Чим більше дивлюся ,шановний Богдане, Ваши лекції, тим яскравіше відкривається для мене неосяжність і краса української образотворчої культури. І незвичайно жалкую, що я вчився не в Київі, або Львові, а поза межами нашої Неньки України. І хоча моє життя також пов'язане з мистецтвом, але Ваши знання і орієнтація в просторі національного і всесвітнього мистецтва, мене приємно дивує і радує, що у нас в Україні з'явились такі талановиті і глибокі фахівці. І той образотворчий матеріал, які показані в цьому ролику європейського мистецтва, мене вражає своєю красою і і емоціністю, та об'ємністю на якому зростав могутній талант Бойчука. Жаль що у мене особисто такі малі знання про його та його школу. А також про художника Івана Падалка... В свій час наших митців порівнювали з мексиканською школою мистецтва: Давідом Сікейросом, Дієго Рібейро, Фріда Кало, яким доля набагато більше сприяла для розвитку їхнього могутнього таланту. Ось цього мені трохи не вистачило в Вашій лекції. Але кожен твір показаних художників,серед них вперше бачених мною, для мене були, як одкровення. Перепрошую за мою особисту нелюбов до Пабло Пікассо, бо його ставлення до жінок і принципової крадіжки творчих ідей художників його оточення мені неприємно. І це занадто м'яко сказано... Подяка та щире побажання розвитку і успіху Вашої творчої діяльності на Благо нашої Прекрасної Неньки України..🇺🇦💙💛
Яка цікавезна лекція! Дякую! Знаю деякі роботи Бойчука, звісно, але вперше чую, що він і фарби сам робив! У Ваших лекціях багато абсолютно нової інформації для мене, хоч маю університетську освіту. Дякую Вам!
Ідею, яку ви висловили в цьому випуску, планую використати в майбутній книжці - здатність митця подорожувати в різних епохах. Справа в тім, що росіяни привласнюють собі цю ідею, а книжка буде це спростовувати. Моя книжка не стільки про мистецтво як таке, як про сектантське мислення московитів@@kulturtrigger
Гарно більшовики попрацювали і тоді і зараз продовжують(( Це не докір вам ні в якому разі. Спершу вони фізично знищили Бойчука і майже всіх його учнів, їх доробок, а потім зтерли пам’ять про них. Бо згадувати про бойчуківськів було просто небезпечно. Але є професорка Соколюк, яка написала книгу про Бойчука і його школи років з 30 тому. А Арсенал зробив потужну виставку в 17 чи 18 році, зібравши на неї чи не все, що зберігалося в Україні просто дивом. І все більше популяризуюється їхній доробок прекрасними людьми от як пан Богдан чи пані Наталя Кухарчук, дякую таким людям сердечно.
Дякую за вашу працю! Пишаюсь тим що я Українка! Дякую вам за те що нагадуєте нам що ми круті! Безумовно талановита і культурно розвинена нація-Українці!
Розповідайте . Щиро дякуємо за чудовий контент , який демонструє тяглість українськості широкому загалу , що є головним у існуванні українців попри їх столітні винещення.
Лекції Дуже змістовні та цікаві.Треба викладати нашим дітям в школі,щоб вони знали зрозуміли Талант і Красу Українського Мистецтва Українського Народу-Нації!💙💛🇺🇦❤️🖤🔥🔱💯🌻👏👍
Давненько не дивився ваші випуски з таким захопленням 🧐Дуже радий, що вдалось знайти час для такої ґрунтовної робити серед купи інших проєктів, починань та батьківських хлопот 👏
Велика подяка за цікаву лекцію, за відкриття незнанного мною світу. Хотілося б почути про Чурльоніса. Цей митець мене дуже вразив в юності. Серед його картин в музеї в Каунасі я знайшла свій дитячий сон(здається, називалась вона-кладбіще). До сьогодні шкодую за платівкою музики Чурльоніса, яку в мене вкрали. Здоров'я Вам і вашій родині.
Надзвичайно цікавий виклад теми. Щиро дякую. Раджу авторові присвятити один день вивченню правил читання французькою (це не дуже складно), щоб не ганьбитися решту днів життя з термінами)
Неможливо оцінити, яких масштабів та якого рівня досягло би українське мистецтво (не тільки образотворче, а й музичне, літературне, театральне, кіно та все інше), якби більшовики не окупували молоду українську державу... Як же оцінити втрати для української культури, а отже для всієї життєдіяльності нації ??? Думаю, це може бути співмірним із трагедією Голодомору та Холокосту... Чи зрозуміє коли-небудь світова спільнота, і європейська зокрема, що і вони втратили незбагненно багато, не ставши на захист молодої української держави?... Олександр Олесь: "Європа мовчала..."
Українці дуже талановиті. Війна з російською імперією, яка триває століття це не тільки фізичне знищення українців, але і знищення української культури та митців. Єдність та неприйняття російською культури - запорука нашої перемоги в цій війні.
Це неймовірно крутий матеріал! Фін де сьєкль та Візантія це мої улюблені мистецькі епохи, тож було дуже цікаво дізнатись про школу Бойчука. Чекатиму наступних частин❤
Дуже цікаве розкриття становлення школи М.Бойчука! До речі, давно хочу Вам запропонувати переглянути радянську українську мистецьку термінологію, зокрема, однозначний безглуздий московізм ,,художник" (мій вчитель любив повторювати: Художник от слова ,, худо", а дружина каже : У мене вже чобітки прохудилися!) У Вас прекрасне володіння мовою, але забагато іноземних термінів невідомих широкому загалу, навіть мені професіоналу деякі незнайомі. В ім'я самозбереження нас, як окремого самобутнього народу, слід, нарешті, звісно талановито, перекласти українською мовою все що доречно. Маємо велику словотворчу скарбницю!
Вітаю. Не зовсім зрозуміло, про які невідомі слова ви кажете ) На жаль, не всі терміни можна перекласти українською -- наприклад фовісти є фовісти, це не перекладеш. Не будемо ж ми їх "дикунами" називати ))
У сталінську добу Бойчук був приречений. Хто б дозволив йому в ній жити. Ще одна трагедія розстріляного відродження. Добре що хоч зараз все це повертається у простір нашої культури.
Вподобайка. Дуже цікава лекція. Підписники пишіть коментарі і ставти самі собі вподобайку, так зможемо швидко поширювати український контент на RUclips. Дякую.
@@kulturtrigger ваша теза беззаперечна, окрім «зараз». Монгольська навала на Русь створила виключно московію. Звісно, я не історик, або філософ, але не знаходжу хоча б якогось прогресу чи якоїсь культури на хуйлостані. Там завжди була пустка та брехня.
Ще задовго до широкомасштабного вторгнення, трагічна історія Івана Бойчука, наштовхнула на думку, про необхідність ретельного антропологічного вивчення залішан на предмет їх належності до homo sapiens. Несвідомо вони і самі усвідомлюють, що з ними, щось не так. Одним з самих заїжджених штампів в Совєтах була фраза: ,,Людині притаманне почуття прекрасного ''( не пам'ятаю, хто її автор). Якщо опиратися на цей вислів, оцінюючи те, що вони творили з нашим мистецтвом і митцями, то виникає логічний висновок: вони не просто нелюди, а й не люди в біологічному сенсі.
Єваангеліє від Івана 13 глава, 23-25 вірші.. ❤ На мою думку, людей, які сидять за сучасним столом, важко малювати, "прихилившись до лоня", цей момент відобразив, якщо я не помиляюсь, Микола Ге, там відображена картина, реально відображаюча "возлежавших за вечерею" без стільців і стола..
@@kulturtrigger дякую, що звернули увагу на мій допис, написав я ще напочатку перегляду, а взагалі дуже задоволений вашими темами з історії нашого живопису! 👍
"золоте тло показує нам час, коли церква ще не вважала, що майстерне зображення драпірування може бути ціннішим, ніж очевидність золота, з його глибоким символізмом чистоти та благородства"
Дивлюсь це відео, а за вікном світанок в кольорах картин Куїнджі. В такі моменти шкодую, що не маю таланту художника, бо не маю можливості зберегти цей світанок на роки. Фото не передає всю красу, яку бачить око.
Треба скоротити до мінімуму державний апарат.а всі кошти з їхніми зарплатами перераховувати на українську мову.мистецтво.літературу.культуру. архітектуру.на раскопки.
Все ж таки Чімабуе зробив чіткий крок до об'ємного зображення чим порушив, так званий, "Грецький канон" (візантійська пласка картинка). Тому, на мою думку, справедливіше маніру Бочука порівнювати з Берлінг'єро Берлінг'єрі. Він дійсно довів плаский живопис до найвищого рівня майстерності.
Вражаюча ікона. Дуже оригінальне розміщення апостолів трійками
Так, це наслідок глибокого аналізу аналогів -- і водночас прямих аналогів ви не знайдете ) Це для малесенької церковці, мабуть, підійшло би )
Чим більше дивлюся ,шановний Богдане, Ваши лекції, тим яскравіше відкривається для мене неосяжність і краса української образотворчої культури. І незвичайно жалкую, що я вчився не в Київі, або Львові, а поза межами нашої Неньки України. І хоча моє життя також пов'язане з мистецтвом, але Ваши знання і орієнтація в просторі національного і всесвітнього мистецтва, мене приємно дивує і радує, що у нас в Україні з'явились такі талановиті і глибокі фахівці. І той образотворчий матеріал, які показані в цьому ролику європейського мистецтва, мене вражає своєю красою і і емоціністю, та об'ємністю на якому зростав могутній талант Бойчука. Жаль що у мене особисто такі малі знання про його та його школу. А також про художника Івана Падалка...
В свій час наших митців порівнювали з мексиканською школою мистецтва: Давідом Сікейросом, Дієго Рібейро, Фріда Кало, яким доля набагато більше сприяла для розвитку їхнього могутнього таланту. Ось цього мені трохи не вистачило в Вашій лекції. Але кожен твір показаних художників,серед них вперше бачених мною, для мене були, як одкровення.
Перепрошую за мою особисту нелюбов до Пабло Пікассо, бо його ставлення до жінок і принципової крадіжки творчих ідей художників його оточення мені неприємно. І це занадто м'яко сказано...
Подяка та щире побажання розвитку і успіху Вашої творчої діяльності на Благо нашої Прекрасної Неньки України..🇺🇦💙💛
Яка цікавезна лекція! Дякую! Знаю деякі роботи Бойчука, звісно, але вперше чую, що він і фарби сам робив! У Ваших лекціях багато абсолютно нової інформації для мене, хоч маю університетську освіту. Дякую Вам!
Бойчук - чудовий митець
Дякуємо за випуск
Слава захисникам України!
Героям слава! )
Чудова лекція, безмежно вдячна за ваше просвітництво!!!!!!@❤
Розповідайте про все це друзям, вони будуть вдячні ))
Ідею, яку ви висловили в цьому випуску, планую використати в майбутній книжці - здатність митця подорожувати в різних епохах. Справа в тім, що росіяни привласнюють собі цю ідею, а книжка буде це спростовувати. Моя книжка не стільки про мистецтво як таке, як про сектантське мислення московитів@@kulturtrigger
Чудово, це дуже глибоке українське мистецтво! Треба вивчати з першого класу школи!
І навіть раніше ))
😅 може, краще знайомити, а вже пізніше і вивчати? Є чудова програма для початкових класів, розрахована на на три роки
Як завжди, цікаво!!! Ікона неперевершена, це відкриття, для мене, дякую Вам!❤️
Розповідайте про це друзям ))
@@kulturtriggerобов'язково!
Хай вам воздасться!
Ви ЗНАЙОМИТЕ людей з Україною!
Бравооооооо!!!!!!
Дякую, за вашу таку потрібну просвіту. Стільки викладено матеріалу з роботами,що треба передивлятися знову і знову. Дуже цікаво і пізнавально
Щиро дякую за ваш коментар )
Дякуємо, що займаєтесь розкриттям такої важливої теми для нашого народу)
Нічого особливо не знав про Бойчука раніше. Дякую за таке глибоке занурення у тему
Дізнавайтеся більше, все дуже цікаво ))
Аналогічно, тому щира подяка автору відео панові Богдану-Олегу.
Гарно більшовики попрацювали і тоді і зараз продовжують(( Це не докір вам ні в якому разі. Спершу вони фізично знищили Бойчука і майже всіх його учнів, їх доробок, а потім зтерли пам’ять про них. Бо згадувати про бойчуківськів було просто небезпечно. Але є професорка Соколюк, яка написала книгу про Бойчука і його школи років з 30 тому. А Арсенал зробив потужну виставку в 17 чи 18 році, зібравши на неї чи не все, що зберігалося в Україні просто дивом. І все більше популяризуюється їхній доробок прекрасними людьми от як пан Богдан чи пані Наталя Кухарчук, дякую таким людям сердечно.
Щира подяка вам за працю 💙🇺🇦
Щира подяка і вам за увагу до наших мистецьких постатей ))
Закликаю поширювати це відео, щоби якомога більше людей дізналися про цю цікаву історію ))
І ми закликаємо поширювати ))
@@kulturtriggerA lot of thanks, good luck.
@@kulturtriggerYou have done very impressive and professional job.
Дякую вам за вашу просвітницьку роботу,дуже цікаво і пізнавально🙏👍💯
Велика подяка за надзвичайно цікаву лекцію.
Щиро дякую за ваш коментар, розповідайте друзям ))
Дякую за Вашу працю!Дуже цікаво!Спасибі, що розповідаєте про українських митців!Ми повинні знати і пам'ятати їх!
Справді, як завжди чудова лекція. Неперевершений виклад матеріалу. Дуже цікаво та пізнавально. Респект автору.
Щиро дякую за вашу високу оцінку ))
Дуже вам дякую ❤ за такі цікаві випуски,за безцінну інформацію
Дякую
Навзаєм )) поширюйте серед друзів ))
Дякую, дякую Вам. Я тільки прізвище чула і термін "бойчукісти". А тут промто цілий клондайк
Ох, іще й який )) дивіться до кінця ))
Дякую, дуже цікава розповідь про українського митця.
Дякую вам за коментар і закликаю поширювати це відео )
Дякую!!!! Надзвичайно цікаво!
Дякую за вашу працю! Пишаюсь тим що я Українка! Дякую вам за те що нагадуєте нам що ми круті! Безумовно талановита і культурно розвинена нація-Українці!
Дуже гарна ікона. Переосмислення візантійського стилю.
І не лише ) там я багато про це розповідаю )
@@kulturtrigger Я дивлюся.)
Щиро дякую за цікаву та пізнавальну лекцію.
Щиро дякую за ваш коментар, розповідайте друзям ))
Дякую за просвіту❤
Звжди раді розповісти вам дещо цікавеньке ))
Розповідайте . Щиро дякуємо за чудовий контент , який демонструє тяглість українськості широкому загалу , що є головним у існуванні українців попри їх столітні винещення.
А ми щиро раді ділитися з вами цим знанням. На жаль, держава тут пасе задніх, але ж є блогери ))
Чудовий випуск про видатного генія
Дякую за таку високу оцінку!
Велика подяка🌻
Велика подяка навзаєм ))
Огогого яка історія!
Отож!
Чудова лекція! Здається це треба видати як монографію.
Ох, дуже малесенька як на монографію ))
Щиро дякую за лекцію! Бойчук дуже цікава постать
Дякуємо за працю!
Дуже цікаве порівняння в контексті світової культури і зокрема живопису
дуже класно що є приклади
Лекції Дуже змістовні та цікаві.Треба викладати нашим дітям в школі,щоб вони знали зрозуміли Талант і Красу Українського Мистецтва Українського Народу-Нації!💙💛🇺🇦❤️🖤🔥🔱💯🌻👏👍
Сподіваюся, діти самі зможуть дістатися до цієї інформації ))
Вау, дуже гарно. 😊
Авжеж і атож ))
Дякую величезне за відео и цікаву розповідь
Дякую вам за коментар ))
Дякую Вам!
Щиро дякую навзаєм за ваш коментар )
Дякую! Як приємно чути мову й бачити Вас.
Ну і додали трохи контексту до Бойчука, щоби було зрозуміліше значення його постаті в контексті світового мистецтва ))
Давненько не дивився ваші випуски з таким захопленням 🧐Дуже радий, що вдалось знайти час для такої ґрунтовної робити серед купи інших проєктів, починань та батьківських хлопот 👏
Дякую! Чула про школу Бойчука, але навіть не підозрювала яка це караса, яка висока духовність!
Ваша розповідь надзвичайно глибока і об'ємна.
Справді -- це дуже сміливе, і водночас дуже духовне мистецтво )
Молодець 👍
Дякую, що невтомно нагадуєте про талановитих українців ❤❤❤❤❤❤
Велика подяка за цікаву лекцію, за відкриття незнанного мною світу. Хотілося б почути про Чурльоніса. Цей митець мене дуже вразив в юності. Серед його картин в музеї в Каунасі я знайшла свій дитячий сон(здається, називалась вона-кладбіще). До сьогодні шкодую за платівкою музики Чурльоніса, яку в мене вкрали. Здоров'я Вам і вашій родині.
Можливо колись і зробимо, гарний же ж художник ))
Геніальна ікона! Бойчук неперевершений!
Це точно ))
Як завжди серйозна робота!
Хотілося б більше про Бойчука.
Ну має бути й продовження ))
Дякую 💜💛
Юхххуу ))
Розкішніа розповідь! Куди краще , ніж аналіз дурного "Кварталу".
Скільки нового матеріалу!
Дякую!
Юххххуу )
Таке відчуття, наче по ваших відео можна готуватися до екзамену 😅
До життєвого екзамену розуміння культури - можна ))
Надзвичайно цікавий виклад теми. Щиро дякую. Раджу авторові присвятити один день вивченню правил читання французькою (це не дуже складно), щоб не ганьбитися решту днів життя з термінами)
У мене дружина й редакторка Культуртригера - перекладачка з французької )) Тому ганьбитеся тут лише ви своїми даремними доскіпуваннями ;)
@@kulturtrigger більше не буду. Фін декестьон.
Чудове та цікаве відео. Дякую за вашу роботу
Де Ви були коли я навчалась в моїй альма матері?)) Дуже цікавий випуск!!! Дякую❤🔥 Будем все робити щоб продовжувати славу нашої академії
О, кльово, радий, що зацінили ) Я взагалі мистецтво став аналізувати десь лише рік тому ))))
Мало знала про Бойчука та його школу... Вразило в розповіді те, як глибоко вплинув владика Андрей Шептицький на його розвиток як митця.
Саме так, вплинув і дуже ґрунтовно )
Дякую за цікавий контент!
Дякую❤
Неможливо оцінити, яких масштабів та якого рівня досягло би українське мистецтво (не тільки образотворче, а й музичне, літературне, театральне, кіно та все інше), якби більшовики не окупували молоду українську державу... Як же оцінити втрати для української культури, а отже для всієї життєдіяльності нації ???
Думаю, це може бути співмірним із трагедією Голодомору та Холокосту...
Чи зрозуміє коли-небудь світова спільнота, і європейська зокрема, що і вони втратили незбагненно багато, не ставши на захист молодої української держави?...
Олександр Олесь: "Європа мовчала..."
Нічого, ми все це для них планомірно доноситимемо )
Супер❤
Юххуу! )
Українці дуже талановиті. Війна з російською імперією, яка триває століття це не тільки фізичне знищення українців, але і знищення української культури та митців. Єдність та неприйняття російською культури - запорука нашої перемоги в цій війні.
Людмила Соколюк - голова моєї кафедри ) Стара вже жінка, що відмовилась виїздити з Харкова коли почалась війна.
Дуже професійна дослідниця. Передавайте їй слова вдячності )
Дякую за фахову лекцію.
Губилася в термінах, напрямках і взаємодіях😊 творців візуальних образів - прогалини і білі плями.
Дякую Вам за просвітництво.
Ну ми не шукаємо легких шляхів, як бачите ) Але в додаток до лекції можна ще гуглити ))
Це неймовірно крутий матеріал! Фін де сьєкль та Візантія це мої улюблені мистецькі епохи, тож було дуже цікаво дізнатись про школу Бойчука. Чекатиму наступних частин❤
цікава лекція, як завжди на Культуртригер! Бойчукізм і зараз актуальний, але як вражаюче це було на тлі академізму!
Дуже цікаве розкриття становлення школи М.Бойчука! До речі, давно хочу Вам запропонувати переглянути радянську українську мистецьку термінологію, зокрема, однозначний безглуздий московізм ,,художник" (мій вчитель любив повторювати: Художник от слова ,, худо", а дружина каже : У мене вже чобітки прохудилися!) У Вас прекрасне володіння мовою, але забагато іноземних термінів невідомих широкому загалу, навіть мені професіоналу деякі незнайомі. В ім'я самозбереження нас, як окремого самобутнього народу, слід, нарешті, звісно талановито, перекласти українською мовою все що доречно. Маємо велику словотворчу скарбницю!
Вітаю. Не зовсім зрозуміло, про які невідомі слова ви кажете ) На жаль, не всі терміни можна перекласти українською -- наприклад фовісти є фовісти, це не перекладеш. Не будемо ж ми їх "дикунами" називати ))
Як би я мала такого викладача в шкільні роки, обов'язково стала б художницею... Дякую.
Дякую, багато з цих картин я бачила в музеях. Зраділа , як стратим знайомим
А в мене історію мистецтв читала Солярська. Дивлюсь це і так себе шкода, що плакати хочеться😅. Вашим студентам пощастило ❤
Не знаю такої викладачки, чесно кажучи ))
Україна понад усе!
Шедеври…
Так, ми хотіли показати вам дуже багато шедеврів за раз ))
@@kulturtrigger Дякую.
Хто не ставить вподобайку - той сталінський критик зліва
Який жах!
@@kulturtrigger Дякую.
У сталінську добу Бойчук був приречений. Хто б дозволив йому в ній жити. Ще одна трагедія розстріляного відродження. Добре що хоч зараз все це повертається у простір нашої культури.
Ехх хотілося би побачити відео про Казимира Сіхульського який присвятив всю свою творчість гуцульській тематиці.
Вподобайка. Дуже цікава лекція. Підписники пишіть коментарі і ставти самі собі вподобайку, так зможемо швидко поширювати український контент на RUclips. Дякую.
💪🇺🇦
Цікаво, дякую! Але укр народне мистецтво це однозначно не тільки церковні теми)
Єдина істина, зрозуміла для мене, а також сподіваюсь для всіх українців: на хуйлостані не існує ані культури, ані літератури, ані мистецтва.
Зараз там випалена пустка взагалі
@@kulturtrigger ваша теза беззаперечна, окрім «зараз». Монгольська навала на Русь створила виключно московію. Звісно, я не історик, або філософ, але не знаходжу хоча б якогось прогресу чи якоїсь культури на хуйлостані. Там завжди була пустка та брехня.
👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Юххххуууу ))
@@kulturtrigger Дякую.
Клас
Аякже ))
@@kulturtrigger Дякую.
💙💛💙💛❤❤❤
Слава Україні! )
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
Юххххуууу ))
@@kulturtrigger Дякую.
Ще задовго до широкомасштабного вторгнення, трагічна історія Івана Бойчука, наштовхнула на думку, про необхідність ретельного антропологічного вивчення залішан на предмет їх належності до homo sapiens. Несвідомо вони і самі усвідомлюють, що з ними, щось не так. Одним з самих заїжджених штампів в Совєтах була фраза: ,,Людині притаманне почуття прекрасного ''( не пам'ятаю, хто її автор). Якщо опиратися на цей вислів, оцінюючи те, що вони творили з нашим мистецтвом і митцями, то виникає логічний висновок: вони не просто нелюди, а й не люди в біологічному сенсі.
От тільки Михайла Бойчука ))
@@kulturtrigger, точно))
🎨👍
❤❤❤❤
Єваангеліє від Івана 13 глава, 23-25 вірші.. ❤ На мою думку, людей, які сидять за сучасним столом, важко малювати, "прихилившись до лоня", цей момент відобразив, якщо я не помиляюсь, Микола Ге, там відображена картина, реально відображаюча "возлежавших за вечерею" без стільців і стола..
Так, є в цьому момент, але й у Бойчука це неочевидно "сидячі" фігури )
@@kulturtrigger дякую, що звернули увагу на мій допис, написав я ще напочатку перегляду, а взагалі дуже задоволений вашими темами з історії нашого живопису! 👍
Після вашого короткого переказу життя Бойчука на каналі 10 питань, прийшла тепер дивитись що ж це за неймовірна людина
В Нукусском музее благодаря И.В.Савицкому можно увидеть волшебный "Розовый пейзаж" Бурлюка. Для меня это всегда "Дорога домой".
Більшість Українськіх проблем беруть початок у Візантійщині. Це добре дослідив Т.Чорновіл.
Я не думаю, що йдеться про візуальну культуру, відверто кажучи
@@kulturtrigger Дякую.
Ти що бояру пєш???
"золоте тло показує нам час, коли церква ще не вважала, що майстерне зображення драпірування може бути ціннішим, ніж очевидність золота, з його глибоким символізмом чистоти та благородства"
...Таке, Іван, життя твоє,
Що десь погасло за полями…
А у церквах поклони б'є
Народ, обдурений попами... В.Сосюра
Сміливо ))
Пронизливі слова фіналу... далі задля публікації. Таємниці великих Українців. Іван Мазепа ruclips.net/video/BqI7XFQklG8/видео.html 💙💛
@@kulturtrigger Дякую.
@@verbaiva Дякую.
Про бойчукізм не чув, хочеться дізнатися більше. А от про Михайла Бойчука мабуть чув.
Дивлюсь це відео, а за вікном світанок в кольорах картин Куїнджі. В такі моменти шкодую, що не маю таланту художника, бо не маю можливості зберегти цей світанок на роки. Фото не передає всю красу, яку бачить око.
Треба скоротити до мінімуму державний апарат.а всі кошти з їхніми зарплатами перераховувати на українську мову.мистецтво.літературу.культуру. архітектуру.на раскопки.
Бойчук на фото в австрійському однострої?
Не фахівець із цього питання )) Але цікаво, запитаю у тих, хто міг би підказати ))
@@kulturtrigger Дякую.
Дякую - цікаво.Едине - Каміль Пісарро француз,тобто наголос в прізвищі на останньому голосному "о".
Взагалі-то він єврей, почнемо з цього ))
Все ж таки Чімабуе зробив чіткий крок до об'ємного зображення чим порушив, так званий, "Грецький канон" (візантійська пласка картинка). Тому, на мою думку, справедливіше маніру Бочука порівнювати з Берлінг'єро Берлінг'єрі. Він дійсно довів плаский живопис до найвищого рівня майстерності.
ВИ НЕ ДАРМА НАРОДИЛИСЯ НА СВІТ.
От дякую )))
@@kulturtrigger Дякую.
Це була спроба створити Великий Стиль! Але вона не відбулася.
Неймінг, що це?
що за відсутня напівсфера внизу?
Вхід у кімнату абощо. В храмах таке нерідко
Ну що починаємо с арт з19 20 рр( дякуємСссрівськму періоду)