Дякую за відео❤, маю ті ж проблеми, навчилася ганяти на нейтралці, а питання безпеки лишилося. Тому ще раз дякую за наочність і актуальність, натхнення вам, продовжуйте💙💛
про нейтралку та щеплення: мене взагалі навчали по старому, хоча я надивившись різних інструкторів просто почав робити по правильному ще під час навчання, не слухав свого інструктора) особливо на спуску, каже, перемикайся на нейтралку, так паливо економиться)) хоча є прописане правило в ПДР що під час руху на спуск має бути увімкнена передача, а вже коли отримав посвідчення та сів за свою автівку, де показується моментальний розхід, то побачив, що ніфіга - під час спуску на передачі ЕБУ розуміє це, і не подає паливо (тупо нулі малює), а на нейтралці - як в холосту працює) і доречі, про гальмування двигуном - не звернув увагу чи казала Юлія, але таким чином можна собі подовжити строк служби колодок
Сам привикаю до іншої манери їзди, справді важко зрозуміти чого не щеплення перше, а гальма. Але Ви все розклали по поличках і все зрозуміло. 😊 Тепер привчаюсь їздити за Вашими рекомендаціями.
Дякую за відео! ❤ Завдяки цій інформації зараз перевчилася правильно гальмувати. Було важко, бо раніше гальмувала зчепленням та гальмами, і думала, чого ж я так прискорююсь!!) Практикувалась саме в таких місцях, де будо більше світлофорів, щоб частіше зупинятись, і таким чином перевчила себе)
Гальмування передачами має дуже великий бонус. То є умовно "холодні" гальма! В межах міста можливо не надто виражений цей ефект, а ось на трасі дуже дуже важливо і помітно! Адже швидкості вищі, і гальмування "довші"!
@@dianababenko9466 Умовно "холодні" гальма, це означає що ви зайвий раз не гальмуєте педаллю гальма (а сповільнюєтесь передачами), від чого вони звичайно ж нагріваються до двох-трьох сотень градусів. І це є нормально що гальма гріються до таких температур! Не нормально, коли гальмівні диски вже нагріті до сотень градусів, а вам доведеться різко зупинитися! Коли гальмівні диски вже надто гарячі, гальмівні колодки не створять таку гальмівну ефективність як якби були умовно "холодні"!
@@olegmelnik5249 що важливіше? Цілий двигун (хоча нема там чому ломатися при гальмуванні двигуном), чи особиста цілісність? П.С. Двигун розрахований на експлуатацію "гальмування двигуном", бо в іншому випадку в інструкціях до авто про це писали б конкретну заборону! Вітання далекобійникам!
@@СтепанБенько-у3фнемає чому ламатись? Ви дійсно компетентні в будові двигуна? Наприклад упорний підшипник колінчастого валу, або дампфери в двох масовому маховику, або пружини в диску зчеплення. Гальмування двигуном рекомендується в окремих випадках і це вважається, важкими умовами експлуатації
вперше чую, щоб гальмувати на нейтралці, якесь збочення 🙂 В автошколі вчать при гальмуванні спочатку витискати зчеплення, томущо учні їздять на 1-2 передачах, якщо не витискати тут першим зчеплення, то машина глохне. Правильні інструктори зауважують, що після автошколи, треба буде перевчасться і починати гальмування з педалі гальм, томущо так безпечніше - коротший шлях гальмування в екстених ситуаціях. Також можна починати гальмування з педалі зчеплення, якщо треба плавно скинути швидкість - гальмування двигуном з пониженням передач.
Я перші місяці коли придбав машину, то теж по інерції так гальмував, щеплення, а потім гальма, але є момент, що машина в такому випадку може прискоритись у ті секунди поки ви ще не натиснули гальма, а цього достатньо, щоб щось ненароком натворити. На щастя майже перевчив себе і так вже стараюсь не робити. Те, що часто в авто школах про це не говорять, це правда
@@fahrenheit1391 мабуть невірне гальмування без зчеплення чи на нейтралці йде від якихось одиничних "авторитетів" - типу "у мене дід так водить вже 50 років і я так буду". А тим хто справді цікавиться питанням і пошукає в інтернеті чи попитає у досвідчених, то знайдуть дуже багато переваг гальмувати разом з двигуном. Можливо це звичка від водіння карбюраторних авто, де їздою на нейтралці можна було економити паливо. Зараз такого взагалі нема, а навіть навпаки - використовується додаткове паливо, щоб підтримувати холості оберти двигуна, поки від нього від'єднані колеса. Поки двигун зчеплений з колесами, ви завжди можете продовжити маневрувати, прискоритися, якщо стається щось непередбачуване, можете ухилитися від чогось. Як каже авторка Юля, це також безпека на слизькій дорозі. Авто залишається більш керованим. Це також можливість використовувати гальмування двигуном - економія палива та колодок гальм.
Вчили спочатку зчеплення , потім гальма , і не казали ,що в майбутньому треба перевчатися😂 ну ,якщо чесно це жесть. Навчитися нелегко , а коли навчишся треба себе ще перевчати
Правильні інструктори змінюють методи водіння в залежності від уміння учня. Напочатку я згоден, що можна навчити зупинятися, спочатку натиснувши зчеплення. Але інструктор зобов'язаний потім навчити правильному способу зупинки.
Юля доброго дня, в якомусь з відео ви говорили, що перед здачею практичного іспиту в сервісному центрі можна попросити проїхатись на автомобілі, на якому будеш здавати! В нашому сервісному такого не практикують! Підкажіть, на що посилатись в цьому питанні, чи це якимись нормативними актами регулюється? Дякую за вашу роботу, всі вчимось їздити по вашим урокам!
Вітаю. Я так зрозуміла, коли є різке гальмування, то можна разом витиснути щеплення і педаль гальма. А глохнути машина буде на любій передачі, крім першої, коли обороти нижче 1000. Я також так зрозуміла
Мене так само вчить інструктор, побачив, що так хотіла зробити, сказав ніколи так не роби, але до світлофора теж так роблю на нейтралкє докочуюсь до стоп лінії і все.
Дуже складно перевчитися 😢 Спочатку не розуміла важливість цієї послідовності, а коли дійшло як все працює то мʼязова памʼять вже навчена не вірно. І намагаюсь перевчитися і ніяк 😢 Інструктор коли вчив взагалі про це не говорив а я боялась заглохнути і завжди через витиснене щеплення гальмувала так і гальмую в 90% 😢😢😢😢 надіюсь все-таки перевчусь 🤞🏻
@@VikzvvАБС вмикається тільки при екстреному гальмуванні. При звичайному, робочому гальмуванні відключати зчеплення не можна, тому що таким чином ви втрачаєте допомогу двигуна в гальмуванні. У нас у Києві навіть є знак "Рух з відключеним зчепленням заборонено" на одному схилі. Також, коли ви відпускаєте газ при включеній передачі з відпущеним зчепленням, двигун не використовує пального. У цей момент споживання пального 0.
@@artemkatelnytskyi АБС вмикається при будь-якому гальмуванні, якщо є хоча б натяк на блокування якогось з коліс. На ожеледиці це можна відчути. І ще, ми тут не говоримо про гірські дороги та затяжні спуски, там навіть на автоматі рекомендують користуватися спеціальними режимами: L, або ручним.. Мова про звичайні умови, де на автоматі ви просто їдете у D, та просто натискаєте на гальма. Це те саме, що на механіці гальмувати на нейтралці. І немає необхідності всюди їздити як у горах. Навіть взимку, АБС не дасть заблокувати колеса, а двигун навпаки, може повести себе непередбачувано, і кинути у занос машину при різкому скиданні газу.
@@Vikzvv навіть у звичайних умовах, навіщо давати більше навантаження на гальма? Навіть якщо просто відпустити газ машина помітно сильніше сповільнюється, ніж на нейтралці, і інколи цього сповільнення буває достатньо. Також, коли ви включаєте нейтралку на швидкості, машина навпаки може стати менш стабільною через відсутність зв'язку між колесами та трансмісією. Ну й аргумент про економію пального також залишається.
@@artemkatelnytskyi аргумент про економію пального одразу відкидаємо. С приводу навіщо навантажувати гальма? Просто тому що гальмами гальмувати більш безпечно ніж двигуном, через такі системи як ABS, EBD (регулювання гальмівних зусіль по колесах, якщо вони на різному покритті). І ще є помічник екстреного гальмування, який дожимає за вас гальмо. Так, на совкових тазиках того всього не було, тому тоді було актуально страхувати себе двигуном. Але зараз вважаю те анахронізмом.
У польській школі видали книжку Prawo jazdy kat.B. Так у ній гальмування-це втиснення щеплення далі натиснення гальма, а аварійне гальмування-це натиснути гальма.
Так само. Зараз навчаюся на курсах водіння і автоінструктор привчає доїджати до зупинки просто пригальмовуючи на включеній швидкості і витискати щеплення вже у момент коли машині невистача обертів двигуна, щоб не заглохнути. Нейтральну передачу вмикати тільки після повної зупинки. Ніякої нейтралки під час руху щоб не втратити керування автомобілем.
Щось не дуже зрозуміло, якщо попереду явно зупинка на світлофорі, то чим допоможе пониження передачі на другу? Продовжуєш іхати на третій, натискаєш гальма, коли швидкість впаде до 20 - витискаєш щеплення і догальмовуєш. Навіщо та друга?
Щоб все гарно та технічно виходило, на Вашому авто, Юлю, треба ставити собі за мету їхати у режимі біля 3 тисяч обертів. Тоді і другу будете вмикати. Коли оберти нижче 2500 - вмикайте нижчу передачу. Так ви будете перемикатись з 3 на 2 при десь 40 км/год і буде ще куди гальмувати не 5 метрів
@@automanka саме так. Це гучно, але прийоми, на які Ви хочете перевчитися це саме для такої їзди. Заздалегідь понижувати передачі щоб двигун завжди був "на тязі". Інакше будь-який дизель з 3 передачі знімається на 20 км/год і за 2 секунди до повної зупинки. Вже немає коли вмикати 2, можна одразу 1 і готуватись рушати
Внимательно смотрю ваши уроки у нас учеников пока ещё первая и вторая передача, очень важно что делать-то первым при торможении? обязательно сцепление потом тормоз или наоборот?
До відео варто додати що в погану погоду (дощ, сніг, ожеледь), за умови приводу лише на передні колеса та авто без курсової стабілізації гальмування виключно передачею потрібно уникати. Так як на повному приводі всі колеса з"єднанні з коробкою і двигуном то машина гальмує рівномірно, на авто з заднім приводом гальмують задні колеса які тягнуть за собою і весь кузов з передніми колесами що дає курсову стійкість на гальмуванні виключно двигуном, то на передньому приводі гальмують виключно передні колеса, і в момент такого гальмування задні намагаються обігнати передні, тим паче якщо є якийсь вантаж позаду. За інерцією, на слизькій ділянці дороги це може призвести до зносу задньої осі що не є бажаним. Тому в таких умовах (коли недостатнє щеплення), а також в умовах коли у вас є якийсь вантаж потрібно гальмувати одразу і "передачею" і гальмами.
На мою думку, доволі складно виконати такий занос, як ви описуєте. Хіба що понижувати передачу і ну дуже різко кинути зчеплення. Інакше на передніх колесах не буде настільки значного гальмівного зусилля, щоб зад захотів обігнати перед.
@@oleksandrseleznov на швидкості 70 км/годину на спуску з гори в ожеледь геть запросто, різниця тільки в тому що передні гальмують хоч з мінімальним зусиллям а задні взагалі вільні, от і занос, а додайте легенький поворот, в нас таких багато по трасах.
@@Krua. 70 в ожеледь на спуску то вже щось нездорове. Тим більше, якщо бачите, що наближаєтесь до повороту. За таких умов я з вами погоджусь, але це саме у моїй категорії "доволі складно". Таке треба навмисно робити. Або геть не розуміти що робиш
Ні один досвідчений водій (із десятків знайомих) на швидкості 70-80 в місті не скидає на нейтралку, Ви перебільшуєте. Має місце бути скидання на нейтралку перед зупинкою на червоне світло світлофора, коли швидкість 20-25, що якби теж неправильно, але не настільки небезпечно.. відрізок відео, де з 70-80 км/год на нейтралку да ще з перелаштовуванням ... не знаю навіть, може це в мене знайомі і рідні більш адекватні на відміну від Ваших)))
Нещодавно їхала в таксі(якраз вчуся то слідкую постійно за водіями) звернула увагу,що він розганявся на 3тю, а потім десь з середини квартала до перехрестя докочувався на нейтралці. Не знаю ще цеправильно чи ні бо тільки почала ,але помітила такий стиль
Мій чоловік на нейтралці їздить постійно,спочатку розганяється до ебеней(вибачте за французький),а потім котиться😅!Питаю навіщо то каже так звик!!😢😢А я тільки починаю і нас в школі вчили без цих,,докочуваннь,,хоча перше вчили перед гальмуванням щеплення витискати!якось так!
Практикувалася з кількома інструкторами в всі наголошували, що права нога рухається на педалі за рахунок литки (пʼятка стоїть на підлозі), а от ліва тільки за рахунок стегна. І дійсно це виправило мою проблему рушання. І нога не болить бо ти підіймаєш її суто на момент натискання/відпускання зчеплення.
Я не засвоїв механіку Це можливо через пам"ять або через відсутність синхронності чи може природнього хисту Дякую вам за інформацію підкажіть щось якщо варто
На передачі (відпустивши "газ" )двигун допомагає гальмувати(зменшується навантаження на тормозну систему),на передачі ви можете прискоритись у випадку "форс -мажора"(не витрачаючи час на вижимання зчеплення,вмикання необхідної передачі)
навішо в місті гальмувати постійно двигуном. Ви на гірському схили чи на серпантині? Можливо треба слідкувати та обслуговувати гальмівну систему. Вона розрахована на массу автомобіля та навантаження які на неї діють. Це ж їзда містом, а не гран-прі.
Цікаво щодо 99%. Перший раз чую, що взагалі так їздять. Та й навіщо? Рухаючись на передачі по інерції, не тиснучі на газ, витрата палива близька до нуля.
якщо ви бачите що будете ставати то не треба ту другу вмикати, для чого, зайвий рух, якщо ви будете пригальмовувати, з подальшим рухом, то так будемо вмикати другу, все залежить від ситуації, тому ви все вірно робите.
Питання: як м'язова пам'ять різко згадує взимку як їздити з пониженням? Це не докір, це реально мене бентежить, коли я бачу різницю їзди умовно влітку і взимку)
@@olegmelnik5249 цікаво дізнатись аргументи, чому двигун вийде з ладу швидше від стандартного на нього навантаження? Це старий міф, і я теж так колись думав, поки не дізнався, як це все реалізовано у дизельних та бензинових двигунах. Механізми різні, але результат однаковий. За бажання знайдіть на просторах Ютубу відео з поясненнями - це дуже цікаво.
Цікаво дізнатись, навіщо тоді гальма, якщо є двигун? Ваші аргументи це подивіться відео, яке? Ви точно знаєте будову двигуна і які сили діють на колінчастий вал та маховик?
Не совсем согласен. У вас БЕНЗИН и передачи короткие, на дизеле трогаться вполне можно со 2-й и до 40 норм ехать, на 3-й по городу выше 60 км/ч всё равно нельзя. Так и тыкаешься 2-3 передачи. Стиль вождения на дизеле другой. Плюс то что вы показали, в принципе все инструктоа рассказывают - это называется "езда на пониженных", на пониженных передачах надо либо уверенно разгонять автомобиль либо использовать торможение двигателем - это на скользкой дороге в дождь, туман, снег. Учиться надо и так и так. Опытные водители таким образом экономят ресурс коробки передач и бензин. На минуточку, даже гибридные автомобили используют рекуперацию при торможении - используют торможение для заряда аккумулятора. Наверное это не самое плохое инженерное решение, правда? Так что слова "правильно" или "неправильно" не подходит - именно с этим я и не согласен. Просто есть такой вариант и такой и у каждого есть свои преимущества и недостатки. И надо уметь применять оба варианта!
Я так і не зрозумів навіщо перед зупинкой знижувати передачу, якщо все одно гальмувати тільки гальмом і тільки перед самою зупинкою натискати зчеплення? Все одно ж до самої зупинки їдимо на передачі, навіщо її ще понижувати?
@@automanka Дякую, подивився. Але тут вся справа як швидко водій все робить. Якщо з 4й передачі гальмувати до 20 км/г, а потім догальмовувати до зупинки за 2 секунди, то навіщо що й понижувати? А якщо з 20 км/г потім ще 10 секунд гальмувати, то звичайно є сенс.
Це все зрозуміло, і всі так на механіці радять. Але, ось на коробці-автомат якщо ви відпускаєте газ - машина починає котитися, так як ви б увімкнули нейтралку на механіці. Ніякого гальмування двигуном на АКПП немає, якщо ви окремо його не увімкнете. Тобто автомат тоді менш безпечний? Або якщо не так - то може немає нічого страшного в тому, щоб докочуватись на нейтралі? Зрозуміло, що на гірських дорогах це має сенс, щоб не перегріти гальма, на автоматі там також є режими L, 2, 1, або ручний. Але на рівній дорозі такої небезпеки немає.
Я маю незначний досвід з автоматами (не поважаю їх саме за описану Вами особливість), проте зі своїх спостережень можу судити, що вони роблять еквівалент не перемикання на нейтраль, а перемикання на високу передачу. Ніби я їхав би містом на 3, а коли відпускаю газ - перемикав би на 5, щоб двигун був близько до холостих обертів. Але це все одно "на передачі" і для диференціалу дає потрібне вхідне зусилля, щоб не відбувалось різних дурниць з колесами
Що на роботі, що на варіаторі, що на гідротрансформаторі є гальмування двигуном. Якщо примусово ввімкнути першу-другу передачу, воно буде більш виражено, але буде воно в будь-якому разі.
вона вибачається, що пропускає другу при зповільненні, хоча якщо ти маєш ставати це зовсім не обовзяково - можна навіть з пятої доїхати до світлофора майже до повної зупинки без переключень
Навіщо нам знати,як Ви помиляєтесь.У Вас же не було інструктора.Хотіла повчитись чогось мудрого,то з 19 хв. відео до 9:27 розмова про вашу м'язеву пам'ять і Ваші слова:"що перевчитись неможливо!!!"
Дякую за відео❤, маю ті ж проблеми, навчилася ганяти на нейтралці, а питання безпеки лишилося. Тому ще раз дякую за наочність і актуальність, натхнення вам, продовжуйте💙💛
про нейтралку та щеплення: мене взагалі навчали по старому, хоча я надивившись різних інструкторів просто почав робити по правильному ще під час навчання, не слухав свого інструктора) особливо на спуску, каже, перемикайся на нейтралку, так паливо економиться)) хоча є прописане правило в ПДР що під час руху на спуск має бути увімкнена передача, а вже коли отримав посвідчення та сів за свою автівку, де показується моментальний розхід, то побачив, що ніфіга - під час спуску на передачі ЕБУ розуміє це, і не подає паливо (тупо нулі малює), а на нейтралці - як в холосту працює)
і доречі, про гальмування двигуном - не звернув увагу чи казала Юлія, але таким чином можна собі подовжити строк служби колодок
Не тільки колодок ,а ще й дисків
Ну по перше, вприск палива йде постійно, по друге пр гальмуванні двигуном на двигун діють векторні навантаження які йому не властиві
Сам привикаю до іншої манери їзди, справді важко зрозуміти чого не щеплення перше, а гальма. Але Ви все розклали по поличках і все зрозуміло. 😊 Тепер привчаюсь їздити за Вашими рекомендаціями.
Дякую велике, ще і в моєму місті, всі дороги знайомі, ви супер викладач!
Доброго дня Юлю! Так мене теж навчають😊 А ще трішки лячно і витискаю щеплення перед поворотом, ямкою т.д. Але їду 😁
1000% правда. Мій інструктор Дмитро вчить правильно, щоб переходити вчасно на передачі
Дякую за відео! ❤ Завдяки цій інформації зараз перевчилася правильно гальмувати. Було важко, бо раніше гальмувала зчепленням та гальмами, і думала, чого ж я так прискорююсь!!) Практикувалась саме в таких місцях, де будо більше світлофорів, щоб частіше зупинятись, і таким чином перевчила себе)
Надзвичайно корисне відео. Знайшла розуміння для себе. Дякую.
Юлічка здоровя вам питання відсутні, ви молодець👍
Дякую вам за корисні поради 🤗
Так все гарно розказали. Дякуємо 💐
Дуже корисне відео, передивився кілька разів, дякую 👍🏻
Дякую за поради.. Вони як завжди корисні і практичні 😊
Гальмування передачами має дуже великий бонус. То є умовно "холодні" гальма!
В межах міста можливо не надто виражений цей ефект, а ось на трасі дуже дуже важливо і помітно! Адже швидкості вищі, і гальмування "довші"!
Поясніть, будь ласка, що значить "холодні" гальма?
@@dianababenko9466 Умовно "холодні" гальма, це означає що ви зайвий раз не гальмуєте педаллю гальма (а сповільнюєтесь передачами), від чого вони звичайно ж нагріваються до двох-трьох сотень градусів. І це є нормально що гальма гріються до таких температур!
Не нормально, коли гальмівні диски вже нагріті до сотень градусів, а вам доведеться різко зупинитися! Коли гальмівні диски вже надто гарячі, гальмівні колодки не створять таку гальмівну ефективність як якби були умовно "холодні"!
а ще поясніть користь для механічних частин двигуна таке гальмування
@@olegmelnik5249 що важливіше? Цілий двигун (хоча нема там чому ломатися при гальмуванні двигуном), чи особиста цілісність?
П.С. Двигун розрахований на експлуатацію "гальмування двигуном", бо в іншому випадку в інструкціях до авто про це писали б конкретну заборону!
Вітання далекобійникам!
@@СтепанБенько-у3фнемає чому ламатись? Ви дійсно компетентні в будові двигуна? Наприклад упорний підшипник колінчастого валу, або дампфери в двох масовому маховику, або пружини в диску зчеплення. Гальмування двигуном рекомендується в окремих випадках і це вважається, важкими умовами експлуатації
вперше чую, щоб гальмувати на нейтралці, якесь збочення 🙂
В автошколі вчать при гальмуванні спочатку витискати зчеплення, томущо учні їздять на 1-2 передачах, якщо не витискати тут першим зчеплення, то машина глохне. Правильні інструктори зауважують, що після автошколи, треба буде перевчасться і починати гальмування з педалі гальм, томущо так безпечніше - коротший шлях гальмування в екстених ситуаціях.
Також можна починати гальмування з педалі зчеплення, якщо треба плавно скинути швидкість - гальмування двигуном з пониженням передач.
Я перші місяці коли придбав машину, то теж по інерції так гальмував, щеплення, а потім гальма, але є момент, що машина в такому випадку може прискоритись у ті секунди поки ви ще не натиснули гальма, а цього достатньо, щоб щось ненароком натворити. На щастя майже перевчив себе і так вже стараюсь не робити.
Те, що часто в авто школах про це не говорять, це правда
@@fahrenheit1391 мабуть невірне гальмування без зчеплення чи на нейтралці йде від якихось одиничних "авторитетів" - типу "у мене дід так водить вже 50 років і я так буду". А тим хто справді цікавиться питанням і пошукає в інтернеті чи попитає у досвідчених, то знайдуть дуже багато переваг гальмувати разом з двигуном. Можливо це звичка від водіння карбюраторних авто, де їздою на нейтралці можна було економити паливо. Зараз такого взагалі нема, а навіть навпаки - використовується додаткове паливо, щоб підтримувати холості оберти двигуна, поки від нього від'єднані колеса.
Поки двигун зчеплений з колесами, ви завжди можете продовжити маневрувати, прискоритися, якщо стається щось непередбачуване, можете ухилитися від чогось.
Як каже авторка Юля, це також безпека на слизькій дорозі. Авто залишається більш керованим.
Це також можливість використовувати гальмування двигуном - економія палива та колодок гальм.
Вчили спочатку зчеплення , потім гальма , і не казали ,що в майбутньому треба перевчатися😂 ну ,якщо чесно це жесть. Навчитися нелегко , а коли навчишся треба себе ще перевчати
Правильні інструктори змінюють методи водіння в залежності від уміння учня. Напочатку я згоден, що можна навчити зупинятися, спочатку натиснувши зчеплення. Але інструктор зобов'язаний потім навчити правильному способу зупинки.
То таке гальмування це норма для 3..5 передач?
Юля, вже не перше відео дуже вчасне від вас і дуже корисне для мене!!! Дякую!!!!
Добрый день, спасибо большое за уроки,я была уже на 4 уроке и ещё очень сложно понять правильность торможения поэтапно
Дякую за корисну інформацію.
Дякую за всі ваші поради і уроки! Це завжди дійсно корисно!
Коментар на підтримку 😎
Дивлюсь )
Дякую за дуже корисне відео 💙💛
Дякую за українську мову у відео
Юля доброго дня, в якомусь з відео ви говорили, що перед здачею практичного іспиту в сервісному центрі можна попросити проїхатись на автомобілі, на якому будеш здавати! В нашому сервісному такого не практикують! Підкажіть, на що посилатись в цьому питанні, чи це якимись нормативними актами регулюється? Дякую за вашу роботу, всі вчимось їздити по вашим урокам!
Дякую за цю тему❤
2:49 "Пішоходів немає"😄😄😄
Біля тюрми не варто їхати на четвертій, там радар стоїть.
За відео дякую, дуже корисні поради.
Вітаю. Я так зрозуміла, коли є різке гальмування, то можна разом витиснути щеплення і педаль гальма. А глохнути машина буде на любій передачі, крім першої, коли обороти нижче 1000. Я також так зрозуміла
Мене так само вчить інструктор, побачив, що так хотіла зробити, сказав ніколи так не роби, але до світлофора теж так роблю на нейтралкє докочуюсь до стоп лінії і все.
Дуже складно перевчитися 😢 Спочатку не розуміла важливість цієї послідовності, а коли дійшло як все працює то мʼязова памʼять вже навчена не вірно. І намагаюсь перевчитися і ніяк 😢 Інструктор коли вчив взагалі про це не говорив а я боялась заглохнути і завжди через витиснене щеплення гальмувала так і гальмую в 90% 😢😢😢😢 надіюсь все-таки перевчусь 🤞🏻
Якщо авто сучасне - в нього є ABS - тоді можна так гальмувати, колеса все одно не заблокуються. А в ідеалі пересядьте на автомат і горя не знайте.
@@VikzvvАБС вмикається тільки при екстреному гальмуванні. При звичайному, робочому гальмуванні відключати зчеплення не можна, тому що таким чином ви втрачаєте допомогу двигуна в гальмуванні. У нас у Києві навіть є знак "Рух з відключеним зчепленням заборонено" на одному схилі. Також, коли ви відпускаєте газ при включеній передачі з відпущеним зчепленням, двигун не використовує пального. У цей момент споживання пального 0.
@@artemkatelnytskyi АБС вмикається при будь-якому гальмуванні, якщо є хоча б натяк на блокування якогось з коліс. На ожеледиці це можна відчути.
І ще, ми тут не говоримо про гірські дороги та затяжні спуски, там навіть на автоматі рекомендують користуватися спеціальними режимами: L, або ручним.. Мова про звичайні умови, де на автоматі ви просто їдете у D, та просто натискаєте на гальма. Це те саме, що на механіці гальмувати на нейтралці. І немає необхідності всюди їздити як у горах. Навіть взимку, АБС не дасть заблокувати колеса, а двигун навпаки, може повести себе непередбачувано, і кинути у занос машину при різкому скиданні газу.
@@Vikzvv навіть у звичайних умовах, навіщо давати більше навантаження на гальма? Навіть якщо просто відпустити газ машина помітно сильніше сповільнюється, ніж на нейтралці, і інколи цього сповільнення буває достатньо. Також, коли ви включаєте нейтралку на швидкості, машина навпаки може стати менш стабільною через відсутність зв'язку між колесами та трансмісією. Ну й аргумент про економію пального також залишається.
@@artemkatelnytskyi аргумент про економію пального одразу відкидаємо.
С приводу навіщо навантажувати гальма? Просто тому що гальмами гальмувати більш безпечно ніж двигуном, через такі системи як ABS, EBD (регулювання гальмівних зусіль по колесах, якщо вони на різному покритті). І ще є помічник екстреного гальмування, який дожимає за вас гальмо. Так, на совкових тазиках того всього не було, тому тоді було актуально страхувати себе двигуном. Але зараз вважаю те анахронізмом.
Доброго дня Юля! Дякую Вам за пораду. Яка у вас машина?
🔥🔥🔥
У польській школі видали книжку Prawo jazdy kat.B.
Так у ній гальмування-це втиснення щеплення далі натиснення гальма,
а аварійне гальмування-це натиснути гальма.
В Ірландії інструктор мене вчив тільки останні 3 секунди до зупинки витискати щеплення. До цього тільки гальмами знижуємо швидкість
Так само. Зараз навчаюся на курсах водіння і автоінструктор привчає доїджати до зупинки просто пригальмовуючи на включеній швидкості і витискати щеплення вже у момент коли машині невистача обертів двигуна, щоб не заглохнути. Нейтральну передачу вмикати тільки після повної зупинки. Ніякої нейтралки під час руху щоб не втратити керування автомобілем.
В irlandii iнструктор мае досвiд а у нас 3 роки мае права i без досвiду вчить людей.
@@susanatrach5925 чому ува така думка, що десь там краще знають
Щось не дуже зрозуміло, якщо попереду явно зупинка на світлофорі, то чим допоможе пониження передачі на другу? Продовжуєш іхати на третій, натискаєш гальма, коли швидкість впаде до 20 - витискаєш щеплення і догальмовуєш. Навіщо та друга?
Саме так, друга тут явно зайва.
Якщо буде ожеледиця, то вам доведеться і до першої понижувати, інакше машина просто не зупиниться....
Щоб все гарно та технічно виходило, на Вашому авто, Юлю, треба ставити собі за мету їхати у режимі біля 3 тисяч обертів. Тоді і другу будете вмикати. Коли оберти нижче 2500 - вмикайте нижчу передачу. Так ви будете перемикатись з 3 на 2 при десь 40 км/год і буде ще куди гальмувати не 5 метрів
На дизелі в режимі 3 тисяч??
@@automanka саме так. Це гучно, але прийоми, на які Ви хочете перевчитися це саме для такої їзди. Заздалегідь понижувати передачі щоб двигун завжди був "на тязі". Інакше будь-який дизель з 3 передачі знімається на 20 км/год і за 2 секунди до повної зупинки. Вже немає коли вмикати 2, можна одразу 1 і готуватись рушати
Объясните, пжалста, какую именно езду вы имеете ввиду? Модель описанная вами актуальна не под любой её тип.@@oleksandrseleznov
Внимательно смотрю ваши уроки у нас учеников пока ещё первая и вторая передача, очень важно что делать-то первым при торможении? обязательно сцепление потом тормоз или наоборот?
Відео чудове, однак пішохід все ж таки був на пішохідному переході (
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
До відео варто додати що в погану погоду (дощ, сніг, ожеледь), за умови приводу лише на передні колеса та авто без курсової стабілізації гальмування виключно передачею потрібно уникати. Так як на повному приводі всі колеса з"єднанні з коробкою і двигуном то машина гальмує рівномірно, на авто з заднім приводом гальмують задні колеса які тягнуть за собою і весь кузов з передніми колесами що дає курсову стійкість на гальмуванні виключно двигуном, то на передньому приводі гальмують виключно передні колеса, і в момент такого гальмування задні намагаються обігнати передні, тим паче якщо є якийсь вантаж позаду. За інерцією, на слизькій ділянці дороги це може призвести до зносу задньої осі що не є бажаним. Тому в таких умовах (коли недостатнє щеплення), а також в умовах коли у вас є якийсь вантаж потрібно гальмувати одразу і "передачею" і гальмами.
На мою думку, доволі складно виконати такий занос, як ви описуєте. Хіба що понижувати передачу і ну дуже різко кинути зчеплення. Інакше на передніх колесах не буде настільки значного гальмівного зусилля, щоб зад захотів обігнати перед.
@@oleksandrseleznov на швидкості 70 км/годину на спуску з гори в ожеледь геть запросто, різниця тільки в тому що передні гальмують хоч з мінімальним зусиллям а задні взагалі вільні, от і занос, а додайте легенький поворот, в нас таких багато по трасах.
@@Krua. 70 в ожеледь на спуску то вже щось нездорове. Тим більше, якщо бачите, що наближаєтесь до повороту. За таких умов я з вами погоджусь, але це саме у моїй категорії "доволі складно". Таке треба навмисно робити. Або геть не розуміти що робиш
На 5:30 досвідчені водії їдуть трошки повільніше:) Сподіваюсь, нічого не прилетіло.
👍👍👍🙏🌈☀️
А мене так і навчав інструктор в автошколі знижувати швидкість через пониження пепедачи. Я так і їзжу.
Ні один досвідчений водій (із десятків знайомих) на швидкості 70-80 в місті не скидає на нейтралку, Ви перебільшуєте. Має місце бути скидання на нейтралку перед зупинкою на червоне світло світлофора, коли швидкість 20-25, що якби теж неправильно, але не настільки небезпечно.. відрізок відео, де з 70-80 км/год на нейтралку да ще з перелаштовуванням ... не знаю навіть, може це в мене знайомі і рідні більш адекватні на відміну від Ваших)))
Нещодавно їхала в таксі(якраз вчуся то слідкую постійно за водіями) звернула увагу,що він розганявся на 3тю, а потім десь з середини квартала до перехрестя докочувався на нейтралці. Не знаю ще цеправильно чи ні бо тільки почала ,але помітила такий стиль
Мій чоловік на нейтралці їздить постійно,спочатку розганяється до ебеней(вибачте за французький),а потім котиться😅!Питаю навіщо то каже так звик!!😢😢А я тільки починаю і нас в школі вчили без цих,,докочуваннь,,хоча перше вчили перед гальмуванням щеплення витискати!якось так!
❤❤❤
Навіки відбились у памʼяті слова інструктора перед зупинкою»Зчеплення, тормоз»(одночасна дія)
Он не объяснил почему так?
залежить від швидкості, одночасно бажано при слизькій дорозі, а так перед самою зупинкою - зчеплення і одразу гальма
@@TechnicsYTBодночасно на слизькій дорозі взагалі такого робити не можна
Це щоб учень не глох постійно, бо він ще не може сам визначити, в який момент потрібно витиснути щеплення перед зупинкою
@@НадіяМихайлова-о6ъ Самое подходящее, спасибо.
Скажите пожалуйста,вы в каком городе обучает? Спасибо.
Питання до автора, у Вас ліва нога не болить? ЧИ я помиляюся, бачу що нога у повітрі при натисканні. Я Не відриваю від килимка.
ні, не відриваючі так незручно, хоча залежить від марки авто
Ще залежить від розміру ноги. Якщо ніжка маленька, то не відривати незручно і, навіть, неправильно.
Практикувалася з кількома інструкторами в всі наголошували, що права нога рухається на педалі за рахунок литки (пʼятка стоїть на підлозі), а от ліва тільки за рахунок стегна. І дійсно це виправило мою проблему рушання.
І нога не болить бо ти підіймаєш її суто на момент натискання/відпускання зчеплення.
Я не засвоїв механіку Це можливо через пам"ять або через відсутність синхронності чи може природнього хисту Дякую вам за інформацію підкажіть щось якщо варто
Ви подали свою думку але забули про аргументи. "Я вважаю правильно понижувати" Чому це правильно? Чому це не правильно?
На передачі (відпустивши "газ" )двигун допомагає гальмувати(зменшується навантаження на тормозну систему),на передачі ви можете прискоритись у випадку "форс -мажора"(не витрачаючи час на вижимання зчеплення,вмикання необхідної передачі)
навішо в місті гальмувати постійно двигуном. Ви на гірському схили чи на серпантині? Можливо треба слідкувати та обслуговувати гальмівну систему. Вона розрахована на массу автомобіля та навантаження які на неї діють. Це ж їзда містом, а не гран-прі.
@@One_Pixel_Leftа а для чого палити гальма? до того ж це безпечніше та більше керовано гальмування двигуном...
Чи не буде дригатись двигун? Схоже до їзди на автоматі)
А якщо перетиснути гальма без щеплення то заглогнеш?
Розкажіть чому нейтральна це зло?
Погана керованість авто на великій швидкості, навантаження на гальмівну систему
Цікаво щодо 99%. Перший раз чую, що взагалі так їздять. Та й навіщо? Рухаючись на передачі по інерції, не тиснучі на газ, витрата палива близька до нуля.
Я прийшов на дріфт дивитись
Невже ніхто не натискає педалі одночасно?
якщо ви бачите що будете ставати то не треба ту другу вмикати, для чого, зайвий рух, якщо ви будете пригальмовувати, з подальшим рухом, то так будемо вмикати другу, все залежить від ситуації, тому ви все вірно робите.
Мабуть автоматична коробка передач вартує потрачених на неї грошей.
Питання: як м'язова пам'ять різко згадує взимку як їздити з пониженням? Це не докір, це реально мене бентежить, коли я бачу різницю їзди умовно влітку і взимку)
Вперше чую у вас, що модна їздити на нейтралці, адже це дуже небезпечно 😢
Наступний левел, це коли ти натискаєш гальма тільки при повній зупинці або в екстренних ситуаціях)) Двигун - твій друг))
друг який вийде з ладу швидше
@@olegmelnik5249 цікаво дізнатись аргументи, чому двигун вийде з ладу швидше від стандартного на нього навантаження? Це старий міф, і я теж так колись думав, поки не дізнався, як це все реалізовано у дизельних та бензинових двигунах. Механізми різні, але результат однаковий. За бажання знайдіть на просторах Ютубу відео з поясненнями - це дуже цікаво.
Цікаво дізнатись, навіщо тоді гальма, якщо є двигун? Ваші аргументи це подивіться відео, яке? Ви точно знаєте будову двигуна і які сили діють на колінчастий вал та маховик?
@@olegmelnik5249 ruclips.net/video/lQRKGjpu-eo/видео.html
@@olegmelnik5249 ruclips.net/video/lQRKGjpu-eo/видео.html
Зрозуміла більше так не буду робити навіть до світлофора
Ніхера не ясно. До якої швидкості гальмувати без щеплення
Не совсем согласен. У вас БЕНЗИН и передачи короткие, на дизеле трогаться вполне можно со 2-й и до 40 норм ехать, на 3-й по городу выше 60 км/ч всё равно нельзя. Так и тыкаешься 2-3 передачи. Стиль вождения на дизеле другой.
Плюс то что вы показали, в принципе все инструктоа рассказывают - это называется "езда на пониженных", на пониженных передачах надо либо уверенно разгонять автомобиль либо использовать торможение двигателем - это на скользкой дороге в дождь, туман, снег.
Учиться надо и так и так. Опытные водители таким образом экономят ресурс коробки передач и бензин.
На минуточку, даже гибридные автомобили используют рекуперацию при торможении - используют торможение для заряда аккумулятора. Наверное это не самое плохое инженерное решение, правда?
Так что слова "правильно" или "неправильно" не подходит - именно с этим я и не согласен. Просто есть такой вариант и такой и у каждого есть свои преимущества и недостатки. И надо уметь применять оба варианта!
А хто сказав, що я коли понижую передачі то я не гальмую, я понижую передачі поступово, тобто гальмую і відповідно швидкості міняю передачі
в неї дизель
@@TechnicsYTB чому тоді передачі короткі?
Я чув від досвідчених друзів, що вони вміють їздить взагалі без гальм - бо їх життя змусило
Я так і не зрозумів навіщо перед зупинкой знижувати передачу, якщо все одно гальмувати тільки гальмом і тільки перед самою зупинкою натискати зчеплення? Все одно ж до самої зупинки їдимо на передачі, навіщо її ще понижувати?
Дивіться у мене в інстаграм сьогодні в сторіс
@@automanka Дякую, подивився. Але тут вся справа як швидко водій все робить. Якщо з 4й передачі гальмувати до 20 км/г, а потім догальмовувати до зупинки за 2 секунди, то навіщо що й понижувати? А якщо з 20 км/г потім ще 10 секунд гальмувати, то звичайно є сенс.
Це все зрозуміло, і всі так на механіці радять. Але, ось на коробці-автомат якщо ви відпускаєте газ - машина починає котитися, так як ви б увімкнули нейтралку на механіці. Ніякого гальмування двигуном на АКПП немає, якщо ви окремо його не увімкнете. Тобто автомат тоді менш безпечний? Або якщо не так - то може немає нічого страшного в тому, щоб докочуватись на нейтралі? Зрозуміло, що на гірських дорогах це має сенс, щоб не перегріти гальма, на автоматі там також є режими L, 2, 1, або ручний. Але на рівній дорозі такої небезпеки немає.
по сухій рівній дорозі докачуватись на механіці можна на невеликих швидкостях (до світлофора, зупинки наприклад)
Я маю незначний досвід з автоматами (не поважаю їх саме за описану Вами особливість), проте зі своїх спостережень можу судити, що вони роблять еквівалент не перемикання на нейтраль, а перемикання на високу передачу. Ніби я їхав би містом на 3, а коли відпускаю газ - перемикав би на 5, щоб двигун був близько до холостих обертів. Але це все одно "на передачі" і для диференціалу дає потрібне вхідне зусилля, щоб не відбувалось різних дурниць з колесами
Що на роботі, що на варіаторі, що на гідротрансформаторі є гальмування двигуном. Якщо примусово ввімкнути першу-другу передачу, воно буде більш виражено, але буде воно в будь-якому разі.
Є питання. Чому ви так вибачаєтесь за нейтральнутпередачу😅
вона вибачається, що пропускає другу при зповільненні, хоча якщо ти маєш ставати це зовсім не обовзяково - можна навіть з пятої доїхати до світлофора майже до повної зупинки без переключень
Навіщо нам знати,як Ви помиляєтесь.У Вас же не було інструктора.Хотіла повчитись чогось мудрого,то з 19 хв. відео до 9:27 розмова про вашу м'язеву пам'ять і Ваші слова:"що перевчитись неможливо!!!"
Взимку на нейтральній передачі, це пипець
Їздю як ви кажете неправильно )) Стаж 3+ роки
Я вже заплуталась...
Краще на автоматі їздити і не паритись , це все вже вчорашній день . На механіку суду тільки у крайньому випадку .
Дуже гарно пояснюєте. Дякую