@@piotrekk9723 zrobili je moi synowie wraz ze mną to bardzo prosta praca, chociaż u mnie nie było lekko gdyż nie chciałam usuwać całej ziemi z rozsypujących się ram z palet. Montowaliśmy od wewnątrz na każdym styku płyt dwoma kątownikam ocynkowanymi i przewierconymi śrubami ocynk. Wymiary moich to 2 m dł i 1 m szer. Mam blisko producenta tych elementów i on mi pociął odpowiednią ilość na odcinki 1m. Ogólnie wykonaliśmy ich 5 grządek. Polecam (możesz podać maila to prześlę fotki. I nie radzę stawiać ich na agrowłókninie, ale ewentualnie na siatkach przeciw kretom, chociaż moje są be siatek i nie było tam kretów
@@tess1591 ja wylalem stopy z betonu i na nich osadziłem po bokach od środka zabetonowalem w pionie ozdobne trawersy i działa jak tralala, 4 sztuki w kaskade kazda metr od siebie 5 cm nizej
mam takie "gazony" od 5 lat, łaczenia zrobiłem z blach marketowych kątowych, skręcone, stabilne, po 5 latach żadnych problemów, nic nie pęka nie wygina się... towaru sporo wchodzi do srodka ale ma to zaletę, taki "gazon" to kompostownik, uzupełniany co roku materią organiczną cały czas pracuje! Aaa i jeszcze jedno, pomimo ze to beton to nie zauważyłem przez te lata jakiegoś zbytniego wysuszania czy przegrzewania takiej grządki, wręcz przeciwnie: z dobrą materią w środku wspaniale trzyma wilgoć.
Masz na myśli kątowniki ciesielskie czy coś podobnego? Jeden u góry, drugi na dole płyty? śruby 6mm czy grubsze? Jakiego rozmiaru bo właśnie szukam czegoś taniego i szybkiego na połączenie:).
@@wodekwodek5464tak, taka blacha kątowa, nawiercam wiertłem fi6 płyty po 2-3 kołki i zwykłe krótkie wkręty 6, zrobione mega po taniości, działa trzyma nie rozjeżdża się, szkoda że tu zdjeć nie można wstawić....
@@vascode1Dzięki za odpowiedź. Poszukałem wzmocnione kątowniki ciesielskie 100x100x55, do tego śruby m8x70 i mam nadzieje, że wytrzyma:). PS. zdjęcia chyba można wkleić jako link z jakiegoś darmowego hostingu:).
Hm, świetny pomysł i kawał dobrej roboty chociaż...rozważyłbym chyba tę geowłókninę na rzecz grubej warstwy kartonu...!? Filmik można potraktować jako swoisty instruktaż, super !!! Pozdrawiam...
Aktualnie mam inspekty drewniane, postawione 3 lata temu. Na dnie i po bokach agrotkanina, dżdżownice sobie poradziły i są. Także, teoria teorią a w praktyce nieco inaczej. Bardzo pomocny materiał :)
solidne wykonanie, ale na pełny efekt potrzeba czasu. W początkowej fazie przywołuje złe skojarzenia. Agrowłuknina to łatwy sposób na chwasty, ale postaraj sie o zrębki i stopniowo pozbądż się plastiku, który jest idealnym schronieniem dla nornic
Na razie mam piękne podwyższone grządki drewniane, ale wiem, że za 3 sezony się rozlecą. Stalowe lub betonowe grządki w naszym klimacie to optymalny wybór. Dopracujemy estetykę i będzie ok.
wszystko piekne,ale na spodzie grządek nie powinno byc tej agrowlokniny ,na kanale "naturalnie o ogrodach" jest dokładnie wytłumaczone dlaczego :) Grządki piekne tez takie planuje dla trwałości ,z nadstawek sa za delikatne na dłuzej..Tak samo nie poleca sie dawac folii na boki.
@@zielonawysepka8960 Najlepiej stare faktury , paragony , ulotki z marketu , kolorowe gazety , szmaty i ścier drzewny skropiony obficie klejem polimerowym bo przecież z tego powstaje karton. . Walnij się w łeb zanim poradzisz coś równie debilnego .
Proszę o informację jak Pan przewiercał płyty betonowe (dokładna technika wiercenia, rodzaj wiertła), bo u mnie przy przewiercaniu beton odpryskuje i robią się nieestetyczne dziury ...
Moim zdaniem lepiej maksymalnie wykorzystać naturalne materiały. Drewno na boki. Ja trzy grządki z nadstawek a kolejne zrobię z obladrów tartacznych jak Szumilas. Pod grządką wybrałem ziemię na 1,5 szpadla i nakładłem gałęzi i świeżych i suchych na równo. Na jakiś czas na pewno powstrzyma krety. Wybraną ziemię użyłem do wypełnienia mieszając z kompostem i różnym towarem.
Czy konieczna jest folia do betonowych skrzyń? W jakim celu jest to robione? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo właśnie planuję sobie zrobić takie same podwyższone grządki
To prawda. Tylko cienki materiał. Ile wytrzyma nie wiadomo a druga sprawa to mała odległość od naroża i większa szansa że płyta pęknie przy skręcaniu. Brałem to pod uwagę co jest dostępne na rynku.
Pomysł świetny. Dzięki za inspirację, zwłaszcza za pomysł połączenia płyt na rogach. Jak po zimie? Mam nadzieję że bez problemu? Czy gruntowałeś beton od środka? Opinie o betonie są takie, że lubi ciągnąć wilgoć, np. w przypadku obrzeży do trawnika lubi trawa schnąć przy obrzeżach.
Rozważałeś potencjalną toksyczność betonu? W polskojęzycznym internecie cisza ale po angielsku można znaleźć sporo info o niejednoznacznych badaniach nt. zawartości metali ciężkich w kruszywie (np. pył opadowy z elektrociepłowni), które może być używane w betoniarni. Podobnie robiłem i chyba czymś zabezpieczę boki aby ograniczyć kontakt ziemi z betonem. Poza tym, jeśli no-dig to karton na spodzie, ale może są inne metody. Siatka na kreta na +
Można folią kubełkową fundamentową zabezpieczyć, ale znowu trzeba będzie poszukać operatów w zagranicznym internecie o szkodliwości takowej folii na glebę i wpływ na ewentualne warzywa.
Chcę zrobić coś podobnego, bo ceny dużych donic betonowych to jest jakiś absurd. Zastanawiam się tylko czy po bokach ciężar ziemi tego nie złamię, bo te płyty są strasznie kruche. Nie pękały/kruszyły się płyty podczas montażu? Wiadomo czy beton w tych płytach wzmocniony jakimiś włóknami plastikowymi?
Nawet nie pękały. Mam z tych płyt zrobiony kompostownik i jest wypełniony i już kilka lat służy. Choć teraz brałem od innego dostawcy i widać że słabsze ponieważ inaczej się otwory wierciło(mniej cementu słabej zagęszczone. Zbrojenie jakieś jest w nich ale to jakieś druciki cienkie. No próba... zobaczymy. Widzę że jest to w modzie. Robią z blachy stalowej "evex" lub drewniane "zielone pogotowie" ale cena to jak by było złote a wymiary malutkie. Przesadzają!!!
@@anetapytel5955 To są płyty ogrodzeniowe, tam nie występują boczne naprężenia, a markety producentowi jak płacą tak on robi. Więc efekt końcowy to : Jak większość z marketu, muwią tanie mięso psy jedzą. A teraz już nie chcą!
Niestety coś takiegie nie sprawdzi się na dłuższy okres. Po pierwszej zimie mrozy zrobią swoje i płyty popękają. W dzień odwilż w nocy mróz i po płytach. Tym bardziej ze płyty ogrodzeniowe nie spałnią funkcji ściany oporowej. Jej grubość i ilość zbrojenia nie jest wystarczająca. Maja sugestia dwa zastrzały z prętów zbrojeniowych oraz na spód styropian 15-20 cm aby zmiejszyc ilość ziemi i 5 cm na scianki aby rozłożyć nacisk ziemi przy mrozach + agrowłóknina. Bez tego rabaty max 2 lata.
Od kilkunastu lat mam grządki i kompostownik z płyt betonowych ogrodzeniowych łączonych stalowymi kątownikami nic się nie dzieje jest to konstrukcja na długie lata.
Widzę płoty betonowe, które stoją po 30 lat, nasiąkają, przemarzają, w upale wysuszaja sie na pieprz i dalej stoją i pewnie będa stać kolejne 30 lat, gorzej z drewnem.
Niezbyt to estetyczne i jak inni mówią wygląda troszkę jak cmentarz. Może dlatego. Ja jednak pozostanę przy tym projekcie i jak się sprawdzi to może jeszcze dołożę trochę. Byle by w zimie nie zniszczyło.
@@graberstechnicznie4835 super. Wykonał Pan moją myśl, tłumaczyłam mężowi jak to chce zrobić. A tu przez przypadek taki film👍👏 i właśnie żeby nie wyglądało jak cmentarz 😁 chce panele betonowe o strukturze drewna(patrzyłam i są takie) i je pomaluje na brąz.
Nie powinien. Orientowałem się u tych co to mają i nic się nie dzieje. Ja od kilku lat mam taki kompostownik na 3 płyty wysoki i nie pęka. Tyle że w kompostowniku pewnie jest dodatnia temperatura ale nie sprawdzałem czy aby na pewno jest dodatnia. Zima niewiele się dorzuca i całkiem możliwe że proces stygnie.
Od góry trzeba przykręcić deskę 10 cm jako okap i jednocześnie przytrzyma folie Jak płyta nie na siąknie to nie powinien mróz jej nic zrobić trzeba jeszcze kupić 3 l oleju kujawskiego i zaimpregnować przed wilgocia
ja bym okryła folią na zimę, żeby ziemia nie była mokra, to i nie rozsadzi. Można też takie łuki zastosować, to i folię wiosną będzie można zastosować jak na inspektach.
@@graberstechnicznie4835 witam właśnie też się przymierzam do kompostownika z takich płyt mógł by pan pokazać jak on wygląda szukam inspiracji z góry dziękuję pozdrawiam.
Wyglądają raczej jak pomniki. Jakoś mi to nie przeszkadza. Można zastosować dużo droższy beton imitację drewna tylko finalnie inwestycja będzie sporo droższa ale też sporo ładniejsza. To już jak kto woli. Mnie jakoś to nie przeszkadza. Każdy podejmuje swoje decyzje, jedni robią pomniki w ogrodzie inni biorą kredyty 10 letnie na nowego suv-a po to tylko żeby żeby sąsiada bolała du....a, i wożą na codzień 2m sześcienne powietrza powiększając swoje ego.:)
No tak, droga Pani czasami względy praktyczne wypierają te estetyczne, drewno fajne, ale na krótko - jeśli ktoś szanuje swój czas i pieniądze pójdzie właśnie w beton. Z drugiej strony mam gdzieś, że komuś, kto ogląda mój ogród z balkonu bloku, w którym mieszka nie potoba się moja strategia na warzywnik.
ZAJEBIASZCZE ZIOMUŚ pięknie wyjaśnione , jesteś kozak
Pięknie to zrobiłeś
Bardzo dziękuję za podpowiedź, coś wspaniałego
Super pomysł i już go kupuję. Mam obecnie grządki z palet i już się pomału rozlatuję więc szukałam alternatywy i już mam. Dzięki.
Pani sama to zrobiła?
@@piotrekk9723 zrobili je moi synowie wraz ze mną to bardzo prosta praca, chociaż u mnie nie było lekko gdyż nie chciałam usuwać całej ziemi z rozsypujących się ram z palet. Montowaliśmy od wewnątrz na każdym styku płyt dwoma kątownikam ocynkowanymi i przewierconymi śrubami ocynk. Wymiary moich to 2 m dł i 1 m szer. Mam blisko producenta tych elementów i on mi pociął odpowiednią ilość na odcinki 1m. Ogólnie wykonaliśmy ich 5 grządek. Polecam (możesz podać maila to prześlę fotki. I nie radzę stawiać ich na agrowłókninie, ale ewentualnie na siatkach przeciw kretom, chociaż moje są be siatek i nie było tam kretów
@@tess1591 ja wylalem stopy z betonu i na nich osadziłem po bokach od środka zabetonowalem w pionie ozdobne trawersy i działa jak tralala, 4 sztuki w kaskade kazda metr od siebie 5 cm nizej
@@piotrekk9723 super, że się sprawdza bo o to chodzi. Moje nie wymagały aż tyle pracy i też się sprawdzają i są na jednym poziomie.
@@tess1591czy po zimie nie popękało?bo ziemia ,,pracuje"
Robota porządna💪
mam takie "gazony" od 5 lat, łaczenia zrobiłem z blach marketowych kątowych, skręcone, stabilne, po 5 latach żadnych problemów, nic nie pęka nie wygina się... towaru sporo wchodzi do srodka ale ma to zaletę, taki "gazon" to kompostownik, uzupełniany co roku materią organiczną cały czas pracuje! Aaa i jeszcze jedno, pomimo ze to beton to nie zauważyłem przez te lata jakiegoś zbytniego wysuszania czy przegrzewania takiej grządki, wręcz przeciwnie: z dobrą materią w środku wspaniale trzyma wilgoć.
Masz na myśli kątowniki ciesielskie czy coś podobnego? Jeden u góry, drugi na dole płyty? śruby 6mm czy grubsze? Jakiego rozmiaru bo właśnie szukam czegoś taniego i szybkiego na połączenie:).
@@wodekwodek5464tak, taka blacha kątowa, nawiercam wiertłem fi6 płyty po 2-3 kołki i zwykłe krótkie wkręty 6, zrobione mega po taniości, działa trzyma nie rozjeżdża się, szkoda że tu zdjeć nie można wstawić....
@@vascode1Dzięki za odpowiedź. Poszukałem wzmocnione kątowniki ciesielskie 100x100x55, do tego śruby m8x70 i mam nadzieje, że wytrzyma:). PS. zdjęcia chyba można wkleić jako link z jakiegoś darmowego hostingu:).
Dzięki za świetny pomysł - na lata!
To prawda... Sprawdzony na lata... Polecam...
Dzięki za film.
Super pomysł.
Donice można również ustawić kaskadowo i będzie fajny efekt wizualny.
Mister popęka ci
Super pomysły 👍
Hm, świetny pomysł i kawał dobrej roboty chociaż...rozważyłbym chyba tę geowłókninę na rzecz grubej warstwy kartonu...!? Filmik można potraktować jako swoisty instruktaż, super !!! Pozdrawiam...
Cudo zrobiłeś
Spoko pomysł .
Super pomysł 👍👌👌👌👌
Aktualnie mam inspekty drewniane, postawione 3 lata temu. Na dnie i po bokach agrotkanina, dżdżownice sobie poradziły i są.
Także, teoria teorią a w praktyce nieco inaczej.
Bardzo pomocny materiał :)
Super!
solidne wykonanie, ale na pełny efekt potrzeba czasu. W początkowej fazie przywołuje złe skojarzenia.
Agrowłuknina to łatwy sposób na chwasty, ale postaraj sie o zrębki i stopniowo pozbądż się plastiku, który jest idealnym schronieniem dla nornic
Na razie mam piękne podwyższone grządki drewniane, ale wiem, że za 3 sezony się rozlecą. Stalowe lub betonowe grządki w naszym klimacie to optymalny wybór. Dopracujemy estetykę i będzie ok.
Niech im ziemia lekką będzie... ;)
Super ale radze po środku spiąć chociaż prętem fi 4-6 np.gwintowanym,koszt groszowy a spokój na lata.
SUPER☝️
jak wygladaja te grzadki po 2 latach? czy po zimach płyty nie popękały?
SUPER👍🌹🇵🇱💞🇵🇱🌹👍
Polecam wykonać z blachy dachowej kupić w skupie złomu 😊
Na spód należało by dać siatkę stalową ocynkowaną bo to trochę za mało są nornice,karczowniki. Pozdrawiam
wszystko piekne,ale na spodzie grządek nie powinno byc tej agrowlokniny ,na kanale "naturalnie o ogrodach" jest dokładnie wytłumaczone dlaczego :) Grządki piekne tez takie planuje dla trwałości ,z nadstawek sa za delikatne na dłuzej..Tak samo nie poleca sie dawac folii na boki.
Dokładnie, powinno się wyłożyć zwykłą tekturą.
@@zielonawysepka8960 Najlepiej stare faktury , paragony , ulotki z marketu , kolorowe gazety , szmaty i ścier drzewny skropiony obficie klejem polimerowym bo przecież z tego powstaje karton. . Walnij się w łeb zanim poradzisz coś równie debilnego .
Proszę o informację jak Pan przewiercał płyty betonowe (dokładna technika wiercenia, rodzaj wiertła), bo u mnie przy przewiercaniu beton odpryskuje i robią się nieestetyczne dziury ...
Dziękuję za ten film. Przydatny! Jak tam po okresie zimowym?
Jest ok
Witam, jak obecnie sprawują się płyty? Czy wytrzymały?
Jak po zimie? Nie popękały?
Część,
Powiedz ile ziemi weszło Tobie w skrzynkę mniej więcej? Płyty pod naporem ziemi nie rozeszły się? Śruby wziąłeś nierdzewki czy zwykłe?
A mozna laczniki narozne betonowe zamiadt katowniki metalowe
Jak się sprawdziły grządki po 2 latach?
Ta agrowłóknina na dnie mija się z celem takich grządek
Dlaczego?
@@graberstechnicznie4835 obejrzyj znalazłam link : ruclips.net/video/AF5lD0Gs_SA/видео.html
@@bethluch7399 No tak to lepiej mieć krety i nornice w grządkach :-)
Moim zdaniem lepiej maksymalnie wykorzystać naturalne materiały. Drewno na boki. Ja trzy grządki z nadstawek a kolejne zrobię z obladrów tartacznych jak Szumilas. Pod grządką wybrałem ziemię na 1,5 szpadla i nakładłem gałęzi i świeżych i suchych na równo. Na jakiś czas na pewno powstrzyma krety. Wybraną ziemię użyłem do wypełnienia mieszając z kompostem i różnym towarem.
Czy konieczna jest folia do betonowych skrzyń? W jakim celu jest to robione? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo właśnie planuję sobie zrobić takie same podwyższone grządki
Cześć,
Planuję coś takieho zrobić u siebie. Czy da to radę później jakoś deską kompozytowa obić? By właśnie wyglądało lepiej ale i by było wytrzymałe?
W Castoramie i innych takich można kupić kątowniki z dziurkami do łączenia drewna, ale kto mi zabroni. Są już ocynkowane, w różnych rozmiarach.
To prawda. Tylko cienki materiał. Ile wytrzyma nie wiadomo a druga sprawa to mała odległość od naroża i większa szansa że płyta pęknie przy skręcaniu. Brałem to pod uwagę co jest dostępne na rynku.
Pomysł świetny. Dzięki za inspirację, zwłaszcza za pomysł połączenia płyt na rogach.
Jak po zimie? Mam nadzieję że bez problemu? Czy gruntowałeś beton od środka? Opinie o betonie są takie, że lubi ciągnąć wilgoć, np. w przypadku obrzeży do trawnika lubi trawa schnąć przy obrzeżach.
Mam ogromną prośbę. Gdzie Pan kupował panele betonowe o wys. 50 cm? Pozdrawiam
W mojej okolicy produkują najbliżej Olszyny lub Chełmek
Jak oceniasz skrzynie z tego betonu po roku czasu ?
Jest ok tylko środki od zewnatrz trzeba wzmocnić
Po praktycznie dwóch zimach jest ok
@@graberstechnicznie4835 dzięki za info :)
@@piotrekk9723 jak wzmocnić? Może na środku wzmocnić prętem gwintowanym i wtedy nie pęknie pod naporem.?
Mogly byc kartony na dnie.
Czy skrzynie można przygować na jesień czy lepiej uzupołniś ziemią na wiosnę
Myślę że spód czyli zrębki itp można by dać na jesień. Osteteczną ziemię wolałbym dać na wiosnę. Przez zimę może się ona wyjałowić upaść itp.
@@graberstechnicznie4835 Dlatego przykrywa się je ściółką, żeby temu zapobiec.
Mam pytanie jak te skrzynie betonowe przetrwały zimę ,mrozy
Bez problemu. Jest ok
Rozważałeś potencjalną toksyczność betonu? W polskojęzycznym internecie cisza ale po angielsku można znaleźć sporo info o niejednoznacznych badaniach nt. zawartości metali ciężkich w kruszywie (np. pył opadowy z elektrociepłowni), które może być używane w betoniarni. Podobnie robiłem i chyba czymś zabezpieczę boki aby ograniczyć kontakt ziemi z betonem.
Poza tym, jeśli no-dig to karton na spodzie, ale może są inne metody. Siatka na kreta na +
Można folią kubełkową fundamentową zabezpieczyć, ale znowu trzeba będzie poszukać operatów w zagranicznym internecie o szkodliwości takowej folii na glebę i wpływ na ewentualne warzywa.
I jak grządki się sprawdziły po zimie?
Drugą zimę wytrzymały bez przykrywania bez zabezpieczania.
@@graberstechnicznie4835 , dziękuję za odpowiedź. Też o czymś takim myślałam i teraz wiem, że to rozwiązanie się sprawdza.
Chcę zrobić coś podobnego, bo ceny dużych donic betonowych to jest jakiś absurd. Zastanawiam się tylko czy po bokach ciężar ziemi tego nie złamię, bo te płyty są strasznie kruche. Nie pękały/kruszyły się płyty podczas montażu? Wiadomo czy beton w tych płytach wzmocniony jakimiś włóknami plastikowymi?
Nawet nie pękały. Mam z tych płyt zrobiony kompostownik i jest wypełniony i już kilka lat służy. Choć teraz brałem od innego dostawcy i widać że słabsze ponieważ inaczej się otwory wierciło(mniej cementu słabej zagęszczone. Zbrojenie jakieś jest w nich ale to jakieś druciki cienkie. No próba... zobaczymy. Widzę że jest to w modzie. Robią z blachy stalowej "evex" lub drewniane "zielone pogotowie" ale cena to jak by było złote a wymiary malutkie. Przesadzają!!!
I jak po roku ?
Jest ok po roku
Siema,ile miales prętów zbrojeniowych w tym przęśle jak ciełeś?
Nie wiem. Śladowe ilości pręcików. Liche to zbrojenie.....ale wytrzymuje
@@graberstechnicznie4835 właśnie z tym dzialam robie twoim sposobem
Mój mąż zrobił i pojawiły się pęknięcia... Wam też pęka? Można coś z tym zrobić?
@@anetapytel5955 pęka bo hujowe materiały mają teraz dają za mało cementu i na prętach zbrojeniowych oszczędzają
@@anetapytel5955 To są płyty ogrodzeniowe, tam nie występują boczne naprężenia, a markety producentowi jak płacą tak on robi. Więc efekt końcowy to : Jak większość z marketu, muwią tanie mięso psy jedzą. A teraz już nie chcą!
co to za płyty? ogrodzeniowe? można wymiary? są w marketach? :) dzięki!
200x50. Tak ogrodzeniowe. Nie wiem czy są w marketach. Ja kupiłem w betoniarni .
@@graberstechnicznie4835 a jak jest ich grubość?
@@ukaszkuczynski3988 6 cm, nie polecam marektów, lepiej poszukac w małych betoniarniach.
Niestety coś takiegie nie sprawdzi się na dłuższy okres. Po pierwszej zimie mrozy zrobią swoje i płyty popękają. W dzień odwilż w nocy mróz i po płytach. Tym bardziej ze płyty ogrodzeniowe nie spałnią funkcji ściany oporowej. Jej grubość i ilość zbrojenia nie jest wystarczająca. Maja sugestia dwa zastrzały z prętów zbrojeniowych oraz na spód styropian 15-20 cm aby zmiejszyc ilość ziemi i 5 cm na scianki aby rozłożyć nacisk ziemi przy mrozach + agrowłóknina. Bez tego rabaty max 2 lata.
Od kilkunastu lat mam grządki i kompostownik z płyt betonowych ogrodzeniowych łączonych stalowymi kątownikami nic się nie dzieje jest to konstrukcja na długie lata.
Ja tez mam wiele lat i nic się nie dzieje polecam
Beton popęka po 1 sezonie. Przechodziłem przez to. Po 1 zimie gdy nasiąkł wodą i zamarzł.
Widzę płoty betonowe, które stoją po 30 lat, nasiąkają, przemarzają, w upale wysuszaja sie na pieprz i dalej stoją i pewnie będa stać kolejne 30 lat, gorzej z drewnem.
warzywniak - sklep lub stragan z warzywami i owocami
A ziemia w takich ilościach ,kupić to cena kosmos
Jak na cmentarzu
I jak wytrzymały zime
Tak bez problemu.
A ja się zastanawiałam czemu nikt tak nie robi XD
Niezbyt to estetyczne i jak inni mówią wygląda troszkę jak cmentarz. Może dlatego. Ja jednak pozostanę przy tym projekcie i jak się sprawdzi to może jeszcze dołożę trochę. Byle by w zimie nie zniszczyło.
@@graberstechnicznie4835 super. Wykonał Pan moją myśl, tłumaczyłam mężowi jak to chce zrobić. A tu przez przypadek taki film👍👏 i właśnie żeby nie wyglądało jak cmentarz 😁 chce panele betonowe o strukturze drewna(patrzyłam i są takie) i je pomaluje na brąz.
Wyglądają jak obmurowanie grobu...
Kiedy je zrobiłem to pomyślałem sobie to samo. Ale jakoś mi to nie przeszkadza.
To będzie na długie długie lata.
Kurczę mróz to porozsadza.
Nie powinien. Orientowałem się u tych co to mają i nic się nie dzieje. Ja od kilku lat mam taki kompostownik na 3 płyty wysoki i nie pęka. Tyle że w kompostowniku pewnie jest dodatnia temperatura ale nie sprawdzałem czy aby na pewno jest dodatnia. Zima niewiele się dorzuca i całkiem możliwe że proces stygnie.
Od góry trzeba przykręcić deskę 10 cm jako okap i jednocześnie przytrzyma folie Jak płyta nie na siąknie to nie powinien mróz jej nic zrobić trzeba jeszcze kupić 3 l oleju kujawskiego i zaimpregnować przed wilgocia
ja bym okryła folią na zimę, żeby ziemia nie była mokra, to i nie rozsadzi. Można też takie łuki zastosować, to i folię wiosną będzie można zastosować jak na inspektach.
@@graberstechnicznie4835 siemano i jak tam po zimie ,nic się z tym nie dzieje? Wlasnie sie przymierzam by takie porobić
@@graberstechnicznie4835 witam właśnie też się przymierzam do kompostownika z takich płyt mógł by pan pokazać jak on wygląda szukam inspiracji z góry dziękuję pozdrawiam.
Jak dla mnie to jest zwyczajne udziwnianie, i wyglądają jak trumny. Z ogrodów robi sie teraz cmentarze ha ha.
Wyglądają raczej jak pomniki. Jakoś mi to nie przeszkadza. Można zastosować dużo droższy beton imitację drewna tylko finalnie inwestycja będzie sporo droższa ale też sporo ładniejsza. To już jak kto woli. Mnie jakoś to nie przeszkadza. Każdy podejmuje swoje decyzje, jedni robią pomniki w ogrodzie inni biorą kredyty 10 letnie na nowego suv-a po to tylko żeby żeby sąsiada bolała du....a, i wożą na codzień 2m sześcienne powietrza powiększając swoje ego.:)
Witam gdzie można kupić ten beton dziękuję
No tak, droga Pani czasami względy praktyczne wypierają te estetyczne, drewno fajne, ale na krótko - jeśli ktoś szanuje swój czas i pieniądze pójdzie właśnie w beton. Z drugiej strony mam gdzieś, że komuś, kto ogląda mój ogród z balkonu bloku, w którym mieszka nie potoba się moja strategia na warzywnik.
trumny, wygląda to jak cmentarz
To prawda. Ale co zrobić. Mój wybór moja decyzja. :)
Tzw katafalki -:)