Nagyon jó videó! Remélem nem veszed sértőnek és okoskodásnak a hosszú szöveget amit ezután írok :D Még 6 tankot lehetett volna megemlíteni - nyílván hosszabb videóban vagy 2. részként. 1) A Toldi Buzogányvetővel felszerelt változata. Erről mindössze 1 kép létezik, az is hátulról nézve készült. 2) A Toldi 2-ből kísérleti jelleggel készült egy köténypáncélzatos verzió. Igaz ezt talán nem érdemes külön típúsnak venni, egyrész mert elvetették az ötletet, másrészt mert a Turán és Zrínyi tankok is idővel fel lettek szerelve kötényzettel, mégsem kaptak önálló elnevezést. 3) Zrínyi I 2x3 db rakétavető csővel felszerelve (lásd War Thunder videójáték). Mivel magából a Zrínyi 1-ből is csak 1 prototípus készült így az is lehet hogy ez szériatartozék lett volna. Erről is csak 1 db fotó létezik. 4) "Vezér" Turán. A Turán parancsnoki verziója több és erősebb rádióval felszerelve. Az ágyú helyén fa imitáció volt hogy az ellenség "átlagos Turánnak higgye. Először teleszkóppal emelhető "rács-keret" antennás volt, de így könnyen kiszúrták, emiatt a Toldihoz hasonló, de több botantennával szerelték fel. 5) V4-es harckocsi (Straussler V3 és V4). A világháború előtti években készült, prototípús szinten. A Tas-t megelőzve az első tisztán magyar tervezésű tank volt, a prototípúsokat a Weiss Manfrén gyár készítette el, de a Toldi (akkor még L60) tesztelése során alulmaradt azzal szemben, így elvetették a gyártását. 6) Fiat-Ansaldo CV33 és Fiat-Ansaldo L3/35. Szintén háború előtti, ráadásul "csak" tankette, azaz kisharckocsi, de a korai háborús években használták. A CV33-at megvették az olaszoktól, majd átfegyverezték magyar géppuskákkal, emellett egy parancsnoki kupolát is kapott, létrehozva az L3/35 verziót. Az angolul tudóknak ajánlom Mujzer Péter könyveit, amik több típust is részletesen ismertetnek, valamint harctéri alkalmazásukat is részletezi. Sajnos egyes könyvei egyszerre két nyelven íródtak (a lap bal oldala angol, a jobb magyar/lengyel), közéjük szúrva a képeket. Max 100 oldalasak, sok nagy képpel és nagy betűmérettel így nem kell tőle megijedni.
Nagyon jó videó, sok hasznos infóval. Ha megengeded, én egy kicsit hiányoltam a 39M Csabát. Igaz az páncélautó volt, de szerintem egy említést érdemelt volna. Ettől függetlenül 10/10 a videó.
Hozzá kel tenni, hogy az első világháború után a románok Pestről minden gyártósort leszereltek. Utána az Antant figyelt minket. A Monarchia idején mi repülőket csináltunk. Fejlett kohászata a cseheknek volt.
Ehhez képest az eredeti célt, vagyis a környező kisantant országok ellen ütőképes haderő létrehozását egész jól sikerült összehozni... Senki nem nagyhatalmak ellen tervezte az akkori Honvédséget és hadiipart és nyílván ez meg is látszott a keleti fronton... De az emberek fejében nagyhatalomként élő és nagyhatalmi ambiciókat igencsak dédelgető olaszok sem álltak sokkal jobban harckocsik terén, ami azért a két ország lehetőségeit figyelembe véve nem kis eredmény a Magyar Királyság javára!
Apám harckocsizotiszt volt a világháborúban. Mérhetetlen jó kiképzést kapott. Aminek nagyon no hasznát vette. Rengeteg oroszt ölt meg. Szinte minden bajtársa elesett. Tisztelet a hősöknek!
Heló, csak jelezni szeretném hogy a Csaba nevezetű könnyű páncélozott kerekes harckocsi az véletlenül maradt le vagy csak én tévesztem a gyártási korát és 1 vh-s volt?
Nagon jó videó lett, de 1-2 korrekció: 0:53: Gyakori hiba, de valójában a T-21-es volt az alapja a 40M turánnak, ami nem a pz35(t). Ez egy későbbi, de sorozat gyártásra alkalmatlan model volt. A magyar hadvezetés jelentősen áttervezte a harckocsit, mármár annyira hogy szinte teljesen új járműről beszélünk A 40M Nimród más mint a svéd L-62-es. A tornyát megnyújtották, az alvázat kicsit kiszélesítették, valamint kapott oldalanként +1 oldal görgőt zrinyi 2-ből 72-3-at gyártottak. Mivel rohamtarack volt, elsősorban gyalogság ellen volt jó, de mivel gyártottak hozzá kumulatív pácéltörő gránátot, a harckocsik ellen is jól szerepelt, de mivel osztott lőszere volt így a lövés/perc szám viszonylag alacsony volt Akit érdekelnek további magyar harckocsik: ruclips.net/video/Y2HAjo-kG8U/видео.htmlsi=mZnhAY_vYzyByps3
A Nimródot páncélosok ellen is bevetették kisebb sikerekkel. A páncélátütés növelése érdekében rendszeresítettek is hozzá egy űrméret feletti páncéltörő lőszert, ennek azonban a hátránya az volt, hogy kívülről kellett felszerelni a gépágyúra a kilövése előtt ezzel kiszolgáltatottá téve a legénységet az ellenséges gyalogság tüzének.
@@zsocatorincsizsolt8441 de megvalósult! a németek is használták a pak-36 páncéltörő ágyuikhoz meg a csehektől zsákmányolt 37 és 47 mm- es ágyuikhoz! csakhogy a nimród optikai távmérős légvédelmi irányzéka miatt sokkal pontosabb volt ezeknél!
Elég korrekt videó lett bár nagyon furcsa volt a sorrend. Sem rendszeresítés éve sem súlycsoport szerint nem jött valahogy logikusan. Ha újravágnád mondjuk Toldi A20 - Toldi B40 - Toldi EÜ - Toldi C40 - Toldi PCV - Nimród - Lehel és Turán I - Turán II - Turán III - Zrínyi sorban úgy sokkal egyértelműbb lenne az egymásból fejlesztés folyamata és az időrendisége is. Hiányoltam még a Vezér Turánt, illetve ha már a prototípusokat is bele vetted, akkor a Zrínyi I felszerelését 15 cm Nebelwerferrel.
Üdv, hiányoltam a páncélkocsi bemutatását, a Csaba megemlítését. Másrészt a német erőktől kapott harcjárművek sem kerültek említésre. A Panzer vier és Panzer VI Tigrisek is szót érdemeltek volna.
Nagyjából ennyi... Az első világháború alatt nem volt, a második után pedig szovjet típusok voltak nálunk, ma pedig ugye jönnek a cicák. Soha meg nem valósult terveket biztos lehetne találni, de még olyanról se nagyon tudok, amire valós szándék lett volna... Nyilván ráerő mérnökök önszorgalomból tervezhettek akármit is....
@@A_Man12366 Végülis... "Rendszertanilag" már a páncékvadász és rohamlöveg ügyben is tágít a videó, úgyhogy akár számolhatnánk... De abból most hirtelen nem ugrik be, hogy volt-e magyar gyártmány...
@@alulnezet Én csak annyiról tudok hogy a szocializmusban volt szándék páncélozott lövésszállító kifejlesztésére, erről van tervrajz is viszont ezt később a BMP/BTR-ek leváltották
A Tas-t nem német löveggel tervezték felszerelni, hanem a magyar 80 mm-es légvédelmi löveg páncéltörő változatával. Nagy különbség! Nem lenne rossz, de megint több szempontból (egyebeket már előttem szólók jeleztek) pontatlan. Vagy legyen teljesen megfelelő vagy semmilyen, mert ez így félretájékoztatás...
A genfi egyezmény értelmében a szanitéc Toldi egészségügyi egységnek számított? Tudtommal nem lehetnek célpontok, viszont fegyvert sem hordozhatnak ezen egységek az egyezmény értelmében.
Hát pedig de , és igazán magyarosan nézett ki, persze a ma szintén használt nyíl is az. Az az érdekes hogy a ukrik is Vaskeresztet festegetnek fel aztán ők nem nácik 😂😂😂
@@kulcsarandras5406 nem az volt , de ez a fajta vaskereszt az ! A sima íves végű volt az elfogadott német lovagkereszt úgy tudom... Szóval igen is azt használják...nah meg a sok al náci szimbólumok mint az azové még akad pár milicista csoport. Itthon meg bűn az Árpád sávos zászlót lengetni meg azon jelképekeket hordani ami a magyarság szimbóluma érdeke. A Magyar Gárda se volt soha milícia mint más országokban lehet...de be kellett tiltani mert veszélyt jelentett a bűnözésre érdekes ...meg nem volt akkora arcuk a bennszülött, vad drogos kolompároknak (nem győzöm hozzá tenni még mások is sajnos mai napig hogy tisztelet a kivételnek ) akinek nem tetszik hogy Magyar törvények vannak és azt be kell tartani azt jobban el kéne picsázni mert ez az uniós simizés a rohadt liberálalizmus genyes terméke ahol semmiért sincs felelősségre vonás és vígan megölhetsz bárkit mert úgy sem kínoznak meg ....kicsit lehetne tanulni az Oroszoktól nem??? 👌 Nem vagyok híve de a közmondás mindig igaz....szemet szemért alapon.
@@davidlabadi-kovacs2677 A kereszt valamilyen változatát számos - elsősorban európai-keresztény ország használta és használja ma is felségjelzésként, például a mai német Bundeswehr is. Tehát a kereszt önmagában véve nem náci- fasiszta szimbólum.
@@ottonyiga1423 nem tartom náci jelképnek egyeltalán, én magam is jobboldali vagyok de, sajnos sok tudatlan össze mossa azzal, direkt !!! vagy szimplán mert olyan buta hogy csak a propagandát hallják, látják. Eredetileg lovagkereszt a megnevezése , nálunk is van mai napig, szerintem egy igen eszmei értékes kitüntetés, ahogyan a németek is annak tartották .
A videó nagyon felületes, és sok a tévedés is, a Turán I nem az Lt vz. 35 licensze alapján készült hanem megvásárolták a csehektől a prototipus fázisban lévő T21-est, amelyet sok ponton átterveztek, motor erőátvitel, eredetileg nem nagyobb csak nagyobb űrméretű 47mm skoda pct. ágyú volt benne, amely nem volt megfelelő a magyar elvárásoknak, mert a magyar 40M 40 mm es űrméretű ágyúnak nagyobb volt az átütő ereje, később ez is elégtelennek bizonyult, erős torzítás az is hogy a Toldi esélytelen lett volna a harckocsikkal szemben, a korai szovjet tipusokat könnyűszerrel ki tudta lőni, a t34/1940 tömeges megjelenéséig.
12 perc, közel ugyan ennyi tank. Ha 1,5 órás a videó akkor mindent el lehet mondani, de it a cél az volt hogy egyáltalán tudjon a néző egyes típúsok létezéséről. Ne támassz irreális elvárásokat.
Milyen gyenge kis tankjaink voltak ... de legalább a Zrínyi IIes jó volt, komoly pusztítást vitt végbe a tordai csatában is ahol nagytatám meghalt. Meghalt hogy megvédje a hazát árván hagyva kis egy éves anyumat ... és sajnos nem védte meg a hazát. Hát ilyen a mi történelmünk.
Szeretnem figyelmedbe ajanlani egy kifelejtett harckocsit a Csaba páncélost amibol 1 darab epitett maradt osszesen military historical museum epitette felvideken található
A mmagyer Közepes, Nehéz megnevezéseket hanyagoljuk. ősszevetve a a német vagy asz orosz Közepes és Nehéz tankokkal, valahogy ők mást értettek ezek alatt.
Igen, a magyar besorolás egy szinttel feljebb járt. Eszerint például a szovjet T34-es már nehéz harckocsinak számított, holott valójában még a közepes kategóriában is a könnyebbek közé tartozott.
Nem hinném, hogy a kettő között van összefüggés. A magyar harckocsik a német P 3-as, P 4-es és a Tigris páncélosokhoz képest valóban játékszerek voltak.
Igazából a forgatható löveg meg a lánctalp sem sem feltétlenül kötelező bár kétségtelen, hogy a túlnyomó többségük ilyen. Fontosabb az, hogy milyen feladatra, felhasználásra tervezték őket.
@@Tas_Lee Ne feledjük,hogy ez nem akadály. ☝️ A Harmadik Birodalom is Svédországból importálta az acélt. Az igaz,hogy mi körbe voltunk véve ellenséges országokkal,de a kommunizmus idején ez már nem lehetett volna akadály a fejlesztésekre.
@@norbertbozsoki2738 nem az anyagról beszéltem hanem a gyártó kapacitásról nem voltak hozzá olyan gyárak amik megfelelőek lettek volna hogy páncélos jó minőségűt tudjanak gyártani ma is csak úgy van meg bizonyos technológia például a hiuz hogy külföldi cég építi a gyárat mert nem rendelkezünk a megfelelő technikai tudással hozzá
@@kulcsarandras5406 Miért csak most látom? 0:24 nemcsak harckocsikról szól az ismertető 0:58 nem az LT-35, hanem a T-21 az alap 0:59nem kizárólag a WM terméke, 4 üzem is gyártotta 1:10 kisebb „űrméretű” löveget kapott 1:20 mindössze??? az eredetinél 20 LE-vel több 1:33 55 db helyett kb. 230 db készült el, ez volt a leggyakoribb változat 1:38 a löveg űrmérete lehetett volna nagyobb, de aligha elmaradott. Ekkor volt csúcson a Pz. II gyártása (20mm), tömeges a 37, 45, 47, 50 mm-es harckocsik léte 1941-ben 2:19 soha nem készült 222 db ebből az alváltozatból. Nem is volt rá igény, mert csak a harckocsi zászlóaljak nehéz századaihoz volt rendszeresítve. 2:29 bár valóban messze volt néhány nehéz harckocsitól, de az osztályozás nem egységes. 41-ben még simán Pz. IV-ekkel voltak felszerelve a német nehéz harckocsi szakaszok. A Churchill III-nak meg csak 57mm-es lövege volt. almát a körtével 3:22 a páncélzat és a löveg miatt csökkent a hatékonysága??? a mozgékonyság az oké. 4:09 magyar terminológiában nehézpuska és tény, hogy repeszlőszere is volt 4:18 „elsősorban önvédelemre…. lett rendszeresítve”, nocsak, elég szakmai 4:22 az is pozitívum, hogy van rádiója (lásd szovjetek), de hogy az nagy hatótávú lenne? 4:26 „sorozatosan rendszeresítettek …példányokat”. Azt nem lehet, csak a típust, azt is csak egyszer. Attól 38M 4:48 itt viszont a páncéltörő puska kifejezés feküdt volna! 5:02 felderítő feladattal bízták meg, nem a „szovjet nehéz harckocsik felderítésével”, gondolom mást is fel tudott deríteni 6:12 a motor cseréről így még nem halottam, tudomásom szerint egyszerűen csak próbálták a külföldi kitettséget csökkenteni. Lehet, hogy tévedek. 7:13 kapacitáshiány miatt nem rendszeresítették, a páncélzat ilyen járműtípusnál kevésbé releváns 8:25 nem idézem, de ez egy értelmetlen mondat 10:26 ilyen terv nem volt, magyar 8 cm-es löveggel tervezték gyártani, a 7,5 cm-es csak kísérleti 11:00 rohamlöveget 11:08 páncélvadász, i nélkül 11:26 bár pontos, de még is illet volna tíz és felesnek hívni 11:49 nem rendszeresíteni, hanem a csapatoknak átadni, a darabszám itt is kétséges Így első nekifutásra ennyi. Egyébként kis odafigyeléssel akár kitűnő videó is lehetett volna, így van jobb!
Köszönöm a videót! 1-2 harckocsiról tudtam, nagyon meglepett, hogy ennyi féle volt
Nagyon jó videó! Remélem nem veszed sértőnek és okoskodásnak a hosszú szöveget amit ezután írok :D Még 6 tankot lehetett volna megemlíteni - nyílván hosszabb videóban vagy 2. részként. 1) A Toldi Buzogányvetővel felszerelt változata. Erről mindössze 1 kép létezik, az is hátulról nézve készült. 2) A Toldi 2-ből kísérleti jelleggel készült egy köténypáncélzatos verzió. Igaz ezt talán nem érdemes külön típúsnak venni, egyrész mert elvetették az ötletet, másrészt mert a Turán és Zrínyi tankok is idővel fel lettek szerelve kötényzettel, mégsem kaptak önálló elnevezést. 3) Zrínyi I 2x3 db rakétavető csővel felszerelve (lásd War Thunder videójáték). Mivel magából a Zrínyi 1-ből is csak 1 prototípus készült így az is lehet hogy ez szériatartozék lett volna. Erről is csak 1 db fotó létezik. 4) "Vezér" Turán. A Turán parancsnoki verziója több és erősebb rádióval felszerelve. Az ágyú helyén fa imitáció volt hogy az ellenség "átlagos Turánnak higgye. Először teleszkóppal emelhető "rács-keret" antennás volt, de így könnyen kiszúrták, emiatt a Toldihoz hasonló, de több botantennával szerelték fel. 5) V4-es harckocsi (Straussler V3 és V4). A világháború előtti években készült, prototípús szinten. A Tas-t megelőzve az első tisztán magyar tervezésű tank volt, a prototípúsokat a Weiss Manfrén gyár készítette el, de a Toldi (akkor még L60) tesztelése során alulmaradt azzal szemben, így elvetették a gyártását. 6) Fiat-Ansaldo CV33 és Fiat-Ansaldo L3/35. Szintén háború előtti, ráadásul "csak" tankette, azaz kisharckocsi, de a korai háborús években használták. A CV33-at megvették az olaszoktól, majd átfegyverezték magyar géppuskákkal, emellett egy parancsnoki kupolát is kapott, létrehozva az L3/35 verziót. Az angolul tudóknak ajánlom Mujzer Péter könyveit, amik több típust is részletesen ismertetnek, valamint harctéri alkalmazásukat is részletezi. Sajnos egyes könyvei egyszerre két nyelven íródtak (a lap bal oldala angol, a jobb magyar/lengyel), közéjük szúrva a képeket. Max 100 oldalasak, sok nagy képpel és nagy betűmérettel így nem kell tőle megijedni.
Majd csinál egy videót a gyalogsági fegyverekről az Osztrák Magyar Monarchiától vagy a Magyar Királyságtól?
Csak a motorgesücheról felesleges egy videót csinálni de ha beíród azt hogy elfenet akkor lesz
@@edinakovacs441 "elfnet(pont)hu" a RUclips keresőjébe.
Nagyon jó videó, sok hasznos infóval.
Ha megengeded, én egy kicsit hiányoltam a 39M Csabát. Igaz az páncélautó volt, de szerintem egy említést érdemelt volna.
Ettől függetlenül 10/10 a videó.
Köszönöm az újabb értékes videót
Nagyon jó videó sokat tanultam az utóbbi pár évben a második világháborúról.
Hozzá kel tenni, hogy az első világháború után a románok Pestről minden gyártósort leszereltek. Utána az Antant figyelt minket. A Monarchia idején mi repülőket csináltunk. Fejlett kohászata a cseheknek volt.
Ehhez képest az eredeti célt, vagyis a környező kisantant országok ellen ütőképes haderő létrehozását egész jól sikerült összehozni... Senki nem nagyhatalmak ellen tervezte az akkori Honvédséget és hadiipart és nyílván ez meg is látszott a keleti fronton...
De az emberek fejében nagyhatalomként élő és nagyhatalmi ambiciókat igencsak dédelgető olaszok sem álltak sokkal jobban harckocsik terén, ami azért a két ország lehetőségeit figyelembe véve nem kis eredmény a Magyar Királyság javára!
Győrben volt a messersmith gyárak központja. Azon túl még miket gyártottunk?
@@Nedvesperec Az már nagyon a 2. vh végén volt...
@@Nedvesperec a csapat/ellátmány szállító junkers gépeket
@@Nedvesperec a Messerschmitt gyárak központja Németországban volt
Excelent documentar😂❤ Tancurile au inslirate dupa cele germane😊❤....motoarele..tot germane❤..Salutari din Brașov, România 😊
Apám harckocsizotiszt volt a világháborúban. Mérhetetlen jó kiképzést kapott. Aminek nagyon no hasznát vette. Rengeteg oroszt ölt meg. Szinte minden bajtársa elesett. Tisztelet a hősöknek!
Nagyon jó videó lett. Hadtörténelmi témából lehetnek még videók, mert ez a kedvenc témám.
7:55 - GANZ MÁVAG > a két céget 1959-ben vonták össze, a Nimród gyártó csak simán MÁVAG. Ettől függetlenül gratulálok!
Mint mindegyik videód, ez is rendkívül jól kidolgozott és érthető. Gratulálok
Heló, csak jelezni szeretném hogy a Csaba nevezetű könnyű páncélozott kerekes harckocsi az véletlenül maradt le vagy csak én tévesztem a gyártási korát és 1 vh-s volt?
Én is hiányolom de az nem harckocsi.
Nagon jó videó lett, de 1-2 korrekció:
0:53: Gyakori hiba, de valójában a T-21-es volt az alapja a 40M turánnak, ami nem a pz35(t). Ez egy későbbi, de sorozat gyártásra alkalmatlan model volt. A magyar hadvezetés jelentősen áttervezte a harckocsit, mármár annyira hogy szinte teljesen új járműről beszélünk
A 40M Nimród más mint a svéd L-62-es. A tornyát megnyújtották, az alvázat kicsit kiszélesítették, valamint kapott oldalanként +1 oldal görgőt
zrinyi 2-ből 72-3-at gyártottak. Mivel rohamtarack volt, elsősorban gyalogság ellen volt jó, de mivel gyártottak hozzá kumulatív pácéltörő gránátot, a harckocsik ellen is jól szerepelt, de mivel osztott lőszere volt így a lövés/perc szám viszonylag alacsony volt
Akit érdekelnek további magyar harckocsik: ruclips.net/video/Y2HAjo-kG8U/видео.htmlsi=mZnhAY_vYzyByps3
A Nimródot páncélosok ellen is bevetették kisebb sikerekkel. A páncélátütés növelése érdekében rendszeresítettek is hozzá egy űrméret feletti páncéltörő lőszert, ennek azonban a hátránya az volt, hogy kívülről kellett felszerelni a gépágyúra a kilövése előtt ezzel kiszolgáltatottá téve a legénységet az ellenséges gyalogság tüzének.
Úgy tudom, ez a megoldás nem valósult meg a harctéren .
Még elméletben is elkeserítő volt - szerintem.
@@zsocatorincsizsolt8441 de megvalósult! a németek is használták a pak-36 páncéltörő ágyuikhoz meg a csehektől zsákmányolt 37 és 47 mm- es ágyuikhoz! csakhogy a nimród optikai távmérős légvédelmi irányzéka miatt sokkal pontosabb volt ezeknél!
Turán egy első szériája volt bajos utána ezt orvosolták. A 40mm es löveg a t34 alatti tankokat mind átütötte (t60 t70 bt széria t28 t26)
Köszönöm❤
Lehetne egy ilyen videó csak magyar repülőkről nagyon jó lett ez a videó
Elég korrekt videó lett bár nagyon furcsa volt a sorrend.
Sem rendszeresítés éve sem súlycsoport szerint nem jött valahogy logikusan. Ha újravágnád mondjuk Toldi A20 - Toldi B40 - Toldi EÜ - Toldi C40 - Toldi PCV - Nimród - Lehel és Turán I - Turán II - Turán III - Zrínyi sorban úgy sokkal egyértelműbb lenne az egymásból fejlesztés folyamata és az időrendisége is. Hiányoltam még a Vezér Turánt, illetve ha már a prototípusokat is bele vetted, akkor a Zrínyi I felszerelését 15 cm Nebelwerferrel.
És mi van a Csabával?
Az páncélautó nem harckocsi, bár a zrínyi is rohamlöveg és a Nimród is légvédelmi gépágyú.
Itthon van, nem tanul a kis köcsög, hiába ugatok neki...
Üdv, hiányoltam a páncélkocsi bemutatását, a Csaba megemlítését. Másrészt a német erőktől kapott harcjárművek sem kerültek említésre. A Panzer vier és Panzer VI Tigrisek is szót érdemeltek volna.
És a Jg.pz.38.(Hetezer)-t se felejtsük el. Sokat kaptunk ebből a páncélvadászból és igen jó szolgálatot tettek.
@@patrikuszpatrusz6700 Igen, kedvenc harci járművem, örültem volna ha megemlítik
jól hallom hogy a call of duty 2 menüzenéje megy a video alatt? zsenialis😁
Kerunk meg ilyet!!! Nemet, orosz, amerikai tankokbol is🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Jól hallom hogy régi medal of honor zene szól a háttérben? 😃
Cod2 zenéje :D
@@dylan_senpai6174 akkor egy másik klasszikus tudtam hogy valahonnan ismerős csak nem tudtam hogy moh 1-2 vagy COD 😃
Ha ki szeretnéd próbálni ezek tankok nagy részét ajánlom a war thundert!!
Lehetne ilyen a 2.világháború tengely hatalmak kézifegyvereiből is egy ilyen videó. Pl: német, olasz, magyar, japán kézifegyverek....
Csinálhatnál egy átfogó videót a magyar tankokról (az I. világháborútól kezdve a modern korig)
Nagyjából ennyi... Az első világháború alatt nem volt, a második után pedig szovjet típusok voltak nálunk, ma pedig ugye jönnek a cicák. Soha meg nem valósult terveket biztos lehetne találni, de még olyanról se nagyon tudok, amire valós szándék lett volna... Nyilván ráerő mérnökök önszorgalomból tervezhettek akármit is....
@@alulnezet hát voltak az 1V.H-ban is ha a páncélos kocsikat számoljuk
@@A_Man12366 Végülis... "Rendszertanilag" már a páncékvadász és rohamlöveg ügyben is tágít a videó, úgyhogy akár számolhatnánk...
De abból most hirtelen nem ugrik be, hogy volt-e magyar gyártmány...
@@alulnezethát én a monarchiáét mondtam
@@alulnezet Én csak annyiról tudok hogy a szocializmusban volt szándék páncélozott lövésszállító kifejlesztésére, erről van tervrajz is viszont ezt később a BMP/BTR-ek leváltották
Köszi
A Tas-t nem német löveggel tervezték felszerelni, hanem a magyar 80 mm-es légvédelmi löveg páncéltörő változatával. Nagy különbség!
Nem lenne rossz, de megint több szempontból (egyebeket már előttem szólók jeleztek) pontatlan. Vagy legyen teljesen megfelelő vagy semmilyen, mert ez így félretájékoztatás...
Érdekes
A 44M TAS terveit is meg lehetett volna említteni...
A genfi egyezmény értelmében a szanitéc Toldi egészségügyi egységnek számított? Tudtommal nem lehetnek célpontok, viszont fegyvert sem hordozhatnak ezen egységek az egyezmény értelmében.
Magyar harcihajók?
jó lett :)
Szerintem ezeket azzal a céllal készítették, hogy az ellen ezeket meglátva, halálra röhögi magát!
A magyar ipar és az ország anyagi lehetőségei ennyit bírtak. A magyar honvédség nem a szovjetunió elleni háborúra volt alkalmas.
plusz pont a forrás megjelölésért!
Nana egy történelmi csatorna és nem írja ki a 40 M Turán I et. Ez a videó egy hiány pótló videó.
Nem is tudtam, hogy a magyar harckocsikon piros-fehér-zöld színű vaskeresztek voltak.
Hát pedig de , és igazán magyarosan nézett ki, persze a ma szintén használt nyíl is az. Az az érdekes hogy a ukrik is Vaskeresztet festegetnek fel aztán ők nem nácik 😂😂😂
@@davidlabadi-kovacs2677 a vaskereszt nem náci szimbólum.
@@kulcsarandras5406 nem az volt , de ez a fajta vaskereszt az ! A sima íves végű volt az elfogadott német lovagkereszt úgy tudom... Szóval igen is azt használják...nah meg a sok al náci szimbólumok mint az azové még akad pár milicista csoport. Itthon meg bűn az Árpád sávos zászlót lengetni meg azon jelképekeket hordani ami a magyarság szimbóluma érdeke. A Magyar Gárda se volt soha milícia mint más országokban lehet...de be kellett tiltani mert veszélyt jelentett a bűnözésre érdekes ...meg nem volt akkora arcuk a bennszülött, vad drogos kolompároknak (nem győzöm hozzá tenni még mások is sajnos mai napig hogy tisztelet a kivételnek ) akinek nem tetszik hogy Magyar törvények vannak és azt be kell tartani azt jobban el kéne picsázni mert ez az uniós simizés a rohadt liberálalizmus genyes terméke ahol semmiért sincs felelősségre vonás és vígan megölhetsz bárkit mert úgy sem kínoznak meg ....kicsit lehetne tanulni az Oroszoktól nem??? 👌 Nem vagyok híve de a közmondás mindig igaz....szemet szemért alapon.
@@davidlabadi-kovacs2677 A kereszt valamilyen változatát számos - elsősorban európai-keresztény ország használta és használja ma is felségjelzésként, például a mai német Bundeswehr is. Tehát a kereszt önmagában véve nem náci- fasiszta szimbólum.
@@ottonyiga1423 nem tartom náci jelképnek egyeltalán, én magam is jobboldali vagyok de, sajnos sok tudatlan össze mossa azzal, direkt !!! vagy szimplán mert olyan buta hogy csak a propagandát hallják, látják. Eredetileg lovagkereszt a megnevezése , nálunk is van mai napig, szerintem egy igen eszmei értékes kitüntetés, ahogyan a németek is annak tartották .
A videó nagyon felületes, és sok a tévedés is, a Turán I nem az Lt vz. 35 licensze alapján készült hanem megvásárolták a csehektől a prototipus fázisban lévő T21-est, amelyet sok ponton átterveztek, motor erőátvitel, eredetileg nem nagyobb csak nagyobb űrméretű 47mm skoda pct. ágyú volt benne, amely nem volt megfelelő a magyar elvárásoknak, mert a magyar 40M 40 mm es űrméretű ágyúnak nagyobb volt az átütő ereje, később ez is elégtelennek bizonyult, erős torzítás az is hogy a Toldi esélytelen lett volna a harckocsikkal szemben, a korai szovjet tipusokat könnyűszerrel ki tudta lőni, a t34/1940 tömeges megjelenéséig.
12 perc, közel ugyan ennyi tank. Ha 1,5 órás a videó akkor mindent el lehet mondani, de it a cél az volt hogy egyáltalán tudjon a néző egyes típúsok létezéséről. Ne támassz irreális elvárásokat.
@@tamasnagy2132 Akkor is még tele van hibával
Milyen gyenge kis tankjaink voltak ... de legalább a Zrínyi IIes jó volt, komoly pusztítást vitt végbe a tordai csatában is ahol nagytatám meghalt.
Meghalt hogy megvédje a hazát árván hagyva kis egy éves anyumat ... és sajnos nem védte meg a hazát. Hát ilyen a mi történelmünk.
Szeretnem figyelmedbe ajanlani egy kifelejtett harckocsit a Csaba páncélost amibol 1 darab epitett maradt osszesen military historical museum epitette felvideken található
Az páncélautó, nem harckocsi.
ruclips.net/video/7-jcCR3WEOM/видео.html - örömmel csatolom
Ez jól jön HOI4 közben
Kihagytad a Csaba kerekesharckocsit!
Csinál meg ilyet
Hát nem egy sikertörténet sajnos......
Olyanok, mint a végeredmény.😢😢😢
Az ország ipari- gazdasági lehetőségeinek figyelembevételével ( is...) hatalmas hiba volt a Szovjetunió elleni hadbalépés.
A mmagyer Közepes, Nehéz megnevezéseket hanyagoljuk. ősszevetve a a német vagy asz orosz Közepes és Nehéz tankokkal, valahogy ők mást értettek ezek alatt.
Igen, a magyar besorolás egy szinttel feljebb járt. Eszerint például a szovjet T34-es már nehéz harckocsinak számított, holott valójában még a közepes kategóriában is a könnyebbek közé tartozott.
Nagyon jó a videó! De viszont ezek a tankok egyik szarabb mint a másik
A németek a Toldi 2 őt papirtanknak nevezik miközben Sztálingrádnál körül zárják őket😂
Nem hinném, hogy a kettő között van összefüggés. A magyar harckocsik a német P 3-as, P 4-es és a Tigris páncélosokhoz képest valóban játékszerek voltak.
Ezeket a járműveket mind ismerem a Hearts of Iron 4 nek köszönhetően!😂
koszi most legalab tobb dolgot tudok
A harckocsi definíciójának nem az a lényege hogy löveg de legyen forgatható tornya és lánctalpa ezáltal a lehel például nem harckocsi
Igazából a forgatható löveg meg a lánctalp sem sem feltétlenül kötelező bár kétségtelen, hogy a túlnyomó többségük ilyen. Fontosabb az, hogy milyen feladatra, felhasználásra tervezték őket.
a t35- öst nem adták volna a németek! a t21- es prototipus licenszét vettük meg!
A Panzerkampfwagen kiejése : pancerkampfvagen !!!! a z az németül cett azaz c.
Szomorú,hogy a kommunizmus és a rendszerváltás után sem voltak komoly tervek a magyar páncélosok fejlesztésére.
A magyar páncélosok fejlesztésére nem a tervek hiánya volt a probléma hanem a gyártás
@@Tas_Lee Egy kis je;lentekltelen orszag ipara mire lehetne kepes???
@@josephborbely1614 pont ezt írtam neki hogy nem a tervek voltak a probléma hanem az hogy nincs ipar
@@Tas_Lee Ne feledjük,hogy ez nem akadály. ☝️ A Harmadik Birodalom is Svédországból importálta az acélt. Az igaz,hogy mi körbe voltunk véve ellenséges országokkal,de a kommunizmus idején ez már nem lehetett volna akadály a fejlesztésekre.
@@norbertbozsoki2738 nem az anyagról beszéltem hanem a gyártó kapacitásról nem voltak hozzá olyan gyárak amik megfelelőek lettek volna hogy páncélos jó minőségűt tudjanak gyártani ma is csak úgy van meg bizonyos technológia például a hiuz hogy külföldi cég építi a gyárat mert nem rendelkezünk a megfelelő technikai tudással hozzá
A Toldi a Škoda alvázára épülő harckocsi volt! Nem Svéd! A Turán volt a Svéd alvázra épülő harckocsi!! Nézz utána!!!!!
Nagyon rossz lett, hemzsegnek benne a szakmai hibák!
Néhányat hibát le tudnál írni?
@@kulcsarandras5406 Miért csak most látom?
0:24 nemcsak harckocsikról szól az ismertető
0:58 nem az LT-35, hanem a T-21 az alap
0:59nem kizárólag a WM terméke, 4 üzem is gyártotta
1:10 kisebb „űrméretű” löveget kapott
1:20 mindössze??? az eredetinél 20 LE-vel több
1:33 55 db helyett kb. 230 db készült el, ez volt a leggyakoribb változat
1:38 a löveg űrmérete lehetett volna nagyobb, de aligha elmaradott. Ekkor volt csúcson a Pz. II gyártása (20mm), tömeges a 37, 45, 47, 50 mm-es harckocsik léte 1941-ben
2:19 soha nem készült 222 db ebből az alváltozatból. Nem is volt rá igény, mert csak a harckocsi zászlóaljak nehéz századaihoz volt rendszeresítve.
2:29 bár valóban messze volt néhány nehéz harckocsitól, de az osztályozás nem egységes. 41-ben még simán Pz. IV-ekkel voltak felszerelve a német nehéz harckocsi szakaszok. A Churchill III-nak meg csak 57mm-es lövege volt. almát a körtével
3:22 a páncélzat és a löveg miatt csökkent a hatékonysága??? a mozgékonyság az oké.
4:09 magyar terminológiában nehézpuska és tény, hogy repeszlőszere is volt
4:18 „elsősorban önvédelemre…. lett rendszeresítve”, nocsak, elég szakmai
4:22 az is pozitívum, hogy van rádiója (lásd szovjetek), de hogy az nagy hatótávú lenne?
4:26 „sorozatosan rendszeresítettek …példányokat”. Azt nem lehet, csak a típust, azt is csak egyszer. Attól 38M
4:48 itt viszont a páncéltörő puska kifejezés feküdt volna!
5:02 felderítő feladattal bízták meg, nem a „szovjet nehéz harckocsik felderítésével”, gondolom mást is fel tudott deríteni
6:12 a motor cseréről így még nem halottam, tudomásom szerint egyszerűen csak próbálták a külföldi kitettséget csökkenteni. Lehet, hogy tévedek.
7:13 kapacitáshiány miatt nem rendszeresítették, a páncélzat ilyen járműtípusnál kevésbé releváns
8:25 nem idézem, de ez egy értelmetlen mondat
10:26 ilyen terv nem volt, magyar 8 cm-es löveggel tervezték gyártani, a 7,5 cm-es csak kísérleti
11:00 rohamlöveget
11:08 páncélvadász, i nélkül
11:26 bár pontos, de még is illet volna tíz és felesnek hívni
11:49 nem rendszeresíteni, hanem a csapatoknak átadni, a darabszám itt is kétséges
Így első nekifutásra ennyi. Egyébként kis odafigyeléssel akár kitűnő videó is lehetett volna, így van jobb!