Це правда, канал змінився) Проте саме це найпопулярніше відео мотивувало мене на продовження контенту, а також коментарі та підписки від глядачів 😊 Дякую що дивитесь!
Гарне питання! Автоматизація тестування це процес коли ми постійно перевіряємо ту саму функціональність після якихось змін чи нововведень у програмі, просто щоб впевнитись що все добре працює. Здебільшого, але не обов‘язково це впроваджується коли програма вже розрослась до більших розмірів або є складною і ручне тестування займає багато часу. Автоматизація може виглядати по-різному, але загалом це може бути написання/організація фреймворка, тобто незалежного від програми інструменту, який запускатиме написані вами тести і перевірятиме чи все працює як очікувалось, а також генеруватиме звіт по даному тестуванню. Це економить час, дає можливіть тестувати на різних тестових середовищах та на різних рівнях, пристроях чи браузерах. Деталі налаштувань залежать від специфіки проекту та інструментів які використовуються для даного проекту. Надіюсь вам стало більш зрозуміло, а як ні то питайте ще :)
@@samasobitester Дуже дякую! Але тестувальник має написати (створити) інструмент чи бере вже готовий і його використовує? І для чого тоді знати мову програмування? щоб розуміти код і розуміти чи взагалі реальні ті правки, які ми хочемо запропонувати? Дякую за те, що реагуєте!
Часто тестувальники пишуть фреймворк з нуля в якійсь мові програмування (часто це Java, Python) і використовують там інші інструменти наприклад Allure для створення звітів по тестуванню. Також можуть використовувати вже готові програми для автоматизації бекенду такі як Postman, SoapUI чи ReadyAPI для API тестування чи Cypress, Playwright для тестування UI тобто фронтенду. І тоді вже на їх основі створювати теж якісь правила та специфіки щодо організації автоматизації тестування на проекті. Це все залежить від проекту, досвіду тестувальників та вибраних інструментів до автоматизації. Якщо ви приходите в уже існуючий проект то ймовірно будете продовжувати той напрям автоматизації яка вже є, писати тести і підтримувати. Якщо ж проект новий і автоматизація тільки на початковому рівні вибору інструментів то можливо зможете повпливати на вибір, проте здебільшого цим вже займаються сіньйори чи тім ліди. Загалом, все дуже залежить від проекту, може бути й так, що ви єдина людина яка має досвід по автоматизації чи просто хоче розвиватись в даному напрямі. І саме ви будете закладати самі початки, можна сказати фундамент. В такому випадку краще звернути увагу на те, в якій мові пишеться проект і проаналізувати популярні інструменти з автоматизації.
Все дуже залежить від ваших навиків та виділеного часу. Якщо брати початківця, то можна пройти початкову академію та почати заробляти кілька доларів чи євро вже за перший місяць. Для початківця це більше можливість просто набратись досвіду і зрозуміти сам процес тестування, ніж фактично почати заробляти. На платформах теж велика конкуренція тому треба працювати швидко і мати багато вільного часу. Але чим краще ви там працюєте то маєте можливість отримувати якісь бонуси чи чим вищий у вас рейтинг то маєте доступ до кращих проектів. Дехто працює фрілансером, а дехто надає перевагу бути у наймі. Тому кожному своє. Ну і можна поєднювати роботу на різних платформах, це дасть вам можливість диверсифікувати заробіток та долучатись до більшої кількості проектів.
Хотіла б попросити у Вас поради. На яку спеціальність краще поступати, якщо хочу розвиватись у ІТ? мені виповнилось 17, цього року буду закінчувати школу. Чесно кажучи, боюсь поступати на комп'ютерні науки через математику, бо мені вона досить важко вдається. Чи можливо краще йти на міжнародні відносини і паралельно самостійно розвиватися у ІТ?
Мій досвід був таким, що я поступала на різні факультети, здається навіть 8-10 пакетів документів складала і до різних вузів. На бюджет точно пройшла на махмат та на міжнародні відносини. Вирішила йти на міжнародні відносини (дало мені знання мови та міжнародних стандартів). Шкодую що не подала документи на прикладну математику, чи програмну інженерію. Це б пришвидшило розвиток у ІТ (хоча не знаю чи я б це обрала саме тоді). Залежить яка у Вас ціль і що Вам подобається робити. Я не шкодую за свій вибір. ІТ не панацея, є багато різних способів заробітку. Паралельно розвиватись у айті буде важко, адже й так все буде нове, інформації багато. Робіть те, що вам страшно, виходьте з зони комфорту, пробуйте! У Вас ще багато часу, а як не сподобається то завжди можна змінити свій вибір. І поступайте на різні напрямки, так це займе час та сили, але матимете більший вибір. І це Ваш вибір, Ваше життя, тому не бійтеся обирати і навіть помилятись, це нормально. Головне що ви цікавитесь, пишете навіть тут, збираєте інформацію, це круто! Страшно все життя стояти на місці, а круто коли робиш вибір, робиш помилки, пробуєш і смакуєш життя по-різному. Успіху вам ❤️
@@samasobitester я розглядаю наразі політехніку і лну. Щодо політехніки, то там є спеціальність видавництво і поліграфія(туди входять технології графічного дизайну , мови програмування). Читала про інші спеціальності і думаю, що не потягну через математику. Тому вибору сильного немає, на жаль(
На міжнародних відносинах теж була математика, але не багато)) Не такий страшний вовк, як його малюють. Це базова наука, від неї не втечеш. Може спробуйте іншого вчителя чи інший метод викладання, пошукати якісь відео на ютубі де цікаво та доступно вчать математику. Як варіант курс CS50 який всі рекомендують (є теж на ютубі), для старту прокачки навиків програмування.
Дякую за відео. Трішки не зрозуміло за "Practical experience". Якщо зареєструватися, пройти тест та отримати щось для реального тесту, але зробити його неякісно, або зовсім не здати в дедлайн - чим це загрожує?
Тут залежить від платформи та як саме організовато це в конкретному випадку, тому мені важко відповісти які саме можуть бути наслідки. В загальному, неякісно зголошений дефект може бути анульований чи вимагати поправок, не здане завдання в терміні особливо на вже практичному проекті впливатиме на ваш рейтинг як тестера. Ваші дії впливатимуть на те чи вас будуть залучати в наступні платні проекти, адже місця розбирають швидко, і хто зайняв місце та не виконав завдання - отримає поганий рейтинг. Принаймі так це працювало раніше. Як саме зараз не можу сказати, це залежить від платформи на якій ви працюєте, проте думаю механізм не змінився. Хто добре виконує роботу, той має хороший рейтинг і отримує багато варіантів до співпраці. Проте помилки роблять усі, головне не боятись, і щоб відсоток помилок був незначний в порівнянні до загальної вашої виконаної роботи. Також дозволю собі порекомендувати подивитись моє відео «Страшно помилятися?» ruclips.net/video/E5igBqSJv2I/видео.html?sub_confirmation=1 І дякую за коментар!
Загалом тестувальники зараз дуже потрібні, і роботу можна знайти і віддалено. У Львові вакансій небагато, я теж глянула на LinkedIn позиція Junior QA Engineer, сьогодні є три вакансії, завтра буде 5 чи 10, це не повинно вас зупиняти. Завжди можна почати з практичного тестування на фрілансі, що дасть досвід і можливіть потім пройти інтерв‘ю навіть на міда, але це залежить на скільки ви готові працювати самостійно.
Доброго дня, залежить чи володієте англійською, чи розглядаєте безплатні/платні курси, чи шукаєте базу чи вищий рівень, чи теорія чи одразу практика? Постараюсь це коротко вмістити у наступному відео і додати конкретні хороші курси які проходила я :)
Ні, на жаль вперше чую про ці курси. Заглянула на сайт до них, і дійсно ніби цікавий варіант, ніби безкоштовні для початківців, а потім 3 роки контракт на 12%. Проте я б не радила вв‘язуватись в такі зобов‘язання. По-перше не так всі красиво платять як там написано, особливо новачкам, і лише деякі люли досягають такого підняття зарплати який показаний на сайті. Це кажу зі свого досвіду, з того що я бачила у спеціалізованих групах по тестуванню на фейсбуці і на оголошеннях роботи. По друге, щоб добре заробляти треба ще й вміти себе продавати, від цього ваша зарплата лише виросте, проте і відсоток який ви віддаватимете теж. По-третє, якщо ви дійсно зацікавлені зміною роботи чи просто хочете в ІТ то це більше залежить від вашої наполегливості та навчання самостійного. Адже навіть в цьому відео у вас вже є всі матеріали щоб сідати і вчитись, практикувати чи покращувати англійську. Матеріалів дуже багато, залежить який формат вам більше подобається, от і все. Але працювати будете саме ви, і ніхто крім вас. Тому самостійність в тестуванні не остання річ, і якщо ви здатні навчитись основам, закріпити практикою і отримати навіть невеликі гроші на платних платформах - тоді я вас вітаю! Як мінімум шлях до мануального тестування ви собі забезпечили. Залишиться скласти резюме, підтянути «топ 100 питань на інтерв’ю по тестуванню» чи навіть перечитати топ 5-10 таких статей. Щодо автоматизації то тут потрібно вибрати в якому напрямку ви хочете йти, яку мову програмування вибрати, або на якому інструменті зупинитись. Кожен проект різний, і знаряддя будуть різними, але принципи ті самі. Тут варто подивитись як це виглядає на ютубі, спробувати самому. Творити проекти на гітхабі. І знову, потім це все додаєте в резюме і шукаєте перший досвід. Краще знати вже основу, і тоді знайти ментора або особу яка підскаже робочі нюанси. В цьому випадку ви назбираєте питання які вас цікавлять, і людина зможе вам їх підсказати. А не так що ви вчите суху теорію і не розумієте де воно на практиці. Хороший варіант курсів це Udemy. Також їх багато, вибирати можна по коментарях та рейтингах. Коштують не дорого, головне проходити, і на базі таких курсів можна і проекти зробити. Тому бажаю Вам успіху, наполегливості і віри в першу чергу в себе, а не в курси!
Залежить на скільки ви готові вкладатись в її вивчення, якщо хочете та серйозно візьметесь ща вивчення мови то вже за кілька місяців побачите результат. Почати можна з Duolingo.com, серіалів та відео на ютубі. А загалом то англійська переважно обов‘язкова в цій професії, хоча інколи є вакансії й без мови, але це більш рідкість.
Це дуже індивідуально, залежить від вашого досвіду, здатності навчання та знання англійської. Головним є практичний досвід, чим швидше його здобувати, тим легше зрозуміти що й до чого. Загалом, якщо інтенсивно взятись за навчання та практику, думаю вистачить 3 місяців.
Наскільки тестеру потрібно знати мови програмування? Чи він їх практично застосовує чи головне знати лише загальні принципи? Бо я починала вчитись на web-development але на темі JS я впала в ступор😅дуже тяжко дається сам кодинг( думала для тестера це не мастхев
Якщо йти мануальним тестувальником, то базові знання програмування будуть вам в плюс на співбесіді серед конкурентів. Автоматизованому тестувальнику треба знати мову програмування та нею користуватись, не на тому рівні як розробники, але чим вищий рівень тим краще. До писання коду теж треба звикнути і набути цей навик, але якщо вам тема JS заходить і загалом цікаво, але важко (як і всім на початку), тоді можна глянути зі сторони тестера-автоматизатора на Typescript наприклад. Тільки будь-якому тестувальнику тоді обов‘язково треба розуміти і знати основи тестування загалом, може бути замало лише навичок програмування. А якщо буде далі подобатись то з тестувальника можна перейти і в розробники. Все залежить від вас, вашого вибору і впертості в досягненні своїх цілей.
Страшно всім, починайте з чогось, з однієї статті про тестування в день чи з одного відео на день, і так щодня. Не перегружайте себе, не відбивайте бажання, все поступово. Спробуйте потестувати практично, побачити баги в програмному забезпеченні. Якщо бачите що вас затягує, просто продовжуйте і оберіть конкретний напрямок чи це тестування вебсайтів, чи мобільних аплікацій, чи десктопу чи може тестування ігор. Розширте знання про автоматизацію, виберіть мову програмування, спробуйте. Це точно додасть вам балів на інтерв‘ю. Підтяніть англійську, або навіть пошукайте лексику для тестувальників чи програмістів. Кожен з нас був спочатку початківцем у будь-чому. Не переживайте, з кожним кроком все стає ще цікавіше :)
Особисто я на умові про працю, як на мене стабільніший вибір і без зайвих клопотів з включеними вихідними (20 чи 26 робочих днів на рік, залежить від вашого досвіду та освіти). Багато хто переходить на b2b, але тут треба розбиратись чи вигідно з відповідною зарплатою, які умови, податки, чи включена відпустка, плюс послуги бухгалтера.
Чому ні? Якщо початківець, то можливо легше піти спочатку як автомейшн тестер, а потім вже в деви. Але якщо ціль і знання достатні щоб стати програмістом тоді так, немає сенсу йти в тестери.
Невже для того щоб стати розробником потрібно прикласти менше зусиль та знань? Чи зараз менша конкуренція серед девів? А з якою мовою програмування ви починали?
Отримав більше інформації ніж від курсів,на яких зараз навчаюсь.
Дівчинка гарно все розповідає
Дуже тішусь що було цікаво та інформативно 😊 і дякую за коментар!
Дякую, що українською❤дуже корисна інформація для початківця
Дуже дякую за коментар!
Перш за все дякую за Українську мову-це ж просто кайф слухати))❤
Дуже дякую за коментар!
Дякую! Відео просте, але має багато цікавої і потрібної для початківців інформації!
Дуже дякую за коментар!
Дякую за відео) не хвилюйся, ти молодець, доносиш до людей багато корисного) так тримати!
Тішусь і дякую за ваш коментар!
Дякую! Докладно та вичерпно!
Рада що корисно! Дякую що коментуєте!
дякую)
Рада, що було корисно! І дякую, що коментуєте!
1:04 Google helps - Що таке тестування
2:07 Online courses - Udemy, Guru99, LinkedIn, RUclips
4:56 Programming language - Java vs Python
9:25 Automation testing - Selenium, API testing
12:35 Practical experience - bugfinders, test.io, uTest
Супер...дякую....дуже корисне відео
Дуже тішусь що було корисно! І дякую що коментуєте!
Дуже дякую за корисне відео, окрема подяка що на українській мові!
Дуже дякую за коментар!
Вперше почув про Guru99, виглядає цікавим. Дякую!
Рада що було корисно, це кльовий сайт. Дякую за коментар!
Корисне відео! Дякую!
Дякую за коментар! Тішусь 🤗
Дуже змістовно і зрозуміло, плюс лінки
Тішусь 😊 Дякую за коментар!
Дякую за відео!
Успіхів!
Дуже дякую за коментар!
Дивлюся півтори хвилинки і вже подобається❤ зупинила, щоб поставити лайк👍 дякую вам дуже, бо це відео якраз для мене «зеленої»🤗
Дуже дякую за коментар! Рада що корисно 😊
Дякую. Цікаво та корисно!
Дуже дякую за коментар!
Дякую, дуже цікава інформація!
Дуже дякую за коментар!
дякую за вiдео!
Дуже дякую за коментар! 😊
Дякую за відео. Хочу почати займатись тестуванням, тому почала ознайомлення із Вашого відео.
Пішла дивитись наступні 🏃🏽♀️
Тішусь і бажаю успіху!
Дякую! Дуже крутезне відео
Рада що було корисно і дякую за коментар!
Дякую за всю інфу) Ти дуже красива🥰
Дякую) Тішусь що було корисно :)
Дякую, дуже корисно
Дякую за коментар!
дякую, класне відео!
Дякую за коментар!
І за українську лайка😊 контенту мало на рідній мові. Продовжуй !😊
Постараюсь) І дуже дякую за підтримку!
Так так підтримую!
Дуже дякую за підтримку!
Дякую за відео. Саме зараз проходжу академію на ютест. Досвіду не маю жодного🙂
Дуже дякую за коментар, і бажаю успіху на шляху 😊
Як Ваші справи?
Працюєте в цій сфері?
Дякую
Дякую за коментар 😊
Гарненька)
Дякую
на відео можна побачити як виріс канал за 2 роки, видно переживання, проблему зі звуком і відсутність монтажу, але матеріал гарний, дякую!
Це правда, канал змінився)
Проте саме це найпопулярніше відео мотивувало мене на продовження контенту, а також коментарі та підписки від глядачів 😊
Дякую що дивитесь!
@@samasobitester дякую, що знімаєте)
First good luck 🥰✌️🔥
Good luck you too)))
За ссилки і сайти дякую😊 гарне відео
Дякую, рада що сподобалось)
@@samasobitester хочу почати QA і шукаю зрозумілий контент з чого почати і як попасти на першу роботу)
Планую ще знімати відео на різні теми по тестуванню, такщо «далі буде» 😊
Привіт. А як працює автоматизоване тестування?
Це типу потрібно самому писати програми які потім тестують? Чи як?
Гарне питання!
Автоматизація тестування це процес коли ми постійно перевіряємо ту саму функціональність після якихось змін чи нововведень у програмі, просто щоб впевнитись що все добре працює. Здебільшого, але не обов‘язково це впроваджується коли програма вже розрослась до більших розмірів або є складною і ручне тестування займає багато часу.
Автоматизація може виглядати по-різному, але загалом це може бути написання/організація фреймворка, тобто незалежного від програми інструменту, який запускатиме написані вами тести і перевірятиме чи все працює як очікувалось, а також генеруватиме звіт по даному тестуванню.
Це економить час, дає можливіть тестувати на різних тестових середовищах та на різних рівнях, пристроях чи браузерах. Деталі налаштувань залежать від специфіки проекту та інструментів які використовуються для даного проекту.
Надіюсь вам стало більш зрозуміло, а як ні то питайте ще :)
@@samasobitester Дуже дякую! Але тестувальник має написати (створити) інструмент чи бере вже готовий і його використовує? І для чого тоді знати мову програмування? щоб розуміти код і розуміти чи взагалі реальні ті правки, які ми хочемо запропонувати? Дякую за те, що реагуєте!
Часто тестувальники пишуть фреймворк з нуля в якійсь мові програмування (часто це Java, Python) і використовують там інші інструменти наприклад Allure для створення звітів по тестуванню.
Також можуть використовувати вже готові програми для автоматизації бекенду такі як Postman, SoapUI чи ReadyAPI для API тестування чи Cypress, Playwright для тестування UI тобто фронтенду. І тоді вже на їх основі створювати теж якісь правила та специфіки щодо організації автоматизації тестування на проекті.
Це все залежить від проекту, досвіду тестувальників та вибраних інструментів до автоматизації.
Якщо ви приходите в уже існуючий проект то ймовірно будете продовжувати той напрям автоматизації яка вже є, писати тести і підтримувати. Якщо ж проект новий і автоматизація тільки на початковому рівні вибору інструментів то можливо зможете повпливати на вибір, проте здебільшого цим вже займаються сіньйори чи тім ліди.
Загалом, все дуже залежить від проекту, може бути й так, що ви єдина людина яка має досвід по автоматизації чи просто хоче розвиватись в даному напрямі. І саме ви будете закладати самі початки, можна сказати фундамент. В такому випадку краще звернути увагу на те, в якій мові пишеться проект і проаналізувати популярні інструменти з автоматизації.
@@samasobitester Дуже дякую!
Рада допомогти :)
Супер інформація, дякую
Дякую за коментар!
Скільки можна заробити на подібних платформах?
Все дуже залежить від ваших навиків та виділеного часу.
Якщо брати початківця, то можна пройти початкову академію та почати заробляти кілька доларів чи євро вже за перший місяць.
Для початківця це більше можливість просто набратись досвіду і зрозуміти сам процес тестування, ніж фактично почати заробляти.
На платформах теж велика конкуренція тому треба працювати швидко і мати багато вільного часу. Але чим краще ви там працюєте то маєте можливість отримувати якісь бонуси чи чим вищий у вас рейтинг то маєте доступ до кращих проектів.
Дехто працює фрілансером, а дехто надає перевагу бути у наймі. Тому кожному своє.
Ну і можна поєднювати роботу на різних платформах, це дасть вам можливість диверсифікувати заробіток та долучатись до більшої кількості проектів.
Хотіла б попросити у Вас поради. На яку спеціальність краще поступати, якщо хочу розвиватись у ІТ? мені виповнилось 17, цього року буду закінчувати школу. Чесно кажучи, боюсь поступати на комп'ютерні науки через математику, бо мені вона досить важко вдається. Чи можливо краще йти на міжнародні відносини і паралельно самостійно розвиватися у ІТ?
Мій досвід був таким, що я поступала на різні факультети, здається навіть 8-10 пакетів документів складала і до різних вузів.
На бюджет точно пройшла на махмат та на міжнародні відносини. Вирішила йти на міжнародні відносини (дало мені знання мови та міжнародних стандартів).
Шкодую що не подала документи на прикладну математику, чи програмну інженерію. Це б пришвидшило розвиток у ІТ (хоча не знаю чи я б це обрала саме тоді).
Залежить яка у Вас ціль і що Вам подобається робити. Я не шкодую за свій вибір. ІТ не панацея, є багато різних способів заробітку.
Паралельно розвиватись у айті буде важко, адже й так все буде нове, інформації багато.
Робіть те, що вам страшно, виходьте з зони комфорту, пробуйте! У Вас ще багато часу, а як не сподобається то завжди можна змінити свій вибір. І поступайте на різні напрямки, так це займе час та сили, але матимете більший вибір.
І це Ваш вибір, Ваше життя, тому не бійтеся обирати і навіть помилятись, це нормально. Головне що ви цікавитесь, пишете навіть тут, збираєте інформацію, це круто!
Страшно все життя стояти на місці, а круто коли робиш вибір, робиш помилки, пробуєш і смакуєш життя по-різному. Успіху вам ❤️
@@samasobitester я розглядаю наразі політехніку і лну. Щодо політехніки, то там є спеціальність видавництво і поліграфія(туди входять технології графічного дизайну , мови програмування). Читала про інші спеціальності і думаю, що не потягну через математику. Тому вибору сильного немає, на жаль(
На міжнародних відносинах теж була математика, але не багато)) Не такий страшний вовк, як його малюють. Це базова наука, від неї не втечеш. Може спробуйте іншого вчителя чи інший метод викладання, пошукати якісь відео на ютубі де цікаво та доступно вчать математику. Як варіант курс CS50 який всі рекомендують (є теж на ютубі), для старту прокачки навиків програмування.
👍🏻
😊
Дякую за відео. Трішки не зрозуміло за "Practical experience". Якщо зареєструватися, пройти тест та отримати щось для реального тесту, але зробити його неякісно, або зовсім не здати в дедлайн - чим це загрожує?
Тут залежить від платформи та як саме організовато це в конкретному випадку, тому мені важко відповісти які саме можуть бути наслідки.
В загальному, неякісно зголошений дефект може бути анульований чи вимагати поправок, не здане завдання в терміні особливо на вже практичному проекті впливатиме на ваш рейтинг як тестера.
Ваші дії впливатимуть на те чи вас будуть залучати в наступні платні проекти, адже місця розбирають швидко, і хто зайняв місце та не виконав завдання - отримає поганий рейтинг. Принаймі так це працювало раніше. Як саме зараз не можу сказати, це залежить від платформи на якій ви працюєте, проте думаю механізм не змінився.
Хто добре виконує роботу, той має хороший рейтинг і отримує багато варіантів до співпраці. Проте помилки роблять усі, головне не боятись, і щоб відсоток помилок був незначний в порівнянні до загальної вашої виконаної роботи.
Також дозволю собі порекомендувати подивитись моє відео «Страшно помилятися?» ruclips.net/video/E5igBqSJv2I/видео.html?sub_confirmation=1
І дякую за коментар!
@@samasobitester , дякую Вам за відповідь. Рекомендоване відео обов'язково подивлюся.
Скажіть чи затребувані у Львові тестувальники? Хочу змінити професію але вакансій дуже мало на даний момент(
Загалом тестувальники зараз дуже потрібні, і роботу можна знайти і віддалено.
У Львові вакансій небагато, я теж глянула на LinkedIn позиція Junior QA Engineer, сьогодні є три вакансії, завтра буде 5 чи 10, це не повинно вас зупиняти.
Завжди можна почати з практичного тестування на фрілансі, що дасть досвід і можливіть потім пройти інтерв‘ю навіть на міда, але це залежить на скільки ви готові працювати самостійно.
Доброго дня. З яких курсів краще почати навчання на тестувальника?
Доброго дня, залежить чи володієте англійською, чи розглядаєте безплатні/платні курси, чи шукаєте базу чи вищий рівень, чи теорія чи одразу практика? Постараюсь це коротко вмістити у наступному відео і додати конкретні хороші курси які проходила я :)
@@samasobitester так і нема відео з конкретними курсами(
Так, на жаль ще немає такого відео, часу на все не вистачає.
Маю на увазі що ви б хотіли таке відео, працюю над цим.
@@samasobitester а може ви щось чули про mate academy ? Відгуки досить добрі але хотілося б почути думку досвідченого тестувальника
Ні, на жаль вперше чую про ці курси. Заглянула на сайт до них, і дійсно ніби цікавий варіант, ніби безкоштовні для початківців, а потім 3 роки контракт на 12%.
Проте я б не радила вв‘язуватись в такі зобов‘язання. По-перше не так всі красиво платять як там написано, особливо новачкам, і лише деякі люли досягають такого підняття зарплати який показаний на сайті. Це кажу зі свого досвіду, з того що я бачила у спеціалізованих групах по тестуванню на фейсбуці і на оголошеннях роботи.
По друге, щоб добре заробляти треба ще й вміти себе продавати, від цього ваша зарплата лише виросте, проте і відсоток який ви віддаватимете теж.
По-третє, якщо ви дійсно зацікавлені зміною роботи чи просто хочете в ІТ то це більше залежить від вашої наполегливості та навчання самостійного. Адже навіть в цьому відео у вас вже є всі матеріали щоб сідати і вчитись, практикувати чи покращувати англійську.
Матеріалів дуже багато, залежить який формат вам більше подобається, от і все. Але працювати будете саме ви, і ніхто крім вас. Тому самостійність в тестуванні не остання річ, і якщо ви здатні навчитись основам, закріпити практикою і отримати навіть невеликі гроші на платних платформах - тоді я вас вітаю! Як мінімум шлях до мануального тестування ви собі забезпечили. Залишиться скласти резюме, підтянути «топ 100 питань на інтерв’ю по тестуванню» чи навіть перечитати топ 5-10 таких статей.
Щодо автоматизації то тут потрібно вибрати в якому напрямку ви хочете йти, яку мову програмування вибрати, або на якому інструменті зупинитись. Кожен проект різний, і знаряддя будуть різними, але принципи ті самі. Тут варто подивитись як це виглядає на ютубі, спробувати самому. Творити проекти на гітхабі. І знову, потім це все додаєте в резюме і шукаєте перший досвід. Краще знати вже основу, і тоді знайти ментора або особу яка підскаже робочі нюанси. В цьому випадку ви назбираєте питання які вас цікавлять, і людина зможе вам їх підсказати. А не так що ви вчите суху теорію і не розумієте де воно на практиці.
Хороший варіант курсів це Udemy. Також їх багато, вибирати можна по коментарях та рейтингах. Коштують не дорого, головне проходити, і на базі таких курсів можна і проекти зробити.
Тому бажаю Вам успіху, наполегливості і віри в першу чергу в себе, а не в курси!
Взагалі не знаю англійський чи є в мене шанс, чи навіть не стоїть починати????
Залежить на скільки ви готові вкладатись в її вивчення, якщо хочете та серйозно візьметесь ща вивчення мови то вже за кілька місяців побачите результат.
Почати можна з Duolingo.com, серіалів та відео на ютубі.
А загалом то англійська переважно обов‘язкова в цій професії, хоча інколи є вакансії й без мови, але це більш рідкість.
Підписка✅🙋♀️і 🔔
Тішусь 😊
Скільки часу потрібно для того , щоб навчитись тестуванню з нуля ?
Це дуже індивідуально, залежить від вашого досвіду, здатності навчання та знання англійської.
Головним є практичний досвід, чим швидше його здобувати, тим легше зрозуміти що й до чого.
Загалом, якщо інтенсивно взятись за навчання та практику, думаю вистачить 3 місяців.
Наскільки тестеру потрібно знати мови програмування? Чи він їх практично застосовує чи головне знати лише загальні принципи? Бо я починала вчитись на web-development але на темі JS я впала в ступор😅дуже тяжко дається сам кодинг( думала для тестера це не мастхев
Якщо йти мануальним тестувальником, то базові знання програмування будуть вам в плюс на співбесіді серед конкурентів.
Автоматизованому тестувальнику треба знати мову програмування та нею користуватись, не на тому рівні як розробники, але чим вищий рівень тим краще.
До писання коду теж треба звикнути і набути цей навик, але якщо вам тема JS заходить і загалом цікаво, але важко (як і всім на початку), тоді можна глянути зі сторони тестера-автоматизатора на Typescript наприклад. Тільки будь-якому тестувальнику тоді обов‘язково треба розуміти і знати основи тестування загалом, може бути замало лише навичок програмування.
А якщо буде далі подобатись то з тестувальника можна перейти і в розробники.
Все залежить від вас, вашого вибору і впертості в досягненні своїх цілей.
@@samasobitester дуже дякую за відповідь🧡
Завжди рада ❤️, дякую за коментар!
Я хочу стати тестувальником но трохи страшно.. бо нічого не розумію
Страшно всім, починайте з чогось, з однієї статті про тестування в день чи з одного відео на день, і так щодня.
Не перегружайте себе, не відбивайте бажання, все поступово.
Спробуйте потестувати практично, побачити баги в програмному забезпеченні. Якщо бачите що вас затягує, просто продовжуйте і оберіть конкретний напрямок чи це тестування вебсайтів, чи мобільних аплікацій, чи десктопу чи може тестування ігор.
Розширте знання про автоматизацію, виберіть мову програмування, спробуйте. Це точно додасть вам балів на інтерв‘ю.
Підтяніть англійську, або навіть пошукайте лексику для тестувальників чи програмістів.
Кожен з нас був спочатку початківцем у будь-чому. Не переживайте, з кожним кроком все стає ще цікавіше :)
ви переїхали в польщу ще до війни?
Так, переїхала ще у 2014 році
@@samasobitester а яке оформлення порадите тим хто після переїхав? б2б чи умову?
Особисто я на умові про працю, як на мене стабільніший вибір і без зайвих клопотів з включеними вихідними (20 чи 26 робочих днів на рік, залежить від вашого досвіду та освіти).
Багато хто переходить на b2b, але тут треба розбиратись чи вигідно з відповідною зарплатою, які умови, податки, чи включена відпустка, плюс послуги бухгалтера.
Хто Ви за освітою?
Я економіст-міжнародник, закінчила Міжнародні відносини у Львівському університеті імені Франка
Дуже корисне відео 👍🏻
Простите но из всего видео есть рассказ об о всем но о тестировщика с 0 ничего.
Дякую за коментар, а що саме ви очікували почути в такому відео? Теорію що таке тестування?
мікрофон наступного разу ще дальше
На жаль, мікрофона не мала на той момент, і відео зняте лише на телефон.
Мікрофон вам потрібно, бо вас не чути
Дякую за коментар, уже маю, наступні відео будуть з мікрофоном 😊
Пітон - це не крок в тестери!)) Пітон девелоп не піде ніколи в тестувальники!
Чому ні? Якщо початківець, то можливо легше піти спочатку як автомейшн тестер, а потім вже в деви. Але якщо ціль і знання достатні щоб стати програмістом тоді так, немає сенсу йти в тестери.
Никак, краще та простIше девелопером
Невже для того щоб стати розробником потрібно прикласти менше зусиль та знань? Чи зараз менша конкуренція серед девів?
А з якою мовою програмування ви починали?