Montaż okien w warstwie ocieplenia. Ciepła Belka Montażowa.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 янв 2025

Комментарии • 38

  • @MOYSES256
    @MOYSES256 5 лет назад +6

    Widać że porządna robota. Staranność zachowana, dobry materiał edukacyjny.

  • @buildshow
    @buildshow 5 лет назад +1

    Love those red work pants!

  • @magorzatadobrowolska9891
    @magorzatadobrowolska9891 5 лет назад +5

    Widać że montażu dokonuje profesjonalna ekipa, ja jestem na etapie szukania monterów do okien. Myślę że wybór rodzaju okien jest tak samo ważny jak wybór profesjonalnych monterów. Co mi przyjdzie po dobrych oknach, jak będą nieszczelne i będzie wiało? Dobry montaż jest bardzo ważny.

    • @marcinosiadacz9568
      @marcinosiadacz9568 5 лет назад +2

      Jestem tego samego zdania. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Aprel, przeprowadzili u mnie montaż okien, żaluzji fasadowych, drzwi oraz bramy garażowej.
      Polecam Oknotest do wyszukania rekomendowanych montażystów i nabywania wiedzy o stolarce i najlepszych praktykach monterskich.

  • @pozytywniezakrecony151
    @pozytywniezakrecony151 Год назад

    Dobra robota

  • @ОлексійСлободян-н2д
    @ОлексійСлободян-н2д 3 года назад +2

    🔥🔥🔥👍👍👍

  • @Desperaci2010
    @Desperaci2010 3 года назад

    Czy przy tego rodzaju montażu wnęka okienna w murze musi być większa od okna? Jeśli tak to ile?

  • @jakubplastmont1583
    @jakubplastmont1583 5 лет назад +4

    Witam. Dla laika oglądając filmik wszystko wygląda na najwyższym poziomie. Jak już nagrywacie filmik pokazowy i piszecie jaki jest koszt montażu na takim systemie to róbcie to jak wymaga producent belek. Na nagraniu ok. 50-60 sek. widać jak montazysta nakłada klej ba belkę a co z nałożeniem uszczelniacza na metalowe elementy ? Okno może i super szczelne ale połączenie ciepłych belek z murem nieuszczelnione. Na filmie widać jak super uszczelnianie jest okno (połączenie ramy z ciepłą belka) a co z uszczelnieniem po całym obwodzie styku ciepłej belki z murem , a zwłaszcza na metalowych elementach ciepłych belek .
    Kolejny błąd to stosowanie ciepłych belek o jednym rozstawie a nie wg obliczeń producenta (chyba rozstaw kotwienia co 70 cm ), brak belek o mniejszym rozstawie które finansowo wychodzą niestety bardzo niekorzystnie .

    • @oknaaprel2441
      @oknaaprel2441 2 года назад

      1. Uszczelnienie belek z murek było wykonywane i jest widoczne wielokrotnie, np. w 7:29, 7:58 czy 8:40.
      2. Rozstaw kotwienia jest według wyliczeń producenta. Stosowanie belek 70 cm to był rodzaj optymalizacji, jednak są droższe od tych 25 cm, zatem ich skracanie jest rozwiązaniem niekorzystnym finansowo dla nas...

  • @dariuszziolkowski3146
    @dariuszziolkowski3146 5 лет назад +1

    W Mojej firmie to by nie przeszło wycieliście Xps i dališcie zwykle twarde styro? Ramki na około kleimy z ksztaltek Xps i przyklejamy na klej kauczukowy podobny do dysperytu ta piana to nie bedzie ciagniać wody ? Folia przeklejona do kształtki a nie do muru więc musi być szczelna. Zostawiliscie okno na listwie transportowej czy pod parapetwej? Pod wylewke balkonówki przesówki HS itd dajemy na satelitach bez listwy wtedy mamy wszystko ładnie pod oknem uszczelnine i bez mostków.

    • @oknaaprel2441
      @oknaaprel2441 5 лет назад

      Nie bardzo rozumiem zarzuty oraz co zostało zepsute i gdzieś „by nie przeszło”….
      Wycięto xps aby umożliwić montaż ciepłej belki bezpośrednio do płyty fundamentowej zapewniając pożądana nośność systemu (od 3:53) a finalnie tenże sam xps został zamocowany i zabezpieczony EPDM co widać w końcówce filmu 8:37.
      Pod oknem nie jest ani listwa podparapetowa ani- o zgrozo- transportowa, lecz belka hard będąca jedną ze składowych systemu CBM Marbet.
      Nie wiem, co to są „satelity” i jakie niby posiadają zalety w porównaniu do belki hard, więc się nie wypowiadam szerzej.
      Wszystko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją systemu montażu w strefie izolacji CBM Marbet, więc proponuję zapoznać się z jego opisem, aby ewentualna, dalsza dyskusja przybrała charakter bardziej merytoryczny
      www.marbetbausystem.com/produkt/ciepla-belka-montazowa
      Dodam, że montaż stolarki w tym systemie- na innej inwestycji- poddaliśmy próbie szczelności wykonanej przez notyfikowane laboratorium, więc również zachęcamy do sprawdzenia swoich poczynań...
      Czy nasze badanie "przeszło" można zobaczyć tutaj
      aprel.pl/wp-content/uploads/2018/08/Certyfikat-MLTB-003-2017-APREL.pdf

    • @dariuszziolkowski3146
      @dariuszziolkowski3146 5 лет назад +1

      Wszystko spoko tylko pytanie jaka elewacja klinkier czy styro bo jesli pod styro to szkoda zachodu cofnac do muru ten kawalek okna styro itak na okno wejdzie a tasmy uszczlnia. Tak my osadzamy pod pod klinkier ale szpilek nie widze do klinkieru. Zreszta każdy orze jak może ważne żeby przeszło termowizje i szczelność. Pozdrawiam

    • @piwaszczuk
      @piwaszczuk 3 года назад

      @@oknaaprel2441 Nie jestem montażystą tylko inwestorem który próbuje się wyedukować. Również rzuciło mi się w oczy wycinanie XPSu opartego na gruncie żeby zastąpić go przykręcanym EPSem (zagłębiając się się w dane techniczne systemu: owszem, jakościowym EPSem klasy 600 kPa, jednak zamontowanym na wkręty i wsporniku stalowym, co stanowi najsłabsze ogniwo systemu - w dokumentacji jest podana siła przy której następuje złamanie wspornika stalowego a wcześniej znaczne ugięcie). Można odnieść wrażenie że wycinanie XPSu (który ma nośność pozwalającą na utrzymanie całej konstrukcji budynku!) nie przynosi żadnej dodatkowej korzyści mechanicznej ani termicznej, a jedynie powoduje koszt w postaci belki podporowej i dodatkowej robocizny. Bardzo chętnie usłyszę/przeczytam jaka jest potencjalna korzyść z takiego zabiegu. Oczywiście, wytyczne montażowe są ogólne i przewidują że pod otworem okiennym jest powietrze a nie dobrze izolowane cieplnie i nośne podłoże z XPSu, dlatego ja, jako inwestor, chciałbym poznać wytłumaczenie dlaczego ktoś się "rzuca na mój XPS" z piłą tarczową, inne niż bo "takie są wytyczne systemu" (czyt. bo musieliśmy też sprzedać belkę podporową).

    • @oknaaprel2441
      @oknaaprel2441 2 года назад

      @@piwaszczuk Cytat "Można odnieść wrażenie że wycinanie XPSu (który ma nośność pozwalającą na utrzymanie całej konstrukcji budynku!) nie przynosi żadnej dodatkowej korzyści mechanicznej ani termicznej,..." Korzyść jest taka, że okna są stabilnie zamocowane i uszczelnione co potwierdziły testy, bowiem nie wyobrażam sobie postawienia konstrukcji ważących ponad 200 kg, największy fix to 300 kg na xps-ie "przytkniętym" do muru.... W jaki sposób to zamocować mechanicznie do tego styropianu, kto wyliczy wytrzymałość na parcie/ssanie wiatru i kto weźmie na siebie odpowiedzialność, jeżeli takie okno wypadnie, np. na użytkownika? W jaki sposób podeprzeć i uszczelnić dolną część takich okien?

  • @jakubplastmont1583
    @jakubplastmont1583 5 лет назад +1

    Niestety żeby zrobić dobra cene albo nieprzegrać zlecenia z konkurencją trzeba często omijać niewidoczne dla laika elementy .

  • @danielzaborowski3638
    @danielzaborowski3638 5 лет назад +1

    Ile czasu trwał taki montaż bo zauważyłem że przez dzień zamontowali 1 szt. + przygotowali kolejny otwór.

    • @marcinosiadacz9568
      @marcinosiadacz9568 5 лет назад

      Montaż wszystkich okien trwał 6 dni. Nie chodzi o czas tylko o dokładność wykonania wszystkich etapów. Za ok miesiąc sprawdzimy szczelność montażu w teście blower door.

    • @danielzaborowski3638
      @danielzaborowski3638 5 лет назад

      @@marcinosiadacz9568 haha to cena takiej usługi 200zl mb?

    • @wojciechjanicki793
      @wojciechjanicki793 5 лет назад +1

      @@danielzaborowski3638 A to zła cena jak za porządny montaż drzwi HST i dużych witryn poza licem muru w warstwie docieplenia? Lepiej zrobić to raz a porządnie czy "po dewelopersku" - szybko, tanio i źle? Zakładam że jak ktoś buduje dom to na lata a nie na chwilę.

    • @danielzaborowski3638
      @danielzaborowski3638 5 лет назад +1

      Jak za taką robotę to nie tak źle ale realia są inne. Siedzę w tym już bardzo długo ceny takiego montażu wahają się w granicach 50-60 zł mb i to klienci narzekają że drogo wic nikt tak sie nie pięści podczas montażu. Mało tego 90% klientów chcąc obniżyć cenę sami przygotowują otwory i w dużej części nie prawidłowo

    • @danielzaborowski3638
      @danielzaborowski3638 5 лет назад +1

      Najlepsi są klienci co sie naoglądja filmików i potem próbują zrobic jak najtaniej np. Miałem gościa który po montażu sam naklejał taśmy zamuwione z neta albo ciepłe parapety te tańsze to porażka a ludzie biorą jak głupi

  • @qbiack
    @qbiack 6 лет назад +1

    Wygląda ok. Tylko mam uwagę jedną. Wycięto nieco za dużo izolacji fundamentów pod montaż opaski i co z tą szparą 5-10 cm będzie?

    • @marcinosiadacz9568
      @marcinosiadacz9568 6 лет назад +1

      Faktycznie na filmie tego nie widać. Po zamontowaniu opaski CBM Marbetu, styrodur został spowrotem przyklejony pod i z przodu belki. Całość została zabezpieczona EPDMem, efekt końcowy jest widoczny na zdjęciu (8:04 minuta)

    • @qbiack
      @qbiack 6 лет назад +1

      @@marcinosiadacz9568 W takim razie ok 👍😋

  • @johncommon4294
    @johncommon4294 4 года назад +1

    Ludzie, zwracalem sie do tej firmy i do wielu polskich producentow okien. Nikt nie produkuje okien pasywnych. Albo nikt nie odpowiada - a to jest hamstwo. A gdy odpowiada to nie na pytania. Albo paniusia odpowiada mi po dlugim czasie pytaniami; odpowiadam a za pare minut dostaje odpowiedz ze wlasnie wyjechala na wczasy i mam sie do kogos innego zglosic. Czy to nie jest hamstwo? Jesli ktos rozumie moj jezyk bo wyda mi sieu ze nie mowiem nieczystou polskou mowom. Potrzebuje konkretne okna o najlepszym Uw i okreslonych wymiarach albo zblizonych i jaka jest przykladowa cena na nie czy mnie na nie stac czy szukac w Czechach czy gdzies indziej. Mamy tylu producentow a nie mozna kupic bo albo hamstwo albo nie wiem co ale nie dostalem odpowiedzi. A domek buduje z hempcrete wiec mocowanie okien byloby do kontstrukcji drewnianej. Unikam jesli to mozliwe hemii czyli pianki. Jesli juz musze uzyc pianke to jej minimalna ilosc. Dzieki za pomoc.

  • @dikvalentines
    @dikvalentines 3 года назад

    montaż z zamierzchłych czasów kiedy styro był w ludzkiej cenie :)

  • @JanKowalski-ce9kq
    @JanKowalski-ce9kq 6 лет назад

    Jaki koszt metra bieżącego? (materiał + robocizna) I dlaczego nie zastosowano taśm rozprężnych?

    • @oknaaprel2441
      @oknaaprel2441 5 лет назад +1

      W zależności od rodzaju i wagi konstrukcji, średnio 160-180 zł/mb kompletnego montażu. Każdy przypadek należy rozpatrywać jednostkowo i cena usługi może być znacząco różna, niższa lub wyższa od podanej.
      Montaż warstwowy - szczelny w systemie CBM zapewnia "standardowo" pianka + folie paroszczelna i paroprzepuszczalna oraz klej Soudafoil 360. Alternatywnie można zastosować od wewnątrz np. uszczelniacz SP 925. Badania pokazały, że te sposoby są szczelniejsze niż taśmy rozprężne.

  • @tomekkotwinski3806
    @tomekkotwinski3806 5 лет назад

    ta biale to jest beton czy gips czy styropian
    to co jest do sciana przywiercane i klejone

    • @PawelP7
      @PawelP7 3 года назад

      Styropian :E okno się trzyma na styropianie :E

    • @korro123
      @korro123 3 года назад +1

      To ciepła belka montażowa Marbetu

    • @oknaaprel2441
      @oknaaprel2441 2 года назад

      @@PawelP7 Okno są zamocowane mechanicznie do metalowych kotew ukrytych w tym styropianie.

  • @kamilbulczak6876
    @kamilbulczak6876 9 месяцев назад

    Wycieli ten styropian z fundamentu zeby potem zamontowac ciepla ramke i uzupelnic to tym samym styropianem. Cuekawe rozwiązanie.