Wymuszona zmiana magazynka w Berylu. Wypięcie magazynka magazynkiem.
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- #shorts
Wymuszoną tzw. "szybką" zmianę magazynka wykonuje się w sytuacjach:
1. Gdy skończy się amunicja w magazynku i padnie z broni ostatni strzał,
2. Gdy wystąpi zacięcie broni którego usunięcie wymaga zmiany magazynka.
Przedstawiony w filmie sposób zmiany magazynka polega na wypięciu pustego magazynka magazynkiem pełnym amunicji (nowym wyjętym z ładownicy).
Takie rozwiązanie stosuje się zwłaszcza w sytuacjach gdy zmianę magazynka należy wykonać jak najszybciej i utrata pustego magazynka jest "stratą niewielką" w porównaniu do korzyści płynących z tak szybkiej zmiany.
Brawo
Aż dziw ,że nikt nie komentuje ,że rękę z przodu broni źle trzymam :)
Trzymam ją "podchwytem" za miejsce gdzie magazynek łączy się bronią...
Mogę się w pewnym sensie zgodzić jak tak ktoś uważa. Prawda jest taka ,że taki sposób trzymania broni ręką zewnętrzną powoduje ,że broń w trakcie strzału ma nie co większy podrzut niż jakbym ujął ją za chwyt przedni (ta wystająca rączka:) .
Z tym ,że na 5-10 m ten fakt nie ma aż takiego dużego znaczenia na celność ... Ważniejsze są dla mnie ułamki sekund związane ze zmianą magazynka - czyli zachowaniem ciągłości w dostawie amunicji. Ułamki tych sekund zyskuje poprzez trzymanie ręki zewnętrznej możliwie jak najbliżej magazynka.
Beryl ma to do siebie ,że w użytku i pracy na nim ciągłej jest bronią ciężką.. waga daje się we znaki i ręce po pewnym czasie i tak same zaczną tak trzymać tą broń. Mam jeszcze w niej dwójnóg więc dodatkowo ją "przeważa na przód". Ale na np. 300 m z dwójnogiem będzie strzelała celniej. Ponieważ jest ustawiona 25m/300m. Ale o tym innym razem.
W zasadzie na odległości 25 m - 50 m gdybym z postawy stojącej chciał strzelić celnie to zastosowałbym chwyt przedni i trzymał go ręką zewnętrzną.
Widzicie tu na odwrót strony...
Taki sposób nagrywania jest badziewny i mylący więc niebawem to zmienię.