Пункт 1. Приготцватися до постійної та безперервної првці, араці, праці. Вчитися прийдеться постійно. Навіть якщо ви той самий везунчик, котрий після курсу влетить в роботу...
Це правда життя) тільки так і ніяк інакше. Особливо якщо не хочеться стояти на місці, треба розвиватися. Моя улюблена фраза «Не страшно падати, страшно ніколи не літати».
Загалом так, але тут більше про розвиток та перспективу, адже початкова зарплата не така вже й велика. А от якщо попрацювати, і мати вже певний досвід, а ще й розвиватись в автоматизацію, то вже хороша мотивуюча зарплата, то так) Тішусь, і дуже дякую що коментуєте!
Дякую Наталі за консультацію, презентацію стосовно помилок та її час. Сказати, що корисно, це нічого не сказати. Я тепер розумію, що мені потрібно змінити, над чим далі працювати. Буду і далі підтримувати звʼязок, бо Наталя не тільки класний спеціаліст, а ще й дуже приємна та гарна людина. Dziękuję z całego serca.
Хочу подякувати Наташі, яка погодилась надати допомогу, та при чому безкоштовно! Ми з нею розібрали моє резюме і вона надала чітку та структуровану відповідь у вигляді презентації (що і як потрібно зробити для оптимізації пошуку роботи). Звісно можна проходити консультації та тренувальні інтрев'ю, але про це більш детальну інформацію надасть Наталія) тоже звертайтесь, не зволікайте!
Цікаве, інформативне відео українською мовою, це надихає. Саме завдяки порядку, структурованому, або дозованому отриманню певних знань в будь-який справі, є великі шанси трати гарним фахівцем. На 100% погоджуюся з тим, що будь-якій справі потрібне розуміння, чи ця справа варта твого життя, бо найкрутіші професіонали палали в душі ідеєю, бути кимось в певній сфері/професії. А від ідеї до реалізації нас відділяє справжнє бажання. Авторці РЕСПЕКТ за корисний контент українською. Маючи скромний досвід у back/front-end розробці 2009-2011, мені стало цікаво дізнатися більше в напрямку тестування, зачепив якісний контент, тому з мене лай і підписка) .
Цікаво, правда дуже багато незнайомих слів) Дякую) Вцілому якщо йти в ай ті, то моя мета допомагати розвиватися нормальним компаніям в моєму розуміння - компаніям, які піклуються про екологію, які випускають екопродукти або які відкрто сплачують податки, ставляться до людей як до найбільшої цінності, цінують людську працю, займаються інноваціями для людей, розвивають села.
Спробую якось записати відео простішими словами, дякую що пишете! Це дуже гарна ціль, мені теж імпонують компанії які приносять цінність суспільству та ведуть свою діяльність прозоро. Бажаю успіху на шляху до цілі!
Дякую Наталі за дуже корисну консультацію! Зробила для себе висновки в якому напрямку рухатися далі. Рекомендую всім, хто потребує допомоги експерта в цій галузі ☺️
@i.f.7386 Не можу порадити щось конкретне, адже варіантів є багато, і багато різних факторів, і кожен обирає те, що підходить саме вам в даний момент. Курси дорогі, я б радила спочатку самому розбиратись і практикуватись, а вже коли є запитання та поняття про тестування, теорію, практику, тоді вже чи консультуватись, чи йти на курс, щоб прокачуватись чи йти далі, в автоматизацію наприклад.
@@samasobitester skillrill канал на RUclips розказує і показує досить цікаво, принаймні для мене. Досить страшно вчитись самому бо єдине що вдалось освоїти це ілюстратор а щодо тестування то як зовсім інший світ. Потрохи переглядаю відео але наскільки це ефективно ше не знаю 😄 здається якщо хтось покаже наживо то було б легше але всі курси і так онлайн ще й дорого 😕 тому дивлюсь Вас 🤗 і йду на розвідку на ті безкоштовні сайти що Ви порадили в відео
Дуже тішусь, пробуйте на практиці, ті сайти - краудтестінгові платформи - це найкраще навчання, ще й можливість заробити. Спочатку все невідоме та незрозуміле, потроху все стане на свої місця.
Скажіть будь -ласка чи варто вчитися на тестувальника у 2025 році, бо скільки чуєш « ринок перенасичений» І які курси ви б порекомендували онлайн чи оффлайн?
Варто, якщо вам подобається тестування і ви доволі вперті щоб дойти до кінця, до оферу. На скільки швидко це у вас вийде залежить від ваших наявних навичок та досвіду. І як ви вмієте показати свою перевагу. Які курси? Ті, які будуть для вас комфортними, той спосіб навчання який буде для вас найефективнішим. Тут головне щоб ви почали і довели справу до кінця. Бо не залежно чи ви будете на хороших курсах чи на поганих, чи самостійно будете вчитись, критичним буде навчитись теорії, здобути практику та йти в практику - тобто висилати резюме та фактично шукати роботу. Паралельно при цьому підтягувати слабкі місця, те що ви будете провалювати на співбесіді. Не очікувати, що за одне інтерв’ю вас зразу візьмуть, а дозволити собі провалити 3/5 інтерв’ю. І тоді є набагато більше шансів що у вас це вийде до того, як ви фактично провалите ті 5 інтерв’ю)
Хочу поділитись враженнями від консультації Наталі. Нею була виконана величезна робота спрямована на закриття мого запиту: аналіз поточної ситуації (точка А) та до чого прагну (точка Б), детальний розбір мого резюме та поради для написання супровідного листа, формування стратегії досягнення моєї цілі та надано ще багато іншої корисної інформації. Наталя додала мені натхнення та мотивації вірити в себе та свої сили, не зупинятись та рухатись далі. Щиро раджу не упустити можливість та звернутись за допомогою до Наталі! І повірте - результат перевершить очікування!
Чомусь в таких відео ніхто не починає з нульової навички, вважаючи це само собою зрозумілим, а саме впевненого користування ПК і смартфоном і вміння гуглити. Це навичка №0, яку часто недооцінюють. Встановити кучу програм, зрозуміти чому відпав інтернет або щось відображається не так, а ти ще навіть роботи не почав і знайти рішення цьому в інтернеті -- ось на ряду з англійською мовою фундамент, на який уже накладується усе інше з відео.
Так, цілком з вами згідна. Коли знімала відео про цей фундамент не подумала напевно. Але так, для когось це стиль життя, а для когось це те, чого потрібно ще навчитися. Гуглити невідомі речі, від рецепту сніданку до завдань на роботі - це щоденні дії, це як хочу купити кавоварку, але не знаю яку, а гляну на ютубі що рекомендують. Це як поставити віпіен, щоб дивитись свій улюблений серіал, чи як варити рис чи гречку. Це як вибирати навушники, по бюджету, фірмі та відгуках. Це база яку зараз має знати кожен. Це можливості та їх оптимізація.
Патерни наврядчи вивчають на курсах програмування для початківців. Судячи з того, що я знаю, ці речі вивчають на спеціальних курсах для розробників, які вже мають досвід роботи. І вивчати щось по 10 хв. на день це замало. Я витрачаю на навчання десь 4-5 годин на день і то я ще далеко від закінчення навчання, хоча навчаюсь більше року.
Дякую що пишете! Власне курси з мовою програмування не вивчають, але якщо спеціалізовані для тестерів-автоматизаторів, тоді можуть вивчати, і то в другій частині, якщо перша частина вивчає саму мову програмування. Ідея почати щось вивчати як мінімум 10 хвилин на день. Щоб зробити перший найважчий крок. А вже як ми в процесі, то переважно це нас затягує на довше, тому тут 10 хвилин на день, але з зірочкою. Такий трохи самообман, але працює, особливо якщо дисципліна не завжди працює. 4-5 годин на день це багато. Класно що виділяєте стільки часу і вдосконалюєтесь! Але так як ви вже навчаєтесь більше року, то можливо вам потрібно переривати вже це Коло навчання (в телеграмі є лінк до вебінару, там детальніше про коло навчань), і йти в практику. Йти в реальність, надсилати резюме, йти на інтерв’ю. Ідеально все знати ви не будете. І цього не потрібно, що найважливіше. Адже на проєкті все індивідуально, і залежить від того який знайдете, ті технології і задачі які потрібні проєкту будете виконувати. Потрібно розуміти основні поняття, навіть якщо чогось знати не будете, довчитесь чи вас правильно навчать вже сіньйори на проекті і покажуть все на практиці. Тому раджу вже на практиці прокачуватись, бо кінця краю нема тій теорії.
@@samasobitester Моє навчання так затягнулося, бо паралельно з програмуванням я закінчив ще два курси англійської мови, а це відбирає певну кількість часу, особливо останній курс, тому коли я пишу про 4-5 годин на день, то я маю на увазі англійська+програмування, а не лише саме програмування, плюс у мене були особисті справи, через які я змушений був менше приділяти увагу навчанню, тому процес навчання затягнувся, а про те, що потрібна практика, я розумію, бо сама теорія нічого не дає, треба робити практичні завдання, адже програмування - то є практична навичка. На курсах, де я навчаюсь, практиці приділяють більшість часу. Після невеликої кількості теорії йде практичне завдання.
Звісно, це дуже класно що практика займає більшість часу. І вивчення англійської це теж невідʼємна частина айті. А ви на програміста чи на тестувальника вчитесь?
Найпопулярніший є uTest, Testio А лінки в мене є прикріплені в описі до відео: Як стати тестером в 2023. А ще там є декілька інших корисних сайтів такого типу. Дякую за ваш зворотній зв’язок ☺️
Якщо в мене англійська на б1-б2, краще мати спроби до української компанії чи наприклад у Німеччині, по місту перебування, але нiмецька на рiвнi а1-а2, чи щось інше, тобто що наразі буду кращим з вашої думки?
Краще шукати з англійською, B1/B2 має вистачати для повноцінної роботи та проходження інтерв’ю. Щодо Німеччини, то краще шукати по місту перебування, бо краща зарплата та соціальні переваги. Але думаю німецька мова може бути тут теж критичною. Саме тому треба дотянути рівень до B1, в процесі, не зациклюватись. Варто всеодно шукати роботу, вказати в резюме свої переваги, знання та вміння. Знання інших мов, це теж може пригодитись, плюс ваш попередній досвід. І якщо компанія у вас буде зацікавлена, вона навіть надасть вам можливість прокачувати німецьку мову, чи буде оплачувати вам платні курси.
Починайте з безкоштовних відео на ютубі та статей про тестування. Реєструйтесь на краудтестінгових платформах щоб фактично почати тестувати, і подивитися чи вам вистачає рівня вашої англійської для цього. Лінки є в мене під відео, наприклад можна зареєструватись на testio. Тоді або самі створюйте собі план навчання та йдіть по ньому, або шукайте ментора чи курси, все залежить що вам більше до вподоби. Дякую що коментуєте! І звертайтесь, в мене є консультації та менторінг, якщо вам цікаво.
Мені потрапив в соцмережі, базовий курс тестування пз, який триває 2 місяці і не обов’язково знання англійської. Після курсу допомагають влаштуватись на роботу. Це реально, чи це якийсь розвод? Як ви вважаєте? Дякую!
Ви спочатку пошукайте вакансії без знання англійської мови. Такі можна знайти час від часу, але їх дуже дуже мало. Після курсу допомагають знайти роботу як? Допомагають з резюме? Є практичні співбесіди? Беруть до себе на фірму? Дають рекомендації? Тут потрібні деталі. Я вважаю що без англійської мови дуже важко знайти проєкт, але якщо є базовий рівень, то можуть взяти і тоді вже на роботі будете проходити курси, під конкретний проєкт. Якщо хочете просто дізнатись про тестування та теорію - то краще візьміть зміст цього курсу і просто гугліть собі відео в інтернеті по кожній темі. Це приблизно буде цей курс, тільки безкоштовно. Тоді складайте резюме, шукайте когось з айті щоб вам його передивились і дали фітбек, оновіть, знов комусь покажіть. Практикуйте пробні співбесіди, дивіться їх теж на ютубі. І тоді розсилайте резюме і проходьте співбесіди.
А можете будь ласка детальніше пояснити для яких задач необхідне знання мов програмування і на якому рівні? Як я зрозумів то для того, щоб вміти читати код аплікейшинів та розуміти що він робить і також для автоматизації тестування?
Дякую за цікаві запитання! Знання мов програмування потрібне: - на початковому рівні для того, щоб бути більш конкурентноспроможним. Адже серед двох рівних тестувальників виберуть того, хто хоть трохи заглибився в автоматизацію і мову програмування, бо матиме перспективу автоматизації на проєкті; - на середньому, якщо на проєкті вже є автоматизація і ви дійсно зацікавлені в розвитку своїх вмінь та навичок, тобто вас навчать і ви зможете займатись автоматизацією фактично; - на хорошому, якщо ви хочете йти як Junior Test Automation Engineer, там варто вже спробувати написати самостійно свій фреймворк з нуля, мати портфоліо, знати принципи програмування та дизайн паттерни. Це теж не повинно бути ідеально, але якщо ви копаєте в ту сторону і дуже зацікавлені в розвитку, тоді вам варто йти на таку тест автомейшн позицію. Читати код вам можуть і так дати, щоб подивитись вашу реакцію на невідоме і як ви себе поведете, і чи фактично зможете щось прочитати.
Цікаво, корисно) Але голова вже квадратна Шукаю інфу по тестувальниках бо кажуть це база,основа,старт) типу найпростіше. Але в ідеалі хотів би на веб дизайн. І працюю вже 5-6 років бариста і вже надоїло)) хочється вже стати реально чимось вагомішим ніж тіпок який варить каву🤷🏻♂️
Тут ключове що хочете на веб дизайн, і краще вже саме з цього починати, бо технології різняться, а потім буде важко переключитись. Ці дві професії відрізняються, і будучи веб дизайнером ви створюватимете, там наче основні інструменти Figma та Photoshop. А ще там більше креативу ніж в тестуванні, проте рутина вона є сюди. А каву варити теж класно, без неї нікуди))
@@samasobitesterяк Ви вважаєте , вебдизайн має перспективи і якщо порівнювати із тестуванням , де легше знайти роботу ? 🙏🙏🙏 дуже буду вдячна за відповідь!) ❤
Перспективи є і в тестуванні, і в дизайні. Чат gpt на мій запит відповів що трошки легше буде знайти роботу в тестуванні. Я вважаю, що ключовим тут є те що вам більше подобається, бо це різна робота. Дизайн - якщо вам подобається творити, створювати щось нове, комунікувати щодо проекту, аналізувати клієнта та його потреби, а тестування - якщо ви хочете вирішувати якісь проблеми, перевіряти роботу інших та вдосконалювати саме програмне забезпечення та всі повʼязані з цим процеси плюс автоматизація. А вже як визначитесь, тоді вчити конкретні інструменти, а також як за допомогою аі робити свою роботу швидше, цікавіше та продуктивніше. Актуально для цих двох сфер також.
Я б радила спочатку самому розібратись та пройти кілька курсів на udemy. Недорого, 10 доларів за курс - доступно кожному. Матеріалів безкоштовних є дуже багато. Сайти, статті, ютуб, подкасти - просто поглинайте інформацію. За практикою можна йти на краудтестінгові платформи, самому тестувати й творити проекти на різних сайтах і добавляти їх собі у портфоліо, якщо хочете. Долучатись до пет проектів. Конкретної школи чи курсу наразі порадити не можу, бо не проходила таке навчання. Та й дорого, особливо для початківців, це ж дуже хороший бізнес. Шукайте практичний досвід і співставляйте з теорією. Теорія - це силабус ISTQB, теж у вільному доступі є. Інвестувати краще вже у автоматизацію, пробувати самому повчитись, щоб зрозуміти чи вам це зайде, і тоді вже вибирати якийсь конкретний інструмент і по ньому навчання. Початківцю теж вистачить пройти курси по мові програмування та курс по інструменту автоматизації з udemy + доступні відео по даній темі. Спробуйте самостійне інтенсивне навчання, а тоді вже шукайте школи чи курси, які допиляють ваші знання, а якщо ви себе ще й зарекомендуєте, то можете отримати й офер. Тільки тоді не спішіть його приймати, адже завжди варто обговорити і продумати всі запропоновані вам умови.
Класно! Тоді план дій може бути такий: 1. Попитайте друзів хто як починав; 2. З якими технологіями працює; 3. Які хард скіли знають і чи можуть допомогти; 4. Читайте статті, дивіться відео, оточіть себе інформацією про тестування - безкоштовного матеріалу є багато; 5. Читайте силабус ISTQB - це теорія по тестуванню, сертифікації не потрібно, але знання по теорії питають на інтерв’ю; 6. Подивіться на вакансії, що є і кого зараз шукають працедавці; 7. Виберіть хард скіли з чим хочете працювати і прокачуйте їх; 8. Складайте резюме і накидайте супровідний лист, може теж пригодитись; 9. Аплікуйте на вакансії до компаній спочатку в яких не хочете працювати - практикуйтесь, а потім до компаній в яких хочете працювати; 10. Гарно проходьте інтерв’ю та отримуйте офер. Ось такака супер стратегія вийшла 😊
В айті можна з різним віком, ну і ваш попередній досвід може бути дуже корисним в певному проєкті. Тут головне спробувати знайти такий проект що є повʼязаний з вашою попередньою діяльністю. В ІТ теж є перспектива росту кар’єри та зарплати відповідно, тому так, треба вкласти певні сили щоб туди потрапити і здобути певні навички та вміння. Питання тут два: - на скільки ви зацікавлені і чи готові вкладатись щоб потрапити в айті? - і чи айті це дійсно той ваш спосіб щоб покращити свій добробут, чи є у вас кращий альтернативний варіант?
@@i.f.7386 Quality Assurance ширше поняття, яке включає в себе Quality Control та Testing. Основний фокус QA на процесах та процедурах для забезпечення якості на всіх рівнях, включаючи навчання, документацію, моніторинг та аудит. QA робить усе, щоб багів превентивно було якнайменше. QC фокусується вже на продукті та займається пошуком багів у вже розробленому програмному забезпеченні, перед релізом, щоб його випустити якісним та фокус на знаходженні багів, які були пропущені на превентивному етапі, тобто фактично займається тестуванням та іншими активностями, наприклад перевіряє відповідність програми для кінцевого користувача. Testing є підчастиною QC, адже ця діяльність допомагає знаходити баги в певний спосіб, а далі QC включає в себе різні активності щоб забезпечити відповідність вимог, і знати як ці баги/багфікси впливають на інші рівні системи. Тому, вам, як людині яка шукає роботу в тестуванні, по суті немає різниці чи ця позиція називається QA Engineer, QC Engineer чи Software Tester. Різні організації по-різному називають. Інколи так, це дійсно має значення, але на практиці рідко. А ще, це теж як одне з питань на інтерв’ю, про яке вас можуть запитати. Тому ви не переживайте, все що знаходите для QA, QC, Testing підходить для знань про тестування. Основна міжнародна документація це ISTQB, якщо шукаєте як має бути ідеально, то вам туди. Практика, як показує життя, інколи буває далека від ідеалу.
Ні, не обов’язково, мінімум це рівень B1. Потрібно вміти розказати про себе, про свій досвід, вміти відповідати на питання та задавати їх, може бути з помилками, це не критично. Критично щоб людина ловила суть, і тоді вже відповідала на задане питання, щоб вміла прочитати документацію і задавати по ній питання. Вміла перепитати, якщо недочула, недозрозуміла. Писати тест кейси та баг ріпорти, тобто вміти називати елементи на сторінці з якими щось не так.
Це таке питання із зірочкою 😅 Залежить наскільки у вас добре складене резюме і який попередній досвід. Якщо все добре, то відповідно де б не розмістити, вам почнуть писати і запрошувати на роботу. Але насамперед з вами будуть контактувати агенції, а не фірми на які ви вже будете фактично працювати. Краще подаватись самому на конкретні вакансії. І теж редагувати своє резюме до тих вакансій, щоб ще краще виділятись. Тому що самостійно обираєте роботодавця, маєте шанс отримати кращу зарплату, знаєте на що подаєтесь і що може вас чекати. Це займає час, навіть виснажує. Адже не всі відповідають швидко, іноді це в межах 2 тижнів чи місяця. Морально важче, але в довгостроковій перспективі краще. Принаймі це моя точка зору) Вибір за вами. Чарівної пігулки не існує. Основний сайт пошуку роботи це LinkedIn, оновіть резюме, оновіть дані там, додайте популярні технології та словосполучення і шукайте роботу. Успіху вам!
Не можу рекомендувати щось конкретне, адже багато різних факторів, і в кожного своя ситуація. Курси дорогі, рекомендую спочатку розбиратись самому, читати теорію, практично тестувати на краудтестінгових платформах. І лише тоді коли у вас вже є багато запитань по темі тестування або обирати курс для прокачування та систематизації знань, або йти в автоматизацію і бути більш конкурентоспроможним.
мені потрібна робота онлайн, зрозуміла що мені підходить іт сфера проте не сильно знаю з чого почати, вирішила що тестувальнтк для мене буде трохи леше ніж програмування тому шукаю інформацію
Стартова точка - різні статті про що таке тестування, види тестування та як стати тестером, як шукати баги, як створювати баг ріпорти, плюс відео на дані теми у ютубі. Все безкоштовне - читайте чи дивіться щодня. Наступний рівень - це силабус ISTQB, це суха стандартизована теорія тестування, яку має знати тестер. Є у вільному доступі також. Далі - практика, досліджуєте сайти, реєструєтесь на краудтестінгових платформах щоб здобути досвід і зрозуміти як працює тестування і прокачати англійську. Шукаєте пет проекти. Створюєте резюме, прокачуєте софт і хард скіли ще курсами Udemy та практикою. І аплікуєтесь на вакансії. Це якщо самостійно, адже інформації доступної є дуже багато.
В наступному відео буде про QA Roadmap, трохи зорієнтуєтесь що треба знати, але загалом то інформації дуже багато. Важливо не втрачати інтерес і прокачувати скіли, і вибрати свій напрямок.
Ні, має значення ваш попередній досвід. Його потрібно добре описати в резюме, бо він може бути дуже корисним для певних проектів і навіть зіграти ключову роль при виборі кандидатів.
Якщо ви , як і я ,на початку шляху тестувальника, раджу звернутися до Наталі. Наталя допоможе структуризувати ваші думки, підкаже щодо складання резюме. Та і взагалі, куди треба рухатися, щоб досягнути успіху!
Ні, не маю такого відео, але бачила що можна деякі знайти на ютубі. Там є умова про нерозголошення, тому таких відео є небагато, і тому я такого не знімаю. Пробуйте самостійно реєструватись і досліджуйте, тестуйте.
Вивчитись по теорії можна самому. Основна теорія є в сертифікації ISTQB. Вона нудна, але знайдете багато матеріалів безкоштовно. Тут головне практика тестування мануального та знання по автоматизації та її інструментам. Якшо ваша англійська на середньому рівні, то можете реєструватись на краудтестінгових платформах і вже вчитись, практикуватись і навіть заробляти гроші там. Наприклад utest, testio та інші. Також оберіть інструмент автоматизації, знайдіть пет проект, створіть своє портфоліо. Прокачуєте знання, оновлюйте резюме і шукайте роботу.
З того що я знаю, курси в них платні та не дешеві. Якщо можете самостійно навчатись, пробуйте, купіть кільки курсів на Udemy, створіть резюме та портфоліо і спробуйте власних сил у пошуку роботи. Це не так страшно і реально. Матеріалів є доволі багато доступних. Прочитайте ISTQB, зареєструйтесть та почніть тестувати на краудтестінгових платформах таких як digivante, testio, utest. Заробіть там перші гроші, і отримайте практику. Створіть своє портфоліо. І шукайте свого працедавця.
Все залежить від вашої впертості та винахідливості, і бажання. Зараз є маса інструментів для перекладу. Можна ними користуватись. Легко не буде. Але спробувати завжди варто. Щоб зрозуміти чи вам подобається і чи ви зможете тестувати практично то реєстуйтесь на utest, digivante чи testio і пробуйте! А загалом то теж є вакансії і без англійської, просто їх дуже мало і треба знайти.
Я новенька ,мктаґсь куди піти після медицини,хотілося б потрапити в медичну кампанію тільки в ІТ і ось вже місяць як метаюсь думками і сумнівами ... Ніби тестування окей ,не треба математика а з іншої сторони я думаю що це нудно
Як у вас є медична освіта - це дуже круто, а в поєднанні з айті це може бути теж дуже цікаво. Все залежатиме від проекту на який попадете, тому ніхто вам не гарантуватиме що це точно не нудно буде. Але поки ви не спробуєте - не дізнаєтесь. Тестування - дуже круте, адже навіть якщо припустимо, ви попадаєте на нудний проєкт, то ви спочатку все пізнаєте, набираєтесь досвіду, і тільки тоді він стає для вас нудним. І тоді ви просто його змінюєте або шукаєте іншу фірму. Медичне тестування популярне і дуже важливе. І в кожній роботі є рутина, ви до неї звикаєте, так. Але теж завжди залежить від вас чи ви зацікавлені у розвитку та прокачуванні навичок, якщо так, то всидіти на одному місці і нудитись вам не вдасться.
І спробуйте краудтестінгові платформи, щоб дізнатись як це тестувати. Наприклад testio, лінк зараз додам в описі під відео. Ви теж не мусите обмежувати себе лише медичними проєктами, але це дає вам певну перевагу в деяких випадках.
@@samasobitester я з Рівного, пізніше буду мати змогу приїхати у Львів на декілька днів, чи можливий такий варіант, один\два дні взяти у Вас платні уроки, щоб Ви розповісти базу показуючи це на прикладі? 🤔
Починайте з статей, відео у безкоштовному доступі, силабус ISTQB по теорії та доступні курси з Udemy. Оточіть себе темою тестування, і поглинайте знання. Практику шукайте на Utest, Testio та інших краудтестінгових платформах, але тут потрібна теж англійська. Реєструйтесь і навчайтесь. Платні курси наразі не рекомендую, бо їх є дуже багато і дорого, тому вибирайте по відгуках. Рекомендую не вестися на курси з оплатою у відсотках з вашої майбутньої зарплати, бо це виходить ще дорожче. Якщо вам залежить змінити професію, просто беріть і робіть вже сьогодні, хоча б 10 хвилин на день, і не надійтесь на курси, адже жодної гарантії вони не дають. Якось так 😁
Многие молодые снобы не хотят делиться знаниями. Иди ищи сам, учи сам. Менторство крайне на низком уровне. Фирмы теряют развитие своих сотрудников из-за слабого менторства. Крайне редко кто-то берет группу 2-5 человек и тянет их. Так бы через 6 мес они поднялись на хороший уровень, а так уходит год минимум.
В даному випадку я б сказала тут треба інакше підходити до менторства. Ментор - вчитель, наставник, той хто допомагає менті - людині яка хоче навчитися, перейняти якісь знання та навички. І так, буває що не сходитеся по характерам чи по стилю навчання, тоді треба змінювати наставника. Але тут йдуть дорослі відносити, коли ніхто і нікому нічого не винен. Ніхто не зобов’язаний. Менті хоче навчитись - ментор погоджується бути наставником, і тут задача менті витягувати всі можливі знання, матеріали та практичні підказки з ментора. Задавати питання, робити проекти і просити про фітбек. Зацікавлені люди добиваються своїх цілей, а так як ви й кажете, за 3-6 місяців піднімаються на новий рівень. Але це більше задача менті, ніж ментора, в якого ці навики вже є, і навіть не фірми, бо переважно це корпорація яка заробляє гроші на працівниках. А якщо працівник прокачається то і платити йому треба більше. Тому тут треба дивитись чи фірма зацікавлена у розвитку працівників, чи є політика фірми яка цьому сприяє, і на скільки ця система ефективно працює.
Дуже класно! Починайте дивитись відео в ютубі по тестуванню, читати статті, оточуйте себе інформацією, розбирайтесь. Подивіться відео по мапу для QA інженерів, побачите з чого почати. І звертайтеся, пишіть, питайте, буду рада допомогти!
Не варто опускати руки не спробувавши. Тут як айті, найправильніша відповідь - це залежить. Важка зараз ситуація, це правда. Проте люди й надалі знаходять роботу, вакансії виставляються.
@@samasobitesterхотілося б вірити, але... Ось у мене ситуація, знайшла роботу мануального тестувальника. Мені повідомили, що іноді треба буде верифікуватися на сайтах, що перевіряються. Боюсь, що моїми даними зможуть скористатися шахраї. Чи обов'язково це для роботи тестувальником? Хочеться почути думку експерта. Буду дуже вдячна за вашу відповідь.
Вітаю, от тільки знайшла ваш коментар. Вітаю з новою роботою! Вже трохи часу пройшло, розкажіть як там у вас на роботі? Загалом тестер сам створює тестові дані, але якщо це тестування наприклад різних методів оплати, то такі дані мають надаватися. Але в реальності це буває по-різному.
Так як і кожному. Вам можна шукати якісь цікаві військові проєкти, які потрібно тестувати. Використовуйте свій наявний досвід при пошуку роботи, не тільки військовий в тому числі. І тестуйте на краудтестінгових платформах для здобуття досвіду і розуміння принципів роботи тестером. Такі як: test.io, digivante, utest 🙂
Цікаво, а в чому ви відчуваєте дискримінацію? Якщо це ваша перша робота то може тому бути довго, чи може попередній досвід треба детальніше прописати. Питання чи є відгуки на резюме? Чи щось може треба довчити бо не проходите співбесіду технічно? Багато різних факторів, в тому числі конкуренція та важка ситуація на ринку. Якщо маєте бажання, приходьте на консультацію, спробую допомогти 😊
@@samasobitesterВи точно не в Україні живете. Тут якби кровопролитна війна і на чоловіків без перебільшення ведеться сафарі представниками ТЦК. Тому деякі компанії не хочуть наймати чоловіків
Мені потрапив в соцмережі, базовий курс тестування пз, який триває 2 місяці і не обов’язково знання англійської. Після курсу допомагають влаштуватись на роботу. Це реально, чи це якийсь розвод? Як ви вважаєте? Дякую!
Мені потрапив в соцмережі, базовий курс тестування пз, який триває 2 місяці і не обов’язково знання англійської. Після курсу допомагають влаштуватись на роботу. Це реально, чи це якийсь розвод? Як ви вважаєте? Дякую!
Цей канал - це скарб для початківця! Дякую вам!
Дякую за коментар! Дуже цінно та приємно це чути!
Пункт 1. Приготцватися до постійної та безперервної првці, араці, праці. Вчитися прийдеться постійно. Навіть якщо ви той самий везунчик, котрий після курсу влетить в роботу...
Це правда життя) тільки так і ніяк інакше.
Особливо якщо не хочеться стояти на місці, треба розвиватися.
Моя улюблена фраза «Не страшно падати, страшно ніколи не літати».
Дякую за те, що ділитесь досвідом! Відео було корисно як чек-лист для структурування існуючих скілів та підсвітило напрями, що треба вивчати.
Супер! Такий і був намір! Рада що було корисно! І дякую за коментар!
Хто б що не казав , але єдине що усіх точно надихає в IT - це зп.
Дякую за ваші поради
Загалом так, але тут більше про розвиток та перспективу, адже початкова зарплата не така вже й велика.
А от якщо попрацювати, і мати вже певний досвід, а ще й розвиватись в автоматизацію, то вже хороша мотивуюча зарплата, то так)
Тішусь, і дуже дякую що коментуєте!
и чё? тебе то что до зп программеров? ты какое отношение имееш?
А ви хто? До чого тут програмісти? Тут дискусія про тестувальників.
Дякую вам велике!
Рада що корисно! І дякую за коментар!
Дякую Наталі за консультацію, презентацію стосовно помилок та її час. Сказати, що корисно, це нічого не сказати. Я тепер розумію, що мені потрібно змінити, над чим далі працювати. Буду і далі підтримувати звʼязок, бо Наталя не тільки класний спеціаліст, а ще й дуже приємна та гарна людина. Dziękuję z całego serca.
Дуже дякую за теплі слова! Рада допомогти!
Хочу подякувати Наташі, яка погодилась надати допомогу, та при чому безкоштовно! Ми з нею розібрали моє резюме і вона надала чітку та структуровану відповідь у вигляді презентації (що і як потрібно зробити для оптимізації пошуку роботи). Звісно можна проходити консультації та тренувальні інтрев'ю, але про це більш детальну інформацію надасть Наталія) тоже звертайтесь, не зволікайте!
Дуже дякую за зворотній зв’язок!
Дякую за корисну інформацію, після декрету дуже важко зайти у рутину тим паче від тепер треба шукати новий напрямок .Дякую
Рада допомогти! І дуже вас розумію. Успіху та впертості вам!
Цікаве, інформативне відео українською мовою, це надихає. Саме завдяки порядку, структурованому, або дозованому отриманню певних знань в будь-який справі, є великі шанси трати гарним фахівцем. На 100% погоджуюся з тим, що будь-якій справі потрібне розуміння, чи ця справа варта твого життя, бо найкрутіші професіонали палали в душі ідеєю, бути кимось в певній сфері/професії. А від ідеї до реалізації нас відділяє справжнє бажання.
Авторці РЕСПЕКТ за корисний контент українською.
Маючи скромний досвід у back/front-end розробці 2009-2011, мені стало цікаво дізнатися більше в напрямку тестування, зачепив якісний контент, тому з мене лай і підписка)
.
@@MrCefey Дуже дякую за відгук, це дуже цінно та приємно читати! Це надихає не зупинятись 😊
Цікаво, правда дуже багато незнайомих слів) Дякую)
Вцілому якщо йти в ай ті, то моя мета допомагати розвиватися нормальним компаніям в моєму розуміння - компаніям, які піклуються про екологію, які випускають екопродукти або які відкрто сплачують податки, ставляться до людей як до найбільшої цінності, цінують людську працю, займаються інноваціями для людей, розвивають села.
Спробую якось записати відео простішими словами, дякую що пишете!
Це дуже гарна ціль, мені теж імпонують компанії які приносять цінність суспільству та ведуть свою діяльність прозоро. Бажаю успіху на шляху до цілі!
@@samasobitester Дякую)
Дякую Вам за інформативне відео!)
Рада що було корисно, і Вам дякую що коментуєте!
Дякую Наталі за дуже корисну консультацію! Зробила для себе висновки в якому напрямку рухатися далі. Рекомендую всім, хто потребує допомоги експерта в цій галузі ☺️
Дуже дякую за відгук, рада допомогти!
Успіху Вам та впертості у досягнення цілей! Тримаю кулачки, нехай все вдається!
Дякую, було корисно!😊
Дякую що коментуєте! Рада допомогти! 😊
Думаю почати, було дуже цікаво та інформативно. Дякую, треба буде задуматись за курси
Дякую, що пишете!
Починайте з безкоштовного контенту що є в інтернеті, просто додайте це до своєї рутини.
@@samasobitesterтобто не варто йти на курси? Якщо варто можете порадити якісь конкретні? Дякую
@i.f.7386 Не можу порадити щось конкретне, адже варіантів є багато, і багато різних факторів, і кожен обирає те, що підходить саме вам в даний момент.
Курси дорогі, я б радила спочатку самому розбиратись і практикуватись, а вже коли є запитання та поняття про тестування, теорію, практику, тоді вже чи консультуватись, чи йти на курс, щоб прокачуватись чи йти далі, в автоматизацію наприклад.
@@samasobitester skillrill канал на RUclips розказує і показує досить цікаво, принаймні для мене. Досить страшно вчитись самому бо єдине що вдалось освоїти це ілюстратор а щодо тестування то як зовсім інший світ. Потрохи переглядаю відео але наскільки це ефективно ше не знаю 😄 здається якщо хтось покаже наживо то було б легше але всі курси і так онлайн ще й дорого 😕 тому дивлюсь Вас 🤗 і йду на розвідку на ті безкоштовні сайти що Ви порадили в відео
Дуже тішусь, пробуйте на практиці, ті сайти - краудтестінгові платформи - це найкраще навчання, ще й можливість заробити.
Спочатку все невідоме та незрозуміле, потроху все стане на свої місця.
Дякую за відео. :)
Дякую за коментар, рада допомогти!
Дякую, що освіжили інформацію:)
Після декрету буду знову вриватися в qa😊 я так скучила за рутиною тестувальника і крутою командою😎😏💔
Супер! Дуже рада що будо корисно та цікаво! Нехай все вдається! Я після першого декрету відпочивала на роботі 😅
@@samasobitester хах, розумію😅
Мій мозок завжди радів задачкам. Чекаю з нетерпінням нового періоду:)
І дякую)
@wabisabi3026 І вам дякую що коментуєте! 😊
Скажіть будь -ласка чи варто вчитися на тестувальника у 2025 році, бо скільки чуєш « ринок перенасичений»
І які курси ви б порекомендували онлайн чи оффлайн?
Варто, якщо вам подобається тестування і ви доволі вперті щоб дойти до кінця, до оферу.
На скільки швидко це у вас вийде залежить від ваших наявних навичок та досвіду. І як ви вмієте показати свою перевагу.
Які курси? Ті, які будуть для вас комфортними, той спосіб навчання який буде для вас найефективнішим. Тут головне щоб ви почали і довели справу до кінця.
Бо не залежно чи ви будете на хороших курсах чи на поганих, чи самостійно будете вчитись, критичним буде навчитись теорії, здобути практику та йти в практику - тобто висилати резюме та фактично шукати роботу. Паралельно при цьому підтягувати слабкі місця, те що ви будете провалювати на співбесіді.
Не очікувати, що за одне інтерв’ю вас зразу візьмуть, а дозволити собі провалити 3/5 інтерв’ю. І тоді є набагато більше шансів що у вас це вийде до того, як ви фактично провалите ті 5 інтерв’ю)
Дякую. Дуже корисна інформація.
Тішусь! І дуже дякую що коментуєте!
Хочу поділитись враженнями від консультації Наталі. Нею була виконана величезна робота спрямована на закриття мого запиту: аналіз поточної ситуації (точка А) та до чого прагну (точка Б), детальний розбір мого резюме та поради для написання супровідного листа, формування стратегії досягнення моєї цілі та надано ще багато іншої корисної інформації. Наталя додала мені натхнення та мотивації вірити в себе та свої сили, не зупинятись та рухатись далі.
Щиро раджу не упустити можливість та звернутись за допомогою до Наталі! І повірте - результат перевершить очікування!
Дуже дякую за відгук і тішусь що було корисно 😊
Дякую за корисне відео. Буду починати шукати роботу в Польщі, бачила ваше повідомлення, що можна написати вам на пошту. Чи це актуально? Дякую
Рада що було корисно.
Так, актуально, пишіть, а я відмовім 😊
Чомусь в таких відео ніхто не починає з нульової навички, вважаючи це само собою зрозумілим, а саме впевненого користування ПК і смартфоном і вміння гуглити. Це навичка №0, яку часто недооцінюють. Встановити кучу програм, зрозуміти чому відпав інтернет або щось відображається не так, а ти ще навіть роботи не почав і знайти рішення цьому в інтернеті -- ось на ряду з англійською мовою фундамент, на який уже накладується усе інше з відео.
Так, цілком з вами згідна.
Коли знімала відео про цей фундамент не подумала напевно.
Але так, для когось це стиль життя, а для когось це те, чого потрібно ще навчитися.
Гуглити невідомі речі, від рецепту сніданку до завдань на роботі - це щоденні дії, це як хочу купити кавоварку, але не знаю яку, а гляну на ютубі що рекомендують.
Це як поставити віпіен, щоб дивитись свій улюблений серіал, чи як варити рис чи гречку.
Це як вибирати навушники, по бюджету, фірмі та відгуках.
Це база яку зараз має знати кожен. Це можливості та їх оптимізація.
Патерни наврядчи вивчають на курсах програмування для початківців. Судячи з того, що я знаю, ці речі вивчають на спеціальних курсах для розробників, які вже мають досвід роботи. І вивчати щось по 10 хв. на день це замало. Я витрачаю на навчання десь 4-5 годин на день і то я ще далеко від закінчення навчання, хоча навчаюсь більше року.
Дякую що пишете!
Власне курси з мовою програмування не вивчають, але якщо спеціалізовані для тестерів-автоматизаторів, тоді можуть вивчати, і то в другій частині, якщо перша частина вивчає саму мову програмування.
Ідея почати щось вивчати як мінімум 10 хвилин на день. Щоб зробити перший найважчий крок. А вже як ми в процесі, то переважно це нас затягує на довше, тому тут 10 хвилин на день, але з зірочкою. Такий трохи самообман, але працює, особливо якщо дисципліна не завжди працює.
4-5 годин на день це багато. Класно що виділяєте стільки часу і вдосконалюєтесь!
Але так як ви вже навчаєтесь більше року, то можливо вам потрібно переривати вже це Коло навчання (в телеграмі є лінк до вебінару, там детальніше про коло навчань), і йти в практику.
Йти в реальність, надсилати резюме, йти на інтерв’ю. Ідеально все знати ви не будете. І цього не потрібно, що найважливіше. Адже на проєкті все індивідуально, і залежить від того який знайдете, ті технології і задачі які потрібні проєкту будете виконувати.
Потрібно розуміти основні поняття, навіть якщо чогось знати не будете, довчитесь чи вас правильно навчать вже сіньйори на проекті і покажуть все на практиці. Тому раджу вже на практиці прокачуватись, бо кінця краю нема тій теорії.
@@samasobitester Моє навчання так затягнулося, бо паралельно з програмуванням я закінчив ще два курси англійської мови, а це відбирає певну кількість часу, особливо останній курс, тому коли я пишу про 4-5 годин на день, то я маю на увазі англійська+програмування, а не лише саме програмування, плюс у мене були особисті справи, через які я змушений був менше приділяти увагу навчанню, тому процес навчання затягнувся, а про те, що потрібна практика, я розумію, бо сама теорія нічого не дає, треба робити практичні завдання, адже програмування - то є практична навичка. На курсах, де я навчаюсь, практиці приділяють більшість часу. Після невеликої кількості теорії йде практичне завдання.
Звісно, це дуже класно що практика займає більшість часу. І вивчення англійської це теж невідʼємна частина айті.
А ви на програміста чи на тестувальника вчитесь?
@@samasobitester На програміста Java.
@@samasobitester На програміста. Мова програмування Java.
Дякую! Було дуже корисно🙏Напишіть, будь ласка, на яких платформах можна практикуватися💪
Найпопулярніший є uTest, Testio
А лінки в мене є прикріплені в описі до відео: Як стати тестером в 2023. А ще там є декілька інших корисних сайтів такого типу.
Дякую за ваш зворотній зв’язок ☺️
Який рівень англійської мови потрібен щоб стати тестувальником?
Якщо в мене англійська на б1-б2, краще мати спроби до української компанії чи наприклад у Німеччині, по місту перебування, але нiмецька на рiвнi а1-а2, чи щось інше, тобто що наразі буду кращим з вашої думки?
Краще шукати з англійською, B1/B2 має вистачати для повноцінної роботи та проходження інтерв’ю.
Щодо Німеччини, то краще шукати по місту перебування, бо краща зарплата та соціальні переваги. Але думаю німецька мова може бути тут теж критичною. Саме тому треба дотянути рівень до B1, в процесі, не зациклюватись.
Варто всеодно шукати роботу, вказати в резюме свої переваги, знання та вміння. Знання інших мов, це теж може пригодитись, плюс ваш попередній досвід. І якщо компанія у вас буде зацікавлена, вона навіть надасть вам можливість прокачувати німецьку мову, чи буде оплачувати вам платні курси.
Яка гарна та квітуча деука! Сенькью вери мач фор відео!
Рада що цікаво, і дякую за коментар!
Дякую за інформацію я новенька і підкажіть будь ласка з чого почати 😊
Починайте з безкоштовних відео на ютубі та статей про тестування.
Реєструйтесь на краудтестінгових платформах щоб фактично почати тестувати, і подивитися чи вам вистачає рівня вашої англійської для цього. Лінки є в мене під відео, наприклад можна зареєструватись на testio.
Тоді або самі створюйте собі план навчання та йдіть по ньому, або шукайте ментора чи курси, все залежить що вам більше до вподоби.
Дякую що коментуєте!
І звертайтесь, в мене є консультації та менторінг, якщо вам цікаво.
Лайк, підписка і коментар для просування.
Дякую, дякую, дякую.
Ходить міф, що RUclips краще сприймає коментарі, де є мінімум 7 слів. Виконав)
Дуже дякую за підтримку та коментар!
Рада що цікаво та корисно!
Мені потрапив в соцмережі, базовий курс тестування пз, який триває 2 місяці і не обов’язково знання англійської. Після курсу допомагають влаштуватись на роботу. Це реально, чи це якийсь розвод? Як ви вважаєте? Дякую!
Ви спочатку пошукайте вакансії без знання англійської мови. Такі можна знайти час від часу, але їх дуже дуже мало.
Після курсу допомагають знайти роботу як? Допомагають з резюме? Є практичні співбесіди? Беруть до себе на фірму? Дають рекомендації? Тут потрібні деталі.
Я вважаю що без англійської мови дуже важко знайти проєкт, але якщо є базовий рівень, то можуть взяти і тоді вже на роботі будете проходити курси, під конкретний проєкт.
Якщо хочете просто дізнатись про тестування та теорію - то краще візьміть зміст цього курсу і просто гугліть собі відео в інтернеті по кожній темі. Це приблизно буде цей курс, тільки безкоштовно.
Тоді складайте резюме, шукайте когось з айті щоб вам його передивились і дали фітбек, оновіть, знов комусь покажіть. Практикуйте пробні співбесіди, дивіться їх теж на ютубі.
І тоді розсилайте резюме і проходьте співбесіди.
А можете будь ласка детальніше пояснити для яких задач необхідне знання мов програмування і на якому рівні?
Як я зрозумів то для того, щоб вміти читати код аплікейшинів та розуміти що він робить і також для автоматизації тестування?
Дякую за цікаві запитання!
Знання мов програмування потрібне:
- на початковому рівні для того, щоб бути більш конкурентноспроможним. Адже серед двох рівних тестувальників виберуть того, хто хоть трохи заглибився в автоматизацію і мову програмування, бо матиме перспективу автоматизації на проєкті;
- на середньому, якщо на проєкті вже є автоматизація і ви дійсно зацікавлені в розвитку своїх вмінь та навичок, тобто вас навчать і ви зможете займатись автоматизацією фактично;
- на хорошому, якщо ви хочете йти як Junior Test Automation Engineer, там варто вже спробувати написати самостійно свій фреймворк з нуля, мати портфоліо, знати принципи програмування та дизайн паттерни. Це теж не повинно бути ідеально, але якщо ви копаєте в ту сторону і дуже зацікавлені в розвитку, тоді вам варто йти на таку тест автомейшн позицію.
Читати код вам можуть і так дати, щоб подивитись вашу реакцію на невідоме і як ви себе поведете, і чи фактично зможете щось прочитати.
Цікаво, корисно)
Але голова вже квадратна
Шукаю інфу по тестувальниках бо кажуть це база,основа,старт) типу найпростіше. Але в ідеалі хотів би на веб дизайн. І працюю вже 5-6 років бариста і вже надоїло)) хочється вже стати реально чимось вагомішим ніж тіпок який варить каву🤷🏻♂️
Тут ключове що хочете на веб дизайн, і краще вже саме з цього починати, бо технології різняться, а потім буде важко переключитись.
Ці дві професії відрізняються, і будучи веб дизайнером ви створюватимете, там наче основні інструменти Figma та Photoshop. А ще там більше креативу ніж в тестуванні, проте рутина вона є сюди.
А каву варити теж класно, без неї нікуди))
@@samasobitester дякую) тепер я взагалі розгубився😅
Якщо хочете то пишіть мені на мейл вказаний у відео, і зможемо поговорити про ваші варіанти, спробую допомогти визначитись)
@@samasobitesterяк Ви вважаєте , вебдизайн має перспективи і якщо порівнювати із тестуванням , де легше знайти роботу ? 🙏🙏🙏 дуже буду вдячна за відповідь!) ❤
Перспективи є і в тестуванні, і в дизайні.
Чат gpt на мій запит відповів що трошки легше буде знайти роботу в тестуванні.
Я вважаю, що ключовим тут є те що вам більше подобається, бо це різна робота. Дизайн - якщо вам подобається творити, створювати щось нове, комунікувати щодо проекту, аналізувати клієнта та його потреби, а тестування - якщо ви хочете вирішувати якісь проблеми, перевіряти роботу інших та вдосконалювати саме програмне забезпечення та всі повʼязані з цим процеси плюс автоматизація.
А вже як визначитесь, тоді вчити конкретні інструменти, а також як за допомогою аі робити свою роботу швидше, цікавіше та продуктивніше. Актуально для цих двох сфер також.
Порадьте будь ласка якісь курси або ж школи, для починаючих
+++ теж зацікавило
Я б радила спочатку самому розібратись та пройти кілька курсів на udemy. Недорого, 10 доларів за курс - доступно кожному.
Матеріалів безкоштовних є дуже багато. Сайти, статті, ютуб, подкасти - просто поглинайте інформацію.
За практикою можна йти на краудтестінгові платформи, самому тестувати й творити проекти на різних сайтах і добавляти їх собі у портфоліо, якщо хочете. Долучатись до пет проектів.
Конкретної школи чи курсу наразі порадити не можу, бо не проходила таке навчання. Та й дорого, особливо для початківців, це ж дуже хороший бізнес.
Шукайте практичний досвід і співставляйте з теорією. Теорія - це силабус ISTQB, теж у вільному доступі є.
Інвестувати краще вже у автоматизацію, пробувати самому повчитись, щоб зрозуміти чи вам це зайде, і тоді вже вибирати якийсь конкретний інструмент і по ньому навчання.
Початківцю теж вистачить пройти курси по мові програмування та курс по інструменту автоматизації з udemy + доступні відео по даній темі.
Спробуйте самостійне інтенсивне навчання, а тоді вже шукайте школи чи курси, які допиляють ваші знання, а якщо ви себе ще й зарекомендуєте, то можете отримати й офер. Тільки тоді не спішіть його приймати, адже завжди варто обговорити і продумати всі запропоновані вам умови.
Відповіла на питання вище ☝️
@@samasobitesterдякую за поради❤
Рада допомогти 😊
Мої друзі сіньйори кажуть, щоб я ставав тестувальником і це реально мені підходить. Але я прям тільки почав цікавитися. Навіть не знаю за що взятися
Класно! Тоді план дій може бути такий:
1. Попитайте друзів хто як починав;
2. З якими технологіями працює;
3. Які хард скіли знають і чи можуть допомогти;
4. Читайте статті, дивіться відео, оточіть себе інформацією про тестування - безкоштовного матеріалу є багато;
5. Читайте силабус ISTQB - це теорія по тестуванню, сертифікації не потрібно, але знання по теорії питають на інтерв’ю;
6. Подивіться на вакансії, що є і кого зараз шукають працедавці;
7. Виберіть хард скіли з чим хочете працювати і прокачуйте їх;
8. Складайте резюме і накидайте супровідний лист, може теж пригодитись;
9. Аплікуйте на вакансії до компаній спочатку в яких не хочете працювати - практикуйтесь, а потім до компаній в яких хочете працювати;
10. Гарно проходьте інтерв’ю та отримуйте офер.
Ось такака супер стратегія вийшла 😊
Я теж розглядав для себе щось з напрямів IT але послухавши то щось так це все складно виглядає наче. У мене немає досвіду в цьому взагалі😊
В айті можна з різним віком, ну і ваш попередній досвід може бути дуже корисним в певному проєкті. Тут головне спробувати знайти такий проект що є повʼязаний з вашою попередньою діяльністю.
В ІТ теж є перспектива росту кар’єри та зарплати відповідно, тому так, треба вкласти певні сили щоб туди потрапити і здобути певні навички та вміння.
Питання тут два:
- на скільки ви зацікавлені і чи готові вкладатись щоб потрапити в айті?
- і чи айті це дійсно той ваш спосіб щоб покращити свій добробут, чи є у вас кращий альтернативний варіант?
@@samasobitesterчому є багато лекцій для QA але нема окремо для QC ? Чи QC мають вміти все те що вміють QA?
@@i.f.7386 Quality Assurance ширше поняття, яке включає в себе Quality Control та Testing.
Основний фокус QA на процесах та процедурах для забезпечення якості на всіх рівнях, включаючи навчання, документацію, моніторинг та аудит. QA робить усе, щоб багів превентивно було якнайменше.
QC фокусується вже на продукті та займається пошуком багів у вже розробленому програмному забезпеченні, перед релізом, щоб його випустити якісним та фокус на знаходженні багів, які були пропущені на превентивному етапі, тобто фактично займається тестуванням та іншими активностями, наприклад перевіряє відповідність програми для кінцевого користувача.
Testing є підчастиною QC, адже ця діяльність допомагає знаходити баги в певний спосіб, а далі QC включає в себе різні активності щоб забезпечити відповідність вимог, і знати як ці баги/багфікси впливають на інші рівні системи.
Тому, вам, як людині яка шукає роботу в тестуванні, по суті немає різниці чи ця позиція називається QA Engineer, QC Engineer чи Software Tester. Різні організації по-різному називають. Інколи так, це дійсно має значення, але на практиці рідко. А ще, це теж як одне з питань на інтерв’ю, про яке вас можуть запитати.
Тому ви не переживайте, все що знаходите для QA, QC, Testing підходить для знань про тестування.
Основна міжнародна документація це ISTQB, якщо шукаєте як має бути ідеально, то вам туди. Практика, як показує життя, інколи буває далека від ідеалу.
@@samasobitester дякую за пояснення 🤗
Рада допомогти! Дякую що питаєте!
чи обов'язково знати англійську високого рівня для початківця тестувальника?
Ні, не обов’язково, мінімум це рівень B1.
Потрібно вміти розказати про себе, про свій досвід, вміти відповідати на питання та задавати їх, може бути з помилками, це не критично.
Критично щоб людина ловила суть, і тоді вже відповідала на задане питання, щоб вміла прочитати документацію і задавати по ній питання. Вміла перепитати, якщо недочула, недозрозуміла. Писати тест кейси та баг ріпорти, тобто вміти називати елементи на сторінці з якими щось не так.
А на якому сайті розмістити своє резюме?
Це таке питання із зірочкою 😅
Залежить наскільки у вас добре складене резюме і який попередній досвід. Якщо все добре, то відповідно де б не розмістити, вам почнуть писати і запрошувати на роботу. Але насамперед з вами будуть контактувати агенції, а не фірми на які ви вже будете фактично працювати.
Краще подаватись самому на конкретні вакансії. І теж редагувати своє резюме до тих вакансій, щоб ще краще виділятись.
Тому що самостійно обираєте роботодавця, маєте шанс отримати кращу зарплату, знаєте на що подаєтесь і що може вас чекати. Це займає час, навіть виснажує. Адже не всі відповідають швидко, іноді це в межах 2 тижнів чи місяця. Морально важче, але в довгостроковій перспективі краще. Принаймі це моя точка зору)
Вибір за вами. Чарівної пігулки не існує.
Основний сайт пошуку роботи це LinkedIn, оновіть резюме, оновіть дані там, додайте популярні технології та словосполучення і шукайте роботу. Успіху вам!
@@samasobitesterдакую вам і вам теж успіхів
Дуже дякую!
Можете підсказати якісь хороші курси ???
Не можу рекомендувати щось конкретне, адже багато різних факторів, і в кожного своя ситуація.
Курси дорогі, рекомендую спочатку розбиратись самому, читати теорію, практично тестувати на краудтестінгових платформах.
І лише тоді коли у вас вже є багато запитань по темі тестування або обирати курс для прокачування та систематизації знань, або йти в автоматизацію і бути більш конкурентоспроможним.
Дякую Вам за пораду! ))) спробую сама ))) Ваші поради насправді дієві )
Дякую що пишете і ділитесь! Дуже тішусь!
Якщо можете написати ще конкретніше (бо мені цікаво) то буду дуже вдячна 😊
Так. Я це називаю коротко і на тему)Тепер маю від чого відштовхнутися завдяки вашому поданню і опису . Я в цьому початківець ) ще раз дякую 🎉
Клас! Дуже рада 😊
Успіху Вам та впертості в досягненні цілей!
мені потрібна робота онлайн, зрозуміла що мені підходить іт сфера проте не сильно знаю з чого почати, вирішила що тестувальнтк для мене буде трохи леше ніж програмування тому шукаю інформацію
Стартова точка - різні статті про що таке тестування, види тестування та як стати тестером, як шукати баги, як створювати баг ріпорти, плюс відео на дані теми у ютубі. Все безкоштовне - читайте чи дивіться щодня.
Наступний рівень - це силабус ISTQB, це суха стандартизована теорія тестування, яку має знати тестер. Є у вільному доступі також.
Далі - практика, досліджуєте сайти, реєструєтесь на краудтестінгових платформах щоб здобути досвід і зрозуміти як працює тестування і прокачати англійську. Шукаєте пет проекти.
Створюєте резюме, прокачуєте софт і хард скіли ще курсами Udemy та практикою. І аплікуєтесь на вакансії.
Це якщо самостійно, адже інформації доступної є дуже багато.
@@samasobitester дякую, корисно) а то почати саме важке, багато всього і звідки почати і план намітити важко самому
В наступному відео буде про QA Roadmap, трохи зорієнтуєтесь що треба знати, але загалом то інформації дуже багато. Важливо не втрачати інтерес і прокачувати скіли, і вибрати свій напрямок.
Вік має значення?
Ні, має значення ваш попередній досвід. Його потрібно добре описати в резюме, бо він може бути дуже корисним для певних проектів і навіть зіграти ключову роль при виборі кандидатів.
Якщо ви , як і я ,на початку шляху тестувальника, раджу звернутися до Наталі.
Наталя допоможе структуризувати ваші думки, підкаже щодо складання резюме. Та і взагалі, куди треба рухатися, щоб досягнути успіху!
Дуже дякую за відгук! Рада допомогти!
Є у вас відео присвячене utest?
Ні, не маю такого відео, але бачила що можна деякі знайти на ютубі. Там є умова про нерозголошення, тому таких відео є небагато, і тому я такого не знімаю.
Пробуйте самостійно реєструватись і досліджуйте, тестуйте.
де вивчитись тестувальником ?
Вивчитись по теорії можна самому.
Основна теорія є в сертифікації ISTQB. Вона нудна, але знайдете багато матеріалів безкоштовно.
Тут головне практика тестування мануального та знання по автоматизації та її інструментам.
Якшо ваша англійська на середньому рівні, то можете реєструватись на краудтестінгових платформах і вже вчитись, практикуватись і навіть заробляти гроші там. Наприклад utest, testio та інші.
Також оберіть інструмент автоматизації, знайдіть пет проект, створіть своє портфоліо.
Прокачуєте знання, оновлюйте резюме і шукайте роботу.
@@samasobitester А ви може знаєте щось про Mate Academy? Чи варто намагатись потрапити до них на курс?
З того що я знаю, курси в них платні та не дешеві. Якщо можете самостійно навчатись, пробуйте, купіть кільки курсів на Udemy, створіть резюме та портфоліо і спробуйте власних сил у пошуку роботи.
Це не так страшно і реально. Матеріалів є доволі багато доступних. Прочитайте ISTQB, зареєструйтесть та почніть тестувати на краудтестінгових платформах таких як digivante, testio, utest. Заробіть там перші гроші, і отримайте практику. Створіть своє портфоліо. І шукайте свого працедавця.
Якщо знання анг 0, реально починати тестувати?
Все залежить від вашої впертості та винахідливості, і бажання.
Зараз є маса інструментів для перекладу. Можна ними користуватись. Легко не буде. Але спробувати завжди варто.
Щоб зрозуміти чи вам подобається і чи ви зможете тестувати практично то реєстуйтесь на utest, digivante чи testio і пробуйте!
А загалом то теж є вакансії і без англійської, просто їх дуже мало і треба знайти.
Я новенька ,мктаґсь куди піти після медицини,хотілося б потрапити в медичну кампанію тільки в ІТ і ось вже місяць як метаюсь думками і сумнівами ... Ніби тестування окей ,не треба математика а з іншої сторони я думаю що це нудно
Як у вас є медична освіта - це дуже круто, а в поєднанні з айті це може бути теж дуже цікаво.
Все залежатиме від проекту на який попадете, тому ніхто вам не гарантуватиме що це точно не нудно буде. Але поки ви не спробуєте - не дізнаєтесь.
Тестування - дуже круте, адже навіть якщо припустимо, ви попадаєте на нудний проєкт, то ви спочатку все пізнаєте, набираєтесь досвіду, і тільки тоді він стає для вас нудним. І тоді ви просто його змінюєте або шукаєте іншу фірму.
Медичне тестування популярне і дуже важливе. І в кожній роботі є рутина, ви до неї звикаєте, так. Але теж завжди залежить від вас чи ви зацікавлені у розвитку та прокачуванні навичок, якщо так, то всидіти на одному місці і нудитись вам не вдасться.
І спробуйте краудтестінгові платформи, щоб дізнатись як це тестувати. Наприклад testio, лінк зараз додам в описі під відео.
Ви теж не мусите обмежувати себе лише медичними проєктами, але це дає вам певну перевагу в деяких випадках.
Будо цікаво і корисно
Дуже дякую що пишете!
Скажіть будь-ласка ласка з якого Ви міста?
Я зі Львова, але проживаю у Вроцлаві, а Ви?
@@samasobitester я з Рівного, пізніше буду мати змогу приїхати у Львів на декілька днів, чи можливий такий варіант, один\два дні взяти у Вас платні уроки, щоб Ви розповісти базу показуючи це на прикладі? 🤔
@@samasobitester це коли будете у Львові ☺️🙏
@Tamdenasnema Наразі уроки, консультації чи зустрічі можливі лише онлайн. В Україну поки не маю запланованих поїздок.
Якщо цікаво, напишіть мейл на samasobitester@outlook.com і обговоримо варіанти співпраці.
я новенький...порекомендуйте курси, будь ласка...
Починайте з статей, відео у безкоштовному доступі, силабус ISTQB по теорії та доступні курси з Udemy. Оточіть себе темою тестування, і поглинайте знання.
Практику шукайте на Utest, Testio та інших краудтестінгових платформах, але тут потрібна теж англійська. Реєструйтесь і навчайтесь.
Платні курси наразі не рекомендую, бо їх є дуже багато і дорого, тому вибирайте по відгуках.
Рекомендую не вестися на курси з оплатою у відсотках з вашої майбутньої зарплати, бо це виходить ще дорожче.
Якщо вам залежить змінити професію, просто беріть і робіть вже сьогодні, хоча б 10 хвилин на день, і не надійтесь на курси, адже жодної гарантії вони не дають.
Якось так 😁
Дякую!
І вам дякую що коментуєте!
Классное видео, спасибо, хорошо что я понимаю Польский и Украинский. Я уже близок к получении своей первой работы. Буду рад посмотреть новые видео
Дякую за відгук, тішусь. Рада що розширюєте свої кордони різними мовами, це дуже круто!
Бажаю Вам успіху та впертості у досягненні цілей!
@@samasobitester спасибо!
Многие молодые снобы не хотят делиться знаниями. Иди ищи сам, учи сам. Менторство крайне на низком уровне. Фирмы теряют развитие своих сотрудников из-за слабого менторства. Крайне редко кто-то берет группу 2-5 человек и тянет их. Так бы через 6 мес они поднялись на хороший уровень, а так уходит год минимум.
В даному випадку я б сказала тут треба інакше підходити до менторства.
Ментор - вчитель, наставник, той хто допомагає менті - людині яка хоче навчитися, перейняти якісь знання та навички.
І так, буває що не сходитеся по характерам чи по стилю навчання, тоді треба змінювати наставника.
Але тут йдуть дорослі відносити, коли ніхто і нікому нічого не винен. Ніхто не зобов’язаний.
Менті хоче навчитись - ментор погоджується бути наставником, і тут задача менті витягувати всі можливі знання, матеріали та практичні підказки з ментора. Задавати питання, робити проекти і просити про фітбек. Зацікавлені люди добиваються своїх цілей, а так як ви й кажете, за 3-6 місяців піднімаються на новий рівень.
Але це більше задача менті, ніж ментора, в якого ці навики вже є, і навіть не фірми, бо переважно це корпорація яка заробляє гроші на працівниках. А якщо працівник прокачається то і платити йому треба більше.
Тому тут треба дивитись чи фірма зацікавлена у розвитку працівників, чи є політика фірми яка цьому сприяє, і на скільки ця система ефективно працює.
Я новенький хочу навчитися
Дуже класно! Починайте дивитись відео в ютубі по тестуванню, читати статті, оточуйте себе інформацією, розбирайтесь.
Подивіться відео по мапу для QA інженерів, побачите з чого почати. І звертайтеся, пишіть, питайте, буду рада допомогти!
якщо проаналізувати ринок то QA в Україні померло
Не варто опускати руки не спробувавши.
Тут як айті, найправильніша відповідь - це залежить.
Важка зараз ситуація, це правда. Проте люди й надалі знаходять роботу, вакансії виставляються.
@@samasobitesterхотілося б вірити, але... Ось у мене ситуація, знайшла роботу мануального тестувальника. Мені повідомили, що іноді треба буде верифікуватися на сайтах, що перевіряються. Боюсь, що моїми даними зможуть скористатися шахраї. Чи обов'язково це для роботи тестувальником? Хочеться почути думку експерта. Буду дуже вдячна за вашу відповідь.
Вітаю, от тільки знайшла ваш коментар.
Вітаю з новою роботою!
Вже трохи часу пройшло, розкажіть як там у вас на роботі?
Загалом тестер сам створює тестові дані, але якщо це тестування наприклад різних методів оплати, то такі дані мають надаватися. Але в реальності це буває по-різному.
ты точно женщина?
Приблизно 🤣🤣🤣
тётка на фойну иди, какой на... тестер?
А ви чим займаєтесь, підкажіть?
@@samasobitester тетя з полоныны - в отличие от тебя и твоих родичей - Юго-Восток всегда работал тётка
А що це ви вирішили українську мову підівчити? Чи може на вашому Південному-Сході вже геть зовсім справи погано йдуть?
@@samasobitester потеряйся неуч
@@samasobitester даже на укруине никто не разговаривает на украинском
Як попаяному ветернану стати QA ?
Так як і кожному.
Вам можна шукати якісь цікаві військові проєкти, які потрібно тестувати.
Використовуйте свій наявний досвід при пошуку роботи, не тільки військовий в тому числі.
І тестуйте на краудтестінгових платформах для здобуття досвіду і розуміння принципів роботи тестером. Такі як: test.io, digivante, utest 🙂
Ніяк, я вже довблюсь з цим півроку. Особливо, якщо ти хлопець за 25.
Цікаво, а в чому ви відчуваєте дискримінацію?
Якщо це ваша перша робота то може тому бути довго, чи може попередній досвід треба детальніше прописати.
Питання чи є відгуки на резюме? Чи щось може треба довчити бо не проходите співбесіду технічно?
Багато різних факторів, в тому числі конкуренція та важка ситуація на ринку.
Якщо маєте бажання, приходьте на консультацію, спробую допомогти 😊
@@samasobitesterВи точно не в Україні живете. Тут якби кровопролитна війна і на чоловіків без перебільшення ведеться сафарі представниками ТЦК. Тому деякі компанії не хочуть наймати чоловіків
@YuraF96 Ви праві, не живу в Україні. Проте загалом в курсі яка ситуація.
Звісно це все дуже важко та складно.
Мені потрапив в соцмережі, базовий курс тестування пз, який триває 2 місяці і не обов’язково знання англійської. Після курсу допомагають влаштуватись на роботу. Це реально, чи це якийсь розвод? Як ви вважаєте? Дякую!
Баги в ютубі, як і всюди, це невідʼємна частина програмного забезпечення 😁
Мені потрапив в соцмережі, базовий курс тестування пз, який триває 2 місяці і не обов’язково знання англійської. Після курсу допомагають влаштуватись на роботу. Це реально, чи це якийсь розвод? Як ви вважаєте? Дякую!
Вже відповіда на цей коментар. В ютубі якийсь баг, що дублює коментарі 😁