Tartalmas és hasznos videó, én pár kiegészítéssel élnék, ha szabad: ha kisüzemben szükséges a paradicsommag, tehát nem úgy, mint stukkolós nagymesterünk esetében, akkor járható út az is, hogy a paradicsommagokat többrétegű szalvétára "kenjük ki", majd ültetés előtt csak a legfelső, addigra már könnyen elválasztható réteget ültetjük el (term. magustul); uborkánál is meg lehet spórolni az erjesztést, ha sütőpapírra terítjük ki, mert arról nagyon könnyen, szinte magonként felfejthető, miután megszáradt. Ami a tárolást illeti, én minden egyes tasakba teszek szilikagélt (silica gel, DO NOT EAT :D ), amit a cipősdobozokban, kis tasakban adnak a lábbelikhez, mert ha netalántán nedvesség kerül, marad a magok között, vagy kicsapódik a levegőből a kondenzátum, akkor nem penészednek meg, ti. a sziliagél magába szívja a nedvességet, ezért is kerül a cipősdobozokba. Nem rossz módszer az, amit Zsíros mondott, hogy tegyünk egy próbát a friss magokkal, én viszont úgy járok el, hogy az egy évvel ezelőtti magokat, tehát amiből garantáltan kikelt, is meghagyom, azaz az idei év magjai a tavalyelőttieket váltják. Így garantált, hogy ki fog kelni valami, és ha netalántán elfajzott a mag, akkor sincs baj, mert egy évvel "vissza lehet menni az időben". Ez a módszer esetemben annál inkább bevált, mert sok esetben, sajnos, mire a magok "kész lettek", már nincsenek meg a feltételek a csíráztatáshoz, főleg az olyan kényes magok esetén, mint a paprika. További sok ilyen videót, nagyszerű amit csinálsz! U.I.: A paprika-kordonos módszeredet, amit sok évvel ezelőtt mutattál be, sikerrel, mások csodálata mellett, azóta is használom! ;)
Szia Zsíros! Köszi a videót! Én is magam szedem a magokat, kivéve pár fajt. Pl. uborka, tökfélék, mert azok nagyon keverednek, akár kilométerekről is beporzódnak. Szorgosak a méhek, dongók. Amiket begyűjtök, azokat nem is lehet kapni, mert mindenféle vidéki piacon vagy ismerőstől szereztem be. Sajna, a paprika is keveredik, mert több fajtám van. Azokat szeparálni kell majd jövőre szúnyoghálóval. A paradicsomfajták többsége viszont szigorúan önbeporzó, mire kinyílik a virág, már beporzódott.
Ismét szuper videó! Ahogy beszélsz a gyakorlati tapasztalatodról, a tippek - trükkökről az lenyűgöző és számomra teljesen hiteles. Szerintem csak ezzel az egy videóval máris sok sok "zöldséges cégre" rávertél köröket. 🙏
Nagyon szuper volt, köszi. Személy szerint a hagymát nagyon vártam, mert évi 10kg magra lenne szükségünk de az elmúlt években a beszerzése ellehetetlenült. Étkezési csírákat csinálunk, nagy igény volt/van/lenne a hagymacsírára, de úgy tűnik, a magokat magunknak kell megtermelnünk.
Helló! A dédszüleim még eladtak és cseréltek zöldség és virág magot a nyolcvanas években kis tételben amíg betiltották azt is. Sok köszönő levelet kaptak, hogy kikelt az összes mag és szép termésük volt. Magyarországon általában hibrid vetőmagokat lehet kapni, ezért nem valószínű, hogy a termés életképes magot tud produkálni. Sajnos tapasztaltam.
Szia. Király vagy Zsíros.........nagyon hasznos dolgok voltak. Hát igen az ember az egész életében tanul, ez a szép benne, de soha nem lesz okos csak okosabb............
Minek néztem ezt végig?! Sose érdekeltek a zöldségek. A magjaik meg még kevésbé. De mindegy, miről magyarázol. Annyira jó a stílusod (meg ugye a hozzáértésed is megvan), hogy élvezettel hallgattam!
Hali Zsíros! Köszönjük a remek videót, én a paradicsommal fürdök be mindig, de jövőre kipróbálom úgy, ahogy mondtad. (Igaz, én csak ilyen hobbinak csinálom a teraszon, saját fogyasztásra, de akkor is jó, ha minél nagyobb arányban kelnek ki a magok.) Köszi!
Köszönöm szépen a videót! Nagyon jó ötleteket adtál a paradicsom és uborka mag fogásához! És most már tudom miket rontottam el a tavalyi uborkamagomnál!
A sokféleség nagyon fontos. Teljesen mindegy mennyit ültetsz majd jövőre, a lehető legtöbb mag legyen, a lehető legtöbb külön növényről. Ha mindig csak egy szép példány magjait rakod el, előbb utóbb kifogsz valami korcs genetikai irányt, és az egész addigi nemesítés megy a csába. Hát, vagy csak egyszerűen mehetsz magért a boltba. Én személy szerint betegségtűrésre nemesítek mindent, zéró tolerancia van, csak a legegészségesebb legszebb adhat magot mindenből, és semmit sem vegyszerezek.
És megint iskolapéldája vagy a gyakorlati tapasztalat magasiskolájának! Szépen előadod a témát. Elismerésem! Én is hasonlóan jártam el a paradicsommal és a zöldhagymámmal is. Idén mindkettő csodaszépen termett. A szelekció szépen elvégezte helyettem a piszkos munkát. Emiatt van sok igazság abban amit mondasz. Fun fact a paradicsomról. Az a nyálka valójában egy szőrös réteg, mait a paradicsom leve is átjárt. Ha azt kiszárítod, egy tépőzár-szerű szőrt kapsz, ami maitt sok mag összetapadna ha így csomagolnák el. Ezeket a magokat szokták úgymond koptatni az üzemekben.
szia zsirosdeszka most nézztem meg egy régi régi balhét a fokuszcsoportos gyerekkel és annyira jól reaglátad le ember XD akkorakát fakadtam rajtad mint az állat :D ezt igy tovább akármi van XD
Hát, ez marhajó, informatív videó volt. Nem tudom érdekes témája lenne-e egy következő videónak, de tudnál ajánlani egy egyszerűen, erkélyen / balkon ládában nevelhető "igénytelen" zöldséget? 2 hónappal ezelőttig volt területem, ültettem ezt+azt de a sors úgy hozta, hogy egy 3nm-es balkonon kellene tovább próbálkoznom, ha friss, általam nevelt zöldséget szeretnék enni. (azt tudni kell, hogy délutánonként pokoli hőség van az erkélyen, pont odatűz a nap) Mit érdemes, mit lehet egy kis erkély-dobozban nevelni? Természetesen nem egy évre való mennyiség a cél, hanem az "én termesztettem és most megeszem vacsorára" élmény. Paradicsom, paprika (bírja a direkt napot? Hőmérő 45-50fokot ír ilyenkor)...egyéb? Vagy inkább valami gyümölcs? Eper, málna, etc..
Nekem csak a paprikával szokott problémám leni. A gyűjtéssel még annyira nem is, hanem inkább a csíráztatás ná, egyszerűen megpenészedik a mag. Az idén azt próbáltam hogy rézgálicos vízzel ittatam fel a papirt. És úgy már sikerült a penészedést megoldani.
Szia Jozsi, a magokat soha nem rakod bele egy rendes uvegbe? Ugy ertem, azt latom, hogy egy felul zarhato tasakba beleteszed, es felirod ra a datumot, meg azt is hogy melyik novenynek a magjat raktad bele, de az a tasak kilyukadhat, akarmennyire ovatos legyel. Hol tarolod a tasakokat?
Amikor falun laktam a legkomolyabb problémám az volt, hogy nem volt pénzem jó minőségű vetőmagra, amiket vettem, azokból hiába kelt ki, hiába virágzott stb, a magját nem lehetett tovább termeszteni. A következő évben, az eltett magból már semmi nem kelt ki egyáltalán. Valahogy el kellett volna kezdeni, de a valóban tovább termeszthető magok iszonyatos árban voltak. Kíváncsi vagyok, hogy ott boltokban vannak-e ilyen tovább nem termeszthető magok.
Egyszer vettünk paradicsom magot szépen kikelt, úgy döntöttünk az egészet magnak tesszük el. Anyum is erjeszteni szokta, szépen erjedt is, leszedtük a tetejét, szűrővel leöntöttük a vizet..... és az alján nem volt egyetlen mag se. Szóval elég tré minőségű volt. Lehet, hogy csak nekünk volt balszerencsénk.
Hali Zsíros!Nem tudom a szőlő termesztés mennyire vagy otthon ,nem tudom vannak-e szőlő tökéid.Nekem vannak problémáim a kecskecsöcsű és a csemege fajtájú szőlőkkel tavaly óta.Az lenne a problémám hogy mielőtt bérne a szőlőszemek azelőtt elkezdenek lefonyadni és elfeketedni...Hiába permeteztem rovarok ellen ugyanúgy megmaradt a probléma...A szőlőtőkék 20 évnél idősebbek kicsivel,de rendszeresen kapnak vizet és tápanyagot a megfelelő időben.Minden segitséget köszönök aki nek van valami ötletet hogy miért történhet ez. A paradicsom magokat amikor magyaráztad hogy hogyan mented el őket a következő évekre akkor azt hittem hogy ettől az erjesztős megoldástól elpenészedhetnek télen a magok ha nincsenek megfelelő módon tárolva.Utána eszembe jutott hogy mondtad hogy több napig száritod őket és akkor mondtam magamban hogy így okés lehet valóban.
@@zsoltpeter9234 Az itthoni kertünkben több féle fajta szőlő tőke van ,de nem mindegyiket ismerem ,mert nem én ültettem.Szerintem az Ottelo az egyik legellenálobb és legigénytelenebb szőlőfajta.Szomszéd falúban is állandóan látom teremni még a lakatlan telek elött is..
@@zsoltpeter9234 Mindenesetre köszönöm a tippet több vízet adjak,de így is kellően sok vizet kapnak a tőkék a nyári időszakban .Betegségre is gondoltam hogy érzékenyek lehetnek bármilyen növényi betegségre és ezért asszalodnak le...
Szia Zsíros! Ez sajnos nem működik a hibrid magoknál amit pedig nagyon rá erőltettek az emberekre főleg a kukoricánál, hogy minden évben kénytelenek vetőmagot venni!
Szia! Van egy japán sárgadinnye fajta, amit több videóban is láttam és nagyon drágán adják a piacon. Annak mi a különlegessége, hogy ennyit megadnak érte?
Meddig állnak el a magok? Itt a bolti csomagoláson általában 1-2 év múlva már lejártnak jelzik. Nem tudom, más általad beszélt nyelven terjeszted-e az okosságaidat, de hogy magyarul megteszed, ezer köszönet érte!
@@ZsirosDeszka Basszus 2x írtam a "volt szót.. Szerkesztettem eltűnt a Zsíros szív. Tisztelettel kérném vissza 👍🏿 Köszönöm! És a hasznos videót is köszi!
A magok tárolását, esetleges fagyasztva tárolását, a porzás fontosságát, amely fajtáknál ez külön említése fontos lehet, a keresztezést, hibridizációt, még részletezhetted volna. És ha már magokról van szó, egyúttal a csíráztatást, csíraképzést, csíravédelmet sem kellene elfelejteni megemlíteni, részletezni, mivel a legjobb magokból sem lesz semmi ha pl. egy fertőzött talajba próbálunk palántát nevelni belőle.
Tartalmas és hasznos videó, én pár kiegészítéssel élnék, ha szabad: ha kisüzemben szükséges a paradicsommag, tehát nem úgy, mint stukkolós nagymesterünk esetében, akkor járható út az is, hogy a paradicsommagokat többrétegű szalvétára "kenjük ki", majd ültetés előtt csak a legfelső, addigra már könnyen elválasztható réteget ültetjük el (term. magustul); uborkánál is meg lehet spórolni az erjesztést, ha sütőpapírra terítjük ki, mert arról nagyon könnyen, szinte magonként felfejthető, miután megszáradt.
Ami a tárolást illeti, én minden egyes tasakba teszek szilikagélt (silica gel, DO NOT EAT :D ), amit a cipősdobozokban, kis tasakban adnak a lábbelikhez, mert ha netalántán nedvesség kerül, marad a magok között, vagy kicsapódik a levegőből a kondenzátum, akkor nem penészednek meg, ti. a sziliagél magába szívja a nedvességet, ezért is kerül a cipősdobozokba.
Nem rossz módszer az, amit Zsíros mondott, hogy tegyünk egy próbát a friss magokkal, én viszont úgy járok el, hogy az egy évvel ezelőtti magokat, tehát amiből garantáltan kikelt, is meghagyom, azaz az idei év magjai a tavalyelőttieket váltják. Így garantált, hogy ki fog kelni valami, és ha netalántán elfajzott a mag, akkor sincs baj, mert egy évvel "vissza lehet menni az időben". Ez a módszer esetemben annál inkább bevált, mert sok esetben, sajnos, mire a magok "kész lettek", már nincsenek meg a feltételek a csíráztatáshoz, főleg az olyan kényes magok esetén, mint a paprika.
További sok ilyen videót, nagyszerű amit csinálsz!
U.I.: A paprika-kordonos módszeredet, amit sok évvel ezelőtt mutattál be, sikerrel, mások csodálata mellett, azóta is használom! ;)
Szia Zsíros! Köszi a videót! Én is magam szedem a magokat, kivéve pár fajt. Pl. uborka, tökfélék, mert azok nagyon keverednek, akár kilométerekről is beporzódnak. Szorgosak a méhek, dongók. Amiket begyűjtök, azokat nem is lehet kapni, mert mindenféle vidéki piacon vagy ismerőstől szereztem be. Sajna, a paprika is keveredik, mert több fajtám van. Azokat szeparálni kell majd jövőre szúnyoghálóval. A paradicsomfajták többsége viszont szigorúan önbeporzó, mire kinyílik a virág, már beporzódott.
Ismét szuper videó! Ahogy beszélsz a gyakorlati tapasztalatodról, a tippek - trükkökről az lenyűgöző és számomra teljesen hiteles. Szerintem csak ezzel az egy videóval máris sok sok "zöldséges cégre" rávertél köröket. 🙏
🙏🙏🙏
Nagyon szuper volt, köszi. Személy szerint a hagymát nagyon vártam, mert évi 10kg magra lenne szükségünk de az elmúlt években a beszerzése ellehetetlenült. Étkezési csírákat csinálunk, nagy igény volt/van/lenne a hagymacsírára, de úgy tűnik, a magokat magunknak kell megtermelnünk.
Hello Zsírosss! Ismét igazán szakszerű voltál! Gratula! Jó kis gyűjteményed van magokból... 🥒🥬🥦🧅🌶️🥕🍅🫑 THX mester!
🙏🙏🙏
Na a paradicsomom erjesztéses tipp! Isteni!
Köszönöm! :)
Helló! A dédszüleim még eladtak és cseréltek zöldség és virág magot a nyolcvanas években kis tételben amíg betiltották azt is. Sok köszönő levelet kaptak, hogy kikelt az összes mag és szép termésük volt. Magyarországon általában hibrid vetőmagokat lehet kapni, ezért nem valószínű, hogy a termés életképes magot tud produkálni. Sajnos tapasztaltam.
Ez nagyszerű volt Jocó. Ebből most frankón rengeteget tanultam a zöldségmagok természetéről.👍
Köszönöm szépen🥂👌😊
👍
Ezt az erjesztéses dolgot tuti kipróbálom. Eddig mennyit szórakoztam a paradicsomokkal... :D
Szia. Király vagy Zsíros.........nagyon hasznos dolgok voltak. Hát igen az ember az egész életében tanul, ez a szép benne, de soha nem lesz okos csak okosabb............
Minek néztem ezt végig?! Sose érdekeltek a zöldségek. A magjaik meg még kevésbé.
De mindegy, miről magyarázol. Annyira jó a stílusod (meg ugye a hozzáértésed is megvan), hogy élvezettel hallgattam!
😂🙏
Ezzel én is így vagyok. Mindegy, miről beszél Zsíros, mi mindent végighallgatunk, férjestől. :)
Hali Zsíros! Köszönjük a remek videót, én a paradicsommal fürdök be mindig, de jövőre kipróbálom úgy, ahogy mondtad. (Igaz, én csak ilyen hobbinak csinálom a teraszon, saját fogyasztásra, de akkor is jó, ha minél nagyobb arányban kelnek ki a magok.) Köszi!
👍
Szia! Köszi! Most is tanul az ember! 👍👍🥰🥰
Köszönöm szépen a videót! Nagyon jó ötleteket adtál a paradicsom és uborka mag fogásához!
És most már tudom miket rontottam el a tavalyi uborkamagomnál!
👍👍
Skat segítettél, most így ősszel pont jól jött!! Gyuripapa Marcalibol . Köszönet !!
👍👍🙏
A sokféleség nagyon fontos. Teljesen mindegy mennyit ültetsz majd jövőre, a lehető legtöbb mag legyen, a lehető legtöbb külön növényről. Ha mindig csak egy szép példány magjait rakod el, előbb utóbb kifogsz valami korcs genetikai irányt, és az egész addigi nemesítés megy a csába. Hát, vagy csak egyszerűen mehetsz magért a boltba. Én személy szerint betegségtűrésre nemesítek mindent, zéró tolerancia van, csak a legegészségesebb legszebb adhat magot mindenből, és semmit sem vegyszerezek.
Köszönjük!
Felettébb kedves.🙏 Köszönöm!
Köszönöm szépen!!!
Köszönöm szépen! Ma is tanultam tőled 😊🙏
👍👍🙏
És megint iskolapéldája vagy a gyakorlati tapasztalat magasiskolájának! Szépen előadod a témát. Elismerésem!
Én is hasonlóan jártam el a paradicsommal és a zöldhagymámmal is. Idén mindkettő csodaszépen termett. A szelekció szépen elvégezte helyettem a piszkos munkát. Emiatt van sok igazság abban amit mondasz.
Fun fact a paradicsomról. Az a nyálka valójában egy szőrös réteg, mait a paradicsom leve is átjárt. Ha azt kiszárítod, egy tépőzár-szerű szőrt kapsz, ami maitt sok mag összetapadna ha így csomagolnák el. Ezeket a magokat szokták úgymond koptatni az üzemekben.
Szia, szuper videó megint ,az osszel ültetett fokhagymát hol vegyem meg? Vagy tok mindegy?????? Köszi szépen!!!!!
Köszi zsiros én mint" hobby kertész"n³hány zöldséget ültetek csak szoval nem extra,dokat segitenek az ilyen videók jó egy tapasztaltabbat hallani
Köszönöm szépen.
szia zsirosdeszka most nézztem meg egy régi régi balhét a fokuszcsoportos gyerekkel és annyira jól reaglátad le ember XD akkorakát fakadtam rajtad mint az állat :D ezt igy tovább akármi van XD
😂😂😂😂
Hát, ez marhajó, informatív videó volt.
Nem tudom érdekes témája lenne-e egy következő videónak, de tudnál ajánlani egy egyszerűen, erkélyen / balkon ládában nevelhető "igénytelen" zöldséget? 2 hónappal ezelőttig volt területem, ültettem ezt+azt de a sors úgy hozta, hogy egy 3nm-es balkonon kellene tovább próbálkoznom, ha friss, általam nevelt zöldséget szeretnék enni. (azt tudni kell, hogy délutánonként pokoli hőség van az erkélyen, pont odatűz a nap)
Mit érdemes, mit lehet egy kis erkély-dobozban nevelni? Természetesen nem egy évre való mennyiség a cél, hanem az "én termesztettem és most megeszem vacsorára" élmény.
Paradicsom, paprika (bírja a direkt napot? Hőmérő 45-50fokot ír ilyenkor)...egyéb?
Vagy inkább valami gyümölcs? Eper, málna, etc..
Nekem csak a paprikával szokott problémám leni. A gyűjtéssel még annyira nem is, hanem inkább a csíráztatás ná, egyszerűen megpenészedik a mag. Az idén azt próbáltam hogy rézgálicos vízzel ittatam fel a papirt. És úgy már sikerült a penészedést megoldani.
Szia Józsi! Te milyen rostát vagy szitát használsz és ajánlasz a magok különválogatásához? Köszi előre is!
Szia! Snassz mezei. Amit a konyhában találok, mikor asszony éppen nem oda néz.😂
Szép estét kapitány!!!🎂 én csak a csomag bontáshoz értek😂😂👍
Szia Jozsi, a magokat soha nem rakod bele egy rendes uvegbe? Ugy ertem, azt latom, hogy egy felul zarhato tasakba beleteszed, es felirod ra a datumot, meg azt is hogy melyik novenynek a magjat raktad bele, de az a tasak kilyukadhat, akarmennyire ovatos legyel. Hol tarolod a tasakokat?
A polcon. Nem lyukadnak ki.👍
jópofiságos információk ^^
Tombor okosi? 🌽
Jó tudni. 🤓
Amikor falun laktam a legkomolyabb problémám az volt, hogy nem volt pénzem jó minőségű vetőmagra, amiket vettem, azokból hiába kelt ki, hiába virágzott stb, a magját nem lehetett tovább termeszteni. A következő évben, az eltett magból már semmi nem kelt ki egyáltalán.
Valahogy el kellett volna kezdeni, de a valóban tovább termeszthető magok iszonyatos árban voltak.
Kíváncsi vagyok, hogy ott boltokban vannak-e ilyen tovább nem termeszthető magok.
Egyszer vettünk paradicsom magot szépen kikelt, úgy döntöttünk az egészet magnak tesszük el. Anyum is erjeszteni szokta, szépen erjedt is, leszedtük a tetejét, szűrővel leöntöttük a vizet.....
és az alján nem volt egyetlen mag se. Szóval elég tré minőségű volt. Lehet, hogy csak nekünk volt balszerencsénk.
Hali Zsíros!Nem tudom a szőlő termesztés mennyire vagy otthon ,nem tudom vannak-e szőlő tökéid.Nekem vannak problémáim a kecskecsöcsű és a csemege fajtájú szőlőkkel tavaly óta.Az lenne a problémám hogy mielőtt bérne a szőlőszemek azelőtt elkezdenek lefonyadni és elfeketedni...Hiába permeteztem rovarok ellen ugyanúgy megmaradt a probléma...A szőlőtőkék 20 évnél idősebbek kicsivel,de rendszeresen kapnak vizet és tápanyagot a megfelelő időben.Minden segitséget köszönök aki nek van valami ötletet hogy miért történhet ez.
A paradicsom magokat amikor magyaráztad hogy hogyan mented el őket a következő évekre akkor azt hittem hogy ettől az erjesztős megoldástól elpenészedhetnek télen a magok ha nincsenek megfelelő módon tárolva.Utána eszembe jutott hogy mondtad hogy több napig száritod őket és akkor mondtam magamban hogy így okés lehet valóban.
Nekem a Pölöskei muskozal szokott aszisodni. Az iden tropa lett. Elcilwg tobb viz kene neki. Az othello elvan nint a befőtt
@@zsoltpeter9234 Az itthoni kertünkben több féle fajta szőlő tőke van ,de nem mindegyiket ismerem ,mert nem én ültettem.Szerintem az Ottelo az egyik legellenálobb és legigénytelenebb szőlőfajta.Szomszéd falúban is állandóan látom teremni még a lakatlan telek elött is..
@@tibornemesnagy ezért nem engedek be mas fajtat 2 vesszo muskotály rendszerint beszarad
@@zsoltpeter9234 Mindenesetre köszönöm a tippet több vízet adjak,de így is kellően sok vizet kapnak a tőkék a nyári időszakban .Betegségre is gondoltam hogy érzékenyek lehetnek bármilyen növényi betegségre és ezért asszalodnak le...
Szia Zsíros! Van arra lehetőség,hogy néhány magot vásároljak tőled?
Szia! Sajnos az nagyon drága, és macerás lenne. Különböző vámpapírok stb.
@@ZsirosDeszka Köszönöm a választ.Erre nem is gondoltam!
Szia Zsíros! Ez sajnos nem működik a hibrid magoknál amit pedig nagyon rá erőltettek az emberekre főleg a kukoricánál, hogy minden évben kénytelenek vetőmagot venni!
Igen ez csak herloom magokkal megy.
Szia! Van olyan online lehetőség, amit meg is osztanál, ahonnan nem hibrid magokat tudsz beszerezni? Köszi, előre is!
Magyarországon keresd.
Írj a Herbert Fivéreknek, szerintem tudnak segíteni, sokat kertészkednek ők is.
Szia! Van egy japán sárgadinnye fajta, amit több videóban is láttam és nagyon drágán adják a piacon. Annak mi a különlegessége, hogy ennyit megadnak érte?
Egy tőn egy dinnye, és majdnem a tökély az íze, és a kinézete is. Sok gondoskodást igényel.
Majd jöhet videó a be gyűjtésről is 😊💪
A Hokaido tokbe az a narancssárga amiről van videó hogy mikor kel leszedni abból hogy lehet magot szedni?
Kiveszed, lemosod, kiszárítod, és bumm.👍
Az F1 magok is kikelnek vagy az neked mind Bio?(F1 magok ugy tudom csak egy szezonkor kell ki (de lehet hogy rosszul tudom))
Az f1 az hibrid. Kikelnek, csak nem olyanok lesznek mint amiből a magot kivetted.
Meddig állnak el a magok? Itt a bolti csomagoláson általában 1-2 év múlva már lejártnak jelzik. Nem tudom, más általad beszélt nyelven terjeszted-e az okosságaidat, de hogy magyarul megteszed, ezer köszönet érte!
Tárolástól függ. Ha hűtőszekrényben tárolod akár 6-10 évig oké.
Szuper!
Pont minap ez volt az eszemben.
És az uborkán gondolkodtam...
👍🏿
Zsíros kézzel is meg lehet fogni ez már tuti!
👍👍👍
@@ZsirosDeszka
Basszus 2x írtam a "volt szót..
Szerkesztettem eltűnt a Zsíros szív.
Tisztelettel kérném vissza 👍🏿
Köszönöm!
És a hasznos videót is köszi!
Nagyon jó!
A magok tárolását, esetleges fagyasztva tárolását, a porzás fontosságát, amely fajtáknál ez külön említése fontos lehet, a keresztezést, hibridizációt, még részletezhetted volna. És ha már magokról van szó, egyúttal a csíráztatást, csíraképzést, csíravédelmet sem kellene elfelejteni megemlíteni, részletezni, mivel a legjobb magokból sem lesz semmi ha pl. egy fertőzött talajba próbálunk palántát nevelni belőle.
Hibrid uborka magokat érdemes szedni?
Hmmm. Nem igazán.
@@ZsirosDeszka köszönöm!
szelelés😅
Hoppá csalamádé jópipopi Ribizli !!! 😂😂😂👍👍👍
Küldjél magokat ha nem nincs több videonézés 🤣🤣🤣🤪 ja a rukola a legfontosab 😜
😂
A rukkola elszorja magat. A kovetkezo evben vadabb lett izesebb és kisebb levelz.
Alnodni e akarsz tőle?