Это видео недоступно.
Сожалеем об этом.

Sztuczna Inteligencja - Czwarta Rewolucja Przemysłowa | Michał Kułaczkowski | TEDxSopot SWPS

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 фев 2024
  • Prelegent podda analizie rolę sztucznej inteligencji (AI) w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Omówi, jak AI wpływa na automatyzację procesów, strukturę zatrudnienia, różne branże i zawody. Przedstawi dalsze przewidywania w tym zakresie. Przyjrzy się roli edukacji oraz konieczności ciągłej nauki wobec zachodzących zmian. Inżynier sztucznej inteligencji z 15-letnim doświadczeniem. Pracował nad inicjatywami autonomicznych samochodów w Waymo/Google w San Jose. Był zaangażowany w konfigurację i wdrażanie narzędzi do analizy danych oraz tworzenie akceptowalnych środowisk dla zespołów uczenia maszynowego. Współzałożyciel Clusterone (2019 r.), w którym pełnił funkcję szefa technicznego. Odpowiadał za stworzenie architektury systemu i wprowadzenie w życie wstępnego proof of concept (POC). Udana praca nad tym projektem doprowadziła do przejęcia firmy. Jako CEO Devopsbay nadzoruje operacje związane z procesami oprogramowania i opracowuje strategiczne kierunki rozwoju. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at www.ted.com/tedx

Комментарии • 6

  • @polskizwiazeknaczelnychhej1100
    @polskizwiazeknaczelnychhej1100 6 месяцев назад +2

    5:02 Nieprawda. Mylenie pojęć. Obecne urządzenia smart są tylko z nazwy inteligentne. Posiadają tylko wszechstronne możliwości - ktoś je nazwał smart i tak zostało. Natomiast sztuczna inteligencja odnosi się do innej niż ludzkiej formy inteligencji (zbliżonej do ludzkiej lub przewyższającej).

  • @polskizwiazeknaczelnychhej1100
    @polskizwiazeknaczelnychhej1100 6 месяцев назад +1

    Porównywanie rewolucji przemysłowej do rewolucji AI to jakieś nieporozumienie. Maszyny parowe nie zaczęły myśleć za ludzi. Maszyny parowe nie zdegradują intelektualnie człowieka. Maszyny parowe nie mają tyle zagrożeń, niebezpieczeństw czy wyzwań etycznych co współczesne AI. Maszyny parowe nie spowodowały wyścigu zbrojeń kto zbuduje lepszą maszynę i przechytrzy konkurenta intelektualnie. To porównanie to absurdalny błąd logiczny. To jak porównać plastikowy kubek do człowieka.
    Nie porusza pan następstw związanych z rozwojem AI, zmianami życia codziennego, a one w dużym skrócie są degradujące dla ludzi.
    Słaba prezentacja (na rzutniku). To po prostu wygenerowane obrazki.

  • @pacanosiu
    @pacanosiu 2 месяца назад

    Co jest z wami nie tak?
    Czego się boicie?

  • @andrzejmrugaa139
    @andrzejmrugaa139 3 месяца назад +1

    Szkoda mojego czasu na to beblanie