Úgy, hogy az 1815-ben lezárult bécsi kongresszuson megerősítették a nagyhatalmak megerősítették Svájc örökös semlegességét. Aztán 1847-ben volt egy nagyon rövid ideig tartó polgárháború Svájcban, aminek lezárulta után egy új alkotmányt dolgoztak ki, ami néhány ügy (törvényhozás, védelem, külkereskedelem) kivételével minden döntést a kantonokra bízott. Aztán az I. világháború kitörésekor a szövetségi kormányzat továbbra is fenntartotta ezt a semlegességet, amit a nagyhatalmak tiszteletben tartottak. Ennek eredményeképp a háború végére megugrott az itt elhelyezett vagyon, tőke mennyisége (meg egy csomó menekültté. Itt időzött Lenin is egy ideig).
22:20 A mindenki szövetségese mindenki rendszerből, hogy tudott kimaradni a soknemzetiségű Svájc?
Úgy, hogy az 1815-ben lezárult bécsi kongresszuson megerősítették a nagyhatalmak megerősítették Svájc örökös semlegességét. Aztán 1847-ben volt egy nagyon rövid ideig tartó polgárháború Svájcban, aminek lezárulta után egy új alkotmányt dolgoztak ki, ami néhány ügy (törvényhozás, védelem, külkereskedelem) kivételével minden döntést a kantonokra bízott.
Aztán az I. világháború kitörésekor a szövetségi kormányzat továbbra is fenntartotta ezt a semlegességet, amit a nagyhatalmak tiszteletben tartottak. Ennek eredményeképp a háború végére megugrott az itt elhelyezett vagyon, tőke mennyisége (meg egy csomó menekültté. Itt időzött Lenin is egy ideig).