Kas raha teeb õnnelikuks?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 июл 2022
  • Kas raha teeb õnnelikuks? - Psühhobuss selgitab!
    Tekst: Siim Taras
    Peale luges: Siim Taras
    Video: Siim Taras, Triin Tiitsmaa
    Video on koostatud hariduslikel eesmärkidel Eesti Teadusagentuuri toel.
    Educational purposes.
    Ülesande-idee õppetöös kasutamiseks - ultimaatumi mäng:
    Õppetöös võib rahaga sarnaseks ressursiks olla muud boonused, näiteks lisapunktid arvestustöös. Jaga klass suvaliselt paarideks nii, et paarilised ei tea, kellega nad paaris on. Näiteks on lehele kirjutatud punase või mustaga üks täht. Seejärel lähevad ühed paarilised (nt punased) klassist välja ning teistele jagatakse paber, kus on peal võimalik boonuspunktide hulk. Võiks olla erinev hulk jagatavaid punkte. Seejärel saavad õpilased otsustada, kas ja kuidas nad boonuspunktid enda paarilisega jagavad. Nad võivad seda teha võrdselt või ka võtta kõik endale. Seejärel kogutakse paberid kokku ning kutsutakse klassi nende paarilised, kes saavad paberil nende teise paarilise pakkumise. Nad võivad selle vastu võtta - siis jagatakse punktid vastavalt sellele nagu pakutud, kuid võivad ka keelduda - sellisel juhul ei saa kumbki boonuspunkte. Nüüd avatakse kaardid ja selgub, kes-kellega paaris oli ning mis on mängu tulemus.
    Kasutatud allikad:
    Dunn, E. W., Aknin, L. B., & Norton, M. I. (2008). Spending money on others promotes happiness. Science, 319(5870), 1687-1688.
    Killingsworth, M. A. (2021). Experienced well-being rises with income, even above $75,000 per year. Proceedings of the National Academy of Sciences, 118(4).
    Lara B. Aknin & Guy Mayraz & John F. Helliwell, 2017. "The emotional consequences of donation opportunities," The Journal of Positive Psychology, vol 12(2), pages 169-177.
    Taustamuusika:
    Bensound.com

Комментарии •