Sziasztok! Köszönöm a sok segítő szándékú hozzászólást! Hamarosan beépítésre kerül egy FI relé, amit majd egy kis videóban meg is mutatok, és így végre viztonságban leszünk majd.
Ezzel egy gond van.. Az inverter lebegteti a földet. Egész pontosan föld független, így a földelésed és a Fi relé nem fog működni.(hiszen le is választottad) Ez esetben külön földelés kell.. Nagyon egyszerűen ellenőrizheted, mérj rá multiméterrel a konnektorban a fázis és a földelés közé inverters üzemben. Ha nem 230 voltot mérsz hanem a felét akkor gondban leszel. ( ha a nullára mérsz és a földelés között ott is a felét fogod mérni). Ergó egy PEN szétválasztást kell csinálni az inverter után, külön földelőszonda és egyebek. Erre érdemes odafigyelni, mert életveszélyes lehet, ha valami zárlatos lesz. Bizonyos esetekben tüzet is okozhat.
@@fonix68 ez egy szakma... tankönyvek, iskolapad, ehhez kapcsolódik egy csomó minden más, pl a földelés kialakítása.. ha szarul csinálod ugyanúgy gond..
Kíváncsi voltam hogy 24V 50Ah-s mennyibe kerülne szállítással, sajnos csak USA-ba lehet rendelni? Hungary-t nem lehet kiválasztani, Delivery mező nem gögethető... #csaknálam vagy a hivatalos oldalon van valami hiba?
Ahogy a videóban el is hangzik, tartósan tud 3000W-ot (rövid ideig 6 ezret). Betettem a linket a leírásba, ahol meg tudod nézni az akku és az inverter adatait is. Szállítanak Magyaroszágra is.
Szia Krisztián. Megint én. De mostmár megnéztem a videót. Nekem a ház hálózata sokkal bonyolultabb, van 3 fázisom is meg szintenként egy biztosítékdoboz. De jó ötletadó volt, merre lehet elindulni. 2 kérdés. 1: az akksit mivel töltöd? Napelem? 2: nem láttam nálad az érintésvédelmi relét, FI relé. Nincs nálatok? Ha nincs azt azonnal beéppíttetném az ismerőssel.
@rackaandroll Szerintem fontos. Újépítésű ingatlanoknál már kötelező. "Az áram-védőkapcsoló (ismert még: FI relé, érintésvédelmi relé, ÉV-relé és életvédelmi relé, illetve ÁVK néven is; angolul: residual-current device / ground fault circuit interrupter, németül: Fehlerstromschutzschalter) olyan elektromos kapcsolókészülék, amely lekapcsolja a mögötte lévő hálózatot, amennyiben (relatíve kicsi) szivárgó áramot észlel. Ilyen eset például akkor fordulhat elő, ha egy vezető vagy egy fogyasztó földzárlatos lesz, illetve ha valaki véletlenül megérinti a hálózat feszültség alatt álló részeit. Ebben az esetben, a készülék megszólalási idejére áramütés éri az embert, de a rövid behatási idő miatt ez nagy valószínűséggel nem okoz maradandó károsodást" hu.m.wikipedia.org/wiki/%C3%81ram-v%C3%A9d%C5%91kapcsol%C3%B3
Korábban már írták a földelés fontosságát, javaslom hozzáértő szakemberrel konzultálj mindenképpen! Egyébként a 12V-os rendszer használata sem ideális a nagy áram miatt, ezen is érdemes lenne elgondolkodni. A sziget üzemű rendszerek beüzemelésénél is vannak szabályok, szabványok amiket be kell tartani és ne feledjük, hogy ez egy szakma amit nem lehet pár videóból megtanulni. Bírom a videóid, de ez most úgy érzem “kontárkodás” kicsit.
@@rackaandroll tudom, ismerem ezt, de sajnos az offgrid rendszerek viszonylag új dolgok, nem biztos, hogy a régebbi szakik is képben vannak, ha nem képzik magukat.
Kíváncsi lennék arra az átkapcsoló bekötésére. Ugyanis nem csak a fázis és a nulla van kapcsolatban a közcélú hálózattal, hanem jó esetben a PE vezetőd is fémes kapcsolatban van vele. Így én nem tenném rá a nyakamat, hogy nem tud kijutni feszültség a külső hálózatra többszörös hiba végett.
Jól van, most már tudjuk, hogy nagyon okos vagy. Köszi! Esetleg figyeld meg a videóban az akku oldalára írt dolgokat. Én is onnan olvastam le a 2560 Wh-t... Az igaz, hogy ezt egy pont egy órán át tudja csak.
Szia na ez rács inverterel megoldható lett volna igaz drágább illetve vanak automata leválasztó kapcsolók igaz nem gyors kapcsolású kapcsoló de automatán vált ha egyik oldalrol lemenne vagy nem lenne áram Szerintem stb Rács inverter azt csinálja hogy megmondhatod neki hogy ki tápláljon vagy a házra ilyenkor az inverternek van egy ora felőli bemenete ~ illetve egy ház felőli kimenete ~nyilván ezeket kel biztositékokkal védeni mint ahogy a--- dc akku kört meg a--- napelem kört is mert ezt kötelező tüzvédelmi szempontbol is. De igazad van sziget üzemben azt csinálsz a házban amit akarsz amig a teljesitmény bírja ezért jó ez a az inverter mert megmondhatod hogy csak anyit vegyen fel a hálozatbol amit a szigetüzem nem tud teljesiteni mert mondjuk kevés a szigetuzem teljesitménye, igy kielégitheted ráfuzetés nélkül a teljesitmény igényed ha nem birná a sziget üzem vagy napelem ilyen inverterek pl:igen marka Deye és stb... Bocs a hadarásér tömören ennyi
@rackaandroll áramvédő kapcsoló ha jól láttam nincs ha a hálózaton bármi zárlat keletkezik legyen az szigetüzemű legyen az áramszolgáltatói az védi meg az életét
Az ÁVK nem zárlatra old le, azaz nem túláram védelmi eszköz. Az szivárgó áramra lép működésbe. Az ÁVK-t tökéletesen hidegen hagyja, hogy te gumi papucsban (jól elszigetelve a földtől) megfogod egyszerre a fázist és a nullát. Vagy éppen összeérinted a kettőt. Ha kellően nagy áram tud kialakulni, akkor a kismegszakító lép működésbe. Az ÁVK azt figyeli, hogy az adott időpillanatban a vezetőkön elmenő valamint visszatérő áramoknak mennyi a különbsége. Ha ez átlép egy kritikus határt, akkor lekapcsolja a mögöttes áramkört. A kritikus határ a legtöbb esetben névleges 30mA.
Uhhh baszki...egy villasdugorol üzemeltetni az egész ház hálózatát áramszünet esetén, villanyszerelő ismerősöd tanácsa alapján. Druszám, ezt gondold át még egyszer, kérlek! Alapvetően jók a videóid, azonban ez azért hagy némi kivetnivalót maga után, pedig még kb a felénél vagyok csak... szerintem ezt így ne...már az a lakáselosztó is hagy némi kívánnivalót maga után, a szigszallagos vezeték ott benne, a kívülről "bekötött dugvilla, stb." villanyszerelőként, műszerészként mondom ezt.
Azért megkérdezném a villanyszerelőt hogy az érintésvédelemmel mi van? Ez így nagyon nem jó. Ebbe a formába ne használd,nehogy gond legyen,inkább hívj egy hozzáértőt.
@@rackaandroll Az érintésvédelem hiánya! Te csak azt látod hogy világít a lámpa,én mint villanyszerelő és villamos biztonsági felülvizsgáló már az emberi életre való veszélyes szerelést látom. Nem kötekszek,csak megláttam és egyből sírni tudtam volna.
@@ZsoMaster földelés megvan. Zárlat esetén le megy az automata, de az inverter valszeg gyorsabban kapcsol. Másrészt nem üzem szerű használatra van. Amúgy meg a szigetüzemű napelem se ver agyon, meg az inverter is agyig van védelemmel. Tapasztalatból mondom. Ezeket mobil használatra tervezték, a lakókocsiba se nyírhat ki.
Sziasztok! Köszönöm a sok segítő szándékú hozzászólást! Hamarosan beépítésre kerül egy FI relé, amit majd egy kis videóban meg is mutatok, és így végre viztonságban leszünk majd.
Ez nagyon hasznos volt., köszi!
De jó, hogy ezt felraktad, jóideje gondolkodom ilyenen. Neki is állok megnézni!
Ezzel egy gond van.. Az inverter lebegteti a földet. Egész pontosan föld független, így a földelésed és a Fi relé nem fog működni.(hiszen le is választottad) Ez esetben külön földelés kell.. Nagyon egyszerűen ellenőrizheted, mérj rá multiméterrel a konnektorban a fázis és a földelés közé inverters üzemben. Ha nem 230 voltot mérsz hanem a felét akkor gondban leszel. ( ha a nullára mérsz és a földelés között ott is a felét fogod mérni).
Ergó egy PEN szétválasztást kell csinálni az inverter után, külön földelőszonda és egyebek. Erre érdemes odafigyelni, mert életveszélyes lehet, ha valami zárlatos lesz. Bizonyos esetekben tüzet is okozhat.
Köszönöm! Sajnos nem értem a leírtak felét, de majd utánanézek.
@@rackaandroll Semmi gond, majd belejössz. A lényeg, hogy ezt így ne használd kérlek!
@@rackaandroll ruclips.net/video/oRKXo-Gd-6E/видео.html
Erről hol lehet részletes ismertetőt találni? Ők, internet, de konkrétan.
@@fonix68 ez egy szakma... tankönyvek, iskolapad, ehhez kapcsolódik egy csomó minden más, pl a földelés kialakítása.. ha szarul csinálod ugyanúgy gond..
Kíváncsi voltam hogy 24V 50Ah-s mennyibe kerülne szállítással, sajnos csak USA-ba lehet rendelni?
Hungary-t nem lehet kiválasztani, Delivery mező nem gögethető... #csaknálam vagy a hivatalos oldalon van valami hiba?
Én is szigetüzemen gondolkozok az okok hasonlók .
Az inverter fix 3000 vagy csak pillanatnyi a 3000w?
Ahogy a videóban el is hangzik, tartósan tud 3000W-ot (rövid ideig 6 ezret). Betettem a linket a leírásba, ahol meg tudod nézni az akku és az inverter adatait is. Szállítanak Magyaroszágra is.
Szia Krisztián. Megint én. De mostmár megnéztem a videót. Nekem a ház hálózata sokkal bonyolultabb, van 3 fázisom is meg szintenként egy biztosítékdoboz. De jó ötletadó volt, merre lehet elindulni.
2 kérdés.
1: az akksit mivel töltöd? Napelem?
2: nem láttam nálad az érintésvédelmi relét, FI relé. Nincs nálatok? Ha nincs azt azonnal beéppíttetném az ismerőssel.
Szia! Van hozzá való töltőm. A Fi relével kapcsolatban nincsenek ismereteim.
@rackaandroll Szerintem fontos.
Újépítésű ingatlanoknál már kötelező.
"Az áram-védőkapcsoló (ismert még: FI relé, érintésvédelmi relé, ÉV-relé és életvédelmi relé, illetve ÁVK néven is; angolul: residual-current device / ground fault circuit interrupter, németül: Fehlerstromschutzschalter) olyan elektromos kapcsolókészülék, amely lekapcsolja a mögötte lévő hálózatot, amennyiben (relatíve kicsi) szivárgó áramot észlel. Ilyen eset például akkor fordulhat elő, ha egy vezető vagy egy fogyasztó földzárlatos lesz, illetve ha valaki véletlenül megérinti a hálózat feszültség alatt álló részeit. Ebben az esetben, a készülék megszólalási idejére áramütés éri az embert, de a rövid behatási idő miatt ez nagy valószínűséggel nem okoz maradandó károsodást"
hu.m.wikipedia.org/wiki/%C3%81ram-v%C3%A9d%C5%91kapcsol%C3%B3
Köszi! Szerintem nálunk nincs ilyen.
@@rackaandroll szívesen. De én tartozom köszönettel a sok hasznos videoért!
Neked 3 fázisra egy Deye vagy hasonló 48 voltos rendszer kell...
Korábban már írták a földelés fontosságát, javaslom hozzáértő szakemberrel konzultálj mindenképpen! Egyébként a 12V-os rendszer használata sem ideális a nagy áram miatt, ezen is érdemes lenne elgondolkodni. A sziget üzemű rendszerek beüzemelésénél is vannak szabályok, szabványok amiket be kell tartani és ne feledjük, hogy ez egy szakma amit nem lehet pár videóból megtanulni. Bírom a videóid, de ez most úgy érzem “kontárkodás” kicsit.
Köszi! Hivatásos villanyszerelő csinálta így, és nem mondta, hogy gond lenne vele. Ezért gondoltam, hogy rendben van a dolog...
@@rackaandroll tudom, ismerem ezt, de sajnos az offgrid rendszerek viszonylag új dolgok, nem biztos, hogy a régebbi szakik is képben vannak, ha nem képzik magukat.
Kíváncsi lennék arra az átkapcsoló bekötésére. Ugyanis nem csak a fázis és a nulla van kapcsolatban a közcélú hálózattal, hanem jó esetben a PE vezetőd is fémes kapcsolatban van vele.
Így én nem tenném rá a nyakamat, hogy nem tud kijutni feszültség a külső hálózatra többszörös hiba végett.
Mennyivel meríthető az akku.
Gyanítom, 100-150A.
Szóval. 3kw 12v-on 250A.
Irdatlan sok sületlenség hangzott el.😢
Szia! Ez az akku 200 A-ral meríthető, az ebben az esetben 2560 Wh.
@rackaandroll W lesz az. A 2560Wh a leadott mennyiség időben.
Jól van, most már tudjuk, hogy nagyon okos vagy. Köszi! Esetleg figyeld meg a videóban az akku oldalára írt dolgokat. Én is onnan olvastam le a 2560 Wh-t... Az igaz, hogy ezt egy pont egy órán át tudja csak.
Szia na ez rács inverterel megoldható lett volna igaz drágább illetve vanak automata leválasztó kapcsolók igaz nem gyors kapcsolású kapcsoló de automatán vált ha egyik oldalrol lemenne vagy nem lenne áram
Szerintem stb
Rács inverter azt csinálja hogy megmondhatod neki hogy ki tápláljon vagy a házra ilyenkor az inverternek van egy ora felőli bemenete ~ illetve egy ház felőli kimenete ~nyilván ezeket kel biztositékokkal védeni mint ahogy a--- dc akku kört meg a--- napelem kört is mert ezt kötelező tüzvédelmi szempontbol is.
De igazad van sziget üzemben azt csinálsz a házban amit akarsz amig a teljesitmény bírja ezért jó ez a az inverter mert megmondhatod hogy csak anyit vegyen fel a hálozatbol amit a szigetüzem nem tud teljesiteni mert mondjuk kevés a szigetuzem teljesitménye, igy kielégitheted ráfuzetés nélkül a teljesitmény igényed ha nem birná a sziget üzem vagy napelem ilyen inverterek pl:igen marka Deye és stb... Bocs a hadarásér tömören ennyi
Köszi! Nálunk csak ilyen egyszerű dologra volt igény.
nagyon jól meg van oldva
Sajnos nem, és így ne is csinàld!
@rackaandroll áramvédő kapcsoló ha jól láttam nincs ha a hálózaton bármi zárlat keletkezik legyen az szigetüzemű legyen az áramszolgáltatói az védi meg az életét
Az ÁVK nem zárlatra old le, azaz nem túláram védelmi eszköz. Az szivárgó áramra lép működésbe. Az ÁVK-t tökéletesen hidegen hagyja, hogy te gumi papucsban (jól elszigetelve a földtől) megfogod egyszerre a fázist és a nullát. Vagy éppen összeérinted a kettőt. Ha kellően nagy áram tud kialakulni, akkor a kismegszakító lép működésbe.
Az ÁVK azt figyeli, hogy az adott időpillanatban a vezetőkön elmenő valamint visszatérő áramoknak mennyi a különbsége. Ha ez átlép egy kritikus határt, akkor lekapcsolja a mögöttes áramkört. A kritikus határ a legtöbb esetben névleges 30mA.
Uhhh baszki...egy villasdugorol üzemeltetni az egész ház hálózatát áramszünet esetén, villanyszerelő ismerősöd tanácsa alapján. Druszám, ezt gondold át még egyszer, kérlek! Alapvetően jók a videóid, azonban ez azért hagy némi kivetnivalót maga után, pedig még kb a felénél vagyok csak... szerintem ezt így ne...már az a lakáselosztó is hagy némi kívánnivalót maga után, a szigszallagos vezeték ott benne, a kívülről "bekötött dugvilla, stb." villanyszerelőként, műszerészként mondom ezt.
Azért megkérdezném a villanyszerelőt hogy az érintésvédelemmel mi van? Ez így nagyon nem jó. Ebbe a formába ne használd,nehogy gond legyen,inkább hívj egy hozzáértőt.
Szerinted mi a gond vele konkrétan?
@@rackaandroll zárlat esetén. agyoncsap a villany...
@@rackaandroll Az érintésvédelem hiánya! Te csak azt látod hogy világít a lámpa,én mint villanyszerelő és villamos biztonsági felülvizsgáló már az emberi életre való veszélyes szerelést látom. Nem kötekszek,csak megláttam és egyből sírni tudtam volna.
Köszi!
@@ZsoMaster földelés megvan. Zárlat esetén le megy az automata, de az inverter valszeg gyorsabban kapcsol.
Másrészt nem üzem szerű használatra van. Amúgy meg a szigetüzemű napelem se ver agyon, meg az inverter is agyig van védelemmel. Tapasztalatból mondom. Ezeket mobil használatra tervezték, a lakókocsiba se nyírhat ki.
Sajnos ez csak 1 fázisnál opció valamelyest.
Inverter függő, 1fázis-3fázis. Ez csak egy szemléltető példa konyhanyelven, bővíthető kiegészízhető.