Nincs bocsánat. Az egyik kedvenc western filmem. Talán kezdeném azzal ami a kritikából kimaradt. Képi világ. Lenyűgöző. A táj szépsége, és végtelensége. A festményszerű képek, és a bennük rejlő üzenet. Hol van a mai filmekből ez? Hova tűnt? Kimerevíted a képet és órákat lehet beszélgetni, csak egy képről. Pl.: Ahogy kezdődik a film. Bill egy fa alatt a lemenő nap fényében temeti el a feleségét. Vagy amikor kilovagol az általa leterrorizált faluból, és mögötte ott van az eső áztatta amerikai lobogó. És számtalan ilyen van a filmben. A film minden érzékszervre hat! Érzed a disznók szagát, beleragad a sárba a lábad. Fázol az esőben, és marja a torkod a whisky mielőtt felmelegítene. Mindenkivel lehet azonosulni a filmben. Mert bármelyik szereplő már én is voltam. De a szereplők nem egy bitesek, és a plusz-mínusz leosztások a tulajdonságokban emberivé teszik, és egy rejtett humor forrása is a filmben. Pl.: A kölyök, a hencegő "párbajhős", aki szinte vak. Bill a texasi kegyetlen nagymenő, aki vidékre költözik, hogy nyugalomban, a saját keze által épített házban éljen. De nem tud házat építeni. Legfőképp tetőt nem.
A Millió dolláros bébit 74 évesen készítette. Ilyen idősen mások wc-re se tudnak menni. Az egyik legmegrázóbb film, amit valaha láttam. Kicsordult a könnyem a végén. Az Amerikai mesterlövész is nagyon nagy. Valójában burkoltan azt feszíti fel, hogy Amerika tehet erről, a poszt traumás dologról. Clint Eastwood hatalmas gránitból készült etalon. A Nincs bocsánat a tartásról, a becsületről szól. Mint gazember megváltoztatja az életét egy nő kedvéért. Mindenféle unszolás kedvéért sem hajlandó erről letérni. Kivéve, hogy a barátjáért bosszút álljon. A két dolognak ugyanaz a hajtóereje. Ha nem így tenne, akkor az előző döntését köpné le. Ez Clint Eastwood.
Az olyan apró részletek még inkább bemutatják az emberi halandóságot, mint amikor a kölyök bérgyilkos hezitál hogy harmadolják az 1000 dollárt. Aztán megkérdezi, hogy mennyi a harmada annak. Azért nem akarta harmadolni a pénzt, mert nem tudta mennyi az. Nagyon jó. :)
Kedvenc westernemben, a Vad Bandában is egy kiöregedett rablókból álló banda áll a középpontban, akik találkoznak a modernitással; autó, maxim géppuska, stb. Az egy szintén erősen ajánlott darab, egyszerűen zseniális a keretes szerkezete: az elején a skorpió vs hangyák és a végén a banda vs fél mexikói hadsereg. A western filmekben visszatérő téma volt ez a kiöregedés, pl. a Délidő is erről szólt.
No igen, Eastwood mellett (sőt, előtt) Peckinpah a kedvenc rendezőm, a Vad banda pedig szintén egy nagyon kedves darab, "mégha" a top50-be nem is kerül bele nálam. Abban is nagy szerepet kap az elmúlás, a melankólia, és külön tetszik, hogy nincs pozitív karakter a filmben.:) Van az alap rossz, a még rosszabb és a nagyon rossz! A zene annál is csillagos 5-ös, a jellegzetes Peckinpah-féle vágás pedig csak hab a tortán az akciójeleneteknél.
Sziasztok... Szuper videó lett.. Mint mindig.. Eastwood anyja valóban kilencven pár éves volt mikor megnyerte az Oscar díjat.. De az a Millió Dolláros Bébi volt..
Nagyon ajánlom a Red Dead Redemption játékokat is. Ott is nagyon hangsúlyos amit itt kiemeltetek. Még nem a modern korban, de már nem is az antik vadnyugati korban járunk, és a fő konfliktust az emberekben ennek az elfogadása jelenti.
Sziasztok! Fiatalabb koromban én is úgy voltam az öreg Clint filmjeivel, mint Gyuri, de aztán megnéztem a Titokzatos folyót később pedig a Gran Torino-t és azóta nagyon tisztelem. Ezt a filmet még nem láttam, de a közeljövőben pótolni fogom a hiányosságomat. Köszi srácot!
Számomra is nagy kedvencem, a top 50-ben biztosan benne van nálam. Tetszik, ahogy "Keleterdei Clinton" leszámol a vadnyugat hősmítoszával. Erre talán a legjobbb példa az a jelenet, amiben a Little Bill elmeséli, hogy valójában hogyan is végződött az a jelenet, amit angol Bob hősies, menő formában megíratott az íróval. És tényleg zseniálisan bánik a mester a feszültséggel, amire csak rátesz a gyakori eső. Kicsit a Hetedik beütését kelti számomra, noha az '95-ös film. Ma újra is fogom nézni. Viszont én Eastwood korai filmjeit is kedvelem, pl.: Piszkos Harry 1-4, A vesszőfutás (egy egyszerű akciófilm, de a feszültség, a zene és az akció piedesztárra emeli nálam), A lebujzenész, Fennsíkok csavargója, Halálhágó, stb. De igaz, dráma fronton a második korszakban adta a legjobbakat (A szív hídjai, Tökéletes világ és az általatok már említett egyéb klasszikusok), és azért a '80-as években becsúszott egy-két "inkább nem kellett volna" kategóriájú film (Párbaj a városban, Rózsaszín Cadillac, Tűzróka), bár én a Zöldfülűvel elvagyok a mai napig. Egy korrekt 60%-os film nálam.
Halálhágó nekem is bejön. Koncz Gábor szinkronjával epic: "Szigorú vagyok, komisz és fáradt, és szögesdrótot eszek és napalmot vizelek". "Jobb lesz, ha mással cseszekedsz, mer lebontom az arcod"
@@imrefok2455 Jaja, Koncz Gábor zseniális, mint mindig, bár én a Koroknay szinkronjával láttam először [számomra amúgy ő AZ Eastwood hang:)], így nekem az jobban bejön. Plusz a Koncz-féle verzióban néha eltűnik egy-két hangeffekt az eredeti hangsávból (pl.: valaki a közeli háttérben tüsszent, és nem hallatszik). De mindkettőben fantasztikusan tökös beszólások hangzanak el: "Több sört ittam, több vért hugyoztam, több muffot fogtam egyedül..." - fellöki a kukát a miheztartás végett - ...mint ti faszjankók összesen!"
Örülök, hogy felkeltettem ezekre a filmekre az érdeklődésedet! '92 előtt is akad jó pár igencsak figyelemre méltó alkotása Eastwood bácsinak, az általam felsoroltakon kívül is. Ezt én mondom, Magyarország legőszintébb csatornájának legőszintébb kommentelője!:)
@@leventevarga5495 Ezen őszintén meglepődtem! 😂 Eddig nem sokat tudtam Eastwood bácsi munkásságáról, azon kívül, hogy westernhős, de most bepótolom a lemaradást.
Sziasztok! Én mostanában bukkantam rá a csatornátokra. Nagyon tetszik, csak így tovább! A western-eket én is szeretem, talán megérnének egy külön kategóriát. Sajnos már nem nagyon készülnek újak, de a régiek közül lehetne csemegézni. :) Ezért ajánlanám a figyelmetekbe az alábbiakat: Tombstone - halott város Wyatt Earp Fegyvertársak Délidő stb. Üdv nektek, csak így tovább! :)
Igazi klasszikus, kőkemény western. Nekem mindig Cormac McCarthy Véres délkörök című regénye jut eszembe róla. Habár ez utóbbi mérföldekkel brutálisabb. De mindkettő egyedi módon dekonstruálja a "romantikus Vadnyugat" mítoszát.
Az anti-western, ami egyben ott van a top3 kedvenc westernem között. :) Van valami Clint Eastwood és a nők kapcsolatában. Az Unforgiven után tényleg ontotta a jó filmeket az öreg. Még a Szív hídjai c. romantikus cucc is, ahol a rendezés mellett szintén játszott, az is egy igen szépen megkomponált film! Sokan szeretik a Tökéletes világot is a kevésbé ismert filmjei közül. De ott van a Titokzatos folyó, amit ő csak rendezett, Tim Robbins-ék viszont parádésak benne, és majdnem akkora dráma az is, mint az Unforgiven vagy akár a Millió dolláros bébi. Én még a Sully vagy a vonatos film miatt sem tudok haragudni az öregre. Amúgy azok sem katasztrofális darabok, max eastwoodi mércével gyengébbek.
Sziasztok Gyuri, Ábel! Ugyan egy párszor láttam a filmet, de nem nagyon emlékszem rá, pedig tetszett, de titeket okollak, hogy most megint meg fogom nézni 😅, ezúttal átélve!
1:24 Mi bajod van a Piszkos Harryvel? :-) Az egy igazán jó film, jóval több egy szokásos rendőrsztorinál, és ő ott megalkotta a maga híres és időtálló karakterét. 6:00 Hosszasan meséltek Gene Hackmanről, máskor is dicsértétek már. Érdekes figura, nem is tudom, játszott-e valaha is szimpatikus szereplőt. Nemrég ismét megnéztem egy régi filmjét, a Magánbeszélgetéseket, abban egy fura, kissé jelentéktelen figura (Haumann Péter szinkronizálta), egy lehallgatóspecialista, nagyon érdekes karaktert bont ki, elég jó film, tudom ajánlani. Ott van a Francia kapcsolat, amelyben egy tahó rendőr, ott van a Nincs kiút, az is kicsit furcsa film egy jó kis történettel, abban is egy sunyi, becstelen politikus. Még a Tűzvonalban című, egyébként nagyon jó filmjében, amelyben ő áldozata egy polgárháborúnak, még ott is van benne valami gyengeség. Nem is sejtem, hogy valójában milyen ember lehet. 8:20 "Jó, de hát nem is igazán western ez..." Na ez az. Nem is nyert meg magának a film eléggé. De valamikor megnézem még egyszer, mert makacsul dicséritek. :-) Nagyon várom a Dollár-trilógiát és a Gyorsabb a halálnált is. 8:58 "Még nincs pont a modern világ", de már nincs Vadnyugat, talán erre gondolhattál. Amikor már egyre többen vannak a polgárosodó városlakók, de még élnek, legalább mutatványosként a nyers múlt szereplői. 14:40 Igazad van, tényleg volt egy elég lapos korszaka. Halványan emlékszem még a Bronco Billyre, csinált még egy-két olyan filmet, gyorsan felejthetőek. A zöldfülű sem volt egy nagy dobása, igaz. De például a Sudden Impact tetszett, ugyanebből a korszakból, ott van még néhány elég jó Dirty Harry-film, vegyes a termés azokból az időkből (is). Annyi fix, hogy épp elég jót tett már le az asztalra ahhoz, rendezőként is, hogy földig hajoljunk előtte.
A mai napig az egyik nagy kedvencem az "Egy Maréknyi Dollárért". Ez a darab azonban valahogy kimaradt. Jó, hogy még mindig a szakmában van, nem is akármilyen színész.:) Egy kis érdekesség: említettétek, hogy nála nincs csapó. Tom Hanks mesélte, hogy amikor leforgatnak egy jelenetet, a szokásos "Cut!" helyett csak annyit mond, hogy "That's enough of that". :D Ha gondoljátok, lessétek meg itt, én mindig jót röhögök rajta: ruclips.net/video/rBevKOiYDFc/видео.html&pbjreload=101
Érettebb agyaknak szánt film, már témájából adódóan is. Gyerekként nem tudom hányszor futottam neki és hagytam félbe. Ami megmarad belőle az a film tetőpontján a monológ. Mikor mondják róla a kocsmában, hogy ölt nőket és gyerekeket is. És akkor azt mondja: Igen, nőket és gyerekeket is. Régebben megöltem mindenkit aki csak élt és mozgott. Most azért jöttem, hogy téged öljelek meg. - na hát ez egy szállóige nálam, sajnos a gyakorlatban kevés olyan szituáció van, amiben valakinek ezt felmondhatom. :D Hangulatában a John Wayne: Shootistjére hasonlít szerintem. Abban a JohnWayne egy rákos pisztolyhőst alakít, akinek csak napjai vannak hátra, meghalni érkezik egy kisvárosba, de aztán az utolsó pillanatban adódik egy helyzet, hogy nemes ügyért, harcban tudja befejezni. És ez volt John Wayne utolsó filmje is.
Kit öljünk meg? Mind Meddig kell mèg varnunk h ilyen filmek keszuljenek? Zsenialis film Kötelező ALAP Es Hackman Eastwood Freeman Ilyenek nem lesznek többet soha Es a szinkron zsenialis volt!
Na csak nem állom meg, pedig próbáltam magamban tartani: "szinte Tarantinoi szintű párbeszédek" LOL Tarantino lopja a filmjeit. Semmi köze ahhoz ami filmkészítés. Egy túlhypeolt alak. A Kill Bill szó szerint Bruce Lee félig elkészült filmjének a Halálos játszma lenyúlása. Csak nem egy épületben, hanem a szabadban játszódik. Ellenfeleken át el kell jutni a boss-ig, hogy megöld. A fekete csíkos, sárga ruhás résznél vártam, hogy Uma Thurman megtörli az orrát... De alapvetően a lényeg hiányzik a filmjeiből, az értelem. Amit jónak látsz, azt is lenyúlta valakitől. Van ilyen videó a youtubeon, aminél bemutatják, hogy ezt vagy azt a snittet kompletten ebből vagy abból a filmből vette. Semmi köze a filmművészethez, befolyásos alak, aki jól tud lopni.
Nincs bocsánat.
Az egyik kedvenc western filmem. Talán kezdeném azzal ami a kritikából kimaradt.
Képi világ.
Lenyűgöző. A táj szépsége, és végtelensége. A festményszerű képek, és a bennük rejlő üzenet.
Hol van a mai filmekből ez? Hova tűnt? Kimerevíted a képet és órákat lehet beszélgetni, csak egy képről.
Pl.: Ahogy kezdődik a film. Bill egy fa alatt a lemenő nap fényében temeti el a feleségét. Vagy amikor kilovagol az általa leterrorizált faluból, és mögötte ott van az eső áztatta amerikai lobogó. És számtalan ilyen van a filmben.
A film minden érzékszervre hat! Érzed a disznók szagát, beleragad a sárba a lábad. Fázol az esőben, és marja a torkod a whisky mielőtt felmelegítene. Mindenkivel lehet azonosulni a filmben. Mert bármelyik szereplő már én is voltam. De a szereplők nem egy bitesek, és a plusz-mínusz leosztások a tulajdonságokban emberivé teszik, és egy rejtett humor forrása is a filmben.
Pl.: A kölyök, a hencegő "párbajhős", aki szinte vak. Bill a texasi kegyetlen nagymenő, aki vidékre költözik, hogy nyugalomban, a saját keze által épített házban éljen. De nem tud házat építeni. Legfőképp tetőt nem.
A Millió dolláros bébit 74 évesen készítette. Ilyen idősen mások wc-re se tudnak menni. Az egyik legmegrázóbb film, amit valaha láttam. Kicsordult a könnyem a végén. Az Amerikai mesterlövész is nagyon nagy. Valójában burkoltan azt feszíti fel, hogy Amerika tehet erről, a poszt traumás dologról. Clint Eastwood hatalmas gránitból készült etalon.
A Nincs bocsánat a tartásról, a becsületről szól. Mint gazember megváltoztatja az életét egy nő kedvéért. Mindenféle unszolás kedvéért sem hajlandó erről letérni. Kivéve, hogy a barátjáért bosszút álljon. A két dolognak ugyanaz a hajtóereje. Ha nem így tenne, akkor az előző döntését köpné le. Ez Clint Eastwood.
Az olyan apró részletek még inkább bemutatják az emberi halandóságot, mint amikor a kölyök bérgyilkos hezitál hogy harmadolják az 1000 dollárt. Aztán megkérdezi, hogy mennyi a harmada annak. Azért nem akarta harmadolni a pénzt, mert nem tudta mennyi az. Nagyon jó. :)
Kedvenc westernemben, a Vad Bandában is egy kiöregedett rablókból álló banda áll a középpontban, akik találkoznak a modernitással; autó, maxim géppuska, stb. Az egy szintén erősen ajánlott darab, egyszerűen zseniális a keretes szerkezete: az elején a skorpió vs hangyák és a végén a banda vs fél mexikói hadsereg. A western filmekben visszatérő téma volt ez a kiöregedés, pl. a Délidő is erről szólt.
No igen, Eastwood mellett (sőt, előtt) Peckinpah a kedvenc rendezőm, a Vad banda pedig szintén egy nagyon kedves darab, "mégha" a top50-be nem is kerül bele nálam. Abban is nagy szerepet kap az elmúlás, a melankólia, és külön tetszik, hogy nincs pozitív karakter a filmben.:) Van az alap rossz, a még rosszabb és a nagyon rossz! A zene annál is csillagos 5-ös, a jellegzetes Peckinpah-féle vágás pedig csak hab a tortán az akciójeleneteknél.
Sziasztok... Szuper videó lett.. Mint mindig.. Eastwood anyja valóban kilencven pár éves volt mikor megnyerte az Oscar díjat.. De az a Millió Dolláros Bébi volt..
Polgármester volt az öreg Clint egy Carmell nevű városban ami főleg művészközösség.Remek kis összefoglaló volt megint.
Nagyon jó videó volt fiuk az elképesztő hogy Clint Eastwood még mindig csinál filmet a fickó elmúlt 90 éves és alig várom a következő filmjét.
Nagyon ajánlom a Red Dead Redemption játékokat is. Ott is nagyon hangsúlyos amit itt kiemeltetek. Még nem a modern korban, de már nem is az antik vadnyugati korban járunk, és a fő konfliktust az emberekben ennek az elfogadása jelenti.
Sziasztok!
Fiatalabb koromban én is úgy voltam az öreg Clint filmjeivel, mint Gyuri, de aztán megnéztem a Titokzatos folyót később pedig a Gran Torino-t és azóta nagyon tisztelem.
Ezt a filmet még nem láttam, de a közeljövőben pótolni fogom a hiányosságomat.
Köszi srácot!
Számomra is nagy kedvencem, a top 50-ben biztosan benne van nálam. Tetszik, ahogy "Keleterdei Clinton" leszámol a vadnyugat hősmítoszával. Erre talán a legjobbb példa az a jelenet, amiben a Little Bill elmeséli, hogy valójában hogyan is végződött az a jelenet, amit angol Bob hősies, menő formában megíratott az íróval. És tényleg zseniálisan bánik a mester a feszültséggel, amire csak rátesz a gyakori eső. Kicsit a Hetedik beütését kelti számomra, noha az '95-ös film. Ma újra is fogom nézni.
Viszont én Eastwood korai filmjeit is kedvelem, pl.: Piszkos Harry 1-4, A vesszőfutás (egy egyszerű akciófilm, de a feszültség, a zene és az akció piedesztárra emeli nálam), A lebujzenész, Fennsíkok csavargója, Halálhágó, stb. De igaz, dráma fronton a második korszakban adta a legjobbakat (A szív hídjai, Tökéletes világ és az általatok már említett egyéb klasszikusok), és azért a '80-as években becsúszott egy-két "inkább nem kellett volna" kategóriájú film (Párbaj a városban, Rózsaszín Cadillac, Tűzróka), bár én a Zöldfülűvel elvagyok a mai napig. Egy korrekt 60%-os film nálam.
Halálhágó nekem is bejön. Koncz Gábor szinkronjával epic: "Szigorú vagyok, komisz és fáradt, és szögesdrótot eszek és napalmot vizelek". "Jobb lesz, ha mással cseszekedsz, mer lebontom az arcod"
@@imrefok2455 Jaja, Koncz Gábor zseniális, mint mindig, bár én a Koroknay szinkronjával láttam először [számomra amúgy ő AZ Eastwood hang:)], így nekem az jobban bejön. Plusz a Koncz-féle verzióban néha eltűnik egy-két hangeffekt az eredeti hangsávból (pl.: valaki a közeli háttérben tüsszent, és nem hallatszik). De mindkettőben fantasztikusan tökös beszólások hangzanak el: "Több sört ittam, több vért hugyoztam, több muffot fogtam egyedül..." - fellöki a kukát a miheztartás végett - ...mint ti faszjankók összesen!"
Kösz a címeket, még nem láttam egyiket sem, de már a történetük is érdekesnek tűnik!
Örülök, hogy felkeltettem ezekre a filmekre az érdeklődésedet! '92 előtt is akad jó pár igencsak figyelemre méltó alkotása Eastwood bácsinak, az általam felsoroltakon kívül is. Ezt én mondom, Magyarország legőszintébb csatornájának legőszintébb kommentelője!:)
@@leventevarga5495 Ezen őszintén meglepődtem! 😂
Eddig nem sokat tudtam Eastwood bácsi munkásságáról, azon kívül, hogy westernhős, de most bepótolom a lemaradást.
Sziasztok!
Én mostanában bukkantam rá a csatornátokra. Nagyon tetszik, csak így tovább!
A western-eket én is szeretem, talán megérnének egy külön kategóriát. Sajnos már nem nagyon készülnek újak, de a régiek közül lehetne csemegézni. :)
Ezért ajánlanám a figyelmetekbe az alábbiakat:
Tombstone - halott város
Wyatt Earp
Fegyvertársak
Délidő
stb.
Üdv nektek, csak így tovább! :)
Szia isten hozott nálunk. Ezeket a filmeket pedig mind láttuk és szeretjük :D
Igazi klasszikus, kőkemény western. Nekem mindig Cormac McCarthy Véres délkörök című regénye jut eszembe róla. Habár ez utóbbi mérföldekkel brutálisabb. De mindkettő egyedi módon dekonstruálja a "romantikus Vadnyugat" mítoszát.
Sziasztok! Hűha ez az egyik kedvenc filmem, pàr hónappal néztem újra.
Piszok Harry, - Halàlhàgó, - Zöldfülből lesz videó?
Clint Eastwood bekerült abba az érinthetetlen amerikai idol csoportba amiben körülbelül csak Marilyn Monroe és Elvis van benne.
Kedvenc filmem.
Mit kapunk cserébe mi? :D :D:D Hát ez nagy volt :D
Valahogy nekem ez a film eddig kimaradt, de most már a kötelezően megnézendő filmek közé került nálam, amiért így méltattátok :)
Az anti-western, ami egyben ott van a top3 kedvenc westernem között. :)
Van valami Clint Eastwood és a nők kapcsolatában. Az Unforgiven után tényleg ontotta a jó filmeket az öreg. Még a Szív hídjai c. romantikus cucc is, ahol a rendezés mellett szintén játszott, az is egy igen szépen megkomponált film! Sokan szeretik a Tökéletes világot is a kevésbé ismert filmjei közül. De ott van a Titokzatos folyó, amit ő csak rendezett, Tim Robbins-ék viszont parádésak benne, és majdnem akkora dráma az is, mint az Unforgiven vagy akár a Millió dolláros bébi.
Én még a Sully vagy a vonatos film miatt sem tudok haragudni az öregre. Amúgy azok sem katasztrofális darabok, max eastwoodi mércével gyengébbek.
Sziasztok Gyuri, Ábel! Ugyan egy párszor láttam a filmet, de nem nagyon emlékszem rá, pedig tetszett, de titeket okollak, hogy most megint meg fogom nézni 😅, ezúttal átélve!
1:24 Mi bajod van a Piszkos Harryvel? :-) Az egy igazán jó film, jóval több egy szokásos rendőrsztorinál, és ő ott megalkotta a maga híres és időtálló karakterét.
6:00 Hosszasan meséltek Gene Hackmanről, máskor is dicsértétek már. Érdekes figura, nem is tudom, játszott-e valaha is szimpatikus szereplőt. Nemrég ismét megnéztem egy régi filmjét, a Magánbeszélgetéseket, abban egy fura, kissé jelentéktelen figura (Haumann Péter szinkronizálta), egy lehallgatóspecialista, nagyon érdekes karaktert bont ki, elég jó film, tudom ajánlani. Ott van a Francia kapcsolat, amelyben egy tahó rendőr, ott van a Nincs kiút, az is kicsit furcsa film egy jó kis történettel, abban is egy sunyi, becstelen politikus. Még a Tűzvonalban című, egyébként nagyon jó filmjében, amelyben ő áldozata egy polgárháborúnak, még ott is van benne valami gyengeség. Nem is sejtem, hogy valójában milyen ember lehet.
8:20 "Jó, de hát nem is igazán western ez..." Na ez az. Nem is nyert meg magának a film eléggé. De valamikor megnézem még egyszer, mert makacsul dicséritek. :-) Nagyon várom a Dollár-trilógiát és a Gyorsabb a halálnált is.
8:58 "Még nincs pont a modern világ", de már nincs Vadnyugat, talán erre gondolhattál. Amikor már egyre többen vannak a polgárosodó városlakók, de még élnek, legalább mutatványosként a nyers múlt szereplői.
14:40 Igazad van, tényleg volt egy elég lapos korszaka. Halványan emlékszem még a Bronco Billyre, csinált még egy-két olyan filmet, gyorsan felejthetőek. A zöldfülű sem volt egy nagy dobása, igaz. De például a Sudden Impact tetszett, ugyanebből a korszakból, ott van még néhány elég jó Dirty Harry-film, vegyes a termés azokból az időkből (is). Annyi fix, hogy épp elég jót tett már le az asztalra ahhoz, rendezőként is, hogy földig hajoljunk előtte.
- Ingyen menet.😆🎥🎬🎞️🏜️🛤️
A mai napig az egyik nagy kedvencem az "Egy Maréknyi Dollárért". Ez a darab azonban valahogy kimaradt. Jó, hogy még mindig a szakmában van, nem is akármilyen színész.:) Egy kis érdekesség: említettétek, hogy nála nincs csapó. Tom Hanks mesélte, hogy amikor leforgatnak egy jelenetet, a szokásos "Cut!" helyett csak annyit mond, hogy "That's enough of that". :D Ha gondoljátok, lessétek meg itt, én mindig jót röhögök rajta:
ruclips.net/video/rBevKOiYDFc/видео.html&pbjreload=101
A red dead redemption 2 története hasonló mint ennek, bár nem ennyire drámai vagy megrázó
Pont erre gondoltam
Érettebb agyaknak szánt film, már témájából adódóan is. Gyerekként nem tudom hányszor futottam neki és hagytam félbe. Ami megmarad belőle az a film tetőpontján a monológ. Mikor mondják róla a kocsmában, hogy ölt nőket és gyerekeket is. És akkor azt mondja: Igen, nőket és gyerekeket is. Régebben megöltem mindenkit aki csak élt és mozgott. Most azért jöttem, hogy téged öljelek meg. - na hát ez egy szállóige nálam, sajnos a gyakorlatban kevés olyan szituáció van, amiben valakinek ezt felmondhatom. :D Hangulatában a John Wayne: Shootistjére hasonlít szerintem. Abban a JohnWayne egy rákos pisztolyhőst alakít, akinek csak napjai vannak hátra, meghalni érkezik egy kisvárosba, de aztán az utolsó pillanatban adódik egy helyzet, hogy nemes ügyért, harcban tudja befejezni. És ez volt John Wayne utolsó filmje is.
Gyuritól vártam volna egy kis age shaming-et :D
Ha még nem láttátok, nézzétek meg az Eltűntek-et (The Missing) . Súlyos és durva...
Kit öljünk meg?
Mind
Meddig kell mèg varnunk h ilyen filmek keszuljenek?
Zsenialis film
Kötelező ALAP
Es Hackman Eastwood Freeman
Ilyenek nem lesznek többet soha
Es a szinkron zsenialis volt!
Ábel is westernre vette az elejét.
Eastwood második legjobb westernje a Gran Torino. :)
Szerintem a Jó a Rossz és Csúf végét nem lehet überelni
Leone filmkritikák?
ruclips.net/video/tk-urCsY7iQ/видео.html
Clint énekel. Fiatalon.
Ki az az az egy segg aki dislikeol?
Na csak nem állom meg, pedig próbáltam magamban tartani: "szinte Tarantinoi szintű párbeszédek" LOL Tarantino lopja a filmjeit. Semmi köze ahhoz ami filmkészítés. Egy túlhypeolt alak. A Kill Bill szó szerint Bruce Lee félig elkészült filmjének a Halálos játszma lenyúlása. Csak nem egy épületben, hanem a szabadban játszódik. Ellenfeleken át el kell jutni a boss-ig, hogy megöld. A fekete csíkos, sárga ruhás résznél vártam, hogy Uma Thurman megtörli az orrát... De alapvetően a lényeg hiányzik a filmjeiből, az értelem. Amit jónak látsz, azt is lenyúlta valakitől. Van ilyen videó a youtubeon, aminél bemutatják, hogy ezt vagy azt a snittet kompletten ebből vagy abból a filmből vette. Semmi köze a filmművészethez, befolyásos alak, aki jól tud lopni.
Én nem szeretem Eastwood-ot, sem színészként, sem rendezőként.
Ez már legyen a te bajod!
@@louislegrognard3558 Hát a tiéd semmiképp se...