Метамодерн і культура експлуатації чуттєвості

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 сен 2024
  • Андрій Артеменко, професор ХДАДМ, доктор філософських наук на V Міжнародній науковій конференції «Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології».
    V Міжнародну наукову конференцію провели Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України та Інститут культурології НАМ України.
    Досвідчені науковці та молоді вчені з різних країн запропонували у своїх доповідях широкий діапазон культурологічних тем: мистецтвознавство, музикознавство, дослідження театру і кіно тощо. Втім, доповіді були об’єднані тим спільним проблемним полем, що є найважливішим на сучасному етапі: осмислення війни, деколонізація, міжнародна співпраця, збереження культурних цінностей, перспективи розвитку української культури у повоєнний час.
    Учасники конференції говорили про:
    · «культурного героя часу» у перепрочитанні постколоніального
    · політичний театр
    · пригоди оперних сюжетів
    · метамодернізм в кіно
    · трансформації категорій філософії та культурології в просторі «пост»
    · пошук нових методологічних орієнтирів в сучасній музичній культурології
    · мистецькі виставки у Харкові під час війни
    · українських драматургів у 2014-2023 роках
    …та багато іншого. Тези виступів будуть опубліковані на сайті ІПСМ НАМ України.
    В рамках конференції 16 листопада у Національній академії мистецтв України пройшла презентація книги «Академік Людмила Міляєва: Життя в мистецтві» - автор ідеї та упорядник академік НАМ України Тетяна Кара-Васильєва. Видання доступне на сайті Академії academyart.org...
    Дякуємо всім учасникам наукового заходу!
    Запрошуємо до участі у майбутніх наукових конференціях ІПСМ НАМ України.
    mari.kyiv.ua/sc...

Комментарии • 5

  • @Leecabrerra
    @Leecabrerra 6 месяцев назад +2

    От тільки ностальгі́я - це емоційний стан, що характеризується сумом за минулим і тільки минулим. І до чого тут Метамодерн?
    Метамодерн виходить за межі парадигм модерна/постмодерна і дає відповідь на питання - чим саме є сьогодення діджиталізованого світу. Це пошук і творення нових сенсів і нового дискурсивного поля ХХІ ст.

  • @Lyubomyr.380.
    @Lyubomyr.380. 6 месяцев назад +1

    Ето вам нє ето... Це ж скільки треба вчитися щоб розмовляти так щоб "простому українцю" нічого не було зрозуміло? І ця наука фінансується з бюджету?

  • @mozartwa1
    @mozartwa1 6 месяцев назад

    пока метамодерн не превратился в идейно-мифологическую кашу и религиозную догму, следует обратиться во-первых, к первоисточникам - текстам тех двух голландско-бельгийских чудаков, которые и ввели в обиход термин и совсем не это имели ввиду, а во-вторых к научно-философскому аппарату и методологии науки и заняться исследованием... беспристрастным, а не выдумками и трактовками этих выдумок... в рашке гуляет ветер постмодернистской нахлобучки на этот самый метамодерн, который тут же окрестили эстетической и стилистической парадигмой))...- а это ни к чему хорошему не приведет... ибо мыши заводятся не из-за кучи грязгого белья, а деньги, сами по себе не заведутся в тумбочке, поставленной в укромное место))... одним словом, первопричины должны быть исследованы. а не их последствия в виде астеничных форм или транквильных цветов...

  • @SergiyBelik
    @SergiyBelik 6 месяцев назад

    БИЛИБЕРДА