No okupācijas līdz brīvībai: latviešu bēgļi un trimda

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Izmantotie jēdzieni:
    Latvijas Centrālā Padome - Latvijas augstākās politiskās vadības centrs ar pagrīdes valdību Latvijas okupāciju laikā no 1943. līdz 1994. gadam (aktīvi darbojās līdz 1951. gadam), ko dibināja ar nolūku koordinēt dažādu latviešu pretestības kustību darbību, lai atjaunotu Latvijas valstisko neatkarību.
    Dzelzs priekškars - tēlains apzīmējums, kas Aukstā kara laikā simbolizēja ideoloģisko cīņu un robežu, kas pēc Otrā pasaules kara izveidojās Eiropā starp kapitālistiskajām Rietumu valstīm un komunistiskajām Austrumu bloka valstīm.
    Pārvietotās personas jeb DP (Displaced persons) - visas personas pēckara Eiropā, kas neatradās savās pastāvīgajās dzīves vietās. Pēc kara lielākā daļa bēgļu, ap 100 000, dzīvoja DP nometnēs Rietumu sabiedroto okupācijas zonās Vācijā.
    Video izmantoti materiāli no Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ekspozīcijas Raiņa bulvārī 7, to skaitā - no interaktīvā multimedija “Atstājot Latviju”, Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijas "Periodika", Edgara Dunsdorfa "Latvijas vēstures atlants".

Комментарии •