В'юн (звичайний) | ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО: В'ЮНА! Де живе і як ловити!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 фев 2025
  • В'юна звичайного, ще називають - пискун, по латині (Misgurnus fossilis) - риба родини Вюнових (Cobitidae). Зустрічається в прісних водоймах Європи та Азії. У Північному Причорноморї поширений від Дунаю до Кубані.
    Як вид-вселенець відзначається у Британії, Скандинавії, Криму і басейнах Адріатики, Егейського та Білого морів, а також в басейні Рони (Франція).
    Довжина тіла вюна складає до 30 см, вага - 25 - СОРОК грамів, іноді більше. Тіло подовжене, злегка стисле з боків, вкрите дрібною луск'ою!
    Голова невелика, витягнута вперед, Рот звернений донизу й оточений десятьма вусиками, з яких чотири знаходяться на верхній щелепі, два - по боках рота й чотири - на нижній.
    Очі маленькі, жовтого кольору, Плавці закруглені, з темними плямами. Забарвлення залежить від умов проживання. Спина бура, з численними дрібними темними плямами, черевце жовтувате й також плямисте.
    Посередині тіла розташована широка темна смуга, а вище і нижче неї - по одній вужчій і короткій смужці!
    В'юни дуже невибагливі до умов існування й можуть жити там, де інші риби відсутні. Здатний дихати зябрами, поверхнею шкіри та за допомогою кишечни'ка, який густо вкритий капелярною сіткою!
    При нестачі кисню ДАНА РИБА, піднімається до поверхні води, захоплює ротом повітря й пропускає його через кишеч'ник, видаючи звук, що нагадує писк. За це, в народі його прозвали - пискун!
    При пересихАннІ водойми він впадає у сплячку, завдяки чому потреба організму в кисні знижується. При висиханні водоймища вюни зариваються в мул і повертаються у воду лише після дощів.
    У зв'язку з цим його можна зустріти в сильнозамулених озерах, річках ТА Заплавах, де він постійно перебуває біля дна або занурюється в мул. У таких місцях, ця риба зустрічається зграйками.
    Велику частину дня, дана риба виявляє незначну активність і лише з настанням сутінків та вночі виходить на пошуки їжі.
    Статевозрілим стає у віці трьох років. Самки плодовиті, в особин довжиною 17-24 сантиметри і масою 44-140 грам, налічувалося від 10 до 40 тисяч ікринок. Нереститься в травні-червні.
    При температурі води близько 15 градусів цельсія, через 7-8 діб з'являються личинки, довжина яких не перевищує 5 міліметрів. Зростають вюни досить інтенсивно. Так, у верхньому Дністрі в трьохрічному віці, Риба досягає довжини в середньому понад 13 сантиметрів.
    З настанням статевої зрілості, темп зростання знижується і довжина тіла пя'тирічних вюнів становить 18-23 сантиметри!
    Вюни живлятся дрібними молюсками, черв'яками, личинками комах та іншими придонними організмами. При цьому сам часто є об'єктом живлення багатьох хижих риб, таких як - щука, Окунь та минь.
    В Україні, ці аборигенні мешканці наших водойм не мають великого промислового значення. В Японії смакові якості риби високо цінуються, внаслідок чого її спеціально вирощують. Також вюнів тримають в акваріумах як «живий БАРОМЕТЕР.
    Вони відчувають зміну атмосферного тиску та починають при цьому дуже часто підійматись до поверхні води. У наукових лабораторіях вюнів використовують як тест-об'єкт для фізіологічних досліджень, зокрема для дослідження активності, Гонадотропних гормонів гіп'офізу.
    На що краще, ловити Вюна?
    Ловля вюна відбувається на гнойового або земляного черв'яка, за допомогою поплавкових або донних вудок. Діаметр волосіні може становити 0,15-0,25 міліметра, використовуючи невеликі риболовні гачки. Насадку необхідно опускати на саме дно і можна не боятися, що при попаданні в мул, дана риба її не знайде,
    Він, навпаки на самому дні легше і швидше знаходить їжу, ніж зверху. Вюни невибагливі і можуть клюнути навіть на порожній гачок без наживки. Рибалки рідко ловлять вюнів для вживання в їжу, в основному вона стає наживкою для лову інших видів риб.
    В якості наживки його можна тримати тиждень в ємності з невеликою кількістю води, а зверху укласти трохи свіжої трави, кожен день, змінюючи її на нову. Також цю рибу часто ловять, різноманітними саморобними ловушками,такими як - плетені корзини! Які добре себе зарекомендували, як в літку так і в зимку!
    Спійманого вюна необхідно утримувати міцно двома руками, він дуже сильно звивається і до того ж ця риба ДОСИТЬ слизьк'а!
    Друзі, а ви хоч раз ловили Вюна? Як це було і на яку приманку? Пишіть свої коментарі, Буде цікаво почитати! Всім НІ хвоста - Нілуски! ДОЗУСТРІЧІ!!!
    наш клуб www.tiktok.com...
    👉 t.me/amur_fc

Комментарии • 87