#122

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 янв 2025

Комментарии • 18

  • @Megg77
    @Megg77 11 месяцев назад +3

    Świetnie sie sluchalo... 🔥👌💪 Dziękuję ❤ Panie goscinie bardzo kompetente i autentyczne. A ludzie są rożnorodni i to jest piękne 🤗

  • @ODPOWIEDZIALNAmoda
    @ODPOWIEDZIALNAmoda  11 месяцев назад +6

    Komentarze, serduszka i suby pozwalają tym treściom się nieść. Dzięki za każdy znak, że słuchacie ❤

  • @igasawicka9712
    @igasawicka9712 Месяц назад +1

    😊😊😊❤🎉

  • @Bukowiec
    @Bukowiec 11 месяцев назад +3

    Będę słuchać wieczorem ❤ gdy dzieci zasną 😂

  • @weronikaborowicz7804
    @weronikaborowicz7804 11 месяцев назад +1

    ❤❤❤

  • @niemodna
    @niemodna 11 месяцев назад +3

    Obecnie, to jeden z najgorętszych tematów dla mnie. Przede wszystkim bolączka tego świata, polegająca na oczekiwaniu, że cały czas będziemy poprawiać to, w czym jesteśmy słabi, zamiast zająć się tym, co łatwo - naturalnie - przychodzi. Największy zysk dla społeczeństwa byłby z ludzi, którzy rozwijają się i działają tam, gdzie im coś łatwo przychodzi. Wielkim błędem systemu edukacyjnego jest to, że nie skupia się na rozwoju silnych stron.

    • @ODPOWIEDZIALNAmoda
      @ODPOWIEDZIALNAmoda  11 месяцев назад

      🙌Dlatego tak bardzo lubię koncepcję talentów Gallupa i każdemu mocno polecam zrobienie testu. Zmienia patrzenie na siebie i innych.

  • @dilofozaur
    @dilofozaur 11 месяцев назад +1

    ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  • @kasiagubaa8072
    @kasiagubaa8072 11 месяцев назад +4

    Trochę nie rozumiem tego użalania się na ''współczesną młodzieżą'', jakiej to podlegają presji itd. Wierzę, że social media to problem, to porównywanie się i hejt i tak dalej... Ale ja jestem 73' rocznik, jak kończyłam liceum były egzaminy na studia, trudno się było dostać, bezrobocie jak cholera - upadały zakłady, pracę tracili rodzice, a dzieci szły od razu po szkole na bezrobotne. Mało kto mógł wyjechać za granicę za pracą, na miejscu nie sposób było dorobić. Nie było internetu, a on dostarcza naprawdę wielu ''darmowych'' rzeczy itd. Wynajęcie mieszkania to był science fiction - nie było kasy ani mieszkań. Naprawdę mają teraz tak źle? Każde pokolenie ma jakieś wyzwania i nie da się ich ''przeżyć'' za nasze dzieci.

    • @dilofozaur
      @dilofozaur 11 месяцев назад

      Racja, a teraz wszyscy psioczą na "Generation Z" tudzież "pokolenie płatków śniegu"; przeszkadza im ich roszczeniowość, niewyściubianie nosa ze świata wirtualnego, hiperwrażliwość. Każdy by był "hiperwrażliwy", gdyby każdy kolejny magister nieuki i szkodnictwa wyższego przeładowywał dzieci bzdurami i kłamstwami zamiast prawdziwej rzetelnej eduukacji i to nauczania tego, co w przyszłym życiu takiemu człowiekowi na pewno się przyda, nie rzeczy będących na wyciągnięcie tabletu i wpisanie odp. komend.

    • @ODPOWIEDZIALNAmoda
      @ODPOWIEDZIALNAmoda  11 месяцев назад +3

      Pewnie, że każde pokolenie ma jakieś wyzwania i chyba nie chodzi o to, żeby się licytować kto ma gorzej, bo historia i psychologia uczą, że jednych nie złamie wojna, a innych pokona hejt. Statystyki psychiatryczne pokazują jak bardzo młodzi ludzie nie radzą sobie z życiem i tylko pozornie "niczego im nie brakuje". To młode pokolenie, w przeciwieństwie do wielu poprzednich nie ma już złudzeń, że ich życie będzie lepsze i łatwiejsze od życia rodziców. Kryzys klimatyczny, uzależnienie od ekranów i epidemia samotności to mocne kombo.

  • @agnieszkamalinowska231
    @agnieszkamalinowska231 11 месяцев назад +1

    Tylko jak te miękkie kompetencje mają się do tego, że na rynku pracy brakuje specjalistów typu tynkarze, murarze, hydraulicy czy elektrycy...

    • @ODPOWIEDZIALNAmoda
      @ODPOWIEDZIALNAmoda  11 месяцев назад +2

      Kompetencje miękkie nie są w opozycji do wiedzy czy rzemiosła. Myślę, że każdy fachowiec, który potrafi się jasno komunikować, negocjować i rozumieć swoje emocje lepiej sobie poradzi na rynku pracy. To nie jest albo-albo, ale i- i 😉

    • @dilofozaur
      @dilofozaur 11 месяцев назад

      @@ODPOWIEDZIALNAmoda dokładnie, niestety, nikt ich nie uczy :(. A co do fachowców tudzież ich niedoboru - winne są temu zagrywki polityków, celowo obrzydzających tzw. pewny fach, technika i szkoły zawodowe (likwidowane i odtwarzane na nowo), a promujących licea. Nie uczniowie, nauczyciele czy plamy na Słońcu.