Діарея у телят. Молтонік

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 июн 2024
  • Тел: (067) 248-58-23
    00:00 Початок
    00:10 Діарея перший тиждень після народження
    00:20 Аліментарна діарея
    00:55 Неонатальна діарея
    01:20 Звідки береться Неонатальна діарея
    02:00 Діарея від порушення технології утримання та годівлі телят
    02:20 Як боротися з Неонатальною діареєю
    02:45 Як боротися з Аліментарною діареєю
    03:00 Використання протидіарейних засобів при стресових змінах раціону телят
    03:30 Профілактика від Аліментарної діареї
    Facebook: / molkam.ua
    Телеграм: t.me/tm_molkam
    Сайт: www.molkam.ua
    ЗАМОВИТИ «Молтонік»: www.molkam.ua/product/moltoni...
    Діарея у телят
    Для відновлення дефіцитного об’єму рідини в організмі телят комплексна регідратаційна терапія має вирішальне значення.
    Діарея - це збільшення вмісту рідини, об’єму калових мас і частоти дефекації. Нормальний кал на 25% складається з твердих речовин, у той час як під час діареї він більш ніж на 80% складається з води. Разом із рідиною в просвіт кишківника виводяться розчинені в ній електроліти (іони кальцію, натрію, калію, магнію), які відіграють важливу роль у процесах обміну речовин.
    Ознаки та перебіг діареї
    У молочних телят ризик розвитку діареї варіює з часом, до того ж вищий сумарний ризик виникнення діареї спостерігається протягом перших двох місяців. Максимальний ризик - на другому тижні життя. У структурі шлунково-кишкових хвороб телят розрізняють неінфекційні, інфекційні, інвазійні, а також асоціативні хвороби. Серед інфекційних агентів виділяють віруси, бактерії, патогенні гриби тощо. Незаразні або аліментарно-функціональні захворювання зумовлені в основному порушенням технології вирощування молодняку. Останні найчастіше ускладняються умовно-патогенною мікрофлорою.
    Втрати рідини за діареї за добу можуть досягати 10% маси тіла теляти, а в разі профузного поносу - до 16%. Фізіологічна потреба в рідині, а також чутливість до її дефіциту в молодих тварин завжди вища проти дорослих, що пов’язано з високим умістом води в їх організмі.
    Регідратаційна терапія
    Проведення адекватної регідратаційної терапії у разі захворювань шлунково-кишкового тракту в телят передбачає такі підходи:
    • ліквідація зневоднення і відновлення об’єму циркуляційної крові;
    • покращення циркуляції крові в капілярах і перфузії тканин;
    • відновлення водно-електролітного балансу й кислотно-лужної рівноваги;
    • детоксикація організму.
    Першочерговим завданням терапії є відновлення дефіцитного об’єму рідини, яку втратив організм через діарею. Її кількість розраховують шляхом множення відсотка зневоднення на вагу тварини. Наприклад, теля вагою 40 кг із клінічними ознаками зневоднення 5% маси тіла, має отримати не менше як 2 л рідини для компенсації втрат.
    Для усунення розвитку метаболічного ацидозу в розчини додають лужні елементи - такими можуть бути гідрокарбонат або його попередники - органічні аніони (ацетат, лактат, цитрат) у вигляді солей відповідних кислот. Також у більшість регідратаційних препаратів додають бактеріальні культури, які відновлюють природну мікрофлору кишківника. Зазвичай це лакто й біфідобактерії, що є антагоністами бактерій виду E. coli, і сприятливо впливають на роботу кишківника. В результаті нормалізації мікрофлори в організмі тварини відновлюються фізіологічні процеси, робота органів і систем, телята відновлюють ріст і прирости живої ваги.
    Невіддільною умовою компенсації втрати рідини в організмі має бути добровільне випоювання телям електролітного розчину. Проте більшість компонентів, які додають у регідратаційні препарати, неприємні на смак. Тому такі лікарські засоби повинні мати приємний для телят запах і смак. Не менш важливим є чітке дотримання інструкцій виробника продукту.
    Комплексний засіб
    Одним із засобів для пероральної регідратації є засіб Молтонік ТМ «Молкам». МОЛТОНІК - це водорозчинний порошок комплексної дії, що застосовують як допоміжний засіб від діареї у телят. Дія препарату ґрунтується на комплексній дії низки складових: пробіотики нормалізують мікрофлору кишківника, електроліти беруть участь у регуляції водного обміну, підтримують осмотичний тиск позаклітинних рідин і кислотно-лужну рівновагу, нуклеїнові кислоти відіграють важливу структурну роль у клітині: є компонентами рибосом і мітохондрій, сприяють економії часу й енергії на синтез рибонуклеїнової кислоти (РНК) та інші компоненти, що компенсують втрату поживних речовин і нормалізують водно-сольовий баланс.
    Слід пам’ятати, що телята - це майбутнє молочної ферми, загрозою якому може стати діарея. І важливо знати не лише основні речовини, які допоможуть теляті видужати, а й розуміти, у якій кількості їх потрібно дати тварині. Хврим на діарею телятам потрібна регідратаційна терапія, і залежно від того, які речовини отримає з електролітом теля, може стати визначальним чинником його виживання.
  • ЖивотныеЖивотные

Комментарии • 4

  • @maria_dolgova
    @maria_dolgova 2 месяца назад

    Дуже вчасно підписалася на ваш канал! Ви стільки цінної інформації даєте безкоштовно! Це ж такий скарб 🙏 Бажаю вам процвітання!

    • @Molkam
      @Molkam  2 месяца назад +1

      Дякуємо і Вам,
      Бажаємо і Вам благополуччя!

  • @user-wu3ek5gt5n
    @user-wu3ek5gt5n 2 месяца назад

    Цікавить розмір клітки для телят

    • @Molkam
      @Molkam  2 месяца назад

      Вітаємо!
      Розміри клітки залежать від розмірів телят. Якщо це теля від голштинської корови, вагою 35-40кг, то можуть бути наступні розміри клітки:
      Квадратна клітка: висота-1м; ширина-0,8-1м; глубина-1,3-1,6м.
      Гругла клітка: висота-1м; діаметр-1,2-1,5м;