3.900TL 'LİK EKRAN KARTINDA DLSS BULDUM (AMA!!) 😱😱 - PNY QUADRO T600

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 авг 2024

Комментарии • 569

•  2 года назад +159

VALLA ÇOK İLGİNÇ BİR VİDEO OLDU :D

• @yunuswp
      @yunuswp 2 года назад +1

@İSMAİL BİRCAN anakartta sıkıntı olmaz ama ekran kartına fazla W gelirse hasar alabilir dikkatli ol

• @muhammetalikaraca8067
      @muhammetalikaraca8067 2 года назад +1

1050 ti ile oyun performansı kıyaslaması güzel olur

• @yunuswp
      @yunuswp 2 года назад +1

@İSMAİL BİRCAN iyi iyi hayırlı olsun

• @negasice8312
      @negasice8312 2 года назад

abi çekiliş sonucu ne oldu

• @melosie4153
      @melosie4153 2 года назад

Napim

• @stgamer8227
    @stgamer8227 2 года назад +65

5:30 bellek değiştirip aynı videonun testlerini birdaha yapmanızı bekliyoruz hocam ☺️

• @MHSaglam
    @MHSaglam 2 года назад +150

yıllarca ekran kartlarının 20 cm ve üzeri olanlarının iş yaptığı videolar döndü durdu, sonunda 15 cm gibi ''gayet normal'' boyuta sahip bir kartın da iş yapacağını görmek bence gizliden gizliye bir çok kişiyi mutlu etmiş, özgüven aşılamıştır :D

• @everyframe7248
      @everyframe7248 2 года назад +7

Boyu değil işlevi xd

• @oullcann
      @oullcann Год назад +1

''gayet normal'' kısmında patladım hocam :D

• @efepvp7889
      @efepvp7889 Год назад

@@oullcann anladım espri'yi qweqweqwe

• @Execute1337X
      @Execute1337X Год назад

Reis 15 cm normal mi 🙀

• @ibnibattuta
      @ibnibattuta Год назад

@@Execute1337X Az mı yani "ekran kartı" için ?

• @ordprofdrabuzerkomurcu44
    @ordprofdrabuzerkomurcu44 2 года назад +87

Gayet minimal bir kart ama vram ve 4x mini display port olması bizi üzdü
    VRAM modifiye içeriğini sabırsızlıkla bekliyorum

• @mericyasin4967
    @mericyasin4967 2 года назад +85

5:30 daki bellek değişimini mutlaka bekliyoruz hocam

• @twogamingpro
      @twogamingpro 2 года назад +1

Umarım gelir gtx960 2 gb var ama oyunlarda fps drop yiyor sanırım bunun ile alakalı belki 4 gb a yükseltebilirsem 3-5 sene daha kullanabilirim

• @ibrpost
      @ibrpost 2 года назад

Böyle bir şey mümkün olsaydı değişim destekleyen tüm kartlara mining yapılırdı diye düşünüyorum.

• @ozkanbabasaygilardal6931
      @ozkanbabasaygilardal6931 Год назад +1

​@@twogamingproknk ben 4 gb kullanıyom gtx i idare edemezsin ya

• @twogamingpro
      @twogamingpro Год назад +1

@@ozkanbabasaygilardal6931 hadi ya ☹️ zaten fps drop problemi var bilgisayarda doğru dürüst oynayamıyorum zaten

• @ozkanbabasaygilardal6931
      @ozkanbabasaygilardal6931 Год назад +1

@@twogamingpro bende yeni bilgisayar bakıyorum rx6600 civarı bişi yani 960 hiç iş yapmıyo bende aynı sorunu yaşıyorum

• @tunaaltn
    @tunaaltn 2 года назад +10

4:30Her teknolojik ürünün içine bakmaya bayılıyorum ya, tek ben değilimdir herhalde.

• @carinadwarf6225
    @carinadwarf6225 2 года назад +21

Nolur alacak arkadaşlara yalvarıyorum. Bu kartı kasanın içinde çalıştıracağınız zaman ( videodaki gibi uzay montaj değil) daha da ısınacağını ve bu sebeple bu FPS leri başlangıçta alıp sonradan alamayacağınızı çünkü kartın TDP dizaynının oyun oynamaya yönelik olmadığından bir süre sonra frekans keseceğini unutmayın. Base clock u 735Mhz olan bir GPU yu 7-8 saat her tarafı cam kasanız da çalıştırıp sonra FPS drop yaşıyorum diye kimsenin başına ekşimeyin.

• @mimarfatihcan
      @mimarfatihcan 2 года назад

3080 almayı düşünüyorum takarken dikkat etmem gereken bir şey var mı performans kaybı yaşamamak için?

• @WeepD
      @WeepD Год назад

@@mimarfatihcan hava akımının düzgün olduğu bir kasa tercih edip ekran kartının fanlarını ayarladığıdan emin olursan problem çıkmaz

• @sametdurmus3379
      @sametdurmus3379 Год назад

Hocam insta var mı birşey sormak istiyorum da

• @yasinavc1711
      @yasinavc1711 9 месяцев назад

@@mimarfatihcan nzxt h5 flow rgb kasayı tavsiye ederim bi tık pahalı ma asırı iyi hava akışı süper

• @mimarfatihcan
      @mimarfatihcan 9 месяцев назад

Topladım hocam sistemi 5 ay önce, CPU: AMD Ryzen 9 7950X ,
      RAM: G- Skill 6000 MHz 128 GB ,
      MOB: Gigabyte X670 Aorus Elite,
      GPU: Gigabyte RTX 4090 ,
      M.2 SSD: SAMSUNG 980 PRO 2TB 7000/5000MB,
      Kasa: LIAN LI O11 DYNAMIC EVO,
      Monitör: MSI MAG281URF 4K 28",
      PSU: FSP Hydro G PRO 1000W ,
      SIVI SOĞUTUCU: EK AIO CR360 Lux D-RGB@@yasinavc1711

• @HasanTolukan
    @HasanTolukan 2 года назад +18

İlk önlerden alalım yerimizi :) İnceleme mükemmel teşekkürler.

•  2 года назад +3

5:35 Ekran Kartının Bios U Yok İse Bir İşe Yaramaz GTX 970 4 Gb ı 8 Gb Yaptım Cihaz Çalıştı Fakat Sürücü Yükleyince 4 Gb Gördü Bios u Vardır Diye Yaptım Olmadığı İçin Boşa Zaman Kaybı . Bios u Var İse Desteklediği Ram Modelleri Yazıyordur O Ram Hücrelerini Kullanırsan Sorun Yaşamazsın .

• @serdarozen1918
    @serdarozen1918 2 года назад +3

bende qadro k4200 var 8 senılık full hd acamadıgı oyun yok :)))) ramleri değiştirirsn ama biostaki klidi kırman gerek çalışmaz yani biosa yazılımlı 4 gb totatlde yazan carpan kod kısmını değiştirmen gerek bunları yaparsan helal sana..

• @yusufrode
    @yusufrode 2 года назад +6

Ram değiştirme videonu sabırsızlıkla bekliyorum. Çok merak ettiğim bir konu gerçekten. Umarım en kısa zamanda yaparsın ☺️

• @mrhakk4538
    @mrhakk4538 2 года назад +2

7:05 bu tarz editler çok hoşuma gidiyo sesli güldüm yapın arada :D

• @y.t.1320
    @y.t.1320 2 года назад +4

4:48 yok be Taner hocam illaki 2 plastik ayakla tutturulmuş bloklar sökmüşsündür :D hafif penseyle bastırır itersin pıt diye blok çıkar yerinden aşırı keyifli.

• @Yunuskvk
    @Yunuskvk 2 года назад +3

kart performans süper şaka gibi rx 570 çok daha iyi

• @musabkaradag1405
    @musabkaradag1405 2 года назад +13

Abi inanılmaz iyi içerikler var efsanesiniz❤️❤️💯

•  2 года назад +1

Hoş geldin kardeşim :)

• @Worldax
    @Worldax 2 года назад +1

facebook grubunda sormuştum sizde ilgileneceğinizi söylemiştiniz, takipçilerinin dediğini cidden dikkate alan bir kanalsınız

• @sefasgnc
    @sefasgnc 2 года назад +5

Tekrar güzel bir video yapmışsınız.

• @Yuki-ds8yk
    @Yuki-ds8yk 2 года назад +5

Zamanında 4000 tl fiyat bandında rtx 2070 super alına biliyorken şuan oha 3600 tl lik karta DLSS var mış diye video izliyoruz 😓

• @hakanyildirim7565
      @hakanyildirim7565 2 года назад

2020 yılındaydı o
      🤒

• @Yuki-ds8yk
      @Yuki-ds8yk 2 года назад

@@hakanyildirim7565 Ahh ah

• @mumcu2088
      @mumcu2088 2 года назад

aldinmi kardeş

• @hakanyildirim7565
      @hakanyildirim7565 2 года назад

@@mumcu2088 heralde 3070 var, almayıp beklersem ölümlü dünya gözüm açık gider.

• @MortisHardware
    @MortisHardware 2 года назад +3

Şu kart kıyıda köşede duruyordu artık bunu da kapış kapış tüketirler. Bellek yükseltme işlemini RX 580 ve GT 630 'da yaptılardı aslında, yanılmıyorsam kartın bios 'u üzerinde oynama yapmak gerekiyordu.

• @yadaherzamanayriyazilir9964
    @yadaherzamanayriyazilir9964 2 года назад +8

işlemci ve ekran kartı uyumu ve hatta performansı gerçekten etkileyici,inceleme için teşekkürler

• @uzayliyunus4361
    @uzayliyunus4361 2 года назад +2

olum oyun performansıda çok iyi bundan sonra f/p kasalara bbunu koyalım.

• @expert8837
    @expert8837 2 года назад +3

Kartın içerisinde Tensor çekirdekleri bulunmuyor ve DLSS tensor çekirdekleri ile çalıştırılabilen bir araç olduğu için; bu kartta düzgün çalışmıyor. Güzel inceleme olmuş ama biraz daha nedenini araştırıp bu bilgiyi videoda verebilirseniz daha iyi olurdu.

• @koray592
    @koray592 2 года назад +2

2:47 tam yazıyodum 🤣🤣

• @eniswitcherson26
    @eniswitcherson26 2 года назад +11

Fiyatına göre büyük işler yapıyor 😯 , tam F/P ürünü 👏

• @ahmettarkkaya1222
    @ahmettarkkaya1222 2 года назад +1

Güzel video olmus abi eline saglik ama hem göstermisken bi cold war çekilişi yapman yokmu malum fiyatlar oyun aldırmıyor

• @ufubo
    @ufubo 2 года назад +2

İş için render almak amacıyla kullananlar bilir, 3D yazılımında NVidia Denoiser (Eski adıyla AI Denoiser) özelliği ile real-time ray-traced rendered viewport elde edilebilir. V-Ray gibi render motorları tamamlanması 10 dakika sürecek bir sahneyi NVidia Denoiser seçeneği açıkken saniyeler içerisinde yeterli detayda gösterebiliyor. Doğal olarak saniyede 100 karelik oyun grafiğini netleştirmek için değil, sabit bir karenin grenlerini (daha doğrusu render artifact'lerini) yok etmek için optimize edilmiş.

• @mumcu2088
    @mumcu2088 2 года назад +1

17:41 🤣🤣 abi seni seviyorum ya🤣🤣

• @mirsatbudak9596
    @mirsatbudak9596 2 года назад +6

Taner abi videodaki kullandığın sistem ne ççünkü bu fps ye işlemcinin de mutlaka bir katkısı olacaktır güzel video olmuş emeğine sağlık seviliyorsun

• @taneraydos6363
      @taneraydos6363 2 года назад +1

Dakika 05:53 de yazıyor kardeşim 😌

• @cehsin
    @cehsin 2 года назад +12

Keşke dlss rtx kartlarda ki gibi çalışsaydı ama o zamanda rtx 3050 satışları düşerdi XP

• @gunerbaydak3543
      @gunerbaydak3543 2 года назад +1

Düşmek ne kelime kimse 3050 almazdı xDD

• @F2F_SPEKTRA
    @F2F_SPEKTRA 2 года назад +3

t600 cok ıyı ama kulancagınız ıslemcı bu gordunuz fps lerı ala bılmek ıcın r5 3600 i5 12.n 11.n olmalı

• @cankat6594
    @cankat6594 2 года назад +2

Quadro T600 ekran kartının performansını merak ediyordum ve bu test bu kanaldan geldi. İyi bir işlemci ile gerçekten güzel performans veriyor. Ancak maliyetleri uygun olsa da oyunlarda bu performansı verdiği görülünce artacak fiyatlardan endişe etmedi değilim. Video için teşekkürler.

• @TheLottolga
    @TheLottolga Год назад

17:17 Hostage Buralarda Bi Yerde Diyip İçeri Bomba Atan King :D:D

• @aliybaskurt
    @aliybaskurt Год назад +1

5:29 driveri çeşitli yazılımları ayarlanırsa gayette güzel olur

• @syqexx4935
    @syqexx4935 2 года назад +52

7:17 diğer 1050 yada 1650 gibi kartların değerleri ile karşılaştırıp aradaki farkı bize gösterseydin hocam

• @atiflarcin8513
      @atiflarcin8513 2 года назад

1050 ve 1650 den daha iyi bir kart kardeşim 1650 super ile kapışır ancak

• @mehmetaydn3754
      @mehmetaydn3754 2 года назад +7

1050ti dan 3-4 fps fazla verıo ortalamalarda . 1650 daha iyi bir kart. 1650super ı katmıyorum zat
      en

• @umydnn
      @umydnn 2 года назад +7

@@atiflarcin8513 Videoyu izlemedin sanırım. 1050 ile kafa kafaya diyor. 1650'den iyi diyorsun.

• @umutsahin831
      @umutsahin831 2 года назад +5

@@atiflarcin8513 hocam ne dion 1650 boru değil.

• @umutsahin831
      @umutsahin831 2 года назад +2

@@umydnn harbi adamın kafa gitmiş 1650 superle kapışır falan diyo

• @pcbaslangic1350
    @pcbaslangic1350 2 года назад +1

Güzel video like attım hocam

• @cagic.3594
    @cagic.3594 2 года назад +1

ilginç video olmuş değerler iyi :D güzel alternatif :D

• @axyturk
    @axyturk 2 года назад +2

5:35 çok merak ediyorum

• @bus9236
    @bus9236 2 года назад +1

2:20 bence gayet ideal 🎃

• @SerkanAlemdar
    @SerkanAlemdar 2 года назад +5

Selamlar.. İnceleme çok faydalı olmuş.. Benim merak ettiğim 3d render uygulaması keyshot 10-11 vs de rtx lerde gpu render seçeneğini aktif hale geliyor. T600 de gpu render kullanılabiliyor mu vr performansı nasıldır? Test etmeniz mümkün müdür? 🙂
    Teşekkürler 🙋🏻‍♂️

• @erns1888
    @erns1888 2 года назад +3

Abi bellek değiştirme videosu gelecek dedin direkt ekran kartı upgrade videosu olarak yapsan ne biliyim hem bellek değişimi fan değişimi üstüne birde overclock yapsan

• @Lanthalastha
    @Lanthalastha 2 года назад +12

Yani Taner hocam diyebiliriz kş arada bir oyun oynayan çok deli görüntü kalitesi derdi olmayan ama render gerektiren işler yapan arkadaşlar(photoshop vs) için süper bir fiyat performans ürünü diyebilir miyiz?

• @taneraydos6363
      @taneraydos6363 2 года назад +1

Kesinlikle 😌

• @Alonsiiii
      @Alonsiiii 2 года назад +1

Diyebiliriz o amaca yönelik olarak üretilen bir kart,FPS Değil keskinlik ve görüntü kalitesi.

• @abdussameddgn
      @abdussameddgn 2 года назад

@Mr. Angelo 21, 22 sürümlerinde belli bir işlemden sonra çok dar boğaz yapmaya başlıyor bnm lapobumda. İ7 7500u + 16GB + gtx 950m var. 5 yıllık laptop..

• @tolgaozer9531
    @tolgaozer9531 2 года назад +6

NVIDIA sürücüleri creator ve gaming olarak ikiye ayırmış durumda, gaming sürücülerin yüklü olduğuna emin misiniz, kontrol etmenizi öneririm?

• @kaanylmaz6846
    @kaanylmaz6846 2 года назад +1

Harika inceleme çok teşekkürler GTX1050TI lı bir sistem almayı düşünüyordum ama sanırım hem üreticilik hem de oyun performansı ile T600 e döneceğim işlemci ekran kartı uyumluluğuda oldukça başarılıydı.

• @xaci7349
      @xaci7349 2 года назад

Uygun fiyata bulabilirsen gtx tarzi ekran kartı al bu kart oyunlar için optimize değil iş için

• @delibalta6821
      @delibalta6821 2 года назад

@@xaci7349 bencede riske girmeye gerek yok 4 bin az bir tutar değin

• @GamingGecesi
    @GamingGecesi 2 года назад +5

Hocam 1660 ve 1660 Ti'da RTX desteği var. İnternetten bi ara duyurulmuştu hatta 1060'a bile RTX desteği geldi.

• @recepahmet41
      @recepahmet41 2 года назад +1

Nasıl yani

• @Reverseflash54
      @Reverseflash54 2 года назад +2

Gtx kart ile oyunda ışın izleme açılabiliyor ama fps çakılıyor.Çok da önemli bi olay değil yani.

• @GamingGecesi
      @GamingGecesi 2 года назад +1

@@Reverseflash54 Sonucta destek var ben onu söylemek istedim.

• @recepahmet41
      @recepahmet41 2 года назад +1

Anladım bilgi için teşekkürler

• @G3BEN
    @G3BEN 2 года назад +2

t600 oyun için çöpe atılır, t1000 den aşağısı dlssbile olsa oyunda kıpırdanma yapmıyor

• @sbyteam5686
    @sbyteam5686 2 года назад +1

Burada güzel bir konuya değindin reis 5:30 daki konuda şöyle bir şeyde olabilir, bazı ekran kartlarında ram slot boş olarak gelebiliyor orayada ram takılabilir mi diye denemeni rica etsem acaba yapabilirsen çok memnun kalırım. Bu tür şeyleri bende merak ediyorum ve hiç bir yerde görmedim umarım başarırsın.

• @Cramz0
    @Cramz0 2 года назад +2

gt 1030 ekran kartı forza horizon 4 görünce bayılıyor bu süper

• @bumucan7493
    @bumucan7493 2 года назад +3

Kolay gelsin yine iyi bir video

• @thepashalol
    @thepashalol 2 года назад +6

Sanırım bu quadro ekran kartları oyun amaçlı değil de oyun tasarlayanlara optimizeydi , ona göre driver desteği sunuluyor , ama yine çok talep olursa oyuncular tarafından kesinlikle gelir game ready driverları.Burda da pc hocası ,technopat gibi şirketlerin görevi önemli.

• @canayyldz
      @canayyldz 2 года назад

Quadro kartlar tamamiyle tasarım odaklıdır ve genelde çalışma bilgisayarlarında bulunur oyun oynamak için tasarlanmamıştır fakat oyun kartlarındaki kod çözme yani render süreci daha hızlı sonuç vermeyi sağlıyor vs vs. Hesaplama sistemi ile alakalı yani quadronun çok pahalı modelini almak yerine game kartla işi daha hızlı ve ucuza çözüyor.

• @canayyldz
      @canayyldz 2 года назад

Birazcıkta game kartlarının tercih edilmesinin ikinci sebebi odur.

• @jeeareen
    @jeeareen 2 года назад +5

iyi şimdi t600 ün fiyatı uçacak.

•  2 года назад

Dolar artmazsa bu seviyede devam eder..

• @Cramz0
      @Cramz0 2 года назад +1

@ hocam ünlü kanallar videolarını yapınca satıcılar malum

• @berk34444
    @berk34444 2 года назад +1

TPNY QUADRO T600 Aldım Taktım Dying Light 2 yüksek ayarlda 65 Fps gördüm Şok oldum Yetmedi Üstüne twicht Yayını Yaptım Donma Yada Kasma Hiç Yaşamadım Lakin gpu Sıcaklığı 78 83 derecelerine Dayandı Kaliteli Termal macun Ve Uygun Dual Fan Uydurabilirsek 70-75 derecelerde Seyredicektir Herkezin almasını Tavsiye ederim günümüz Şartlarında Benim DÜşünceme Göre Fiyat Performans açısından Mükkemmel Sonuçlar Çıkartıyor Pc Hocası Çok Teşekkürler Bu arada Siz Olmasanız Böyle Çılgın deneyler Yapan Olmayacaktı Emeğinize Sağlık :)

• @furkanknk
    @furkanknk 2 года назад +1

Eline sağlık reis güzel video olmuş

• @fatih-34Gl3
    @fatih-34Gl3 2 года назад +1

1:25 yok ama kıyısından geçer gibi bazı özellikleri yapabiliyor.

• @teknolojiuzman1508
    @teknolojiuzman1508 2 года назад +1

İntel 12500 ve T600 güzel bir performans ortaya çıkmış. İnceleme için teşekkürler.

• @mehmetbayram6777
    @mehmetbayram6777 2 года назад +7

Abi uzun zamandır ucuz ekran kartı arıyordum gerçekten Allah çıkardı seni karşıma

• @ahmetkeskin4305
    @ahmetkeskin4305 2 года назад +1

Abi t1000 de denermisin sana zahmet bide dlss optimizasyon gelirse eger hemen bilgilendirme videosu cekermisin , seviliyorsun

• @MrUltralove
    @MrUltralove 2 года назад +1

mac mini benzeri kolay taşıyabileceğim kompakt bir kasa yapmayı planlıyordum, bu kart cuk oturacak gibi. teşekkürler pchocası :)

• @Ffqqq
    @Ffqqq 2 года назад

Başlığı"Hıyar da çıkabilir" koysan daha yerinde olurmuş dayi ogliii. Eline emeğine sağlık

• @ZelacroixEFE
    @ZelacroixEFE 2 года назад +1

2:42 de tansıyonum düştü yapmaaaaa

• @bengisudag1809
    @bengisudag1809 2 года назад +1

İnceleme cok iyi olmus Elinize saglik

• @glionn
    @glionn 2 года назад +2

3900 TLyi bitişik yazdıkları için 3090 okuyan kardeşim sende hoşgeldin

• @--Sungjinwoo
    @--Sungjinwoo 2 года назад +3

hocam fps testleri yaparken rustu da araya sikistirirsan iyi olur gercekten bilgisayar ları zorlayan bir oyun

• @muhametbozat644
    @muhametbozat644 2 года назад +2

Önemli olan boy değil işlev 2:20

• @reallukodric4289
    @reallukodric4289 2 года назад

2:47 Haykırdım, Gümledim kjhdjkwahdwakj

• @Reverseflash54
    @Reverseflash54 2 года назад +1

Dlss oyunda düzgün çalışsa efsane kart olur t600.Özellikle ülkemizde kapış kapış giderdi.

• @VilgefortzIV
    @VilgefortzIV 2 года назад +3

peki abi bu bellek değiştirme olaylarından önce bi şekilde bu karta sağlam bi soğutucu bağlasak ve macununu değiştirip overclock yapsak acaba sıcaklıklar ve performası ne olur , sonuçta 1050ti 75 watt bi kart bu kartıda onun kadar zorlayıp bol elektrik çektirsek tahminimce aşırı ısınmaz ve 1050 den çok daha iyi bir performans verir gibi ?

• @llMKING
    @llMKING 2 года назад +2

2:15 abi kartın uzunluğı 15.6cm gayet büyük abi neden minicik diyosunuz ki 😂😂

• @Yasinsahinsahiner
    @Yasinsahinsahiner 2 года назад +1

6:52 sesi göremezsin hocam duyarsın :)

• @wraithprism1641
    @wraithprism1641 2 года назад +4

R5 1600 + 512 Gb + 16 Gb Ram
    Tadından yenmez

• @X11R7
    @X11R7 2 года назад +1

Ekran kartinin RAM bellek yukseltmesi biraz sikintili. NVidia RTX 20x0 kartlari dusuk bellekle cikarttiginda cok konusulmustu. Hatta linux Tech Tips'in bu konuda videolari var. Buradaki zorluk modullerin uygulanmasindaki fiziksel zorluk degil. Oncelikle o GPU'nun yukseltmek istediginiz RAM ile uetilmis bir versiyonu gerekiyor. Cunku RAM yukseltmesi yaptiginiz kartin BIOS'unun da degistirilmesi gerekmekte. Yani PC gibi 4 RAM'i cikardim, 16 GB RAM taktim diyemiyorsunuz. MAC'lerdeki gibi biraz.
    Elimdeki RX 570'i 4'ten 8'e cikarmayi dusunmustum. Bunun hazirligi icin once emektar HD 4850 512 MB kartta deneme yaptim. Arizali baska bir karttan 1 GB bellegi bu karta ekledim. BIOS'u da kartin 1 GB'lik versiyonundan yukledim. Bunun icin BIOS yazacak EPROM programlayici gerekli ama bu chipleri degistirecek insan icin bu sorun olmaz zaten. Bu islem basarili oldu, karti 1 GB yapabildim. Fakat RX 570'e yapmaya cesaret edemedim. Herhangi bir ariza durumunda oyun oynamak icin gidip 10.000 TL ekran kartina vermek istemiyorum cunku. Ama teoride de pratikte de mumkun. Fakat sizin elinizdeki kartin 16 ya da 8 GB olaninin BIOS'unu bulmak gerekli oncelikle. FArkli marka ya da model olursa BIOS'u yamayacak kadar da bilginiz olmasi gerekiyor. BUnu da belirtmekte fayda var. BIOS'taki zorluk sadece RAM degil uzerindeki portlarinda calismayabilecegi gibi bir sorundan kaynaklaniyor.
    4 GB ekran kartini mining'de denemek icin ETC kazdirabilirsiniz. ETH 8 GB istiyor ama ETC 4 ile kazilabilir. Videodaki kartin performansi GTX 1050 Ti seviyesinde ise 14 M/h kadar bir hashrate'i vardir. Bu da ayda 0,3 ETC'ye denk gelir. ETC'nin su anki fiyati 30 $ kadar. Yani size aylik 9$ kazandirir. Gule gule harcayin. :D

• @eneskonuk7621
    @eneskonuk7621 2 года назад +2

"bu ne? patlıyo mu?" diyerek üstünde beklmesi.... xd

• @gurkanarn5057
    @gurkanarn5057 2 года назад +2

Bütün büyüyü bozdun videosu olmus 🤭 Bu configdeki OEM parçaların fiyatlarını izleriz artık. İnceleme için teşekkürler ✌️

• @halilugurturker9329
    @halilugurturker9329 Год назад

Bu 3d görselleştirme ile ilgileniyorum ve kesinlikle memnunum zamanında 1800 TL'ye almıştım ve hala çok memnunum kullanıyorum siz videosunu yaptınız fiyatı kesinlikle fırlar 😅😅

• @cemrebasoglu3113
    @cemrebasoglu3113 2 года назад +2

bence bilinçli kapamışlar dlss özelliğinin, performansını. bu kazım yapmasın diye kartlara yaptıkları driver olayı gibi izin verip açsalar uçabilir.

• @cmlnywp
    @cmlnywp 2 года назад +1

15cm kart minik değil gayet ideal. o büyük rtx kartlar hep yüksek tdp kullanıyor. zaten belirli bi zaman sonra dik dursun diye destek kullanmak zorunda kalıyorlar o kartlara.

• @amogaming1
    @amogaming1 2 года назад +4

abi sen 3900tl bulduysan bu video yayınlandıktan sonra 8k üzeride olur merak etme abi

• @orhantellioglu1280
    @orhantellioglu1280 2 года назад +1

V ram muhabbeti mıtlaka bekliyoruz :)

• @sepht4991
    @sepht4991 2 года назад +3

Quadro gorunce Rtx serisi sandim ilk

• @sepht4991
    @sepht4991 2 года назад +5

Ne Olur Serisine öneri: 2 adet rx580(vb kartlar) kullanip biriyle rtx kurun(evet yazilimsal olarak mumkun) digeriyle beraber oyun oynatin

• @4thcoolestengineer
      @4thcoolestengineer 2 года назад

Daha iyi açıklayabilir misin demek istediğini ?

• @sepht4991
      @sepht4991 2 года назад

@@4thcoolestengineer rtx yazilimsal Bir ozellik Rt core'ler niye var diye soruyorsan Performansa odaklanmak icin rx 580lerden biri rtcores gorevini ustlenecek digeride isine devam edecek. Yani mumkun hocam

• @selimyigit5838
    @selimyigit5838 2 года назад +3

kartın fiyatı bu videodan sonra arttı :D

• @mustafaocak9390
    @mustafaocak9390 2 года назад +2

8:35 de gpu ram dibe dayandığı için fps düşmüş ram arttırılırsa dediğiniz gibi yüksek ihtimal fps artacaktır tahminim o yönde merakla bekliyorum ram değişimini.

• @ikimari
    @ikimari 2 года назад +4

pc hocası : kart 15 cm kasada kaybolucak resmen
    u-usta aslında o kadar küçük deil ki nie öyle diyosun

•  2 года назад +1

1050 ti den hızlı olduğunu bilseydim kesin alırdım. Üstelik COD Black ops çalıştırıyor ve 100 FPS lerde enteresan bir kart.

• @SahabuddinTanrkulu
    @SahabuddinTanrkulu 2 года назад +2

Premier pro da ve Da Vinci Risolve'da sonuçları merak ediyorum.

• @penguen8721
    @penguen8721 Год назад +1

Abi ufak bi shorts vidyosunda bu ekran kartına farming similatör 22 testi yapabilir misiniz ?

• @emrahemrah4096
    @emrahemrah4096 2 года назад

Kart zaten ısınmıyor demişsiniz ancak 70 derece altına hiç inmiyor. Kendi yaptığım testlerde 88 dereceyi bile görüm, üstelik fan hızını sürekli %100 yaptığım halde. Hatta sistem boşta, herhangi bir uygulama ekran kartını kullanmıyorken ve fan %100 devirde çalışırken bile kart sıcaklığı 43 derecenin altına inmiyor. Bu sıcaklık değerlerini bu güne kadar kullandığım hiç bir ekran kartında görmemiştim. Katıldığım tek görüş, evet fan son derece sessiz. Sessiz ama işe yaramadığı açık. Performansına diyecek sözüm yok ancak bu kadar sıcaklıkla ömrünün uzun olacağını sanmıyorum.

• @serefsezeradiguzel8918
    @serefsezeradiguzel8918 2 года назад +1

Hocam amd nin yeni frs 2.0 ı da incelemelisiniz.

• @Yks-bj5nq
    @Yks-bj5nq 2 года назад +2

2:15 Abi 15 cm kücük değil 😢

• @abdullahhunter8019
    @abdullahhunter8019 2 года назад +1

alınır hocam bence güzel tespit helal olsun :)

• @eminbozok5855
    @eminbozok5855 2 года назад +1

Çıtırından bi şaka seviliyosun abi daha çok şaka yap komik oluyo

• @Qmesut
    @Qmesut 2 года назад +2

Bu zamanda 3.900₺ ye grafik kartımı olur

• @alikahya9134
    @alikahya9134 2 года назад +2

Çok tuhaf ya donanımsal olarak destekliyorsa neden driver ıvır zıvır la sınırlıyorlar.

• @_eaglepaw_
      @_eaglepaw_ 2 года назад

Oyun için tekrar ekran kartı al diye :D

• @greyfree78
    @greyfree78 2 года назад +5

3 aydır kullanıyorum çok memnunum

•  2 года назад +5

Hocam rica etsem artı ve eksi deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

• @mehmetyildiz4298
      @mehmetyildiz4298 2 года назад +1

+ ve eksi yönlerini paylaşırmısınız bizde bilelim

• @greyfree78
      @greyfree78 2 года назад

@ hocam, şöyle anlatayım rx 580 vardı onu madenci bir arkadaş sattım araştırmalarım neticesinde bu kartı aldım. Pubg 50-70 fps cs 150-180 fps alıyorum muazzam bir kart elektrik tüketimi mükemmel şekilde az tüketiyor. Kesinlikle tavsiye ederim oynamadığı oyun yok

• @barisataun1911
      @barisataun1911 2 года назад

@Hocam eski bir sistem var ben de bu ekran kartı olur mu merak ediyorum Sistem gt 1030 i5 3470 8 Gb ram Hp pro 3500

• @Lixuegaming
      @Lixuegaming 2 года назад

@@barisataun1911 olur

• @yusufcandemir2601
    @yusufcandemir2601 2 года назад +1

Oyun testlerine overwatchu da koyabilir misiniz ?

• @sefadincerayvaz8996
    @sefadincerayvaz8996 2 года назад +3

Abi bende ryzen 5 5600g apu sistem var. apuya 8 gb ram atadım (ramlerim 3600mhz) hemen hemen aynı fps değerlerini veriyor. Bence bu ekran kartı 4000 tl ye değmez

• @crazypisi
      @crazypisi 2 года назад

aradığım yorum bendede ryzen 3 3200g var açamadığı oyun yok bu karta oyun için bu parayı veren adama şaşarım 1050 tidan bir tık iyi diye o para etmez ve şuan ekran kartı fiyatlarıda düşmeye başladı

• @Reantolez
    @Reantolez Год назад

taner hocam bellek degistirmeye kalkarsan kart görüntü keser ve cok iyi bir işçilik yapmaniz lazim bilgisiyarcim anakart ekran karti tamir ediyorum elimden nerdeyae gunde 2 ekran karti geciyor ve chipler ve vramlerin degisi icin cok sayida donanimin ve tecrubeli birisi lazim ve altindaki ayaklari rebal yontemi ile tekrardan dizmeniz lazim isterseniz video cekerim nasil yapildigini ve degistirseniz sonuc olarak calismaz calissa bile 4gb olarak devam eder cunki kartin vbiosnunu modlamaniz tekrardan yazmaniz lazim ve ve diger vramler ile ayni degerlere sahip olmasi lazim isterseniz bir ekran kartini rebal yaparken sizin icin video cekebilirim saygilar..

• @kaanyldrm3327
    @kaanyldrm3327 2 года назад +2

Abi bu şekilde vidyolara devam

• @canerkahraman
    @canerkahraman 2 года назад +7

Bir arkadaşım 3 aydır kullanıyor çok memnun…

• @rkdesing9894
    @rkdesing9894 2 года назад +3

FSR ile deneme yapabilirdi.Özellikle elektrik fiyatlarının yüksek olduğu ülkemizde kullanılabilir.Güç tüketimi/performans olarak çok güzel.

• @egeday4840
    @egeday4840 2 года назад +1

5:48 de yapıcam dediğini biri yurt dışında rtx 3070ti da yapmıştı 16gb ye mi ne yükseltmişlerdi