Świetna rozmowa. Bardzo ciekawa i potrzebna. Przyznam też, że Pana Stawiszyńskiego słucham z wielką przyjemnością, bez względu na to czy się z nim zgadzam czy nie. Jego głos jest zazwyczaj bardzo racjonalny. W tym wariackim świecie, coraz bardziej wariackim, takie zrównoważone głosy są bardzo ważne.
Dziękuję za miły komentarz! Już niebawem zaproszę na kolejną, wspaniałą rozmowę, w której rozmawiamy o człowieku żyjącym w świecie nowych, inteligentnych technologii. Wierzę, że to będzie równie ciekawe spojrzenie... Zapraszam... 🙂
@@NaStykuWymiarow Dziękuję, chętnie posłucham. Dodam tylko, bo też była o tym mowa w tej rozmowie, że internet choć jest jednym z największych rozczarowań, jeśli chodzi o wynalazki, to dużą jego zaletą jest to, że można dzięki niemu posłuchać wielu stymulujących intelektualnie rozmów, których normalnie nie byłoby można posłuchać. A to jest niezwykle cenne, tym bardziej, że są ludzie, którym na co dzień nie jest dane by prowadzić jakieś głębsze dyskusje i pogawędki, a potrzeba istnieje. Chętnie też sięgnę po niektóre książki, o których była mowa. Od siebie mogę polecić eseje Byung-Chul Hana.
Świetna rozmowa. Bardzo ciekawa i potrzebna.
Przyznam też, że Pana Stawiszyńskiego słucham z wielką przyjemnością, bez względu na to czy się z nim zgadzam czy nie. Jego głos jest zazwyczaj bardzo racjonalny. W tym wariackim świecie, coraz bardziej wariackim, takie zrównoważone głosy są bardzo ważne.
Dziękuję za miły komentarz! Już niebawem zaproszę na kolejną, wspaniałą rozmowę, w której rozmawiamy o człowieku żyjącym w świecie nowych, inteligentnych technologii. Wierzę, że to będzie równie ciekawe spojrzenie... Zapraszam... 🙂
@@NaStykuWymiarow Dziękuję, chętnie posłucham. Dodam tylko, bo też była o tym mowa w tej rozmowie, że internet choć jest jednym z największych rozczarowań, jeśli chodzi o wynalazki, to dużą jego zaletą jest to, że można dzięki niemu posłuchać wielu stymulujących intelektualnie rozmów, których normalnie nie byłoby można posłuchać. A to jest niezwykle cenne, tym bardziej, że są ludzie, którym na co dzień nie jest dane by prowadzić jakieś głębsze dyskusje i pogawędki, a potrzeba istnieje.
Chętnie też sięgnę po niektóre książki, o których była mowa. Od siebie mogę polecić eseje Byung-Chul Hana.
Słyszymy tylko pierwsze słowo, drugiego już nie, trzeciego już dawno nie ma.
Symulakr stworzony przez algebrę liniową o losowych współczynnikach...
W dziwnym świecie żyjemy.
Polecam Jacka Dukaja: "Po piśmie".
Dziękuję. Sprawdzę te książkę