15 babacucc, amit NEM vettünk meg az újszülött babánknak | ANTI BABAKELENGYE

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 июл 2024
  • Szia! Évi vagyok, üdv a csatornámon, örülök, hogy itt vagy. :)
    Ma egy anti-babakelengye-listát hoztam, avagy azt a 15 tárgyat, amiről valamiért úgy döntöttünk, hogy nem használjuk majd a kisbabánkkal.
    00:00 - Bevezető
    01:27 - Az első tárgy
    03:13 - A második tárgy
    04:56 - A harmadik tárgy
    7:40 - A negyedik tárgy
    08:50 - Az ötödik tárgy
    08:58 - A hatodik tárgy
    10:48 - A hetedik tárgy
    11:48 - A nyolcadik tárgy
    12:29 - A kilencedik tárgy
    13:56 - A tizedik tárgy
    15:34 - A tizenegyedik tárgy
    18:06 - A tizenkettedik tárgy
    18:42 - A tizenharmadik tárgy
    20:07 - A tizennegyedik tárgy
    21:43 - A tizenötödik tárgy
    Ti milyen közkedvelt tárgyról döntöttetek úgy, hogy nem használjátok?
    Vagy volt esetleg valami a listámon, ami nektek nagyon bevált?
    Írjátok meg kommentben.
    Háttérzene: RUclips Audio Library
    Ha tetszett a videóm, iratkozz fel itt: / @bumberakevi
    Hol találhatsz meg:
    Instagram: / evabumberak
    Facebook: / evabumberak
    vlog,video,natural birth,natural labor,birth vlog,water birth,home birth,szülés,szüléstörténet,kórházi szülés,otthoni szülés,dúla,szülésznő,terhesség,várandósság,szülésélmény,újszülött,Bumberák éva,tóth-bumberák éva,bumberák évi,tóth-bumberák évi,terhes,otthonszülés,otthon szülés,terhesség jelei,Szülés után,posztpartum,hüvelyi szülés,szules,vízben szülés,Jön a baba,természetes szülés,szülésfelkészítő,anya,bába,terhesség első jelei,vajúdás,home water birth,kérdezz felelek,kérdezz-felelek,qanda
  • РазвлеченияРазвлечения

Комментарии • 31

  • @zimanko_muhely
    @zimanko_muhely 8 месяцев назад +2

    Köszönöm ezt a videót! Nincs még gyermekünk, de már beszéltünk ezekről a dolgokról a férjemmel - jó látni, hogy nem csak mi tartunk feleslegesnek egy csomó holmit.

  • @noemihorvath1691
    @noemihorvath1691 Месяц назад

    köszönöm a tanácsokat :)

  • @lauragyokos279
    @lauragyokos279 Год назад +1

    Nagyon jó videó! Abszolút igazad sok mindenben

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  Год назад

      Köszönöm szépen a kommented! :)

  • @haboscsirke
    @haboscsirke 2 года назад +5

    Ó de csodálatos, mindenről pontosan ugyanígy gondolkodom, tök jó megerősítés, hogy értelmes mondatokba szedve el tudod mondani az okokat! (Mert én csak érzem, meg gondolom, de nem mindig jön ki ilyen kulturáltan belőlem hehe :) )

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  Год назад

      Kedves Laura! Köszönöm a kommentedet, örülök, hogy tetszett :)

  •  Год назад +2

    A babapihenőt mi beszereztünk, mert amíg nem ült etetőszékben, akkor addig abban feküdt az asztalon amíg ettünk, hogy részt vehessen a közös étkezésekben. (Persze csak fizikailag, nem evett velünk kb 6hós korig :) ) Pelenkakukánk volt, de csak olyan, amiben a mosipelusok gyűltek - mosásra várva, nem ilyen plusz csomagolós. Azt elképesztően pazarlónak tartom. De egyébként a többi dologgal én is nagyon egyetértek! :)

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  Год назад +1

      Örülök, hogy így beváltak nektek ezek! :) Egy-egy tárgy igazán meg tudja könnyíteni a mindennapokat, ha beleillik a család életébe.

  • @Iringovok
    @Iringovok 2 года назад +1

    Szia! Csodàs videó! 🥰🥰

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  2 года назад

      Szia Iringó, köszönöm szépen!! :)

    • @Iringovok
      @Iringovok 2 года назад

      @@BumberakEvi Köszi a vàlaszt! 😘😘

  • @orsianagyvilagbol
    @orsianagyvilagbol 2 года назад +5

    Szia :) engem nagyon nagyon érdekelne, miért nem váltottátok ki a patikai termékeket és miket használtatok helyette a baba fürdetés/ápoláshoz

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  2 года назад +13

      Szia! A gyermekorvos emlékeim szerint az Unguentum Hydrophilicum Nonionicum nevű gyógyszertári babafürdetőt írja fel, emellett valamilyen alkoholos oldatot a köldökcsonk ápolására, és egy szintén gyógyszertári popsikrémet. Mi ezt a hármat nem váltottuk ki, erről tudattok a védőnőt és a gyermekorvost is, akik teljesen elfogadták. (Emellett felír még lázcsillapító kúpot, K-vitamint és D-vitamin cseppet, ezeket természetesen megvásároltuk.)
      1.) A fent említett babafürdetőben kőolaj-származékok, alkohol és parabén is van, ezek egyikét sem szerettem volna az újszülött kisbabám bőrére kenni, a sajátomra sem kenném. Abszolút nem vagyok szakértő, így kérlek olvass utána ezek hatásának, de röviden annyi: inkább káros, irritációt okozhat, akár rákkeltő is lehet, a hormonháztartásra negatív hatást gyakorolhat. Mi vagy tiszta vízben fürdettünk, vagy belecseppentettünk párat a Szentendrei Szappan Manufaktúra illat- és színezékmentes babafürdetőjéből. A bőrére közvetlenül hónapokig nem kentünk semmit, csak a fürdővízben oldottuk fel ezt a krémfürdetőt.
      2.) Pontosan nem emlékszem már, melyik popsikrémet írta fel, így most nem tudtam az összetevőket megkeresni, de ajánlom a "Mitől bűzlik a gyógyszertári popsikenőcs" című cikket erről (herbarting.hu). A legtöbben popsikrémet az első pillanattól minden egyes pelenkázáskor használnak, mi inkább azt valljuk az első perctől, hogy amíg nincs valami tünet, amit kezelnénk vele, nem fogunk használni egyáltalán. Két terméket vettünk arra az esetre, ha esetleg olyat tapasztalnánk, amit kezelni szeretnénk: Weleda Calendula popsikrém és K&B körömvirág krém (utóbbira esküszök mindenféle mindennapos bőrsérülésnél is!). De összességében nem használunk popsikrémet, csak akkor, ha valamilyen bőrirritációt látunk, és akkor is csak addig, amíg elmúlik (1-2 pelenkázás maximum).
      3.) A köldökcsonk ápolásáról egy elég elavult rutin van a köztudatban, méghozzá az, hogy hintőporral szárítsuk és alkohollal fertőtlenítsük. Az alkoholt a baba bőre be tudja szívni és abszolút káros hatással van a fejlődő szervezetre, a hintőpor pedig olyan molekulányi porrészeket juttathat a tüdőbe, ami nagy-nagy problémát okozhat, úgyhogy arról már sok helyen olvastam, hogy a babák közelébe se vigyük. Szóval mi az úgynevezett "szárazon tartás" módszerét választottuk: semmi mást nem csináltunk a köldökcsonkkal, csak arra vigyáztunk, hogy száraz legyen.
      Mi az első 10 napban nem terveztük fürdetni a kisbabát, ezt a tervet meg is tartottuk, talán 12 nap után fürdött először (popsimosás csapvízzel persze volt addigra néhány). A köldökcsonkot a születéstől kezdve szárazon tartottuk, és 5 nap után minden gond nélkül magától leesett. Semmit nem kellett aktívan ezért tennünk. Ha esetleg fürdettük volna, arra figyeltünk volna, hogy ne nagyon érje víz a csonkot, vagy ha mégis, szárazra töröltük volna, ehhez steril gézünk volt itthon - de nem volt rá szükség végül.
      Remélem, sikerült válaszolnom :)

  • @szbea96
    @szbea96 2 года назад +2

    Szia :)
    Hozzátok hasonló szellemben igyekszünk a babánkat gondozni.
    A hintőport viszont el kellett kezdenünk használni, mert a meleggel sajnos nagyon gondban vagyunk, és a nyaka csúnyán bepállik nélküle. Ennek a kiváltására van ötleted? A folyékony krém formájú hintőpor nem igazán vált be.
    Illetve említetted a listádat a jövőben beszerzendő játékokról. Nagyon érdekelne miket írtatok fel. Három hónapos a kisasszony, a kontrasztos kártyák és a horgolt polip visz mindent.
    A montessori nagyon szimpatikus, de még nem sikerült beleásni magunkat. Ennek az alkalmazásáról is szívesen néznék videókat tőled kisbaba kortól kezdődően.

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  Год назад +1

      Szia Beatrix! Képzeld, én már válaszoltam erre a kommentre egyszer, jó hosszan kifejtve, de valahogyan eltűnt, nem tudom, hogy lehet ez. Most röviden csak annyi, hogy én abszolút hozzá nem értőként tudok csak nyilatkozni, de én K&B Körömvirág Kenőccsel kenném be, nálunk az a non plus ultra, felülmúlhatatlan, minden bőrfelületi problémánál ezt használjuk.
      Nálunk a horgolt polip olyannyira kimaradt, hogy nem is olyan sokkal ezelőttig nem is tudtam, hogy létezik! De nagyon cukinak tűnik :))
      Montessori videót nagyon hamar igyekszem hozni, alig várom! :)

    • @szbea96
      @szbea96 Год назад +1

      @@BumberakEvi
      Nagyon sajnálom, hogy az első válaszod nem láttam. Sajnos én is jártam már úgy, hogy eltűnt a kommentem 🤷🏼‍♀️ de köszönöm hogy újra válaszoltál. Én is Nagyon várom a montessoris videót 😁

  • @dominikatothnepolyak4532
    @dominikatothnepolyak4532 2 года назад +4

    Nagyon hasznos ez a videó, tök jól összeszedted, hogy mit miért nem használtok. 😊 És szuper, hogy nem úgy beszélsz ezekről mintha ez lenne az egyetlen tökéletes gyereknevelési út, hanem elfogadod, hogy másnak esetleg más jön be:)
    Én is olvastam, hogy a montessori elv nem javasolja a hintát se, mert megfosztja a babát a szabad mozgásától. De igazából a hordozáskor is konkrétan lekötözzük a babát tehát még annyit se tud ott mozogni mint egy hintában. Persze tudom, hogy a hurciban nagyon jó a babának mert közel van hozzánk és érzi hallja a levegővételünket, viszont az adamo hintának is vannak előnyei mint például hogy fejleszti az egyensúlyérzékét és erősíti a kapcsolatot a két agyfélteke között. 😊
    Így mi hurcizás mellett az adamo hintát is használjuk és szereti a kisbabánk is😊
    Az engem is érdekel, hogy miért nem használtok gyógyszertári készítményeket!

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  2 года назад +4

      Köszönöm, örülök, hogy így gondolod :) :)
      Igen, a Montessoriban volt egy-két dolog, amit fenntartásokkal kezeltünk, ilyen volt pl. a hordozás kérdése is, ami kétségtelenül akadályozza a szabad mozgást, de az egyik legesszenciálisabb igényét a babának (ami a testközelség) nagyon jól kielégíti. Mi az első fél évben, amikor csak emberileg lehetséges volt, kézben tartottuk/hordzotuk a babát, és a maradék időben tettük le a földre, hogy mozoghasson. Ez az egyensúly valahogy nagyon jól működött.
      Adamo hintánk volt nekünk is, és szerintem is az a legszuperebb, ami jelenleg elérhető, és tényleg fejlesztő, használtuk is, nálunk azon volt a hangsúly, hogy mértékkel használjuk. Ha szereti a babátok, akkor pláne nagyonnagyon szuper!
      A gyógyszertári készítményekről lejjebb válaszoltam már, de ide is bemásolom a választ:
      "A gyermekorvos emlékeim szerint az Unguentum Hydrophilicum Nonionicum nevű gyógyszertári babafürdetőt írja fel, emellett valamilyen alkoholos oldatot a köldökcsonk ápolására, és egy szintén gyógyszertári popsikrémet. Mi ezt a hármat nem váltottuk ki, erről tudattok a védőnőt és a gyermekorvost is, akik teljesen elfogadták. (Emellett felír még lázcsillapító kúpot, K-vitamint és D-vitamin cseppet, ezeket természetesen megvásároltuk.)
      1.) A fent említett babafürdetőben kőolaj-származékok, alkohol és parabén is van, ezek egyikét sem szerettem volna az újszülött kisbabám bőrére kenni, a sajátomra sem kenném. Abszolút nem vagyok szakértő, így kérlek olvass utána ezek hatásának, de röviden annyi: inkább káros, irritációt okozhat, akár rákkeltő is lehet, a hormonháztartásra negatív hatást gyakorolhat. Mi vagy tiszta vízben fürdettünk, vagy belecseppentettünk párat a Szentendrei Szappan Manufaktúra illat- és színezékmentes babafürdetőjéből. A bőrére közvetlenül hónapokig nem kentünk semmit, csak a fürdővízben oldottuk fel ezt a krémfürdetőt.
      2.) Pontosan nem emlékszem már, melyik popsikrémet írta fel, így most nem tudtam az összetevőket megkeresni, de ajánlom a "Mitől bűzlik a gyógyszertári popsikenőcs" című cikket erről (herbarting.hu). A legtöbben popsikrémet az első pillanattól minden egyes pelenkázáskor használnak, mi inkább azt valljuk az első perctől, hogy amíg nincs valami tünet, amit kezelnénk vele, nem fogunk használni egyáltalán. Két terméket vettünk arra az esetre, ha esetleg olyat tapasztalnánk, amit kezelni szeretnénk: Weleda Calendula popsikrém és K&B körömvirág krém (utóbbira esküszök mindenféle mindennapos bőrsérülésnél is!). De összességében nem használunk popsikrémet, csak akkor, ha valamilyen bőrirritációt látunk, és akkor is csak addig, amíg elmúlik (1-2 pelenkázás maximum).
      3.) A köldökcsonk ápolásáról egy elég elavult rutin van a köztudatban, méghozzá az, hogy hintőporral szárítsuk és alkohollal fertőtlenítsük. Az alkoholt a baba bőre be tudja szívni és abszolút káros hatással van a fejlődő szervezetre, a hintőpor pedig olyan molekulányi porrészeket juttathat a tüdőbe, ami nagy-nagy problémát okozhat, úgyhogy arról már sok helyen olvastam, hogy a babák közelébe se vigyük. Szóval mi az úgynevezett "szárazon tartás" módszerét választottuk: semmi mást nem csináltunk a köldökcsonkkal, csak arra vigyáztunk, hogy száraz legyen.
      Mi az első 10 napban nem terveztük fürdetni a kisbabát, ezt a tervet meg is tartottuk, talán 12 nap után fürdött először (popsimosás csapvízzel persze volt addigra néhány). A köldökcsonkot a születéstől kezdve szárazon tartottuk, és 5 nap után minden gond nélkül magától leesett. Semmit nem kellett aktívan ezért tennünk. Ha esetleg fürdettük volna, arra figyeltünk volna, hogy ne nagyon érje víz a csonkot, vagy ha mégis, szárazra töröltük volna, ehhez steril gézünk volt itthon - de nem volt rá szükség végül.
      Remélem, sikerült válaszolnom :"

  • @enikocsicso6700
    @enikocsicso6700 6 месяцев назад +2

    A baba fészket cáfolnám nekünk nagyon jól jött az ágyban
    Nekem a babám már a kórházban is össze vissza csuszkalt 😅

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  4 месяца назад

      Nagyon örülök, hogy bejött neked, sokaktól ugyanezt a véleményt hallom! :)

  • @mariakaczer
    @mariakaczer Месяц назад +1

    A babafészek nálunk higiéniai szempotból kellett, pl. rokon családnál hat macska van bent, nem raktam volna le úgy a kanapéra.
    Ezenkívül volt egy olyan időszak, amikor már forgott, de még belefért, ekkor is biztonságosabbnak éreztem a kanapén ebben hagyni.

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  Месяц назад

      Igen, így tényleg nagyon hasznos lehetett, örülök, hogy bevált nektek, több barátnőm is szereti :)

  • @rach2867
    @rach2867 Месяц назад

    A jarokat nem egészen értem mert a legtöbben arra használják ha hajat mosnak vagy gyorsan elmosogatnak (amiket említettél) akkor beteszik a babát aki addig tud játszani és nem bekotve van vhova mint babakocsi/ etetőszék és a nap további részében a gyerek ugyanúgy szabadon van. Szóval nekem a pihenőszék és a baba karamra adott 2 magyarázat üti egymást a videódban😅😅

  • @zsofiavanyur4022
    @zsofiavanyur4022 10 месяцев назад +1

    Nagyon jó és hasznos nézőpontok, köszönöm , hogy megosztottad a tapasztalatokat 🎉🎉🎉❤

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  10 месяцев назад

      Örülök, hogy hasznosnak találtad!:)

  • @orsianagyvilagbol
    @orsianagyvilagbol 2 года назад +2

    A mellszívó téma is nagyon érdekelne, neked melyik típusú vált be?

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  2 года назад

      Háromnegyed éven át a Medela Symphony kórházi mellszívót béreltem, és nemrég döntöttem úgy, hogy most már szeretnék sajátot és nem bérlek tovább.
      Mostanában már csak naponta 4×30 percet fejek, de több, mint fél éven át 5-ször vagy 6-szor fejtem minden nap. Végül a Medela Swingből vettem 2 darabot (jófogásról használtan - hiszen csak a szívófej kell, hogy új legyen, hiszen zárt rendszerű gép, magán a gépen nem megy keresztül a tej). Létezik a Swingből dupla szívófejes verzió is, de akkor feleződik a szívóerő, emiatt vettem két 2 darabot. Kicsit nevetségesnek érződik, hogy a két mellemre két külön gépet használok, de nálunk még mindig nagyon fontos, hogy minél több anyatejet tudjak adni és úgy láttam, hogy ez kell ahhoz, hogy akárcsak részben fel tudjon érni a Symphonyval - ami a mellszívók királynője kétségtelenül. :D

  • @MsEsztrella
    @MsEsztrella Год назад +3

    Be is tiltanám a babakompot, meg az ilyen ehhez hasonló dolgokat😡

    • @BumberakEvi
      @BumberakEvi  Год назад

      Az szerintem is az ártalmasabb fajták közé tartozik.. Persze tudom, sokan szeretik, népszerű termék, így szerintem azt lenne a legfontosabb hangsúlyozni, hogy napi néhány percnél többre nem kellene benne hagyni a gyerekeket. És hogy a kevesebb néha több gyerekholmik tekintetében is :)

  • @anettrebekakovics3945
    @anettrebekakovics3945 Год назад +3

    Szerintem a sterilizáláshoz a vízforralás időigényes és fárasztó. Én 3 ezerert vettem elektromosat használtan. Nekem ennyi pénzt megért, hogy “megússzam” az ezzel járó időt és fáradtságot.