NAGY FESTÉKPRÓBA | Kipróbálom: szilárd, tubusos, folyékony akvarell festék | Akvarell festés

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 ноя 2024

Комментарии • 13

  • @miklosnemeth8566
    @miklosnemeth8566 2 года назад +1

    A témában a legjobb videó. Gondolom a Winsor és Newton festékek Angliából való megrendelését az motiválta, hogy, mint profi, kipróbálj egy drága professzionális felhasználásra szánt festéket. Sok szakmában van ez így, hogy bizonyos szint felett, már csak a "márkaneveket" vagy a gyakorlatban teljesen irreleváns dolgokat kell megfizetni. Hihetetlen, hogy pont az Anilinky a kedvenced. Ezt a festéket már azért is érdemes megvenni, mert amikor részt veszünk a workshopjaidon vagy online együttfestési szeánszaidon, akkor hasznos, ha ugyanazt a festéket használjuk, már csak a színkeverés miatt is. Ami még érdekelt volna, hogy az orosz St Petersburg/Leningrad/White Nights, festékekről van-e tapasztalatod véleményed? Ezeket sokan a legköltséghatékonyabb "profi" festékeknek tartják.

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  2 года назад +3

      Igazából az motivált, hogy a Winsor előtt soha nem próbáltam még profi festéket, és kíváncsi voltam, érzek-e különbséget. Nagyon sok embertől hallok én is a White Nights-ról, de én még nem próbáltam. Ha nagyon őszinte akarok lenni, engem nem igazán hoznak lázba az újabb és újabb festékek, sokkal jobban izgat, hogy a meglévő anyagaimmal mit tudok alkotni, hogyan tudok fejlődni. Soha nem érzékeltem, hogy jobb képeket tudtam volna festeni csak azért, mert egy másik/jobb festéket használtam volna.

  • @blankarozsahegyi909
    @blankarozsahegyi909 3 года назад

    Fantasztikus! Még később eldöntöm hogy melyiket veszem meg mert úgy lászik, hogy minddel lehet fantasztikusat alkotni.

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  3 года назад +1

      Nem feltétlenül azon múlik, hogy milyen festéket választasz, de megkönnyítheti vagy megnehezítheti a munkádat egy jó vagy rossz festék. :) ha még csak most tervezel venni, akkor sok örömöt hozzá, egy hosszú és nagyon élvezetes út kezdetén állsz!

    • @blankarozsahegyi909
      @blankarozsahegyi909 3 года назад

      @@ImeldaGreens köszi! majd ha kicsit megismerkedtem a technikával mindenképp szeretnék elmenni egy workshopodra.

  • @zsuzsannatolgyesi6874
    @zsuzsannatolgyesi6874 3 года назад

    Köszönöm!💝 Hasznos volt. Nekem pont az "ezer éves" festék tetszik.😅

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  3 года назад +1

      Nem rossz darab, kicsit sajnálom, hogy már nem kapható.

  • @evikugler5298
    @evikugler5298 Год назад +1

    Szerinted a temperát is ki lehet nyomni és utána hasonlóan használni mint egy tubusos akvarellt?

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Год назад +1

      Nagyon jó kérdés. Én próbáltam, de nekem az volt vele a bajom, hogy már nem tudtam olyan vastagon felvinni, mint amikor még ilyen krém állagú. Az akvarellnél ez nem gond, mert úgyis bő vízzel haználja az ember, de a temperánál nekem nem sikerült a megfelelő konzisztenciát elérni utólagos visszaoldással - de simán lehet, hogy csak nem tudom, mit kéne csinálni. Sajna a temperához nem értek túlzottan.

  • @katalinelo8011
    @katalinelo8011 2 года назад +1

    A pigmentinformáció azért tud hasznos lenni. Főleg, ha valami gond adódik (valaki véletlenül belekortyol az öblítővízbe - akár cica, kutya, amíg fél másodprecre nem figyelsz-, szembe kerül, bőrirritációt okoz stb), nem árt tudni, hogy van-e benne valami nagyon mérgező (ólom, kadmium, kobalt, higany etc a hagyományos festékek pigmentjeiben gyakori). Na meg a fényállóság, ha olyat fest az ember, amit később falra tesznek (akár maguknak, akár eladásra), nem mindegy, mennyi idő alatt fakul, vagy tűnik el a szín. Ez azért profi festékeken tesztelve van és rá is írják mindegyik színre. Nyilván ez kevésbé lényeges, ha az ember csak vázlatfüzetben dolgozik, vagy rögtön mindent szkennel és eltesz mappába.

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  2 года назад +2

      Nagyon igaz! Én még csak most kezdem ezeket az infókat felfedezni, szép lassan. Meg pl. hogy mi a különbség környezetbarát meg nem környezetbarát festék között. Az anilinky-ről pl. tapasztalat alapján tudom, hogy nagyon nem fényálló, és hogy nem pigment alapú festék, hanem tinta alapú, de az összetételéről nem igazán tudok semmit. Azt látom, hogy a profi festékeknél ezeket az infókat mindig feltüntetik.

  • @erikabalazs
    @erikabalazs 3 года назад +1

    Tényleg nem kell a jó munkához a legdrágább eszköz, a tehetség, a tanulás és a gyakorlás sokkal fontosabb, ezekből a videókból pedig elleshetők az alapvető tudnivalók. Köszönöm szépen.

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  3 года назад +1

      Nagyon örülök, hogy hasznosnak találod a videókat, Erika! Igen, az eszközök csak egy kis részét teszik ki ennek az útnak, sokkal fontosabb, hogy mit kezdünk velük.