Головне, щоби Україна не мала більше ілюзій щодо своїх сусідів, свого захисту, і мала бажання та можливості робити "барабани" з деяких чиновників, в разі не правильних їхніх дій.
Потреба ЗСУ в танках така, що ми з радістю беремо дуже б/у-шні Леопарди-1 та Т-72М. А пацани "в полях", при можливості, відновлюють та ставлять в стрій трофейні Т-62. Тож питання не стоїть "потрібен чи не потрібен". Питання стоїть в площині "а чи ми можемо взагалі Оплоти виробляти?".
І в кількості, бо 10 в рік - херня, коли модна нормально вливати гроші в інші замовлення, на ті ж леопарди, виробництво яких буде з часом масштабуватися
@@Artem-yq6mf Повірте, якби ми могли виробляти їх 10 в рік, то виробляли б аж бігом! І в ЗСУ їх би "відірвали з руками"! Не виробляють, бо не можуть. А отже розмова про "потрібен чи не потрібен" немає сенсу.
Відповідь на ваше питання - НІ, не в змозі виробляти танки, таку можливість ми втратили дуже багато років тому, але ще не бажаємо це визнати. Зараз є величезна проблема навіть з ремонтними роботами, не вистачає фахівців, запчастин, так що про виробництво і годі мріяти.
@@ToxaKaRp для того щоб виробляти масово танки на заводі під це роблять конвеєр. А в нас влада сама не знала що в першу чергу потрібно . Тому і метались між бтр 4 та модернізацією 64.
Свій танк потрібний, у нас гарна танкова школа склалася, не треба її в смітник. Треба розробити танк ближче до Натівських, але з урахуванням нашого досвіду. Також це престиж, бути в клубі держав які можуть виготовляти та будувати танки свої. Треба буде використовувати наш досвід війни у створенні нової машини.
@@Сашаст-щ1ы Проблема тільки у тім, що СРСР вжне немає 32 роки, а останньою розробкою "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова" втіленою у життя є розробка 1960-1967 років, це танк Т-64. Відчули різницю імені Морозов та імені Малишева.
Враховуючи курс в НАТО то краще б було на оплот встановлювати 120 мм гармату натівського зразка , яка буде підходити до їх же боєприпасів, так як в нас жодних розробок нових боєприпасів не ведеться.
Повністю з вами погоджуюся, враховуючи те, що в "ХКБМ ім. Морозова" в 1999-2000 роках розробили танк на основі танка т-84у, танк т-84-120 "Ятаган", в який встановили 120 мм. гармату і автомат заряджання, в якому розташований увесь боєкомплект. Боєприпаси розташовані в окремому бойовому відділу з вишибними панелями, по типу М1 Абрамс. І в мене виникло запитання: Чому б в "БМ Оплот" не замінити 125 мм. гармату і автомат заряджання на тий, що встановили на т-84-120 (з можливою їхньою модернізацією під нову номенклатуру снарядів НАТО).
@@santsar5522 Тому що "замінити 125 мм. гармату і автомат заряджання" це фактично означає створити новий танк "з нуля". Зважаючи на сучасний стан підприємства, дуже сумнівно що воно спроможне щось створити.
Ятаган розробляли для турків ,тобто він був проектований під засушливий клімат як Меркави до прикладу. Тому Ятаган можна викинути і міняти на Оплот ствол і вдосконалювати Оплот до кращих зразків
.... Радует , что в Украине появился ютюбер разбирающийся в технике , и правильно понимающий необходимость собственного производства . Что касается "Оплота" - это , возможно, лучший танк в мире даже на сегодняшний день. Учитывая , что мы всё ещё имеем конструкторов унаследовавших опыт лучшей танкостроительной школы в СССР (начиная с т34) - этот драгоценный опыт необходимо использовать.
Абрамс непробиваемый в лоб из за урановой брони. И урановые снаряды пробивают любой танк. В Ираке 1500 Абрамсов разбили 5000 русских Т72 потеряв всего 3 штуки.
@@АртемПольовий-н4л у абрамса лоб без дз +-800мм проти бопса, у оплота такі показники хіба що з ножем, у абрамса є набагато потужніші уранові снаряди по 800мм пробиття, а сам його екіпаж може не боятись стати космонавтами після першого пробиття. В обеми багато мінусів, але по силі він майже рівний оплоту, якщо не краще
одразу підписався,коли почув від тебе про корупцію в ЗСУ та вцілому в Україні.Нам потрібна розумово розвинена молодь не тільки у технічному,а й у політичному аспекті. Супер !
Оплот то тема, але головна його проблема це снаряди та автомат заряджання. Автомат заряджання обмежує довжину дротика, тому найновіші БОПСи тупо не влізуть в Оплот і це обмежить його бронепробиття.
@@Life-xq2qu Звісно, що це факт. Подивитися скільки нових танків було вироблено за останні 30 років. За цей час не було зроблено жодного танкового корпусу, все що складали було зроблено на базі корпусів радянських часів та с використанням запасів запчастин. Виробництво боронованої сталі відсутнє, наукових розробок по її вдосконаленню не існує. Навіть для БТР-4 не змогли виготовити бонесталь, довелося закуповувати закордоном. Танкобудівний завод вже десятиліття під процедурою банкрутства, обладнання та інструменти розкрадене. Конструкторське бюро немає конструкторів, лише пенсіонерів. За останні 50 років там нічого нового не розробили, лише проїдали бюджетні гроші, та досиджували до пенсії.
@@ПавелТроцик Немає що зберігати, якщо за 30 років вдалося зібрати декілька десятків танків з радянських запчастин - це не виробництво. До речі, зброя від наших партнерів довела необхідність знання не української, а англійської мови. Бо бійці не розуміють навіть 2-3 речень с застереженнями по її застосуванню.
как по мне, то от советского автомата заряжания нужно отказываться, так как современные подкалиберные снаряды по длине в него не помещаются. Лучше сделать автомат по типу французского Leclerk
Принципово різні поєприпаси унітарного та подвійного заряджання потребують різних автоматів. Під унітарний боєприпас та 120 мм гармату розроблено модифікацію "Ятаган".
@@eugenmolev298 вже виробляються гармати 125,152 та155 калібру з підвищенним ресурсом тому думаю це не буде завадою зробити 120 калібр та перейти на нього. дякую партнерам за новітне обладнання.
Я не понимаю почему все так привязываются к БОПСам? Может все таки стоит оценивать основные преимущества/недостатки танка по реалиям применения на ТВД, а не по пострелушкам в тундре. А в реалиях нашей войны сколько вообще было боестолкновений между танками не считая нескольких засад на колонны врага в начале войны, и это между двумя государствами с огромным количеством танков. Танки в этой войне все таки чаще работают по окопавшейся пехоте, в том числе и непрямой наводкой, и укреплениям противника ОФСами
Як завжди, - Молодець ,- сумніву немає: і танки маємо мати свої, і сау , і ппо , проблема не в виробничих можливостях і спеціастах, а в бажанні нинішньої і майбутньої влади профінансувати оборонну промисловість і Збройні сили України.
А інженерів з досвідом проектування будемо вирощувати замість рапсу, а заводи та обладнання з глини зліпимо. Щоб фінансувати оборонну промисловість. її для початку, потрібно мати. А в нас, від підприємств та КБ залишилися лише контори с папками у шафах радянських часів, та купка пенсіонерів на посадах.
Проблема у народі. Так, героїчний. Так, талановитий і працелюбний. Але дуже недалекоглядний. До того ж з велетенською толерантністю до корупції та дов...бізма держипик. Звідки взялися януковичі, риги. кварталівці та зелень? Це ж не орки їх поставили, "мудрий" нарід сам всю цю погань понавибирав, "по пріколу", щоб "поржать"! Ну то як тепер, дуже смішно, гарно спиться?😡
@@govadi2784 все так і є. Сам став свідком зведення на нівець кількох стратегічних підприємств та КБ. Молодь розбіглася, середняки не сформувалися як клас, пенсіонери потихеньку відійшли з життя. І що саме прикро, що у всього цього є конкретні обличчя. Але жоден не поніс відповідальності. Щоб все це відновити потрібно буде прикладати велетенських зусиль роками.
@@ВасилийТёркин-г3м Жодної проблеми в народі немає. Далекоглядність це не якість народу, а лише його окремих представників при владі. Жодної толерантності, до корупції, у нарада не існує є просто корумпована система яка захопила владу. Народ обирає кращій варіант з яких він може обирати, але він поки що не зрозумів, що міняти потрібно не прізвище, а систему.
На оплот есть смысл заменить пушку на 120мм, у т-90 производства Уралнасралзавод скорость заднего хода отстаётся те же 4-5 км в час, и они так и не смогли освоить штурвал, в отличии от оплота
Із досвіду цих бойових дій можна зробити висновок що потрібен танк для штурмових дії. Ідеальним варіантом компановки буде схема як у меркави. Можливість доставляти дисант до укріплень. В подальшому дисант під прикриттям вогню танку буде здійснювати штурм. Зараз на багатьох відео видно що дисант до місця штурму доставляється на броні танка чи бмп. Фактично нічим не захищений від куль і уламків. В середині бмп знаходитись небезпечно бо низький мінний захист. Таким чином танк з десантним відділенням свого роду уніфікація танка і важкої БМП !!!
Ну тут є і за і проти, оскільки при наступі ЗСУ росія найчастіше відбивається артою, 30мм пушками і мінами. Танки також є, але вони не так сильно поширені як 30мм гармати, які краще підходять для знищення особового складу. Тому краще мати Bradley/CV-90 для доставки екіпажу, які оснащені гарматами і ракетами, що можуть знищити абсолютно всю ворожу техніку. І на підмогу їм пустити звичайні танки, які 120/125мм стволом розвалять укріп райони + іншу техніку. Мати БМП без 30мм гармати це сильно врізати її можливості сильного прикриття піхоти і такі проєкти на базі Оплота провалились. Ось що з цього приводу казав танколог: ruclips.net/video/RRsdPQrGrnk/видео.html
@@TechNik.studio одне другому не мішає !!! А навпаки доповнює !!! Ніхто не говорить відмовлятись від БМП з 30 мм. гарматою. Мати танк з десантним відділенням точно не зайве а враховуючи специфіку штурмів на ці війні то навіть необхідне. Але від радянської школи танкобудування з боєукладкою в автоматі заряджання треба точно відмовлятись. Можливо підійде схема заряджання як на танку ятаган, тим паче там калібр НАТО.
@@TechNik.studio і тим більше ніхто точно не може сказати що Ізраїль не розуміється у зброї !!! І тому всі танки Меркава, починаючи з першої версії, мають десантне відділення.
Почему-то многие считают что меркава это танк с десантным отделением хотя ИРЛ это таки отделение для дополнительных боеприпасов, эвакуации раненых и покидания машины экипажем если потребуется, там внутренний объем довольно мал, да можно запихнуть до 6 весьма скрюченных десантников (выгрузив 12 снарядов за каждого десантника) но это прям крайне второстепенная функция (ее демонстрировали на всяких показательных мероприятиях, но в поле вроде таким образом это не используется), а теперь подумайте много ли толку от пехотного отделения в 6 человек. Тут было бы актуальнее рассматривать тяжелые бмп унифицированые с той же 64кой, такой себе аналог Намера с боевым модулем как на бтр 4. Но это все потом, сейчас когда очень большая доля бойцов тупо на пикапах то даже слабозащищенные бмп1/2 и бтры это хорошо.
Це як провонювати двигун ЗАЗ та Мерседес. Причому Мерседес дійсно виробляє двигуни для танків. Найкращий танковий поршневий двигун у світі. це MB-833 Ka-500. Його потужність складає 1500 л. с., при 2700 об/хв. а ресурс в рази перевищує ресурс інших танкових двигунів.
про барабани для екіпажу 👍. такий юний хлопчина, а вже такий розум. що стосується танків... головне нам потрібен свій танк. це головне. щоб не від кого не залежати. тобто шлях Ізраїлю який свого часу пересів з американських паттонів на свої меркави...
Як показує практика життя досвід Ізраїлю та Цахала ,не потрібні даже Зеленським та Фельдманам, бо ж одне діло бути патріотом країни воюючі за неї,а зовсім інше очолювати грабунок підвладної території знаючі ,що жити там ти точно не збираєшся.
На мою думку після війни треба зробити оплот основним танком України і наступні модернізації враховувати деталі війни Ми можемо получити свій танк не гірший західних І не бути ні від кого залежні Треба буде стояти і чекати поки хтось дасть там Потрібно розвивати Свою військову промисловість ми може виготовляти багато чого самі від танків до ппо чи ракет і так далі …
@@ToxaKaRp 1-е чому ви до мене пристала По-друге по вашій логіці я не можу мати плани на майбутнє і не можу строїти своє життя на майбутнє бо тому що зараз іде війна По-третє я не можу думати про майбутнє своєї країни бо тому що зараз іде війна правильно я вас розумію
@@mishanjad2383 Давайте починати с чогось біль реалістичного ніж танк, півтора року війни а промисловість не можемо опанувати виробництво якісного кулемета та міномета. Перекладання бруківки кола будинку київського мера це проблеми киян, яку владу вони обрали коли неприйшлий на вибори ту і мають, точніше вона їх.
Може йому відпустку ,до "землі обітованної",хай хоч побаче як люди на "меркавах" захищають свою країну від тих хто вміє тільки яйце за 17гр . лохам втюхувати.....
я вважаю що після війни треба створити новий танк, дивлячись на досвід цієї війни, нові твигуни 6тд на 1800 або ж 2200 к.с, новий комбінований шар броні який був вироблений на Ноті, нову дз, автомат заряджання на 15п на хв, нову гармату 55Л Вітязь нові БОПСи та Каз
@@govadi2784 фу бля к2, від нього гівном воняє, бронбвання гірше ніж у багатьох обт, стара гармата, середня оптика, в нього із хорошого тільки підвіска
@@egorchick2 А полякам не тхне лайном від сучасного К2, вони обрали його на конкурсі, де він переміг Leopard 2А7. А ще придбали ліцензію на виробництво.
Видео еще не посмотрел. Леопёрды и Бебрамсы это конечно замечательно, а кто их даст то? Союзники наши малость тормознутые и куколды, и пока от них дождешься хоть какого то шевеления, защищаться уже будет нечем и некому Поэтому устаревший или нет, но танк нужен, причем свой, родной. Может даже и не Оплот, но производство должно быть свое
Он не хуже "Леопёрдов и Бебрамсов". Так что "устаревшесть", о которой вы так уверенно говорите, под вопросом. Основная проблема этих танков - невозможность производства в условиях деиндустриализированной постреформенной Украины.
Танк отличный, можно сказать что ето западный танк Но автомат заряжания нужно менять, либо думать свой либо покупать у кого-то, новые снаряды тупо не влезут Как по мне оплот идеальный, его минусы ето автомат заряжания и бронепробитие Спасибо за видео, Слава Украине🇺🇦
Активний захист де? Протимінний захист? Там взагалі з системами захисту, окрім дуплету, проблеми. Автомат заряджання ніхто не буде змінювати, вже краще новий танк створювати, а тоді чи не ліпше вже запросити західного виробника з перевіреним рішенням? Та й уніфікація з танками НАТО посередня. Танк уже застарілий, якщо на перспективу.
@@Artem-yq6mfну проблемы с защитой как по мне достаточно просто решаются, нужна просто толковая система контроля, и банально можно технологию купить у запада, да и застарелый ето слишком сказано
Активний захист Заслон який мав іти на Оплот наші клоуни продали османам і вони зараз випускають Заслони на свої танки ,а ми ні)😂Можна уже з впевненістю казати ,що Заслони уже османська розробка)
@@Віктор-щ5ф Ракетний катер Тузла також винайдений в Україні но вважається османським) Байрактари як стверджують деякі люди також винайдений в Україні і проданий османам но вважається їхній до чого тут русаки я тобі про факти говорю
@@Ярослав-с7и6г тут ти не правий, деталі і технологія ціла - різні речі. деталі дійсно були, але не технологія, + у росіян є власні напрацювання, щодо активного захисту, але вони тупо його не ставлять, бо як завжди щось перспективне у них зливається, це нам тільки на руку
Дякую автору за відео давно чекав бо багато українців каже що Оплот поганий а це відео хоть покаже українцям що ми робимо танки кращі за західні. Дякую за контент! Можливо ви колись зробити свій топ 10 танків?
Танки, літаки це звісно усе добре, але потрібно дивитись в перед, а не назад. Розробляти потрібно нову зброю таку як дрони, інформаційні системи. А також багато інших видів озброєня і їхніх енергетичних систем і носіїв. А все, що ми можем отримати зараз набагато краще того , що ми зробимо колись...
Все верно! Ни заводов, ни оборудования, ни специалистов, ни рабочих, ни материалов для производства - ничего нет. Все было утрачено и разворовано за последние 40 лет. Поляки поступили правильно, избавились от советского хлама и купили лицензию на производство K2 Black Panther. Так же договорились о поставках оборудования и бронестали из Кореи.
Так то так, повністю згоден, тільки залишилось одне головне питання - де і на чому його виробляти? Основним був Харківський танковий завод, про який можна забути , те саме в Києві, є пару дрібних ремонтних заводів. А це комплексне питання, бо аби мати повний цикл, треба мати десятки заводів, а також відповідний висококваліфікований персонал. . Якщо це не робили в мирний час, то на сьогоднішній день це просто ілюзорна фантастика. В Україні зараз фізично це не можливо, там можуть писати про якісь закупівлі що завгодно, танків на фронті цих не буде.
Не нужен уже "БМ Оплот" в текущих версиях в рядах ВСУ. Причина - Украина отходит от советской доктрины и, соответственно, от вооружения советской школы, а Оплот как раз выходец из нее, хоть и сильно прокачан. Главное, на чем строится любая армия - это унификация, у Оплота стоит пусковая установка 125мм, а должна будет стоять именно натовская 120мм + у Оплота автомат заряжания, который не позволяет стрелять унитарными боеприпасами натовского образца даже с установкой нового орудия + стволы такого калибра используют русские, а значит эта техника в случае захвата будет легко применима против Украины без снарядного голода и сильных эксплуатационных проблем. Украине нужна либо новая сильно переделанная версия Оплота, в чем я сомневаюсь, потому что придется переделывать боевое отделение, автомат, орудие, систему подвески, которая и так по сути работает на предельно допустимой для нее массе, либо закупка/производство у себя по контракту машин НАТОвствского образца. Думаю второе куда предпочтительнее, потому что Украине техника нужна "уже вчера" и никто не будет выделять 5-10 лет на разработку и производство значимого количества своей бронетехники + цена таких машин - чем более массовой является машина тем дешевле ее цена за штуку - украинский оборонпром не способен выпускать их массово + цена будет высокой, для уменьшения стоимости нужны инвестиции и контракты на "новые" оплоты извне иностранными заказчиками. В пример Польша - у нее промышленный комплекс куда мощнее украинского, но они все же прекратили разработку своего ПЛ-02 и заключили контракт на 1500 южнокорейских танков К2 black panther. Нам нужно что-то похожее
Тобто ти пропонуєш закинути наші заводи і купляти у інших країн??? Ти не врахував що якщо ми захопило російський танк і у нас буде 120 мм то ми не зможемо стріляти з їхніх танків. А Польщею прекреватися не треба польща повість залежна від інших країн ти хочеш таке щоб і у нас було??? І скажи чим це Оплот гірший за західні танки по характеристиках
Украина создала ещё 2000году танк Ятаган по НАТОвский снаряд с автоматом заряжания,я думаю что из этих двух танков можно разработать более перспективный,и старое Советское ,это не значит плохое,вон Т-55 броня не чем не хуже чем на Леопард 1,думаю ещё и по лучше..Я года три назад писал что можно танки Т-54 и Т-55 модернизировать,и зделать из них лёгкие танки ,во всех странах мира они есть,и в Крути,и в США сейчас разрабатывают.Так с меня смеялись ,а прошло два года,и мы получили 28 танков Т-55 модернизированных с пушкой 105 млм ,и никто не смеётся..
Мало хто розуміє ваші слова. Всі хочуть танчики і не розуміють, що Украйна втратила спроможність розробляти та виготовляти такі складні вироби як танк. Що заводі існують лише через те, що немає сміливості офіційно визнати банкрутами, а ще вони використовуються для розкрадання бюджетні гроші.
Турки придбали майже сотню комплектів і трохи були в шоці, бо вона на елементах з АліЕкспрес. Зараз створюють власну версію, але вже на військових компонентах.
У військової техники на відміну від цивільної є дві *головних відміни:* 1. Продаж військової техніки завжди є *політичним питанням* й питання "є гроші?" тільки на другому мисці. 2. Військова техніка - *розхідний матеріал* вона не живе стільки, скільки цивільна та потребує постійного оновлення та ремонту. Тому власне виробництво є *найважливішим* питанням.
Вже є Ятаган, яким можна закрити потребу в танках в ближчій перспективі. Але це не новітній танк, там вже треба діставати всякі об'єкти 477 і допилювати під сучасні реалії.
Нам потрібен модернізований "Ятаган". Він розроблений під натівскі стандарти і автомат заряджання зроблений під унітарний снаряд. Приціл командира-як вітрина в магазині-дуже вразливий і дорогий. В простенькому ПНК-4С при розбитті головки вона просто замінювалась, з новим ПНК-5 потрібна повна його заміна. Я бачив танк, в якому снайпер побив всі скляні деталі, навіть крихітний приціл зенітного кулемета. Також при попаданні згори кумулятивного боєприпасу в нього відірве башту, як і в старих т-72 і т-64.
@@govadi2784 Враховуючи як ми робили Тайський контракт важко вам заперечити. Наше танко будування однією ногою в могилі, но я ще вірю чи хочу вірити, що воно відродиться. В нас був Ятаган в одному екземплярі, тому зробити танк не є аж такою проблемою. А тепер в нас ще й є корпуса лео можна їх досвід використати. Гроші і політична воля це робити ось чого бракує!!!
@@PanVladek Наше танкобудування померло 20 років тому, на могилі дерева поросли. Але ми регулярно витрачаємо гроші на святкування його дня народження та на подарунки до свят. Головні підприємства танкобудування - банкрути останні 10 років. Жоден фахівець не стане працювати на підприємстві, яке не платить гідної зарплатні та не забезпечує умов подальшого підвищення фаху та досвіду. Зробити танк це величезна проблема, тому в світі так мало країн які здатні виготовляти танк. За останні 32 роки в Укрихне не було виготовлено жодного танкового корпусу, навіть немає виробництва сталі для броні. Металургійні комбінати не здатні зробити протикульову броню для БТР, тому її імпортували зі Швеції. Танк "Ятаган" та "Оплот" були зібрані ще з радянських запчастин, з радянських корпусів танку Т-80УД. А зараз, запаси радянських запчастин вичерпані, вони в дефіциті для поточного ремонту бойових Т-64 та Т-80, неможна дістати за будь які гроші.
у оплота стара гармата (кба3 це копія радянської 2а46), та ще й під радянський калібр; також він не має комплексу активного захисту, планували встановити "заслон", але я не бачив доказів того, що він справді працює; я точно не знаю, яка на ньому башта, але підозрюю, що вона лита, а не катана, що для сучасного танку не ок; автомат заряджання застарілий, потрібно або змінювати конструкцію, або відмовлятись (що нам не підходить, адже оплот виконаний по схемі малого заброньового простору для збільшення міцності при аналогічній масі); а якщо все це виправити, то отримуємо машину вартістю як сучасний Абрамс чи Лео, але зі своїми проблемами в розробці, виробництві і лікуванні дитячих хвороб, тому дискусія про те, чи потрібен нам оплот хоч і є актуальною, але я вважаю, що скоріше ні; як на мене оплот потрібен лише для того, щоб на його досвіді розробити повністю нову машину, яка стане українським обт на наступні років 50-80
А що про нього розповідати, це таємний проект, як узяти радянський Т-64 та покласти кишеню $1млн. з державного бюджету. Саме так було сформовано непереможний батальйон "Монако".
Для нашої влади звісно краще купувати танки і іншу військову техніку бо на цьому можна легко вкрасти, наробити купу фірм-прокладок і заробити всім кому завгодно, але саме тим, хто до танкобудівництва не має ніякого відношення, в той час як вітчизняне підприємство-виробник буде економити на всьому і намагатись якамога здешевити кінцевий продукт.
Я думаю що по Оплоту потрібно провести 3 версію модернізації з урахуванням досвіду війни. Заміну всієї електроніки, на більш досконалу, закордонну. Викинути ті всі оптичні прилади і встановити камери. Також необхідно встановити два автомата заряджання. Один карусельний (залишити) для снарядів і один у кормі башти для картонних зарядів (у ХКБМ є такі). Це дозволить значно зменшити ризик детонації боєукладки, і метання башти. Паралельно з цим потрібно провести роботи з переосмислення та модернізації двигуна на Оплоті, тай певно усієї її лінійки цих "чемоданів". Так би мовити осучаснити його. Дослідження у цьому направленні були, але розпорядження втілювати їх на серійних двигунах не було. Серед таких результатів досліджень були: спеціальне напилення на поршневих кільцях, що дозволяє збільшити моторесурс двигуна. Також встановлювались спеціальні свічки нагріву, що дозволяє зменшити час передпускового нагріву двигуна. І як результат зменшити розхід палива (у зимовий час прогрів двигуна в залежності від температури складає 20-40хв). Це можна провести, без втручання у будову двигуна, на серійних двигунах що вже експлуатуються. І це можуть робити і ремонтні групи на містах ремонту. Також я чув що одна американська компанія проводила розробкі і дослідження таких опозитних двигунів як "чемодан" і їм вдалося досягти таких же силових характеристик на 4 циліндровому опозиті, як у нас на 8 циліндровому. Тож якщо самі не можемо покращити двигун, то можна звернутися до них за допомогою. Я думаю влада США дасть зелене світло цьому проекту. Щось з цього можна втілити вже, як покращення двигуна, а щось з чассом. А так я розумію що потрібно розробляти нову машину з нуля. Адже ми маємо велику кількість новітньої бронетехніки, закордонних зразків. Ну і певно саме головне, це потрібно відмовитись від снарядів роздільного заряджання. Вони мають купу недоліків і значно гальмують модернізацію танку. Але це вже буде у наступних моделях танків.😊 ХКБМ мають напрацювання по новій техніці, як то проект НОТА, чи БОКСЕР. Чомуб на їх базі не робити техніку.
Як тільки закінчимо роботи по створенню копії іранського БЛА "Шахед-136" і відразу до вдосконалення танку. Копію радянського кулемета та міномета зробити не змогли, тому замовили у болгар.
Проблема в тому, що нам потрібні тисячі танків і після віїни. Тому купувати Леопард по ціні 25 млн евро не вихід. Да тому Леопард 2 вже не виробляется і у нвмців нєма тисясі танків на продаж. Тому у нас единий вихід- виробляти власні танки, чи іноземні по ліцензії.
Головна його вада- неможливість використання нових боєприпасів через габаритні обмеження автомату заряджання. При одному калібрі бронепробиття підкаліберних боєприпасів досягається за разунок збільшення довжини. В БМ "Оплот" це вже неможливо, автомат не працюватиме з довшим снарядом. Заміна ж автомату веде до заміни всієї башти. Вона, до речі, теж застаріла. Башта виробляється вже скажемо так, зі слотами під все заплановане обладнання, зміна конфігурації (скажімо абгрейд чи додавання якихось систем) викликає суттєві проблеми як зі встановленням, так і з потребою міняти систему живлення і кабелів, а башта досить компактна... Коротше, він був супер в час свого створення, але танки роблять на перспективу 30-40 років та закладають потенціал для модернізації, тут же він вичерпаний. Треба рорбити щось нове, або обирати з пропозицій партнерів. Хочеться звісно зберегти танкобудування, і з переліченими факторами слід щось робити.
@@TechNik.studio Як танк Т-84-120 може виправити вади радянської конструкції, кінці 70х, початку 80х, якщо це не дуже вдало модернізований радянський танк Т-80У. Скільки ви не тонуйте скло "Таврії", встановлюйте спойлери та литі колісні диски, вона залишиться автомобілем початку 80х.
Ставка на оновлений Оплот викликає низку запитань. Перше -- це політична близорукість? Бо концепт двохкомпонентного снаряду під автомат заряжання себе вичерпав та застарів. Тому треба б повернутися до Ятагану. Друге-- чи можемо ми взагалі щось робити типу Ятагану? Ясно, що то модифікпція, але радикальна... Третє-- можливий нерозголошений контракт, то інвестиція з метою підтримки на плаву кб та заводу? Якщо ми далі робимо ставку на рад.школу, то як там з боєприпасами до 125-ки, здається не айс? Перехід на 120-й калібр, які боєприпаси ми отримаємо? Тут ще важливе питання масовість, чи це нам під силу? Здається, тицьнуть для годиться контракт, для "підтримки національного виробника", і почнуть чекати на леопарди, це так по нашому. Й на довгій агонії вітчизняного танкобудівництва, яке мало надпотужний потенціал, можна ставити хрест(.
В Харькові стояли на заводі два опитні екземляри об"єкт 477а Боксер чи Бунтар нинєшня влада чуть незнищела снаряди від них в цьому танку гармата 152 калібру він був розроблений у 80 роки як що передивитись цей об"єкт знову то вийде шикарний танк но ця влада та і оплоти некупить бо вони грощі їдять 5 раз на день 100 долоровоми купюрами в пачці європа та америка все бачить та вони в шоці
От все добре, але про захищеність збрехав. Лоб корпусу там такий самий як і у т84оплот - 610мм, 800 там може буде тульки з ножем, ну або якщо у нас почнуть уранову броню виготовляти, але це така сама ж фантастика як відсутність корупції. І про можливості "Варти" казки, варта це клон російської штори, розреблана вона була за програмою бастіон. І як-що варта в боях не бувала, то кількість т90 на орікс кажуть все саме за себе. Варта скоріше за все, в кращому випадку може про опроміненя сповістити (це коли пткр лазером наводять)
Про те що Оплоти в бою ще не були - я сказав. На рахунок пасивного захисту, то ось цитата з відкритих джерел "Без урахування динамічного захисту, лобова броня башти танка еквівалентна ≈1100 мм броневої сталі. Для лобової проекції корпусу танка цей показник становить ≈800 мм броневої сталі (в еквіваленті)." Цілком реально, що на Оплот-М башта була перероблена. І щодо Варти, то те, що я назвав було заявлено в її характеристиках.
@@TechNik.studio в лтх су57 заявлено що він стелс, та 5-го покоління, в реальності він дійсно стелс, бо бачили його тільки на виставках в Кьоніґсбергу, (хоча про оплот те саме можливо сказати) а покоління у нього дай бог 4+. Я сподіваюсь досить ясно про ттх варти/штори виразився
Тільки якщо це буде дитина оплоту і Ятагану. На ятаган ставимо дз дуплет замість ножа, повністю повторюємо компоновку як на оплоті, наварюємо протикумулятивні решітки, ставимо коробку автомат. Та тепловізори для всіх членів екіпажу. БМ Оплот це пережитки радіанської школи танкобудування, і мова не стільки в калібрі, скільки в розташуванні БК, а наші військові не мають сидіти на вибухівці. Ну іще бажано КАЗ заслон
Так ви, фактично написали ТЗ для створення нового танку, а для цього немає нічого. Немає інженерної школи з досвідом, нема наукової підтримки, немає виробничих потужносте, немає інженерів та робітників, немає із чого виробляти.
@@govadi2784 процеси та школа є, немає фінансування та робітників. Нагадаю, т-84-120 і БМ Оплот - це наступний етап розвитку т-84. Виробництво саме по собі доволі просте. Це не є щось надзвичайно неймовірне у плані виготовлення тих чи інших компонентів, ми поки що не робимо захист із збіднення урану, тому головне бажання, а від бажання знайдуться фінанси і як результат кваліфікований персонал.
@@KRIEGER_GAMING Якщо немає розробок, немає виробництва, то і школи не може бути. За останні 32 роки в Украйні не було виготовлено жодного танку, остання розробка танку відбулась за радянських часів, в 80х. Ті інженери вже в деменції або на кладовище. Всі ті танці навколо Т-80У, та перетворення його на Т-84, то не про танк. Так брали радянський корпус танка Т-80У, радянські запчастини, та спирали с них декілька десятків танків на продаж. Аде це не виробництво, це не школа танкобудування. Сьогодні гостра нестача запчастин для Т-64 та Т-80, радянськи запаси скінчилися. Виробництво таку складний процес, сам тому в світі так мало країн як спроможні виготовляти сучасні танки. В Украйні немає виробництва боронованої сталі, як і немає збагачення урану, а збіднений ніхто не продає. Навіть для бронювання автомобілем та БТР її закуповували в Швеції. Кваліфікований персонал, так для цього потрібно мати розвинуту промисловість та сучасну освіту, а це все роки , а для інженера десятиліття. 8 років намагалися створити якісну копію радянського кулемета і міномета і не вдалося, тому зараз їх купуємо в Болгарії.
@@govadi2784 якби не було розробок, не було б виготовлено 52 БМ Оплот, 5 т84 і 1 Ятаган. Всі вони є, всі на озброєнні, тільки ятаган проходив просто польові кількамісячні випробування в Турції (доречі показав себе на хорошому рівні). Нічого не заважає навчитися новим інженерам виготовляти та вдосконалювати ці танки.
@@KRIEGER_GAMING Якби не було залишків радянських запчастин та готових танків Т-80У у кості донора, то жодного танку "Оплот" чи Т-84 не зібрали. Саме через те що ніякого виробництва не було, їх зібрали таку мізерну кількість. 49 танків "Оплот" для Тайланда збирали аж 7 років, зірвавши термі виконання контракту на 4 роки, тому що виникли проблеми с запчастинами. Після року експлуатації танку "Оплот", Тайланд підписав контакт на закупівлю китайських танків VT-4. Конкурс в Туреччині, ще 23 роки тому продемонстрував потенційному замовнику, усі вади та відсутність перспектив для Т-84-120 "Ятаган", як концептуально застарілого радянського танку кінця 70х. Вже тоді, замовник обрав німецький танк Леопард-2, не дивлячись на його високу ціну. В 2010 році, Інія достроково припинила ознайомлення з Т-84-120 "Ятаган", та виключила його за переліку конкурсу, свого ОБТ майбутнього.
12:20 "люди буквально сидять на снарядах, але з урахуванням на стільки конкретної броні, а особливо динамічного захисту Дуплет, з цим можна змиритись". З появою FPV... краще мати в новому конструкторському танку броньовану капсулу та купу "глушилок".
Але такого не може бути у танкобудівний країні з власною школою танкобудування, фахівців повинно бути з надлишком. Як і запчастин для ремонту Т-64 і Т-80У, але насправді, їх чомусь також немає.
@@ЄвгенійБабаєв-ю7м В екіпажі танку немає і неповинною бути спеціалістів, екіпаж повинен бути добре підготовлений (знати та виконувати обв'язки командира танка, навідника, та механіка водія) також він повинен пройти злагодження. НЕ підготовлений та незлагоджений екіпаж до бойових дій допускати неможна, це майже гарантована втрата танка та екіпажу.
Як стало багато україномовних каналів.....тішусь з того. Дякую автору.
Слава Україні!!!
Героям Слава!!!
Головне, щоби Україна не мала більше ілюзій щодо своїх сусідів, свого захисту, і мала бажання та можливості робити "барабани" з деяких чиновників, в разі не правильних їхніх дій.
Повністю згоден. Нажаль деяки випадки лікує тільки могила.
Це ти Ахметову і Пінчуку розкажи 😂😂😂
Ага, згоден
Так 14-й не навчив...
Вся проблема в народі,який цих діячів обирає собі на владу...
Єдина проблема танків ОПЛОТ це їх відсутність
БК під сракою - це вже аргумент, щоб його в топку викинути, бо воно не живе ніхрена на полі бою. Ну і снарядів нормальних для нього немає
У нього величезна кількість проблем. Наприклад - відсутність нормальних ломів
@@revan8182це не його проблема, а тих хто не розробляє ломи
@@revan8182с какого? У него 3бм60 который в влд спокойно шьёт Лео 2а6
@@Dniwe это рос снаряд, откуда он появится у Украины?
Танки нужны свои, как и ракеты и самолёты, чтобы в трудную минуту не просить союзников об одолжении.
@@Валентина-в7й2ь пу халуй сі дзінь піня а ти халуй бункерного сируна чумаданного пу
Ракети є но влада Зе звернула їх виробництво! Ви уявляєте суму на розробку літака, і що то буде за літак, може скажете ще 5 покоління?
Ага создать свой самолет. это же так просто)))
@@ViktorVV Клоун, ничего что ГРОМ 2 отменил обоссаный порох. А потом перед выборами снова возобновил?
@@whoisjohngalt6610Просто якщо підходити з розумом
Потреба ЗСУ в танках така, що ми з радістю беремо дуже б/у-шні Леопарди-1 та Т-72М. А пацани "в полях", при можливості, відновлюють та ставлять в стрій трофейні Т-62. Тож питання не стоїть "потрібен чи не потрібен". Питання стоїть в площині "а чи ми можемо взагалі Оплоти виробляти?".
І в кількості, бо 10 в рік - херня, коли модна нормально вливати гроші в інші замовлення, на ті ж леопарди, виробництво яких буде з часом масштабуватися
@@Artem-yq6mf Повірте, якби ми могли виробляти їх 10 в рік, то виробляли б аж бігом! І в ЗСУ їх би "відірвали з руками"! Не виробляють, бо не можуть. А отже розмова про "потрібен чи не потрібен" немає сенсу.
Відповідь на ваше питання - НІ, не в змозі виробляти танки, таку можливість ми втратили дуже багато років тому, але ще не бажаємо це визнати. Зараз є величезна проблема навіть з ремонтними роботами, не вистачає фахівців, запчастин, так що про виробництво і годі мріяти.
@@govadi2784 власне я не то і натякав.
@@ToxaKaRp для того щоб виробляти масово танки на заводі під це роблять конвеєр. А в нас влада сама не знала що в першу чергу потрібно . Тому і метались між бтр 4 та модернізацією 64.
Як завжди - все супер: детальний аналіз, якісний монтаж, гостра тема. Чекаю на наступні випуски.
💙💛
Свій танк потрібний, у нас гарна танкова школа склалася, не треба її в смітник. Треба розробити танк ближче до Натівських, але з урахуванням нашого досвіду. Також це престиж, бути в клубі держав які можуть виготовляти та будувати танки свої.
Треба буде використовувати наш досвід війни у створенні нової машини.
Ще й ремонт буде легшим
Танкова школа втрачена, фахівці в деменції або на кладовище, заводи - банкрути.
В совке все новые нормальные танки были придуманы на Малышева
@@govadi2784не всі банкрути😂 але щодо школи - такі да, але повно документів лиш лося і вилізти з тої школи дуже важко ...
@@Сашаст-щ1ы Проблема тільки у тім, що СРСР вжне немає 32 роки, а останньою розробкою "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова" втіленою у життя є розробка 1960-1967 років, це танк Т-64.
Відчули різницю імені Морозов та імені Малишева.
Враховуючи курс в НАТО то краще б було на оплот встановлювати 120 мм гармату натівського зразка , яка буде підходити до їх же боєприпасів, так як в нас жодних розробок нових боєприпасів не ведеться.
І поміняти автомат заряжання на передову розробку еволюції - заряджаючого
Вже є такий Оплот під назвою Ятаган. Я За 120мм і автомат заряджання в башті танка на 100%
Повністю з вами погоджуюся, враховуючи те, що в "ХКБМ ім. Морозова" в 1999-2000 роках розробили танк на основі танка т-84у, танк т-84-120 "Ятаган", в який встановили 120 мм. гармату і автомат заряджання, в якому розташований увесь боєкомплект. Боєприпаси розташовані в окремому бойовому відділу з вишибними панелями, по типу М1 Абрамс. І в мене виникло запитання: Чому б в "БМ Оплот" не замінити 125 мм. гармату і автомат заряджання на тий, що встановили на т-84-120 (з можливою їхньою модернізацією під нову номенклатуру снарядів НАТО).
@@santsar5522 Тому що "замінити 125 мм. гармату і автомат заряджання" це фактично означає створити новий танк "з нуля". Зважаючи на сучасний стан підприємства, дуже сумнівно що воно спроможне щось створити.
Ятаган розробляли для турків ,тобто він був проектований під засушливий клімат як Меркави до прикладу. Тому Ятаган можна викинути і міняти на Оплот ствол і вдосконалювати Оплот до кращих зразків
.... Радует , что в Украине появился ютюбер разбирающийся в технике , и правильно понимающий необходимость собственного производства . Что касается "Оплота" - это , возможно, лучший танк в мире даже на сегодняшний день. Учитывая , что мы всё ещё имеем конструкторов унаследовавших опыт лучшей танкостроительной школы в СССР (начиная с т34) - этот драгоценный опыт необходимо использовать.
Абрамс непробиваемый в лоб из за урановой брони. И урановые снаряды пробивают любой танк.
В Ираке 1500 Абрамсов разбили 5000 русских Т72 потеряв всего 3 штуки.
@@poznajaximum4955😂 Т72 совеЦкий танк. И в Ираках они обично голые уже были.
Пацану 15 лет)
А "конструктора" - это миф. Школа - да, ибо по лекалам 70х годов в лучшем случае учили на профильных кафедрах ( ДВС, КГМ).
@@poznajaximum4955у Оплот краща броня за абрамса
@@АртемПольовий-н4л у абрамса лоб без дз +-800мм проти бопса, у оплота такі показники хіба що з ножем, у абрамса є набагато потужніші уранові снаряди по 800мм пробиття, а сам його екіпаж може не боятись стати космонавтами після першого пробиття.
В обеми багато мінусів, але по силі він майже рівний оплоту, якщо не краще
одразу підписався,коли почув від тебе про корупцію в ЗСУ та вцілому в Україні.Нам потрібна розумово розвинена молодь не тільки у технічному,а й у політичному аспекті.
Супер !
Регулярно дивлюсь канал. Завжди чекаю нових відео. Так тримати!
Це дуже приємно🫡💙💛
Ой, який же ти молодчинка! Продовжуй, та буде тобі щастя.
💙💛
Оплот потрібен обов'язково!!
Дякую за змістовне відео!
Оплот то тема, але головна його проблема це снаряди та автомат заряджання. Автомат заряджання обмежує довжину дротика, тому найновіші БОПСи тупо не влізуть в Оплот і це обмежить його бронепробиття.
Головна проблема, це їх кількість. Дуже мало
Жирний лайк автору. Бажаю процвітати Вашому каналу.
Танкове производство в Україні влюбому случаї треба сохранити
Як можна зберегти те, що було втрачено два десятки років тому?
@@govadi2784факти є, чи так попи.діти просто ?
Танкове виробництво в Україні, у будь-якому разі потрібно зберегти . В жодному разі не хочу образити, але вчимося українською писати правильно.
@@Life-xq2qu Звісно, що це факт. Подивитися скільки нових танків було вироблено за останні 30 років. За цей час не було зроблено жодного танкового корпусу, все що складали було зроблено на базі корпусів радянських часів та с використанням запасів запчастин. Виробництво боронованої сталі відсутнє, наукових розробок по її вдосконаленню не існує. Навіть для БТР-4 не змогли виготовити бонесталь, довелося закуповувати закордоном. Танкобудівний завод вже десятиліття під процедурою банкрутства, обладнання та інструменти розкрадене. Конструкторське бюро немає конструкторів, лише пенсіонерів. За останні 50 років там нічого нового не розробили, лише проїдали бюджетні гроші, та досиджували до пенсії.
@@ПавелТроцик Немає що зберігати, якщо за 30 років вдалося зібрати декілька десятків танків з радянських запчастин - це не виробництво.
До речі, зброя від наших партнерів довела необхідність знання не української, а англійської мови. Бо бійці не розуміють навіть 2-3 речень с застереженнями по її застосуванню.
Дуже цікаво було дивитися, дякую за відео 🤝🏻🇺🇦❤️
Молодець...зрозуміло і просто...
Краще встановити 120 мм гармату натівського зразка, є такий танк під назвою Ятаган.
Ятаган будували для турків під сухий клімат
@@Ярослав-с7и6г Можна башту від ятагана корпус від оплота
Дякую за відео дуже цікаво та корисно
как по мне, то от советского автомата заряжания нужно отказываться, так как современные подкалиберные снаряды по длине в него не помещаются. Лучше сделать автомат по типу французского
Leclerk
Принципово різні поєприпаси унітарного та подвійного заряджання потребують різних автоматів. Під унітарний боєприпас та 120 мм гармату розроблено модифікацію "Ятаган".
Башню от Абрамса X
@@andrewtsiupiashuk7782Гармата там зроблена не в Україні.
@@eugenmolev298 вже виробляються гармати 125,152 та155 калібру з підвищенним ресурсом тому думаю це не буде завадою зробити 120 калібр та перейти на нього. дякую партнерам за новітне обладнання.
Я не понимаю почему все так привязываются к БОПСам? Может все таки стоит оценивать основные преимущества/недостатки танка по реалиям применения на ТВД, а не по пострелушкам в тундре. А в реалиях нашей войны сколько вообще было боестолкновений между танками не считая нескольких засад на колонны врага в начале войны, и это между двумя государствами с огромным количеством танков. Танки в этой войне все таки чаще работают по окопавшейся пехоте, в том числе и непрямой наводкой, и укреплениям противника ОФСами
ДУЖЕ ЦІКАВЕ ВІДЕО І ПОТРІБНЕ......СЛАВА УКРАЇНІ !!!!!
Новый Оплот - хорошая машина с новой современной електроникой , такие машины нам нужны .
Дякую за цiкавий огляд.
Як завжди, - Молодець ,- сумніву немає: і танки маємо мати свої, і сау , і ппо , проблема не в виробничих можливостях і спеціастах, а в бажанні нинішньої і майбутньої влади профінансувати оборонну промисловість і Збройні сили України.
А інженерів з досвідом проектування будемо вирощувати замість рапсу, а заводи та обладнання з глини зліпимо. Щоб фінансувати оборонну промисловість. її для початку, потрібно мати. А в нас, від підприємств та КБ залишилися лише контори с папками у шафах радянських часів, та купка пенсіонерів на посадах.
Проблема у народі. Так, героїчний. Так, талановитий і працелюбний. Але дуже недалекоглядний. До того ж з велетенською толерантністю до корупції та дов...бізма держипик. Звідки взялися януковичі, риги. кварталівці та зелень? Це ж не орки їх поставили, "мудрий" нарід сам всю цю погань понавибирав, "по пріколу", щоб "поржать"! Ну то як тепер, дуже смішно, гарно спиться?😡
@@govadi2784 все так і є. Сам став свідком зведення на нівець кількох стратегічних підприємств та КБ. Молодь розбіглася, середняки не сформувалися як клас, пенсіонери потихеньку відійшли з життя. І що саме прикро, що у всього цього є конкретні обличчя. Але жоден не поніс відповідальності. Щоб все це відновити потрібно буде прикладати велетенських зусиль роками.
@@ВасилийТёркин-г3м Жодної проблеми в народі немає. Далекоглядність це не якість народу, а лише його окремих представників при владі.
Жодної толерантності, до корупції, у нарада не існує є просто корумпована система яка захопила владу.
Народ обирає кращій варіант з яких він може обирати, але він поки що не зрозумів, що міняти потрібно не прізвище, а систему.
Новий контент під'їхав) лайк)😊
🤝🫡
На оплот есть смысл заменить пушку на 120мм, у т-90 производства Уралнасралзавод скорость заднего хода отстаётся те же 4-5 км в час, и они так и не смогли освоить штурвал, в отличии от оплота
👍, хороше кіно, Дякую. Тепер все зрозуміло. За відсутність танка Т-84"Оплот" в ЗСУ винні - "яйця" і "барабани"!
Додивився до кінця. Ти дійсно новий українець!!!
Дякую🔥🔥🔥
Чудове відео, я би ще про кондиціонер додав, бо це значно підвищує комфорт екіпажу.
А його здається немає... Не знаю чи на 2М додали, але на М точно не було. Знаю, що ними оснащені тільки Тайванські танки
@@TechNik.studioто ми танки навіть в Тайвань поставляли??? 😊😊😊
Не знав
Ці танки треба чекати довше ніж ф16!
👍👍💛💛💙💙👍👍👍👍 Якщо ОПЛОТ напичкати електронікою і оптикою -- він ВСЕ-ТАКИ БУДЕ ТРОХИ КРАЩИЙ за Абрамси і Лео..... Це правда ! Так що З ТОБОЮ ЗГОДЕН !!!!!
Із досвіду цих бойових дій можна зробити висновок що потрібен танк для штурмових дії. Ідеальним варіантом компановки буде схема як у меркави. Можливість доставляти дисант до укріплень. В подальшому дисант під прикриттям вогню танку буде здійснювати штурм. Зараз на багатьох відео видно що дисант до місця штурму доставляється на броні танка чи бмп. Фактично нічим не захищений від куль і уламків. В середині бмп знаходитись небезпечно бо низький мінний захист. Таким чином танк з десантним відділенням свого роду уніфікація танка і важкої БМП !!!
Ну тут є і за і проти, оскільки при наступі ЗСУ росія найчастіше відбивається артою, 30мм пушками і мінами. Танки також є, але вони не так сильно поширені як 30мм гармати, які краще підходять для знищення особового складу.
Тому краще мати Bradley/CV-90 для доставки екіпажу, які оснащені гарматами і ракетами, що можуть знищити абсолютно всю ворожу техніку. І на підмогу їм пустити звичайні танки, які 120/125мм стволом розвалять укріп райони + іншу техніку.
Мати БМП без 30мм гармати це сильно врізати її можливості сильного прикриття піхоти і такі проєкти на базі Оплота провалились.
Ось що з цього приводу казав танколог: ruclips.net/video/RRsdPQrGrnk/видео.html
@@TechNik.studio одне другому не мішає !!! А навпаки доповнює !!! Ніхто не говорить відмовлятись від БМП з 30 мм. гарматою. Мати танк з десантним відділенням точно не зайве а враховуючи специфіку штурмів на ці війні то навіть необхідне. Але від радянської школи танкобудування з боєукладкою в автоматі заряджання треба точно відмовлятись. Можливо підійде схема заряджання як на танку ятаган, тим паче там калібр НАТО.
@@TechNik.studio і тим більше ніхто точно не може сказати що Ізраїль не розуміється у зброї !!! І тому всі танки Меркава, починаючи з першої версії, мають десантне відділення.
Почему-то многие считают что меркава это танк с десантным отделением хотя ИРЛ это таки отделение для дополнительных боеприпасов, эвакуации раненых и покидания машины экипажем если потребуется, там внутренний объем довольно мал, да можно запихнуть до 6 весьма скрюченных десантников (выгрузив 12 снарядов за каждого десантника) но это прям крайне второстепенная функция (ее демонстрировали на всяких показательных мероприятиях, но в поле вроде таким образом это не используется), а теперь подумайте много ли толку от пехотного отделения в 6 человек. Тут было бы актуальнее рассматривать тяжелые бмп унифицированые с той же 64кой, такой себе аналог Намера с боевым модулем как на бтр 4. Но это все потом, сейчас когда очень большая доля бойцов тупо на пикапах то даже слабозащищенные бмп1/2 и бтры это хорошо.
Якраз для таких цілей американці і розробили нещодавно M10 Booker
Буде відео з танком "Ятаган" ?
Непогано було б ще порівняти двигуни В-93 та 6тд2е а краще ще й західними зразками. Бо ресурс й надійність двигуна - то важливо!
Це як провонювати двигун ЗАЗ та Мерседес. Причому Мерседес дійсно виробляє двигуни для танків. Найкращий танковий поршневий двигун у світі. це MB-833 Ka-500. Його потужність складає 1500 л. с., при 2700 об/хв. а ресурс в рази перевищує ресурс інших танкових двигунів.
Круто про нюансы рассказал.
про барабани для екіпажу 👍. такий юний хлопчина, а вже такий розум. що стосується танків... головне нам потрібен свій танк. це головне. щоб не від кого не залежати. тобто шлях Ізраїлю який свого часу пересів з американських паттонів на свої меркави...
Як показує практика життя досвід Ізраїлю та Цахала ,не потрібні даже Зеленським та Фельдманам, бо ж одне діло бути патріотом країни воюючі за неї,а зовсім інше очолювати грабунок підвладної території знаючі ,що жити там ти точно не збираєшся.
На мою думку після війни треба зробити оплот основним танком України і наступні модернізації враховувати деталі війни
Ми можемо получити свій танк не гірший західних
І не бути ні від кого залежні
Треба буде стояти і чекати поки хтось дасть там
Потрібно розвивати Свою військову промисловість ми може виготовляти багато чого самі від танків до ппо чи ракет і так далі …
А Вам вже повідомили коли і як закінчиться війна?
@@ToxaKaRp Нажаль ні 😉😁
Здравая мысль.
@@yurakucherina-mj8yg Ну то, про шо тоді розмова?
@@ToxaKaRp 1-е чому ви до мене пристала
По-друге по вашій логіці я не можу мати плани на майбутнє і не можу строїти своє життя на майбутнє бо тому що зараз іде війна
По-третє я не можу думати про майбутнє своєї країни бо тому що зараз іде війна правильно я вас розумію
Заводи, які приймали участь в будівництві танка цілі? Відновити випуск любого танка буде нелегко.
Танки мають бути свої, своє виробництво, сотнями штук.
Це не можливо, так як немає заводів, фахівців, обладнання, матеріалів. Все потрібно починати майже з нуля.
@@govadi2784 тоді треба починати зараз, це краще ніж починати затвра і краще ніж перекладати брущатку в Києві
@@mishanjad2383зараз це неможливо, бо все йде на війну.
Это невозможно и сейчас, и тем более будет невозможно после войны. Это было еще возможно лет 10-15 назад, но страна пошла другим путем.
@@mishanjad2383 Давайте починати с чогось біль реалістичного ніж танк, півтора року війни а промисловість не можемо опанувати виробництво якісного кулемета та міномета.
Перекладання бруківки кола будинку київського мера це проблеми киян, яку владу вони обрали коли неприйшлий на вибори ту і мають, точніше вона їх.
Хлопец молодчина
Сажать резникова за рычаги Оплота это неуважение к Оплоту 😏
Согласен
Може йому відпустку ,до "землі обітованної",хай хоч побаче як люди на "меркавах" захищають свою країну від тих хто вміє тільки яйце за 17гр . лохам втюхувати.....
А яке відношення траки Т-64 (показані) мають до Т-84?
Свій танк потрібен ! Але точно не "Оплот". Як показує практика дитонація боєукладки виводить башту на орбіту !!!
Покажіть мені хоча б один взрив оплота)
@@АндуінЛотар Так оплотів немає в військах, відповідно не має чому і вибухати !!!
@@ЯнЯрвич От як…
92 бригада з 8 оплотами (в різних модифікаціях) вважає по іншому
Гарний контент українською. Дякую
я вважаю що після війни треба створити новий танк, дивлячись на досвід цієї війни, нові твигуни 6тд на 1800 або ж 2200 к.с, новий комбінований шар броні який був вироблений на Ноті, нову дз, автомат заряджання на 15п на хв, нову гармату 55Л Вітязь нові БОПСи та Каз
Ну якраз зараз буду робити відео про НОТУ і там постараюсь висвітлити це питання💯
Було б добре, якщо після війні ми мали можливість і гроші, купити ліцензію на виробництво K2 Black Panther, як це зробили поляки.
@@govadi2784 фу бля к2, від нього гівном воняє, бронбвання гірше ніж у багатьох обт, стара гармата, середня оптика, в нього із хорошого тільки підвіска
Безпілотні літальні апарати. Ось майбутнє.
@@egorchick2 А полякам не тхне лайном від сучасного К2, вони обрали його на конкурсі, де він переміг Leopard 2А7. А ще придбали ліцензію на виробництво.
Видео еще не посмотрел.
Леопёрды и Бебрамсы это конечно замечательно, а кто их даст то? Союзники наши малость тормознутые и куколды, и пока от них дождешься хоть какого то шевеления, защищаться уже будет нечем и некому
Поэтому устаревший или нет, но танк нужен, причем свой, родной.
Может даже и не Оплот, но производство должно быть свое
Он не хуже "Леопёрдов и Бебрамсов". Так что "устаревшесть", о которой вы так уверенно говорите, под вопросом. Основная проблема этих танков - невозможность производства в условиях деиндустриализированной постреформенной Украины.
Танк отличный, можно сказать что ето западный танк
Но автомат заряжания нужно менять, либо думать свой либо покупать у кого-то, новые снаряды тупо не влезут
Как по мне оплот идеальный, его минусы ето автомат заряжания и бронепробитие
Спасибо за видео, Слава Украине🇺🇦
Активний захист де? Протимінний захист? Там взагалі з системами захисту, окрім дуплету, проблеми. Автомат заряджання ніхто не буде змінювати, вже краще новий танк створювати, а тоді чи не ліпше вже запросити західного виробника з перевіреним рішенням? Та й уніфікація з танками НАТО посередня. Танк уже застарілий, якщо на перспективу.
@@Artem-yq6mfну проблемы с защитой как по мне достаточно просто решаются, нужна просто толковая система контроля, и банально можно технологию купить у запада, да и застарелый ето слишком сказано
Ні, це застарілий танк який був побудований радянськими інженерами по хибній концепції.
@@govadi2784який застарілий танк він створений на базі Т 80 який молодший за Абрам чи леопард
@@govadi2784почему ето? Он достаточно бронированый и мобильный
Ти молодець 🎉🎉🎉
🔥🔥🔥
Оплот гарна річ, особливо 2М )) але Нота могла б стати танком на який би рівнялися..
Коли в Тайланді викуплять ті 50 Оплотів назад?
Активний захист Заслон який мав іти на Оплот наші клоуни продали османам і вони зараз випускають Заслони на свої танки ,а ми ні)😂Можна уже з впевненістю казати ,що Заслони уже османська розробка)
Османська розробка, винайдена в Україні🤡. Ти звучиш як русня.
@@Віктор-щ5ф Ракетний катер Тузла також винайдений в Україні но вважається османським) Байрактари як стверджують деякі люди також винайдений в Україні і проданий османам но вважається їхній до чого тут русаки я тобі про факти говорю
Даний активний захист має російські деталі, наприклад, сама розривна осколкова частина. Чи знайшли їй заміну невідомо.
@@andrewtsiupiashuk7782Якщо б даний захист мав російські деталі ,то б такий захист давно б був на росії враховуючи наших не продажних людей)
@@Ярослав-с7и6г тут ти не правий, деталі і технологія ціла - різні речі. деталі дійсно були, але не технологія, + у росіян є власні напрацювання, щодо активного захисту, але вони тупо його не ставлять, бо як завжди щось перспективне у них зливається, це нам тільки на руку
Перспектива на масове виробництво своїх танків, чи отримати скіки дадуть леопардів?)
Дякую автору за відео давно чекав бо багато українців каже що Оплот поганий а це відео хоть покаже українцям що ми робимо танки кращі за західні. Дякую за контент!
Можливо ви колись зробити свій топ 10 танків?
Танки, літаки це звісно усе добре, але потрібно дивитись в перед, а не назад. Розробляти потрібно нову зброю таку як дрони, інформаційні системи. А також багато інших видів озброєня і їхніх енергетичних систем і носіїв. А все, що ми можем отримати зараз набагато краще того , що ми зробимо колись...
Проблема в том, что производить их негде, разве, что в далеком будущем.
Все верно! Ни заводов, ни оборудования, ни специалистов, ни рабочих, ни материалов для производства - ничего нет. Все было утрачено и разворовано за последние 40 лет.
Поляки поступили правильно, избавились от советского хлама и купили лицензию на производство K2 Black Panther. Так же договорились о поставках оборудования и бронестали из Кореи.
@@govadi2784прям все утрачено и ничего нового не прибыло за последние 40 лет)
@@govadi2784де таке написано ще немає робочих мість на заводах? І не рівня нас до польщі вони не зробили свій танк бо мозгів не достатньо для цього.
@@АртемПольовий-н4л В Польше меньше мозгов, чем в Украине? Серьезно? Может продадим полякам пару украинских мегананотехнологий - и тогда заживем?
Так то так, повністю згоден, тільки залишилось одне головне питання - де і на чому його виробляти? Основним був Харківський танковий завод, про який можна забути , те саме в Києві, є пару дрібних ремонтних заводів. А це комплексне питання, бо аби мати повний цикл, треба мати десятки заводів, а також відповідний висококваліфікований персонал. . Якщо це не робили в мирний час, то на сьогоднішній день це просто ілюзорна фантастика. В Україні зараз фізично це не можливо, там можуть писати про якісь закупівлі що завгодно, танків на фронті цих не буде.
називати оплот застарілим, як мінімум тупо, коли Україна просе леопард 1 1961 року випуску.
Использование танка Леопард 1, не делает танк Оплот современные. Просто танк Леопард 1, есть, а танка Оплот нету, но оба этих танка устаревшие.
Главный вопрос танка это какие задачи мы ставим к нему или пройти 1000 км в глубь или прорвать фронт
Не нужен уже "БМ Оплот" в текущих версиях в рядах ВСУ. Причина - Украина отходит от советской доктрины и, соответственно, от вооружения советской школы, а Оплот как раз выходец из нее, хоть и сильно прокачан. Главное, на чем строится любая армия - это унификация, у Оплота стоит пусковая установка 125мм, а должна будет стоять именно натовская 120мм + у Оплота автомат заряжания, который не позволяет стрелять унитарными боеприпасами натовского образца даже с установкой нового орудия + стволы такого калибра используют русские, а значит эта техника в случае захвата будет легко применима против Украины без снарядного голода и сильных эксплуатационных проблем. Украине нужна либо новая сильно переделанная версия Оплота, в чем я сомневаюсь, потому что придется переделывать боевое отделение, автомат, орудие, систему подвески, которая и так по сути работает на предельно допустимой для нее массе, либо закупка/производство у себя по контракту машин НАТОвствского образца. Думаю второе куда предпочтительнее, потому что Украине техника нужна "уже вчера" и никто не будет выделять 5-10 лет на разработку и производство значимого количества своей бронетехники + цена таких машин - чем более массовой является машина тем дешевле ее цена за штуку - украинский оборонпром не способен выпускать их массово + цена будет высокой, для уменьшения стоимости нужны инвестиции и контракты на "новые" оплоты извне иностранными заказчиками. В пример Польша - у нее промышленный комплекс куда мощнее украинского, но они все же прекратили разработку своего ПЛ-02 и заключили контракт на 1500 южнокорейских танков К2 black panther. Нам нужно что-то похожее
Тобто ти пропонуєш закинути наші заводи і купляти у інших країн??? Ти не врахував що якщо ми захопило російський танк і у нас буде 120 мм то ми не зможемо стріляти з їхніх танків. А Польщею прекреватися не треба польща повість залежна від інших країн ти хочеш таке щоб і у нас було??? І скажи чим це Оплот гірший за західні танки по характеристиках
Украина создала ещё 2000году танк Ятаган по НАТОвский снаряд с автоматом заряжания,я думаю что из этих двух танков можно разработать более перспективный,и старое Советское ,это не значит плохое,вон Т-55 броня не чем не хуже чем на Леопард 1,думаю ещё и по лучше..Я года три назад писал что можно танки Т-54 и Т-55 модернизировать,и зделать из них лёгкие танки ,во всех странах мира они есть,и в Крути,и в США сейчас разрабатывают.Так с меня смеялись ,а прошло два года,и мы получили 28 танков Т-55 модернизированных с пушкой 105 млм ,и никто не смеётся..
Мало хто розуміє ваші слова. Всі хочуть танчики і не розуміють, що Украйна втратила спроможність розробляти та виготовляти такі складні вироби як танк. Що заводі існують лише через те, що немає сміливості офіційно визнати банкрутами, а ще вони використовуються для розкрадання бюджетні гроші.
Dołączyć się do programu K-2
@@andrzejsteplewski1304 W tym celu należy uzyskać zgodę strony koreańskiej.
Вы нам не можете подсказать а где находится сейчас завод где изготавливается танки ? Сообщивший первый получит вознаграждение.
Ти нічого не сказав про КАЗ Заслон. Чи він буде, чи ні? Бо це дуже важливий додаток для зазисту.
Поки інформації про нього не бачив. Але згоден, що це дуже важлива система
Турки придбали майже сотню комплектів і трохи були в шоці, бо вона на елементах з АліЕкспрес. Зараз створюють власну версію, але вже на військових компонентах.
У військової техники на відміну від цивільної є дві *головних відміни:*
1. Продаж військової техніки завжди є *політичним питанням* й питання "є гроші?" тільки на другому мисці.
2. Військова техніка - *розхідний матеріал* вона не живе стільки, скільки цивільна та потребує постійного оновлення та ремонту.
Тому власне виробництво є *найважливішим* питанням.
Цікаво, в бм оплот 23 обігрівач в літку буде потрібний ?
Вже є Ятаган, яким можна закрити потребу в танках в ближчій перспективі. Але це не новітній танк, там вже треба діставати всякі об'єкти 477 і допилювати під сучасні реалії.
Авторе ти плаваєш що до питання ттх та історії створення цього танку.
у мене є величезні сумніви що їх роблять, бо коли підписували контракт зазначаи про перспективи виробництва через деякий час.
чому не з Т-90 порівняння?
класне відео розсмішив коментар про коробку передач ні шагу назад
Що за фото на 2:34?
Т-84У "Оплот" зр 2000 року на фронті, знято десь в 2022 році.
@@TechNik.studioДякую!
Нам потрібен модернізований "Ятаган". Він розроблений під натівскі стандарти і автомат заряджання зроблений під унітарний снаряд. Приціл командира-як вітрина в магазині-дуже вразливий і дорогий. В простенькому ПНК-4С при розбитті головки вона просто замінювалась, з новим ПНК-5 потрібна повна його заміна. Я бачив танк, в якому снайпер побив всі скляні деталі, навіть крихітний приціл зенітного кулемета. Також при попаданні згори кумулятивного боєприпасу в нього відірве башту, як і в старих т-72 і т-64.
я ніби бачив якесь відео де сказано було що працю наш оплот. це було в кінці 2022. але не впевнений що на відео був саме він
Де захист контакт-1?
Тут повністю перейшли на "Ножі", які є складовими "Дуплету"
Я не проти закупки барабанів але при умові що нах поставлять шкіру здерту з чиновників які продвигають такі закупки!
Аналогічно
Оплот з модернізованою баштою тобто: гармата 120мм і автомат заряджання в кормі башти, такий можна робити.
Миномет и пулемет не в состоянии сделать, а вы предлагаете создать новый танк.
@@govadi2784 Враховуючи як ми робили Тайський контракт важко вам заперечити. Наше танко будування однією ногою в могилі, но я ще вірю чи хочу вірити, що воно відродиться. В нас був Ятаган в одному екземплярі, тому зробити танк не є аж такою проблемою. А тепер в нас ще й є корпуса лео можна їх досвід використати. Гроші і політична воля це робити ось чого бракує!!!
@@PanVladek Наше танкобудування померло 20 років тому, на могилі дерева поросли. Але ми регулярно витрачаємо гроші на святкування його дня народження та на подарунки до свят. Головні підприємства танкобудування - банкрути останні 10 років. Жоден фахівець не стане працювати на підприємстві, яке не платить гідної зарплатні та не забезпечує умов подальшого підвищення фаху та досвіду.
Зробити танк це величезна проблема, тому в світі так мало країн які здатні виготовляти танк. За останні 32 роки в Укрихне не було виготовлено жодного танкового корпусу, навіть немає виробництва сталі для броні. Металургійні комбінати не здатні зробити протикульову броню для БТР, тому її імпортували зі Швеції.
Танк "Ятаган" та "Оплот" були зібрані ще з радянських запчастин, з радянських корпусів танку Т-80УД. А зараз, запаси радянських запчастин вичерпані, вони в дефіциті для поточного ремонту бойових Т-64 та Т-80, неможна дістати за будь які гроші.
у оплота стара гармата (кба3 це копія радянської 2а46), та ще й під радянський калібр;
також він не має комплексу активного захисту, планували встановити "заслон", але я не бачив доказів того, що він справді працює;
я точно не знаю, яка на ньому башта, але підозрюю, що вона лита, а не катана, що для сучасного танку не ок;
автомат заряджання застарілий, потрібно або змінювати конструкцію, або відмовлятись (що нам не підходить, адже оплот виконаний по схемі малого заброньового простору для збільшення міцності при аналогічній масі);
а якщо все це виправити, то отримуємо машину вартістю як сучасний Абрамс чи Лео, але зі своїми проблемами в розробці, виробництві і лікуванні дитячих хвороб, тому дискусія про те, чи потрібен нам оплот хоч і є актуальною, але я вважаю, що скоріше ні; як на мене оплот потрібен лише для того, щоб на його досвіді розробити повністю нову машину, яка стане українським обт на наступні років 50-80
Ну по-фактах. Погоджусь
Розкажи про танк Т-64Е
А що про нього розповідати, це таємний проект, як узяти радянський Т-64 та покласти кишеню $1млн. з державного бюджету. Саме так було сформовано непереможний батальйон "Монако".
Для нашої влади звісно краще купувати танки і іншу військову техніку бо на цьому можна легко вкрасти, наробити купу фірм-прокладок і заробити всім кому завгодно, але саме тим, хто до танкобудівництва не має ніякого відношення, в той час як вітчизняне підприємство-виробник буде економити на всьому і намагатись якамога здешевити кінцевий продукт.
Расскажите пожалуйста про САУ «Арчер» Швеция. Получила ли их Украина? Слышал, что они считаются лучшими в мире.
Я трохи не розумію: А як водію евакуюватись, якщо башта повернута? Лючок жеж прикритий буде...
Я думаю що по Оплоту потрібно провести 3 версію модернізації з урахуванням досвіду війни. Заміну всієї електроніки, на більш досконалу, закордонну. Викинути ті всі оптичні прилади і встановити камери. Також необхідно встановити два автомата заряджання. Один карусельний (залишити) для снарядів і один у кормі башти для картонних зарядів (у ХКБМ є такі). Це дозволить значно зменшити ризик детонації боєукладки, і метання башти. Паралельно з цим потрібно провести роботи з переосмислення та модернізації двигуна на Оплоті, тай певно усієї її лінійки цих "чемоданів". Так би мовити осучаснити його. Дослідження у цьому направленні були, але розпорядження втілювати їх на серійних двигунах не було. Серед таких результатів досліджень були: спеціальне напилення на поршневих кільцях, що дозволяє збільшити моторесурс двигуна. Також встановлювались спеціальні свічки нагріву, що дозволяє зменшити час передпускового нагріву двигуна. І як результат зменшити розхід палива (у зимовий час прогрів двигуна в залежності від температури складає 20-40хв). Це можна провести, без втручання у будову двигуна, на серійних двигунах що вже експлуатуються. І це можуть робити і ремонтні групи на містах ремонту. Також я чув що одна американська компанія проводила розробкі і дослідження таких опозитних двигунів як "чемодан" і їм вдалося досягти таких же силових характеристик на 4 циліндровому опозиті, як у нас на 8 циліндровому. Тож якщо самі не можемо покращити двигун, то можна звернутися до них за допомогою. Я думаю влада США дасть зелене світло цьому проекту. Щось з цього можна втілити вже, як покращення двигуна, а щось з чассом.
А так я розумію що потрібно розробляти нову машину з нуля. Адже ми маємо велику кількість новітньої бронетехніки, закордонних зразків. Ну і певно саме головне, це потрібно відмовитись від снарядів роздільного заряджання. Вони мають купу недоліків і значно гальмують модернізацію танку. Але це вже буде у наступних моделях танків.😊 ХКБМ мають напрацювання по новій техніці, як то проект НОТА, чи БОКСЕР. Чомуб на їх базі не робити техніку.
Як тільки закінчимо роботи по створенню копії іранського БЛА "Шахед-136" і відразу до вдосконалення танку. Копію радянського кулемета та міномета зробити не змогли, тому замовили у болгар.
А,СКІЛЬКИ В НАС ЛЕОПАРДІВ. 10,ЧІ 15 ? ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ,НЕ ПОАВДА?
Проблема в тому, що нам потрібні тисячі танків і після віїни. Тому купувати Леопард по ціні 25 млн евро не вихід. Да тому Леопард 2 вже не виробляется і у нвмців нєма тисясі танків на продаж.
Тому у нас единий вихід- виробляти власні танки, чи іноземні по ліцензії.
Що там з "ятаганом"?
Головна його вада- неможливість використання нових боєприпасів через габаритні обмеження автомату заряджання. При одному калібрі бронепробиття підкаліберних боєприпасів досягається за разунок збільшення довжини. В БМ "Оплот" це вже неможливо, автомат не працюватиме з довшим снарядом. Заміна ж автомату веде до заміни всієї башти. Вона, до речі, теж застаріла. Башта виробляється вже скажемо так, зі слотами під все заплановане обладнання, зміна конфігурації (скажімо абгрейд чи додавання якихось систем) викликає суттєві проблеми як зі встановленням, так і з потребою міняти систему живлення і кабелів, а башта досить компактна... Коротше, він був супер в час свого створення, але танки роблять на перспективу 30-40 років та закладають потенціал для модернізації, тут же він вичерпаний. Треба рорбити щось нове, або обирати з пропозицій партнерів. Хочеться звісно зберегти танкобудування, і з переліченими факторами слід щось робити.
Ага, згоден💯 Ну можливо вирішенням цієї проблеми може бути Ятаган, але про нього ніякої мови не йшлось.
@@TechNik.studio Як танк Т-84-120 може виправити вади радянської конструкції, кінці 70х, початку 80х, якщо це не дуже вдало модернізований радянський танк Т-80У. Скільки ви не тонуйте скло "Таврії", встановлюйте спойлери та литі колісні диски, вона залишиться автомобілем початку 80х.
Комплекс активного захисту для Оплота називається "Заслін"
А він вже стоїть на озброєнні? А то щось по ньому інформації я не знаходив...
Гусиниця танку "Оплот" чудово підходить до українського чорнозему: проїхав танк і заодно зорав землю😊😅
Абрамс вже є?! Ти не захворів часом?
Ставка на оновлений Оплот викликає низку запитань. Перше -- це політична близорукість? Бо концепт двохкомпонентного снаряду під автомат заряжання себе вичерпав та застарів. Тому треба б повернутися до Ятагану. Друге-- чи можемо ми взагалі щось робити типу Ятагану? Ясно, що то модифікпція, але радикальна... Третє-- можливий нерозголошений контракт, то інвестиція з метою підтримки на плаву кб та заводу? Якщо ми далі робимо ставку на рад.школу, то як там з боєприпасами до 125-ки, здається не айс? Перехід на 120-й калібр, які боєприпаси ми отримаємо? Тут ще важливе питання масовість, чи це нам під силу? Здається, тицьнуть для годиться контракт, для "підтримки національного виробника", і почнуть чекати на леопарди, це так по нашому. Й на довгій агонії вітчизняного танкобудівництва, яке мало надпотужний потенціал, можна ставити хрест(.
В Харькові стояли на заводі два опитні екземляри об"єкт 477а Боксер чи Бунтар нинєшня влада чуть незнищела снаряди від них в цьому танку гармата 152 калібру він був розроблений у 80 роки як що передивитись цей об"єкт знову то вийде шикарний танк но ця влада та і оплоти некупить бо вони грощі їдять 5 раз на день 100 долоровоми купюрами в пачці європа та америка все бачить та вони в шоці
Бачив БМ на Харківщині.
Вони вже виготовляються вже рік мабуть, просто дуже дрібними партіями
Пане технік, а ви не знаєте чому в мене справа вгорі немає підказок? чи може це залежати від країни каналу?
От все добре, але про захищеність збрехав.
Лоб корпусу там такий самий як і у т84оплот - 610мм, 800 там може буде тульки з ножем, ну або якщо у нас почнуть уранову броню виготовляти, але це така сама ж фантастика як відсутність корупції.
І про можливості "Варти" казки, варта це клон російської штори, розреблана вона була за програмою бастіон. І як-що варта в боях не бувала, то кількість т90 на орікс кажуть все саме за себе.
Варта скоріше за все, в кращому випадку може про опроміненя сповістити (це коли пткр лазером наводять)
Про те що Оплоти в бою ще не були - я сказав.
На рахунок пасивного захисту, то ось цитата з відкритих джерел "Без урахування динамічного захисту, лобова броня башти танка еквівалентна ≈1100 мм броневої сталі. Для лобової проекції корпусу танка цей показник становить ≈800 мм броневої сталі (в еквіваленті)."
Цілком реально, що на Оплот-М башта була перероблена.
І щодо Варти, то те, що я назвав було заявлено в її характеристиках.
@@TechNik.studio в лтх су57 заявлено що він стелс, та 5-го покоління, в реальності він дійсно стелс, бо бачили його тільки на виставках в Кьоніґсбергу, (хоча про оплот те саме можливо сказати) а покоління у нього дай бог 4+.
Я сподіваюсь досить ясно про ттх варти/штори виразився
Тільки якщо це буде дитина оплоту і Ятагану. На ятаган ставимо дз дуплет замість ножа, повністю повторюємо компоновку як на оплоті, наварюємо протикумулятивні решітки, ставимо коробку автомат. Та тепловізори для всіх членів екіпажу. БМ Оплот це пережитки радіанської школи танкобудування, і мова не стільки в калібрі, скільки в розташуванні БК, а наші військові не мають сидіти на вибухівці. Ну іще бажано КАЗ заслон
Так ви, фактично написали ТЗ для створення нового танку, а для цього немає нічого. Немає інженерної школи з досвідом, нема наукової підтримки, немає виробничих потужносте, немає інженерів та робітників, немає із чого виробляти.
@@govadi2784 процеси та школа є, немає фінансування та робітників. Нагадаю, т-84-120 і БМ Оплот - це наступний етап розвитку т-84. Виробництво саме по собі доволі просте. Це не є щось надзвичайно неймовірне у плані виготовлення тих чи інших компонентів, ми поки що не робимо захист із збіднення урану, тому головне бажання, а від бажання знайдуться фінанси і як результат кваліфікований персонал.
@@KRIEGER_GAMING Якщо немає розробок, немає виробництва, то і школи не може бути. За останні 32 роки в Украйні не було виготовлено жодного танку, остання розробка танку відбулась за радянських часів, в 80х. Ті інженери вже в деменції або на кладовище.
Всі ті танці навколо Т-80У, та перетворення його на Т-84, то не про танк. Так брали радянський корпус танка Т-80У, радянські запчастини, та спирали с них декілька десятків танків на продаж. Аде це не виробництво, це не школа танкобудування. Сьогодні гостра нестача запчастин для Т-64 та Т-80, радянськи запаси скінчилися.
Виробництво таку складний процес, сам тому в світі так мало країн як спроможні виготовляти сучасні танки.
В Украйні немає виробництва боронованої сталі, як і немає збагачення урану, а збіднений ніхто не продає. Навіть для бронювання автомобілем та БТР її закуповували в Швеції.
Кваліфікований персонал, так для цього потрібно мати розвинуту промисловість та сучасну освіту, а це все роки , а для інженера десятиліття. 8 років намагалися створити якісну копію радянського кулемета і міномета і не вдалося, тому зараз їх купуємо в Болгарії.
@@govadi2784 якби не було розробок, не було б виготовлено 52 БМ Оплот, 5 т84 і 1 Ятаган. Всі вони є, всі на озброєнні, тільки ятаган проходив просто польові кількамісячні випробування в Турції (доречі показав себе на хорошому рівні). Нічого не заважає навчитися новим інженерам виготовляти та вдосконалювати ці танки.
@@KRIEGER_GAMING Якби не було залишків радянських запчастин та готових танків Т-80У у кості донора, то жодного танку "Оплот" чи Т-84 не зібрали. Саме через те що ніякого виробництва не було, їх зібрали таку мізерну кількість. 49 танків "Оплот" для Тайланда збирали аж 7 років, зірвавши термі виконання контракту на 4 роки, тому що виникли проблеми с запчастинами. Після року експлуатації танку "Оплот", Тайланд підписав контакт на закупівлю китайських танків VT-4.
Конкурс в Туреччині, ще 23 роки тому продемонстрував потенційному замовнику, усі вади та відсутність перспектив для Т-84-120 "Ятаган", як концептуально застарілого радянського танку кінця 70х. Вже тоді, замовник обрав німецький танк Леопард-2, не дивлячись на його високу ціну. В 2010 році, Інія достроково припинила ознайомлення з Т-84-120 "Ятаган", та виключила його за переліку конкурсу, свого ОБТ майбутнього.
12:20 "люди буквально сидять на снарядах, але з урахуванням на стільки конкретної броні, а особливо динамічного захисту Дуплет, з цим можна змиритись".
З появою FPV... краще мати в новому конструкторському танку броньовану капсулу та купу "глушилок".
Актуальна, оплот потрибен. СЛАВА ЗСУ !!!
Би оплот 2009 р 1танк воює , основна проблема відсутність спеціалістів
Але такого не може бути у танкобудівний країні з власною школою танкобудування, фахівців повинно бути з надлишком. Як і запчастин для ремонту Т-64 і Т-80У, але насправді, їх чомусь також немає.
@@govadi2784 спеціалістів в плані екіпажу
@@ЄвгенійБабаєв-ю7м В екіпажі танку немає і неповинною бути спеціалістів, екіпаж повинен бути добре підготовлений (знати та виконувати обв'язки командира танка, навідника, та механіка водія) також він повинен пройти злагодження. НЕ підготовлений та незлагоджений екіпаж до бойових дій допускати неможна, це майже гарантована втрата танка та екіпажу.
ГЕРОЯМ СЛАВА 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍