Мені дуже сподобалась сільська школа, в якій я вчився перед розпадом СРСР. В тому селі було багате господарство, туди приїжджали працювати люди з різних куточків СРСР. Вчителі були дуже класними фахівцями. На той час у вчителів була непогана заробітня плата і їм відразу давали квартири. Дуже сильний педагогічний колектив був. На уроках праці ми багато чому вчились, бо була непогана майстерня, навіть з деревообробними та металообробними станками. Годували нас на великій перерві безкоштовно за рахунок господарства і дуже смачно. А також були безкоштовні спортивні секції.
Звучить круто! Я у школу потрапив уже після розпаду совка - з того що Ви згадали хіба що майстерня також була непоганою, як зараз пам'ятаю запах деревини в ній
В Україні досі радянська система освіти та підходи в навчанні. Ніякого розвитку творчої особистості та індивідуальності нема. Задача школи - зробити з дитини людський ресурс. Підручники часто незрозумілі, уроки робе вся родина з допомогою штучного інтелекту. Ще до війни, викладачі максимально намагались перекласти навчання на батьків. У час літніх канікул могли дати не тільки вирішувати 250 задач та рівнянь, а ще необхідність батькам вигадати ті вправи. Сучасна українська школа, на мою думку, стала гірша навіть за радянську адже ж українського виборця не цікавить це питання коли він обирає собі владу, їм аби поржати.
Дуже дякую Алекс, на відео школа де навчаються моя малеча - мені здається що вона класна хоча би по тому як діти туди охоче йдуть, а це головне. То ж захотілося поділитися - дуже радий що Вам сподобалось! І спасибі за відгук!
Мій син теж сумував без польської школи. Мені здається, що всі на світі люблять і розуміють дітей, крім України. У нас діти - це те, що дратує і має сидіти з закритим ротом. Від цього плакать хочеться.
Навчання в Україні може бути різне, але не таке як в Великобританії це точно, з плюсів, що діти можуть обрати домашнє навчання і не ходити до школи, так навчаються діти моїх знайомих. Школа онлайн і + репетитори онлайн. Дівчинці дуже подобається дома навчатись. Донька сестри ходить до школи і їм дуже не подобається, багато завдань, багато творчих робіт письмових, навчаються в другу зміну з 12ї години, в школі до 16, потім на танці їдуть, вдома о 8й вечора, уроки роблять до 24, а інколи до часу ночі... ще займаються з репетитором англійською. Дитина дуже втомлена і не може сконцентруватись, і весь вільний час в телефоні.
Ми в Україні жили у місті мільйоннику. Діти ходили на різноманітні гуртки - і більш дорогі комерційні, і досить бюджетні, які залишились іще від радянських часів і вели їх ентузіасти. Школа була в центрі міста досить хороша. Єдиним величезним мінусом було харчування. Діти дуже не хотіли там їсти. Було таке, що і на біль в животі дитина скаржилась. Скоріш за все, що відкати по лінії міністерства освіти були великі, а про якість ніхто не думав. Все краще - дітям високих чиновників. В Англії освіта, на перший погляд, цікава і непогана. Діти придумують музику на уроках музики, є театральне мистецтво, вчать публічно виступати, вчать основи економіки та багато корисних речей для життя. Щодо фізики, математики - складається враження, що діти слабше підготовлені по цих предметах. Дуже подобається те, що в Англії забороняють користуватися мобільними телефонами. Мені ще подобається, що є шкільна форма. Ніхто не хизується своїми брендовими речами.
Так, форма і відсутність мобільних телефонів - це дійсно класно, мої ще занадто малі щоб оцінити більш складні предмети але класно що змалечку їх навчають чомусь актуальному як на мене і досить добре залучають у навчальний процес
@@m.andrii я трохи в Німеччині працював, то бачив урок навчання їзди на велосипеді. А в Лондоні мій молодший на уроках фізкультури ходив в басейн на плавання, де дітей вчили плавати
Сьгодні бачив урок їзди на велосипеді тут. В Нідерландах треба вчити плавання і отримувати документ також - мене здорового дядьку не впустили у Нідерландах в басейн бо у мене не було папірця
Школа повного робочого дня! Відома в україні ще з кінця 70х років 20 ст. Були інші варіанти шкіл.... радянська СО все зруйнувала. Ліцеї.гімназії - Скачування грошей, без хороших МТБ.
Jfyi в звичайній школі в ненайбільшому обласному центрі в Україні більшість дітей прекрасно читають ще з садочка, так само отримують наліпки замість оцінок, уроки в першому класі по 35 хв і тп. Автор порівнює свій особистий досвід багаторічної давнини з сучасною школою.
Блін. Так, це реально проблема. Де Ви знаходитеся? У мене друг в Києві турбувався дуже про схожу ситуацію але на щастя вже з пів-року дитина у нього відвідує школу
@@m.andrii Кривий Ріг, дитині 15 років, ніякої соціалізації. Ходимо кожен день на різні тренування, репетітори . Але це не те. І нажаль перспективи і на наступний рік такіж. А коли бачу маляток , в дитячому садочку ,які за ручки йдуть в бомбосховище, під час тривоги, то сердце кровью облимаеться. А ціх тривог на день може бути скільки завгодно. І вони ,замість ігор, сну, якогось розвитку, йдуть у бомбосховище. Що вони винесуть з такого дитинства? Що нас чекае. Страшно і сумно. А за канал, спасибі. Дуже подобаеться. Люблю таку подачу .👍
Ви праві - навіть уявити не можу як війна відобразиться на психіці дітей. Та й дорослих також. Їхніх батьків. Ви дуже близько до фронту. У моєї дружини є знайома що приїхала до Англії з Кривого Рогу - можливо для дітей краще було б поїхати? Розумію що це складне питання та здоров'я і безпека дітей найголовніша. Дякую Вам за підтримку.
головне питання в українських школах це питання якості кадрів - до державних шкіл ідуть працювати ті хто не змогли влаштуватись в інші місця а тому вчителі часто не зацікавлені або взагалі не вміють викладати.
В Київі школа атас. Збори грошей тричі на рік- на клас, раз на школу. Книжки, зошити, приладдя - там де скажуть. Міністр освіти без освіти. Українське- мова, література, історія під забороною. Зато англійська доплата вчителям, історія - маскальска. Вчителі люті
I also like the European education system, it allows us to instill in children a sense of Freedom from childhood, to reveal their potential without fear. And at the same time, if there was a choice, I believe that a combined system would be more effective, 3 days a week according to the European system and 2 days according to the Soviet system, which would strengthen the sense of responsibility and patience in achieving goals. Thank you 👍
Hi Anatoliy! 👋 Interesting thought to consider how different educational systems can learn from each other to benefit the overall development of students. Unfortunately I have only one side of the experience which I didn't really like much, but I'm sure there are things to share! Thanks for the comment that given me something to think about!
не сильно змінилися школи в Україні з 90 ... Основна відмінність - в британськких школах приділяється багато уваги тому, щоб діти навчилися спілкувватися, заводити друзів. Коло спілкуввання - це один з параметрів оцінки, після математики і англійської. Відсоток відвідуваності - це наступний параметр, який тречиться, тому що напряму корелюється з успішністю. Але все - з достоїнством. Дитина не отримує травму від того, що спізнилася, а в українській школі - це шлях ганьби. Якщо спізнився - дитину будуть клясти і відчитувати всі дорослі, від прибиральниці до директора, які зустрінуться на шляху до класу. В Британії батьки отримують раз на рік статистику відвідування і спізнень. І за 2 роки можу сказати, що в Британії ми менше спізнюємося, хоча і їздили до школи на машині майже всі 2 роки. Ще одна суттєва відмінність - це взаємна повага в трикутнику вчитель - учень - батьки. Тобто вчитель з повагою відноситься до учня. І до батьків. Чого не було і не має в top20 школі в Україні. Дуже хаактерни приклад з молодшою дочкою, яка пішла в школу вже в Британії - з вчителями української школи вона спілкується на ти. Бо вони до дитини звертаються на "ти". Коли я спробувала попросити дитину звертатися на "Ви" до українського вчителя - отримала відповідь: "Без проблем. Але ж тоді і до мене вчитель буде звертатися на Ви?" Тому так, британська школа виграє в цьому змаганні. Формули можна вивчити і вдома, а от культура спілкування і жага до пізнання світу і нового - це те, чому нажаль в українські школі не можна навчитися
Дуже дякую що поділилися своїми спостереженнями! Згоден з вами - зі всіма пунктами. Ви ходите додатково до української школи? Прогресивні там вчителі також виявляється! Для мене найкращий показник того що школи тут класні це те що діти біжать туди підстрибуючи
Моя сестра в Києві використовує в телефоні батьківський контроль, може і чути дитину і через камеру побачити і отримує сповіщення, якщо дитина залишила позначену територію, територію школи. Але минулого місяця під час обстрілу російськими злочинцями ракетами школа, нажаль, постраждала і тепер вони навчаються онлайн, поки не поставлять нові вікна.
Не знаю. Моя середня освіта з маленького міста України може зрівнятись тільки з випускниками добрих приватних шкіл у Англії і то я відчуваю, що нам дали більше знань.
у вас приватна чи паблік школа? У нас діти ходять в приватну школу в Польщі, приблизно все те саме що ви описали. Якщо приватна, скільки оплата за одну дитину?
У нас звичайна школа, безкоштовна. Приватні школи доволі дорогі - у середньому 15 тисяч фунтів на рік а також 35 тисяч за запис до школи. Ми не можемо собі це дозволити на жаль.
Моя найкраща подруга 20 років тому виїхала до Англії . Сміливо можу сказати, що мої діти розвинутіші на 40% ! Дочки однокласниця під час повномасштабного вторгнення рік навчалася в Лондоні , математика англійського 10 класу = українському 4 класу!
Попахує соціалізмом. Як завжди постраждають звичайні діти, адже богаті зможуть забезпечити своїх дітей репетиторами й дати справді освіту а не щось не зрозуміло що. Олімпіади зараз і основному виграють китайці й США, в який також прийшов соціалізм.
Але ідея пошуку тим чим хочеш займатися й що тобі дійсно подобається це класно. Адже в нас ти вчиш все й в ітогі працюєш в МакДональдз і бо й так не визначився ким хочеш бути.
@@m.andrii так, Польща останній великий притулок класичної європейської культури. Як наслідок безпечне більш-менш розумне суспільство. Питання чи надовго...
Ні, я вважаю що мізки не промивають. У школі є тема "Celebrate diversity" де учням розпродають що існують різні раси, релігії, люди з інвалідністю та LGBT і т.д. - і всіх треба поважати однаково. Я знаю що існують різні думки на цю тему, особливо у людей із східної Європи де відношення доволі радикальне, та мені здається все в межах нормального. Primary schools are not required to teach LGBT content but can choose to teach it in an age-appropriate way. The Department for Education has no plans to change its advice to schools on this subject.
Мені дуже сподобалась сільська школа, в якій я вчився перед розпадом СРСР. В тому селі було багате господарство, туди приїжджали працювати люди з різних куточків СРСР. Вчителі були дуже класними фахівцями. На той час у вчителів була непогана заробітня плата і їм відразу давали квартири. Дуже сильний педагогічний колектив був. На уроках праці ми багато чому вчились, бо була непогана майстерня, навіть з деревообробними та металообробними станками. Годували нас на великій перерві безкоштовно за рахунок господарства і дуже смачно. А також були безкоштовні спортивні секції.
Звучить круто! Я у школу потрапив уже після розпаду совка - з того що Ви згадали хіба що майстерня також була непоганою, як зараз пам'ятаю запах деревини в ній
В Україні досі радянська система освіти та підходи в навчанні. Ніякого розвитку творчої особистості та індивідуальності нема. Задача школи - зробити з дитини людський ресурс. Підручники часто незрозумілі, уроки робе вся родина з допомогою штучного інтелекту. Ще до війни, викладачі максимально намагались перекласти навчання на батьків. У час літніх канікул могли дати не тільки вирішувати 250 задач та рівнянь, а ще необхідність батькам вигадати ті вправи. Сучасна українська школа, на мою думку, стала гірша навіть за радянську адже ж українського виборця не цікавить це питання коли він обирає собі владу, їм аби поржати.
Нам нізкого обирати було завжди
крутий випуск, цікавий досвід, дякую
Дуже дякую Алекс, на відео школа де навчаються моя малеча - мені здається що вона класна хоча би по тому як діти туди охоче йдуть, а це головне. То ж захотілося поділитися - дуже радий що Вам сподобалось! І спасибі за відгук!
Дуже дякую за цікаву розповідь!,
Дякую за відгук! Радий що Вам сподобалося!
ДУЖЕ ЦІКАВО І ПІЗНАВАЛЬНО! Є ЧОМУ ПОВЧИТИСЬ НАШИМ ВИКЛАДАЧАМ! ✌✌✌🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍🏽👍🏽👍🏽👏👏👏❤❤❤! СЛАВА ЗСУ І ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Дякую , що поділилися ! Дуже класна та приємна інформація! 😊
Дякую дуже за відгук! Дуже радий що відео Вам сподобалося!
Мій син теж сумував без польської школи. Мені здається, що всі на світі люблять і розуміють дітей, крім України. У нас діти - це те, що дратує і має сидіти з закритим ротом. Від цього плакать хочеться.
В українських школах досі така практика? За мого дитинства було саме так, але я сподівався що це змінилося у кращий бік
було цікаво, дякую)
Навчання в Україні може бути різне, але не таке як в Великобританії це точно, з плюсів, що діти можуть обрати домашнє навчання і не ходити до школи, так навчаються діти моїх знайомих. Школа онлайн і + репетитори онлайн. Дівчинці дуже подобається дома навчатись.
Донька сестри ходить до школи і їм дуже не подобається, багато завдань, багато творчих робіт письмових, навчаються в другу зміну з 12ї години, в школі до 16, потім на танці їдуть, вдома о 8й вечора, уроки роблять до 24, а інколи до часу ночі... ще займаються з репетитором англійською. Дитина дуже втомлена і не може сконцентруватись, і весь вільний час в телефоні.
Ми в Україні жили у місті мільйоннику. Діти ходили на різноманітні гуртки - і більш дорогі комерційні, і досить бюджетні, які залишились іще від радянських часів і вели їх ентузіасти.
Школа була в центрі міста досить хороша. Єдиним величезним мінусом було харчування. Діти дуже не хотіли там їсти. Було таке, що і на біль в животі дитина скаржилась. Скоріш за все, що відкати по лінії міністерства освіти були великі, а про якість ніхто не думав. Все краще - дітям високих чиновників.
В Англії освіта, на перший погляд, цікава і непогана. Діти придумують музику на уроках музики, є театральне мистецтво, вчать публічно виступати, вчать основи економіки та багато корисних речей для життя. Щодо фізики, математики - складається враження, що діти слабше підготовлені по цих предметах.
Дуже подобається те, що в Англії забороняють користуватися мобільними телефонами. Мені ще подобається, що є шкільна форма. Ніхто не хизується своїми брендовими речами.
Так, форма і відсутність мобільних телефонів - це дійсно класно, мої ще занадто малі щоб оцінити більш складні предмети але класно що змалечку їх навчають чомусь актуальному як на мене і досить добре залучають у навчальний процес
@@m.andrii я трохи в Німеччині працював, то бачив урок навчання їзди на велосипеді.
А в Лондоні мій молодший на уроках фізкультури ходив в басейн на плавання, де дітей вчили плавати
Сьгодні бачив урок їзди на велосипеді тут. В Нідерландах треба вчити плавання і отримувати документ також - мене здорового дядьку не впустили у Нідерландах в басейн бо у мене не було папірця
Школа повного робочого дня!
Відома в україні ще з кінця
70х років 20 ст. Були інші варіанти
шкіл.... радянська СО все зруйнувала. Ліцеї.гімназії -
Скачування грошей, без хороших
МТБ.
Jfyi в звичайній школі в ненайбільшому обласному центрі в Україні більшість дітей прекрасно читають ще з садочка, так само отримують наліпки замість оцінок, уроки в першому класі по 35 хв і тп.
Автор порівнює свій особистий досвід багаторічної давнини з сучасною школою.
Круто!
Чувак, проблема в тому що моя дитина не ходить повноціно в школу вже 3 рік поспіль. Тільки онлайн. Оце проблема.
Блін. Так, це реально проблема. Де Ви знаходитеся? У мене друг в Києві турбувався дуже про схожу ситуацію але на щастя вже з пів-року дитина у нього відвідує школу
@@m.andrii Кривий Ріг, дитині 15 років, ніякої соціалізації. Ходимо кожен день на різні тренування, репетітори . Але це не те. І нажаль перспективи і на наступний рік такіж. А коли бачу маляток , в дитячому садочку ,які за ручки йдуть в бомбосховище, під час тривоги, то сердце кровью облимаеться. А ціх тривог на день може бути скільки завгодно. І вони ,замість ігор, сну, якогось розвитку, йдуть у бомбосховище. Що вони винесуть з такого дитинства? Що нас чекае. Страшно і сумно.
А за канал, спасибі. Дуже подобаеться. Люблю таку подачу .👍
Ви праві - навіть уявити не можу як війна відобразиться на психіці дітей. Та й дорослих також. Їхніх батьків. Ви дуже близько до фронту. У моєї дружини є знайома що приїхала до Англії з Кривого Рогу - можливо для дітей краще було б поїхати? Розумію що це складне питання та здоров'я і безпека дітей найголовніша.
Дякую Вам за підтримку.
головне питання в українських школах це питання якості кадрів - до державних шкіл ідуть працювати ті хто не змогли влаштуватись в інші місця а тому вчителі часто не зацікавлені або взагалі не вміють викладати.
В Київі школа атас. Збори грошей тричі на рік- на клас, раз на школу. Книжки, зошити, приладдя - там де скажуть. Міністр освіти без освіти. Українське- мова, література, історія під забороною. Зато англійська доплата вчителям, історія - маскальска. Вчителі люті
Де це таке? В окупації?
I also like the European education system, it allows us to instill in children a sense of Freedom from childhood, to reveal their potential without fear. And at the same time, if there was a choice, I believe that a combined system would be more effective, 3 days a week according to the European system and 2 days according to the Soviet system, which would strengthen the sense of responsibility and patience in achieving goals. Thank you 👍
Hi Anatoliy! 👋 Interesting thought to consider how different educational systems can learn from each other to benefit the overall development of students. Unfortunately I have only one side of the experience which I didn't really like much, but I'm sure there are things to share! Thanks for the comment that given me something to think about!
@@m.andrii, Thank's 😊
не сильно змінилися школи в Україні з 90 ... Основна відмінність - в британськких школах приділяється багато уваги тому, щоб діти навчилися спілкувватися, заводити друзів. Коло спілкуввання - це один з параметрів оцінки, після математики і англійської. Відсоток відвідуваності - це наступний параметр, який тречиться, тому що напряму корелюється з успішністю. Але все - з достоїнством. Дитина не отримує травму від того, що спізнилася, а в українській школі - це шлях ганьби. Якщо спізнився - дитину будуть клясти і відчитувати всі дорослі, від прибиральниці до директора, які зустрінуться на шляху до класу. В Британії батьки отримують раз на рік статистику відвідування і спізнень. І за 2 роки можу сказати, що в Британії ми менше спізнюємося, хоча і їздили до школи на машині майже всі 2 роки. Ще одна суттєва відмінність - це взаємна повага в трикутнику вчитель - учень - батьки. Тобто вчитель з повагою відноситься до учня. І до батьків. Чого не було і не має в top20 школі в Україні. Дуже хаактерни приклад з молодшою дочкою, яка пішла в школу вже в Британії - з вчителями української школи вона спілкується на ти. Бо вони до дитини звертаються на "ти". Коли я спробувала попросити дитину звертатися на "Ви" до українського вчителя - отримала відповідь: "Без проблем. Але ж тоді і до мене вчитель буде звертатися на Ви?" Тому так, британська школа виграє в цьому змаганні. Формули можна вивчити і вдома, а от культура спілкування і жага до пізнання світу і нового - це те, чому нажаль в українські школі не можна навчитися
Дуже дякую що поділилися своїми спостереженнями! Згоден з вами - зі всіма пунктами. Ви ходите додатково до української школи? Прогресивні там вчителі також виявляється!
Для мене найкращий показник того що школи тут класні це те що діти біжать туди підстрибуючи
Моя сестра в Києві використовує в телефоні батьківський контроль, може і чути дитину і через камеру побачити і отримує сповіщення, якщо дитина залишила позначену територію, територію школи.
Але минулого місяця під час обстрілу російськими злочинцями ракетами школа, нажаль, постраждала і тепер вони навчаються онлайн, поки не поставлять нові вікна.
Не знаю. Моя середня освіта з маленького міста України може зрівнятись тільки з випускниками добрих приватних шкіл у Англії і то я відчуваю, що нам дали більше знань.
Сокіабле форевер😅
Таке не вигадаєш 😄
у вас приватна чи паблік школа? У нас діти ходять в приватну школу в Польщі, приблизно все те саме що ви описали. Якщо приватна, скільки оплата за одну дитину?
У нас звичайна школа, безкоштовна. Приватні школи доволі дорогі - у середньому 15 тисяч фунтів на рік а також 35 тисяч за запис до школи. Ми не можемо собі це дозволити на жаль.
А скільки дітей в класі?
У нашому класі приблизно 25
Моя найкраща подруга 20 років тому виїхала до Англії .
Сміливо можу сказати, що мої діти розвинутіші на 40% !
Дочки однокласниця під час повномасштабного вторгнення рік навчалася в Лондоні , математика англійського 10 класу = українському 4 класу!
Боюсь, що без контрольних робіт і оцінювання виховати гарного фахівця в майбутньому буде складно.
Думаю у старших класах, у коледжі є оцінювання - у молодших немає, але мій син значно більше знає ніж я знав у його віці з нашою освітою
Попахує соціалізмом. Як завжди постраждають звичайні діти, адже богаті зможуть забезпечити своїх дітей репетиторами й дати справді освіту а не щось не зрозуміло що. Олімпіади зараз і основному виграють китайці й США, в який також прийшов соціалізм.
Але ідея пошуку тим чим хочеш займатися й що тобі дійсно подобається це класно. Адже в нас ти вчиш все й в ітогі працюєш в МакДональдз і бо й так не визначився ким хочеш бути.
Походу треба залишатись в Польщі)))
У нас є знайомі, що приїхали сюди після Польщі, а потім повернулися
@@m.andrii а які основні причини повернення?
Не сподобалось тут у Англії - діти підлітки почали возитися з місцевою шпаною
@@m.andrii так, Польща останній великий притулок класичної європейської культури. Як наслідок безпечне більш-менш розумне суспільство. Питання чи надовго...
Так, а ще думаю ментально дуже близьке до українців. Мені здається що на наш вік вистачить! :)
Pravda sho v 🇬🇧 skolah promivayut mizgi lgtb propogandou?
Sho kazut vashi diti?
Ні, я вважаю що мізки не промивають. У школі є тема "Celebrate diversity" де учням розпродають що існують різні раси, релігії, люди з інвалідністю та LGBT і т.д. - і всіх треба поважати однаково. Я знаю що існують різні думки на цю тему, особливо у людей із східної Європи де відношення доволі радикальне, та мені здається все в межах нормального.
Primary schools are not required to teach LGBT content but can choose to teach it in an age-appropriate way. The Department for Education has no plans to change its advice to schools on this subject.