Lepsza niż ANET A6? - Test Tevo Tarantula - DrukArtki

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 фев 2025

Комментарии • 903

  • @ppa238
    @ppa238 7 лет назад +37

    Od trzech lat zajmuje się ASG - ponad rok temu wpadłem na pomysł by zaprojektować własną replikę - i udało mi się! Stworzyłem pierwszą w całości wydrukowaną (SLS) replikę airsoftową. Na tym nie koniec - zaprojektowałem kolejną innowacyjną replikę asg - część elementów wymaga weryfikacji przed ostatecznym wydrukiem - zazwyczaj zlecałem zewnętrznym podwykonawcom drukowanie próbników, co strasznie utrudnia nanoszenie poprawek na projekt. Gdybym wygrał taką drukarkę 3D mógłbym newralgiczne elementy drukować w fdm - i sprawdzać bezpośrednio ich kompatybilność. To astronomicznie przyspieszyłoby tempo realizowania kolejnych projektów. Psst.. Sprawdź mnie na FB wpisując frazę w wyszukiwarkę: "Pomysłowe Projekty Airsoftowe" Pozdrawiam serdecznie!

    • @piotrorowski394
      @piotrorowski394 7 лет назад

      Chuda Zupa Masz drukarke to sie ciesz. A ja nie i jestem smutny😧😢

    • @ppa238
      @ppa238 7 лет назад

      Mylisz się - nie mam drukarki.

    • @misiek7309
      @misiek7309 7 лет назад

      Chuda Zupa ty to ten od stilgara? :P

  • @michalbolbot4562
    @michalbolbot4562 7 лет назад +1

    Drukarka pomogła by mi w budowie skomplikowanego robota uczącego się na błędach z czujnikami ultradźwiękowymi i różnymi sensorami. Na tej drukarce można wydrukować osłony oraz inne plastikowe elementy.

  • @danielwrotny
    @danielwrotny 7 лет назад +3

    Taką drukarką w pierwszej kolejności wydrukowałbym stojak pod tableta żeby wygodnie się oglądało najlepsze filmy na YT-Artura Petrzaka :)

  • @lucysaba1867
    @lucysaba1867 7 лет назад +1

    Od 2 lat zajmuję się projektowaniem w CAD. Aktualnie projektuję w SolidWorks. W ramach studiów i mojej pracy inżynierskiej stworzyłem model protezy dłoni. Celem pracy było stworzenie protezy która wszystkie silniki napędowe będzie miała umieszczone wewnątrz dłoni. Jednocześnie miała pozostać wielkości dłoni normalnego człowieka, a nie mutanta :) Jest to dla osób które utraciły wyłącznie dłoń, a reszta przedramienia jest sprawna. Palce posiadają otwory przeznaczone do montażu czujników nacisku i poślizgu. Projekty zmieniały się kilkukrotnie z powodu nieprzewidzianych problemów projektowych. Na uczelni posiadamy jedną drukarkę, ale dostęp do niej jest bardzo ciężki, ponieważ nie jest ona do ogólnego użytku. Z tego względu nie da się testować prototypów konstrukcji tylko trzeba wszystko zaprojektować do finalnej wersji i dopiero można wydrukować. Pierwsze drukowanie niedługo przede mną :) Gdybym dostał drukarkę znacznie ułatwiłoby to pracę i skróciło czas projektowania, dzięki możliwości testowania elementów. Tutaj kilka screenów mojej pracy: zapodaj. net/images/d36851cf08677. png , zapodaj. net/images/e144e7b542b01. png (usunąć spacje za kropkami)

  • @Diabl0pl
    @Diabl0pl 7 лет назад +6

    Drukarka 3D mogłaby mi pomóc przy mojej pracy magisterskiej, polegającej na napisaniu sterowania dla trójosiowej obrabiarki CNC w oparciu o sterownik PLC. Posiadając drukarkę mógłbym wydrukować obudowę, do której przymocowałbym napędy, dzięki czemu podczas prezentacji silniki nie kręciłyby się "na sucho", tylko rzeczywiście mogły zaprezentować odwozorowywany ruch. :)

  • @scarone10
    @scarone10 7 лет назад

    Projekt. Wazon szklany z drukowanym kwiatem ktorego centralnym elementem byłby czujnik ruchu stosowany w arduino w kwiatku dodatkowo czujnik światła. Calosc umieszczona w wazonie w którym będą znajdowały się 2 segmenty diód , czerwone i białe ktore w zależności od natężenia światła będą się zapalały podświetlajac szkło wazonu przy wykryciu ruchu . Cel projektu oświetlenie nocne pokoju dziecka w wypatku spacerów do toalety. Oczywiście to jeden z projektów. Do wydrukowania podstawa kwiatu ,kwiat,pojemnik Na elektronike, baterie itd

  • @xmen2155
    @xmen2155 7 лет назад +3

    Drukarka jest narzędziem które umożliwiło mi budowę robota. Owszem są to proste konstrukcje jednak jeśli samemu się zaprojektuje taka konstrukcje nie jest łatwo dostać części. Napewno to nie byłby jedyny projekt ponieważ drukarka daje ogromne możliwości.

  • @95komcio
    @95komcio 6 лет назад

    Jestem studentem mechatroniki na semestrze drugim studiów magisterskich. W ramach poszerzania swojej wiedzy jestem członkiem koła naukowego Silesian Greenpower projektującego i produkującego wysokowydajne załogowe bolidy elektryczne. Te bolidy następnie startują (z dużymi sukcesami) w międzynarodowych zawodach między innymi na torach F1 w Wielkiej Brytanii, takich jak Silverstone Circuit. W projekcie zajmuję się elementami mechanicznymi, aerodynamiką i tworzeniem prototypów. Drukarka 3D posłużyłaby mi do między innymi szybkiego prototypownia elementów mechanicznych zarówno ruchomych jak i biernych. Dzięki drukarce mógłbym również tworzyć modele poszycia oraz badać ich własności w tunelu aerodynamicznym. Dzięki drukarce mógłbym wydrukować i badać zachowanie projektowanych przeze mnie komponentów, sprawdzać współdziałanie elementów ruchomych w układzie kierowniczym, hamulcowym a nawet napędowym, który aktualnie tworzę. Nie potrafię wystarczająco mocno podkreślić jak nieoceniona byłaby drukarka 3D w mojej pracy nad bolidem.

  • @wojtowicz8041
    @wojtowicz8041 7 лет назад +13

    8:28 "Zauważyłam" czy ja o czyms nie wiem?

    • @ArturPetrzak
      @ArturPetrzak  7 лет назад +4

      Hehe faktycznie coś tam się porobiło xD Ale spokojnie, wszystko jest jak trzeba :D

    • @PDesigner
      @PDesigner 5 лет назад

      ale jazda

    • @sebus7628
      @sebus7628 5 лет назад

      xD

    • @sebus7628
      @sebus7628 5 лет назад

      @@ArturPetrzak to S.I. (sztuczna inteligencja)

  • @TheMrKrysss
    @TheMrKrysss 7 лет назад

    Na co dzień zajmuje się projektowaniem konstrukcji wykorzystywanych w budownictwie. Oczywiście w rysunkach takich konstrukcji potrzebna jest dokładność jaką można uzyskać tylko w formie rysunkowej, jednakże uważam, że świetnie byłoby móc wydrukować w postaci elementu 3D poszczególne części konstrukcji służące jako jej wizualizacja. Druk 3D to również świetna i przyszłościowa gałąź technologii i chciałbym w końcu się w niej odnaleźć :). Oglądając filmy na Twoim kanale, nie rozumiem co prawda wszystkich sformułowań odnoszących się do drukarek, ale mimo to jest to bardzo interesujące.

  • @michapetr674
    @michapetr674 7 лет назад +3

    Za pomocą tej drukarki (którą według mnie jest super) stwożył bym ulepszenia dla mojego drona MJX Bugs 6.

  • @szkolna17filmy93
    @szkolna17filmy93 7 лет назад +2

    Drukarka 3d pomogła by mi w projekcie budowy pojazdu z zaawansowanymi systemami np. czujniki cofania przód tył, kamera cofania, system regulacji mocy świateł, nawigacja, system gaśniczy i wspomaganie układu kierowniczego, system monitorowania parametrów pojazdu w trakcie jazdy wyświetlane na ekranie np. spalanie, pozostała ilość paliwa, system kamer dookoła pojazdu, pojazd byłby także wyposażony w termometry i czujniki smogu, pojazd reagował by także na komendy głosowe. I dodatki takie jak grzane i chłodzone miejsca na kubki, gniazda usb itp. Dzięki drukarce 3d mógłbym wydrukować różne osłony i inne plastikowe elementy.

  • @jannawrocki8808
    @jannawrocki8808 7 лет назад +4

    Na drukarce wydrukował bym elementy do doiram/makiet, które robię jak np. worki z piaskiem, skrzynki na amunicję, beczki i wiele wiele innych elementów.

  • @mikelemicha2600
    @mikelemicha2600 7 лет назад +2

    Od dłuższego czasu interesuje się EDC i cały czas poszerzam swój ekwipunek. Posiadając tyle przedmiotów pojawia się problem z ich przechowywaniem kiedy nie są zabierane lub kiedy noszę je w plecaku. Dzięki drukarce mógłbym zaprojektować osłony jak i organizery na nie ;). Chciałbym też trochę pokombinować i zaprojektować nowe spersonalizowane elementy do mojego EDC :D

  • @janusz5786
    @janusz5786 7 лет назад +5

    Drukarka 3d pomogła by mi w budowie stacji pogodowej z arduino, można na niej wydrukować osłony do stacji itp.

  • @kamilwachowski4771
    @kamilwachowski4771 7 лет назад

    Co do wykorzystania tej drukarki to mam milion pomysłów na minutę. No może nie aż tyle ale w każdym razie dużo. Najciekawsze z nich według mnie to:
    -wykonanie obudowy power banku z wykorzystaniem ogniw 18650.
    - wykonanie ramy samochodziku który będzie zdalnie sterowany. W moim zamyśle będzie to pojazd który nie zależnie jak zostanie położony, będzie jeździł. (Do góry nogami). Średnica kół będzie większa niż wysokość ramy.
    - rzeczą którą wykonałbym na 100% jest model 4-cylindrowego silnika samochodu. Taki model postawiony na biurku daje niesamowity efekt. Fajnie by było jakbyś nagrał poradnik o tym.
    - wykonanie kanału wentylatora, który poprowadzony byłby pod moim laptopem podstawionym na podkładkach, w celu jego schłodzenia.
    Poza tymi pomysłami na pewno wykonałbym masę gadżetów takich jak uchwyty na kable ładowarek, pojemniki na śrubki i baterie. Taka drukarka na pewno nie kurzyłaby się u mnie. A tak po za tym to kolejny świetny materiał z twojej strony :)

  • @crazzopl6690
    @crazzopl6690 7 лет назад +14

    Zajmuję się robotyką od paru lat, drukarka 3d genialnie ułatwiłaby tworzenie mojego obecnego projektu - inteligentny robot reagujący na proste komendy głosowe ale co w tym projekcie najciekawsze robot oparty jest na sieciach neuronowych dzięki czemu analizuje reakcje użytkownika(user ocenia w skali od 1 do 10 jak dobrze zadanie zostało wykonane) i w pewnym sensie się "uczy" np robot miał za zadanie przemieścić się z punktu A do punktu B ale jest to pierwsze uruchomienie robota(baza danych jest pusta) i się wywalił podczas drogi; na podstawie danych zebranych z sensorów i oceny usera robot analizuje te dane i przy ponownym wykonywaniu tego polecenia testuje nowe parametry dla zadanej komendy. Soft jest na razie w fazie alfa ale cały czas się rozwija dzięki własnej drukarce 3D mógłbym najpierw stworzyć część "na brudno" z filamentu a dopiero potem z wytrzymalszych materiałów choć kto wie może udałoby się stworzyć robota w pełni wydrukowanego? Cóż jako uczeń nie za bardzo mam kasę na zakup drukarki bo kilka sztuk arduino, kila raspberry pi, silniki krokowe i inne komponenty w pełni pochłaniają mój budżet :(

  • @michaknap8439
    @michaknap8439 7 лет назад

    Jako prezes studenckiego koła naukowego drukarka bardzo pomogłaby w przeprowadzaniu projektów, które realizujemy. Tworzymy modele robotów, pojazdów oraz budynków architektonicznych, nie ukrywamy, że sprzęt taki jak Tevo Tarantula pomógłby nam w rozwijaniu wiedzy oraz pasji. Myślę, że nie miałaby z nami lekko, lecz efekty moglibyście na bieżąco obserwować na facebook/instagramie.
    A tak osobiście to podoba mi się format Twoich filmów. Krótko i na temat. Pozdrawiam

    • @KoperThew
      @KoperThew 7 лет назад

      Bardzo szlachetna inicjatywa, sam jestem członkiem koła naukowego i wiem jak jest ciężko że sprzętem i kasa w takiej instytucji. Popieram!

  • @dominikvespucci1770
    @dominikvespucci1770 7 лет назад +8

    Drukarkę 3D przeznaczył bym do rozwijania swoich umiejętności gdyż zajmuję się hobbystycznie tworzeniem modeli 3D . Iż nie posiadam drukarki nie mogę ich w żaden sposób zrealizować . W szkole pojawiła się drukarka 3D i już jestem zapisany na kurs :D . Chodzę do technikum teleinformatyk III . Szansa jest bardzo mała ale zawsze warto próbować . Pozdrawiam ciebie jak i również twoich widzów .

    • @ErtsenPlayGames
      @ErtsenPlayGames 7 лет назад +1

      Może wygrasz jeszcze trochę czasu jest , ale gdyby jednak...to z odrobiną chęci i czasu za ok 300zł możesz zbudować sobie drukarkę 3D :) (elektronika sterujaca + hotend aliexpress max 150zł lub 240zł na allegro) pozostałe części czyli silniki krokowe używane z allegro max 100zł i prowadnice z wałków gładkich max 100zł lub powyciagac z drukarek ze złomu wtedy free trochę pracy i można zbudować .....a wiem co mówię bo sam taka zbudowałem za 300zł kupując wszystko w pl gdybym kupował w chinach to by mnie wyszła jakies 220zł :D (taki drobny projekt jak tanio idzie zbudować drukarke 3d :) wiec się da .... posiadała pole robocze 250x220x270mm i calkiem niezla jakość :) , ja jestem w trakcie budowy drukarki giganta 450x600x470mm na szynach od cnc i o dziwo jak na razie 900zł i już drukuje całkiem nieźle finalnie wyjdzie mnie ona ok 3000zł ale do tego długa droga (najpierw zarobić reszte trzeba)

    • @dominikvespucci1770
      @dominikvespucci1770 7 лет назад

      Zdaje sobie sprawę że tanio ale ja się na tym za bardzo nie znam . Powodzenia w budowaniu :D

    • @1975ma3x
      @1975ma3x 7 лет назад +1

      A gdzie filmy z budowy na Twoim kanale :P
      Chętnie bym obejrzał to cudo. Sam chciałbym zbudować drukarko-frezarkę CNC, ale koszty mnie przerażają. Chwilowo nie mam nawet na zwykłą drukarkę a szybko to się nie zmieni, więc pozostaje mi tylko pooglądać filmiki na YT :)

  • @szymonbednarczyk8084
    @szymonbednarczyk8084 7 лет назад +2

    Cześć, drukarka 3D jest bardzo fajnym urządzeniem dla każdej osoby, która chce się rozwijać i tworzyć nowe rzeczy. Osobiście jako student Automatyki i Robotyki buduję roboty mobilne. Do tej pory obudowy tworzyłem głównie z laminatu lub spienionego PCV, jednakże ostatnio poważnie zacząłem się zastanawiać nad zakupem drukarki 3D. Możliwość wydrukowania (prawie) dowolnego kształtu jest niesamowita, w końcu mógłbym zaprojektować robota nad którym długo myślałem. Byłby to robot autonomiczny mający za zadanie samodzielne pokonanie trasy z punktu A do punktu B. Sensory które bym użył to sensory ultradźwiękowe, analogowe czujniki odległości oraz mały skaner laserowy. Całość uzupełniałoby IMU oraz system GPS. Chciałbym, aby był to temat mojej pracy inżynierskiej. Prototyp projektu już wykonałem, póki co robot wykrywa przeszkody jadąc do przodu i używając czujników analogowych, ultradźwiękowych oraz IMU (orientacja w przestrzeni). Mam nadzieję, że ten projekt zwróci Twoją uwagę. Pozdrawiam!

  • @1975ma3x
    @1975ma3x 7 лет назад +22

    Konkurs! -
    Drukował bym sobie czapeczki na głowie.
    Spodnie i koszule,ubrania w ogóle.
    Drukowałbym sanki i śnieżne bałwanki oraz robociki,łopatki,scyzoryki.
    Drukowałbym wszystko co do głowy wpadnie.
    Jakieś trybka i przekładnie byle szybko no i ładnie.
    Zadrukowałbym ja wszystko dookoła.
    Takiego wyczynu nikt zrobić nie zdoła.
    Drukowałbym tam gdzie nikt nic nie drukował.
    Zastanawiam się tylko na czym to drukować.
    Gdybym miał drukarkę robiłbym nią cuda.
    Lecz jej nie posiadam więc to się nie uda.
    Jeśli to nie problem proszę o drukarkę.
    Wydrukuję rzekę no i jakąś barkę.
    Zadrukuję wszystko co tylko popadnie.
    Zniknie to co szare, będzie wszędzie ładnie.
    Jeśli mi się kiedyś uda i na spacer pójdziesz z rana,
    nie zdziw się proszę że trawa wokół Ciebie jest drukowana :)

  • @qumaty1171
    @qumaty1171 7 лет назад

    Ja wygrywając tą drukarkę 3d spełnił bym swoje największe marzenie, niedawno miałem kupić tą samą drukarkę 3d, tylko że rodzice mi nie pozwolili, robiłbym różne ciekawe modele 3d :samolotów, broni, łożysk lub akcesoria do telefonu. Napewno jest dużo innych rzeczy do wydrukowania na tej drukarce 3d, więc dlatego bardzo chciałbym wygrać ten konkurs

    • @ewrrr1965
      @ewrrr1965 7 лет назад

      Patrząc na inne komentarze myślę że masz duże szanse na wygraną

  • @stanisawmichalski7848
    @stanisawmichalski7848 7 лет назад +9

    Cześć nazywam się Stasiek i chciałbym opowiedzieć ci o moich planach . A więc zacznijmy od początku jestem 13-letnim stolarzem z dosyć sporym doświadczeniem ale z małą ilością narzędzi .Ostatnio natknąłem się na model zegara w całości zrobionego z drewna składał się z ok 200 części gdzie cały mechanizm trzeba wykonać własnoręcznie gdzie nawet 1 mm różnicy wpływa na prawidłową pracę zegara zegara w dodatku mam parę planów o zrobieniu dosyć skomplikowanych przyrządów do kupionej niedawno na okazji pilarce stołowej Nupower 800W niestety ona ma bardzo małe możliwości i nie oferuje opuszczania tarczy co jest bardzo potrzebne w stolarstwie mam już nawet plany jak to zrobić tylko niestety potrzeba do tego dokładnych i dobrze spasowanych kół zębatych co jest bardzo trudne do zrobienia bez pilarki taśmowej lub wyrzynarki . A na wydrukowanych częściach wszystko by działało i mógłbym się rozwijać w dziedzinie modelowania 3D i inżynierii ,którą chce się zająć w moim życiu .Poza tym jestem modelarzem RC a moi koledzy mają dosyć spory problem z osłonami silników do modeli ,które trzeba odlewać, formować, przycinać itp. A z drukarką 3D było by to dziecinnie proste.
    Dziękuje za wysłuchanie .
    Pozdrawiam Serdecznie Stanisław Michalski.

  • @MaverickLukas
    @MaverickLukas 7 лет назад

    Z zamiłowania jestem majsterkowiczem i domorosłym inżynierem, Wyznaję zasadę że większość rzeczy można wykonać samemu przy odrobinie samozaparcia i cierpliwości. Od dłuższego czasu urządzam swój warsztat w którym realizuje swoje projekty na pograniczu stolarstwa i sztuki użytkowej. Drukarka 3d byłaby doskonałym narzędziem, które poszerzy moje horyzonty. W pierwszej kolejności wykorzystał bym ją do usprawnienie moich narzędzi stolarskich, np wiertarki kolumnowej czy piły ukosowej. Mógł bym wykonać wiele narzędzi i szablonów do wiercenie otworów, zawiasów itp. Dzięki tobie zwróciłem uwagę na drukarki 3d. Dawniej urządzenia te były niedostępne dla zwykłych złotych rączek, a dziś kto wie może wygram konkurs i drukarka trafi w moje ręce. Pozdrawiam

  • @cichsoon952
    @cichsoon952 7 лет назад +4

    Jam jest elektronik i majsterkowicz z zamiłowania. W mej izbie brak magicznego urządzenia pozwalającego rozwijać zdolności i zainteresowania. Tevo Tarantula zacne urządzenie i wygranie konkursu spełni me marzenie. Łódki, machiny, koła zębate, gadżety, modele i inne wariacje. Projekty robotów, silników, wiertarka stołowa, części zamienne, a zwłaszcza rzeczy pod elektronikę. Obudowy na zasilacze, wzmacniacze, arduino, baterie i wiele innych przydatnych do elektroniki ułatwień. Takie wydruki ułatwią mi prace a o efektach się sami przekonacie.

  • @Shruikan465
    @Shruikan465 7 лет назад

    Z pomocą tej drukarki mógłbym zacząć rozwijać swoje hobby, którym jest robienie różnego rodzaju pojazdów RC. Moim najbardziej ambitnym celem jest zbudowanie repliki czołgu IS-3 z gry World of Tanks, tak jak najbardziej funkcjonalnej, włącznie z działem ASG. A tak to od zawsze chciałem mieć swój własny samochód RC, więc dzięki drukarce mógłbym taki sobie sprawić. Poza tym mógłbym zrobić modele różnych silników (nie wiem jak przetłumaczyć, ale chodzi o "solenoid engine"). Na sam koniec mógłbym w końcu naprawić zębatki przy silniczku służącym do obniżenia poziomu świateł w samochodzie :D

  • @hugoxxxv2183
    @hugoxxxv2183 7 лет назад +4

    8:28 zauważyłam XD

  • @MrIgorek123
    @MrIgorek123 7 лет назад +1

    Mój projekt zakładałby skonstruowanie mini drukarki, której główne komponenty byłyby własnoręcznie zamodelowane w Solidworskie i wydrukowane przy pomocy drugiej drukarki. Do tego projekt obejmowałby stworzenie całego układu sterowania od podstaw uwzględniając przy tym jak najniższy możliwy budżet . Projekt ten wykorzystany byłby podczas pisania pracy dyplomowej

  • @vashion5605
    @vashion5605 7 лет назад +16

    Mi ta drukarka bardzo by się przydała do szkoły robił bym różne modele samolotów, przekładni planetarnych i wiele więcej różnych edukacyjnych rzeczy :D

    • @huawman5399
      @huawman5399 7 лет назад

      _DanC_ no właśnie cole co palcówkę robisz

  • @TheTechnoMr
    @TheTechnoMr 7 лет назад

    Drukarka przydała mi się do tworzenia projektów robotów których nie da się wykonać ręcznie. Tak drukarka bardzo rozwinęła by moje horyzonty i umiejętności.

  • @Kari0091
    @Kari0091 7 лет назад +3

    Wyświetlacz pokazuje podobne krzaki po przeskoku wyładowania elektrostatycznego. Wystarczy mały przeskok iskry nawet na obudowę drukarki. Po wyborze menu sytuacja wraca do normy.

  • @KierPlay
    @KierPlay 7 лет назад

    W sumie przez oglądanie tego kanału i nie tylko (mam na myśli: HardeN - ElektroTV) zainteresowałem się elektroniką. Niedługo po obejrzeniu odcinka z ploterem CNC zamówiłem niezbędne części, dodatkowo zapisałem się na kurs CNC, który umożliwia mi szkoła :D Myślę, że drukarka pomogła by stworzeniu odpowiedniej konstrukcji do plotera, przez co byłaby stabilniejsza i wyglądała bardziej efektownie. Wykorzystanie drukarki do jednego projektu do marnotrawstwo, zamawiając części do plotera, wyposażyłem się w kilka arduiono z mnóstwem czujników, chce je wykorzystać do stworzenia stacji meteo, która będzie komunikować się bez przewodowo (na zewnątrz arduino z czujnikami i panelem słonecznym, a w domu arduino z wyświetlaczem), drukarka by pozwoliła na stworzenie obudowy, która by była ciężka do uzyskania w domowych warunkach (za pewne z opakowań po płytach CD/DVD i mnóstwa kleju na gorąco). Myślę, że drukarkę wykorzystał bym do wielu innych, mniejszych jak i większych projektów. Zwłaszcza, że w przyszłym roku zaczynam studia i drukarka może dać mi możliwości, na które normalnie nie mógłbym sobie pozwolić.

  • @gumisgumis4242
    @gumisgumis4242 7 лет назад +17

    Wydrukowanym idealny model cebuli ktory podarowałbym sąsiadowi.

  • @wojciechwolski6158
    @wojciechwolski6158 7 лет назад

    Cześć:) Drukarkę z pewnoscią wykorzystałbym do stworzenia obudowy i pozostałych elementów dla "sterownika uniwersalnego" nad którym obecnie pracuję. Sterownik będzie wyposażony w 2 przekazniki, 2 tranzystory mosfet, dwa wejscia na termometry ds18b20, 4 kanaly pomiaru napiecia pradu stalego, zegar czasu rzeczywistego i buzzer:) Caly sterownik ma być konfigurowany przy pomocy kilku przyciskow i wyświetlacza. Docelowo urządzenie będzie używane do automatyzacji maszyn rolniczych które buduje wraz z ojcem, np. do sterowania prędkością obrotów silnika, automatycznego uruchamiania o zadanej godzinie czy sygnalizacji konczących się procesów.

  • @marcinzuwala
    @marcinzuwala 7 лет назад +4

    Mam 16 lat i od dwóch lat interesuję się hodowlą mrówek w warunkach domowych. Gdybym miał dostęp do takiej drukarki na pewno wydrukowałbym kilka gniazd dla moich podopiecznych, a także części do mojego pierwszego w życiu robota opartego na RPi którego zbudowałem w wakacje ;)

  • @SpaceJew2137
    @SpaceJew2137 7 лет назад

    Jako wieloletni fan gwiezdnych wojen (wsunie to towarzyszą mi od urodzenia) zawsze marzyłem o posiadaniu własnoręcznie wykonanej masce snowtrooper'a. Do jej wykonania można wykorzystać tekturę lub właśnie drukowane fragmentami elementy składowe na hełmu. Posiadając drukarkę ogranicza nas tylko wyobraźnia ponieważ niedogodności techniczne zawszę można obejść np dokonując usprawnień takich jak w przypadku anet a6 która po odpowiedniej ilości usprawnień działa lepiej niż niektóre drukarki od niej droższe . Poza tym na pewno zachęciła by mnie ona do zabawy w blęderze bo niema nic lepszego niż dotknięcie i zobaczenie na własne oczy zaprojektowanej przez siebie broni czy postaci z gry .

  • @docent5237
    @docent5237 7 лет назад +4

    Drukarka umożliwiła by mi drukowanie dla rodziny prezentów. Gdy bym wyjeżdżał do hotelu to bym rozdawał upominki. Zrobiłbym na RUclips konkurs o "przycisk" za 1 subskrybcję :).

    • @docent5237
      @docent5237 7 лет назад +1

      Bardzo chciałbym wygrać...

    • @ucjakwiatkowska1042
      @ucjakwiatkowska1042 7 лет назад +1

      docent Powodzenia 🤗

    • @docent5237
      @docent5237 7 лет назад +1

      Maria Kazimierska Dziękuję za życzenia. Bardzo bym liczył na wygraną, ponieważ nie mam zbytnio jak ją kupić.

  • @Witajciewmoimswiecie
    @Witajciewmoimswiecie 7 лет назад +1

    Mam projekt 8 tlokowego silnika stirlinga z pradnica. Poniewaz czesto u nas na wsi nie ma pradu. Najpierw model 3d potem odlew z aluminium. Kupilem drukarke z gearbesta ale plytka nie daje napiecia na extruder. Dlugo meczylem sie z tym problemem, sprawdzalem luty rozne kombinacje itp ale z marnym skutkiem. Raz po 3 h prob podgrzal mi sie extruder do wymaganej temperatury i potem dalej nic temperatura spadla i ani razu nie udalo im sie wiecej podgrzac glowicy. W koncu stracilem entuzjazm. I drukarka lezy 4 miesiacnie na szafie. Mysle ze nowa drukarka pozwolila by na wiekszy zastrzyk checi do dalszej pracy nad tym projetkem. Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow :)

  • @boguszbogusz248
    @boguszbogusz248 7 лет назад +3

    Kciałbym zrobić pojawi zdalnie sterowany drukarka umożliwi mi wydrukować potrzebne części pojas by się składał z części ;arduino nano , Moduł sterownika L298N, Zestaw napędowy TT D65 - silnik,aparatura i odbiornik RC,kamera i nadajnik FPV.
    szyskie części kupił bym w sklepie iternetowym
    (abc rc)obrucz drukarki bo zadroga .dziekuje za przeczytanie pozdrawiam Bogi

  • @jakubkoodziej9176
    @jakubkoodziej9176 7 лет назад +1

    Chciał bym wydrukować korpus do gitary.
    Cały projekt opierał by się o "bazę" gitary ,czyli mostek ,elektronika, gryf etc. oraz wydrukowany z paru elementów i sklejony korpus, który będzie modularny.
    O co mi chodzi? Chodzi o to by móc zmieniać wzór gitary zależnie od chociażby nastroju piosenki etc.
    Korpus można bez większego problemu zrobić na bazie struktury plastra miodu ,co dawało by wytrzymałość i małą ilość zużytego filamentu.
    Zamiast mieć 3 gitary o różnych wzorach, BANG możesz mieć jedną modularną!
    Ponadto bez większych umiejętności stolarskich można dzięki temu wprowadzać swoje twórcze plany w życie!
    Les Paul, stratocaster ,SG, Vauka są już oklepane ,ale z drukarką 3D można zaprojektować cokolwiek dusza zapragnie!

    • @jakubkoodziej9176
      @jakubkoodziej9176 7 лет назад

      Gitara elektryczna ,więc zależy jakie przystawi do nie wstawisz i jak ją wyregulujesz.
      Obudowa też ma znaczenie przy dźwięku ,ale stosunkowo marginalne.

  • @ukaszbiernat5167
    @ukaszbiernat5167 7 лет назад +3

    Do konkursu: Chciałbym z tej drukarki 3D wydrukować kołowrotek wędkarski i labirynt formikarium (sztuczne mrowisko). Gdybym wygrał konkurs, wydrukuje powyżej przedstawione rzeczy i umieszcze zdjęcia na fanpage Artura. Pozdrawiam i życze powodzenia innym uczestnikom.

  • @amper939
    @amper939 7 лет назад

    Od dłuższego czasu zbieram się na kupno drukarki, już zaczynam projektować elementy w 3D i jaram się jak dziki ;D
    Pierwszą rzeczą jaką chciałbym wydrukowac/stworzyć to spersonalizowany zestaw do mojego telefonu.
    Set będzie się składał z :
    -obudowy do telefonu w której w rogach będą ukryte metalowe wstawki.
    -uchwyt do auta gdzie w rogach będą magnesy neodymowe, aby mogły utrzymać telefon, dodatkowo w uchwycie będzie znajdować się cewka indukcyjna po srodku. Umożliwi to łatwe umieszczenie telefonu (magnesy będą go świetnie trzymać) i automatyczne ładowanie.
    -powerbank, z portem do ładowania oraz cewka indukcyjna do ładowania. Oczywiscie powerbank musi być spasowany do obudowy w taki sposób, aby można go było używać normalnie z telefonem (swoją drogą grubym telefonem, ogniwa w powerbankch są dosyć spore)
    - stacje dokująca do pc, również realizująca przesył danych bezprzewodowo.
    Kolejnymi rzeczami napewno będą elementy do projektów pod arduino bądź raspberry pi, drukowanie wlasnych elementów do takich projektów pozwala niesamowicie rozwinąć skrzydła ;D
    Jeśli uda mi się jakimś cudem wygrac, chętnie podzielę się moim projektem lub projektami ;D

  • @piotrkozowski837
    @piotrkozowski837 7 лет назад

    Witaj Artur,
    drukarka 3D pomogłaby mi w wykonaniu projektu zdalnie sterowanego "Snowblower'a" czyli mini-pługu śnieżnego który z przodu posiada wirnik wciągający śnieg. Wciągany śnieg wyrzucany jest przez komin na bok, taka sama zasada jak w odśnieżarkach spalinowych. Mini odśnieżarka będzie posiadała napęd gąsienicowy i będzie zdalnie sterowana. W późniejszej fazie, chciałbym aby działała w sposób autonomiczny i bez kontroli człowieka potrafiła odśnieżyć podjazd do garażu. Pomysł na projekt zrodził się gdy na RUclips natrafiłem na filmik pewnego Amerykanina który wykonał podobny pojazd zdalnie sterowany. W chwili obecnej swoje roboty wykonuję z elementów które wycinam lub obrabiam maszynowo. Do części napędowej pojazdu mógłbym wykorzystać gotowe podwozie z gąsienicami jednak pozostałe części ze względu na swój skomplikowany kształt wymagają zaprojektowania w 3D i wydruku. Drukarka 3D umożliwiłaby mi wydruk wirnika odśnieżarki , wszystkich części łopaty zgarniającej śnieg oraz komina którym wyrzucany jest śnieg. Takie przydatne narzędzie rozszerzyłoby też mój mini-warsztat, który staram się kompletować.
    Pozdrawiam, Piotrek.

  • @malan161
    @malan161 7 лет назад +1

    Ta drukarka przydala mi sie do projektu gimnazjalnego ktory mam za 3 miesiące, oczywiście w domu też by sie nie nudziła ponieważ mam wiele wspaniałych pomysłów co by mozna na niej zrobic :) Drukarka to jedno z moich marzeń gdyz uważam ze jest to ogromne osiągnięcie technologii i fajnie byłoby mieć takie cudo w domu. Dziękuję i Pozdrawiam!! :)

  • @tjagusz
    @tjagusz 7 лет назад

    Fajna recenzja, oby tak dalej :)
    Od kilju lat moja żona zajmuje się hobbistycznie pszczołami. Planuje napisanie pracy magisterskiej właśnie o pszczołach. Drukarka 3D pozwoliłaby mi na przygotowanie modułów, które mają być mocowane w ulach, pozwolą na mierzenie podstawowych parametrów wewnątrz jak i na zewnątrz uli jak i sterowanie wlotami. Elektronikę zbuduje samemu. Ponieważ skala badań ma być duża chciałbym przygotować szczelne obudowy tak aby inni pszczelarze mogli bez problemu brać udział w badaniach. Na wynikach zebranych przez blisko rok ma powstać właśnie wspomniana praca magisterska. Wszystko projektuje i składam samemu, dlatego drukarka jest poza zasięgiem, a jej pomóc byłaby nieoceniona

  • @mateuszgutowski2579
    @mateuszgutowski2579 7 лет назад

    Cześć Artur.
    Bardzo przydałaby mi się drukarka 3D po pierwsze do projektu, który obmyślam od pół roku. Chcę stworzyć silnik stirlinga v8 ze szklanych strzykawek, a drukarka mogłaby wydrukować dla mnie blok silnika. Silnik miałby 4 cylindry chłodzone wodą, a do tego też trzeba wydrukować specjalnie przygotowaną głowicę na jedną stronę i przydałaby się pompa wody(którą też jakoś wydrukować trzeba), którą silnik by napędzał. Nawet jeśli silnik by nie działał, chcę po prostu spróbować. Z zakupem drukarki ciągle jest problem, bo jakoś ciężko jest odłożyć te kilka stówek na dobry sprzęt. Poza tym drukarka służyłaby dla mnie do drukowania modeli pojazdów, a kilka ciekawych pomysłów widziałem na internecie i fajnie by było coś podobnego wykonać samemu lub nawet coś lepszego.
    Pozdrawiam.

  • @snipereq
    @snipereq 7 лет назад

    Wygrać tą drukarkę chce, ponieważ napewno przyda mi się! Kasy wydawać póki co nie chcę, bo wydałem ją na naukę. Od wczoraj zasuwam na nartach w górach, nawet jakoś uszkodziłem buta. Normalnie w domu majsterkuje, knuje, lutuje i rzeczy kreuję. Ostatnim projektem był Samopał, czyli coś czego bym bez ciebie nie poznał :) Zabawę w CNC zacząć chce i wiem, że dam radę! Taka drukarka będzie dobra, wyglada drapieznie niczym kobra także na koniec czekać bede i mam nadzieje, że tym wierszem nie zawiodę cię. A wszystkim powodzenia życzę!

  • @baticzek8
    @baticzek8 7 лет назад +1

    Cześć! Już od dłuższego czasu chcę zrealizować projekt Car PC do mojego Peugeot 206. Radia tego typu to wydatek ok. 1300 zł co uważam za ogromne przegięcie (biorąc pod uwagę, że jest to zwykłe radio z niewielkim tabletem w środku) i postanowiłem zrobić to samemu za połowę ceny. Będzie ono posiadało wiele dodatkowych funkcji o których można by tylko pomarzyć w gotowych modułach (tj. kamera cofania lub automatyczne otwierane bramy wjazdowej gdy jestem w pobliżu i wiele innych drobnych udogodnień). Napotkałem jednak spory problem w postaci wmontowania 7" ekranu dotykowego na który mogła by zaradzić drukarka 3D. Brak specjalnych umiejętności manualnych skutkuje nieprzyjemnym dla oka efektem a wydrukowanie potrzebnych części bardzo ułatwiło by sprawę. Miałem w planach także zrobienie filmiku na yt z procesem konstrukcji i montażu bo może ktoś jeszcze na tym skorzysta lub podeśle ciekawe propozycje modyfikacji :D Myślę, że projekt jest godny uwagi :) Serdecznie pozdrawiam!

  • @edzia4siatka
    @edzia4siatka 7 лет назад

    Ta drukarka bardzo pomogłaby mi w tworzeniu próbek do mojej pracy inżynierskiej na temat wytrzymałości materiałów drukowanych drukarką 3d o różnym stopniu wypełnienia oraz wpływie rodzaju budowy na wytrzymałość.

  • @XxKadiosxX
    @XxKadiosxX 7 лет назад

    Od dłuższego czasu wraz z kuzynem planujemy od podstaw zbudować własny rowerowy silnik elektryczny. Aktualnie tworzymy plany i wspólnie doszliśmy do wniosku że drukarka 3D mocno ułatwi pracę i zmniejszy koszty produkcji ( początkowo myśleliśmy o tym żeby każdy element drukowała nam firma bo nikt w okolicy nie ma takiego sprzętu) lecz takie rozwiązanie było by napewno bardzo czasochłonne i jakiekolwiek poprawki to kolejne koszty. Sprzęt taki jak ta drukarka jest świetny dla początkujących domoroslych majsterkowiczów takich jak my.

  • @bartekziezio8885
    @bartekziezio8885 7 лет назад

    Cześć. Drukiem 3d interesuje się od ponad roku, a niewiele krócej projektuję własne modele, gdybym to ja wygrał tą drukarkę pozwoliła by mi ona realizacje moich wielu własnych projektów głównie naukowych-zaprojektowałem wiele ciekawych maszyn i urządzeń, które mógłbym przetestować gdybym posiadał ową drukarkę, po drugie: moją pasją jest modelarstwo, posiadanie drukarki umożliwiło by mi stworzenie wielu ciekawych modeli które dały by mi frajdę na długi czas, serdecznie pozdrawiam
    PS. Twoje filmy są świetne, to chyba jedyny kanał w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat drukarek i nie tylko

  • @TechOfArt_official
    @TechOfArt_official 7 лет назад

    Na takim cudeńku na pewno wydrukował bym kilka siedzących mi z tyłu głowy rzeczy:
    - wszystkie modele 3d nad jakimi do tej pory pracowałem aby na stare lata mieć pamiątkę ze swojej pracy w game devie
    - modele, do stworzenia gipsowej formy aby potem odlać w niej fotoskanowane twarze moich dzieciaków z brązu, topionego w piecu własnej produkcji.
    - korpus i przekładnie projektu silnika magnetycznego mojego autorstwa
    Pozdrawiam! BTW - nice job!

  • @15wojto
    @15wojto 7 лет назад

    Witaj :)
    Dzięki drukarce testowanej w tym filmie miałbym możliwość wydrukowania sobie części do drona. Zawsze chciałem zrobić sobie własnego, a biorąc pod uwagę to ze wszystkie części będę mógł zaprojektować sobie sam, daje mi to jeszcze więcej motywacji do działania :)

  • @Jasnemocne
    @Jasnemocne 7 лет назад

    Z racji że interesuje się case moddingiem i LC to pierwszym pomysłem byłoby zbudowanie w pełni modularnej obudowy Full Tower z gotowymi przepustami na tuby PETG, mocowaniami na kable i wieloma innymi rzeczami które mogą wyglądać efektownie ale ich dostępność w europie bez drukarki 3d jest ograniczona.

  • @michakensey5391
    @michakensey5391 7 лет назад +1

    U mnie przygoda z drukiem 3D zaczęła się z jednego podstawowego powodu - jako fan Gwiezdnych Wojen chciałem stworzyć pełnowymiarowego, działającego, funkcjonalnego astromecha - R2D2 :) jako, ze jego „głowa” ma kształt półkuli to był to bardzo duży problem (gotowe skorupy z aluminium są dostępne od pasjonatów z USA - koszt to ponad 2000zl) natrafiłem na konstruktora, który zaprojektował to w częściach na drukarkę 3D a potem wydrukował :) zakochałem się w tym pomyśle czego następstwem była moja nowa pasja - wydruk 3D :) Pozdrawiam

  • @rafanazarko7208
    @rafanazarko7208 7 лет назад

    Jako, że jestem człowiekiem zafascynowanym informatyką postanowiłem swoje zdolności przenieść do realnego świata. Najlepsza i najprzyjemniejsza dziedzina to chyba robotyka. Jestem w trakcie budowy własnego modelu helikoptera RC. Drukarka przydałaby się do wykonania szczególnie trudnych i bardzo precyzyjnych modeli np. śmigieł. Jestem kreatywny i mam abstrakcyjną wyobraźnię dlatego fajną możliwością byłoby zaprojektowanie i wydrukowanie obudowy, takiej żeby odróżniała się na tle innych. To co odróżnia mój projekt na tle innych jest sterowanie. Mój helikopter ma być kierowany za pomocą rękawicy. Po wsadzeniu w niej ręki, za pomocą ruchów według wybranej osi, można będzie sterować helikopterem. Z pewnością znajdę dla drukarki 3D wiele zastosowań. Liczę na to, że mój projekt Ci się spodobał :)

  • @michalbugajski
    @michalbugajski 7 лет назад +1

    [KOMENTARZ KONKURSOWY] Hmm, Jaki projekt zrealizuję za pomocą drukarki 3D jeśli wygram? Trudno powiedzieć, planuję wiele projektów. Na swoim dysku posiadam setki modeli, które chciałbym wydrukować, a także przygotowałem wiele projektów modeli 3D, czy to na zadanie dodatkowe do szkoły, czy też dla siebie, żeby rozwijać swoje hobby. Od modeli czołgów, przez noże CS:GO, aż po sprzęt filmowy, który jest obecnie moim głównym celem. Fotografia i Video to bardzo drogie hobby, które cenowo zniechęca wielu początkujących, jednakże nie mnie. Slider nadal planuję, ponieważ staram się go wykonać przy minimalnych kosztach, w czym drukarka by mi zdecydowanie pomogła. Projekt zamierzam złożyć z dwóch prowadnic liniowych czterech łożysk, do tego zamierzam wydrukować dwa łączniki i wózek na którym umieszczę swój aparat, przy okazji puszkę, obok, w której zainstalowane zostanie Arduino, którym będę sterował swoim sliderem. Co wydrukuję jako pierwsze to nie wiem, ale mogę ci zagwarantować, że jeśli wybierzesz mój komentarz, to drukarka nie złapie kurzu i będę jej regularnie używał.

  • @ZmiennoImienny
    @ZmiennoImienny 7 лет назад

    Od ponad roku po głowie chodzi mi pewien pomysł na projekt który pomógł by w codziennym życiu niewidomym. Przez ten czas udało mi się wykombinować w jaki sposób ma to działać oraz zamówić części. Wykonałem wstępny projekt i kiedy myślałem że wszystko jest gotowe, przeszkodą okazało się wykonywanie prototypów. Jako że jestem tylko studentem a mój budżet nie powala, to mogę sobie pozwolić na zamówienie max. 1 - 2 wydruków w ciągu miesiąca. Do tego dochodzą ciągłe poprawki, bo coś trzeba dodać, coś poprawić itd. Myślę że posiadanie własnej drukarki bardzo by ten proces przyśpieszyło :).

    • @ZmiennoImienny
      @ZmiennoImienny 7 лет назад

      A co to konkretnie za projekt, to mogę zdradzić w prywatnej wiadomości :).

  • @arturkochel3936
    @arturkochel3936 7 лет назад

    Zawsze lubiłem tworzyć od dziecka chodziłem na modelarnie gdzie robiłem z drewna samoloty latające a później jeździliśmy z ekipą na przeróżne zawody. Drukarka 3d przydała by mi się do stworzenia prototypów części do samochodu który jest przygotowywany do amatorskiego driftu. Ponadto na pracę inżynierską na studia wybrałem projekt ramy do roweru zjazdowego drukarka 3d umożliwiła by mi wykonanie projektu z abs-u a później po wstępnym przetestowaniu zawieszenia progresywnego mógłbym zrobić pełnoprawny model w skali 1:1 z aluminium.

  • @devox3594
    @devox3594 7 лет назад

    Mój największy i najambitniejszy dotychczas projekt to coś na wzór mechanicznej ręki która będzie naśladowała ruchy mojej dłoni, ale wykonanie tego bez drukarki 3d jest prawie niemożliwe. Gdyby udało mi się to zrobić to zabrałbym się za budowę robota humanoidalnego jak najmniejszym kosztem :P To są dwa z moich wielu pomysłów do których potrzebuję takiej drukarki :D

  • @tiosek5566
    @tiosek5566 7 лет назад

    Drukarka przydała by mi się w rozwoju umiejętności informatycznych i tworzenia brył przestrzennych na których mogłem pracować tylko w darmowych programach.A możliwość drukowania stworzonych np:brył postaci i wiele innych naprawdę brzmi fajnie :D.Zawsze chciałem zakupić takową ale jakoś nigdy nie miałem wolnych funduszy na zakup.

  • @antikspl6192
    @antikspl6192 7 лет назад

    ta drukarka wspomogła by mnie w wielu projektach na przykład w zrobieniu H-Shifter ,drona ,obudowy do komputera oraz wielu innych rzeczy oraz projektów

  • @MICOLO253
    @MICOLO253 7 лет назад

    Od dłuższego czasu rozglądam się i zastanawiam się nad jakąś drukarką 3d żeby móc zrobić parę ciekawych rzeczy (zresztą sam fakt możliwości DRUKOWANIA sobie przedmiotów jest niesamowity). Wracając, jednym z projektów które chciałbym wykonać gdybym miał drukarkę to dron. Od dłuższego czasu chciałem mieć jakiegoś drona ale nigdy nie lubiłem iść na łatwiznę i zamiast po prostu kupić go, wpadłem na pomysł aby go zbudować (przy okazji zrozumiał bym samo działanie takiego czegoś co dla mnie jako fana techniki i mechaniki będzie super doświadczeniem). Ciekawe będzie też samo projektowanie kadłuba dla drona. Nie wspominam tu o niesamowitej satysfakcji z gotowego produktu nawet jeśli nie wyjdzie w 100% bo zdobyte doświadczenie jest bezcenne. Oczywiście nie jest to jedyny projekt jaki mam w głowie, a jest ich jeszcze trochę. Między innymi miecz świetlny z wykorzystaniem adresowalnych ledów (drukarka przyda się do rękojeści), działający model silnika samochodowego (oczywiście nie na normalne paliwo a model wykorzystujący serwomotory), i tu troszkę zabawniej może jakiś model z klocków typu LEGO :D Chociaż tutaj nie wiem czy się to uda i mi się opłaci ale nie oszukujmy się kto nie lubi LEGO ;) Jest to kilka moich pomysłów na projekty które wykonał bym dzięki możliwości druku 3d. Korzystając z okazji muszę pogratulować super kontentu na RUclips i oby tak dalej !!! :) I uwaga to nie jest podlizywanie się to szczera prawda !!! Pozdrawiam :D

  • @theblackhors3374
    @theblackhors3374 7 лет назад

    Przydała by mi się taka drukarka 3D, ponieważ mógłbym w ten sposób drukować wiele potrzebnych mi rzeczy. Wydrukował bym w ten sposób np 2 cześciowe felgi do auta w ramach przetestowania czy samochód będzie jechać na takixh wydrukowanych felgach, wiele różnej wielkości obudów do różnych projektów, kubki, które przetestowałbym pod względem wpływu na temperaturę, mechanizmy do modeli RC, model drona, chciałbym również sprawdzić czy jest możliwe wydrukowanie jedzenia oraz próbowałbym wydrukować części i narzędzia takie jak np łożyska, klucz nastawny, imbusy oraz wiele więcej, ponieważ chciałbym sprawdzić czy poradzą sobie one z przykręcaniem elementów. Jak chodzi o drukowanie drukarką 3D mam wiele pomysłów na jej wykorzystanie. Chciałbym również wydrukować organy zewnętrzne jak i wewnętrzne ze względu na to, że mógłbym w ten sposób dostać dobre oceny z biologii i oczywiście satysfakcję z zrealizowanego pomysłu. Bardzo chciałbym wygrać tą drukarkę 3D. Mam nadzieję, że mam jakiekolwiek szanse w jej wygraniu.

  • @AntonioKamil
    @AntonioKamil 7 лет назад

    Projekt "DOM" - Kupiliśmy z żoną mieszkanie i przydała by się do wielu aspektów w domowym zaciszu. Chociażby takie jak stojak na kawę dolce gusto, wszelkiego rodzaju uchwyty, haczyki, wazony na kwiaty, ramki na zdjęcia, zabawki dla dzieci i wiele wiele innych przydatnych rzeczy do nowego domu. Wiadomo można wszystko kupić ale po co skoro można mieć coś innego niż w sklepie. A możliwości są nieograniczone :)
    Pozdrawiam Kamil

  • @Grabcio15
    @Grabcio15 7 лет назад

    Od jakiegoś czasu dość intensywnie obserwuje twój kanał , ponieważ szukam dobrej, taniej i wydajnej drukarki 3D , która pomogłaby mi w samorozwoju. Interesuje się grafiką komputerową i drukarka 3D nie oszukujmy się w dość znaczący sposób pozwoli rozwinąć moje umiejętności i co najważniejsze pozwoli zmaterializować wszystkie moje dotychczasowe projekty. Nie chce pisać jakiś niestworzonych historii bo przecież to niema sensu poprostu pisze w czym mi sie przyda, jesli mi sie nie uda wygrać trudno będę musiał sam zainwestować. Jest to rzecz o której dość długo można powiedzieć marzyłem :D Pozdrawiam :D

  • @laposs4154
    @laposs4154 7 лет назад

    Twój kanał jest jednym z najlepszych

  • @tomaszg8113
    @tomaszg8113 7 лет назад

    Siemka :) Posiadając taką drukarkę byłbym w stanie zrealizować swoje największe marzenie. Zbudowanie inteligentnego systemu do zarządzania domem. Np zdalne otwieranie okien, sterowanie roletami, podlewanie kwiatków ( mam kilkanaście kaktusów XD wiem że są w stanie długo wytrzymać bez wody ale też mają swoje granice :D ) sterowanie oświetleniem, sterowanie bramą garażową. Wbrew pozorom od strony elektronicznej nie jest to bardzo trudne (jestem elektronikiem i zapalonym hobbystą w tym temacie). Posiadanie takiej drukarki pozwoliło by mi na wydrukowanie potrzebnych części mechanicznych do poszczególnych systemów. Różnego rodzaju obudów, stojaków, uchwytów, mechanizmów, przekładni, napędów które w połączeniu z elektroniką którą się zajmuję dawały by pełnoprawny i estetycznie wyglądający system :D Pozdrawiam

  • @KRAJK0SADI
    @KRAJK0SADI 7 лет назад

    Szanowny Arturze, zainspirowany Twoim filmem o Anet A6 dokonałem zakupu swojej pierwszej drukarki 3D, spełniając w pewien sposób swoje marzenie. Sprzęt po modyfikacjach szybko też przykuł uwagę "innych osobników ludzkich" w mojej rodzinie i teraz pracuje pełną parą, tworząc części do remontowanych instrumentów "starszej daty", do których to... części kupić się nie da :) Niestety Anecia, choć urokliwa, to do precyzji jej jednak jeszcze daleko. W moich rękach Tarantula przywróciłaby życie niejednemu instrumentowi, a Anecię przekazałbym innej osobie, która - jak mam nadzieję - byłaby tak zafascynowana tym sprzętem, jak ja :) Pozdrawiam i dziękuje Ci za inspirację!

  • @krzysiektarasek3258
    @krzysiektarasek3258 7 лет назад

    Planuję budowę prototypu swojej pierwszej drukarki 3D, powoli gromadzę części jak łożyska, serwa czy też arduino, paski itp, jednak co najważniejsze to konstrukcja i potrzebne do niej elementy. Początkowo myślałem o zastosowaniu płyty mdf czy też aluminium , ale jak na prototyp jest to zbyt czasochłonne żeby zastosować owe materiały. Wydruki 3D na pewno ułatwiły by pracę i z chęcią taka niedroga drukarka pomogła by rozwinąć projekt, i kto wie może nawet była by lepsza od tej od skośnookich przyjacieli :)

  • @kabziu1994
    @kabziu1994 7 лет назад

    Projektem w którym przydałaby mi się drukarka 3D, jest zbudowanie automatycznej pasieki posiadającej ramki typu "Auto Flow frame" według własnego projektu i wykonania.

  • @filipgil8796
    @filipgil8796 7 лет назад

    Ogólnie interesuje się robotyką. Projektuje i buduje własne konstrukcje Drukarka przydała by się do testowania różnych rozwiązań. Aktualnie pracuję nad projektem robota klasy minisumo.(w skrócie robot ma za zadanie autonomicznie wykryć przeciwnika (drugiego minisumo) i jak najskuteczniej wypchnąć go po za ring)

  • @mateuszdebek5228
    @mateuszdebek5228 7 лет назад

    Interesuję się elektroniką i informatyką. Uwielbiam spędzać czas na robieniu różnych rzeczy związanych z tym. Za pomocą takiej drukarki bym mógł robić m.in. obudowy, części mechanicznie. Pewnie bym się czepił również modelowania. Czas bym spędzał na rozwijaniu się. Mając taką drukarkę możliwości bym miał ogromne. Zwłaszcza że często budżet nie pozwala mi skończyć lub nawet zacząć niektórych projektów bez braki odpowiednich części lub ich ceny. Tak bym zaprojektował i wydrukował i cieszył się xd

  • @MrBrzucho
    @MrBrzucho 7 лет назад

    Na codzień zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi ( dla domów jednorodzinnych i dla przedsięborstw). Temat wydruku 3d interesował mnie juz na studiach, ale nigdy nie miałem możliwości zeby realizować własne projekty, a jest jeden który chciałbym wykonać. Jest to przekrój domu jednorodzinnego z dokładnie zainstalowaną elektryką z fotowoltaiki, modułami i falownikiem, systemami sterowania itp. Mam już dokładny model, który trzeba tylko przełożyc na program 3d i możliwe że wydrukowac :)

  • @tuptuus5550
    @tuptuus5550 7 лет назад

    Z drukarki 3d wydrukowałbym sobie na pewno formikarium, ponieważ od dłuższego czasu planuję zakup mrówek oraz do rozwijania swoich umiejętności z programowania. Szukałem ostatnio czegoś co pomoże mi w nauce i znalazłem arduino, ale w samym zestawie nie ma za dużo rzeczy więc wydrukowałbym je z drukarki. No i oczywiście jakieś przydatne rzeczy do domu np. pojemnik na baterie, uchwyt na słuchawki, stojak na telefon no i dużo innych rzeczy.

  • @thelooost6200
    @thelooost6200 7 лет назад

    Wydrukował bym w całości obudowę do laptopa, wszystko co się da z wyjątkiem elektroniki. Wykonana własnoręcznie w taki sposób obudowa niezmiernie cieszyła by oko każdego kto by ją zobaczył

  • @TOCZEKX
    @TOCZEKX 7 лет назад

    Wydrukowałbym uchwyty pod piezoelektryczne czujniki napięcia mięśni (obecnie się tym "bawię") oraz elementy karwasza, w którym mają być zamocowane. Dodatkowo wydrukowałbym obudowę na wyświetlacz przeziernikowy typu HUD, który też chcę zbudować.

  • @droppoll7243
    @droppoll7243 7 лет назад

    Drukarka pomogła by mi w rozwinięciu mojego projektu motocykla na tor. Dzięki niej mógłbym wydrukować ciekawe akcesoria jak i zastąpić wiele elementów metalowych na lżejsze. W ten sposób połączył bym dwie moje pasje.

  • @maxiges
    @maxiges 7 лет назад

    Drukarka 3D przyda mi się, z uwagi na np. Studia. Ostatnio musiałem zlecać wydruk 3d obudowy do projektu. Składał się on z 3 części. Naprawdę fajnie to wyszło. W planach mam udoskonalić moje "smart urządzenie" więc chciałbym zamienić wygląd obudowy na jakiś bardziej nowoczesny. Oczywiście drukarka 3d przydała by mi się również na codzień by wydrukować np. mocowania do prowadnic od szuflady, uchwyt do licznika w rowerze(też z zestawu nie do końca pasuje więc rączka jest dodatkowo kolejna taśmą)

  • @lwojcik18
    @lwojcik18 7 лет назад +1

    Mi ta drukarka przydała by się do mojej pracy doktorskiej. Wykorzystał bym jej możliwości do wydruków 3d narzędzi modelowych w skali do narzędzi rzeczywistych. Tak przygotowane narzędzia zostaną wykorzystane do modelowania materiałów modelowych zachowujących się tak jak zachowuję się stal kształtowana na gorąco :) Na pewno na tej drukarce skorzystali by i moi studenci :)

  • @WIATRAKm16
    @WIATRAKm16 7 лет назад

    Jestem rekonstruktorem historycznym. Drukarka 3D przydatna jest do tworzenia replik granatów obronnych, zaczepnych, min i amunicji deko. Niektóre te elementy dekowane ciężko jest dostać na rynku krajowym. Z drukarką i dobrymi planami temat mogę rozwiązać.
    Taka drukarka to bardzo świetny pomysł na takie projekty.
    Linki do filmików są bardzo przydatne.
    POZDRAWIAM

  • @dawidzielinski6007
    @dawidzielinski6007 7 лет назад +1

    Interesuje sie od dluzszego czasu modelarstwem. Zaczynajac od najprostrzych samolotow do sklejania, przechodzac przez samochody RC konczac na dronach. Z ta drukarka w moja pasje wdrozylbym mojego mlodszego brata, a przy okazji wydrukowalbym oslony do smigiel na drony oraz kilka juz uszkodzonych czesci od samochodu. Z wielka checia drukowalbym tez proste gadzety, ktore moglbym wystawic pozniej na aukcje charytatywne.

  • @shattering123
    @shattering123 7 лет назад

    Siemanko! Interesuje się nowymi sposobami zastosowania wydruku 3D w procesach odlewniczych. Staram się udowodnić, że w metodzie wytapianych modeli, który z powodu użycia wosku jest długotrwały możnaby zastąpić go termoplastycznym PLA. Własna drukarka pozwoliłaby mi tworzyć modele zarówno jako gotowy element (np maglownica, przekładnia wykonana drukiem 3D), a także do tworzenia modeli następnie wykorzystywanych w odlewnictwie.

  • @bartek1024s
    @bartek1024s 7 лет назад

    Siema, widzę że sporo robotyków się zgłasza. Ja też mam rozpoczęty projekt robotyczny. W tym momencie jest to robot nawigujący za pomocą sensora kinect. Kontrolerem robota jest raspberry pi z oprogramowaniem pomaga pakiet ROS. Chciałbym przekształcić tego robota w odkurzacz autonomiczny. Do tego potrzebuje sporej ilości części projektowanych specjalnie do tego urządzenia, a zlecanie każdego wydruku na zewnątrz rujnuje budżet i przedłuża znacznie każdą iteracje cyklu projektowego.

  • @TheProProrok
    @TheProProrok 7 лет назад

    W głowie mam dużo projektów ale ostatnio najbardziej marzą mi się dwa, miałem prosić kolegę żeby mi wydrukował części ale jeśli miałbym swoją drukarkę to znacznie ułatwiło by mi życie jak i zaoszczędziło by mi pieniędzy.
    1. Mini frezarka do drewna. Wiedziałam że na necie jest dużo ofert używanych silników krokowych, a arduino z ali to tez nie problem, na początek obudowa z drewna aby zminimalizować koszty a jako napęd myślałem bo wykorzystaniu mini szlifierki takiej modelarskiej-można by ją zamatować bezpośrednio na jakiś uchwytach lub rozebrać i odpowiednio rozmieścić silnik i wrzeciono, to by już zależało od osi X. Przy takim projekcie było by dożo problemów ale i dużo świetnej zabawy a na koniec ogromna satysfakcja. Skorzystałbym z Twojego filmiku o ploterze, wykorzystałbym też gotowe części z thingiverse zmieniając pod moje zapotrzebowanie a także sam bym projektował w Inwentorze (mam wersje studencką).
    2. Konwersja AKU-94, jest to konwersja do broni palnej która pozwala karabinki z rodziny AK zamieniać w tzw. bezkolbowce w systemie bull pup. Mój projekt polegałby na wykonaniu czegoś podobnego tylko do wersji ASG tak aby każdy mógł w łatwy i tani sposób przerobić swojego AK na bull pup. Zdaje sobie sprawę, że jest tam wiele problemów szczególnie takich jak, silnik i poprowadzenie spustu. Jednakże jakbym miał drukarkę a za pomocą drukarki mógłbym rozbić ww frezarkę to było by to już czyste koncypowanie i robienie prototypów, aż w końcu doszedłbym do zamierzonego efektu. Ciężko go opisać słowami bez obrazków i wstępnych modeli ale jakbyś uważał projekt za ciekawy, zawsze mogę coś podesłać i wytłumaczyć szerzej mój koncept. Pozdrawiam wszystkich ;)

  • @syriusztv
    @syriusztv 7 лет назад

    Od jakiegoś czasu interesuję się technologią drukarek 3D i w wnioskach dochodzę, że posiadanie takiej technologii w domu niejednokrotnie może być niezastąpione. Poruszam się w środowisku osób z różnymi niepełnosprawnościami od problemów ze wzrokiem, słuchem do niedowładu kończyn etc. Niejednokrotnie podczas rozmowy z takimi osobami rodzi mi sie w głowie projekt, jakies proste rozwiązanie ich problemów życia codziennego, za przykład mogę podać kuzyna mojej żony. Chłopak cierpi na rozszczepienie kręgosłupa, co skutkuje zanikiem mięśni, ma 25 lat i jego jedną z ulubionych rozrywek są gry komputerowe. Jednak żadna myszka nie spełnia jego potrzeb. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby móc mu wydrukować perfekcyjny profil myszy do jego drobnych i lekko odkształconych dłoni. Znam się na elektronice (prowadzę serwis komputerowy dla rodziny i znajomych, czyli w sumie tez wolontariat :D, w którym niejednokrotnie też przydałoby się coś wydrukować na drukarce 3d) więc przełożenie bebeszków z innego gryzonia do nowej skorupy nie byłoby dla mnie problemem. Kolejnym przykładem może być moja żona, która również jest osobą niepełnosprawną, choruje na artrogrypozę i pomimo swojej nieporadności pracuje jako lider sprzedaży. Żona pracuje na laptopie w pozycji leżącej i również mam kilka pomysłów jak mógłbym jej przy pomocy kilku plastikowych gadżetów ułatwić życie, od jakiegoś zmyślnego “przedłużenia” dłoni, aby sobie mogła sięgać do klawiatury numerycznej, lub nacisnąć dwa klawisze równocześnie, poprzez jakieś sprytne zawleczki do pendrive-ów. Jako wolontariusz współpracowałem również z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, sam również jestem osobą niedowidzącą i wiem jak niewiele czasem trzeba aby ułatwić chociażby takim osobom życie. Po głowie chodził mi ostatnio projekt niewielkiego urządzenia, które zawieszało by się na krawędzi kubka/szklanki i wydawałoby dźwięk podczas nalewania aby jej nie przelać, lub koszyk/uchwyt na laske dla niewidomych, w którym można umieścić np. pilot do sterowania smartfonem lub np. czujnik wilgoci, którego sonda byłaby zamieszczona na końcu laski informowałby o kałużach przed taką osobą. Najwięcej dla zastosowań drukarki 3d znalazłbym pewnie i tak dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ponieważ wbrew pozorom, czasem drobiazg, do którego wystarczy dodrukować jakąś niestandardową obudowę może im ułatwić życie. kolejnym przykładem może być klawiatura w kształcie łuku na 4 programowalne klawisze a dzięki drukarce mógłbym każdy jeden egzemplarz takiej klawiatury personalizować do potrzeb konkretnej osoby, rozstaw klawiszy, wysokość kapsów, wysokość skoku etc. Jak piszę ten tekst to do głowy przychodzą mi kolejne pomysły na takie drobiazgi… np. uchwyt na lupę, który można sobie zawiesić na okularach, żeby np. łatwiej się pisało sms-a. Ktos mógłby powiedzieć, że sporo takich rzeczy już jest i można je kupić, jednak chciałbym zwrócić uwagę na pewien czynnik. Jeśli coś jest z przeznaczeniem medycznym to na bank jest to droższe, podobnie jest ze sprzętem dla graczy :D, jeśli jest coś gamingowe, siłą rzeczy jest droższe ponieważ według specyfikacji jest to wyspecjalizowane urządzenie/narzędzie a koszt wydrukowania tego na drukarce 3d z pewnością byłby tańszy a co najważniejsze SPERSONALIZOWANY. Tak więc liczę na łut szczęścia i zobaczymy, może ta drukarka trafi do mnie a ja z pewnością podzielę się z Wami tym co uda mi się na niej wydrukować.

  • @PrzemczykDratewka
    @PrzemczykDratewka 7 лет назад

    Z pomocą tej drukarki, wytworzyłbym większość części do mojego prototypu pojazdu poruszającego się po ścianach i suficie.

  • @zychinho
    @zychinho 7 лет назад

    Cześć :) Na drukarce 3D chciałbym wydrukować model pozytywowy pod konstrukcję formy piaskowej do odlania pierścionka zaręczynowego. Model będzie wydrukowany z ABSu, z racji możliwości przeprowadzenia późniejszej obróbki mechanicznej tego materiału (szlifowanie oddzielających się warstw) oraz finalnego wygładzenia parami acetonu. Sam pierścionek zostanie odlany ze srebra, zaś w miejscu standardowego kamienia osadzony będzie szlifowany element z drewna wiśniowego z mojego ogrodu i transparentnej żywicy epoksydowej z krwisto czerwonym pigmentem. Wiem, że pierścionek można kupić u jubilera i byłby on prawdopodobnie wyższej jakości niż wykonany własnoręcznie, jednak ja osobiście chcę wręczyć w tym szczególnym dniu swojej dziewczynie dar moich własnych rąk, nadający pierścionkowi trochę więcej mistycyzmu :)

  • @aras3879
    @aras3879 7 лет назад

    Od pewnego czasu rozpocząłem przygodę z budowaniem autonomicznych robotów do walk, na drukarce drukowałbym obudowy do takowych maszyn; i różne przydatne przedmioty codziennego użytku. Wiem, ze mam małe szanse na wygraną ale nigdy nie warto się poddawać.

  • @marcinz8720
    @marcinz8720 7 лет назад +1

    Drukował bym, drukował, co się da, co kto chce jak podeśle, ale głównie części do przedmiotów które regularnie i z ogromnymi sukcesami psuje co dzień moja luba.

  • @k4nt0r3k
    @k4nt0r3k 7 лет назад

    Drukarka pokazana na filmie umożliwiła mi mi wykonanie projektu który od dawna planuje. Mam na myśli projekt wiertarki stołowej z silnika 12v. Taka wiertarka umożliwiła by mi wykonywanie otworów przelotowych w laminacie podczas wykonywania samodzielnie zaprojektowanych płytek pcb. Dzięki tej wiertarce wykonywanie dużej ilości otworów było by prostsze oraz szybsze. Drukarka 3d posłużyła by mi do wykonania stelażu, uchwytu dla silnika, dźwigni oraz samego stołu, możliwe że regulowanego. I dziękuję za zaznajomieniem mnie, oraz innych, z podstawami druku i drukarek 3d :)

  • @wikos4458
    @wikos4458 7 лет назад

    Juz od dawna myślałem nad zakupem drukarki 3D, lecz mój budżet mi na to nie pozwalał. Jestem w technikum na profilu elektronicznym dlatego drukarka ta bardzo przydala by mi sie do drukowania różnego rodzaju obudów. Jestem tez amatorem modelowania 3D także mógłbym wydrukować niektóre moje projekty.

    • @matyldab17
      @matyldab17 7 лет назад

      wikos445 byś mógł mi opisać jak wyglądają zajęcia w tym technikum ?

  • @mortp
    @mortp 7 лет назад

    Wraz z dziewczyną planujemy przerobienie jednego z pomieszczeń w piwnicy na "jaskinię" do gier planszowych oraz RPG. Z pomocą drukarki mógłbym stworzyć niezliczoną ilość modyfikacji do jaskini. Poczynając od uchwytów na kubki montowanych przy stole, przez organizatory dla gier planszowych (producenci często tworzą niepraktyczne wypraski), po figurki i scenerie do RPG, które podniosłyby klimat prowadzonych przez moją dziewczynę sesji.
    Często bawiłem się też w tworzenie prostych rzeczy optymalizujących mi codzienne czynności. Tworzyłem je z lego jednak miały one swoje ograniczenia, a po przeprowadzce na studia pozostawiłem klocki w domu rodzinnym. Chciałbym wrócić do mojego małego optymalizacyjnego hobby, a drukarka bardzo by w tym pomogła.

  • @xSavaanT
    @xSavaanT 7 лет назад +1

    Drukarką 3D interesuje się od kilku lat. Wpadłem kiedyś na pomysł aby zaprojektować modele samolotów RC i udało mi się stworzyłem własny model samolotu i zleciłem go wydrukować zewnętrznym podwykonawcom. Niestety na projekcie było kilka błędów. Gdybym miał własną drukarkę mógłbym szybko nanieść poprawki i udoskonalać mój projekt.

  • @LuziPL
    @LuziPL 7 лет назад

    Jestem studentem 2 roku informatyki na politechnice poznańskiej, drukarka przydała by się zarówno mi jak i koledze do naszego projektu na PTM (Podstawy Techniki Mikroprocesorowej) który ma na celu skonstruowanie wodno-lądowego drona, szczególnie do mocowań silników, mocowań układu sterowania jak i samego układu sterowania. Drukowanie elementów samemu skróciłoby i znacznie zmniejszyło koszty jakie będziemy musieli ponieść podczas prototypowania bo nie będziemy musieli za każdym razem zlecać firmie zewnętrznej druku(mamy na politechnice drukarkę ale dostęp do niej niestety jest praktycznie nie możliwy lub dostosowywać się do istniejących części na rynku modeli zdalnie sterowanych.
    Zagadnienie drona podwodnego jest o tyle ciekawe że woda powoduje poważne wytłumienia fal radiowych dlatego niemożliwe jest stosowanie konwencjonalnych rozwiązań (powyżej kliku kHz), trzeba użyć albo bardzo długich fal albo fal mechanicznych (np dźwięku) do komunikacji z pojazdem. My skłaniamy się ku temu drugiemu rozwiązaniu czyli ultra dźwięków.
    Projekt zakłada na razie łódź podwodną i dopiero jak ogarniemy kosztorys lub właśnie drukarkę na własność to rozszerzymy pojazd o możliwość poruszania się.na lądzie.
    Mam nadzieję że w miarę dobrze opisałem dane zagadnienie bo mam tendencję do pisania bez ładu i składu :D

  • @MicKey-uh6dz
    @MicKey-uh6dz 7 лет назад +1

    APPIM, czyli automatyczy podajnik pasty i mydła.
    Projekt powstał szczególnie po to, aby podnieść funkcjonalność naszego życia. Codzienne jesteśmy w łazience, codziennie myjemy ręce i żeby. W przypadku szczotkowania zębów każdorazowe odkręcanie i zakręcanie tubki z pastą tylko nas do tego zniechęca. Sama tubka z pastą ciągle się przewraca, spada, a co niektórym nawet gubi. Problemy tyczą się także przy myciu rąk, mydło w kostce lubi nam uciekać i rozpuszczać się w mydelniczce, lepszym rozwiązaniem jest jest mydło w płynie ale i ono potrafi nas niekiedy zdenerwować poprzez zacinającą się pompkę.
    Mój projekt ma to zmienić! Głównym założeniem projektu jest podnieść komfort codziennych czynności, a Appim® na pewno nam w tym pomoże. Wystarczy tylko przyłożyć szczoteczkę do podajnika, a pasta zostanie automatycznie nałożona na szczoteczkę w wybranej przez nas wcześniej ilości. Natomiast jeśli chcemy użyć mydła wystarczy że przyłożymy dłoń, a mydło zostanie mam podane bezdotykowo.
    Jak to działa?
    W wersji prototypowej podajnik pasty jest sterowany za pomocą jednostki Arduino, która sczytuje informacje z czujników i steruje modułami. Jeśli chcemy nałożyć pastę musimy przyłożyć szczoteczkę do skrzydełka(jest to część obudowy), po lekkim ruchu skrzydełka w dół zostanie nam aplikowana pasta). Mechanizm wyciskający wykonany jest przekładni wraz z silnikiem i dwóch walców z powłoką silikonową, które mają za zadanie zgniatać tubkę, jednocześnie mechanizm porusza się w duł po prowadnicach wraz z ubywaniem pasty. Jednostka poinformuje nas gdy pasta zacznie się kończyć, a po zużyciu całej tubki mechanizm wyciskający wyjeżdża do samej góry abyśmy mogli wymienić tubkę na nową, proces jest prosty i wystarczy tylko otworzyć część obudowy, usunąć pustą tubkę, a następnie nową tubkę umieścić skierowaną gwintem ku dołowi w gumowej dyszy. Należy także sprawdzić czy górna cześć tubki jest nakierowana pomiędzy wałki, w Dyszy znajduje się zawór sterowany serwomechanizmem ,który otwiera się przed dozowaniem i zamyka po, to rozwiązanie zapobiega kapaniu i wysychaniu pasty. Na górnej części urządzenia umiejscowiony jest panel, na którym dostosujemy ilość dozowanej pasty do własnych preferencji.
    Moduł do dozowania mydła.
    Zamiast skrzydełka, jak było w przypadku szczoteczki, do wykrycia dłoni służy opracowany przeze mnie, bardzo dokładny czujnik zbliżeniowy, który wykryje naszą dłoń z odległości 10 cm od siebie, co zapobiega przypadkowemu uaktywnieniu maszyny, gdy tego po prostu nie chcemy. Moduł do dozowania mydła składa się z dwóch zaworów kierunkowych, cylindra i tłoka poruszającego się przy pomocy serwo, ze zbiornika jednym zaworem mydło w płynie jest zasysane do cylindra, a drugim wypychane przez dyszę na dłoń(w prototypie rolę cylindra i tłoka pełni strzykawka). Po dozowaniu mydła na dłoń od razu zostaje zassana kolejna dawka do cylindra, aby urządzenie było gotowe do kolejnego użycia.
    Appim® zasilany jest z akumulatora 18650 ze zintegrowanym modułem, aby móc go ładować napięciem 5v, czyli ładowarką do telefonu, jednostka także poinformuje nas o słabym poziomie baterii. Jeśli w okolicy urządzenia nie mamy dostępu do gniazdka sieciowego to akumulator z modułem możemy odczepić od reszty obudowy i ładować w dowolnym miejscu.
    Drukarka dała by mi mega kopniaka z rozwojem projektu, ponieważ na razie łączę se sobą elementy przy użyciu klocków lego technik, kawałków plastików, i klejów, jest to czasochłonne a i tak nie zawsze przynosi pożądany efekt , na razie jedyną częścią z druku 3D mam wałki w mechanizmie wyciskania, które zaprojektowałem i wydrukowałem na zlecenie. Drukarka nie tylko pomogła by mi z projektem Appim®, chociaż na tym najbardziej mi zależy, ale także pomogła by mi w drukowaniu niestandardowych części do replik ASG, które osobiście serwisuje i tuninguje.
    Pozdrawiam Mikołaj ;)

  • @zonkalek
    @zonkalek 7 лет назад

    witam,
    drukarka na pewno przydałaby mi się do drukowania jakiś zabawek mojemu synkowi, fajnie byłoby widzieć jego wyraz twarzy, gdy nie może doczekać się wydrukowanej rzeczy.
    pozdrawiam

  • @KMICICRECORDSPOLSKA
    @KMICICRECORDSPOLSKA 7 лет назад

    Zrobiłem ostatnio stację pogodową ale nie montowałem jej na dworzu bo nie miałem obudowy a wydrukowanie takiej byłoby super. Poza tym mógłbym wydrukować dla babci uszkodzoną część okularów oraz dokończyć mój projekt z reflektorem samochodowym. Tak naprawdę moje życie zmieniłoby się na lepsze bo w każdym pilocie miałbym klapki do baterii. Projektem który bym rozpoczął byłony oświetlenie ogrodu i domu sterowanie radiowe + wifi. Wydrukowałbym wieszaki których zawsze mi brakuje i części do akwarium mocujące ledy. Ale nie stać mnie na tą drukarkę niestety... Pozdrawiam wszystkich zgłaszających się do projektu i ciebie @Artur Pietrzak Sieeema!

  • @jkrzk7673
    @jkrzk7673 7 лет назад

    Jako że bawię się w airsoft, drukarka przydałaby mi się do różnego typu ulepszeń replik. w planach mam m. in. stworzenie własnej repliki do strzelanek cqb, repliki ar15 bullpup oraz montaży na kamery i dodatki ( np. latarka). Głównym projektem który nie jest związany z asg jest mini tokarka/frezarka cnc, gdzie drukarka 3d byłaby napewno pomocna.

  • @damian8968
    @damian8968 7 лет назад

    Na tej drukarce realizowałbym elementy potrzebne mi do budowy komputerów pokładowych do aut (bazujące na raspberry czy arduino). To byłyby uchwyty do zamykania drzwi, panele kontrolne czy regulatory nawiewów lub obudów na ekrany dotykowe. Bym mógł zaprojektować i wydrukować elementy pasujące do każdego auta