Imádtam ezt a részt! Csüngtem Dr. Lukács Liza mondatain. Számomra a riport egy egyetemi előadással felért! Ahogy megnéztem a podcastet már hívtam is a Libertine Könyvesbolt és Könyvkiadót hogy Dr Lukács Liza könyvét tegyék férre nekem! Ezért imádom Ági podcastjeit! Nálam eddig ez a rész a kedvenc! 😍😍😍
Nagyon jó, és hiánypótló beszélgetés volt. Én is orvosként gyerekekkel foglalkozom, és csak tanúsítani tudom, hogy sajnos egyre több az elhízott gyerek egyre fiatalabb életkorban. Sajnos kevesen jutnak el megfelelő szakemberhez, ami nem könnyű, mert kevés az erre specializálódott orvos. Sokan hányódnak a beszélgetésben is említett szövődmények ( pl. székrekedés, menstruációs zavarok, hasi panaszok)miatt különféle egyéb szakterületek között. Valóban, még hosszasan lehetett volna beszélgetni és hosszasan lehetne írni erről a témáról.
Olvastam Az éhes lélek gyógyítását, talán még tavaly. Sok hasznos dolgot tartalmazott és bőven vittem magammal aha-élményt, viszont a stílusával nem tudtam megbarátkozni, és eddig nem értettem meg, miért. Bár Liza többször is említi, hogy nem a súlyra kell figyelni, hanem az étkezési mintákra, az étellel való kapcsolatra, azért csak vissza-visszacsúszik abba a gondolatba rendszeresen, hogy a túlsúly önmagában probléma. Értem én, hogy lehet tünet, nem ez a baj. A fogyás/túlsúly kiemelése pont egy meglévő problémára tesz rá egy lapáttal. Aki túlsúlyos (pl. én is), általában ezzel tisztában van, megkapja a megjegyzéseket, esetleg a médiából is a bikini body reklámokat stb. A fogyókúra nagyon sokszor nem az egészség felé nyit utat, könnyű átcsúszni pl. orthorexiába (amiről pont nem volt szó, viszonylag újkeletű), ami átcsúszhat anorexiába is. És igen, a túlsúlyos anorexiásokat sokszor nem vagy félrediagnosztizálják. Nem csak evészavarral, bármivel amúgy. Szóval nyilván egy extrém elhízás nem kíméli a szívet pl., de léteznek emberek, akik egészséges evés (nem koplalás) és rendszeres testmozgás mellett is túlsúlyosak maradnak. Túlsúlyosként bármivel fordulsz orvoshoz, kb az első javaslata a fogyás, és nem diagnosztizál rendesen. Ez az első számú oka amúgy a túlsúlyos/elhízott emberek nagyobb halandóságának, a súly és a betegség közt nincs ilyen gyakran kapcsolat (erről rengeteg friss, főleg amerikai orvosi tanulmány létezik). Azt sajnáltam, hogy a gyerekek és fiatalok étkezési zavarai kapcsán nem került szóba a social media és a bullying - szerintem ebben ezeknek óriási szerepe van. Nagyon sarkosan fogalmazva, míg engem gyerekként (20-25 éve) maximum a közvetlen környezetem csúfolt, a mai gyerekeket a világ bármely részéről érheti ilyen. Megtámogatva ezt a média-szépségideállal és a rossz önértékeléssel sajnos könnyen lehet nagyobb probléma.
Igen, szerintem is nagyon káros, hogy azok az orvosok, ahova kerülhet az ember eü problémákkal, felír ezer éve elavult diétákat, fel sem merül a lelki oldal észrevétele, támogatása, megindult egy ördögi spirál,mert mindenhol a fogyást várják el, annak a hogyanjához sehol nem kap segítséget a beteg. És mellé jöhet az, hogy nem is diagnosztizálják rendesen, a mögöttes endokrin dolgokat nagyon kevesen kezelik jól. Azt tapasztalom, hogy pszicho irányból az evéshez való viszonyt nézik, de étrendi, vagy eü szempontokat nem vesznek annyira figyelembe, míg orvosi szemmel nem foglalkoznak a lelki oldallal. Jók lennének szakemberek, akik ötvözik e két területet, Lukács Liza könyvét pedig kötelező olvasványként írnám elő azoknak,akik pl edzőként dolgoznak, hogy ne a klasszik és káros mondatokkal alázzák tovább a vendégeiket, vagy hogy észleljék, ha a fogyáshoz még esetleg orvosi/pszichológiai segítség is kell.
Az első regény, amit olvastam Mussotol, a Mi lesz velem nélküled című regénye,amit imádtam :) minden könyvét olvastam, mindet imádtam, de a nagy kedvenc az a Holnap :)
A Holnap volt az első könyvem Mussotol, viszont engem az Éjszaka és a lányka fogott meg a legjobban. Szerintem az is fontos, hogy milyen körülmények között olvasom az adott könyvet. Tisztán emlékszem az érzésre, helyszínre, élményre. 😊
Nagyon tetszett a videó. Már úton van a könyvem,azért is kezdtem megnézni. Mussot egy könyvesvlogban fedeztem fel a múlt hónapban .Eddig két könyvet olvastam tőle.Először a A BROOKLYNI LÁNY, majd a MOST című kötetet olvastam el,Nekem a MOST jobban tetszett,de még van pár kívánságlistán.
Lioner Shriver Nagytestvér, extrém túlsúly kontra egészségmániás táplálkozás, USA beli szemszög, drasztikus fogyókúra, lelki okok, családi hatások. Nagyon jó. Mint Shriver általában. Kíméletlen, kemény.
A könyvajánlóhoz kapcsolódnék: múlt héten fejeztem be épp ezt a regényt, és rég volt ilyen, hogy egy könyv ennyire beszippantson... pár hónapos kihagyásom volt olvasás terén, ráadásul már el is kezdtem az Ott leszel-t anno... na de múlt héten elővettem és munka után estébe nyúlóan olvastam amíg be nem fejeztem :) Egyébként nekem a Most a kedvencem Musso-tól, habár a Párizsi apartman volt az első tőle, az tetszett eddig a legkevésbé :/ :)
Jó hallgatni ezeket a beszélgetéseket, az új sorozatból eddig mindet nagyon szerettem. Viszont nagyon más, mint a Lapozz a 99-re. Bevallom, nekem hiányzik, amikor a meghívottak személyes élményeket fűznek egy-egy könyvhöz és olyan élvezettel beszélnek róla, hogy azonnal el akarom olvasni én is. 😊 Ettől függetlenül már várom a következő részt 😊
Azért mert az egy külön rovat volt, az "életem könyve" ez most más, sok idő telt el, most ez vagyok jobban én. Majd talán egyszer az a rovat is visszatér. ;) Köszi, hogy hallgatsz!
sajnos nem csalódtam kellemesen, számomra már a könyvéből is áradt valami fura gőg, felülről indított, szeretet és együttérzés nélküli mondatok. ettől még lehet jó szakember, ezt nem tudom, remélem, az. én biztos, hogy nem rezonálok vele, nehezen néztem végig ezt az interjút is, a téma miatt tettem, de itt végül még a táplálkozási zavarokat sem sikerült definiálni. a két legerősebb regény, amit a témában olvastam: Laurie Halse Anderson: Jégviráglányok Sofi Oksanen: Sztálin tehenei
Nagyon zavaro, hogy csak a bulimiat es anorexiat hozza fel peldanak, es azt mondja, hogy csak 3-fele diagnosztizalt eveszavar van, az anorexia, bulemia, es falaszavar. Mi van az OFSEDdel es az ARFIDdal, amik szinten diagnosztizalt betegsek a DSM-V-ban... Emiatt a beszelgetes nekem pillanatok alatt kuka lett hogy egy szakember nem beszel ezekrol
Az egyszerű embereket alap dolgokkal kell megfogni. Én érintettként tátott szájjal hallgattam (és olvasom), és ez a pár dolog is sok. Egyszerűen pillanatonként kell megállnom és elgondolkodnom, mert egy fél mondat is egy egész baltacsapás nekem. Lehet, nemcsak én vagyok így ezzel.
@@zsuzsi4054 Nem ertem a commentedet. Az, hogy nem csak 3-fele eves zavar van az egy alap dolog. Mast modnani egyszeruen hazugsag. Nem a dolgok leegyszerusitese, hanem hazugsag. Ez nem azt jelenti, hogy minden eveszavarrol kene beszelnie vagy a legmelyebb reszletekig lemenni... Siman eleg lenne azt mondani, hogy sokfele eveszavar van es felsorolni MINDET, amirol tudunk, de en most csak errol a 3-rol vagy errol az egyrol fogok beszelni/irtam konyvet. Maris jobb lenne, mint hazudni. A hazugsag nem leegyszerusites, hanem felretajekoztatas es kirekesztes. En is erintett vagyok es reszben ezert is vagyok felhaborodva, hogy kategorikusan kijelenti, hogy 3-fele eveszavar van es mas nincsen, tehat az en problemam es sokak masok problemai nem is leteznek. Pont az ilyen 'szakemberek' miatt nem ertettem sokaig mi van velem, hisz voltam anorexias is es tudtam, hogy nem anorexiarol, bulimiarol, es falaszavarrol van szo. Ha meg minden fel mondat egy baltacsapas neked, nem biztos, hogy ilyeneket kene hallgatnod.
Olyan 10 évvel ezelőtt a Feri dossziéban volt egy rész, amiben az volt a téma, hogy a tiniket annyira érdekli a divat, hogy lefogynak, a felnőttek pedig gyomorgyűrűt rakatnak… uristen, milyen távolinak tűnt az a világ …. 10 év kellett és itt tartunk.
Kedves Műsorvezető, a kérdésére válaszolva, Isten nem változott, intelligensebb hangvételű lenne a műsorvezetési stílusa, ha nem fűszerezné káromkodással.
Hát, ha valakit, akkor engem tuti érintett ez a rész! 😊 Hasznos volt! Ide is leírom, h. az ált. iskolai tanterv része kellene legyen! Köszönöm! ❤
Imádtam ezt a részt! Csüngtem Dr. Lukács Liza mondatain. Számomra a riport egy egyetemi előadással felért! Ahogy megnéztem a podcastet már hívtam is a Libertine Könyvesbolt és Könyvkiadót hogy Dr Lukács Liza könyvét tegyék férre nekem! Ezért imádom Ági podcastjeit! Nálam eddig ez a rész a kedvenc! 😍😍😍
Nagyon jó, és hiánypótló beszélgetés volt. Én is orvosként gyerekekkel foglalkozom, és csak tanúsítani tudom, hogy sajnos egyre több az elhízott gyerek egyre fiatalabb életkorban. Sajnos kevesen jutnak el megfelelő szakemberhez, ami nem könnyű, mert kevés az erre specializálódott orvos. Sokan hányódnak a beszélgetésben is említett szövődmények ( pl. székrekedés, menstruációs zavarok, hasi panaszok)miatt különféle egyéb szakterületek között. Valóban, még hosszasan lehetett volna beszélgetni és hosszasan lehetne írni erről a témáról.
Olvastam Az éhes lélek gyógyítását, talán még tavaly. Sok hasznos dolgot tartalmazott és bőven vittem magammal aha-élményt, viszont a stílusával nem tudtam megbarátkozni, és eddig nem értettem meg, miért.
Bár Liza többször is említi, hogy nem a súlyra kell figyelni, hanem az étkezési mintákra, az étellel való kapcsolatra, azért csak vissza-visszacsúszik abba a gondolatba rendszeresen, hogy a túlsúly önmagában probléma. Értem én, hogy lehet tünet, nem ez a baj. A fogyás/túlsúly kiemelése pont egy meglévő problémára tesz rá egy lapáttal. Aki túlsúlyos (pl. én is), általában ezzel tisztában van, megkapja a megjegyzéseket, esetleg a médiából is a bikini body reklámokat stb. A fogyókúra nagyon sokszor nem az egészség felé nyit utat, könnyű átcsúszni pl. orthorexiába (amiről pont nem volt szó, viszonylag újkeletű), ami átcsúszhat anorexiába is. És igen, a túlsúlyos anorexiásokat sokszor nem vagy félrediagnosztizálják.
Nem csak evészavarral, bármivel amúgy. Szóval nyilván egy extrém elhízás nem kíméli a szívet pl., de léteznek emberek, akik egészséges evés (nem koplalás) és rendszeres testmozgás mellett is túlsúlyosak maradnak. Túlsúlyosként bármivel fordulsz orvoshoz, kb az első javaslata a fogyás, és nem diagnosztizál rendesen. Ez az első számú oka amúgy a túlsúlyos/elhízott emberek nagyobb halandóságának, a súly és a betegség közt nincs ilyen gyakran kapcsolat (erről rengeteg friss, főleg amerikai orvosi tanulmány létezik).
Azt sajnáltam, hogy a gyerekek és fiatalok étkezési zavarai kapcsán nem került szóba a social media és a bullying - szerintem ebben ezeknek óriási szerepe van. Nagyon sarkosan fogalmazva, míg engem gyerekként (20-25 éve) maximum a közvetlen környezetem csúfolt, a mai gyerekeket a világ bármely részéről érheti ilyen. Megtámogatva ezt a média-szépségideállal és a rossz önértékeléssel sajnos könnyen lehet nagyobb probléma.
Igen, szerintem is nagyon káros, hogy azok az orvosok, ahova kerülhet az ember eü problémákkal, felír ezer éve elavult diétákat, fel sem merül a lelki oldal észrevétele, támogatása, megindult egy ördögi spirál,mert mindenhol a fogyást várják el, annak a hogyanjához sehol nem kap segítséget a beteg. És mellé jöhet az, hogy nem is diagnosztizálják rendesen, a mögöttes endokrin dolgokat nagyon kevesen kezelik jól. Azt tapasztalom, hogy pszicho irányból az evéshez való viszonyt nézik, de étrendi, vagy eü szempontokat nem vesznek annyira figyelembe, míg orvosi szemmel nem foglalkoznak a lelki oldallal. Jók lennének szakemberek, akik ötvözik e két területet, Lukács Liza könyvét pedig kötelező olvasványként írnám elő azoknak,akik pl edzőként dolgoznak, hogy ne a klasszik és káros mondatokkal alázzák tovább a vendégeiket, vagy hogy észleljék, ha a fogyáshoz még esetleg orvosi/pszichológiai segítség is kell.
Az első regény, amit olvastam Mussotol, a Mi lesz velem nélküled című regénye,amit imádtam :) minden könyvét olvastam, mindet imádtam, de a nagy kedvenc az a Holnap :)
Én kivétel vagyok, a Mostot olvastam először, de a Holnap a kedvencem. Most olvastam a Visszajövök érted című kötetet, ez lett a második kedvencem. :)
A Holnap volt az első könyvem Mussotol, viszont engem az Éjszaka és a lányka fogott meg a legjobban. Szerintem az is fontos, hogy milyen körülmények között olvasom az adott könyvet. Tisztán emlékszem az érzésre, helyszínre, élményre. 😊
Ez egy nagyon jó podcast volt! Köszönöm!:)
Jó ez a Lukacs Iza. 😘
Nagyon tetszett a videó. Már úton van a könyvem,azért is kezdtem megnézni. Mussot egy könyvesvlogban fedeztem fel a múlt hónapban .Eddig két könyvet olvastam tőle.Először a A BROOKLYNI LÁNY, majd a MOST című kötetet olvastam el,Nekem a MOST jobban tetszett,de még van pár kívánságlistán.
Lioner Shriver Nagytestvér, extrém túlsúly kontra egészségmániás táplálkozás, USA beli szemszög, drasztikus fogyókúra, lelki okok, családi hatások. Nagyon jó. Mint Shriver általában. Kíméletlen, kemény.
A könyvajánlóhoz kapcsolódnék: múlt héten fejeztem be épp ezt a regényt, és rég volt ilyen, hogy egy könyv ennyire beszippantson... pár hónapos kihagyásom volt olvasás terén, ráadásul már el is kezdtem az Ott leszel-t anno... na de múlt héten elővettem és munka után estébe nyúlóan olvastam amíg be nem fejeztem :) Egyébként nekem a Most a kedvencem Musso-tól, habár a Párizsi apartman volt az első tőle, az tetszett eddig a legkevésbé :/ :)
Jó hallgatni ezeket a beszélgetéseket, az új sorozatból eddig mindet nagyon szerettem. Viszont nagyon más, mint a Lapozz a 99-re. Bevallom, nekem hiányzik, amikor a meghívottak személyes élményeket fűznek egy-egy könyvhöz és olyan élvezettel beszélnek róla, hogy azonnal el akarom olvasni én is. 😊 Ettől függetlenül már várom a következő részt 😊
Azért mert az egy külön rovat volt, az "életem könyve" ez most más, sok idő telt el, most ez vagyok jobban én. Majd talán egyszer az a rovat is visszatér. ;) Köszi, hogy hallgatsz!
Nekem is az elsőre olvasott könyv a kedvencem - Central Park
Nagyon tetszik a piros nyári ruhád 🎈🎀
Sonadoras :) rögtön mondtam magamban, amikor elkezdted a mondatot
15:03 Ági azért nyúlt a lába közé mert érzi hogy nedvesedik a tanga bugyija.🥵🥵🥵🥵
Nagyon tetszett!🎉
De a címben az “evészavar” szó utáni pont és beszélgetésben a “Mi az Isten változott?!” - nagyon zavar. 🤷♀️
3 igen 😁😶
Laurie Halse Anderson - Jégviráglányok.
Sofi Oksanen: Sztálin tehenei
sajnos nem csalódtam kellemesen, számomra már a könyvéből is áradt valami fura gőg, felülről indított, szeretet és együttérzés nélküli mondatok. ettől még lehet jó szakember, ezt nem tudom, remélem, az. én biztos, hogy nem rezonálok vele, nehezen néztem végig ezt az interjút is, a téma miatt tettem, de itt végül még a táplálkozási zavarokat sem sikerült definiálni.
a két legerősebb regény, amit a témában olvastam:
Laurie Halse Anderson: Jégviráglányok
Sofi Oksanen: Sztálin tehenei
Én is valami hasonlót érzek amikor olvasom vagy hallgatom őt. A téma érint ezért hallgattam végig.
Julie Murphy: Dumplin' így kerek az élet
"Mi az isten változott ...?" ez alpári stílus, így ne beszéljen egy műsorvezető.
Mert nagyon emberi reakció? Vagy mi a baj ezzel?
@@gabriellaracz1668 Odaírtam, hogy mi a baj ezzel.
1
Nagyon zavaro, hogy csak a bulimiat es anorexiat hozza fel peldanak, es azt mondja, hogy csak 3-fele diagnosztizalt eveszavar van, az anorexia, bulemia, es falaszavar. Mi van az OFSEDdel es az ARFIDdal, amik szinten diagnosztizalt betegsek a DSM-V-ban... Emiatt a beszelgetes nekem pillanatok alatt kuka lett hogy egy szakember nem beszel ezekrol
Az egyszerű embereket alap dolgokkal kell megfogni. Én érintettként tátott szájjal hallgattam (és olvasom), és ez a pár dolog is sok. Egyszerűen pillanatonként kell megállnom és elgondolkodnom, mert egy fél mondat is egy egész baltacsapás nekem. Lehet, nemcsak én vagyok így ezzel.
@@zsuzsi4054 Nem ertem a commentedet. Az, hogy nem csak 3-fele eves zavar van az egy alap dolog. Mast modnani egyszeruen hazugsag. Nem a dolgok leegyszerusitese, hanem hazugsag. Ez nem azt jelenti, hogy minden eveszavarrol kene beszelnie vagy a legmelyebb reszletekig lemenni... Siman eleg lenne azt mondani, hogy sokfele eveszavar van es felsorolni MINDET, amirol tudunk, de en most csak errol a 3-rol vagy errol az egyrol fogok beszelni/irtam konyvet. Maris jobb lenne, mint hazudni. A hazugsag nem leegyszerusites, hanem felretajekoztatas es kirekesztes. En is erintett vagyok es reszben ezert is vagyok felhaborodva, hogy kategorikusan kijelenti, hogy 3-fele eveszavar van es mas nincsen, tehat az en problemam es sokak masok problemai nem is leteznek. Pont az ilyen 'szakemberek' miatt nem ertettem sokaig mi van velem, hisz voltam anorexias is es tudtam, hogy nem anorexiarol, bulimiarol, es falaszavarrol van szo. Ha meg minden fel mondat egy baltacsapas neked, nem biztos, hogy ilyeneket kene hallgatnod.
Olyan 10 évvel ezelőtt a Feri dossziéban volt egy rész, amiben az volt a téma, hogy a tiniket annyira érdekli a divat, hogy lefogynak, a felnőttek pedig gyomorgyűrűt rakatnak… uristen, milyen távolinak tűnt az a világ …. 10 év kellett és itt tartunk.
Kira Poutanen: A csodálatos tenger. Ez egy fiktív naplóregény az anorexiáról.
Han Kang Növényevő
Emma Woolf: egy alma per nap
Egy anorexiás vallomása szeretetről és gyógyulásról ( Kossuth kiadó )
köszi :))
PЯӨMӨƧM 🤭
Kedves Műsorvezető, a kérdésére válaszolva, Isten nem változott, intelligensebb hangvételű lenne a műsorvezetési stílusa, ha nem fűszerezné káromkodással.