Наш час: інтелектуальні провокації і виклики від Соломії Павличко

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 сен 2024
  • Чи можна говорити, що Соломія Павличко досі інтелектуально впливає на нас? Що відкрила вона і чому навчила? Який він, канон від Соломії? Під час лекції піде мова про модернізм, фемінізм, орієнталізм, якими їх побачила Соломія, а також про місця пам'яті Соломії.
    Соломія Павличко (1958 - 1999) - українська письменниця, літературознавиця, публіцистка, перекладачка та феміністка, авторка праць з теорії літератури та історії фемінізму. У 1990-их роках вона створила видавництво «Основи», де розпочала видавати друком переклади світової філософії українською і в такий спосіб задала “моду” на науку та інтелектуальну літературу. Навколо Соломії Павличко гуртувалися люди та ідеї. Цього року їй мало виповнитися 60 років.
    Тамара Гундорова - літературознавиця, професорка, докторка наук, член-кореспондентка НАН України, завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Шевченка НАН України. Серед її книжок - «Кітч і література» (Київ, 2008), «ПроЯвлення слова. Дискурсія раннього українського модернізму» (Київ, 2009, 2-ге вид.), «Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодернізм» (Київ, 2013, 2-ге вид.) та «Транзитна культура. Симптоми постколоніальної травми»(Київ, Грані-Т, 2013. - 546 стор.).

Комментарии • 1