Міша, це феєричний випуск, і запомниться надовго, а вдало зроблені епічні кадри скоро розійдуться по мережі. Але ж яка була напруга на самій ячейці ми так і не дізналися. Тільки не треба казати, що її показував тестер з аврори, та ще й на клемах кисляка.
в мене друг, коли був блекаут, спаяв батарейку з елементів від ноутів без БМСки, все працювало поки користувався, але коли проблем з електрикою не стало в один прекрасний день все це вибухнуло і йому повезло, що був дома, а збірка була на балконі і він все це викинув. Іначе б згоріла кватира. Після цього він без БМСки нічого не збирає😂
Всяко буває. В мене було так: Збірка 3s8p з 21700 з БМСкою , але з не симетричною (окремо вихід і вхід на зарядку). Коли вмираючий гелевий кисляк сідав я цю збірку підкидав до ДБЖ, щоб принтер додрукував. І по закінченню відключав щоб її не почало заряджати. То в один прекрасний момент, я забув її відключити. І цілу ніч збірка заряджалась через вихід БМСки (думаю тому вона не зпрацювала).... Зранку замітивши це, кинувся до неї, а на виході 0Вольт. Виявилось по спрацьовували клапани захисту.З 24 елементів тільки в одному не спрацював клапан. (просто в холодний піт кинуло коли подумав що могло статись якби вони не спрацювали). Відкинув цю збірку подальше. Але не надовго, бо жалко елементи викидати))) Жаба задавила і почались експеременти))) Фізично натиснувши на клапан на елементі з'являлось 4,4в, але із за тиску в середині, він так не фіксувався. (розряджав до 3,7в, всеодно тиск залишався і клапан не фіксувався). Рішив стравлювати тиск через мінусовий контакт зробивши отвір свердлом 0,4мм і потім запаяти його. На пробному акуратно вийшло просвердлити і все запаяти. Але є але)))) На слідуючий день взявся за інші елементи. Так як пробнік вийшло зробити і повіривши в себе, взявся свердлити слідуючий, но занадто бодро..... На виході не втримав дремель і свердло буквально на 1мм залітає всередину і робить КЗ... Клапан зриває і цей аккум починає кругом літати з такими ж спецефектами. Вобшем так само спочатку думав що літій не такий страшний, але потім різко змінив думку....))) ПС. Сорі, багато букв))
@@WOTKyzmich уточню. Є низькочастотне дбж на 2 кВт( 6 в піку ) на 24 вольта з функцією зарядки. Є контролер 100 вольт, 40 ампер і є пока 2 панельки 30в вольт 10 ампер. Вибираю акум. Будь який літій - боюся, будинок дерев'яний))) хочу карбоновий agm. І питаю, чи варто за нього переплачувати, чи взяти простий гель ( дві штуки по 200 ампер)? Дякую
18650, які в елекроінстременті ще й літають ))) Коли роблять бадабум, зніму якось про це відео, бо залетить під стріху й спалить хату тому зніму відео не вдома.
@@Михайло_Ігорович Я вам скажу трохи інше. Акуми 18650 є різні. Почну з самої маркировки. Перші дві цифри це діаметр акума в міліметрах, другі дві цифри це довжина акуму теж в міліметрах, і остання це ноль вказує що вона кругла. Тобто це лише геометричні параметри акума. Все. А от начинка може бути різною. Це як літій іон ( вони легкі) так і літій желізо фосфат ( вони важкі) кажуть що ще є по технології AGM, та я не зустрічав. Ну якось так. Так що якщо є електроінструмент на чисто літій іон, то бажано поміняти на такі ж самі ліфери.
@@Михайло_Ігорович При роботі з інструментом, не реально так зробити (щоб літали) 😅 хіба акумулятор кинути у вогонь 😅 Газові балони теж літають, якщо ТБ не притримуватися 🤷
є одне правило: чим більша концентрація енергії тим більша небезпека, чим вищі струми воно може видавать тим легше йому зробить біду. це не залежить від методу зберігання, літієві, кислотні акуми, бочка з бензином, "гравітаційна" електростанція (підвішені грузи або висока башня води, що приводить в рух електрогенератор), в будь-якому разі якщо воно швидко може видать велику кількість енергії в малому об'ємі треба дотримуватись жорстких правил техніки безпеки
Як варіант покращити ваші вимірювання це підєднувати навантаження чотирипроводною схемою ( як раз може та різниця в вимірюваннях на початку відео і є банальними втратами в дротах приладу, чотирипроводна схема якраз і є для того щоб прилад міряв напругу на самих крокодилах а струм вже по товстих дротах і як висновок нівелюється втрати в дротах) на великих ємностях в цьому є сенс, я вважаю що ємності більше 1аг в цьому є сен!
Це було епічно, випаровувався скоріше за все не електроліт а водень, тому коли виникла іскра все рвануло. Перегрів комірки можна імітувати на старій прасці. Можливо замість свинцевого акумулятора перезаряд можна було б зімітувати зварювальним апаратом.
Ніякого напису на екрані перед відео я знову не побачив хоть і було жарко на відео 😢. Фанеру прогнуло прикольно . Як загорілося так і не зрозумів просто в секунду спалах і все. Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації
Потушить литий невозможно - но можно прекратить этап горения - лучше всего иметь гору песка, что бы перекрыть кислород батарее - работает со всем литием, вода тоже пойдет - но только для NMC ячеек (lg chem)...
Я для Глово на вел такие брал 13шт, 48В60А+ 2квт колесо=120-140км ходу на 50-60км/час, на 14 часов в Глово в разных режимах по Киевским холмам правого берега хватало. За 3 года конечно деграднули, а так отслужили на ура и окупились в сотню раз. А безопасность да, дома лучше такие не заряжать и не иметь. Сам храню и заряжаю в гараже. Многие колеги-курьеры погорели, еле яйца свои спасли, на ходу вел откидывали когда ток дыметь начинали)) Поэтому не экономьте на качестве сборки и на БМС. И хорошо бы иметь пескоструйный огнетушиель недалеко от вела- когда его заряжаете. К сожалению, для мобильного транспорта пока что других лучших альтернатив нет, едишь как на пороховой бочке xD
Тому що вони куплені вже в такому стані, що БМС автомобіля сказала, що краще їх не виокристовувати. ВОни ж не нові продаються. Нові вони йдуть в електромобілях.
@@Михайло_Ігорович это я понимаю. Вопрос в том, что по идее эти сборки должны быть с какой-нибудь бмс, по типу jk bms. Разве она не сможет уйти в защиту во время нагрузки на аккумулятор? Если выставлены правильные ограничения на заряд\разряд и все условности соблюдены.
@@AiSavvy 1) Не все берут новые ячейки. Не все берут дорогие квчесчтвенные БМС. 2) Плохо паяют. Не все Кулибины хороши. 3) Плохо пакуют. Плохо ищолируют. 4) Нужно хотя б раз в год перепаковывать акум, проверять места спайки ибо прыжки по бардюрам, брущатка, в том же Львове я тоже курьерил- там даже машины на ходу детали теряют)) А в веле тем более вче расшатываеться, включая внутри короба с ячейками, хотя у меня плотная и надёжная сборка в железном коробе. Со временем езда по таким неровностям при не соблюдении предвдущих пунктов может привратиится в КЗ или мехьповреждение и пожар. + Сами акумы могут перетереться и повредиться если плохо закреплены. 4) После хороших ДТП или падений может что то отвалиться/замкнуть. Так один Гловер в оренде здал вел обратно, а через пару дней вел свечой полыхнул у другого на ходу, предыдущего за яйца- оказалось он разложился оч. серйозно и от греха подальше решил скинуть вел обратно орендодателю, а он полыхнул у ничего не подозревающего следующего курьера. Еще был случай, девочка курьер пошла отдавать заказ, возвращаеться- а вел уже свечой полыхает, и она акуратно каталась. Крч я только по Львову 4 случая знаю возгарания ЛЖ хем, так что ну нафик. Я конечно 3 года откатал, и падал жёстко и на капот машин сажали, но техосмотр и переборку акума регулярно по регламенту делал, да накладно по деньгам, но спокойней спишь и ездишь. Но второй раз ЛЖ Хем уже не ставил бы.
Это интересно,но не совсем правильно.Нужно заряжать не огромным,а стабильным током от бп,равным току зарядки.Ну и учитывать номинал внутрянки - превышение внутреннего сопротивления от номинала.Ну и еще момент - ячейки соприкасаются друг с другом в батарее и одно другое греет + сильно повышается давление внутри пакета.Ну и нужно считать ач после номинала емкости - элементы в батарее бывают разными.Ну и для сравнения использовать хороший и дутый акум - почувствовать разницу.В общем то последнее это основное,практически у всех пакеты бу.Успехов!
Я прочитав Ваш коментар, все що ви озвучили, хочу зробити, але блогер я молодий, каналу 4 місяці. Поки що ще грошей не заробив, щоб облаштувати нормальну лабораторію. Але я старатимусь, та з часом зроблю як Ви пишете. Дійсно, все це має сенс. Дякую за коментар.
@@Михайло_Ігорович Все можно сделать бюджетно - заряд от нормального 12в акума.но через 50 - 100 вт автомобильную лампу ,которая ограничит ток,его измеряя по времени,можно понять величину перезаряда.Ну и наличие двух элементов - нормального и поддутого.Успехов!
Да и еще.Как защитить сборку из пакетов от перегрева - Нужно между каждым пакетом ставить терморезистор,есть они 10к и других номиналов (на Имраде и не только)капельки ф 2мм,ну и включать их с подпиткой параллельно,суммируя выход через диоды - получим сигнал по перегреву каждого пакета.Все будет ГУД!
Що підтверджує стару істину: якщо річ довго і вперто ламати, вона зламається)) А по факту - поки ламали одну небезпечну літійіонну ячейку - зламали два безпечних кислотника))
У меня электровелосипед загорелся на LG chem, причем я ехал всего лишь 20км.ч без нагрузки особой, 13s сборка 1п и смарт бмс была + предохранитель между каждой клемой и это не спасло - кз в моем боксе не могло быть, все изолированно, как показала разборка потом, ячейка просто одна с нифига вздулась и повредилась - и пошла реакция с кислородом - огонь был жесть) благо ячейки эти в воде не взрываются и я в озере утопил вел, реакция горения прекратилась т.к. был перекрыт кислород, а не вода потушила))) потушить lg chem даже пожарная машина не сможет)
Так что ну нафиг этот литий дома (не считая павербанков с 18650 - там токи не большие и безопасней оно все)... Благо это случилось рядом с озером и за городом! а не дома или в городе, треш короче.... А вел я спас, он чутка прикоптился, я на нем еще крутя педалями 20км проехал)
@@Михайло_Ігорович Все просто. Не заряжайте новые элементы таких ячеек выше чем на 4,05В А б/у и то меньше 3,95-4,00В на ячейку, и можно отностиельно быть спокойным
Отработал я 3 года на таких на єлектровелосипеде в Глово, и сколько у меня колег погорело на таких же, у одного даже квартира згорела. Крч очень осторожно с ними надо. Вот щас у меня акум практически полностью деграднул, вот после войны думаю на чём новом собирать, что б безопасно катать было и при этом не терять в кпд вес/мощность/запас хода. Ибо ЛЖ хема мне хватало на 120-140км хода и 50-60км/час крейсерской скорости при весе акума в 25кг(садил на обычный алюминиевую раму вела Кейлис) (48в60А+2 квт мотор) Есть альтернативы: но они тяжелей и более обьёмные-уже вряд ли влезут в межрамный корпус вела, так если не придумают чего нового, придётсья жертвовать мощностью и запасом хода, ибо мне уже не хочеться снова на эту пороховую бочку садиться))
Я такі ячейки помістив в герметичний ящик, який зварив з нержевійки. Ну якось стрьомно тепер після цього відео.... Мабуть куплю на черметі бойлер, запру акб в нього, щоб не мерз взимку, і на вулиці поселю.
Я теж про таке думав. Але зупинився на тому, що запхну в буржуйку (не користуюся нею) в гаражному приміщенні. Там і захист і висока температура.... і димохід з тягою відразу😂
@@vanekcc1 в мене залишилось не закрите питання, як підтримувати плюсову температуру в гаражі в зимові морозні дні. Бо в будинок я це точно не буду заносити.
@@vanekcc1 підказали спосіб дієвий для лютих морозів- 4 цеглини на газову конфорку, гарно прогріти. Далі в 2-3 слоя фольги, потім 2-3 слоя тканини. Працювати в грубих рукавицях, щоб не обпекти руки. Далі ці пиріжки можна брати руками і класти поруч з акумуляторами в ящик. Ящик або попередньо зашити пінопластом або обгорнути непотрібними фуфайками. Добу можна не переживати про промерзання. Хоча при регулярних зарядах-розрядах він дійсно сам себе буде прогрівати, якщо утеплити все якісно.
BMS-ка в нормальному режимі спрацьовувати НЕ повинна. Не повинен зарядний пристрій /інвертор заряджати звичайний літій > 4.2В/елемент, і його слід запрограмувати на таке. Розряджати
Хехе я все думав як тушитись все буде бо прикручере до дерев'яного. Головне дихати на повні легені. Камон це заїзжена тема, головне дивитись впертих блогерів які розказують що відкривають вічний двигун. Злава ЗСУ
То добре що є такі люди як ви,що на власному досвіді показуєте,у мене поки що своя сес тільки в мріях, ремонту та стройок дуже багато. А Вам наснаги,і віри що все буде добре. Також хочу сказати на рахунок викопати яму і там установити АКБ,це не така і погана думка,та ще й все азбестом в ній затягнути,і поруч щиток з 5- має вогнегасниками. Бажаю міцного,віримо в ЗСУ. Миру мир.
У нас в последнее время стали взрываться батареи самокатов при зарядке раз а то и два в неделю. Окна квартир вылетают и пожар такой нпрмальный. Два раза по тв показали вроде такие же самокаты. Не xiaomi. Еще склад bolt горел с батареями.
Да не сците))) Собирайте правильно и все буде Ок) Наверное ....) С них уже несколько мегаватт собрал. Был случай, с передка вернулся на ремонт РЕБ, осколок попал и пробил 7 из 15 ячеек как на видео, попал осколок в край пакетов. Розорвало корпус, контактную группу силовые провода в хлам,вырвало контактные язычки с краем пакетов. Пару мелких осколков,прошило насквозь 5 пакетов. Самое интересное,пацаны кинули все это в кучу и в коробку,отвезли на новую почту. На почте ее при перевозке дополнително повредили и перепаковали. Курьер еще раз при выгрузке при мне уронил.... Я когда открыл...охуел😮сразу на дистанцию отошёл. Если боитесь и у вас фобия,телофон тоже держите в железном ящике. У меня у товарища самсунг загорелся ночью когда телефон на зарядке стоял,хорошо, что не успел уснуть.
О ! Войовничі філологи ) Аж згадав часи коли був войовничим атеїстом ) Я тобі так скажу друже. Моя українська зараз просто в рази краща ніж 10 років тому.
Для повного зарядки LiFeo4 достатньо 3,4 вольта, перевірено особисто - але зростає час необхідний повного заряду. Мікроомметру особливо не вірь, на таких великих комірках його точність недостатня!!! А що до спалаху - ти ВДВІЧІ перевищів номінальну напругу коміки,а усіх наслідків - трохи обгорів стіл, був бі там LiIo продовженням відео у кращому випадку було б - "Мумія повертається" з опікового відділення.
Ну ти "руйнівник міфів" прямо Джеймі Гайнеман. Після відео із газовою горілкою біля "кисляків" думав що твій запал на тому скінчиться, але ні, я помилився, і бачу що подібні експеременти тебе тільки Розпалюють. У прямому значенні цього слова. Втрата вольтметра то херня, а от якась захистна маска на обличчя мабуть була би і не лишньою. І ще. У твоєму улюбленому магазині аврора для домогосподарок продають термостійкі рукавиці для випікання. Вони хоч і рожевого кольору але волосся на руках аж по лікті захищають. P.S Ще звернув увагу на газовий балон який виконував епізодичну роль другого плану під столом. Він ( балон ) за сценарієм повинен був якось легенько вибухнути ?
Буде. Я вже це перевірив. Я є учасником однієї цікавої закритої спільноти по ютубу, там чуваки пишуть метадані прям як книжка пише. Та мають понти переглядів, а в мене відоси, де 100 к і більше а в метаданих щопопало. Якщо контент цікавий, ютуб сам допоможе йому знайтись.
Тільки весь час аж поки вона НЕ вийшла із ладу - вона захищає акумулятори від перезаряду, перерозряду, завеликого струму (можливо ще від роботи при низькі/високі температурі). Взагалі-то сама BMS не навантаженим вузлом і не мала б часто виходити із ладу. Для перевірки BMS - на робочі батареї датчик температури опустити у лід чи у кипяток або відключити один із балансних проводів від неї - батарея повинна відключитися.
Ще є трохи розумніші плати BMS, такі спілкуються із інвертором в реальному часі через цифрову шину. При виходу BMS із ладу інвертор може впасти у помилку (нібито кажучи "Хазяїн, не можу працювати, тут із BMS проблеми")
Так був у мене випадок, що пренесли станцію на ремонт бо не включався вихід на 220 В. Як виявилось, що хтось заліз до БМСки з паяльником і залишив на транзисторі соплю (ремонтували по гарантії). Напруга на всіх банках була 4.45В, бо БМСка не працювала. Добре, що інвертор не включався, бо в нього був захист від високої напруги (хоча порти USB і Type-C працювали), власник не експлуатував і вирішив принести на ремонт. Але якщоб туди ніхто не ліз такого б не сталося.
1. Вольтметр краще на клеми лвтія, хоч і тонкий проводом . 2. Заряджати краще не аід акума, а лабораторним блоком живлення... І стум буде видно, і контролювати можна
Легко! Став після інвертора інверторний стабілізатор (той, що спочатку вирівнює струм в постійний, а після того формує знов змінку з синусом )) А, мало не забув, коштує від 5 тис грн, далі залежно від потужності
Розрахувати R L C - фільтр на нижні частоти до 100 Hz (щоб різав всі гармоніки, поч. з першої), враховуючи струм конкр. нагрузки і вихідний імпеданс інвертора. За розрахованим значенням індуктивності , доп. омічного опору, доп. втрат, виготовити дросель, підібрати конденсатори за розрахованими параметрами, зібрати фільтр як єдиний блок, підключити до інвертора. На практиці буде впевнено працювати, якщо правильно розраховано і виготовлено.
@@Михайло_Ігорович Чисто розрахунково такий фільтр є доволі простою приблудою, основаною на базових знаннях з ТОЕ і ТОР, в цій частині вони фактично однакові. Для підготовленого електрика тут теж нічого складного.
@@Володимир-и7й3и інверторний стабілізатор не змінює синусоїду, він її повторює на виході. Випрямляє - так але потім нарізає таку ж як і на вході. Це я кажу як власник інверторного стаба (бренду Volter). Я пробував підключати його до генератора з кривим синусом і на виході зі стаба отримував такий же синус, тільки напруга вже не пригала а була +- стабільна. Якщо знаєте такі інверторні стаби котрі ще й синус випрямляють то буду вдячний за пораду
так виб ще гвоздь туди забили... Ви взяли стартерний аккум свинцово кислотний 12в у якого пусковий ток може буть под нагрузкой в пределах 700 ампер, при - 12в це 8 кіловат . і ось ці 8 кіловат при 12 вольтах ви підключили до літія який 4.2 вольта .... розуміете шо ви зробили? це навіть гірше чим просто взять і замкнуть його... ну а бмс і балансір полюбому треба ставить
Ну взагалі то це тест на перезаряд. Якби я його перезаряджав скажем до 4.3 вольта. то тест тривав би кілька місяців, а в мене нема зайвих кілька місяців, тому довелось все прискорити, перезніміть правильно, я подивлюсь )
@@Михайло_Ігорович насчет гвоздя я пожартував, не треба цього робити, часу втікать не буде.))) В телефонах такіж літій іонні аккуми стоять, не треба їх боятись або закапувать...))
А чого тут єксперементувати. Спитайте якогось моделіста які використовують такі ячейки вже більше 20 років. І він вам розповість як вони чудово горять при перезаряді. А оте стискання трохи подовжує ресурс збірки але ніяк не рятує від перезаряду.
Хороший експеримент, цікавий. Й заодно повчальний, техніка безпеки перш за все.😅😂😂
Слідуючий тесту залізному ящику,дууууже цікаво...
Ок, спробую.
@@Михайло_Ігорович видайте йому премію дарвіна
Доброго дня, це екстримально. Булоб непогано побачити ск іновейшен в цих умовах.
Буде на днях.
Канал розваг, було весело, дякую. +
Дякую. Життя одне, нема коли скучати
Міша, це феєричний випуск, і запомниться надовго, а вдало зроблені епічні кадри скоро розійдуться по мережі. Але ж яка була напруга на самій ячейці ми так і не дізналися. Тільки не треба казати, що її показував тестер з аврори, та ще й на клемах кисляка.
Її показував тестер з аврори, на клемах кисляка, я обіцяю виправитись, там клема кисляка нагрілась до 14щ градусів і розплавився в тестера щуп.....
Та нічого. Просто мені інтересно все-таки зрозуміти, що саме служить першопричиною таких випадків: перевищення струму чи напруги.
Дякую за відео!
Бережіть себе!
Це було епічно 😆😅😂🤣🔥💥🔥
Прислав безкоштовно, для тесту = для знущання та знищення :)
Це були умови людини яка прислала перевірити їх на безпечність.
в мене друг, коли був блекаут, спаяв батарейку з елементів від ноутів без БМСки, все працювало поки користувався, але коли проблем з електрикою не стало в один прекрасний день все це вибухнуло і йому повезло, що був дома, а збірка була на балконі і він все це викинув. Іначе б згоріла кватира. Після цього він без БМСки нічого не збирає😂
Всяко буває. В мене було так:
Збірка 3s8p з 21700 з БМСкою , але з не симетричною (окремо вихід і вхід на зарядку).
Коли вмираючий гелевий кисляк сідав я цю збірку підкидав до ДБЖ, щоб принтер додрукував. І по закінченню відключав щоб її не почало заряджати.
То в один прекрасний момент, я забув її відключити.
І цілу ніч збірка заряджалась через вихід БМСки (думаю тому вона не зпрацювала)....
Зранку замітивши це, кинувся до неї, а на виході 0Вольт.
Виявилось по спрацьовували клапани захисту.З 24 елементів тільки в одному не спрацював клапан. (просто в холодний піт кинуло коли подумав що могло статись якби вони не спрацювали).
Відкинув цю збірку подальше. Але не надовго, бо жалко елементи викидати)))
Жаба задавила і почались експеременти)))
Фізично натиснувши на клапан на елементі з'являлось 4,4в, але із за тиску в середині, він так не фіксувався. (розряджав до 3,7в, всеодно тиск залишався і клапан не фіксувався).
Рішив стравлювати тиск через мінусовий контакт зробивши отвір свердлом 0,4мм і потім запаяти його.
На пробному акуратно вийшло просвердлити і все запаяти. Але є але))))
На слідуючий день взявся за інші елементи.
Так як пробнік вийшло зробити і повіривши в себе, взявся свердлити слідуючий, но занадто бодро.....
На виході не втримав дремель і свердло буквально на 1мм залітає всередину і робить КЗ...
Клапан зриває і цей аккум починає кругом літати з такими ж спецефектами.
Вобшем так само спочатку думав що літій не такий страшний, але потім різко змінив думку....)))
ПС. Сорі, багато букв))
Дякую за розповідь. В 24 вольтову збірку взяти звичайний гель, чи докинути до агм карбон?
@@ОлегКудрій Ні 12в, просто в паралель до клем гелевого ще кинув розєм ХТ90. І плюсову клему зробив щоб можна було швидко відєднувати від гелю.
Нічо не сорі, такі коменти цікаво читати. Дякую.
Аж самому захотілось )))
@@WOTKyzmich уточню. Є низькочастотне дбж на 2 кВт( 6 в піку ) на 24 вольта з функцією зарядки. Є контролер 100 вольт, 40 ампер і є пока 2 панельки 30в вольт 10 ампер. Вибираю акум. Будь який літій - боюся, будинок дерев'яний))) хочу карбоновий agm. І питаю, чи варто за нього переплачувати, чи взяти простий гель ( дві штуки по 200 ампер)? Дякую
Плюс за екстрім
Подяка за контент
Слава Україні
Круто чувак, унікальне відео
17:48 свист.,..я відразу здогадався що загорится, але не очікував що аж так....
Бережіть себе Михайло 🙏
Добре що легкими ......травмами обійшлося
18650, які в елекроінстременті ще й літають ))) Коли роблять бадабум, зніму якось про це відео, бо залетить під стріху й спалить хату тому зніму відео не вдома.
@@Михайло_Ігорович Я вам скажу трохи інше. Акуми 18650 є різні. Почну з самої маркировки. Перші дві цифри це діаметр акума в міліметрах, другі дві цифри це довжина акуму теж в міліметрах, і остання це ноль вказує що вона кругла. Тобто це лише геометричні параметри акума. Все. А от начинка може бути різною. Це як літій іон ( вони легкі) так і літій желізо фосфат ( вони важкі) кажуть що ще є по технології AGM, та я не зустрічав. Ну якось так. Так що якщо є електроінструмент на чисто літій іон, то бажано поміняти на такі ж самі ліфери.
@@Михайло_Ігорович При роботі з інструментом, не реально так зробити (щоб літали) 😅 хіба акумулятор кинути у вогонь 😅
Газові балони теж літають, якщо ТБ не притримуватися 🤷
@@dotoshniy Незнаю, тверджень багато є. Постестую на деформацію побачим. Одне в чому певен, це зробити дуже важко.
Ну , як говориться -" Техніку безпеки , я знаю як свої три пальці " ;)
Дякую вам щиро. Гарний, цікавий матеріал, вельми якісна подача. Неперевершений сюжет!👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
є одне правило: чим більша концентрація енергії тим більша небезпека, чим вищі струми воно може видавать тим легше йому зробить біду. це не залежить від методу зберігання, літієві, кислотні акуми, бочка з бензином, "гравітаційна" електростанція (підвішені грузи або висока башня води, що приводить в рух електрогенератор), в будь-якому разі якщо воно швидко може видать велику кількість енергії в малому об'ємі треба дотримуватись жорстких правил техніки безпеки
Ігорович, бережи себе!
Обіцяю бути акуратнішим. Цей день дуже багато мене навчив.
Як варіант покращити ваші вимірювання це підєднувати навантаження чотирипроводною схемою ( як раз може та різниця в вимірюваннях на початку відео і є банальними втратами в дротах приладу, чотирипроводна схема якраз і є для того щоб прилад міряв напругу на самих крокодилах а струм вже по товстих дротах і як висновок нівелюється втрати в дротах) на великих ємностях в цьому є сенс, я вважаю що ємності більше 1аг в цьому є сен!
оце про приямок гарна ідея ))))
Це було епічно, випаровувався скоріше за все не електроліт а водень, тому коли виникла іскра все рвануло.
Перегрів комірки можна імітувати на старій прасці. Можливо замість свинцевого акумулятора перезаряд можна було б зімітувати зварювальним апаратом.
Друже, дякую за ідеї.
Техніка безпеки наше все 😀
Ніякого напису на екрані перед відео я знову не побачив хоть і було жарко на відео 😢.
Фанеру прогнуло прикольно . Як загорілося так і не зрозумів просто в секунду спалах і все.
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації
Мені сподобалось!
Мені теж )))))
тоже самое но с ячейкой ниссан лифа. по возможности.
Потушить литий невозможно - но можно прекратить этап горения - лучше всего иметь гору песка, что бы перекрыть кислород батарее - работает со всем литием, вода тоже пойдет - но только для NMC ячеек (lg chem)...
Нет, песок до жопы. Тушить только содой и цементом она нейтрализует выделение водорода
@@Igordndz Расскажешь дядя, я на своей шкуре это прочувствовал, тушил и водой и песком - все рабочее и легкодоступное
Я в гараж взял 2 пескоструйных огнетушителя, у меня вел для Глово на 13 ячеек Лж-Хем на 48В 60а)) Чё не поможет?
Вогник- вогник, жарко-жарко
Слава ЗСУ!! Надалі підтримуємо наших Воїнів!!
Хорошое видео ❤
Монстра Миха🎉🎉🎉Береги себя, а то что публика без Тебя будет делать?
Нагріти можно феном будівельним там під 600 градусів температура та немає відкритого полум'я
Бережіть себе експеримент це добре но потрібно і ТБ . Але прикольно ви як цей руйнівник міфів 😂
Я для Глово на вел такие брал 13шт, 48В60А+ 2квт колесо=120-140км ходу на 50-60км/час, на 14 часов в Глово в разных режимах по Киевским холмам правого берега хватало. За 3 года конечно деграднули, а так отслужили на ура и окупились в сотню раз.
А безопасность да, дома лучше такие не заряжать и не иметь. Сам храню и заряжаю в гараже. Многие колеги-курьеры погорели, еле яйца свои спасли, на ходу вел откидывали когда ток дыметь начинали)) Поэтому не экономьте на качестве сборки и на БМС. И хорошо бы иметь пескоструйный огнетушиель недалеко от вела- когда его заряжаете.
К сожалению, для мобильного транспорта пока что других лучших альтернатив нет, едишь как на пороховой бочке xD
А почему они горят на ходу и на зарядке? Не качественные бмс? Или бмс не реагирует и не отрубает заряд\разряд?
Тому що вони куплені вже в такому стані, що БМС автомобіля сказала, що краще їх не виокристовувати. ВОни ж не нові продаються. Нові вони йдуть в електромобілях.
@@Михайло_Ігорович это я понимаю. Вопрос в том, что по идее эти сборки должны быть с какой-нибудь бмс, по типу jk bms. Разве она не сможет уйти в защиту во время нагрузки на аккумулятор? Если выставлены правильные ограничения на заряд\разряд и все условности соблюдены.
@@AiSavvy 1) Не все берут новые ячейки. Не все берут дорогие квчесчтвенные БМС.
2) Плохо паяют. Не все Кулибины хороши.
3) Плохо пакуют. Плохо ищолируют.
4) Нужно хотя б раз в год перепаковывать акум, проверять места спайки ибо прыжки по бардюрам, брущатка, в том же Львове я тоже курьерил- там даже машины на ходу детали теряют)) А в веле тем более вче расшатываеться, включая внутри короба с ячейками, хотя у меня плотная и надёжная сборка в железном коробе.
Со временем езда по таким неровностям при не соблюдении предвдущих пунктов может привратиится в КЗ или мехьповреждение и пожар.
+ Сами акумы могут перетереться и повредиться если плохо закреплены.
4) После хороших ДТП или падений может что то отвалиться/замкнуть. Так один Гловер в оренде здал вел обратно, а через пару дней вел свечой полыхнул у другого на ходу, предыдущего за яйца- оказалось он разложился оч. серйозно и от греха подальше решил скинуть вел обратно орендодателю, а он полыхнул у ничего не подозревающего следующего курьера.
Еще был случай, девочка курьер пошла отдавать заказ, возвращаеться- а вел уже свечой полыхает, и она акуратно каталась. Крч я только по Львову 4 случая знаю возгарания ЛЖ хем, так что ну нафик.
Я конечно 3 года откатал, и падал жёстко и на капот машин сажали, но техосмотр и переборку акума регулярно по регламенту делал, да накладно по деньгам, но спокойней спишь и ездишь. Но второй раз ЛЖ Хем уже не ставил бы.
@@АлександрВадимович-ь5я понял, спасибо. Т.е. если следить за разбалансом ячеек и делать ТО, то жить с ними можно, но осторожно.
огонь )
Классное кіно😅
Збираєш літій - записуйся на легку атлетику. Пане, обережно блін, ви нам ще потрібні :)
+
Это интересно,но не совсем правильно.Нужно заряжать не огромным,а стабильным током от бп,равным току зарядки.Ну и учитывать номинал внутрянки - превышение внутреннего сопротивления от номинала.Ну и еще момент - ячейки соприкасаются друг с другом в батарее и одно другое греет + сильно повышается давление внутри пакета.Ну и нужно считать ач после номинала емкости - элементы в батарее бывают разными.Ну и для сравнения использовать хороший и дутый акум - почувствовать разницу.В общем то последнее это основное,практически у всех пакеты бу.Успехов!
Я прочитав Ваш коментар, все що ви озвучили, хочу зробити, але блогер я молодий, каналу 4 місяці. Поки що ще грошей не заробив, щоб облаштувати нормальну лабораторію. Але я старатимусь, та з часом зроблю як Ви пишете. Дійсно, все це має сенс.
Дякую за коментар.
@@Михайло_Ігорович Все можно сделать бюджетно - заряд от нормального 12в акума.но через 50 - 100 вт автомобильную лампу ,которая ограничит ток,его измеряя по времени,можно понять величину перезаряда.Ну и наличие двух элементов - нормального и поддутого.Успехов!
Да и еще.Как защитить сборку из пакетов от перегрева - Нужно между каждым пакетом ставить терморезистор,есть они 10к и других номиналов (на Имраде и не только)капельки ф 2мм,ну и включать их с подпиткой параллельно,суммируя выход через диоды - получим сигнал по перегреву каждого пакета.Все будет ГУД!
@@michalctakanych Дякую.
файна бімба))
Ячеєчці по цимбалах😂
Не роби так більше, бо хто мені ще розкаже чесно про сонячну енергію,😊
Заказал такі , теперь боюсь йх торкатися 😂
Друже, ну окуляри та "робу" зварювальника можна було і вдягнути. Змусив хвилюватися
Винен виправлюсь
Що підтверджує стару істину: якщо річ довго і вперто ламати, вона зламається)) А по факту - поки ламали одну небезпечну літійіонну ячейку - зламали два безпечних кислотника))
Два безпечних зломаних кислотника.
У меня электровелосипед загорелся на LG chem, причем я ехал всего лишь 20км.ч без нагрузки особой, 13s сборка 1п и смарт бмс была + предохранитель между каждой клемой и это не спасло - кз в моем боксе не могло быть, все изолированно, как показала разборка потом, ячейка просто одна с нифига вздулась и повредилась - и пошла реакция с кислородом - огонь был жесть) благо ячейки эти в воде не взрываются и я в озере утопил вел, реакция горения прекратилась т.к. был перекрыт кислород, а не вода потушила))) потушить lg chem даже пожарная машина не сможет)
Так что ну нафиг этот литий дома (не считая павербанков с 18650 - там токи не большие и безопасней оно все)... Благо это случилось рядом с озером и за городом! а не дома или в городе, треш короче.... А вел я спас, он чутка прикоптился, я на нем еще крутя педалями 20км проехал)
Вывод: бмс может не спасти) вон видосов куча с этими нмк как они горят с бмс и активными балансирами
З 18650 теж не все так просто. ЇЇ деформуй і вона теж хату спале.
@@Михайло_Ігорович Все просто.
Не заряжайте новые элементы таких ячеек выше чем на 4,05В
А б/у и то меньше 3,95-4,00В на ячейку, и можно отностиельно быть спокойным
Отработал я 3 года на таких на єлектровелосипеде в Глово, и сколько у меня колег погорело на таких же, у одного даже квартира згорела. Крч очень осторожно с ними надо. Вот щас у меня акум практически полностью деграднул, вот после войны думаю на чём новом собирать, что б безопасно катать было и при этом не терять в кпд вес/мощность/запас хода. Ибо ЛЖ хема мне хватало на 120-140км хода и 50-60км/час крейсерской скорости при весе акума в 25кг(садил на обычный алюминиевую раму вела Кейлис) (48в60А+2 квт мотор)
Есть альтернативы: но они тяжелей и более обьёмные-уже вряд ли влезут в межрамный корпус вела, так если не придумают чего нового, придётсья жертвовать мощностью и запасом хода, ибо мне уже не хочеться снова на эту пороховую бочку садиться))
очі треба в першу чергу берегти!
відро з водою - то підливати, щоб літій краще горів?? ))
Ну ты экстремал 😂
Я такі ячейки помістив в герметичний ящик, який зварив з нержевійки. Ну якось стрьомно тепер після цього відео.... Мабуть куплю на черметі бойлер, запру акб в нього, щоб не мерз взимку, і на вулиці поселю.
Я теж про таке думав. Але зупинився на тому, що запхну в буржуйку (не користуюся нею) в гаражному приміщенні. Там і захист і висока температура.... і димохід з тягою відразу😂
@@Tony_Montana_UA блін, а я котлом користуюся... То ж взимку- не варіант). Хотілося б побачити іспит комірки в залізному ящику
@@vanekcc1 в мене залишилось не закрите питання, як підтримувати плюсову температуру в гаражі в зимові морозні дні. Бо в будинок я це точно не буду заносити.
@@Tony_Montana_UA якщо ви втеплите акб, то він створить собі мікроклімат. А як гараж втеплений і там стоїть інвертор- то взагалі нема чим перейматись
@@vanekcc1 підказали спосіб дієвий для лютих морозів- 4 цеглини на газову конфорку, гарно прогріти. Далі в 2-3 слоя фольги, потім 2-3 слоя тканини. Працювати в грубих рукавицях, щоб не обпекти руки. Далі ці пиріжки можна брати руками і класти поруч з акумуляторами в ящик. Ящик або попередньо зашити пінопластом або обгорнути непотрібними фуфайками. Добу можна не переживати про промерзання.
Хоча при регулярних зарядах-розрядах він дійсно сам себе буде прогрівати, якщо утеплити все якісно.
Моцно, таки досягнув бажаного
Не втстачило кліщів щоб поміряти струм заряду.
Та і прям такий мега перезаряд треба постаратися влаштувати.
Бмска тоже не панацея. Защита может не сработать.
Нажаль....
BMS-ка в нормальному режимі спрацьовувати НЕ повинна. Не повинен зарядний пристрій /інвертор заряджати звичайний літій > 4.2В/елемент, і його слід запрограмувати на таке. Розряджати
Хехе я все думав як тушитись все буде бо прикручере до дерев'яного. Головне дихати на повні легені. Камон це заїзжена тема, головне дивитись впертих блогерів які розказують що відкривають вічний двигун. Злава ЗСУ
Эх , вот бы таких ячеек 10 штук , на велосипед ...
У меня lg chem 33a/h 12шт. , красота, и в мороз и в жару, уже 2 года, я доволен .
17:47 - свист після якого ти розумієш, що це не чайник в хаті закипів, та і ти не в хаті
Ні ну жахнуло знатно,чого хотів того добився😂😂😂😂,брови хоч на місці
Ззаду трошки коси обгоріли )))
То добре що є такі люди як ви,що на власному досвіді показуєте,у мене поки що своя сес тільки в мріях, ремонту та стройок дуже багато. А Вам наснаги,і віри що все буде добре. Також хочу сказати на рахунок викопати яму і там установити АКБ,це не така і погана думка,та ще й все азбестом в ній затягнути,і поруч щиток з 5- має вогнегасниками. Бажаю міцного,віримо в ЗСУ. Миру мир.
У нас в последнее время стали взрываться батареи самокатов при зарядке раз а то и два в неделю. Окна квартир вылетают и пожар такой нпрмальный. Два раза по тв показали вроде такие же самокаты. Не xiaomi. Еще склад bolt горел с батареями.
він хотів щоб воно горіло і воно горіло, лижі нікого не підводять в очікуваннях, з лижами з розпаковки завжди життя запальніше і яскравіше.
Я так довго до цього йшов )))))
@@Михайло_Ігорович цейво, головне щоб не довелося від того тікати )))
Да не сците))) Собирайте правильно и все буде Ок) Наверное ....) С них уже несколько мегаватт собрал. Был случай, с передка вернулся на ремонт РЕБ, осколок попал и пробил 7 из 15 ячеек как на видео, попал осколок в край пакетов. Розорвало корпус, контактную группу силовые провода в хлам,вырвало контактные язычки с краем пакетов. Пару мелких осколков,прошило насквозь 5 пакетов. Самое интересное,пацаны кинули все это в кучу и в коробку,отвезли на новую почту. На почте ее при перевозке дополнително повредили и перепаковали. Курьер еще раз при выгрузке при мне уронил.... Я когда открыл...охуел😮сразу на дистанцию отошёл.
Если боитесь и у вас фобия,телофон тоже держите в железном ящике. У меня у товарища самсунг загорелся ночью когда телефон на зарядке стоял,хорошо, что не успел уснуть.
Доброго дня. До якої напруги заряджаєте свою батарею з кисляків.
Інвертор сам все регулює, спочатку до 14.8 а потім скидає до 13.2
Тестор Lancol как вещь, стоит покупать?
Так. Він набагато якісніший ніж конвей, хоча по функціоналй й точності однакові. Ланкол у мене позичаний, а свій конвей спалив.
Спасибо.
Оце фаєр шоу! А уявіть, коли б це була ціла батарея на машині.
Дружина за такі експерименти з дому не вижене? 🙂
Ми з нею коли познайомились, попередив що я трохи дивний мужик) Вона звикла )))
@@Михайло_Ігорович😂😂
Ото епічно замірив температуру 😱
Дядько, будь обережніше)
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути цікаве відео в рекоминдації 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Той димок що першим пустила батарейка підпалити, й не чекати так довго першої іскорки всередині.
Тест з ск іновейшен
Ну ти варят😂😅
Вже початок 😂
Слава Ісусу Христу!
Бережіть себе бо ви є дуже потрібною людиною ,майбутнім в/с оператором на "дронах-драконах"!😂
Отакої! Мабуть слідуючого відоса ми не скоро побачимо. "Певна периодичність" підійшла чи пронесло? 🤣🤣
держить чи тримає?
О ! Войовничі філологи ) Аж згадав часи коли був войовничим атеїстом ) Я тобі так скажу друже. Моя українська зараз просто в рази краща ніж 10 років тому.
Давайте lg chem на деформацию проверка
Буде
Засміявся на моменті заміру температури згорівшої батарейки.
В описі каналу посилання потрібно зробити так, щоб їх можна скопіювати чи перейти
З компа клікається, а що там на телефонах не знаю.
@@Михайло_Ігорович неможливо
@@samba_11 Друже, буду надалі всі посилання додавати під кожне відео, там вони клікабельні, дякую за пораду.
@@Михайло_Ігорович youtube.com/@terekhovo?si=oXKW3O8mByt5rw7-
@@Михайло_Ігорович youtube.com/@terekhovo?si=oXKW3O8mByt5rw7-
Краще літій іон і решту бомб повільної дії дома не тримати
коли буде відео по фотобанках?
буде, коли закінчу поточні справи. Думаю десь через тиждень.
@@Михайло_Ігорович сподіваюсь доживу
гарне відео, яке показую - що LG chem досить надійні комірки: закоротити комірку через 12в свинцевий акумулятор, і комірка ще так довго трималася.
Ем.... СК інновейшен взагалі не загорілась, але та небуло стиснення
Для повного зарядки LiFeo4 достатньо 3,4 вольта, перевірено особисто - але зростає час необхідний повного заряду.
Мікроомметру особливо не вірь, на таких великих комірках його точність недостатня!!!
А що до спалаху - ти ВДВІЧІ перевищів номінальну напругу коміки,а усіх наслідків - трохи обгорів стіл, був бі там LiIo продовженням відео у кращому випадку було б - "Мумія повертається" з опікового відділення.
Врахував, дякую.
Ще одне, фокус з 3,4 вольта на банку з простими BMS не можливий - потрібна або SmartBMS, або окремі балансири!!!
Друже українською то Комірка, ячейка то калька з окупаційної говірки
Друже, вже казали, стараюсь. Не суди строго )
Щось нагадує зрадницький канал креосан))
Ну ти "руйнівник міфів" прямо Джеймі Гайнеман. Після відео із газовою горілкою біля "кисляків" думав що твій запал на тому скінчиться, але ні, я помилився, і бачу що подібні експеременти тебе тільки Розпалюють. У прямому значенні цього слова. Втрата вольтметра то херня, а от якась захистна маска на обличчя мабуть була би і не лишньою. І ще. У твоєму улюбленому магазині аврора для домогосподарок продають термостійкі рукавиці для випікання. Вони хоч і рожевого кольору але волосся на руках аж по лікті захищають.
P.S
Ще звернув увагу на газовий балон який виконував епізодичну роль другого плану під столом. Він ( балон ) за сценарієм повинен був якось легенько вибухнути ?
Еммм ))) Я на нього звернув увагу на монтажі, він доречі заряджений В наступному відео побачиш що я все зрозумів правильно )
Писали тест акб в залізній коробці зробите так і незробили. Хто за ставте лайк)
Два місяці жду з Аліка лабораторний блок живлення ось ось має бути. Щоб заряджати їх полюдськи
Закинув на konus
Дякую брате )
@@Михайло_Ігорович дякую тобі за канал, та чат, Слава Україні!
Мало не отримали смаженого кабанчика.
Та шо кабанчика ? Доброго кабанюру )))
Ігорович, виправ помилку в заголовку! Воно ж не буде шукатись у видачі ютюбу.
Буде. Я вже це перевірив. Я є учасником однієї цікавої закритої спільноти по ютубу, там чуваки пишуть метадані прям як книжка пише. Та мають понти переглядів, а в мене відоси, де 100 к і більше а в метаданих щопопало. Якщо контент цікавий, ютуб сам допоможе йому знайтись.
бмс не панацея. вони теж виходять з ладу. краще такі елементи дома не тримати.
Тільки весь час аж поки вона НЕ вийшла із ладу - вона захищає акумулятори від перезаряду, перерозряду, завеликого струму (можливо ще від роботи при низькі/високі температурі).
Взагалі-то сама BMS не навантаженим вузлом і не мала б часто виходити із ладу.
Для перевірки BMS - на робочі батареї датчик температури опустити у лід чи у кипяток або відключити один із балансних проводів від неї - батарея повинна відключитися.
Ще є трохи розумніші плати BMS, такі спілкуються із інвертором в реальному часі через цифрову шину. При виходу BMS із ладу інвертор може впасти у помилку (нібито кажучи "Хазяїн, не можу працювати, тут із BMS проблеми")
@@volodumurkalunyak4651то називається шина І2С
Так був у мене випадок, що пренесли станцію на ремонт бо не включався вихід на 220 В. Як виявилось, що хтось заліз до БМСки з паяльником і залишив на транзисторі соплю (ремонтували по гарантії). Напруга на всіх банках була 4.45В, бо БМСка не працювала. Добре, що інвертор не включався, бо в нього був захист від високої напруги (хоча порти USB і Type-C працювали), власник не експлуатував і вирішив принести на ремонт. Але якщоб туди ніхто не ліз такого б не сталося.
@@jansenynec6843 Да и пофиг, смотря какая там внутри химия, в телефонах это сейчас нормальное напряжение. Не горят же.
😈😈😈 ячейка друже в тебе між ногами. 😈😈😈 А це що ти тримаєш в руках і вимірюєш опір - це слід називати комірка.
Ой))) Добре))))
Постараюсь )))))
@@Михайло_Ігорович дякую 👍👍👍
Взагалі то це називається осередок, а комірка це маленька кімнатка забита хламом
За те що немаэ захисних окулярів, два бали!
Виправлюсь. Ви не мій тесть часом ? Він мене постійно двіюшником називає.
Камикадзе😂, литий стремная тема в этом плане.
Привіт
Жахнуло знатно, сам ледь не втік від екрану 😂
1. Вольтметр краще на клеми лвтія, хоч і тонкий проводом .
2. Заряджати краще не аід акума, а лабораторним блоком живлення... І стум буде видно, і контролювати можна
Да, от тільки на той лабораторний блок живлення поки що нема грошей. Але то таке. З часом куплю.
@@Михайло_Ігорович судя по відео, на такі тести краще захисні окуляри надівати
Не вольтаж і ампераж, а напруга (вимірюється в Вольтах) і струм (вимірюється в Амперах)...
Якби ти не був таким душнілою, на тебе б теж підписувались.
@@Михайло_Ігорович раз ви хочите лушатись "гуканим" неучем, то ваша особиста справа. На жаль подібне притягує подібне, раз згадали про підписників.
Не перемикаймося
17:48 та ну на....
Если ни одной BMS не спалил ты не настоящий альтернативщик!😁😁😁
Ну я спалив тестер конвей, кілька тестерів з автрори, тестре liito kala li m4, і кілька модлів від повербанків )))
Я не палив, вони самі згоріли ;)
Дружище подскажи если знаешь китайский инвертор можно с модифицированной синусоидой переделать на чистую синусоиду што для этого нужно???
Поняття нек маю, спробуй запитати на каналі " Ізмаіо Інвертор" там автор прям дуже розумний електронщик. Або зайди в наш ТГ чат, мб хтось підкаже.
Легко! Став після інвертора інверторний стабілізатор (той, що спочатку вирівнює струм в постійний, а після того формує знов змінку з синусом ))
А, мало не забув, коштує від 5 тис грн, далі залежно від потужності
Розрахувати R L C - фільтр на нижні частоти до 100 Hz (щоб різав всі гармоніки, поч. з першої), враховуючи струм конкр. нагрузки і вихідний імпеданс інвертора. За розрахованим значенням індуктивності , доп. омічного опору, доп. втрат, виготовити дросель, підібрати конденсатори за розрахованими параметрами, зібрати фільтр як єдиний блок, підключити до інвертора. На практиці буде впевнено працювати, якщо правильно розраховано і виготовлено.
@@Михайло_Ігорович Чисто розрахунково такий фільтр є доволі простою приблудою, основаною на базових знаннях з ТОЕ і ТОР, в цій частині вони фактично однакові. Для підготовленого електрика тут теж нічого складного.
@@Володимир-и7й3и інверторний стабілізатор не змінює синусоїду, він її повторює на виході. Випрямляє - так але потім нарізає таку ж як і на вході. Це я кажу як власник інверторного стаба (бренду Volter).
Я пробував підключати його до генератора з кривим синусом і на виході зі стаба отримував такий же синус, тільки напруга вже не пригала а була +- стабільна.
Якщо знаєте такі інверторні стаби котрі ще й синус випрямляють то буду вдячний за пораду
комірки, "ячейкі" між ногами
Почув )
так виб ще гвоздь туди забили... Ви взяли стартерний аккум свинцово кислотний 12в у якого пусковий ток може буть под нагрузкой в пределах 700 ампер, при - 12в це 8 кіловат . і ось ці 8 кіловат при 12 вольтах ви підключили до літія який 4.2 вольта .... розуміете шо ви зробили? це навіть гірше чим просто взять і замкнуть його... ну а бмс і балансір полюбому треба ставить
Ну взагалі то це тест на перезаряд. Якби я його перезаряджав скажем до 4.3 вольта. то тест тривав би кілька місяців, а в мене нема зайвих кілька місяців, тому довелось все прискорити, перезніміть правильно, я подивлюсь )
Гвоздь забю звісно, не все разом.
@@Михайло_Ігорович насчет гвоздя я пожартував, не треба цього робити, часу втікать не буде.))) В телефонах такіж літій іонні аккуми стоять, не треба їх боятись або закапувать...))
Всі Li(NiCoMn) акумулятори надзвичайно небезпечні
Рискованно так ходить рядом...
А чого тут єксперементувати. Спитайте якогось моделіста які використовують такі ячейки вже більше 20 років. І він вам розповість як вони чудово горять при перезаряді. А оте стискання трохи подовжує ресурс збірки але ніяк не рятує від перезаряду.
І трошки підвищує ємність, яку може віддати ячейка.