ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКІВ.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 сен 2024
  • Мені особисто вирощувати огірки на шпалерах, підвязках подобається більше, чим в настіл по грунту. Легкий доступ до плодів, обробки від хвороб та шкідників ефективніші, гарна циркуляція повітря та зниження у відсотковому відношенні ризику захворювань, мені імпонує більше.
    По правильному, грунт для огірків, потрібно підготувати з осені, внести компост, перегній , у мене не було ні часу ні компоста, і я цього не зробила. Маю надію в цьому році, виправити ситуацію.
    Вирощую партенокарпічні огірки, це види огірків, які здатні утворювати плоди без запилення, тобто самозапильні. В цьому році, у мене вперше вийшло отримати перший збір врожай чітко як вказано на упаковці на 39 добу . Зняла перші огірки 21 червня, які посіяла на розсаду в травні, посадила в грунт 30 травня, коли грунт прогрівся до 17 градусів.
    Сію огірки на розсаду поступово в чотири этапа, посіяла три насіння, через діб 10 ще 6 штук и та поступово, останнє насіння посіяла 30 червня. Така схема подобається тим, що немає в один час напливу огірків відрами коли не знаєш, куди їх дівати та растягую час плодоношення до перших заморозків восени.
    Огірки, це ліана, яка потребує постійного підживлення, два рази вносила розведений , перебродивший гранульований курник з байкалом, один раз розведений розчин з попелу, який у мене стоїть з початку травня місяця. Зауважу , що всі добрива, підкормки в незалежності органічні чи мінеральні добрива потрібно вносити, тільки в добре зволожений грунт.
    Один раз в носила по листу гумат калію, згідно інструкції виробника.
    Огірки можуть страждати від попелиці, павутинного кліща, трипсів та інших шкідників. У мене огірки підхватили , як по мені дуже рано шкідника, трипс або павутинний кліщ, хоча під лупою дивилась нікого не побачила, зробила дві обробки з інтервалом 3 доби, актофітом, це біопрепарат, з терміном очікування 2 доби. Більше схоже на трипсів все ж таки . Не робила бакову суміш та не добавила фунгіцид, тому що обробляла в денний час, актофітом можно
    обробляти , ще до заходу сонечка. Добавила тільки прилипач. Дуже важливо обробляти листя рослини зі всіх сторін, особливо нижню частину листа, не тільки зверху.
    Найпоширеніші хвороби огірків- борошниста роса, пероноспороз. Потрібно уникати перезволоження, забезпечувати гарну вентиляцію та робити профілактичні обробки біопрепаратам. У себе зробила дві профілактичні обробки на 05 липня біопрепаратами фітоспорін та триходермін, при посадці, грунт теж проливали триходерміном. Зауважу , ці препарати використовувати потрібно або рано вранці, або пізно ввечері.
    І як завжди, я посадила огірки трохи густо, вот саджала і розуміла , але посадила. Я намагаюсь виправляти свої помилки, але ці загущення це моя біда прям.
    І ще, для гарного врожаю огірків, потрібно іх збирати кожного дня, а в пікові дні і два рази на день, щоб ліана не витрачала сили задарма, на вже дозрілий огірок.
    ‪@Sadokbezmorok‬

Комментарии •