni, az elég lehetne ahhoz, hogy senkinek ne kelljen back-to-back napokon játszani.
Számomra egyértelmű, kevesebb meccset nézek, mert nagyon unalmas ez a sok tripla. Talán messzebb kellene meghúzni a tripla vonalat és eltörölni a sarok triplát.
Sok a meccs és brutális hosszú mindegyik. Én vasárnap szoktam nézni a Sport1-en, és mikor az első negyed tart 47 percig, akkor inkább elmegyek aludni. Ennyi alatt az NFL-ben (ahol a támadáshoz beállás egy külön népünnepély) lemegy másfél játékrész gond nélkül. A másik a bírói felfogás. Én értem, hogy védeni kell(ene) a játékosokat, de gyakorlatilag a védekezés az alapszakaszban nagyon alulértékelt lesz, mert az igazán fizikális védőket büntetik a játékvezetők. Majd ugyanezek a sporik a playoffban ha nem is mészárlást engednek, de gyakorlatilag sokkal többet. A tavalyi alapszakasz vége ebből a szempontból egyébként egy jó irány volt, de láthatóan az idei szezonra ezt megint elfelejtették.
A végére pedig a tripla: Egy alapvetően győzelemre törő csapat 100%-ban minden matematikai marginal gain-t ki fog használni ahhoz, hogy pontelőnyt alakítson ki, és erre a tripla tökéletes. A meccs ettől valóban nézhetetlenné válik (A tavalyi Boston nekem minden idők legsótlanabb bajnokcsapata pont ezért), de azt nem látom magam előtt, hogy egy szép napon megszüntessék a hármast, vagy akár messzebb tegyék (ami szintén értelmetlen, mert a jó triplázók ettől nem lesznek szignifikánsan rosszabbak). Itt is valami erősebb védekezést kéne engedni szerintem, és az alapvetően támadó játékot/játékost támogató felfogást kellene egy picit "egalizálni".
A jó tripladobók igenis szignifikánsabban rosszabbak lesznek. Régen néztem egy statisztikát Lillard és Curry-ről akik ugye 28-30 feet is jó dobók és mint kiderült onnan "csak" 37-38%- hatékonysággal dobnak, míg közelebbről pedig 45%-ra is felugrik ez a szám. De ami még fontosabb hogy így valóban csak a jobb tripladobók dobnának rá mindent, és nem azt kellene néznünk ahogy egy 30-35%-os hatékonyságúnak épp van egy jó napja és dob 5/8-at és istenítik, majd kövi 3-4 meccsen meg folyamatosan 2/10, 1/6, 3/10-eket dob, egyszerűen rontja az egész meccs összképét, hogy folyamatosan kihagyják és másból se áll a támadás. Ehelyett ezek a játékosok megtanulnának a középtávoli helyzeteiket kialakítani és változatosabbá válna a játék. Úgyhogy én támogatom hogy távolabbra rakják a 3 pontos vonalt mondjuk olyan 26-27 feetre. A sarokban meg egyszerűen szűnjön meg, vagy az is megoldás hogy a sarokban mindig egy folyamatosan változó jelölővel mutatnák hogy mit kell a lábadnak érintenie ha azt akarod hogy hármat érjen, ez még egy plusz érdekességet is adna a játéknak.
Szerintem is le kell rövidíteni a szezont de ahogy mondtad a legtöbb tulaj nem menne bele azonban mi lenne ha kibővítenék az In-Season Tournamentet és például a kiesés szakasz vagy az egész nem számítana bele ezzel ugyanúgy nagyobb lenne a regular szezonos meccsek tétje de nem kellene kevesebb meccset szervezni + a kiesés szakaszban nem 4 negyed lenne hanem 3 vagy csak 2 szerintem ezzel még pörgősebb lenne de nem lenne annyira megerőltető a játékosoknak
Az üres triplák mindig az adott play eredményei.. tessék jobban védeni ezeket. Én speciel imádom, mikor felrobban a csarnok egy komolyabb streak (1 jatekos bever egymas utan 3-4-et, vagy a csapat dob ellentmondast nem turoen) utan. Nekem a kozeptavoli semmivel nem ad tobbet mint a tripla, plusz ha nem lenne tripla akkor sem csungene mindenki a gyurun.. illetve megunnank a zsakolast is.
Nezettseg kell? Legyen minden nap meccs (nyugatrol is!!) 21-22 ora korul es eskuszom mindet meg fogom nezni, sokmillio europai rajongotarsammal egyutt. A 62 meccses alapszakasz ugyanugy elrontana az osszehasonlitasi alapot mint a 2 helyett 3 3 helyett 4 pontos modszer. Az unlockolhato tripla pedig igazsagtalan.
Nem feltétlenül arról van szó hogy a középtávoli többet ad, a 3 pontos kísérlethez képest. Hanem arról hogy egyrészt más mozdulatsorok kellenek egy tiszta helyzethez ha középtávoli dobásról van szó, mert sokkal szűkebbek a terek, másik, hogy egyszerűen változatosabb és kiszámíthatatlanabb a játék tőle. Például KD, Booker, Kyrie, Jokic, CP3 és még páran akiknek van középtávoli játékuk is nézd meg mennyivel változatosabban játszanak, mint mondjuk teszem azt Harden. Ráadásul még hatékonyak is. De még ha nem is hatékony, mint mondjuk AI akkor is jobb volt nézni őt mert sose tudtad megmondani hogy honnan fogja ráemelni és ehhez milyen mozgásokat hajt végre, izgalmasabb tőle a játék.
Szerintem az alapszakasz is túl sok meccsből áll. Elég lenne mindenkivel oda-vissza játszani egyet-egyet. Nyilván pénzügyileg nem lenne fenttartható, de a kevesebb meccs talán emelné a színvonalat (kevesebb sérülés, nagyobb motiváció, nagyobb súlya lenne egy győzelemnek vagy vereségnek, igazságosabb lenne a szezon végén a tabella)
Mire beküldtem a kommentet elmondta ugyanezt Bazska is 😅
Agyalok azóta is ötleten és arra jutottam mi lenne ha… úgy gyorsítanánk a meccsen, hogy a büntetőknél csak az egyiket kell eldobni a másik automatikusan egy pont. A hárompontostól pedig úgy elvenni a kedvet, hogy ha egy csapat bedob egy triplát akkor három pont, ha utána kihagy egyet az büntetlen, de ha zsinórban kettőt kihagy az -1 pont. Mit gondolsz Bazska ez milyen hatással lenne? 😊
Az a baj ezekkel szerintem, hogy szerintem nehezen nyomon követhetők és teljesen szembemennek 100+ év kosárlabda hagyományával (a teljesítményért = kosárért kapsz pontot és nem vesznek tőled el mesterségesen). Nagyon kétséges, hogy a rajongók egy ilyen rendszert el tudnának-e fogadni. Elképzelve a helyzetet, a csapatod már az 5 dobást engedi el és mellé megy, az ellenfél jön fel vagy egyre jobban vezet, mire a szabály még mélyebbre ránt. Ez nekem nem lenne attraktív. A csapatok szempontjából a hullámvölgyeket mélyítené és a felzárkózást nehezítené meg, amelyek izgalmi faktorok. Sokkal több lenne az olyan meccs, amikor mondjuk a Boston vagy a GSW belemegy egy jó szériába, az ellenfél próbál felzárkózni, de nem tud, az extra büntetések miatt meg mondjuk nem 20, hanem 30 pontos hátrányba kerül. Jóval többen mennének haza / kapcsolnák el a meccset. A büntetős érdekes felvetés, de mi van a hárompontos büntetővel, ott két dobás lenne és a harmadik számít automatikusan?
Azt hiszem ezt még senki sem írta, de fontos lenne a jelenlegi nagyon szigorú finanszírozási szabályok, luxusadó és társai eltörlése. Az NBA-ből az emberek mit jegyeznek meg? Ahogy ebben a videóban is Larry Bird féle Boston, Jordan-Pippen-Rodman féle Chicago, Shaq és Kobe féle Lakers, Duncan-Robinson-Ginobili-Parker Spurs, Wade-Bosch-James féle Miami, Curry-Green-Thompson féle GSW. Vannak nagy rivalizálások is, azonban ezekhez csapatok kellenek, drága játékosokkal. Az új luxusadórendszer arra van kitalálva, hogy ezt szétrobbantsa. A GSW egyik utolsó esélyét ez már szét is lőtte darabra, valószínűleg, ha nem lesz bajnok a Boston, akkor őket is lebontja. Az a kérdés, hogy egy LBJ nélküli Cleavelandet, egy OKC-t, egy Orlandot, azért ki néz meg, mekkora a rajongótábora az adott városon kívül. Vagy ahogy Zion elsüllyed New Orleansban, úgy Wembanyama mikor unja meg azt, hogy mondjuk a luxusadó miatt nem hoznak majd mellé igazi sztárokat, akikkel bajnokságot nyerhetne.
A sport nekem szép történetekről, diadalmenetekről is szól. Mondjuk a Lakers, a Bulls, a Warriors stb. De akár a 90-es évek végének Manchester United-e, a darts Phil Taylorja stb. Ezt az új szabály ellehetetleníti.
Én is csak azt gondolom, hogy brutal erdektelen az alapszakasz. Illetve ertelmezhetetlenul hosszu egy kosarmeccs
Az hogy jött ki, hogy a 2x31 meccs, az 10-zel lenne kevesebb, mint a 82? :)
2x31=62, -20 meccs/2(hazai, vendeg), 10. 10 idegenbeli es 10 hazai meccsel lenne kevesebb, mivel csak a hazaibol van a csapatnak bevetele, ezert 10meccset kene “bealdozniuk”
Így, így. 🤜🏻🤛🏽
@@richardvarga3382 Igen, közben leesett, hogy én voltam a gyagyás. :)
nem a hazai meccsekre értette a 10-el kevesebbet?
elég lenne azt bevezetni hogy csapatonként max 10-15 hárompontost lehet bedobni. mindenki eldöntheti mikor él vele
Nekem pl a mai napig nem tiszta, hogy tevődik össze a 82 meccses alapszakasz.
Addig megvan, hogy mindenki játszik oda-vissza egymással legalább 1-szer ami csapatonként már 58 mérkőzést jelent. Ha jól tudom a saját divízión belül 4-et játszik mindenkivel, a főcsoporton belül 3-at mindenki (ami megint nem fer, mert akkor valaki 2-t játszik otthon a másik 1-et) és a másik főcsoportból is van akivel 3-szor mérkőzöl meg...
Ez sosem volt kerek, és azért nem mindegy, hogy egy Bostonnal kell nyugatiként 3 meccset játszanod, vagy egy Washingtonnal...
Keleti és nyugati csapatok csak 2x játszanak egy évben. Divízión belül játszanak egymással fixen minden évben 4 meccset és a maradék 10 csapattal éves rotáció szerint hol 3-at hol 4-et. Vagyis mindenkinek van 30 konferenciák közti meccse + 16 saját divízió + 24 és 12 mert általában a maradék 10 ből 6-al játszanak 4-et és csak 4-el 3-at... majd következő évben akivel 3-at játszottak azzal 4-et mennek.
Tehát nyugatiként egészen biztos, hogy senkinek sem kell 3-at játszania sem a Bostonnal sem a Washingtonnal. Igazából az utazáson kívül a divízióknak sincs különösebb jelentősége egy időben még élt az a szabály hogy ha megnyered a divíziódat akkor automatikusan a konferencia top 3 kiemeltje között szerepelsz aztán egyre kellemetlenebb lett, hogy bizonyos években egyes divíziók annyira gyengén szerepeltek, hogy középszerű csapatok is kiemelést kaptak és végül eltöröltek mindenféle jutalmazást a divízió elsőséggel kapcsolatban.
A lebonyolítás struktúráját illetően jelenleg a legnagyobb fórt a konferenciák közötti egyenlőtlenségek jelentik. Például a mostanihoz hasonló gyengébb keleti versenybe az is bele fog férni, hogy a Boston és a Cavs 15-20 meccsel a vége előtt elkezdjen tartalékolni...a playoffban sem mindegy, hogy 1-2 vagy 3 kemény párharcot kellett megnyerni a döntőig mennyit lehet pihentetni. Nyugaton már az első körben sem lesz ingyen ebéd.
A clevelandi James csapatoknak is nagyon jól jött, hogy anno 50-54 győzelmekkel betudták húzni a keleti top 2 hely egyikét vagy ha nem akkor sem esett nehezükre megszerezni a pályaelőnyös helyek egyiket, így bőven akadt lehetőségük a kísérletezésre és a csapat évközi felforgatására...általában az első körökben is könnyed ellenfelek jöttek ez volt az egyik oka, hogy Lebron sorban 8 döntőt játszott, mióta átment Nyugatra összesen 2x jutott túl az első körön.
Mondjuk a keleti franchise-ok játékosfejlesztése mindig is elmaradt a nyugati vetélytársakétól talán a Bostont és a Miami-t leszámítva egyik sem ért el kimagasló eredményeket, sőt még a Heat ilyen jellegű sikerei is megkérdőjelezhetőek. Tehát ha Keleten összeáll egy szupercsapat az nagyobb eséllyel fog hosszútávon versenyképes maradni. Nyugaton fordított a helyzet ott a szerencsétlenkedőket könnyebb összeszámolni, de még a Kingsnek vagy a Minnesotának is akadtak sztárjai.
@@petersteel8021 Nagyon szépen köszönöm a válaszod, így már minden világos. Leköteleztél! 🤝
@@gaborhorvath6536 Nagyon szívesen!
Szerintem nem a sok hármassal van a gond, az csak egy következmény. Az alapvető gond a védekezés hiánya illetve a támadók túlzott segítése a szabályok / fújás által. Ezáltal az egész ilyen steertball sörmeccs szerű lett, de nem az a komoly streetball, inkább az amikor haverok lemennek labdázgatni. A másik probléma hogy nem látni ki-mi lesz a következő James vs Curry típusú szupersztár és az ehhez kapcsolódó rivalizálás.
A védekezés kapcsán a következőket változtatnám:
- Lépés / borítás normális megítélése. (Mi ez a hülyeség hogy leütés után amíg a labda a levegőben van annyit lépek amennyit akarok)
- Védő 3mp eltörlése: Ez amúgy összefügg a sok hármassal és a középtávoli eltűnésével. Ha a palánk alatt nem lehet ott a nagy melák, védekezésben akkor automatikusan beljebb húzodsz kinnt (üresebb hármasokat lehet dobni), ráadásul ha egyszer megvernek abból ziccer lesz és nem középtávoli (mert nincs ott a melák)
- El lehetne gondolkodni hogy a body checket visszahozzák
A Védő 3mp eltörlése érdekes ötlet. Értem, hogy a behúzódást mire érted, de a kirobbanthatatlan magas ember meg a zsákolásokat és ziccereket lehetetlenítené el / nehezítené meg. Az egyik hatás ugye az lenne, hogy a legnagyobbak védekezésben pl: Gobert, Wemby benn táborozgatnának a gyűrű alatt és bárki jön egy gyors layuppal pillantok alatt blokkolnák. A másik hatása nyilván a magasak kipihentsége lenne (hiszen kevesebbet kell mozogniuk), ezért az ő játékstílusuk irányába menne el a meccs / produktívabbak lennének. Így kérdéses az egész kimenetele: valóban, a védők kijjebb mehetnének, ezzel csökkentve a 3 pontosok hatásosságát, ugyanakkor a ziccer is esélytelenebb lenne, ezért jobban megérné kintről próbálkozni.
@@MEDVE1978 ha jól értem a legtöbbeknek (@bazska nak is pl) két fő problémája van a mai NBAvel.
1. Nincs pozizás / centerjáték
2. Eltűnt a középtávoli (mondjuk ez nekem személy szerint nem fáj, mindig is szar voltam leütésből középtávoliban, így zsigerből utálom ezt a dobásfajtát)
Nos, továbbfolytatva a logikát, ha eltörlöd a védő 3mp-t és bennt tanyáznak a cenyák, akkor nehezebb lesz a ziccer, így a védő jobban ki tud húzodni. Ha kihúzodik a védő akkor nem tudsz hármast dobni, tehét megvered leütésből, de mivel ott a cenya nem viszed be ziccerig hanem ráemeled a középtávolit... (pfuj) Szóval ez szerintem (részben legalább) megoldaná mindkét fennt említett problémát ...
Fault esetén csak 2 büntető? A védő kisebb rizikóval nyúlhatna oda a hármasnál.
innentől fogva a jobb triplázókat elég agyoncsapni kb.
Én pont a tavalyi főcsoport döntő óta tértem vissza az NBA-hez kb 15 év után. 🎉
Mivel a (német) tv csak 7végén és botrányos SD minőségben ad 1-2 meccset, én az NBA appon nézem a meccseket. Jó lenne tudni, hogy azt is bele számolják-e a nézettségbe? (Főleg mivel maga a liga reklámozza azt a szünetekben.)
Amúgy azt nem is értem miért nem terjeszkedik az NBA Európában sokkal jobban, amikor soha nem látott mennyiségű és minőségű top játékos játszik ott. Kezdhetnék mindjárt egy-egy meccs korábbra hozásával, hogy ne éjjel 1 és 4 közé essen EU idő szerint. Majd szóljatok, ha Silvermannak tanácsra van még szüksége. 😂
Csak a tippmix miatt belenéztem egy elég kiélezett NBA meccsbe, hát egy amerikai középiskolás cross country futóversenyen komolyabb hangulat van, mint ami ott volt. Szurkolás, atmoszféra, aura, feszültség 10/2 volt kb. Nem csodálom a rossz nézettségi adatokat.
Ha az 2-3 napja volt,akkor az a NCAA div 1 lehetett,Ami kb egy O'Brien champs nagysagban van,egyetemi top Liga
A te ötleted nekem is eszembe jutott Bazska,csak az a baj hogy pl meccsek végén amikor mondjuk egy időkérés nélküli Gsw-Boston 99-102es meccsen Curry dobna egy egész pályás hármast de nem számítana mert még csak "unlockolná" a hármas dobást😅 és pl így kapna ki 1 ponttal a Gsw az egyenlítés helyett
Bármi legyen is a ligában, a Sólstafir póló menő ;)
DEJÓ! Sósfasírt póló van rajtad. Én is nagy rajongó vagyok
Szerintem kurva hosszú a szezon. Indokolatlanul hosszú. Míg az NFL-ben lejátszanak 18 meccset + rájátszás ( ahol egy meccsen dől el ki jut tovább) addig itt lejátszanak akár 100 meccset egy szezonba rájátszással együtt. Kinek van erre energiája ezt követni? Én anno mindkettő ligát aktívan követtem NFL, NBA de őszínte leszek az NBA-be beleuntam. Beleuntam ebbe a brutál hosszú sok meccses szezonokba.
ha kimarad egy triplakísérlet, akkor az minusz 1 pont legyen! (csak egy szélsőséges ötlet) :)
Én is inkább 10 perces összefoglalót nézek egy-egy meccsről. De ha van elő közvetítés a sport tv-n akkor ha tudom nézem. Mint most is Suns-Lakers 😀🏀
Idén lemondtam a League Pass-t több mint 10 év után. Az időkeresek/reklámszünetek miatt lassan nézhetetlen egy élő meccs. A Sport TV-s vasárnapi meccseket mindig nézem, a magyar közvetítés feldobja, hogy a szünetekben mindig kiveseztek egy témát. LP-n az elmúlt években a 40 perces vágott meccseket néztem, viszont így pislogni nincs ideje közben az embernek, nem élvezhető igazán így sem. A mai világban YT-n annyi highlight és 10 perces recap van, hogy napi másfél órát ki lehet tölteni vele - az átlag néző pedig inkább ezeket választja, mert nincs ideje naponta 3 órát NBA-t nézni.
A főcsoportok nélküli 16 csapatos playoff ott lenne problémás, hogy ha egymás után 3 évben a 16 csapatból 12 ex-nyugati, akkor felmerülne egy új kérdés, hogy "miért nem nézik a keleti államokban az NBA-t"?
Én pusztán azért nem nézem a meccseket, mert csóró egyetemistaként kicsit sokallom a havi előfizetés árát.🥲 Tavaly is csak a döntő miatt fizettem elő arra az időszakra
Felezővonalról túlról, lehetne 5 is akár....
Rengeteg a meccs, szerintem ez elveszi a különlegességét egynek.
Ennek a hatására a játékosok túl vannak terhelve, nem is csoda hogy sérültek a sztárok.
Valamint a meccsek is rettentő hosszúak.
Még sose követtem egy kosárral kapcsolatos csatornát se ez most megváltozott😁
Csak a vonalon belül lehetne kosarat szerezni, s minden kosár 1 pontot érne.
15 éves simán fenn maradtam hajnalig a Celtics-Lakers döntőért úgy hogy Spurs szurkoló vagyok. Ma már eszembe nem jutna.
Mert ma mar nincs lakers bosti donto. :)
2 ok van sztem.
Az uj szupersztarok nem olyan erdekesek mint 10-15 éve.
Masik meg az illegalis streamek, mivel Amerikaban a TV-s meccseket nem tudod LP-en nezni.
Bazska az nem lehetésges szerinted, hogy Wemby elképesztő gyűrűvédése ráfogja kényszeríteni a csapatokat, hogy kevesebbet támadják a gyűrűt és visszatérjen a középtávolizás?
Ez már most is történik a Spurs ellen.
@@bazskaakkor meg van mentve a liga😅
Mi lenne, ha valamivel kisebb lenne a gyűrű átmérője...?
Selekt alkalmazasba hogy lehetsges megtekinteni az alley oopot? Csak telekom elofizessel lehet?
Jelenleg igen.
Igazából idén fizettem elő először league pass-re, de nagyon unalmasak a meccsek, kb alig nézek meg egyet-egyet. Kb az alapszakasz meccsek régi all-star meccseket idéznek, csak all-starok nélkül… Semmi védekezés. Ötletem sincs ezen hogy lehetne változtatni, de itt kell keresni a hibát szerintem. Lötyögés 48 percből kb 44 perc… Én amúgy a hármast nem törölném el, nem is nyúlnék hozzá, hanem 48 percről levenném 40 percre a játékidőt és valóban csökkenteni kellene a meccsek számát is. A kevesebb néha több. Amúgy az egész presztízs, versenyszellem veszett ki a játékból szerintem. Már csak a pénz számít meg a “szuper csapat” projektek. Nincsenek igazi párharcok… Az egész biznisz szagú lett sajnos. A bizniszhez meg show kell. Számok, statisztikák. Szerintem itt romlott el az egész!
egy-két gondolat... több dolog miatt csökken az NBA nézettsége... Szerintem legkevésbé az amerikai elnök választás az oka... inkább a túlárazott a NBA pass.... egyre jobban túl vannak fizetve a játékosok... egyre csökken a játékosok kvalitása... az alapszakaszban a csapatok "csalják" védekezést... a 3 pontosok számát periméter védekezéssel lehetne csökkenteni... továbbá egyes csapatok (pl.: Lakers) "tolása" sem segít a nézettségen... Évekkel ezelőtt felmerült bennem (még ha azt mondja Bazska, hogy ezzel fullba tolom a kretént), hogy a félpályáról túlról dob kosarat az 4 pontot érjen, és aki a saját 3 pontos vonalán belülről dob kosarat, az pedig 5 pontot érjen...
Ha ezt a minden 2. tripla érjen 3 pontot koncepciót bevezetnék én ott és abban a pillanatban engedném el az NBA-t.
Kenny Smith mondta ki a lényeget: nincs ma már hand-checking, ergo nem lehet rendesen védekezni. Ezzel meg is ölték a játékot.
Néztem a Boston Twolves meccset. Nevetséges triplakisérletcunami volt az egész. Ez lenne a világ legjobb ligája?! Nézhetetlen xar.😫
Világtörténelem legjobb csapatáról beszélsz. Szerintem baromi izgalmas, hogy egy végletekig átgondolt rendszerben úgy játszik a Celtics, mint Beethoven a hangszeren.
Világtörténelem legjobb csapatát láttad játszani.
Világtörténelem legjobb csapatát nézted. Ez a csapat valószínűleg söpörte volt a 94-es Chichagot.
Szuper video.
31+31=62 most nem 82 meccses az alapszezon? Vagyis a különbsèg 20 meccs a teoriàban.
De csak a hazai meccseket kell figyelembe venni, mert a csapatnak az a kieső bevétel, és ott 41 helyett lenne 31, ha minden csapattal (a két újjal is) kétszer játszanak.
Szerintem engedhetnék jobban a védekezést a 3-as vonalon túl. Most nagyon védve van a dolog.
... és ha korlátoznánk a 3 pontos dobások számát játékosonként?
Az alapszakasz hossz hatása a karrier statokra szerintem nem kéne hogy baj legyen. Forma 1ben is régen meglépték, de az NFLben is pár éve lett eggyel hosszabb az alapszakasz. Most pedig még egy extra héten gondolkodnak
Én megszüntetném a 3 pontot !
Az opciós tripla meg egyéb szabályozása szerintem baromság, abban is van meló hogy azt triplát viszonylag üresen el lehessen dobni. (pl curry és a zárások és labda nélkül mozgások). Én megkérdeznék valakit hogy mi volt '98 után? Vagy egy év spurs és csonka szezon után jött a Shaq és Kobe a ki triplázott és lett "arca" ligának. Értem hogy LBJ egy mindent uraló személyiség aki megfelelt ennek a szerepnek is, de az a szöveg hogy itt a játékosok rekordot döntenek, annak a korszaknak vége. Lehet Jokic rámcáfol de arra a jelenlegi CBA elég jó alap hogy komoly GM és edzői feladat egy tehetséges keretet bajnoki címekhez vezetni, miközben lehet ő az eddigi legjobb magas akit láttunk játszani, de 2szeres bajnok lesz csak. Mert még egy Curry, meg LBJ nem fog hirtelen kijönni a draftokról. Szóval nem játékosokat kéne hypolni hanem csapatokat, akikben benne van jelen és jövő is. Sose értettem a LBJ vs Curry meg hasonló dolgokat, még rajtuk kívül ott van 8 ember a pályán aki ha mást nem csinál tökön csap. Olyan ember aki 20+ éve nézem aktívan az NBA-t már sok játékost láttam megöregedni, akinek a primejához is volt szerencsém.
Azèrt a playoffs mindig màs, amikor lelassul a jàtèk ès kemènyedik a vèdekezès. Vèdő 3 màsodperc eltörlèse.
Szerintem az ötlet a triplákra nem lenne fair a játékosok statisztikái miatt. Ugyanolyan messziről dob két játékos, az egyiknek 2, a másiknak 3 pontot írnak jóvá?
Az a baj, hogy az allstar-nak nincs értelme míg nem kezelik presztízsként a játékosok....nézhetetlen
Sok a mérkőzés ! Kevesebb alapszakasz mérkőzéssel nagyobb téttel bírna . Ez van sajnos fociban is ! Sok a sérülés , a pihentetés es rengeteg a meccs ! Kizsigerelik a játékosokat . Valóban minden a bevétel , a pénz? Tényleg annyi a mérkőzés , h már valóban a nézettség rovására fog menni.