Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Matki Jedności, w Rokitnicy, poświęcone dnia 9 września 2000, jest darem Ruchu Szensztackiego dla Kościoła na dwutysiąclecie chrześcijaństwa. Jest ono wierną kopią pierwszej szensztackiej kapliczki - dzisiaj tzw. prasanktuarium w której 18 października 1914 roku nawiązał się Ruch Szensztacki. Sanktuarium w Rokitnicy należy w ten sposób do międzynarodowej sieci sanktuariów filialnych. Nazwę swoją Ruch Szensztacki zawdzięcza nazwie miejscowości, z której się wywodzi: Schönstatt (w tłumaczeniu: piękne miejsce). Wyrazem oryginalności każdej budowli jest nadane mu imię. Sanktuarium w Rokitnicy to Sanktuarium Matki Jedności. Nazwa ta jest odpowiedzią na pragnienie bardzo szeroko pojętej jedności, a szczególnie jedności ludzi z Panem Bogiem i ludzi między sobą. Imię naszego Sanktuarium przedstawione jest też w kamieniu węgielnym, zawierającym fragment muru berlińskiego. Zburzenie owego muru jest znakiem dążenia świata do jedności. Prawdziwa jedność to jednak coś więcej niż tylko burzenie murów- to dar w Jezusie Chrystusie. On to przez swoją zbawczą śmierć przezwyciężył wszystkie podziały i wysłużył na nowo jedność z Bogiem i jedność ludzi między sobą. Dlatego też kamień ten ma kształt krzyża. Kamień ów, obraz Matki Bożej i dzwon do sanktuarium w Rokitnicy poświęcił Ojciec Święty, Jan Paweł II, 15 czerwca 1999 w Krakowie.
Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Matki Jedności, w Rokitnicy, poświęcone dnia 9 września 2000, jest darem Ruchu Szensztackiego dla Kościoła na dwutysiąclecie chrześcijaństwa. Jest ono wierną kopią pierwszej szensztackiej kapliczki - dzisiaj tzw. prasanktuarium w której 18 października 1914 roku nawiązał się Ruch Szensztacki. Sanktuarium w Rokitnicy należy w ten sposób do międzynarodowej sieci sanktuariów filialnych.
Nazwę swoją Ruch Szensztacki zawdzięcza nazwie miejscowości, z której się wywodzi: Schönstatt (w tłumaczeniu: piękne miejsce). Wyrazem oryginalności każdej budowli jest nadane mu imię. Sanktuarium w Rokitnicy to Sanktuarium Matki Jedności. Nazwa ta jest odpowiedzią na pragnienie bardzo szeroko pojętej jedności, a szczególnie jedności ludzi z Panem Bogiem i ludzi między sobą. Imię naszego Sanktuarium przedstawione jest też w kamieniu węgielnym, zawierającym fragment muru berlińskiego. Zburzenie owego muru jest znakiem dążenia świata do jedności. Prawdziwa jedność to jednak coś więcej niż tylko burzenie murów- to dar w Jezusie Chrystusie. On to przez swoją zbawczą śmierć przezwyciężył wszystkie podziały i wysłużył na nowo jedność z Bogiem i jedność ludzi między sobą. Dlatego też kamień ten ma kształt krzyża. Kamień ów, obraz Matki Bożej i dzwon do sanktuarium w Rokitnicy poświęcił Ojciec Święty, Jan Paweł II, 15 czerwca 1999 w Krakowie.
Matko Boska Trzykroc Przedziwna wstawaj się za nami
Ciekawe miejsce
Serdecznie dziękuję, pozdrawiam, ❤❤❤
Pozdrawiam serdecznie
Niesamowite 😊
Fajna ciekawostka
Fajnie
Super
Super