Як завжди дуже цікаво! Дякую. Цей обряд театрального обрізання для зрілого подружжя, навпаки, як підтримка від їхніх друзів, кумів. Що в 40 років життя, любов, кохання продовжуються. Це лише новий етап у їхніх відносинах. А викуп для того, щоб звернути увагу на те, що треба ще більше цінити один одного, дякувати один одному за увесь життєвий опит, який чоловік і жінка надали один одному у своєму шлюбі.
Поговірку про кабачок я вперше почув в 1997. Коли запитав у своєї прабабусі, якій тоді було вже 98, та відповіла, що це нові видумки сільських людей, які з'явилися в 1950-60 х роках. До того на Смілянщині Черкаської області такого не було. Але вона дуже сміялася, коли вперше побачила напій Живчик. На моє запитання, що її розмішило, відповіла, що як вона була гімназисткою в 1910-13рр., то старші хлопці гімназисти, які ходили до своїх дівчат, або одиноких вдів, казали: "Піду живчика пустю". Тобто живчик - це те, з чого може бути дитина.😊
Я з Полтави, і ті райони Полтавщини, про які згадується у відео добре знаю, жила там декілька років. Показово, що вони знаходяться в одній стороні, поряд одне біля одного. Доводилось бачити таке гуляння сорока років чоловіку. Щоправда лише один раз. Весело було, і трохи ніяково. Я тоді підлітком була, дітей ганяли, а нас, трохи старших, ні. Навіть не думала ніколи, що ті гуляння щось особливе. Несподівано й приємно. Хотілося б, щоб і старі традиції зберігалися і нові виникали й розвивалися. Але для цього треба мати стале суспільство, однорідне. В тому селі де я бачила таке святкування нові люди явище нечасте. Сусіди живуть (жили) поруч одне з одним поколіннями. Куми, про яких згадується, це ті люди з ким ти святкуєш всі свята щороку, на кого розраховуєш за потреби, і так само йдеш на допомогу. Пам'ятаю що в нас було нормально побігти накрити сіно у сусідів, бо дощ починається, а їх вдома немає. Село знаходилось не на трасі, і було доволі закритою громадою, хоч і доволі велике, нас (дітей) в школі навчалося близько двохсот душ, школа була повна середня. Це середина дев'яностих. Після того, я жодного разу ніде не бачила схожих гулянь.
Я про сіно. Я народилася в Черкаські обл Маньківському р-ні. Нещодавно говорила з двоюрідною сестрою, то вони ходили гуртом копати картоплю сусідові, який потрапив у лікарню. Оце правда. Оце українська традиція, а не прутні сокирами рубати!
@@ОляСтепаненко-р8з так, в сталих громадах, де люди живуть бік о бік поколіннями, взаємодопомога це норма життя. Не те щоб в містах самі відлюдники та ізоляціоністи жили, ні звісно, але все таки культура допомоги в селі це запорука виживання. Мені в місті цього не вистачає. Слава Богу й не потребую, але оця впевненість в людях які навколо тебе, це дуже важливо в житті. Ну а символічні прутні рубати, то це така розвага дорослих хлопчиків, чого б і не подуріти, життя в селі все таки важке, тим паче в ті роки, треба ж і розслаблятися. Краще вже отакі театральні дійства, аніж просто пити. А вибору розваг тоді дуже не було. Зараз простіше. А на початку дев'яностих, і раніше, з цим було скрутно.
Я теж бачила таку традицію. Доречі не в селі а в місті Богуслав. Це було років 18 назад. Я тоді не розуміла сенсу цього дійства, якось було дивно (відрізали чоловікові огірок зі всіма веселощами) Зараз і мені вже 40. І тільки завдяки цьому відео зрозуміла, чому в українців з'явилася ця традиція. І дійсно, це вік для виховання онуків а не дітей. Тоді не було презервативів, тому це було, якби застерігання. Та і взагалі - це реально весело. Все ж таки раніше люди краще вміли веселитись, ніж зараз, навіть напиватися для цього не потрібно, щоб гарно погуляти і посміятися від душі.
@@ГарикГалустян-ы1в Мені пощастило мати сусідів, які рятувати наші овочі від заморозків в нашу відсутність. Хоча ми не живемо в тому селі, а використовуємо сезонно, ці найкращі люди ставляться до нас, як до рідних. В місті я майже не бачу нічого подібного.
Ну як, друзі, дочекалися повної відсутності росіянців у сюжеті? ) Сподіваємося він вас зацікавить і нам не доведеться знову дрейфувати в бік усім відомих картин росіянської імперії... Але - все залежить від вашого інтересу до теми %)
Напишу тут у відповіді на ваш комент, бо не можу так просто комента написати) Цікава тема! А мій внутрішній невизнаний аутист гірко виє: чому не можна просто про коней і криниці співати... От наче я і знаю ці нюанси, а шось чогось засмутило. Хах. А от намалювати печі, ложки в мисках, дрова - я хз, імхо, то просто для реалізму, без підтексту. А може, то думка мого аутиста. Але все ж люди люблять придумати щось там, де того нема. Ложка просто була у мисці, а дрова просто були коло печі, типу того. Дякую за вашу працю! 💙💛💙💛💙💛 П.С. Те рубання... Діч, йпрст. Спробую розбачити, розчути і розпам'ятати. Новітня діч. А неназивання статевих органів прямою назвою часом не засуджується у сучасних поглядах на статеве виховання, не? Наче як так. Багатство української мови тут не в плюс іде.
Ой, леле! Виходить, що коли ми з дівчатами співаємо «Ой у полі верба», а там є такий момент, що козак просить дівчину напоїти коня, а вона йому відповідає Не великий ти пан Той напій коня сам Земля рОса А дівчина боса Ніженьки зросила… То це виходить, що вона йому пропонує самозадовольнитися? Розкажу дівкам - не повірять) Але в мене буде неспростовний доказ - ваше відео)
Слухайте !Не скаженійте!Кінь -то кінь,і може бути як метафорою прямою ,так і звичайною лірикою.Коли не хочешь чоллвіка,бо свиня,то і коня сам напоїть.Спробуєш виконати жіночу справу, замислишся про своє свинство.Хто як мислить ,так інтерпритує. Від змісту людини залежить.
Автор певно хотів "клубнічкою" привернути увагу підписників, йому маряться статеві зносини всюди. Напоїти коня, дати напитися води, чи відмовити - то старовинний звичай прийняти чи ні залицяння: жінки в Україні обирали пару самі.
А я думаю, що багато чого навигадувано, бо ложка могла лежати у мисці тому, що вона його годувала, а дрова, бо зима та сімʼя підготувалася. Так само і про коня… «напий коня»- як можливість зупинитися в дорозі, познайомитися та поспілкуватися. Чому одразу такі символи?
Декілька років своєї юності я провела разом з батьками у досить закритому, але великому поліському селі на Чорнобильщині. У нас суворо заборонялося брати до рук жінкам сокиру і косу. Тому старші хлопці могли пропустити уроки в школі, виправдовуючись, що ходили до якоїсь самітньої жінки чи бабусі нарубати дров. Це було нормально. А ще завжди слідкували, чи йде дим з труби хати старенької бабусі. Якщо не топиться піч, то явний признак того, що щось сталося. Так і жили такою собі общиною, правда було всяко, не ідеалізую. Тут, на Одещині, таких законів немає...
Пане Богдане, дякую, все було цікаво. Особливо прошу розповісти про соціальний статус українських чоловіків, які повертались в рідне село після 25-річної солдатської служби.
@@brovkobrovkov5542мабуть, жінка, відзначивши своє 40-річчя, звільнила себе від подружніх обов'язків, то він свою "сиву гривоньку" по дівчатах поніс 😂 Хоч рученьку приклади до коня, мовляв... Пісня заграла новими барвами, так би мовити...
Я родом з Буковини.Хочу сказати ,що в нас таких обрядів не має,як відрубування.Про те родити дитину після 40-років раніше ,до 20 століття,було явище соромітське,зараз ні.Мені, взагалі подобаються всякі обряди,бо вони мають конкретний зміст і ціль.А це завжди є цікавим.Дякую вам за цікаву розповідь.До речі,про відрубування в Україніі та пісні із переносним смислом я не чула,про деякі могла лишень догадуватись.А не було кому розповісти.Тож ви дуже гарну роботу робите.Дякую вам.❤
Ти хочеш сказати що ваші дівчата задовільнюються тим що у хлопців залишилося після відрубки .Бідні ваші дівки.Нехай геть тікають то може узнають що на Україні є парубки а не Полтавські обрубки😂
@@hyphessobrycon_herbertaxelrodi Баран, ясно - від назви тварини, як Вовк Заєць чи Кіт.Рубан -від рубати . А от Котан тут до чого? Може це взагалі якесь запозичене, як Чабан.
@@hyphessobrycon_herbertaxelrodiБаран від назви тварин як Вовк Заєць чи Кіт. Рубан від дієслова рубати. А от Котан від чого? Може запозичене як Чабан.
Заздримо, що вам доводилося спостерігати ) Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
В Сумський області є ще традиція на другий день весілля ряджені миють ноги батькам і одягають чисту одежу. Ніколи не розуміла для чого. Зараз є гіпотеза, готують до смерті (припинення інтимного життя).
Ось тепер зрозуміло, відкіля ноги ростуть у якогось дивного забобона «40 років чоловік не святкує» … я думала ну як дивно, чому… та й ніхто не знав, чому «не святкує і все» 😂
Кончений старікашка з сивою грифон кою навколо свого напівдохлого коня може тільки за гроші на повію претендувати. Сподобалась йому, бачите, дівчинонька. Жінкам теж багато хто подобається. Фу, тошнить.
Супер сюжет. От люблю такі речі. А й справді у нас вистачає всіляких народних звичаїв на свята та гуляння. Зараз їх можна побачити хіба що в селах, місто вже геть європеїзувалося, але це таки так. Наші предки були ще ті жартівники і приколісти 😂❤
Мої дід ( 1898) та бабця (1900) теж родом з Полтавщини ніколи не згадували цей обряд , навіть , нічого подібного . Але розповідали дуже багто про тодішні звичаї . І загалом , яке було життя . Так у мене склалася така думка , що в ті часи літнім , тобто після 40 років людям , було вже не до подібних ігрищ . Дуже важкі умови життя дійсно , робили з них старих . І фізично , і морально . Я не кажу , що вони не кохалися 😉. Моя бабця свою п'яту дитину народила саме у 40 років . Діду тоді було вже 42 . Але такі забави по селах серед людей поважного вже віку не були заведені . Бабця багато згадувала про гуляння молодих , але жодного разу - про старих . Їм лишалися лише відвідини кумів , братів , сватів і т.п. Але ж наше село , попри усі намагання , не втратило здатність веселитися і при совітах . Обряд , безумовно , цікавий . Насміялися досхочу 😂. Щиро дякуємо !!! Ви - суперові 👍 О !!! Чекаємо на наступний , про жінок 😲
Ну що ж -- може й дійсно, як я і казав, такі звичаї почали ширше зʼявлятися, коли вік 40 років означав іще років 30-40 майже гарантованого життєвого шляху ) У 2й половині ХХ століття це було ймовірніше, ніж у ХІХ, я думаю...
Дякую, що говорите про тему викрадених картин з нашого музею! На жаль багато картин зберігалось у сховищі і навіть херсонці їх не встигли побачити ( У мене була улюблена, така величезна, де зимовий, сніжний вечір, українські хати і колядники йдуть вулицею
Була присутня на такому обряді на Черкащині. Там була морква і дві цибулини. Обрубання здійснювалось кумами з дозволу дружини. "Стіко тобі хвате?"- перепитували в неї. Відрізали по шматочку і роздавали кумам - оце зараз можна, а надалі - зась! Обряд здійснювали як запобігання стрибати у гречку
Теж чула про таку традицію в Черкасах 20 років тому, там крім моркви 40-річних чоловіків, ще була традиція "зашивання" для 40-річних жінок😅 Зараз так 40-й день народження вже не святкують, напевно тому, що в цьому віці ще заміж виходять і женяться.
@@kulturtrigger це був десь 2005 рік, точно не згадаю. Мені говорили, що так здавна заведено. Обряд виглядав досить архаїчно. Ролі роздавали всім присутнім. Чи всім охочим. Хтось вів чоловіка, хтось тримав. Було весело
Не чули,того що такого немає. Це є деякі українські гулянки типа весілля,коли в селах гуляли весілля по цілому тижню, на другий ,або на третій день гості вже питі-перепиті вчиняли різні ігри. Типа шуточних. Вивозили батька з матір'ю в старій колимазі на смітник, перевдягалися чоловіки в жінок,жінки в чоловіків,Жінки підвішували собі довжелезні члєни,а чоловіки цицьки і красили щоки та губи і таке інше. Короче,дуріли .І так весілля гуляли не скрізь. А насправді нічого такого не було,що автор розповідає. Зараз блогери всю совість загубили,щоб тільки на них підписувались😢
Як цікаво! Дякую! Коли я була маленька, то чула, як бабуся співала… Дай мені того меду, що з переду, а я тобі ковбаси!!! Я звісно не розуміла, про що там…але запамʼятала! Тепер все ясно, після вашої передачі 😂
Дякую за цікавий випуск! Поширила кумам, нехай оцінять 😁😁😁! Обряд на 40-річчя став повним відкриттям для нас. Дякую за невтомну працю! Яка наша Україна прекрасна! 💙💛🇺🇦 Ну іду брати з криниці воду і коня напувать 😁😁😁🔥
Тепер такі жінки пішли, Що все б із хати рознесли; У них схотінок більш як грошей - Це розрахунок нехороший. Чоловікам нема снаги, Куди не кинуться - борги… А жінці що? Як щось там має, Ганчір'я зразу накупляє, Та ласо їсть, та п'є усмак В гурті коханців-гольтіпак... ФАУСТ Ґете пеклад Миколи Лукаша 1955
Я з Полтави, і вітчиму моєї подружки-однокласниці робили таке "свято" на сорок років. Я була дуже здивована, мені тоді здавалося, що це непристойно. Але подруга описувала це все дійство дуже весело, відгуляли вони з розмахом, з гумором. Було це десь в кінці 90-их.
Ого, ось такі коментарі просто вогень ) бо показують, що лякатися навіть чудернацьких обрядів не варто ))) Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Звичайно від виховання. Вона могла це розказати подругам-ровесницям або на рік молодшій сестрі. А вже своїм дітям, або вже онукам не прийнято було розказувати. Для того були однолітки. Отакі традиції статевого виховання
Думала, що в народній пісні де співається "а я піду в сад зелений криниченьку копать", а потім "Вийшла, вийшла дівчинонька рано в ранці воду брать, а за нею козаченько іде коня напувать" нема жодних підтекстів, а он воно що виявилось...
@@ViktoriiaAndruskaне факт, і в пісні потапа "от сосни отворві іголочку" про новорічне дерево, мабуть співається. 100%. Тільки ж продовження пісні народної таке: Маруся раз два три КАЛИНА, чорнявая дівчина в саду ЯГОДУ РВАЛА. Калина, рвати ягоди, топтатити квіточки (які не для когось мама ростила) мали доволі зрозуміле значення до приходу совка і його політики
А ще на диво говорять російською що мене прикро вразило,до глибини душі!! Якщо вже Полтава говорить російською- то де ж та Україна! Лиш на заході в міста ще говорять українською. Але надіюсь ,що так надалі не буде.
@@ЛарисаФедина-х7к скажу вам по правді, я живу тут все життя і все моє оточення та я сама, мої однокласники - всі говоримо українською. Ще такий факт, у маршрутках раніше всі оголошували зупинку російською, а зараз навпаки - українською. Щоправда через війну якась неймовірна кількість російськомовних людей прибула, їх помітно наперед, поки вони ще й рота не розтулили, бо поводяться дуже нахабно - пхаються в транспорті, грублять там, де місцеві цього нізащо б не робили. Ми, полтавці, виявили, що ми -добрі толерантні люди. Ну а, що стосується російськомовності, то це все військове містечко і люди з сіл, які відчувають меншовартість, тому русять. Прошу пам'ятати, що в російській імперії єдине місто, яке розмовляло українською, була Полтава. Справжні місцеві частенько вживають різних смачних висловів по Котляревському, бо " кожне сільце справді має своє слівце, а кожне подвір'я має своє повір'я". І навіть я , яка народилася і живу в місті готую галушки та шпундри з буряками, а качана каша, то неймовірний делікатес! Ми наддніпрянці, які вже забули свій діалект, однак ми ще ті українці, в чомусь набагато "чистіші" за західні області. Просто нашу душу ще ніхто не відкрив, крім, хіба що Джохара Дудаєва, який саме з Полтави, в якій жив, зробив свої відомі висновки про українців.
ахаха )) Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
Як добре, що цей обряд проводиться символічно. Бо я вже було подумала казна що 😮 дуже цікаве відео, до перегляду не знала про існування такого обряду. Лише багато разів чула, щоб чоловіки не святкували 40 річчя
Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
Охохо, наші люди таки вміють )) Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
Завжди чекаємо сімʼєю на ваші відео ) Тема доволі цікава для сімейного перегляду, хахах ) Але народні традиції - є народні традиції, що тут ще сказати?
Я завжди сприймала цей рядок в більш романтичному ключі, наче Іванко лише хотів уваги від Галі, поговорити з нею, перевірити, чи подасть вона йому води, а не оце ваше все 😂
Коли берегом ідеш, то не ламай калини!!!коли ти в армію ідеш, то не кохай дівчини...Прийшла на спомин ця пісня... ось що мається на увазі у слові "калина"
😂 - Доню, аби нікому не давала грати! Згодом, парубок до цієї доньки: - Красуне, дай грати. - Мама не дозволяє. - То, дай ковбасу підсмажити. Мама: - Не давала нікому грати? - Ні. А один парубок ковбасу мені смажив. Та так файно, що з тої ковбаси аж тлущ стікав!
А іще не забувайте, друзі, слухати КОЛИСКОВІ ДЛЯ ЛАВРІНА! Адже ми робимо їх не лише для Лавріна, але й для вас! )
Саме так, і це точно ))
селяни'завжди'були'притоном'розпусти'і'аморального'способу'життя....позорище'неймовірне!.....
все брехня
@@kulturtrigger
Всі б так проявляли свою еротику, як українці! Учіться!!!
Це тоже не здорово у всьому бачити секс.
Це було для мене справжнім відкриттям!!!
Спасибі за просвіту.
Фройд повісився! Від заздрощив....😂😂😂
А нехай би краще вивчав звичаї українців ;)
@@kulturtrigger Отож! Скоротив би свої наукові пошуки на десятки років.))))
😂 ❤
@@kulturtrigger а ти лайно про чому вивчав ???
Шикарно!😂 мем
Як завжди дуже цікаво! Дякую. Цей обряд театрального обрізання для зрілого подружжя, навпаки, як підтримка від їхніх друзів, кумів. Що в 40 років життя, любов, кохання продовжуються. Це лише новий етап у їхніх відносинах. А викуп для того, щоб звернути увагу на те, що треба ще більше цінити один одного, дякувати один одному за увесь життєвий опит, який чоловік і жінка надали один одному у своєму шлюбі.
Щоб кущилось і цвіло, і родило, як було )) ми цю цитату зрештою наприкінець приберегли ))
Опыт '- досвід
Поговірку про кабачок я вперше почув в 1997. Коли запитав у своєї прабабусі, якій тоді було вже 98, та відповіла, що це нові видумки сільських людей, які з'явилися в 1950-60 х роках. До того на Смілянщині Черкаської області такого не було. Але вона дуже сміялася, коли вперше побачила напій Живчик. На моє запитання, що її розмішило, відповіла, що як вона була гімназисткою в 1910-13рр., то старші хлопці гімназисти, які ходили до своїх дівчат, або одиноких вдів, казали: "Піду живчика пустю". Тобто живчик - це те, з чого може бути дитина.😊
🤗🤣🤗🤗
Дууууууже смішно про живчик ))))
Ну так, живчик - це синонім сперматозоїда.
Дурня...гидка дурня,звідкіля той вітер віє всім зрозуміло.Йдить геть зі своїми символами.
Дивно, що багато хто не знає, що живчик це давня українська назва сперматозоїду.
Бомбезне відео, насміявся досхочу😂
За це й любимо Україну🤗🇺🇦
Таааак, почуття гумору та життєствердності з нас ніякими трагедіями та геноцидами, здається, не витравити...
Я з Полтави, і ті райони Полтавщини, про які згадується у відео добре знаю, жила там декілька років. Показово, що вони знаходяться в одній стороні, поряд одне біля одного.
Доводилось бачити таке гуляння сорока років чоловіку. Щоправда лише один раз. Весело було, і трохи ніяково. Я тоді підлітком була, дітей ганяли, а нас, трохи старших, ні.
Навіть не думала ніколи, що ті гуляння щось особливе. Несподівано й приємно.
Хотілося б, щоб і старі традиції зберігалися і нові виникали й розвивалися. Але для цього треба мати стале суспільство, однорідне.
В тому селі де я бачила таке святкування нові люди явище нечасте. Сусіди живуть (жили) поруч одне з одним поколіннями. Куми, про яких згадується, це ті люди з ким ти святкуєш всі свята щороку, на кого розраховуєш за потреби, і так само йдеш на допомогу.
Пам'ятаю що в нас було нормально побігти накрити сіно у сусідів, бо дощ починається, а їх вдома немає.
Село знаходилось не на трасі, і було доволі закритою громадою, хоч і доволі велике, нас (дітей) в школі навчалося близько двохсот душ, школа була повна середня. Це середина дев'яностих.
Після того, я жодного разу ніде не бачила схожих гулянь.
Накрити сіно сусіда! Люди, Боже, як просто! Як важливо! Бажаю всім бути такими сусідами! ❤❤❤❤❤💛💙
Я про сіно. Я народилася в Черкаські обл Маньківському р-ні. Нещодавно говорила з двоюрідною сестрою, то вони ходили гуртом копати картоплю сусідові, який потрапив у лікарню. Оце правда. Оце українська традиція, а не прутні сокирами рубати!
@@ОляСтепаненко-р8з так, в сталих громадах, де люди живуть бік о бік поколіннями, взаємодопомога це норма життя. Не те щоб в містах самі відлюдники та ізоляціоністи жили, ні звісно, але все таки культура допомоги в селі це запорука виживання. Мені в місті цього не вистачає. Слава Богу й не потребую, але оця впевненість в людях які навколо тебе, це дуже важливо в житті. Ну а символічні прутні рубати, то це така розвага дорослих хлопчиків, чого б і не подуріти, життя в селі все таки важке, тим паче в ті роки, треба ж і розслаблятися. Краще вже отакі театральні дійства, аніж просто пити. А вибору розваг тоді дуже не було. Зараз простіше. А на початку дев'яностих, і раніше, з цим було скрутно.
Я теж бачила таку традицію. Доречі не в селі а в місті Богуслав. Це було років 18 назад. Я тоді не розуміла сенсу цього дійства, якось було дивно (відрізали чоловікові огірок зі всіма веселощами) Зараз і мені вже 40. І тільки завдяки цьому відео зрозуміла, чому в українців з'явилася ця традиція. І дійсно, це вік для виховання онуків а не дітей. Тоді не було презервативів, тому це було, якби застерігання. Та і взагалі - це реально весело. Все ж таки раніше люди краще вміли веселитись, ніж зараз, навіть напиватися для цього не потрібно, щоб гарно погуляти і посміятися від душі.
@@ГарикГалустян-ы1в Мені пощастило мати сусідів, які рятувати наші овочі від заморозків в нашу відсутність. Хоча ми не живемо в тому селі, а використовуємо сезонно, ці найкращі люди ставляться до нас, як до рідних. В місті я майже не бачу нічого подібного.
Ну як, друзі, дочекалися повної відсутності росіянців у сюжеті? ) Сподіваємося він вас зацікавить і нам не доведеться знову дрейфувати в бік усім відомих картин росіянської імперії...
Але - все залежить від вашого інтересу до теми %)
Ніколи не чула про таке обрізання. Це при думали
., щоб була можливість випити на дурняк
то ж они про другую нацию😂
Напишу тут у відповіді на ваш комент, бо не можу так просто комента написати)
Цікава тема! А мій внутрішній невизнаний аутист гірко виє: чому не можна просто про коней і криниці співати... От наче я і знаю ці нюанси, а шось чогось засмутило. Хах.
А от намалювати печі, ложки в мисках, дрова - я хз, імхо, то просто для реалізму, без підтексту. А може, то думка мого аутиста. Але все ж люди люблять придумати щось там, де того нема. Ложка просто була у мисці, а дрова просто були коло печі, типу того.
Дякую за вашу працю! 💙💛💙💛💙💛
П.С. Те рубання... Діч, йпрст. Спробую розбачити, розчути і розпам'ятати. Новітня діч.
А неназивання статевих органів прямою назвою часом не засуджується у сучасних поглядах на статеве виховання, не? Наче як так. Багатство української мови тут не в плюс іде.
Дякую за те, що у сюжеті лише українці! Давно хотілося почути лише про наш народ!
Цікаво
Дуже цікава і пікантна тема 😂 і нуль росіянців у анамнезі. Тому так - можна ще, і бажано побільше мистецтва!
Так, робитимемо далі, але ви ж самі розумієте - все залежить від вас і від вашого бажання про таке дивитися )
Ой, леле! Виходить, що коли ми з дівчатами співаємо «Ой у полі верба», а там є такий момент, що козак просить дівчину напоїти коня, а вона йому відповідає
Не великий ти пан
Той напій коня сам
Земля рОса
А дівчина боса
Ніженьки зросила…
То це виходить, що вона йому пропонує самозадовольнитися?
Розкажу дівкам - не повірять)
Але в мене буде неспростовний доказ - ваше відео)
Клас, виходить, що саме так і є ))) ну або це одна з можливих інтерпретацій )) адже скільки співців стільки й смислів )))
От і співай собі, та?😅
Слухайте !Не скаженійте!Кінь -то кінь,і може бути як метафорою прямою ,так і звичайною лірикою.Коли не хочешь чоллвіка,бо свиня,то і коня сам напоїть.Спробуєш виконати жіночу справу, замислишся про своє свинство.Хто як мислить ,так інтерпритує.
Від змісту людини залежить.
Автор певно хотів "клубнічкою" привернути увагу підписників, йому маряться статеві зносини всюди. Напоїти коня, дати напитися води, чи відмовити - то старовинний звичай прийняти чи ні залицяння: жінки в Україні обирали пару самі.
А я думаю, що багато чого навигадувано, бо ложка могла лежати у мисці тому, що вона його годувала, а дрова, бо зима та сімʼя підготувалася. Так само і про коня… «напий коня»- як можливість зупинитися в дорозі, познайомитися та поспілкуватися. Чому одразу такі символи?
Декілька років своєї юності я провела разом з батьками у досить закритому, але великому поліському селі на Чорнобильщині. У нас суворо заборонялося брати до рук жінкам сокиру і косу. Тому старші хлопці могли пропустити уроки в школі, виправдовуючись, що ходили до якоїсь самітньої жінки чи бабусі нарубати дров. Це було нормально. А ще завжди слідкували, чи йде дим з труби хати старенької бабусі. Якщо не топиться піч, то явний признак того, що щось сталося. Так і жили такою собі общиною, правда було всяко, не ідеалізую. Тут, на Одещині, таких законів немає...
Пане Богдане, дякую, все було цікаво. Особливо прошу розповісти про соціальний статус українських чоловіків, які повертались в рідне село після 25-річної солдатської служби.
О так! Чудова тема для обговорення.
Цікава тема! Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Яка у вас гарна уява! Ви так цікаво все розтолкували, добре попрацювали, дякую вам! Багата історія у нас звичаями!
Вийшла, вийшла дівчинонька рано в ранці воду брать, а за нею козаченько вийшов коня напувать!
Дякую за просвітницьку роьюботу уієї команди!
Ось такі хитрі українці ))) Щиро дякую за ваш цінний коментар! ) дивіться й інші наші сюжети, а про цей - розповідайте друзям )
Маруся,раз,два,три,калина Чорнявая дiвчина,в саду ягоди рвала....
Дякуємо за цікаве відео! 💙💛
Слава Україні!
Слава ЗСУ!💙💛
Героям слава! )
Більше не зможу без сміху слухати пісню "Ой, чий то кінь стоїть" )))
😁 Так само!
😂
Сива гривонька, бо коню напевно вже за сорок, а таки стоїть...
@@brovkobrovkov5542мабуть, жінка, відзначивши своє 40-річчя, звільнила себе від подружніх обов'язків, то він свою "сиву гривоньку" по дівчатах поніс 😂 Хоч рученьку приклади до коня, мовляв... Пісня заграла новими барвами, так би мовити...
😂😂😂 ви зробили мій день)))
Дуже цікаво! Дякую за працю!
Українська нація багата своїми звичаями.
Слава Україні!
Слава нації!
Я родом з Буковини.Хочу сказати ,що в нас таких обрядів не має,як відрубування.Про те родити дитину після 40-років раніше ,до 20 століття,було явище соромітське,зараз ні.Мені, взагалі подобаються всякі обряди,бо вони мають конкретний зміст і ціль.А це завжди є цікавим.Дякую вам за цікаву розповідь.До речі,про відрубування в Україніі та пісні із переносним смислом я не чула,про деякі могла лишень догадуватись.А не було кому розповісти.Тож ви дуже гарну роботу робите.Дякую вам.❤
Дайте меду, що спереду
для моєї ковбаси.
Північна Київщина.
Моє Вам шанування, пане Горобчук
Гарно є! ))
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Щиро вдячна Вам,пане Богдане,за найпотаємніші "цікавинки" в житті наших пращурів. Натхнення Вам.
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Велике дякую за просвіту Вперше дякуючи Вам дещо починаєш розуміти. Коли я вже пенсійного віку❤❤❤
І сміх, і гріх...
Дивна традиція, але то дійсно існує на Полтавщині і понині.
За Ваші відео Вам, п.Богдане, шанування і респект!
Це точно що, і сміх, і гріх )))
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Ти хочеш сказати що ваші дівчата задовільнюються тим що у хлопців залишилося після відрубки .Бідні ваші дівки.Нехай геть тікають то може узнають що на Україні є парубки а не Полтавські обрубки😂
Жанна, співчуваю вашому чоловіку....
Ніколи такого не бачила і не чула - хіба на весіллях бувають «конкурси»🤪
@@ЮрійУсиченко
Ой, то жаліти не треба.
Воно ж потім кущиться.
Не уважно слухали?😅
Звідки прізвище Притула, давно знаю. А от виявилось, що прізвища Рубан чи Бабич(Бабичев..) теж мають свою підопльоку.☝️🙂
Ахвхахах ну щодо Рубан... )) цікаво ) а Бабич - виходить, що так. Це прізвище має наша дизайнерка, до речі )
Рубан, Коган, Баран -- то трохи інша етимологія
@@hyphessobrycon_herbertaxelrodi Баран, ясно - від назви тварини, як Вовк Заєць чи Кіт.Рубан -від рубати . А от Котан тут до чого? Може це взагалі якесь запозичене, як Чабан.
Комент зник! Чому!
@@hyphessobrycon_herbertaxelrodiБаран від назви тварин як Вовк Заєць чи Кіт.
Рубан від дієслова рубати.
А от Котан від чого? Може запозичене як Чабан.
Iнодi банан - це просто банан... Все, що хочу сказати.
В нас, на Полтавщині й досі святкують відрубини. Дуже веселе дійство
Заздримо, що вам доводилося спостерігати ) Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
І у нас на Черкащині 😊❤
Перший раз таке чую. Що скажу про своі відчуття- я в шоці,це м' ягко кажучи.
Ну тоді раджу додивлятися до кінця, там є поовне пояснення обряду
Прекрасний випуск👍👍👍 Дякую❤
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Ще відомий письменник радянських часів Олесь Гончар сказав: "Українці -нація гумористів").
Так і є.
Гіперсексуальних і водночас соромливих гумористів ;)
Сумська область. Охтирка. Ці обряди здійснювали ще 10 років тому.
Ого, вже північніше )) А будьте ласкаві, повідомте якісь подробиці ))
Я ці звичаї спостерігала на другий день весіль, коли батька перевдягали, вішали кабачок і грозилися відрізати. Теж Сумська область
В Сумський області є ще традиція на другий день весілля ряджені миють ноги батькам і одягають чисту одежу. Ніколи не розуміла для чого. Зараз є гіпотеза, готують до смерті (припинення інтимного життя).
Але хоча вже не відрубали йому ????
Надзвичайно цікавий сюжет вийшов 😅 Спасибі за контент та працю ❤ Завдяки Вам і розвиваємось
Щиро дякуємо за підтримку добрим словом ) дивіться інші наші сюжети, а про цей - розповідайте друзям! )
@@kulturtrigger давно вже репостнула😉
Моя Прабабця народила останню 16-ту дитину, коли перша донька(моя бабуся) вже мала першу дитину
Дякую за де русифікацію 👌🏼 слава нації 💛💙
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Дякую! Неймовірно цікаво!
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Так ось чому чоловіки не святкують сорокорокорічча. Дякую пане Богдане, що розповідаєте, про наші традиції широкому загалу. Вони надзвичайно цікаві.
Причини насправді ще цікавіші, і їх у своїй статті докладно розкриває пан М.Красиков ))
Ну, не тільки чоловіки. Це забобон чула, як запрошувала гостей на своє 40чя. Тепер знаю причину. Дякую Культуртригеру.
Сорокаріччя
Ну це не традиції, а знущання. Історичний факт
Так, на мою думку. Вважати у цеберці з водою та у морді коня, який пьє з неї, статевий акт - це треба бути дуже фантазером!
Дуже цікаво та по українські смачно. Дякую.
Ось тепер зрозуміло, відкіля ноги ростуть у якогось дивного забобона «40 років чоловік не святкує» … я думала ну як дивно, чому… та й ніхто не знав, чому «не святкує і все» 😂
У статті пана Красикова є доволі докладне пояснення )
в мене кум казав 40 літ не 40 днів і сміливо гуляв. Доречі мені теж цей обряд робили)))))
Побрехеньки про «стародавні» звичаї 🙃
Це дуже цікаво! Вперше чую про таке.
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Я теж, що це за фігня?
А ще жіночий статевий орган називають - РОЗКІШНИЦЯ.
Ні. Розкішниця це ягодиці
Криниця
Криниця це вода, вода це життя, а жінка дає життя. Предки мудрі були@@ИдаФрейд-м5ь
Так, розкішницею називають жіночий статевий орган, але ніяк не ягодиці.
Як же ж українські чоловіки кохають своїх жінок. Розкішниця-це просто неймовірна милота.
Ніколи не чула про обряд " відрубування". Дякую за випуск ❤. Українці- талановитий народ в усьому👍😁
Підписуйтеся на канал ПОРОБЛЕНО ))
Щиро дякую за ваш цінний коментар! ) дивіться й інші наші сюжети, а про цей - розповідайте друзям )
"Ой, чий то кінь стоїть? Сивая гривонька. Сподобалась мені, тая дівчинонька..."
Єппп
Отакої, як по-новому зазвучала пісня!
Кончений старікашка з сивою грифон кою навколо свого напівдохлого коня може тільки за гроші на повію претендувати. Сподобалась йому, бачите, дівчинонька. Жінкам теж багато хто подобається. Фу, тошнить.
@@Marseliyне просто по новому зазвучала- вона стала логічною
Супер сюжет. От люблю такі речі. А й справді у нас вистачає всіляких народних звичаїв на свята та гуляння. Зараз їх можна побачити хіба що в селах, місто вже геть європеїзувалося, але це таки так. Наші предки були ще ті жартівники і приколісти 😂❤
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Ті, кому наближається 40, напружилися 😁
До речі мені порівняно невдовзі сорокєт ))))
Щиро дякую за ваш цінний коментар! ) дивіться й інші наші сюжети, а про цей - розповідайте друзям )
Мої дід ( 1898) та бабця (1900) теж родом з Полтавщини ніколи не згадували цей обряд , навіть , нічого подібного .
Але розповідали дуже багто про тодішні звичаї . І загалом , яке було життя .
Так у мене склалася така думка , що в ті часи літнім , тобто після 40 років людям , було вже не до подібних ігрищ . Дуже важкі умови життя дійсно , робили з них старих . І фізично , і морально .
Я не кажу , що вони не кохалися 😉. Моя бабця свою п'яту дитину народила саме у 40 років . Діду тоді було вже 42 .
Але такі забави по селах серед людей поважного вже віку не були заведені .
Бабця багато згадувала про гуляння молодих , але жодного разу - про старих . Їм лишалися лише відвідини кумів , братів , сватів і т.п.
Але ж наше село , попри усі намагання , не втратило здатність веселитися і при совітах .
Обряд , безумовно , цікавий . Насміялися досхочу 😂. Щиро дякуємо !!! Ви - суперові 👍
О !!! Чекаємо на наступний , про жінок 😲
Ну що ж -- може й дійсно, як я і казав, такі звичаї почали ширше зʼявлятися, коли вік 40 років означав іще років 30-40 майже гарантованого життєвого шляху ) У 2й половині ХХ століття це було ймовірніше, ніж у ХІХ, я думаю...
Дикий обичай,ну а жінку обслужує хто потім,ті що це зробили.
Дякую, що говорите про тему викрадених картин з нашого музею! На жаль багато картин зберігалось у сховищі і навіть херсонці їх не встигли побачити ( У мене була улюблена, така величезна, де зимовий, сніжний вечір, українські хати і колядники йдуть вулицею
О, це, схоже, картина Пимоненка. Дуже шкода щодо її викрадення, одна з найособливіших...
Була присутня на такому обряді на Черкащині. Там була морква і дві цибулини.
Обрубання здійснювалось кумами з дозволу дружини. "Стіко тобі хвате?"- перепитували в неї. Відрізали по шматочку і роздавали кумам - оце зараз можна, а надалі - зась!
Обряд здійснювали як запобігання стрибати у гречку
Отакої...
Вау, це супер ) от цікаво, що не на Полтавщині ) а який рік, чи можете уточнити? )
Теж чула про таку традицію в Черкасах 20 років тому, там крім моркви 40-річних чоловіків, ще була традиція "зашивання" для 40-річних жінок😅
Зараз так 40-й день народження вже не святкують, напевно тому, що в цьому віці ще заміж виходять і женяться.
@@ОксанаДенющенко або надівання уздечки кінної .Присліввя таке 40 пи.....і держи жінку в узді .
@@kulturtrigger це був десь 2005 рік, точно не згадаю. Мені говорили, що так здавна заведено. Обряд виглядав досить архаїчно. Ролі роздавали всім присутнім. Чи всім охочим. Хтось вів чоловіка, хтось тримав. Було весело
Дуже цікаво, дякую за Вашу працю, шаную Вашу передачу
Щиро дякую за ваш цінний коментар! ) дивіться й інші наші сюжети, а про цей - розповідайте друзям )
В Біблії сказано : Пий воду зі свого колодязя.
Піду чоловікові інтерпретую 🤣🤣🤣🔥
Не путайте грішне з праведним. То про власні ліки вироблені організмом .
Ахаххаахах )))))
@@vasy-n5u Зразу видно що Біблію не читали. Рекомендую... Дуже мудра і повчальна Книга. Розпочніть з притч Соломона...
@@vasy-n5uтак ось звідки "ноги ростуть" в уринотерапії 😂
Про такі жорстокі обряди не чула. Тільки доходили слухи що не варто чоловікам святкувати 40-річчя.
Його жорстокість розкриває здебільшого друга частина нашого сюжету ))))
Сам купився 😂
Заслухалася просто! Дуже дякую!!!
Ой, то правда! Про коня?! А я гадала, що це в мене якісь думки зіпсовані!
У наступному сюжеті дамо продовження теми ) з конем не завжди все настільки буквально, але )))
Дуже гарні картини показуєте!👍
Дуже цікава тема. Раніше не чула такого. Дякую, Культригеру, за такі цікавинки. 😊
Неодмінно підписуйтеся на Пороблено і ще радимо читати першоджерела з цього приводу ))
Не чули,того що такого немає. Це є деякі українські гулянки типа весілля,коли в селах гуляли весілля по цілому тижню, на другий ,або на третій день гості вже питі-перепиті вчиняли різні ігри. Типа шуточних. Вивозили батька з матір'ю в старій колимазі на смітник, перевдягалися чоловіки в жінок,жінки в чоловіків,Жінки підвішували собі довжелезні члєни,а чоловіки цицьки і красили щоки та губи і таке інше. Короче,дуріли .І так весілля гуляли не скрізь. А насправді нічого такого не було,що автор розповідає. Зараз блогери всю совість загубили,щоб тільки на них підписувались😢
Якщо не бачила кенгуру то их не иснуе? @@НатальяРогачко
Дуже цікаво.Дякую.Знала тільки ,що неможна робити 40 річчя.Тепер все стало ясно)
Радимо дивитися до кінця перед остаточними висновками )))
Йой..ця несподівана тема повернула на проходження студентської практики в операційну урології)) Нагадали, дякую!!
Ахахахахаха ну нічого собі у вас унікальні спогади ))) в сюжеті все ж значно цивільніший обряд описано ;)))
Як цікаво! Дякую! Коли я була маленька, то чула, як бабуся співала… Дай мені того меду, що з переду, а я тобі ковбаси!!! Я звісно не розуміла, про що там…але запамʼятала! Тепер все ясно, після вашої передачі 😂
Мед + ковбаса = секс. Хаха.
Щиро дякую вам за вашу важливу працю! Україна чудова!!!!!!
Дякую за цю важливу працю! Підтримка каналу!
Щиро дякую за ваш коментар! )
Дякую за цікавий випуск! Поширила кумам, нехай оцінять 😁😁😁!
Обряд на 40-річчя став повним відкриттям для нас. Дякую за невтомну працю!
Яка наша Україна прекрасна! 💙💛🇺🇦
Ну іду брати з криниці воду і коня напувать 😁😁😁🔥
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Вітаю. Дякую за вашу дуже важливу працю. Наснаги та витримки. Як завжди лайк 👍.
Слaва Україні !!!🇺🇦 Слава ЗCУ !!!❤🖤
Cлава Гepoям !!!🇺🇦
Щиро дякуємо за ваш коментар! Дивіться інші наші відео, а про це - розповідайте друзям ))
Колихали люлі-люлі,щоб давала хлопцям дулі !Ви такого нафантазували! Спаплюжили всі пісні! Що в вашій голові?Еротичні фантазії так і пруть!
Ой, чий то кінь стооооїть.
Подай же дівчино
Подай же ясная
На коня рученьку.
🙈
Подай же, гарная, на коня рученьку😊 І як тепер слухати ці пісні, де згадують коней😂😂 От і живи тепер з цим😂😂😂
Гггг як мило ))
В часи союзу, коли секасу не було, на всіх оглядах художньої самодіяльності обов'язково співали цю пісню.😊
@@nataliiapetrenko5584 🙂☺
Тепер такі жінки пішли,
Що все б із хати рознесли;
У них схотінок більш як грошей -
Це розрахунок нехороший.
Чоловікам нема снаги,
Куди не кинуться - борги…
А жінці що? Як щось там має,
Ганчір'я зразу накупляє,
Та ласо їсть, та п'є усмак
В гурті коханців-гольтіпак...
ФАУСТ Ґете пеклад Миколи Лукаша 1955
Дякуємо за ваші постійні коментарі, і зокрема за цей, доречні до теми ))
Світ став матеріальний, а не духовний, тому такі сумні зміни у відношеннях чоловік- жінка
Дякую Вам щиро за цікавий український контент і за все, що робите для України та українців 💙💛
Я з Полтави, і вітчиму моєї подружки-однокласниці робили таке "свято" на сорок років. Я була дуже здивована, мені тоді здавалося, що це непристойно. Але подруга описувала це все дійство дуже весело, відгуляли вони з розмахом, з гумором. Було це десь в кінці 90-их.
Ого, ось такі коментарі просто вогень ) бо показують, що лякатися навіть чудернацьких обрядів не варто ))) Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Якась дикість😢
Щось моя бабуся, яка народилася у 1891р, ніколи не розповідала про такі факти... це залежало від виховання, напевно...😮❤😊
Звичайно від виховання. Вона могла це розказати подругам-ровесницям або на рік молодшій сестрі. А вже своїм дітям, або вже онукам не прийнято було розказувати. Для того були однолітки. Отакі традиції статевого виховання
"“Дївчино моя, напій ми коня!”
“Не напою, бо ся бою, бом ще не твоя.
Як буду твоя, напою ти й два,
З студеної криниченьки, з нового ведра."
Думала, що в народній пісні де співається "а я піду в сад зелений криниченьку копать", а потім "Вийшла, вийшла дівчинонька рано в ранці воду брать, а за нею козаченько іде коня напувать" нема жодних підтекстів, а он воно що виявилось...
Так і не факт, що ці підтексти 100% є в цих рядках
@@ViktoriiaAndruskaне факт, і в пісні потапа "от сосни отворві іголочку" про новорічне дерево, мабуть співається. 100%.
Тільки ж продовження пісні народної таке: Маруся раз два три КАЛИНА, чорнявая дівчина в саду ЯГОДУ РВАЛА.
Калина, рвати ягоди, топтатити квіточки (які не для когось мама ростила) мали доволі зрозуміле значення до приходу совка і його політики
Нічого - Курщину українізуємо назад. Мобілізуймося !
Пам'ятаю таку весільнну пісню: З гори та в долину зрубали калину. Та догори гілочками --- іде Галя з дружечками..
Цікаво чого ж то догори гілочками ))
Згадала, як брат розповідав про такий обряд "обрізання" на дні народження на початку 2000х. Дякую, що додали розуміння)
О, чудово, а поділіться, будь ласка, в якому регіоні його зауважував брат? )
Дякуємо 🙏🇺🇦❤️🖤
🖼🖼🖼🎨🖌 *_"Хай квітне український мистецтвознавчий RUclips"_*
/Трохи уточнюючи Владлена Мараєва/ 💙💛🍀
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Місто Полтава живиться вихідцями з області, тому в місті дуже багато родин так святкують і сьогодні.
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
А ще на диво говорять російською що мене прикро вразило,до глибини душі!! Якщо вже Полтава говорить російською- то де ж та Україна! Лиш на заході в міста ще говорять українською. Але надіюсь ,що так надалі не буде.
@@ЛарисаФедина-х7к скажу вам по правді, я живу тут все життя і все моє оточення та я сама, мої однокласники - всі говоримо українською. Ще такий факт, у маршрутках раніше всі оголошували зупинку російською, а зараз навпаки - українською. Щоправда через війну якась неймовірна кількість російськомовних людей прибула, їх помітно наперед, поки вони ще й рота не розтулили, бо поводяться дуже нахабно - пхаються в транспорті, грублять там, де місцеві цього нізащо б не робили. Ми, полтавці, виявили, що ми -добрі толерантні люди. Ну а, що стосується російськомовності, то це все військове містечко і люди з сіл, які відчувають меншовартість, тому русять. Прошу пам'ятати, що в російській імперії єдине місто, яке розмовляло українською, була Полтава. Справжні місцеві частенько вживають різних смачних висловів по Котляревському, бо " кожне сільце справді має своє слівце, а кожне подвір'я має своє повір'я". І навіть я , яка народилася і живу в місті готую галушки та шпундри з буряками, а качана каша, то неймовірний делікатес! Ми наддніпрянці, які вже забули свій діалект, однак ми ще ті українці, в чомусь набагато "чистіші" за західні області. Просто нашу душу ще ніхто не відкрив, крім, хіба що Джохара Дудаєва, який саме з Полтави, в якій жив, зробив свої відомі висновки про українців.
Бо в совку російську подавали як більш «вищу», не «сільську», то й пнуться до цього часу, на жаль😢
Дуже цікаво.Дякуємо❤
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Ого. У моєї бабусі була така картина. "Перехід по кладці "- було написано на зворотньому боці картини.❤
На словах "викину котові", кіт скинув зі столу ножиці
Ахаахахахах дуже чутливий котик ))
О. Щось про українців. Цікавенько. Подивлюсь. Признаюсь чесно про росіян інфррмація мені вже поперек горла стоїть.
Яке щастя,що ми зараз у 40 років, зовсім молоді,та можемо ще любити та,народжувати.Тай ті,кому 60,себе старцями не вважають!!😂
Дякую. Цікаво. Не чув
З подробицями - до пана Красикова ))
Чудове пізнавальне відео! Чекаю вже на продовження!
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Дякую за таке познавальне відео👍
ось такої ! ... то ми малими на весіллях під газ-бульку такі соромітницькі пісні горланили ... аж встид бере.
ахаха )) Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
Тепер розумію чому чоловіки раніше боялися свого 40річчя. Такий ритуал і справді можна не пережити
Ну ви дивіться до кінця ) не все так однозначно )))
40 літ не 40 днів. можна пережити))))
Як добре, що цей обряд проводиться символічно. Бо я вже було подумала казна що 😮 дуже цікаве відео, до перегляду не знала про існування такого обряду. Лише багато разів чула, щоб чоловіки не святкували 40 річчя
Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
А на сіні добре спати
тільки дуже дрижить хата.
Ми з Іваном спали
сволока зломали 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Охохо, наші люди таки вміють )) Щиро дякую за ваш коментар! ) Буду вдячний за вподобайку та поширення відео ) І якщо ви давно нас не дивилися - є чимало цікавих відео в активі, дивіться у нас на каналі )
Завжди чекаємо сімʼєю на ваші відео ) Тема доволі цікава для сімейного перегляду, хахах ) Але народні традиції - є народні традиції, що тут ще сказати?
Дуже приємно це знати ) Так, традицій у нас уухххх ще й які ) Про всі й не розповіси, але чому би про ці не розповісти )
Он звідки приказка ,, Сорок років кабаці - відірви і викинь собаці ''
Ооооо, про неї теж буде сказано ))
табаці
А Іванко, що як барвінок в'ється, просить сам води напитися😂 обійшовся без коня😂😂😂
Я завжди сприймала цей рядок в більш романтичному ключі, наче Іванко лише хотів уваги від Галі, поговорити з нею, перевірити, чи подасть вона йому води, а не оце ваше все 😂
@@ViktoriiaAndruska 😁😁😁
Коли народ був уже підігрітий, співали: несе Галя воду, коромисло гнеться, а за нею Іванко без штанів женеться.
Дякую ❤
І вам щиро дякуємо за коментар! Розповідайте про це відео друзям і родичам, і взагалі ))
Йой..... Та я ж тепер ні одну пісню про коня не зможу слухати без реготу. А їх же ж так багато. :-)
Коли берегом ідеш, то не ламай калини!!!коли ти в армію ідеш, то не кохай дівчини...Прийшла на спомин ця пісня... ось що мається на увазі у слові "калина"
Не факт, може це про буквальне ламання калини
дякуємо за Вашу працю!
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Дякую. Дуже цікаво. ❤
Эротические фантазии с конем!-Улыбнуло!😂😂😂😂
Це лише перенесення! )))
дякую❤❤❤❤
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Ще був обряд на весіллі,коли чіпляли кукурудзу тестю😂😂😂 нічого про це не знаю,але розповідала подруга
Певен, то з того ж розряду асоціацій ))) Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Я в 90ті бачила один раз ото обряд відрубування кабаки на Черкащині))) мене тоді то дуже здивувало
Дуже цікава тема, продовжуйте розкривати українскі традиції
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))
Так от звідки забобони святкувати 40річчя у чоловіків)))
Атяк же ви думали ))
Щиро дякую за ваш цінний коментар! ) дивіться й інші наші сюжети, а про цей - розповідайте друзям )
😂
- Доню, аби нікому не давала грати!
Згодом, парубок до цієї доньки:
- Красуне, дай грати.
- Мама не дозволяє.
- То, дай ковбасу підсмажити.
Мама:
- Не давала нікому грати?
- Ні. А один парубок ковбасу мені смажив. Та так файно, що з тої ковбаси аж тлущ стікав!
Дякую!
Щиро дякую за ваш коментар ) і закликаю дивитися інші наші сюжети, а про цей - розповідати друзям ))