@@UcieczkazWarszawy u nas w MPZP dozwolone wyłącznie dachy dwuspadowe więc nie mieliśmy w ogóle pomysłów z płaskim dachem - nawet balkony zostały nam odradzone i dobrze bo jednak mnóstwo z nimi klopotu
Czy mozecie rekomendować poszczególne ekipy budowalne odpowiedzialne za konkretne etapy budowy domu? Mysle ze wielu waszym widzom przyda sie ta wiedza :)
Cześć.Jakich konkretnie spustów użyliście oraz czy docieplaliście ścianę attyki i ścianę nośną budynku sąsiadującą z tarasem przed wykonaniem wylewki na tarasie ?Pozdrawiam.
Mam podobne przeżycia. Mailem 60 mkw tarasu nad garażem. Woda jak sie tam dostawała to wszędzie leciała. Folia nic nie dawała. w sumie, więc ja odkryłem na cały czas. Finalnie poszła żywica polimerowa. Bo każdy kto miał taki taras mówił mi, że kończy się sprawę żywicą czy to po roku czy po kilku. Zaczyna się na kazdy możliwy sposób jaki architekt wymyślił. Natomiast z żywicy jestem zadowolony bardzo.
Czyli generalnie najważniejszy jest wybór odpowiedniego projektu domu - niektóre są skomplikowane i kosztowne w wykonaniu, inne prostrze. Ja budowałem dom z wykuszem (balkon nad salonem) i powiem szczerze że odradzam, odradzam, odradzam. Drogo, dużo zachodu, różne ekipy i koordynacja, stresu i prawdopodobnie problemów w przyszłości... i to wszytsko za te dodatkowe 5m2 powierzchni domu. Drugi dom będzie musiał być prosty :)
Mam bardzo podobny projekt. 250 metrów w całości z jednostanowiskowym garażem. Te płaskie zadaszenia powinny być z lekkim spadem. Dopiero teraz zaczynam fundamenty 🙄wszystko przede mną, aż się boję! Jeżeli chodzi o firmy budowlane to już niedługo będą mieć więcej wolnych terminów.🤔😝Dom jest piękny♥️
@@UcieczkazWarszawy Tak wiem, ale wielu ludzi zalewa stropy na równo, a potem dopiero robi spadki styropianowe, bo tak jest im łatwiej. Ja zalewałam całą powierzchnie domu jednocześnie. Tak aby stropy w domu były równo( bo muszą🤪)a, nad garażem i daszki dookoła domu miały już spady o to mi chodziło. Wiele firm nie chce tego wykonywać ze względu na trudności w przygotowaniu tych prac.
Ja miałem podobny problem 😬60m2 płaskiego dachu nad garażem, podszedłem do tematu niestety sam ponieważ ekipa która mi robiła z tym dachem to dramat co zrobili. Praca ich wyglądała tak folia styropian na którym nie zrobili spadku 😉bo po co? wiadomo na to przyszła wylewka co uzyskali spad 1% 🫣 bo tyle się udało uratować następnie po wyschnięciu tej wylewki został położony abizol i folia na zimę 🥴 chcecie wiedzieć dalej jaki był efekt? jakie jaja się działy 😢 dlatego wiem co to znaczy gonienie z folia 😉 zabezpieczanie które i tak nic nie pomogło, po tym nieszczęsnym czasie w końcu udało się położyć papę wierzchniego krycia. Spytacie mnie czy jestem zadowolony z tego rezultatu co mam teraz, powiem tyle rok minął i póki co jest Ok zero zacieków czy dostawania się wody do wewnątrz jak to było na początku. Dodam tyle jeżeli jesteście na etapie płaskiego dachu zróbcie to naprawdę jak tutaj Państwo na filmiku, jeżeli firma to szukajcie jak najlepszej nie paproków
@@UcieczkazWarszawy tego właśnie nie zrobiłem kominków wentylacyjnych, jedynie co mi zostało musze skuć w garażu na suficie wypryski pozostałe po tej katastrofie 😉ale garaż jeszcze surowy stan wiec luz
Mielismy dokladnie ten sam problem. My na pierwsza warstwe dalismy mase kmb, pozniej folie , 25cm xps, wylewka spadkowa 2%. Teraz szukamy fachowca do epdemu. Na poczatku rozmowy z fachowcami zaznaczylem,ze nie chcemy miec attyki bo nam sie nie podoba. Kazdy fachowiec probowal nam wcisnac attyke tlumaczac ze jemu sie to podoba... .
@@kukuxumusu2341 W projekcie nie ma attyki? Mniejsza o p/poż ale jak projektant rozwiązał odporność dachu na warunki wiatrowe? Tylko kołkowanie czy balast na dachu ( tzw zielony dach- w uproszczeniu)
Witam polecam na papę położyć Icopal lakier silver który łączy kamyczki papy i tworzy powłokę śliska i odbijająca promienie słoneczne dzięki temu dach nie nagrzewa się tak strasznie oraz przedłuży wam żywotność papy o kilka dobrych lat
Jak najprostszy dach. Najlepiej dwuspadowy bez lukarn i innych udziwnień. Jak największe okapy i wszędzie obecne. Żadnych balkonów, tarasów i wykuszy. Dachówka ceramiczna. Powyższe praktycznie gwarantuje spokój, no chyba, że faktycznie na wielkich partaczy się trafi. Takie rozwiązania jak na tym filmie, to w przyszłości proszenie się o problemy. Potem się słyszy, że w około domu ciągle robota.
Słuszne uwagi, choć chyba nie ma nic prostszego niż dach płaski. Do tego jeszcze po nordycku tzw dach zielony i jeśli tylko ekipa zrobiła wszystko zgodnie z wymaganiami ( specjalny materiał, doskonała znajomość technologii) to ma się spokój na 4 dekady.
Im prostsza bryła tym tańsza i bardziej bezproblemowa budowa. A teraz żeby projekt się wyróżnił i się sprzedawał to mamy dużo projektów domów bez okapu i małych fragmentów dachów płaskich, właśnie tak jak u Was. Wszystko jest dla ludzi ale według mnie uczciwie byłoby powiedzieć inwestorowi na etapie wyboru projektu z czym wiążą się pewne rozwiązania, żeby mógł świadomie podjąć decyzję czy dla efektu wizualnego jest gotów na dodatkowe wydatki i problemy na etapie budowy i możliwe w trakcie użytkowania.
A dlaczego nie EPDM? Jak patrzę na te kawałeczki papy z wieloma łączeniami to mam obiekcje co do długiego bezproblemowego użytkowania. W waszym przypadku z takimi problemami z dostępnością wykonawców zrobiłbym to sam. Na strop izolacja w płynie lub folia, styropian ze spadkami, membrana EPDM w jednym lub dwóch kawałkach zasypana otoczakiem. Najważniejsze że udało wam się ogarnąć temat 😁👍🏼
Już prawie zrobiliśmy EPDM’a, już mieliśmy wybranego i dogadanego wykonawcę ale niestety na etapie negocjacji umowy się wycofał jak dowiedział się, że mamy kanał na YT ;). Straciliśmy przez niego mnóstwo czasu 😤
Zainteresowało mnie Wasze wyjście z włazu na dach, żeby dostać się do komina nie ma drabinki tylko jest jakiś podciąg, co to za rozwiazanie ? Czy przy dużych wiatrach nie będzie to uderzać o blachę i nie istnieje ryzyko jest otrzaskania ?
@@getix-bud4999 Panie Eryku, zna Pan odpowiedż na moje pytanie ? Oglądał Pan film ? Może Pan mi odpowie? Wszak jest Pan fachowcem budowlanym, będę wdzięczna na odpowiedź )))
@@UcieczkazWarszawy taką postawę prezentowała kura uciekająca przed kogutem ale po chwili pomyślała "jeszcze dwie rundki żeby nie pomyślał, że jestem łatwa". To kiedy zmiana nazwy kanału na "Uciekanie z Warszawy"?
@@UcieczkazWarszawy chodzi mi o kominek wentylacyjny do dachu płaskiego. Montuje się go przy montażu warstw na dachu płaskim aby odprowadził nadmiarową wilgoć zatrzymaną w przegrodzie.
@@dominikgiel7787 Kupiłem sam zrobioną na wymiar w jednym kawałku ponad 70m2. Sam też ja położyłem a dokładniej przykleiłem specjalnym klejem do wylewki na tarasie.
@@dominikgiel7787 w narożnikach trzeba robić takie zakładki. Ja uczyłem się z filmów na RUclips. Kupiłem we Wrocławiu w hurtowni. To jest epdm Firestone.
Można to było zrobić bez wylewki i nie byli by problemu z suszeniem, można było też zrobić, epdm albo pvc -tam też nie potrzeba wylewki. Sami sobie wybraliście taki sposób.
Właśnie przez to przechodze. Fachowcy nie chcą się podejmować tej roboty. Za duża odpowiedzialność. Lub żądają horendalnych kwot. 30 tys. za daszek 32 m2. Nigdy więcej stropodachów. Niepotrzebny stres i wydatek... Pozdrawiam i życze wytrwałości.
Przekombinowane. Zwykly plaski dach zrobilby kazdy. Pół Polski budowało płaskie dachy a tu sie nagle okazalo z wykonanie plaskiego dachu to karkołomny wyczyn. Chyba tu ktoś na głowe upadł..
Bardzo mi przykro ale betonowa wylewka spadkowa pod papę to chyba najgorsze rozwiązanie o czym częściowo już się przekonaliście. Raz że ciężko ją dosuszyć a dwa że prawie na pewno popęka i będzie pracować a wraz z nią papa. To stara technologia ale cześć projektantów nadal ją poleca.
Miałem się ugryźć w język i nie komentować, ale jak widziałem ten ogrom zupełnie niepotrzebnej roboty, to twierdzę, że te ekipy od płaskiego dachu są po prostu słabe, albo bardzo słabe. Przy dzisiejszych technologiach kłaść 2 razy papę i lać 2 x beton to idiotyzm, dosłownie. Lejąc strop na dachu płaskim, trzeba już wtedy koniecznie zrobić małe spadki w kierunku odpływów, izolację robi się w środku, a nie na betonie, tzn 20/30 cm styropianu kładziemy na płytach szalunkowych, które mają przykręcone pręty gwintowane, wystając ponad styropian 100 mm. Płyty zostają z nami do końca i będą stanowiły element nośny podwieszanych sufitów. Na styropian kładziemy zbrojenie i wylewamy 100 - 200 mm betonu robiąc spadki w kierunku odpływów. Beton musi być odpowiedniej jakości ! Tutaj przykrywamy beton folią i czekamy co najmniej miesiąc bez odkrywania, aby porządnie związał. Po tym czasie zdejmujemy folię i nie czekając na "podsuszanie" betonu malujemy/wylewamy tzw. płynną folię min 3 mm grubości, malując również 150 mm min części ścian cokołowych. Na tak przygotowany strop można położyć płytki ceramiczne, na klej wodoodporny, lub po prostu żwirek i płytki chodnikowe, rodzajów wykończeń jest co niemiara. Tanio i bez papy, która na 100% zacznie w końcu przeciekać.
Ta wylewka na styropianie była nie potrzebna, grunt,Papa z aluminium w środku, styropian można zamówić do każdego dachu tkzw spadkowy,na to papa samoprzylepna i wierzchniego krycia, koniec. Pozdrawiam
@@marriot91 Strop trzeba zagruntować, położyć pape z aluminium np. soprema ava35, to taka izolacja, na to styropian, lub jeszcze lepiej ocieplenie typu PIR, PU, można zamówić spadkowe żeby woda szybciej spływała do odpływu,na to papa samoprzylepna np soprema Stick 35/30, no i papa wierzchniego krycia soprema Flam Jardin s5. Należy też pamiętać aby zamontować dodatkowy odpływ wody tkzw awaryjny który montuje się ok 5cm wyżej od głównego odpływu i jeżeli jest możliwość wypuścić rurę poza elewacje wyrazie zatkania się głównego woda wyleje się na zewnątrz a to da znak że coś nie tak z głównym odpływem.
Oj to mieliście! To faktycznie niezły ambaras! Dobrze że już jest po! ❤ efekt końcowy piękny 😍
Dzięki!
@@UcieczkazWarszawy u nas w MPZP dozwolone wyłącznie dachy dwuspadowe więc nie mieliśmy w ogóle pomysłów z płaskim dachem - nawet balkony zostały nam odradzone i dobrze bo jednak mnóstwo z nimi klopotu
Czy mozecie rekomendować poszczególne ekipy budowalne odpowiedzialne za konkretne etapy budowy domu? Mysle ze wielu waszym widzom przyda sie ta wiedza :)
Cześć.Jakich konkretnie spustów użyliście oraz czy docieplaliście ścianę attyki i ścianę nośną budynku sąsiadującą z tarasem przed wykonaniem wylewki na tarasie ?Pozdrawiam.
Mam podobne przeżycia. Mailem 60 mkw tarasu nad garażem. Woda jak sie tam dostawała to wszędzie leciała. Folia nic nie dawała. w sumie, więc ja odkryłem na cały czas. Finalnie poszła żywica polimerowa. Bo każdy kto miał taki taras mówił mi, że kończy się sprawę żywicą czy to po roku czy po kilku. Zaczyna się na kazdy możliwy sposób jaki architekt wymyślił.
Natomiast z żywicy jestem zadowolony bardzo.
Zobaczymy jak będzie u nas. Pozdrawiamy!
Miałem żywicę wytrzymała 10 lat... teraz idzie epdm
Dobrze wyszło. Czy robiliście już może balustrady na tarasach?
Czyli generalnie najważniejszy jest wybór odpowiedniego projektu domu - niektóre są skomplikowane i kosztowne w wykonaniu, inne prostrze. Ja budowałem dom z wykuszem (balkon nad salonem) i powiem szczerze że odradzam, odradzam, odradzam. Drogo, dużo zachodu, różne ekipy i koordynacja, stresu i prawdopodobnie problemów w przyszłości... i to wszytsko za te dodatkowe 5m2 powierzchni domu. Drugi dom będzie musiał być prosty :)
A jak tak się oczytaliscie w temacie dachu płaskiego ,to czy folia na styropian i na to spadki jest poprawnym wykonaniem ?
Mam bardzo podobny projekt. 250 metrów w całości z jednostanowiskowym garażem. Te płaskie zadaszenia powinny być z lekkim spadem. Dopiero teraz zaczynam fundamenty 🙄wszystko przede mną, aż się boję! Jeżeli chodzi o firmy budowlane to już niedługo będą mieć więcej wolnych terminów.🤔😝Dom jest piękny♥️
Płaskie zadaszenia zawsze mają spadki ;)
@@UcieczkazWarszawy Tak wiem, ale wielu ludzi zalewa stropy na równo, a potem dopiero robi spadki styropianowe, bo tak jest im łatwiej. Ja zalewałam całą powierzchnie domu jednocześnie. Tak aby stropy w domu były równo( bo muszą🤪)a, nad garażem i daszki dookoła domu miały już spady o to mi chodziło. Wiele firm nie chce tego wykonywać ze względu na trudności w przygotowaniu tych prac.
Ja miałem podobny problem 😬60m2 płaskiego dachu nad garażem, podszedłem do tematu niestety sam ponieważ ekipa która mi robiła z tym dachem to dramat co zrobili. Praca ich wyglądała tak folia styropian na którym nie zrobili spadku 😉bo po co? wiadomo na to przyszła wylewka co uzyskali spad 1% 🫣 bo tyle się udało uratować następnie po wyschnięciu tej wylewki został położony abizol i folia na zimę 🥴 chcecie wiedzieć dalej jaki był efekt? jakie jaja się działy 😢 dlatego wiem co to znaczy gonienie z folia 😉 zabezpieczanie które i tak nic nie pomogło, po tym nieszczęsnym czasie w końcu udało się położyć papę wierzchniego krycia. Spytacie mnie czy jestem zadowolony z tego rezultatu co mam teraz, powiem tyle rok minął i póki co jest Ok zero zacieków czy dostawania się wody do wewnątrz jak to było na początku. Dodam tyle jeżeli jesteście na etapie płaskiego dachu zróbcie to naprawdę jak tutaj Państwo na filmiku, jeżeli firma to szukajcie jak najlepszej nie paproków
U nas tez do tej pory ok. Sucho i bezpiecznie ale dołożyliśmy kominki wentylacyjne żeby osuszyć warstwę wewnętrzną.
@@UcieczkazWarszawy tego właśnie nie zrobiłem kominków wentylacyjnych, jedynie co mi zostało musze skuć w garażu na suficie wypryski pozostałe po tej katastrofie 😉ale garaż jeszcze surowy stan wiec luz
Jaki był koszt metra kwadratowego wykonanego przez Państwa dachu płaskiego?
Mielismy dokladnie ten sam problem. My na pierwsza warstwe dalismy mase kmb, pozniej folie , 25cm xps, wylewka spadkowa 2%. Teraz szukamy fachowca do epdemu. Na poczatku rozmowy z fachowcami zaznaczylem,ze nie chcemy miec attyki bo nam sie nie podoba. Kazdy fachowiec probowal nam wcisnac attyke tlumaczac ze jemu sie to podoba... .
Attyka to również tzw ogniomur, nie jest to kwestia estetyki lecz przepisów budowlanych...
@@KM-uq7px w projekcie nie ma attyki.
@@kukuxumusu2341 ok
@@kukuxumusu2341 W projekcie nie ma attyki? Mniejsza o p/poż ale jak projektant rozwiązał odporność dachu na warunki wiatrowe? Tylko kołkowanie czy balast na dachu ( tzw zielony dach- w uproszczeniu)
Ładny dom. Ile metrów ma powierzchni użytkowej?
Dach jednospadowy też jest ciekawym rozwiązaniem.
Racja. Zapomnieliśmy o takim rozwiązaniu 😉.
Witam polecam na papę położyć Icopal lakier silver który łączy kamyczki papy i tworzy powłokę śliska i odbijająca promienie słoneczne dzięki temu dach nie nagrzewa się tak strasznie oraz przedłuży wam żywotność papy o kilka dobrych lat
Mam zdjęcie jak to jest zrobione u mnie
moim zdaniem najlepiej zrobić po całości dach płaski, z minimalnym spadkiem na jedną stronę, ma bardzo dużo zalet, niewiele wad
Każdy dach płaski jest układany z niewielkim spadkiem
Jak najprostszy dach. Najlepiej dwuspadowy bez lukarn i innych udziwnień. Jak największe okapy i wszędzie obecne. Żadnych balkonów, tarasów i wykuszy. Dachówka ceramiczna.
Powyższe praktycznie gwarantuje spokój, no chyba, że faktycznie na wielkich partaczy się trafi.
Takie rozwiązania jak na tym filmie, to w przyszłości proszenie się o problemy. Potem się słyszy, że w około domu ciągle robota.
Słuszne uwagi, choć chyba nie ma nic prostszego niż dach płaski. Do tego jeszcze po nordycku tzw dach zielony i jeśli tylko ekipa zrobiła wszystko zgodnie z wymaganiami ( specjalny materiał, doskonała znajomość technologii) to ma się spokój na 4 dekady.
Jak sprawdza się Wasze rozwiązanie po czasie ? Zastanawiam się nad wykonaniem dachu płaskiego w podobnej technice
Tylko membrana, żadna papa.
OMG ja pomimo mojej wielkiej miłości do dachów dwuspadowych, mam projekt na dom z dachem płaskim😶 (wymuszony przez MPZP)
Dziękuję za ten film!❤
Dzięki również! Pozdrawiamy!
Im prostsza bryła tym tańsza i bardziej bezproblemowa budowa. A teraz żeby projekt się wyróżnił i się sprzedawał to mamy dużo projektów domów bez okapu i małych fragmentów dachów płaskich, właśnie tak jak u Was. Wszystko jest dla ludzi ale według mnie uczciwie byłoby powiedzieć inwestorowi na etapie wyboru projektu z czym wiążą się pewne rozwiązania, żeby mógł świadomie podjąć decyzję czy dla efektu wizualnego jest gotów na dodatkowe wydatki i problemy na etapie budowy i możliwe w trakcie użytkowania.
Jaki to projekt domu?
Dom w Aurorach N (Archon) z modyfikacjami
A może wystarczy sprawny Kierownik budowy , który wie kiedy ,co i jak? Dach płaski można było wykonać przed spadzistym . A na pewno pewne elementy .
Na pewno. Tak powinno właśnie byc.
A dlaczego nie EPDM?
Jak patrzę na te kawałeczki papy z wieloma łączeniami to mam obiekcje co do długiego bezproblemowego użytkowania.
W waszym przypadku z takimi problemami z dostępnością wykonawców zrobiłbym to sam.
Na strop izolacja w płynie lub folia, styropian ze spadkami, membrana EPDM w jednym lub dwóch kawałkach zasypana otoczakiem.
Najważniejsze że udało wam się ogarnąć temat 😁👍🏼
Już prawie zrobiliśmy EPDM’a, już mieliśmy wybranego i dogadanego wykonawcę ale niestety na etapie negocjacji umowy się wycofał jak dowiedział się, że mamy kanał na YT ;). Straciliśmy przez niego mnóstwo czasu 😤
@@UcieczkazWarszawyA co to ma do tego, przecież nie musieliście upubliczniać jego danych?
@@marcinzpola Widocznie taki z niego był fachura 🙂
@@UcieczkazWarszawy to za 15 lat epdm ;)
Czy z dachem płaskim nic się nie dzieje od momentu jego zaizolowania? Czy to za wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć w tym względzie?
Na razie nic się nie dzieje, ale faktycznie jest jeszcze trochę wcześnie ;)
Jaka papa folia!!!! Wow hydro izolacje się teraz stosuje 👍 lowodzenia
kolejny pseudo fachowiec ehhh
A papa wierzchniego krycia to nie hydroizolacja ? Tu nie mowa o papie podkładowej
Zainteresowało mnie Wasze wyjście z włazu na dach, żeby dostać się do komina nie ma drabinki tylko jest jakiś podciąg, co to za rozwiazanie ? Czy przy dużych wiatrach nie będzie to uderzać o blachę i nie istnieje ryzyko jest otrzaskania ?
Ty tak serio czy mózg zgubiłaś ?
@@getix-bud4999 Panie Eryku, zna Pan odpowiedż na moje pytanie ? Oglądał Pan film ? Może Pan mi odpowie? Wszak jest Pan fachowcem budowlanym, będę wdzięczna na odpowiedź )))
@@TheJilka Tak wylaz jest nad kominem. To co widać to zwykle okno dachowe. A to co widać białe to przewody antenowe lub internetowe
@@getix-bud4999 Faktycznie dorobiłam sobie teorię, że sama się teraz z siebie śmieje ))))) Bardzo dziękuję za wyjaśnienie )))
Gdyby mój dziadek podczas wojny w takim tempie uciekał z Warszawy jak Wy to by mnie tu dzisiaj nie było chyba.
Cała przyjemność właśnie w uciekaniu 😉.
@@UcieczkazWarszawy taką postawę prezentowała kura uciekająca przed kogutem ale po chwili pomyślała "jeszcze dwie rundki żeby nie pomyślał, że jestem łatwa". To kiedy zmiana nazwy kanału na "Uciekanie z Warszawy"?
Strasznie wielki ten dom, ile osób docelowo tam będzie mieszkać?
To jest dom dla trzech osób. 130m2 powierzchni użytkowej to twoim zdaniem dużo?
Z czego wynika brak kominków odprowadzających?
Jakie kominy masz na myśli?
@@UcieczkazWarszawy chodzi mi o kominek wentylacyjny do dachu płaskiego. Montuje się go przy montażu warstw na dachu płaskim aby odprowadził nadmiarową wilgoć zatrzymaną w przegrodzie.
Mam epdm w jednym kawałku przyklejoną do wylewki. Nie ma moim zdaniem lepszego sposobu.
Kupiłeś sam czy firma już z materiałem to w swoim zakresie kupiła i montowała?
@@dominikgiel7787 Kupiłem sam zrobioną na wymiar w jednym kawałku ponad 70m2. Sam też ja położyłem a dokładniej przykleiłem specjalnym klejem do wylewki na tarasie.
@@patryk3g265 dawno robiłeś? Gdzie kupiłeś tą epdm? I nie było problemu jej ułożyć i przykleić w narożnikach itp?
@@dominikgiel7787 w narożnikach trzeba robić takie zakładki. Ja uczyłem się z filmów na RUclips. Kupiłem we Wrocławiu w hurtowni. To jest epdm Firestone.
@@patryk3g265 a jeszcze mogę zapytać jak to cenowo wyszło za membranę i klej? I klej jakiś dedykowany?
Można to było zrobić bez wylewki i nie byli by problemu z suszeniem, można było też zrobić, epdm albo pvc -tam też nie potrzeba wylewki. Sami sobie wybraliście taki sposób.
Cóż teraz to wiemy. Takie okoliczności, taki czas i takie wybory. Nie zawsze właściwe 😉.
bez wylewki tzn. papę wierzchnią bezpośrednio na styropian/xps?
@@tomaszkowalski8820 epdm na styropian
Właśnie przez to przechodze. Fachowcy nie chcą się podejmować tej roboty. Za duża odpowiedzialność. Lub żądają horendalnych kwot. 30 tys. za daszek 32 m2. Nigdy więcej stropodachów. Niepotrzebny stres i wydatek... Pozdrawiam i życze wytrwałości.
No właśnie! Pozdrawiamy!
Przekombinowane. Zwykly plaski dach zrobilby kazdy. Pół Polski budowało płaskie dachy a tu sie nagle okazalo z wykonanie plaskiego dachu to karkołomny wyczyn. Chyba tu ktoś na głowe upadł..
kit.. może lepiej było powiększyć góre...
Bardzo mi przykro ale betonowa wylewka spadkowa pod papę to chyba najgorsze rozwiązanie o czym częściowo już się przekonaliście. Raz że ciężko ją dosuszyć a dwa że prawie na pewno popęka i będzie pracować a wraz z nią papa. To stara technologia ale cześć projektantów nadal ją poleca.
Ustka, obrzeża, nowe osiedle lux....... ,płaskie d.. Nie zawsze jest wesoło ,nowym nabywcą
Oj tam. Proste rozwiązania są dla słabych. Ambitni potrzebują wyzwań 🙂
No właśnie. Nudno by było 😁
A dlaczego dach plaski
Miałem się ugryźć w język i nie komentować, ale jak widziałem ten ogrom zupełnie niepotrzebnej roboty, to twierdzę, że te ekipy od płaskiego dachu są po prostu słabe, albo bardzo słabe. Przy dzisiejszych technologiach kłaść 2 razy papę i lać 2 x beton to idiotyzm, dosłownie. Lejąc strop na dachu płaskim, trzeba już wtedy koniecznie zrobić małe spadki w kierunku odpływów, izolację robi się w środku, a nie na betonie, tzn 20/30 cm styropianu kładziemy na płytach szalunkowych, które mają przykręcone pręty gwintowane, wystając ponad styropian 100 mm. Płyty zostają z nami do końca i będą stanowiły element nośny podwieszanych sufitów. Na styropian kładziemy zbrojenie i wylewamy 100 - 200 mm betonu robiąc spadki w kierunku odpływów. Beton musi być odpowiedniej jakości ! Tutaj przykrywamy beton folią i czekamy co najmniej miesiąc bez odkrywania, aby porządnie związał. Po tym czasie zdejmujemy folię i nie czekając na "podsuszanie" betonu malujemy/wylewamy tzw. płynną folię min 3 mm grubości, malując również 150 mm min części ścian cokołowych. Na tak przygotowany strop można położyć płytki ceramiczne, na klej wodoodporny, lub po prostu żwirek i płytki chodnikowe, rodzajów wykończeń jest co niemiara. Tanio i bez papy, która na 100% zacznie w końcu przeciekać.
Wygląda imponująco
Ta wylewka na styropianie była nie potrzebna, grunt,Papa z aluminium w środku, styropian można zamówić do każdego dachu tkzw spadkowy,na to papa samoprzylepna i wierzchniego krycia, koniec. Pozdrawiam
Moglbys rozpisac po kolei od stropu?
@@marriot91 Strop trzeba zagruntować, położyć pape z aluminium np. soprema ava35, to taka izolacja, na to styropian, lub jeszcze lepiej ocieplenie typu PIR, PU, można zamówić spadkowe żeby woda szybciej spływała do odpływu,na to papa samoprzylepna np soprema Stick 35/30, no i papa wierzchniego krycia soprema Flam Jardin s5. Należy też pamiętać aby zamontować dodatkowy odpływ wody tkzw awaryjny który montuje się ok 5cm wyżej od głównego odpływu i jeżeli jest możliwość wypuścić rurę poza elewacje wyrazie zatkania się głównego woda wyleje się na zewnątrz a to da znak że coś nie tak z głównym odpływem.
nie wiem czy ktoś Wam zwracał na to uwagę ale styropian nie układa się równolegle, powinien być układany jak muruję się cegłę
Są lepsze sposoby zabezpieczania dachów płaskich niż papa.
Z pewnością
Witam. Mam pytanie jaką grubość styropianu została zastosowana?
Bardzo dużo niepotrzebnego i nudnego gadania np. po co odśnieżanie stanu surowego???
Na dach płaski tylko membrana EPDM lub sika, żadna papa.
Membrana pcv-raz a dobrze
Jedne Janusze uciekają z Warszawy a drugie się pchają do Warszawy🤣🤣
Szczerze to nie wiem po co ten material
18 minut gadania o wszystkim i o niczym..
uladny kolor dachu
I po co to komu? I komu to potrzebne?